توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 394986
بازتاب سخنان رییس جمهور در رسانه های آمریکا
تاریخ انتشار : شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۴۳
رسانه های آمریکایی ضمن بازتاب سخنان رییس جمهور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل و کنفرانس مطبوعاتی وی در روز پنجشنبه، انتقاد و شکایت دکتر روحانی از عدم پایبندی آمریکا به تعهدات مربوط به برجام را برجسته کرده اند.

نشریه نیویورک تایمز با سرمقاله ای تحت عنوان'رییس جمهور ایران، آمریکا را به عدم پایبندی به توافقنامه هسته ای متهم کرد' نوشته است که رییس جمهور ایران، آمریکا را به عدم پایبندی نسبت به برجام متهم کرد و گفت که واشنگتن تاکنون کارنامه درخشانی در رابطه اجرای این توافقنامه نداشته است.
نشریه مذکور با اشاره به اینکه رییس جمهور ایران این انتقادات را درست یک روز بعد از نهایی شدن قرارداد خرید هواپیماهای ایرباس و بوئینگ به زبان می آورد، نوشته است که با این همه روحانی در سخنان خود خطاب به خبرنگاران محتاطانه سعی کرد تا از القا این نکته که برجام با خطراتی روبرو است دوری کند.
نیویورک تایمز در بخشی از این مقاله بویژه به انتقادات تند رییس جمهور ایران از اقدامات غیرقانونی آمریکا در مورد سپرده های پولی ایران و ابهامات موجود در قوانین این کشور که مایه وحشت بانک های آمریکایی از شرکت در معاملات با ایران شده، اشاره کرده و در نهایت به نقل از دکتر روحانی اینگونه اقدامات آمریکا را 'دزدی بین المللی ' خوانده است.
شبکه خبری سی ان ان نیز در سر مقاله ای با تیتری مشابه ضمن اشاره به انتقادات رییس جمهور از عدم پایبندی آمریکا به توافقنامه هسته ای نوشته است که روحانی این قصور آمریکا را به گردن اعمال نفوذ 'گروه های فشار صهیونیستی' انداخته است.
سی ان ان در ادامه به آن بخش از اظهارات رییس جمهور ایران نیز که برجام را گواه زنده ای از توفیق دیپلماسی و ماحصل تعامل سازنده، گفت و گو و مدارا توصیف کرد، اشاره کرده و این سخنان ایشان را مثبت و تاثیرگذار ارزیابی کرده است.
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۸:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۰ ۲۲:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۶ ۰۷:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۲۱:۱۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۳ ۰۷:۱۶
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۳ ۲۳:۳۷
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۰ ۱۱:۱۵
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۳ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۴/۰۷/۰۵ ۱۸:۲۰
 
 
کلمات کلیدی : روحانی+آمریکا+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.