نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482285
کاسپین به آرامش می‌رسد؟
بخش اقتصادی الف؛ 23 خرداد 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۷
روند پرداخت تدریجی پول سپرده‌گذاران تعاونی اعتبار فرشتگان به‌تدریج سرعت گرفته و انتظار می‌رود تا یک‌ماه آینده بحران ایجاد شده برای مؤسسه اعتباری کاسپین فروکش کند و تلاش‌ها برای ادامه اعتراض‌های خیابانی هم در حال رنگ باختن است.به گزارش همشهري، در روزهاي آينده تعداد شعب مؤسسه كاسپين جهت مراجعه سپرده‌گذاران تعاوني‌هاي 8گانه منحل و ادغام شده در اين مؤسسه از 20شعبه به 85شعبه افزايش مي‌يابد تا سپرده‌گذاران راحت‌تر بتوانند خواسته‌هاي خود را پيگيري كنند.

اموال فرشتگان براي سپرده‌گذاران
مديركل نظارت بر بانك‌ها و مؤسسات اعتباري بانك مركزي با بيان اينكه هدف اصلي مرجع قضايي و بانك مركزي حقوق سپرده گذاران است، اعلام كرد: در اين رابطه كليه دارايي‌هاي شناسايي شده و دارايي‌هايي كه در آينده شناسايي خواهد شد، تماما متعلق به سپرده‌گذاران است و با همكاري و هماهنگي با مرجع قضايي براي تحقق ا ين امر تلاش خواهد شد.

به گزارش همشهری،عباس كمره‌اي تصريح كرد: اين اموال به عادلانه‌ترين شيوه قيمت‌گذاري و با حضور هيأت تصفيه تعاوني منحله فرشتگان و هيأت مديره مؤسسه كاسپين و با نظارت مرجع قضايي و بانك مركزي و نماينده‌اي از سپرده‌گذاران تعاوني منحله فرشتگان به كاسپين منتقل و از محل آنها وجوه سپرده‌گذاران پرداخت شود. به گفته وي، اين پرداخت‌ها به‌صورت علي‌الحساب بوده و درصورت شناسايي اموال و دارايي‌هاي جديد، مبالغ ديگري نيز علاوه بر علي‌الحساب پرداختي بين سپرده‌گذاران تقسيم مي‌شود.

پرداخت ۲۶ ميليارد توماني سپرده‌گذاران فرشتگان
به گفته اين مقام مسئول تا ديروز، مبلغي حدود۲۶ ميليارد و ۶۰۰ ميليون تومان به سپرده‌گذاران فرشتگان پرداخت شده است. وي با اشاره به اينكه بانك مركزي منتظر اتمام مراحل اول و دوم است اعلام كرد كه درصورت مراجعه و تعيين تكليف سپرده‌هاي زير ٢٠ ميليون تومان، در مراحل بعدي سپرده‌هاي با مبالغ بيشتر مرحله به مرحله در اولويت تعيين تكليف از طريق ٢٠ شعبه معرفي شده مؤسسه كاسپين قرار خواهد گرفت.

نامه بازپرس پرونده به بانك مركزي
در اين شرايط بازپرس شعبه سوم دادسراي رسيدگي به جرايم پولي و بانكي در نامه‌اي به فرشاد حيدري معاون نظارتي بانك مركزي با اشاره به اعتراض برخي سپرده‌گذاران تعاوني اعتبار منحله فرشتگان اظهار كرده است: شعبات تعيين شده از سوي آن مرجع در پرداخت‌ها، مبادرت به حذف قسمتي از اصل سپرده مي‌كنند كه حذف اصل سپرده‌هاي مردم مبهم و خارج از برنامه‌هاي آن مرجع است. در نامه اين مقام قضايي تصريح شده است: اقتضا دارد سريعا موضوع بررسي و نتيجه به اين شعبه اعلام شود و چنانچه وجوهي از اصل سپرده به سپرده‌گذاران پرداخت مي‌شود، مبلغ باقيمانده در دفترچه منعكس شود تا فرايند ساماندهي به‌صورت شفاف اجرايي شود.
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۵:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۹ ۱۰:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۷ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۲ ۰۷:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۷ ۱۰:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۱۱:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۰۹:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۱۵:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۶ ۰۸:۴۹
 
 
کلمات کلیدی : موسسه اعتباری کاسپین ، سپرده گذاران ، بانک مرکزی ، شکایت از سیف
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۸:۵۴:۰۵
3500 میلیارد تومان تسهیلاتی که دولت از فرشتگان (پول سپرده گذاران ) بعنوان وام بی بازگشت برداشته و جایی قید نکردید و متعلق به سپرده گذاران است چه ؟ آیا آنها هم بر می گردد یا باید جیب آقایان و شرکت هایی که متعلق به خودشان و بستگانشان است با پول سپرده گذاران فرشتگان پر شود!!! (4424281) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۳:۳۲:۵۵
واقعا عجيبه عجججججججججججيبه عججججججججيبه ، مگه اميد جلين ، هم از شهريور ٩٤ ، منحل نشده ، پس چرا فقط فرشتگان نبايد از اين تاريخ ، فعاليتى داشته باشه و سودى پرداخت نكنه ولى اميد جلين كه مثل فرشتگان ، از شهريور ٩٤ منحل شده از همون تاريخ فعاليت ميكنه و سود غير متعارف هم ميده . آخه چقدر دروغ؟؟؟؟!!!!!! بعد ثانيا من مهر ٩٥ سپرده گذارى كردم براى اينكه توى غير مجازها نگذاريم رفتم سايت بانك مركزى ، ديدم كاسپين در ليست مجازها هست باز اعتماد نكردم با بانك مركزى همون مهر سال ٩٥،تماس گرفتم پرسيدم شما كاسپين رو در سايتتون مجاز اعلام كرديد آيا واقعا مجاز هست؟ خود بانك مركزى گفت خيالتون راحت ، مجاز هست و برويد سپرده گذارى كنيد من هم خيالم راحت شد و سپرده گذارى كردم . الان در نهايت تعجب ، بانك مركزى به من ميگه شما در كاسپين سپرده گذارى نكرديد و در فرشتگان سپرده گذارى كرديد. هر چى فسم مى خورم من تا بروز مشكل ، تا حالا اصلا اسم فرشتگان رو نشنيدم چطور مى تونستم در جايى كه اسمش رو تا اون موقع نشنيدم سپرده گذارى كنم؟؟؟!!! اينجا هيچ جوابى به من نميدن و مسئول پاسخگويى بانك مركزى در اين لحظه گوشي رو قطع ميكنه . به كجا بايد اين ظلم آشكار رو شكايت كنيم . به كجا؟؟؟؟؟؟؟؟ (4424648) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۲:۰۳:۰۱
چرا نمی گی 3500 میلیارد تومان تسهیلات پرداختی به وابستگان دولتی ، به چه علت بی بازگشت شده است و چرا در محاسبات لحاظ نشده؟ تفکر موسس فرشتگان مگه به همین خاطر زندان نیست . (4424521) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۲:۰۳:۵۴
آقای سیف شاید بجرات بتوان گفت یکی از ضعیفترین مدیران بانک مرکزی درتاریخ ایران باشد که با سیاستهای غلط و سلیقه ای و خلق ساعه خود سیستم بانکی کشور را به ورطه نابودی و اعتبار بانک مرکزی را از بین برده است و با ادامه کار ایشان دیگر مردم به بانکها هیچ اعتمادی نخواهند داشت و سپرده های خودرا بسمت خرید دلار و طلا و .. خواهند برد و دوباره شاهد صعود قیمت دلار و سکه و بازار های دلالی خواهیم بود . هرچند که سایت الف منتشر نمیکنه (4424526) (alef-11)
 
قاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۲:۳۹:۴۱
با سلام و عرض خسته نباشید
لطفا پیگیر این موضوع باشید که به منظور تسریع و تسهیل در امر شناسایی اموال و دارایی های متهمین پرونده کاسپین و فرشتگان و صیانت از حقوق سپرده گذاران و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر امنیت سرمایه گذاری اسامی متهمین این پرونده همچون بابک زنجانی و شهرام جزایری به اطلاع نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی و عموم مردم شریف ایران برسد. تا حداقل بخشی از اعتماد از دست رفته سیستم بانکی دربین مردم تسلی یابد . (4424584) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.