نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 132986
پرتاب ۳ ماهواره ایرانی در آینده نزدیک به فضا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۳۴
رئیس سازمان فضایی ایران از پیوستن ایران به جمع هشت کشور دارای فناوری ساخت و پرتاب ماهواره در جهان خبر داد و گفت: سه ماهواره نوید، فجر و کاوشگر پنج در آینده نزدیک از آسمان ایران به فضا پرتاب می‌شود.

به گزارش فارس از رامسر حمید فاضلی شامگاه چهارشنبه در حاشیه سفر به رامسر و شرکت در نشست شورای اداری این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دستیابی به دانش طراحی و ساخت ماهواره از مهم‌ترین دستاورد فناوری نوین فضایی جمهوری اسلامی است و سازمان فضایی کشور با حمایت دولت توانسته جایگاه و دستاوردهای خوبی را کسب کند.

وی همچنین به دستاوردهای سفر رئیس جمهور به استان مازندران و تصویب ایجاد مرکز تحقیقات فضایی در این استان اشاره کرد و ادامه داد: کار مطالعاتی و تحقق این طرح با قدرت ادامه دارد و تاکنون توفیق خوبی را نیز کسب کرده ایم.
فاضلی در پایان از پرتاب سه ماهواره ایرانی در آینده نزدیک به فضا خبر داد و تصریح کرد: سه ماهواره نوید، فجر و کاوشگر پنج در آینده نزدیک از آسمان ایران به فضا پرتاب می‌شود.
 
سعید
۱۳۹۰-۰۹-۱۸ ۱۴:۳۹:۳۳
با سلام
البته که صاحب تکنولوژی فضا شدن و سایر تکنولوژی های روز بودن افتخار برای هر ایرانی بوده و هست و خواهد بود .
اما آیا بهتر نیست کمی هم به فکر مایل روزمره زندگی مردم باشیم مثلا :
آیا بهمراه تکنولوژی فضا یی بهتر نیست به مسئله پیش پا افتاده ای مثل آسفالت استاندارد هم فکر نماییم و هر روزه بیت المال را با آسفالت بی کیفیت حرام نکنیم ؟
آیا بهمراه تکنولوژی فضا یی بهتر نیست به مهندسی تقاطع های عبور مرور هم بیندیشیم تا هر روزه شاهد مرگ صدها تن و خسارات مادی نباشیم؟
آیا بهتر نیست بهمراه تکنولوژی فضایی به سیستم نا کار آمد و ناراضی تراش اداری نیز چاره ای بیندیشیم تا هر روزه هزاران ارباب رجوع با بی تکلیفی دچار استرس و ناملایمات روحی نشوند؟
آیا بهتر نیست بهمراه تکنولوژی فضایی به اصلاح فرهنگ جامعه نیز اقدام کنیم تا روزانه شاهد هزاران مورد نا هنجاریهای اجتماعی نباشیم؟
آیا بهمراه تکنولوژی فضایی بهتر نیست از همه گیر شدن دروغ ، رشوه ، پرخاش ، اختلاس ، رانت ، ثروت اندوزی نا مشروع ووووووو جلوگیری نمود و به فرا گیر شدن صداقت ، صمیمیت ، محبت ، راستگویی ، پاک نگری ، قرض الحسنه ووووووو همت گماشت؟
ووووووووووووو
و آیا فکر می کنید بدون اصلاح و اندیشیدن به این موارد واقعا تکنولوژی فضایی بدردی می خورد ؟ بنده که باور نمی کنم ، چرا که بیشتر این تکنولوژیها را شاید بتوان وارد نمود! اما فرهنگ را نمی توان و چنانچه از هم پاشید یا دچار آسیب شد ، نمی توان با مشابه خارجی ترمیم یا تعویض نمود .
و البته به نظر بنده به یک فرهنگ خوب و یک جامعه متشکل از ارزشهای اخلاقی ، بیشتر میتوان افتخار نمود و پز داد تا به یک جامعه سرشار از تکنولوژی اما تهی از اخلاق. (553752) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.