توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474086
میزان دقیق مشارکت شهروندان تهرانی درانتخابات
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۷
رییس ستاد انتخابات شهرستان تهران گفت: حدود 3 میلیون 650 هزار نفر از جمعیت واجد شرایط پایتخت در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران(29 اردیبهشت) شرکت کردند.

علی اصغر ناصر بخت عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 5 میلیون و 600 هزار نفر از جمعیت ساکن در شهر تهران(غیر از شهرری و شمیرانات) واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند که از این تعداد 3 میلیون و 650 هزار نفر معادل 65 درصد در انتخابات روز گذشته شرکت کردند. 
وی اظهار کرد: برغم حضور بسیار پرشور و کم نظیر مردم تهران در انتخابات روز گذشته(29 اسفند)، انتخابات در آرامش کامل و براساس قانون بدون کوچکترین مشکلی برگزار شد. 
معاون سیاسی فرمانداری تهران همچنین در خصوص روند شمارش آرای ماخوذه در انتخابات شورای اسلامی شهر تهران گفت: کار شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری ظهر امروز(شنبه) در تهران به پایان رسید و بلافاصله پس از آن کار شمارش آرای ماخوذه در صندوق های شورای شهر آغاز شده است. 
به گفته وی، پس از شمارش آرا در محل شعب اخذ رای، مراتب تایید و صورت جلسه آن در سامانه جامع وزارت کشور ثبت می شود. 
ناصر بخت اظهار کرد: با توجه به ثبت نام 2 هزار و 650 نامزد برای انتخابات شورای شهر تهران و انتخاب 21 نامزد توسط مردم، روند کار شمارش آرا قدری طولانی است. 
وی افزود: روند شمارش آرا براساس قانون و با حضور مسئولان مربوطه انجام می شود و نامزدهایی که نماینده خود را در زمان قانونی معرفی کرده اند، در زمان رای گیری و شمارش آرا در محل حضور دارند. 
به گفته وی، نتایج شمارش آرای انتخابات شورای اسلامی شهر تهران از روز دوشنبه(اول خرداد) به مرور اعلام می شود. 
3 هزار و 576 شعبه اخذ رای در شهر تهران و 95 هزار نفر عوامل اجرایی مسئول برگزاری انتخابات در پایتخت هستند.
شورای اسلامی شهر تهران 21 عضو دارد. 
۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ۲۰:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ۱۷:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۱۶:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۱۷:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۲۲:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ۲۱:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۱۹:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۱۸:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۸ ۰۹:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۹ ۲۱:۴۴
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات ریاست جمهوری+انتخابات 96+مشارکت تهرانی ها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.