توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 274682
گاردین:عربستان۲۰میلیون یمنی را محاصره کرده است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۵
روزنامه انگلیسی گاردین با اشاره به عملی نشدن وعده عربستان سعودی در خصوص کمک مالی به یمن، تأکید کرد که محاصره دریایی یمن از سوی عربستان، ۲۰ میلیون یمنی را در انتظار فاجعه‌ای انسانی قرار داده است.
گاردین: عربستان ۲۰ میلیون یمنی را محاصره کرده

به گزارش العالم،‌ گاردین خاطرنشان کرد، جمعیت‌های امدادرسان اعلام کرده‌اند که تحریم اعمال شده از سوی آمریکا و عربستان به صورت بسیار خطرناکی بر اوضاع معیشتی یمنی‌ها تأثیر گذاشته است، و حدود ۸۰ درصد از مردم یمن از نقص شدید آب و دارو رنج می‌برند.

این روزنامه به نقل از جمعیتهای امدادرسان تأکید کرد، محاصره دریایی اوضاع بد انسانی در یمن را شدت بخشیده است، و حدود ۲۰ میلیون نفر در یمن با بحران آب و درمان مواجه هستند.

گاردین افزود، آمریکا و انگلیس تلاش کردند که در آرامش عربستان سعودی را قانع کنند که از شدت محاصره دریایی بکاهد و روشهای محاصره را تغییر دهد، ولی واکنش ریاض بسیار ضعیف بود.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، فقط به تعداد اندکی از کشتیهای حامل کمکهای غذایی و دارویی اجازه داده شد که به بنادر یمن برسند و از رسیدن بسیاری از کشتیهای دیگر که یمنی‌ها به صورت مستقیم برای تأمین نیازهای خود به آنها احتیاج دارند، ممانعت شد.

بر اساس این گزارش، از ۲۷۴ میلیون دلاری که عربستان سعودی وعده داده بود جهت امدادرسانی در یمن به سازمان ملل متحد بدهد، تا کنون هیچ مبلغی ارائه نشده است.
قرار است هفته آتی گزارشی از سوی سازمان ملل متحد منتشر شود که بر اساس آن ۷۸ درصد از ساکنان یمن نیاز به کمکهای فوری دارند و این عدد طی ۳ ماه آینده ۴ میلیون افزایش داشته است.
 
کلمات کلیدی : عربستان+ یمن+محاصره
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.