نظر منتشر شده
۲۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474789
ترامپ: برجام، وحشتناک است/ ایران به جای تشکر کردن، جسور شده است
بخش خبری الف، 2 خرداد 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۹
رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفته که برجام، توافقی وحشتناک است و تهران به جای «تشکر کردن» از واشنگتن، جسور شده است.

 رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادعاهای ضد ایرانی خودش را تکرار کرده است. دونالد ترامپ که برای سفری دو روزه وارد اراضی اشغالی شده، با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیدار دوجانبه ترتیب داده است.

رئیس‌جمهور آمریکا که در عربستان ادعاهای بی اساسی درباره ایران مطرح کرده بود، در دیدار با بنیامین نتانیاهو هم این ادعاها را تکرار کرد.

ترامپ با تاکید بر اینکه، برجام برای آمریکا توافقی وحشتناک اما برای ایران توافقی عالی است، مدعی شد که ایران به جای تشکر از آمریکا اکنون جسور شده است.

وی با اشاره به تحولات منطقه، ادعا کرد که آثار مخرب سیاست‌ها و اقدامات ایران در منطقه از عراق و سوریه گرفته تا یمن را به وضوح می‌توان دید.

ترامپ با انتقاد از مواضع دولت قبلی آمریکا مدعی شد که آمریکا با برجام، منابع مالی به ایران تزریق کرد و به آنها رونق اقتصادی داد در حالی که اگر این چنین نمی‌شد، «آنها ظرف 6 ماه کاملا سقوط می‌کردند».
 
کلمات کلیدی : ترامپ، نتانیاهو، ایران، توافق هسته ای، برجام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۸:۰۶:۳۴
آقا بسه دیگه سفرت داره تموم میشه.
از نظر دلاری که دشت خوبی کردی و معاملات 480 دلاری بستی !!
تو اسرائیل هم که به اندازه کافی چرت و پرت گفتی!!
فکر کنم به اندازه کوپن یک سالت علیع کشور عزیز تر از جانم صحبت کردی!
پس لطفا خفه شو!! (4385298) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۰:۲۵:۲۱
این حرف ها رو باید وزیر امورخارجه بزنه
البته نه به حالت زانو زده (4385564) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۳:۱۳:۰۰
چشششششم!! (4386039) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۸:۲۸:۵۸
ترامپ دوره چهارساله را به پایان نخواهد رساند برنامه برکناری وی کلید خورده توسط سنای امریکا و بازپرس مخصوص (4385331) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۱:۲۱:۵۵
حتما به همین خیال باش. با این قرار داد 400 میلیارد دلاری کل اقتصاد آمریکا رو به چرخش در آوارد . به خاطر چی عوضش کنند؟ (4385762) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۱:۴۸:۳۷
بشین تاتوفیقت بشه (4385847) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۲:۰۱:۴۷
ترامپ زیر فشار شدید کنگره قرار داره و اتفاقا این خطرناکه چون تنها چیزی که میتونه سبب خشنودی کنگره و رفع فشار از ترامپ بشه ایجاد جنگ جدید فرضا حمله به سوریه هست. (4385876) (alef-3)
 
على
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۸:۳۳:۰۲
تو اين ٦٥ سال عمرم رييس جمهور آمريكا از اين ....ه تر نديدم. (4385337) (alef-11)
 
حقیقت جو
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۸:۴۹:۱۸
اینگونه سخنان مصرف تبلیغاتی دارد و سیاست کلی دولت امریکا تداوم برجام است

فقط شگفتی این است که محالفان داخلی برجام هم .. انرا وحشتناک میدانند!!!
ولی این بهترین کار ممکن بود (4385357) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۱:۴۷:۴۰
درک عمیق نداردی،
ترامپ و نتان یاهو می گویند در برجام باید حتی اثری از صنعت انرژی هسته ای باقی نمی ماند و مثل لیبی تمام قطعات این صنعت باز می شد و سوار کشتی میشد و تحویل امریکا می گردید، و دانشمندان هسته ای را هم سوار می شدند و به امریکا تحویل داده می شدند

اما منتقدین داخلی برجام می گویند روحانی و ظریف در برجام شل آمدند ، خیلی به امریکا بذل و بخشش کردند، چهار پنجم صنعت هسته ای را از دست دادند، اما آنچه تحویل گرفتند در مقابل آنچه دادند ناچیز است، اگر روحانی و ظریف شل نمی آمدند می توانستند با برجام بسیاری از تحریم ها را بردارند و صنعت هسته ای را هم فلج نکنند

این یا نادانی است که منتقدان داخلی برجام را با ترامپ و نتان یاهو همسو بدانیم، یا یک دروغ ناجوانمردانه و جفاکارانه است که روحانی و حامیان روحانی به زبان می آورند !!!!!! (4385841) (alef-11)
 
جوادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۸:۵۰:۳۵
جالب اس که برخلاف برخی موضع گیران وطنی که برجام را مایه شرمساری و اقدامی خیانتکارانه اعلام می کنند ترامپ ، سلمان و ناتنایاهو معتقدند برجام وحشتناک و باعث جسارت بیشتر ایران شده است معتقدند که برجام تماما به زیان منافع مشترک سه کشور تنظیم و مامضا شده است و معتقدند که ایران در برجام بر سر غرب کلاه گذشته است. (4385359) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۱:۵۳:۱۲
نظرات اسرائیل و ناتنایاهو اصلا ملاک قضاوت نمی تواند باشد
آنها اعتقاد دارند که ایران را بصورت فیزیکی باید نابود شود و امضاء هرگونه قرداد حتی اگر برای ایران ننگین هم باشد یعنی به رسمیت شناختن ایران و این درست نیست

ما هم همین اعتقاد را داریم ، برای همین کشتی گیران ما اصلا با اسرائیلی ها کشتی نمی گیرند در حالی که حتما برنده می شوند و هیچ گاه کشتی اسرائیل در سطح ایران، امریکا، ترکیه و صاحب سبکها در کشتی نیست. کشتی گرفتن یا قرار داد با اسرائیل هرچند که به نفع ما باشد مفهومش به رسمیت شناختن یک دولت جعلی است در حالی که ما بسادگی با امریکایی ها با اینکه همیشه درحال شیطنت هستند و کنسولی در ایران ندارند چنین برخوردی نمی کنیم

نتیجه: همانطور که عرض شد، ملاک خوب یا بد بودن امضاء برجام اصلا سخنان بی پایه و اساس اسرائیل و سردمدارانش نیست
برجام همانطوری که بسیاری از سیاست مداران امریکایی و کارشناسان ایرانی و خارجی گفتند باعث متوقف کردن ایران در علوم مختلف و طمع متوقف نمودن ایران در علوم استراتژیک دیگر شده است نمونه ایش موارد ذکر شده در 2030 می باشد (4385862) (alef-13)
 
بانام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۹:۱۳:۵۳
این ترامپ یک تاجر ماهر و با تجربه است و با شناخت نقطه ضعف عربها که ترس آنها از ایران است در کمتر از 48 ساعت و در فاز اول بیش از 300 میلیارد دلار بدست آورد که واقعا در نوع خودش شاهکاره. او به خوبی می داند که ایران نه از این گنده گویی های او می ترسد و نه اعراب وابسته اش توان و قدرت رویارویی با ایران را دارند چرا که تجربه نشان داده اگر اعراب دست نشانده عرضه داشتند پس از 60 سال ار پس یک قوم فکسنی بر نیامدند چه برسد به اینکه با ایران شاخ به شاخ شوند ولی او با این سیاست میتواند تا سالها برای امریکا درآمد کسب کند.. (4385411) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۹:۲۰:۰۰
روحانی با رقیب هراسی با وجود عملکرد ضعیف و غیر قابل قبول توانست رای مردم را جمع کند و بر مسند قدرت بنشیند ، لذا جشن پیروزی گرفت
ترامپ با ایران هراسی توانست قرار داد 110 میلیارد دلاری با عربستان امضا کند و کشورهای عربی را بدوشد (4385423) (alef-13)
 
رحمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۹:۲۲:۲۱
مرگ برآمریکا.مرگ بر ترامپ. مرگ بر مادی گرایی و اومانیسم. ما چه اصلاح طلب و اصولگرا همه عضو یک خانواده ایم و دشمن ما آمریکاست و تا آخرین قطره ی خون از اسلام و ملت دفاع میکنیم. (4385426) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۰:۳۰:۵۱
امریکا دشمن ماست .بله اینو خیلی وقته فریاد میزنیم ولی این اصلاح طلبا اونو کد خدا مکیدونن و ازش میترسن (4385585) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۲:۱۱:۱۹
دشمن بودن با کدخدا بودن تضادی نداره ... مثلا به نظر شما نمیشه تو یه ده یه نفر با کدخدا مشکل داشته باشه (4385901) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۹:۵۳:۳۲
الحق والانصاف تا وقتي سفيهاني چون ملک سلمانها بر عربستان حکومت ميکنن دلالها و تاجراني چون ترامپ هم خوب ميدوشنشون. (4385483) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۰:۲۹:۰۳
کار حسن روحانی تمومه اگه برجام بره هوا البته الانم رو هواست (4385577) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۶:۴۱:۲۵
دوست عزیز ، روحانی رئیس جمهور 4.5 سال آینده ی ایرانه. خیلی خودت رو اذیت نکن. لازمه همه با هم باید کمک کنیم تا دولت موفق بشه و رونق اقتصادی ایجاد کنه و به لحاظ معیشتی وضعیت همه خوب بشه.
کی با جنگ و دعوا تونسته مملکت رو آباد کنه؟
نشانی دشمنان ایران و خائنان ، اینه که به جای کمک به دولتی که بیش از 20 میلیون رای داره ، سر ناسازگاری داشته باشه و چوب لای چرخ بگذاره! (4386448) (alef-13)
 
Kazakstan
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۲:۱۲:۰۰
4 ساله می گین کار روجانی تمومه اگر 4 سال دیگر هم بگین حتما کارش تموم می شه (4387096) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۱:۰۲:۰۶
در واقع این بسته نظامی در زمان اوباما بوده ولی اون به جهت برتری یافتن به اسراییل از انحام معاهده سرباز زد ولی ترامپ نشون داده اول معامله واسش مهمه (4385694) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۱:۳۳:۰۳
تشکر ؟؟ شما برای مردم خاورمیانه تره هم خورد نمی کنید . (4385796) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۲:۰۹:۳۶
من به جای دولت مردان بودم مخفیانه از اسرائیل و آمریکا باج می گرفتم.

اگر به اونها بگوییم ما می خواهیم با عربستان دوست شویم حساب دستشان می آید.
آنها مثل گربه نره و روباه با هیلو ساختن ما از عربها پول می گیرند (4385899) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۴:۵۶:۱۵
آمریکایی‌ها میگن برجام بده ایرانیها هم میگن بده پس برای کی خوبه؟ (4386252) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۸:۱۴:۵۴
مخالفان برجام هم همینو می گنن این همه سنگ اندازی که در درون کشور ما شد،به اندازه ی امریکا نبود،! (4386594) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۸:۴۷:۱۲
ترامپ نه خودش را می شناسد نه امریکا و نه ایران را، فکر می کند که ما هم مثل بقیه دنیا بله قربان گوییم. (4386662) (alef-13)
 
عرفان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۹:۲۲:۲۵
در برجام باید قاطعانه عمل کنیم ماهیچ اعلام دوستی باآمریکا نکرده ایم (4386718) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۳:۱۷:۵۶
انها در حالي عليه ايران حرف ميزنند واتهام وارد مي كنند كه شب از ترس ايران خواب راحت ندارند نام سپاه قدس اسراييلي ها را وحشت زده كرده است بويژه كه الان سپاه در نزديكي اسراييل يعني سوريه حضور فعال وپر ثمر دارد (4386978) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.