توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 61398
وزرای منتخب دولت در شورای عالی اداری
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۴۱
وزیران کشور، دادگستری و تعاون به عنوان وزرای منتخب هیئت دولت در شورای عالی اداری تعیین شدند.
 

به گزارش واحد مرکزی خبر، بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری، شورای عالی اداری باید به منظور ایجاد تحول در نظام اداری کشور، اصلاح ساختار تشکیلاتی و نظام‌های استخدامی، ‌مدیریت منابع انسانی و رفع فساد و تبعیض و دیوان‌سالاری در نظام اداری تشکیل شود.

اعضای شورای عالی اداری شامل رئیس جمهور، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، وزرای آموزش و پرورش، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کار و امور اجتماعی و 3 نفر از وزرای بخش‌های دیگر به انتخاب هیئت وزیران، وزیر یا رئیس دستگاه مستقل ذی‌ربط، دو نفر از استانداران به انتخاب استانداران سراسر کشور، دو نفر صاحب نظر در رشته حقوق اداری و مدیریت به انتخاب رئیس جمهور و دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به انتخاب مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر هستند.

در همین جهت دولت به منظور فراهم کردن مقدمات تشکیل جلسات شورای عالی اداری ، وزیران کشور، دادگستری وتعاون را به عنوان وزرای منتخب هیئت وزیران در شورای عالی اداری تعیین کرد.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.