نظر منتشر شده
۳۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462683
سعید جلیلی بیانیه داد:حضور مستمر در روستاها و شهرها و دانشگاه های مختلف تلاشی برای تبیین کارآمدی تفکر انقلاب بود نه دعوت به خود
بخش سیاسی الف، ۲۶ فروردین ۹۶
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۸
تصمیم سعید جلیلی برای عدم کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری قطعی شده است. وی برای وحدت بیشتر در جبهه انقلاب و تمهید بهتر شرایط برای اصلاح امور کشور، در انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم ثبت‌نام نکرد.

جلیلی در بیانیه ای که پس از پایان زمان ثبت نام منتشر کرد آورده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
وَأَن لَوِ استَقاموا عَلَى الطَّريقَةِ لَأَسقَيناهُم ماءً غَدَقًا

ملت شریف و بزرگوار ایران!

🔹خردادماه سال 1392 پس از تبریک به منتخب شما و آرزوی موفقیت در مسیر انقلاب اسلامی برای وی، به دوستان خود اعلام کردم: «کار ما تازه شرع شده است.»

🔹آنچه در 4 سال گذشته دنبال شد جستجوی پاسخ های معتبر به مشکلات کشور بر مبنای گفتمان انقلاب اسلامی بود. حاصل این تلاش یافتن فرصت هایی سترگ در مسیر تعالی و پیشرفت کشور است که متاسفانه دولت فعلی ناتوان از مدیریت آنهاست.

🔹انتخابات در نظام مردم سالاری دینی نه صرفا مسیری برای دست یابی به قدرت، بلکه بستری برای ارتقای فرهنگ سیاسی، تبیین مسایل اصلی کشور، مشارکت وسیع افکار عمومی و چاره جویی مشکلات و تحکیم همدلی ملت در مسیر پیشرفت است.

🔹جمهوریت نظام اقتضا می‌کند، مردمی که آزادانه انتخاب می‌کنند راه حل‌های تفکر انقلابی را برای اداره‌ی امور بشناسند و  باور کنند. آن‌گاه که مردم اقناع شوند تنها تفکر انقلابی می‌تواند کشور را از تنگناها و تهدیدها عبور دهد و فرصت‌ها را به نتیجه برساند، این باور، مردم را به گزینه‌ای انقلابی در انتخابات رهنمون خواهد ساخت. همچنان که اگر ابرهای تردید بر کارآمدی گفتمان انقلاب اسلامی سایه افکند، باور مردم به آن تضعیف خواهد شد. چنان‌که در مناظرات سال 1392، چنین تردیدهایی سایه افکند.

🔹امروز وظیفه‌ی جریان انقلابی است تا راه حل‌های تفکر انقلابی را در عرصه‌های مهمی چون فرهنگ، سیاست، اقتصاد به ویژه در موضوعات مهمی چون تولید، اشتغال، مسکن، صنعت، کشاورزی، بانکداری و ....  به شکل برنامه‌ای قابل تحقق و باورپذیر به مردم ارائه کند. باید نشان داد ساختار اجرایی-اداری کشور، چه ایرادهایی دارد و چگونه می‌تواند در خدمت مردم قرار گیرد. باید نشان داد چگونه می‌توان با تبعیض، فقر، فساد مبارزه کرد. سعی ما آن بود این راه حل‌ها را بیابیم و به مردم ارائه کنیم.

🔹حضور مستمر در روستاها و شهرهای استانهای مختلف و برگزاری جلسات مباحثه دانشجویی در ده ها دانشگاه کشور تلاشی نه برای دعوت به خود بلکه وظیفه ای برای اثبات و تبیین کارآمدی تفکر انقلابی فارغ از هر شخص و چهره و گروه و جناح بود. وظیفه ای که همچنان اصلی ترین دستور کار همه دلسوزان انقلاب و علاقه مندان به پیشرفت کشور است. اینک در آستانه فرصت مبارک انتخابات بر تمام علاقه مندان به گفتمان انقلاب اسلامی است تا با حرکتی فراگیر و هماهنگ حقیقت کارآمد و گره گشای تفکر انقلابی را تبیین و در باور عمومی مستحکم کنند و اجازه ندهند افرادی با زاویه گرفتن از ولایت و شاخص هایی که مقام معظم رهبری در این سالها مکرر بر آن تاکید فرموده اند، گرایش هایی به اهمال و ناکارآمدی، خودباختگی و محافظه کاری و انحراف را به جامعه تحمیل و در عزم انقلابی مردم تردید ایجاد کنند.

🔹اینجانب با تشکر از همه هموطنان و چهره های خدوم و دلسوز مخصوصا جوانان پرشور و باورمند انقلابی که در ماه های گذشته با نظر لطف، این برادر خود را به حضور در فرآینده انتخابات رباست جمهوری دعوت کردند اعلام می کنم با تمرکز ویژه بر "موضوعیت" انتخابات و نه صرفا طریقیت آن برای کسب قدرت، در این فرآیند فعالانه حضور خواهم داشت  و از هم اکنون به سهم خود از همه نیروهای انقلاب دعوت می کنم با تمام توان برای شکوفایی ظرفیت انتخابات در مسیر بازیابی مسایل اصلی کشور و راه حل های مبتنی بر منظومه معرفتی- آرمانی انقلاب اسلامی در صحنه باشند.

🔹خداوندا! تو خود شاهدی آن‌چه از ناحیه‌ی ما صورت گرفت، نه رقابتی برای تصاحب قدرت، و نه تلاشی برای فزونی ثروت بود؛ بلکه می‌خواهیم نشانه‌های دین تو را آشکار و اصلاح را در سرزمین‌های تو برقرار سازیم تا بندگان مظلوم تو ایمن گردند و حدود الهی برپا شود.
سعید جلیلی. 26 فروردین‌ 1396
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۸ ۲۰:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۱۹:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۶ ۲۰:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۶ ۱۷:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۵ ۱۶:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۷ ۱۶:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۶ ۲۱:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۶ ۱۴:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۵ ۱۵:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۹ ۲۳:۰۱
 
 
کلمات کلیدی : سعید جلیلی+انتخابات ریاست جمهوری+انتخابات ۹۶
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۰۱:۴۰
احسنت (4258344) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۳:۲۸:۰۸
همه احساس ميكنن بايد بينيه بدن (4259331) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۳:۳۰:۰۳
كمي استراحت كنيد نگران مردم نباشيد (4259335) (alef-3)
 
محمد
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۰:۱۹:۱۶
اخلاص
خدا رو شکر که دفعه قبل اشتباه انتخاب نکردم (4259413) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۰۵:۵۱
جلیلی برای رئیسی کنار رفت. (4258359) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۱:۰۲:۱۷
با اینکه علاقه ای به ایشان ندارم ولی مرد تر از آنهایی است که نامه می دهند نمیام بعد تو لحظه آخر با چنگ و دندون خودشونو می رسونن (4259464) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۱۲:۴۵
اين يه حركت خوبه در مسير وحدت، ان شاء الله. (4258385) (alef-13)
 
dayani
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۲۲:۱۶
خداخیرش بد هد اگر با همین استدلال برای همیشه از فکر کاندید شدن برای ریاست جمهوری دست بردارد. در آنصورت انشاالله در پستهای مناسب تاثیرگذاری بهتری برای دو مورد که خود به آن اشاره کرده است، خواهد داشت. اینکه یک آدم زمانی طولانی به ریاست جمهورشدن بیاندیشد، همه دیگر پتانسیل های خود را نابود می کند. (4258417) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۳۶:۴۵
زنده باد (4258470) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۳۸:۱۰
واقعا شما توانایی اداره کشور رو ندارید خوب کاری کردید (4258479) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۵۷:۵۴
میدانست که رای نداره . خودشو سبک نکرد . (4258543) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۰۶:۴۱
در عوض شما سبک شدی (4259144) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۲۹:۴۹
بیشتر ازروحانی رای داشت
اما خود شیفته نبود و چون دید دوستاش از اون بیشتر رای دارن نیامد (4259194) (alef-3)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۱۱:۲۲
ایشان مشخص شد بسیار با ایمان هستند و عاشق مقام و موقعیت نیستند اما برای ریاست جمهوری هم مناسب نبودند (4258609) (alef-13)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۱۴:۴۶
خیلی از اینایی که الآن کاندید شدن تصمیم قطعی اعلام کرده بودن که کاندید نشن (4258630) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۴۱:۱۶
چه ناراحت می شدم وقتی که می گفتند جلیلی یک احمدی نژاد دیگس...مرسی سعید که با فروتنی به نفع رئیس الساداتی از خودت فروتن تر کناره رفتی...فارغ از هر مرده باد و زنده باد ...سر به بالین رئیس باید نهاد.. (4258726) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۴۲:۰۷
آفرین (4258727) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۵۷:۳۶
جلیلی میدونست اینبار اگه رای پایین بیاره دیگه آبروی سیاسی براش باقی نمیمونه و به نوعی کاملا از چشم مسئولان هم میافته! (4258784) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۱:۴۲:۰۳
سال ۸۴ مرحوم هاشمی ازاحمدی نژاد باخت ! (4259079) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۵۸:۱۹
می دونست یا نمی دونست نیازی به تحلیل نیست مهم اینه که برای آرامش کشور کار بزرگی کردند خدا خیرشون بدهد . (4259285) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۱:۳۴:۲۹
مرد با اخلاق..موفق باشید هرکجا که هستید (4259057) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۲۴:۳۴
یه عده باید لطف کنند و برای همیشه صحنه سیاست رو ترک کنند.مردم دیگه تحمل لینطور تفکرات رو ندارند (4259172) (alef-3)
 
جواد
Switzerland
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۲۷:۴۷
آقای قالیباف و احمدی نژاد هم بیانیه داده بودند که خواسته ای برای انتخابات و یا برنامه ای برای کاندید شدن ندارند این دو نفر هم باید از آقای جلیلی یاد بگیرند که بیانیه الکی صادر نمی کردند و صبر می کردند تا زمان ثبت نام انتخابات تصمیم میگرفتند نه اینکه بگویند نمی آییم ولیکن بعد بیایند (4259181) (alef-3)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۳۸:۲۷
تو صادق ترین سالم ترین فردی که می شناسم. (4259219) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۳:۰۸:۴۶
ظرفیت انتخابات. (4259304) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۳:۱۳:۳۳
به زور منصرف اش کردند (4259308) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۳:۳۲:۵۳
بابا اینها هیچکدام رای ندارند. روحانی بالای 24 میلیون رای میاره. (4259339) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۱۷:۱۹
روحاني بايد نوزاد برجام را بزرگ كند (4259770) (alef-13)
 
بیژن
Italy
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۳:۴۶:۳۳
یقین بدونید اگر جلیلی فکر می کرد رأی داره کنار نمی رفت. یقیناً هم به نفع رییسی هم کنار نرفته چون خودشون می دونن که رئیسی رأی نداره. ضمناً آقای جلیلی داره جاده را برای 1400 صاف میکنه. اگر جلیلی در سال 1400 کاندید نشد اونوقت بنده حرفهای امروزشان را قبول خواهم کرد. ضمناً آقای جلیل اصلاً مرد پست اجرایی به نام ریاست جمهوری نیست (4259367) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۳:۴۹:۰۶
بدون اینکه قصد اهانت داشته باشم و در عین حال که به پاکدستی و تقوی افرادی مثل جناب اقای جلیلی اعتقاد قلبی دارم اما معتقدم طرز تفکرات و اعتقادات ایشان و افرادی مثل ایشان در شیوه مملکت داری و روابط بین الملل اجازه نمی دهد که مرد کشورمان به رفاه و آسایش برسند. (4259375) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۰:۵۳:۲۱
تنها کسی که توانایی اداره کشور را بر اساس آموزه های اسلامی و انقلابی داشت آقای جلیلی بود اگر ایشان ثبت نام نکردند خشوع و خضوع و درک بالای اوست ونه عدم شایستگی در اداره کشور و اگر وارد عرصه انتخابات می شد و رای می آورد در کشور ما انقلاب دوم توسط ایشان رخ می داد و بر ساس آیه 11 سوره رعد است که می فرماید «ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا بانفسهم»، (خدا وضع و حال هیچ قومی را عوض نخواهد کرد مگر آنکه انسانها خودشان وضع و حال خودشان را تغییر دهند.) (4259452) (alef-3)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۷:۰۸:۵۷
ایکاش مردم فریب عوامفریبان شیفته قدرت و ثروت و همچنین نمایشهای کودکانه نظیر کلید دست گرفتنها را نخورند و سرنوشت خود و کشور را دست افراد ناکارامد نسپارند. (4259624) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۷:۳۶:۴۳
عدم اجماع اصولگرایان وبالاخص کاندیدا شدن وکاندیدا معرفی کردن از طرف احمدی نژاد فضای رای آوری برای کاندیداها را سخت کرد .
هم چنین با این تعداد ثبت نام کنندگان سیاسیون که بیش از صد نفر می باشند معلوم شد که هر کس هم رای بیاورد گفتمانی پاسخ گوی عملکرد دولت نخواهد بود
آقای جلیلی هم تو این بازار شلوغ کاندیدا توری خوب فکر کردن که نامزد نشدند
هر چند فکر می کنم روحانی رئیس جمهور خواهد ماند (4259664) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۲:۵۵:۵۰
انصراف جليلي قطعه اي از تئاتر وحدت بود (4260619) (alef-13)
 
سیدمحمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۵:۱۵:۳۹
بیانیه خوبی بود.بدون تخریب ،البته بجز این بند:
"گرایش هایی به اهمال و ناکارآمدی، خودباختگی و محافظه کاری و انحراف را به جامعه تحمیل و در عزم انقلابی مردم تردید ایجاد کنند."
که به طور مشخص به دولت روحانی و گروه احمدی نژاد اشاره دارد. (4261097) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۹:۲۰:۴۶
آقای جلیلی از لحاظ ظرفیت مدیریتی، درک سیاسی ، قدرت نوع اوری در امور مملکت به نظر من آدم بسیار ظعیف است.
کارنامه ایشون این را نشون میده. در هیچ زمینه ایی هیچ ابتکار عمل یا حرف جدید نداشته. هر مسئولیت به ایشون دادن رفته و اومده ، بدون اینکه کوچکترین چیزی رو عوض کنه.
ما به کسی احتیاج داریم که علاوه بر بینش درست بتونه مشکلات رو حل کنه و این امر احتیاج به تواناییها خاصی دارد ازجمله هوش ذکاوت نوع اوری و ابتکار قدرت درک مشکلات و... (4261773) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۸:۲۱:۱۷
کاش می آمدی....
ذائقه مردم با گناه وماهواره و ... عوض شده ..
حقیقت تلخه و درک حق و حقیقت ناگواره برای خیلیها ولی نامزد اصلح فقط جلیلی که برای رضای خدا کار میکرد نه کدخدا..
انقلابی ها نیاز دارند صداشون رو فریاد بزنن (4262608) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۶:۱۰:۳۵
واقعا اجازه بده دیگران قضاوت کنند (4263620) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته