توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393581
ایران حمله هوایی آمریکا به «دیرالزور» سوریه را محکوم کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۲
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن حمله هوایی امریکا به استان «دیرالزور» سوریه آن را نشانه ای از همراهی داعش با امریکا دانست.

به گزارش مهر به نقل از اداره دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حمله هواپیماهای نظامی آمریکا به مواضع ارتش سوریه دراستان دیرالزور را بشدت محکوم کرد.‌

قاسمی اظهار داشت: این اقدام آمریکا که همزمان با حملات گروه تروریستی داعش به این مواضع صورت گرفت، ناقض استقلال و حاکمیت ملی سوریه است و چنین اقدامی نشان می دهد گروه های تروریستی از همراهی و حمایت آمریکا در سوریه برخوردارند.

وی افزود: حمله نیروهای آمریکایی به مواضع ارتش سوریه ، نه تنها کمکی به روند مبارزه با تروریسم و ایجاد ثبات در این کشور نخواهد کرد، بلکه تهدیدی علیه آتش بس اعلام شده نیز بشمار آمده و زمینه تقویت و تشدید فعالیت گروهی را فراهم کرده که نام آن به صراحت در قطعنامه های صادره از سوی شورای امنیت به عنوان گروهی تروریستی درج شده است؛ لذا این اقدام آمریکا، برخلاف موازین بین المللی، تعهدات و وظایف اعضای سازمان ملل و بویژه یک عضو شورای امنیت است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: ضروری است طرف های دخیل با هدف کمک به کنترل و حل بحران از هرگونه اقدام نسنجیده درعرصه میدانی خودداری کنند.
 
کلمات کلیدی : آمریکا +بمباران +ارتش سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.