توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 423181
واکنش ایران به اظهارات ضدایرانی وزرای خارجه عربستان و انگلیس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۱
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: اظهارات ضدایرانی وزرای خارجه عربستان و انگلیس سرپوشی بر نقش مخرب آنها در حمایت از تروریسم تکفیری است.

به گزارش خبرآنلاین، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه كشورمان اظهارات ضد ايرانی وزرای خارجه عربستان و انگليس در نشست مشترک خبری در رياض را فرافكنی بی پایه و اساس به منظور سرپوش گذاشتن بر نقش تخریبی آن دو كشور در حمايت از تروريسم تكفيری و ارتكاب جنايات پر شمار و گسترده عليه بشريت در جنگ ویرانگر و خانمان سوز عليه مردم يمن توصيف كرد.

قاسمی افزود: دیگر ترديدی نمانده است که به رغم ضديت و مخالفت اکثریت افكار عمومی جهان و تمامی فریاد های اعتراضی وجدان های آگاه و بیدار در اقصی نقاط عالم در مورد بكار گيری سلاح های انگليسی در جنگ عليه مردم يمن، دولتمردان اين كشور همچنان بر فروش و روانه کردن سلاح های مرگ آفرین به كشورهای متجاوز و درگير در جنگ يمن و حاميان اصلی تروريستهای سا خته و پرداخته آنان اصرار می ورزند.

سخنگوی وزارت امور خارجه كشورمان همچنین تكرار ادعای عادل الجبير در مورد ارتباط جمهوری اسلامی ایران با القاعده و عناصر تكفيری را مضحك و ناشی از عدم درک اين نكته ساده دانست كه نقطه قوت امنيت جمهوری اسلامی ايران، استقلالِ راهبرد امنيتی و عدم پيوند جامعه ايران با افكار تروريستی و افراطی است؛ دو مزيتی كه حاكمان سعودی از فقدان آن رنج می برند و در تحليل دلائل استحكام امنيتی جمهوری اسلامی ايران، دچار سر درگمی و تحليل های موهن و موهوم می شوند.
 
کلمات کلیدی : ایران+عربستان+انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.