توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 391385
آخرین اخبار از طرح رجیستری موبایل
بخش‌دانش و فن‌آوری الف،23 شهریور95
مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن تشریح آخرین وضعیت اجرای طرح رجیستری موبایل، گفت: در حال حاضر مراحل مربوط به تست‌های این طرح در مرحله پایلوت در حال انجام است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۹
حمیدرضا دهقانی نیا در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح رجیستری در بخش های فنی از آذر سال گذشته آغاز شد.

وی ادامه داد: زمانی که کار بر اساس جداول زمانبندی شروع می شود، قرار است که نتیجه اولین پایلوت در شهریور ماه امسال احصاء شود.

دهقانی نیا درباره جزئیات اجرای طرح رجیستری به صورت آزمایشی و پایلوت عنوان کرد: اولین پایلوت این طرح به معنی برگزاری آزمون های تست سیگنالینگ، ارتباط بین اپراتورها و ارتباط بین اپراتورها و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است که باید تست های مربوط به آن ها برقرار شود، پس از انجام این تست ها قرار است نتایج آن در انتهای شهریور احصاء شود.

مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اضافه کرد: به دلیل برخی ریزه‌کاری ها و جزئیات بسیار زیاد تا حدودی طرح رجیستری کند پیش می رود اما کار در حال انجام است و آزمون ها و تست ها در حال انجام و پیاده سازی است و بعد از این مرحله و بر اساس نتایج آزمون های پایلوت، برای گسترده کردن طرح گام دوم آزمون ها را برداریم.

به گفته وی، تا کنون نتایج تست های پایلوت انجام شده مثبت و موفقیت آمیر بوده است؛ هر چند هنوز تمامی تست ها انجام نشده است.

دهقانی نیا همچنین تصریح کرد: یک اصل کلی در اجرای طرح رجیستری وجود دارد و آن این است که اجرای این طرح با کمترین اصطکاک و زحمت برای مصرف کننده پیش رود و مشکلی برای مصرف کنندگان گوشی تلفن همراه به وجود نیاید و این اصل در بخش های مختلف اجرای این طرح رعایت خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+رجیستری موبایل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.