نظر منتشر شده
۱۶۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 101980
کلاهی که در علا الدین بر سرم گذاشتند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۰۸
لیلی محسنی

 

هفته دوم نوروز به همراه همسر و فرزندانم برای خرید دو عدد گوشی همراه راهی پاساژ علا الدین تهران شدیم. بعد از کلی گشتن و قیمت کردن، با یک فروشنده آنجا توافق کردیم که یک گوشی نوکیا ایکس2 را به قیمت 118 تومان و یک گوشی سامسونگ 5212 را به قیمت 120 تومان بما بفروشد. نوکیا را برای همسرم و سامسونگه را که دوسیمکارت می خورد، برای خودم انتخاب کرده بودیم.

 a

بگذریم که موبایل فروشی سرکوچه مان هردو را تقریبا به همین قیمت می داد و ما به تصور اینکه مرکزش ارزانتر است، به پاساژ علا الدین رفته بودیم. برای اینکه آن همه راه کشیده بودیم و تا آنجا رفته بودیم فکر کردیم دست خالی برنگردیم و گوشی ها را سفارش دادیم. فروشنده بعد از اینکه جعبه گوشی ها را به قول خودش «از آک خارج کرد»، از ما پرسید: چه نوع «سافت وری» براتون بریزم؟ ما گفتیم «سافت ور» دیگه چیه؟! طرف بدون اینکه توضیح دهد سافت ور چیه، گفت: «اگه اوریجینالشو بخواین، میشه 35 تومن معمولیش میشه 15 تومن». پرسیدیم: ببخشید، حالا این«سافت ور» چی هست؟ فروشنده بازهم نگفت سافت ور چیه، فقط جواب داد: «اگه اوریجینالشو بریزین، گوشیتون ویروس نمی گیره... معمولیشم بد نیست ولی معلوم نمی کنه!!»

 

سرتونو دردنیارم... خلاصه ما رو توی رودربایستی و در برابر عمل انجام شده قرار داد و بابت هر گوشی حدود 30 هزار تومن برای «سافت ور اوریجینال» و 12 هزار تومن دیگه برای کارت حافظه ازمون گرفت و گوشیهایی که می تونستیم از سرکوچه دانه ای حداکثر 130 هزار تومان بخریم، با کلی منت و چونه، یکی اش را 152 و دیگریشو 142 هزار تومان فاکتور کرد و ما هم با گوشهای دراز، براش 294 هزار تومن کارت کشیدیم.

 

در زمانی که منتظر بودیم تا نرم افزارهای اوریجینالی که سفارش داده بودیم را توی گوشیها بریزند، خانمی که هفته پیش از همانجا گوشی خریده بود، آمد و از عملکرد گوشی اش شکایت کرد. فروشنده هم ابتدا ازش فاکتور و ضمانت نامه خواست بعد گفت این ضمانتنامه شما مال «مایکروتله» ما برای «میکروتل» را تضمین می کنیم. خانومه شاکی شد و فروشنده را مجبور کرد گوشی اش را بگیرد و بفرستد سرویس.

 

من و همسرم به هم نگاه کردیم، هردو حس کرده بودیم بدکلاهی دارد سرمان می رود. البته کار از کار گذشته بود و گوشی ها اصطلاحا «از آک» خارج شده بودند. فقط برای دلداری خودم پرسیدم: ببخشید این گارانتی سامسونگ من، مایکروتله یا میکروتل؟ فروشنده جواب داد: «شما که خیالتون راحت باشه گارانتی اش اصلیه...» پرسیدم: حالا اگه گوشیه عیبی کرد چجوری میشه از ضمانت نامه اش استفاده کرد؟ طرف با اعتماد به نفس گفت: «هیچی اش نمیشه، هر طوری اش شد، بیارینش همینجا خودم می دم براتون درست کنن!»

 

اینو که گفت، خیالم راحت شد که سرمان را اساسی کلاه گذاشته!... توی دلم خودم را سرزنش کردم که چشمت کور که مغازه محله ات رو گذاشتی اومدی اینجا خرید کنی... دستم به کیبورد برسه، می دونم از این [...]بازار چی برای کاربرای اینترنت تعریف کنم...

 

خلاصه... دو هفته از خرید گوشی ها نگذشته بود و من هم کلاهی که در علاالدین سرمان گذاشته بودند را فراموش کرده بودم تا اینکه چند روز پیش گوشی خودم در ارسال پیامک ایرادی پیدا کرد. رفتن به علاالدین توی ترافیک و دوری راه مقدور نبود لذا با کلی شرمندگی گوشی را بردیم پیش موبایل فروش سر کوچه. فروشنده محل گفت ایراد از نرم افزارشه بعد مجانی برامون نرم افزارشو عوض کرد و مشکل حل شد...

 

 
 
احود
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۰:۰۱:۴۷
منم اين تجربه را تو علا الدين داشتم ببخشيد بخشيد شرمنده ولي ووقعا دزد بازاره تو اين علا الدين. لطفا از اونجا خريد نكيند. گوشي هاي كار كرده رو به عنوان نو مي زارن تو جعبه مي فروشن هيچ كسي هم نظارت نداره (434548)
 
يوسف
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۴:۱۱:۵۱
نتيجه اين حرام خوري ها همين مي شه كه هر چند وقت يك بار يك نقطه از بازار تهران در آتش مي سوزه. دو سه ماه پيش بخشي از همين علاءالدين در آتش سوخت. (434758)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۱۳:۲۱:۵۶
تا نظام توزیع کالا در ایران بر دکان داری - مغازه های کوچک - استوار است این کلاهبرداری هم است (435397)
 
محمود صادقی
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۲۰:۰۱:۲۰
1- خدا اینهمه اعتبار را از شون نگیره

2- تا به حال به مبلغ اجاره بها مغازه های این پاساژ

فکر کرده اید
طبقه همکف بین 7 تا 9 میلیون تومان در برج
یعنی روزی 300 هزار تومان

از جایی خرید کنیم که حداقل اجاره را پرداخت میکنند

در این روزگار همه مبدا خرید را بلدند (435026)
 
هادی قاسمی
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۰۰:۳۵:۱۴
پیشنهاد میکنم کلا واسه چیزی به اسم گارانتی و نرم افزار و ویروس کش و فارسی کردن و ... پولتونو دور نریزید
همشون راه های گرفتن سود هستن
خود گوشی هیچ سودی نداره ، این مسائلی که مشتری ازش سر در نمیاره عامل سود گوشیه

من دوسال پیش رفتم گوشی نوکیا خریدم
بعد از خرید طرف کلی صحبت کرد راجع به ویروس کش و فارسی ساز و گارانتی و ....
ولی من با لبخند گفتم نه!
آخرش گفت ، خب چطوری اس ام اس فارسی میفرستی یا دریافت میکنی؟
فردا مجبور شدی گوشیتو به خاطر ویروسی شدن بندازی دور از من نیستا؟
گوشی رو همونجا روشن کردم ، خودش فارسی داشت ، پ ژ گ چ هم داشت
هیچ مشکلی هم نداشت
تا الان هم داره کار میکنه (435127)
 
علی
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۱۰:۲۸:۴۹
منم همه اینا رو می دونستم و تازه یکی دو هفته هر چی مطلب راجع به این حرفا بود خونده بودم ولی طرف گولم زد بعدشم مجبورم کرد!(یعنی اول به من تخفیف کافی داد بعدش گفت حتما باید این رو روش نصب کنی...طوری که قیمتش 10 تومن بیشتر هم شد)
تازه به من گفت گارانتی هم داره ولی جعبه رو که باز کرد گارانتی نداشت،گفت دیگه اینترنتی شده، کارت نمی دن....بعدا که فهمیدم بهم دروغ گفته رفتم پیشش که پسش بدم، با کمال .... گفت نه راست گفته اسم سایتشم داد یک ساعت هم صحبت کرد که دوباره فریب حرفاشو بخورم، آخرش اومدم خونه دیدم همچین سایتی وجود نداره!!!!به همین راحتی(البته می خواستم تو مغازه زنگ بزنم چک کنم ولی تنبلیم اومد)


ببخشید طولانی شد گفتم کسی تو چاهی که من افتادم نیفته.... (435292)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۳-۳۱ ۱۲:۴۷:۲۲
به نظرمن بایدزنگ میزدی خیلی اشتباه کردی زنگ نزدی (2214475) (alef-13)
 
یک شهروند
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۰۹:۵۳:۳۹
اگر مثل کشورهای توسعه یافته بساط دکه و مغازههای سه چها متری جمع و کالا در فروشگاههای معتبر وبزرگ بفروش برسه دیگه کسی به این راحتی نمیتونه سر مردم رو کلاه بذاره. (435272)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۰۹:۴۰:۲۳
مغازه های کوچک باعث میشه ترافیک زیاد بشه و ثبات قیمت ها نیز از بین بره و تورم ایجاد میکنه
باید پیشرفت کنیم و فروشگاههای بزرگ ایجاد کنیم همین - مجبوریم و اگر نه هنوز در عهد دقیانوس میمونیم (436055)
 
کریما
۱۳۹۰-۰۲-۰۹ ۱۱:۰۶:۱۹
من یک گوشی از علاء الدین خریدم، باطریش قلابی از آب در اومد. دوباره بردم پیش فروشنده باطریش رو عوض کرد، دوباره قلابی از آب در اومد. دیگه خسته شدم رفتم یکی آزاد خریدم، مشکلم حل شد.
لطفا از علاء الدین خرید نکنید! (435709)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۵:۰۴:۴۳
قدیمها یه داستانی بود به نام علی بابا و چهل دزد بغداد! ولی اینجا رو باید اسمشو گذاشت علاالدین و چهار هزار دزد سرگردنه! (436489)
 
علی استادی
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۹:۳۷:۴۵
برای بنده جای تعجب دارد که اینهمه کلاهبرداری در این پاساژ بوقوع می پیونده و تعزیرات دست روی دست گذاشته وهیچ واکنشی نشان نمیده. این پاساژ بورس دزدی و کلاهبرداری است (436784)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۰:۰۳:۲۴
درسته تو اين علا الدين انقدر كاراي غيرقانوني انجام ميشه كه نگو. متاسفانه مسئولان هيچ اقدامي هم انجام نمي دن. خيلي اوضاعش خرابه لطفا پيگيري كنيد تا مسئولان جواب بدن (434551)
 
علی اصغر
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۰:۲۱:۱۸
چرا کسی درباره کلاه دانشگاه آزاد غیر اسلامی بر سر دانش آموختگان دانشگاه های دولتی نمی نویسه؟
دانشگاه آزاد یک عمر ما را بدبخت کردند. کسی واکنشی نشون نمیده
تعداد تاکسی توی شهر حساب و کتب داره، اما رشد دانشگاه آزاد قارچ گونه و بی رویه! (434557)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۱:۵۲:۱۶
حالا كاري ندارم به كلاهبرداري دانشگاه آزاد
ولي خداييش اين نظر شما چه ربطي به موضوع داشت؟؟؟؟!!!! (434618)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۹ ۰۰:۱۲:۲۲
دوست گرامی:

پیش از همه چیز، من خودم دانشگاه سراسری درس خواندم. زمان ما رویمان نمی شد که به پدر مان بگوییم که هزینه ی دانشگاه ما را بدهد و چشممان کور، درس خواندیم.

اگر دانشگاه آزادی هستی:
1- بچه ی درس خوانی می شدی و شما هم میرفتی از بغال محله خرید می کردی! می رفتی صنعتی شریف و یا دانشگاه تهران تا مجبور نشی پول برای دانشگاه بدی.
2- ترم اول سرتان را کلاه گذاشتند، چرا تا 9 ترم یا 8 ترم دائم گذاشتید سرتان کلاه برود؟!

اگر سراسری درس خوندی:
3- شما چه کار اینو داری که چه کسی کجا درس خونده؟! جای وزارت فرهنگ هم فتوا صادر می کنی؟ شما کار خودت را بلد باشی، مطمئن باش که یک دانشگاه آزادی که سهله، یک فارغ التحصیل آمریکا و اروپا هم نمی تواند جای شما را بگیرد.
4- بگذار دو میلیون شعبه دیگه بزنن! شما که نرفتی آنجا، بچه تان را هم نگذارید که برود! مشکل حله؟! مگه از جلوی هر دانشگاه آزادی که رد میشوید به زور دستتان را می گیرند و داخل می کنند؟!
5- اگر مشکل شما بیکاری است، نمی دانم که رشته تان چیه و چقدر سابقه کار و تحصیلات دارید، ولی می توانم پیشنهاد کنم که یک هفته تشریف بیاورید و مهمان ما در شرکت باشید و با دوتا از همکاران من که اتفاقا از همان دکانی که شما از آن شاکی هستید فارغ التحصیل شدند، بنشینید و کار کنید. اگر توانستید پا به پای آنها کار کنید و کیفیت کار شما هم مانند آنها بود، در پیش چشم شما هر دو را اخراج می کنم و حقوق هر دو را به شما تقدیم می کنم.

عزیز دلم... خود شکن، آیینه شکستن خطاست. (435620)
 
دانشجو
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۰:۲۲:۳۴
سر نصب ویندوز فون 50 تومن رفت تو پاچم تو علاء الدین.

خیلی هاشون دزدن. باید نظارتی باشه که نیست. (434558)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۸:۳۳:۵۲
اصلا شما بیا برو مجتمع پایتخت، محصولات همراه از موبایل گرفته تا تبلت و چیزای دیگه همشون این برنامه کلاه برداری رو پیاده می کنند. اصلا هم به روی خودشون نمیارند. انگار مد شده. این هم رو بدونید که هیچ برنامه ی اصل و اوریجینالی وجود نداره همه آنها قفل شکسته است (چون قیمت نرم افزار اوریجینال بیشتر از این حرفاست و نیاز داره که از اینترنت دانلود بشه اونم با کارت مستر و ویزا).نصب این نرم افزارهای قفل شکسته روی دستگاه ایجاد مشکل برای خود گوشی و همینطور برای امنیت میکنه. شما که فروشنده را نمیشناسید، ممکن است برنامه مخرب که اطلاعات شما را جمع می کند نصب کرده باشد. ضمن اینکه این گوشی های زیر 200 هزار تومن اصلا گوشی هوشمند نیستند که برنامه روش نصب بشه. من با وجود اطلاعم از این موضوع‌ها ماه گذشته که به مجتمع کامپیوتری واقع در میرداماد مراجعه کردم، تمام قیمت ها را بدون نصب نرم افزار میگرفتم و فروشگاه‌هایی را که حاضر نبودند دستگاه را بدون نرم افزار اضافی بدهند خیلی راحت ترک می کردم.
تازه مگه قرار نبود تمام محصولات فروشگاه ها (چه لوازم الکترونیک چه لباس و ...) برچسب قیمت داشته باشه؟ من سه هفته پیش رفتم، همینجوری هر کی هر کاری دلش بخواد میکنه. یعنی مامورین دولت فقط موقع گرفتن مالیات به بازار مراجعه می کنند؟ (434984)
 
پژمان
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۰:۲۸:۰۸
متاسفانه در اين مركز فروش گوشي موبايل كه خيلي هم پرطرفداره،‌اكثر فروشندگان به خيال اينكه مشتريان متوجه نميشوند گوشي هاي دست دوم را به عنوان نو ميفروشند و ثواب دنيا و آخرت را براي خود بجان ميخرند..!
اميدوارم كه با اطلاع رساني وسيع مطبوعات و سايت ها اين از خدا بيخبران از خواب غفلت بيدار شوند و از اين رويه بسيار منفور دست بردارند ... (434560)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۲:۴۸:۴۷
ای آقا ، ای دوست من، کسی ندونه میگه شما بعد از 30 سال اومدین ایران!! دوست عزیز من، آخه کجای کشور خدا رو در نظر میگیرن که حالا این علی بابا یا علائ الدین یا چه میدونم خلیفه بغداد و40 دزد بغداد؟ برادر در خود سیاستمدارانی که اینهمه ما رو با حرفهاشون از بی اخلاقی و بی عدالتی و جهنم و آتش خشم خدا ترسوندن، آیا کی شما یک اخلاق درست و یک رویه انسانی و خدایی در رفتارهاشون دیدین که حالا از این یکی شکایت داری؟ جهنم و ترسش مال من و شمای ساده وبیچاره ایه که اگه نیم گرم میوه از میوه فروشی که بسیار گرونتر از واقع به مافروخته پیشمون بیاد، بلافاصله میگیم حق الناسه وباید پولش رو کم کنی! توی یکی از کشورهای اروپایی من چیزی خریدم و مابقی پول که 10 سنت میشد رو بیخیال شدم ورفتم، 200 متر دور شده بودم که خانمک فروشنده دنبالم اومد وداد میزد که وایسا لطفا\"!! اول جاخوردم که شاید اشتباها\" پولشو ندادم و یا کم دادم ولی وقتی رسید ونفس زنان بقیه پول رو بمن داد، واقعا\" جا خوردم! گفتم من راضی بودم و مهم نبودش، ناراحت شد وگفت مگه من نیازی ویا طمعی به پول شما دارم؟ شاید پولدار باشی ولی حق شماست واخلاق اجازه نمیده من از پول شما بردارم! خدا شاهده شب توی هتل گریه ام میگرفت وغبطه میخوردم که ما چه کرده ایم؟! و به کجا میرویم؟تازه ما بهشت وجهنم و هزاران حدیث و تاکید مستقیم خداوند رو واسه حق مردم هم داریم ولی ببینید چه فاجعه ای درست کرده ایم تو این مملکت! چه کسی جوابگوست؟ (434683)
 
افشار
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۰۹:۴۲:۲۱
راه حل :
توسعه فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای (436057)
 
Mohamad
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۶ ۱۱:۲۰:۴۸
اقا پس چرا این دست فروش موبایل نمیگید همه جور گوشی چرت میفروشن یارو گوشی اپل اورده داغون فقط تمیزش کرده من ی بار گوشی اپل دست فروش رو ورداشتم یواشکی روشن کردم دیدم اصن اپل هنگی ۱ ساعت طول کشید تا صفحه بیاد ولی چه کنیم مردم ساده ام میرن میخرن دیگه ملت ایران عزیزم لطفا از دست فروش موبایل هیچی نخرید حتی شده یک عدد سیم

ببخشید حرفام طولانی شد مردم ایران عزیز لطفا از دست فروش موبایل چیزی نگیرید (3685762) (alef-13)
 
سیفی
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۰:۳۰:۰۴
با سلام . فارغ از مبحث گارانتی و نرم افزار و ...جای دارد از تعویض کلیه لوازم جانبی درون جعبه نیز سخنی به میان آورد. به هنگام خرید گوشی آکبند ! به امید اصل بودن خود گوشی و البته لوازم جانبی اعم از شارژر و باطری و هنذفری و ... اقدام به خرید می شود لیکن به لطایف الحیل و و زبان بازی و حق به جانب گرفتن فروشنده مبنی بر اینکه فقط ایشان درستکار هستند و لاغیر! مشتری خرید خود را انجام داده و بعداً‌متوجه تعویض لوازم جانبی می شود.جدیداً نیز شیوه جدیدی ابداع شده است به این صورت که کلاهبرداران باخرید قاب گوشی اصل گران قیمتی و قرار دادن مدار یک گوشی درجه 3 چینی ، آن را به عنوان گوشی اصل دست دوم خارجی و با قیمت گزاف و البته با سیاه بازی و شگرد مشتری یابی در مقابل مغازه های خیابان جمهوری بفروش می رسانند. مواظب و مراقب باشید. (434561)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۰:۳۳:۵۳
باز هم شانس آورده که کارت گارانتی رو بهش دادن و شماره سریال کارت گارانتیش درسته
متاسفانه بخاطر اجاره بالای مغازه های آن منطقه بیشتر مغازه دارها به راه های عجیب و غریب روی می آورند
درباره آک بودن گوشی مطمئن نباشید و اینکه با خارج کردن گوشی از آک شما را در رو در بایسی قرار میدهند و متاسفانه بارها سر من در آن منطقه کلاه رفته و دیگه اگر کلاهم اونطرف بیفته اصلا طرفش نمیرم
اکثر نرم افزارهای این پاساژ 30 روزه هستند و مشتری دوباره باید مراجعه کند و ... (434563)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۰:۳۴:۰۹
در این پاساژ پله های مواقع اورژانسی تبدیل به مغازه شده (434564)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۰:۳۵:۳۶
پاساژهای اطرافش هم همین طوریه
کلاه برداری (دزدی در روز روشن) راز کاسبی این مغازه دارها شده است (434565)
 
فرزانه
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۰:۳۸:۱۳
زبان چرب و نرم و کلاهبرداری بیداد میکنه
این پاساژ دزد بازاریه برای خودش حتی بعضی از دزدهای گوشی جلو این بازار گوشی میفروشن (434567)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۰:۳۹:۲۷
غیر ممکنه از اونجا خرید کنی و کلاه سرت نرفته باشه
بالاخره پول اجاره های سنگین مغازه ها باید دربیاد (434568)
 
علی
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۰:۴۵:۱۹
یادمه سال 86 گوشیمو زدن و خیلی ناراحت بودم بعد چند وقت رفتم علاء الدین گوشی بخرم که چند مغازه در زیر زمین و هم کف نظرم رو جلب کرد که یه نوشته بزرگ زده بودن شکستن انواع pin code و قفل همه مدل گوشی.اولین کاری که بعد از دزدیدن یک گوشی باید طرف بره بکنه!!!
اون لحظه دلم میخواست ساختمون بیاد پایین.
(434570)
 
cia
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۳:۰۴:۰۷
اولا شکستن pin code کار سختی نیست در مورد گوشیهای دزدی هم شماره سریال گوشی رو عوض میکنند تا قابل شناسایی نباشه (434691)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۴:۰۷:۱۳
کار سختی نیست ولی همه بلد نیستن
وقتی بصورت رسمی این کار میشه دلخوری پیش میاد
این مغازه دارها از بی سوادی و بی اطلاعی مردم پول در میارن - بد جوری هم کلاه سر آدم میگزارن
با گوشهای خودم در یکی از همین مغازه ها شنیدم که یک گوشی رو به یک بنده خدایی انداختن و بعد یک بچه سوسول به اون یکی میگفت خریدار مجبوره دوباره برگرده (434749)
 
فاطمه .
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۰:۴۵:۲۵
وقتی کامپیوترت رو می‌بری برای رفع مشکل نرم افزاری و بعدش می‌بینی که طرف اومده DVD Writer مارک SONY رو از توی سیستمت در آورده و یه دونه کهنه‌ی قدیمی رو جایگزین کرده، چه کاری از دستت بر میاد؟
وقتی بحث کردن باهاش فایده نداره و زیر بار هم نخواهد رفت شما چیکار می‌تونی بکنی با این کلاهبردار؟
اصلا چطوری می‌شه این دزدی رو ثابت کرد؟

به خودم لعنت فرستادم که چرا مهندس کامپیوتر نشدم که گذرم به اینجور دزدهای سر گردنه نیافته (434572)
 
cia
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۳:۰۷:۲۶
مهندس کامپیوتر هم میشدی سرت کلاه میرفت مطمین باش
من که رشتم کامپیوتر هست و یه چیزایی حالیم هست رفتم کامپیوتر بخرم همه چیزش رو تست کردم و درست بود ولی طرف گفت میخواد سیمهای usb جلوش رو وصل کنه گفتم باشه اینم رفت پشت و هارد و کارت گرافیکش رو عوض کرد من هم تازه وقتی رسیدم خونه فهمیدم چه کلاهی سرم رفته (434695)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۰:۴۸:۲۰
متاسفانه فرهنگی پیدا کرده ایم که فقط در ایران است حتی در افغانستان و اتیوپی هم پیدا نمیکنید در مالزی فقط اگر فروشنده نصف این دروغ را بگوید برای همیشه در مغازه اش را میبندند
ما براحتی دروغ میگوئیم براحتی بر آبروی همدیگر میتازیم و پرده های عفت را کی پس از دیگری پاره میکنیم و نمونه بارز آن علاء الدین است آنها هم توجیه میکنند مثلا من خودم از یک فروشگاه اچ تی سی خریدم گفت باید 90 هزار تومان برای سافتور بدهید وگرنه ضمانت ندارد و دادیم یک ماه بعد همان سافت ور های باصطلاح ارژینال باعث هنگ شدن گوشی شد برایش با فاکتور فرستادم گوشی را فرمت کرده پس فرستاد که درست شده است
در علاء الدین بهیچ عنوان هیچ گوشی بالای درستی خرید و فروش نمیشود همه گوشی ها دارای مشکل هستند
من آنها را حلال نمیکنم هرچند آنها قطعا توجیهات شرعی برای خود دارند (434575)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۲۳:۳۵:۲۰
شرمنده ولی تهران همه ایران نیست لطفا جمع نبندید .....راستی حدیث زورا را شنیده اید ؟ (435111)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۹ ۱۸:۳۰:۱۱
من هم شرمنده! ما از یکی از این شهرهای مرزی سرویس چینی خریدیم. وقتی آوردیم تهران، سه گل متفاوت بود با سه رنگ مختلف! یکبار دیگر از یک شهر دیگر برای بچه عروسک خریدیم؛ توی همان ماشین، کله اش جداشد و چشمش درآمد. البته فروشنده خوب کوک نزده بود! یعنی خودش زحمت کشیده بود و قبلا کله عروسک را کوک زده بود ولی توی خیاطی ناشی بود!.... (435842)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۰:۴۸:۵۹
جالبه که یک سری آدم در پاساژ واستادن و گوشی سرقتی را هم می خرند و می دن مغازه ها و در ویترین پایین می چینن هرچی می گی بابا این گوشی با این کارتن نمی خونه! میگن همه اش همینه! اینم از کنترل بر مملکت. نگران نباشین آقایان خسته می شن از پشت میز تکان بخورند و یک سری به اینجاها بزنن برای نظارت !
همه اش حرفه و جملات خنده دار (434576)
 
مهدی
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۰:۵۱:۵۰
تقصیر خودتونه که میرید پاساز
من تا الان 2 تا گوشی از محله خودمون گرفتم که خدا رو شکر نه مشکل داره نه تو قیمتش رفته تو پاچم فقط رمش مشکل داشت که بجاش بهم رم 4 گیگ داد الانم خیای راضیم بعد از عمری (434578)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۰:۵۲:۲۷
اگه میرفتی طبقه 5یا6اعلا الدین 20 تومنم ارزونتر از سر کوچتون میگرفتین (434579)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۱:۰۷:۳۳
میبینم که پاساژ علائ الدین بعد از چند سالی که افتتاح شده خوب اعتباری واس خودش دست و پا کرده! (434586)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۱:۰۸:۲۵
عین همین مطالب برای من هم تکرار شده واقعا کسی نیست به اینها نظارت کنه؟ (434588)
 
احود
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۱:۱۴:۵۹
اين نامردي ها را براي اين مي كنند تا اجاره ميليوني مغازه شونو بدن.
به نظر من مقصر اصلي خود اين آقاي علاالدينه كه معلوم نيست چقدر ماليات ميده بابت اين بازار مكاره اي كه باز كرده و مردم رو توش سركيسه مي كنن (434549)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۱:۱۶:۰۲
باز خوبه شما اگر کلاه سرتون بره می فرستید یک سایتی براتون چاپ کنه
اما ما چی؟ (434591)
 
مهدی
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۴:۱۰:۱۹
چند بار میخواستم برم مغازه داری که سرم کلاه گذاشته بگیرم بزنم ولی فایده نداره همشون دزدن (434755)
 
امیر مسعود نطنزی
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۱:۲۶:۲۷
انتهای سال گذشته دو گوشی اولی htc desire و بعدی سونی اریکسون xperia مینی از فروشگاه پانیذ طبقه اول مبلغ 600000 ریال برای فارسی کردن و نرم افزار ریختن دو گوشی از ما گرفت و یکسری نرم افزار رایگان بی مصرف روی گوشیها ریخت که اینکار توسط فروشگاه ورودی از در بغل سمت چپ اولین فروشگاه انجام شد و با چا پلوسی و دروغگویی فراوان عنوان شد که فارسی ساز درست شده است و من چون شهرستان رفتم امکان برگشت نداشتم . تلفنی تماس گرفتم انقدر بد برخورد کردند و پس از بیش از 30 بار تماس تلفنی حاضر شد فقط 100000ریال برگرداند یا فروشگاه دوم هد ست را 250000 ریال گران حساب کرد . خلاصه یکسری آدم کلاش بیسواد بی انصاف خدانشناس دور هم جمع شده اند وبالای فاکتورشان هم می نویسن هو الرزاق آقا یون لطفا\" اطلاع رسانی کنید به هیچ عنوان از علاالدین خرید نکنید بخصوص طبقه اول و دوم اما شنیدم طبقات بالا بدلیل اینکه عمد ه فروش هستند ارزانتر می دهند لطفا\" دقت کنید فقط شنیدم شاید سگ زرد برادر شغال باشد . (434596)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۰۹:۵۳:۴۱
دست رو دل ما گذاشتی. اتفاقا من هم اخیرا یک htc wildfire از همین فروشگاه گرفتم و 70000 تومان کلاه رفته سرم! حالا دارم می دوم که پسش بگیرم!! (435273)
 
بی خیال
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۱:۲۹:۳۵
علاء الدین و کلاهبرداری!
همه با هم بابت این تهمت زبانمان را گاز بگیریم
کارکنان خدوم این پاساژ کوچ از اقشار محروم و کم درآمد جامعه هستند و درست نیست آنها را مورد بی مهری قرار دهیم.
اگر هم درآمدی داشته باشند صرف هزینه های آب و برق و گاز و .... می شود. (434599)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۱:۳۸:۴۵
TAGHsir az khode ma ham hast. choobe too roodarvasi gir kardanemoon ro mikhorim. (434606)
 
سام
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۱:۴۷:۴۱
باید به نظر من از مجریان محترم قانون پرسید
شما کجایید کی میاید,کی به درد میخورین
حالا دوستان اینا گوشی موبایلن و حداکثر به جیب خسارت میزنن چرا کسی از این قاتلین جاده ها هوو و برادر تازه واردش فراز نمیگه که از موسسه استاندارد مجوز واردات گرفتن
خدایش ادم می مونه از کی ده کجا شکایت کنه که موجب تشویش اذهان عمومی نشه! (434612)
 
علی
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۱:۵۱:۵۳
متاسفانه یک سالی میشه مردم رو همین جوری سرکیسه میکنن و هیچ کش هم پی گیر نیست

من مهندس الکترونیک هستم و وقتی اینو از فروشنده شنیدم خنده ام گرفت، پرسیدم این مشخره بازی ها چیه دیگه، خود گوشه که نرمافزار داره و این چیزایی که شما می گین هم همشون رو از اینترنت میشه دریافت کرد!
یارو که حرفی نداشت گفت ما به این شرط گارانتی میکنیم که نرم افزارمون رو بخری!!
گفت شرکت گارانتی کننده این شرط رو گذاشته!!

جالب اینه که دو سال پیش هم که رفته بودم علاالدین توی هر مغازه یه نفر بود که نرم افزار میفروخت!! اونم نرم افزارایی که از اینترنت گرفته بود!!!

حالا دیدن سودش زیاده، مالیات هم نداره ، اجباریش کردن

واقعا کی مسئول بازار مکاره ی وسایل اکترونیکه؟؟ (434617)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۲:۱۱:۱۷
خدایش آدمهای حرام خورس هستند اصلا نباید انجا خرید کرد (434632)
 
سعید محمدی
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۲:۱۷:۳۰
به نظر ینده هیچ راه حل قانونی در این زمینه ها وجود ندارد . بنده قصد توهین به صاحبان پاساژ را ندارم ولی فکر کردید من وشمای کارمند میتوانیم وقتمان را برای شکایت از این پاساژ بزاریم و مطمنا اگر هم شکایتی بشود برخوردی نخواهد شد خصوصا اینکه در کشور ما که همه چیز رو میشه خرید حتی قانون را!
در ثانی راه حال اصلی همینه که نویسنده مهترم مقاله پیش گرفتند اطلاع رسانی هزینه اش خیلی کمتر از مراجعه به مسولین و دادگاه و غیره است.مطمئنا اون فروشنده ای که این کار رو انجام داده وبه قول خودش سود کرده با همین اطلاع رسانی شما کلی از مشتری هاش رو از دست خواهد داد و این بهترین تنبیه خواهد بود.
البته این منحصر به علاء الدین تنها نیست.در اکثر پاساژها و اصناف فروشند ها همین برخورد را دارند به عنوان مثال من سال گذشته برای خرید ساک مسافرتی رفته بودم وارد اولین مغازه که شدم طرف خیلی گرم ما رو تحویل گرفت و چند تا ساک رو پیشنهاد داد و در مورد جنسهشون صحبت کرد و گفت که بقیه کلاه بردارند و ویادمه که یک ساک 50 تومنی رو حدود 15 تومن تخفیف داد ،من رو میگید جرات نکردم ازش خرید کنم . رفتم مغاره بعدی اوشون هم کلی اطلاعات در مورد انواع مدل ها و چرخهاشون داد و او هم مثل قبلی مدعی شد که جای دیگه این اطلاعات رو بهت نمیدن و ..
به نظر من اینها همه شگردهای فروشندگی است و مردم خصوصا ما ایرانی ها که زود باوریم بادی بیشتر راجع به این مسائل بدونیم اما نگکته دیگری که هست اینه که چرا شرکت ها و سازنده ها نباید نماینده مستقیم و فروشنده مطمئن داشته باشند تا حداقل بدونیم چه مارکی رو می خریم. بگذریم که اگر آدم با انصافی اونجا بود احتمالا می گفت که اینها همه یه جنس دارند و اون هم چینی هست!
خیلی دوست دارم بدونم در کشورهای دیگه مدل توزیع اجناس و فروش اونها به چه صورت هست؟
خیلی از مسائل هم به دولت برمیگرده از جمله اگه به جای سریالهای شمسی خانم وفوتبال و ... همین مسائل روزمره رو توضیح میداد ببینید که واقعا چقدر مردم استفاده می کردند.
توسعه فروش اینترنتی هم خیلی کمک میکنه بخصوص که از روی اینترنت شما به راحتی می تونید قیمت فروش کارخانه سازنده رو ببینید . (434638)
 
حسين
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۲:۳۱:۴۵
سلام.من از اهواز هستم.كلي خودم رو تو موبايل استاد ميدونم.چند روز پيش اومدم تهران و براي تماشا رفتم علاالدين يه سري بزنم.حقيقتا سر درد گرفتم.گفتم بيچاره اين تهراني ها چي ميكشن از دست اين فروشنده ها.بيخيال شدم.ميدونيد چرا؟؟؟؟
چون اين فروشنده ها نه همشون ولي خيلي هاشون عجيب ................. هستن.مني كه يه كم از موبايل سر در ميارم ميفهمم چه كلاه هاي گشادي سر ملت ميزارن. (434657)
 
شاهین
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۲:۳۳:۳۷
علت این فساد کاملا واضح است. کمپانی‌های تولید کننده (نه فقط موبایل، هر جنس خارجی غیر کره ای) در ایران نماینده رسمی ندارند. ظاهرا آب و هوای ایران برای تأسیس دفتر رسمی خوب نیست. ضررش را مردم می‌بینند. البته، عوض در آخرت می‌گیرند. (434660)
 
رضا
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۲:۴۰:۱۷
من اتفاقا قبل از عيد از شهرستان براي كاري اومده بودم تهران،سر راهم سري هم به اين پاساژ زدم،
(وجالب اين كه براي اولين بارم بود پامو تو اين پاساژ گذاشته بودم)
از خيلي وقت پيش هم يه گوشي مي خواستم بگيرم،خلاصه گوشي مورد نظرمو پيدا كردم حدود80
كه بعد از كلي بحث،فروشنده حاضر شده75هزار تومن،اين گوشي رو بفروشه
وقت فاكتور كردن سوال كرد سافت ور اصل بريزم يا اورجينال؟
(البته من چون خوب از گوشي سر در ميارم ميدونستم كه اصلا اين گوشي قابليت نصب برنامه هاي جاوارو هم به زور داره جه برسيه سافت ور!)
منم خواستم كمي سربه سرش گذاشته باشم،ازش در مورد سافت ور سوال كردم
و اون كلي چرت وپرت تحويلم داد(معني چرت وپرت روبه معناي واقعي كلمه براي اولين بارم تو عمرم
احساس كردم)
خلاصه هم فهميدم بابت گوشي75تومني بايد حدود90تومن بدم با سافت غير ور اورجينال و
اورجينال حدود100تومن!
منم قبول نكردم و گفتم سافت ور نمي خوام،هرچي هم ميخواد برا گوشي بشه،بشه
و همون75مي خوام
اونم حاضر نشد بفروشه
منم برگشتم شهرمون،و چند روز بعد حدود68هزار تومن اين گوشي رو خريدم
بدون نياز به امكانات و خدمات جانبي!
الانم بي هيچ مشكلي برام كار ميكنه عين ساعت
و نكته مهم:
همين يه اتفاق باعث شد كه من به كل سيستم!پاساژ علاالدين بدبين بشم
وهمون يك باري كه رفتم دفعه اول وآخرم باشه. (434666)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۲:۴۵:۳۶
واقعا جای خیلی بدیه. 90 درصد دزد هستند و گوشی های کارکرده را به جای نو می فروشند. یکبار من برای خرید گوشی سونی اریکسون رفتم و وقتی گوشی را باز کرد کد مخفی مخصوصش را زدم و دیدم تا حالا 95 ساعت با این گوشی صجبت شده وقتی طرف دید من واردم با دستپاچگی تمام شروع کرد که اینو اشتباهی بسته بندی کردند دوستان و .... آخر هم تو اون همه گوشی نتونست یدونه نوشو پیدا کنه همشون دست 2 بودند اما عین نو با برچسب گارانتی و .... سلفون روی ال سی دی
دیگه محاله پامو اونجا بزارم فقط میرم نمایندگی اصلی (434674)
 
يك هموطن
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۳:۰۳:۲۴
به نظر من بهترين كار همين اطلاع رسانيه تا افراد كمتر برن اونجا و فروشنده هاي كلاهبردار اونجا تنبيه بشن

ضمنا از اداره ماليات بپرسين اين آقاي علا الدين خداوكيلي چقدر ماليات مي ده؟ (434645)
 
matin
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۳:۰۶:۳۶
كاشكي همه مثل اين خانوم محسني با ديدن چنين اجحاف هايي دست به قلم بشن و همديگه رو مطلع كنن (434592)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۳:۰۶:۴۴
من حدود 2 سال پيش يك گوشي با قيمت حدود 300 تومان خواستم از يكي از مغازه هاي علاالدين بخرم اما بعد از باز كردن جعبه ( جعبه كاملا كهنه و رنگ و رو رفته بود) متوجه شدن روي گوشي چند تا نرم افزار نصب شده و مطمئن شدم گوشي دست دومه اما فروشنده زير بار نمي رفت و مي گفته گوشي رو از جعبه در بيارم بايد ببري جر و بحث بالا گرفت و كار به زد و خورد رسيد البته فروشنده فكر كنم يه 70 كيلو وزنش از من بيچاره بيشتر بود و قدش ام 30 سانت بلند تر حالا ببينيد چه به سر من بيچاره اومده با كلي بدبختي كه خودمو از دست اون غول بيابوني و رفيق هاش نجات دادم وقتي رفتم به كيوسك پليس اون اطراف شكايت كردم با بي شرمي منو متهم به دزدي كرد و گفت كه برام پنجه بكس كشيه !!! منو پنجه بكس ؟؟؟ خلاصه بماند كه لباسم پاره شد و كلي بدبختي كشيدم اما در آخر زير بار حرف زور نرفتم (434693)
 
حسن
۱۳۹۴-۱۱-۱۶ ۰۱:۳۶:۱۸
منم دیروز یه همچین اتفاقی برام افتاد (3524216) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۳:۱۰:۲۷
وقتي بدون علي بابا و سندباد بري پاساژ علاء‌الدين گرفتار چل دزد بغدادي ميشي ديگخه
حداقل با شيلا هماهنگ ميکردي که بري از شناس جنس بخري (434696)
 
مهرشاد قرباندوست
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۳:۱۴:۲۷
برادرخانمم در این پاساژ فروشنده است، اما فردی با اعتماد، مذهبی و اخلاقمدار است.هیچوقت از انصاف خارج نشده و مشتری های زیادی هم دارد.
این را گفتم تا بدانید همه افرادی که در علاء الدین مشغول به کار هستند، آدمهای بدی نیستند. (434699)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۲۱:۰۹:۲۸
اگه واقعا اینجوریه جاشو بگید تا از اون خرید کنیم. (435050)
 
Mostafa
۱۳۹۰-۰۲-۱۱ ۰۱:۰۳:۴۸
اونجا كسي اصلا وجود نداره من خودم دو تا از دوستام اونجا دارن ٧٠٠٠٠٠٠ ماهي اجاره ميدن يكيشون سوناتا داره يكيشون پرادو خودشون بمن ميگن توي پاچه مردم ميكنيم خدا از سرتون نگذره
  (436963)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۳:۱۴:۳۰
خيلي از گوشي هاي موبايل كه انجا مي فروشند گوش هاي دست دوي هستند كه قاب شان را عوض كرده اند.احتمالا گوشي رفرش شده به گوش تان خورده.اكثرا ازاين تيپ گوشي ها ميفروشند.فروشنده هاي آنجا قابل اعتماد نيستند.اگر كارتون به گارانتي كارموبايل بيفته متوجه ميشيد كه دست گارانتي كارها با اين فروشنده هاي دزدتوي يك كاسه است.اگه گوشي تان ايراد پيدا كرد يك چيز را خوب بلدند وآن اينكه نوسان برق باعث شده ومشمول گارانتي نمي شود.مثلا گوشي تازه شما شارژ نگه نمي داره به طور حتم مي گويند نوسان برق باعث شده.يكي از گارنتي كارها مي گفت يكي از راه هاي كسب درآمد براي ما ونيز فروشنده ها ي اين پاساژ فروش همين موبايل هاست.پيش خود گفتم چقدر وجدانتان آلوده شده است وازراه دزدي امرار معاش مي كنيد.آيا وقت آن نرسيده است كه دولت يه فكري براي جلوگيري ازاين دزدي ها انجام دهد. وزارت بازرگاني يا صنايع يا ارتباطات وفناوري اطلاعات يا .... به هركدام كه مربوطه بايد يه كاري كنند تا جلو اين دزدي ها رو را بگيرند. (434700)
 
امیر عباس
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۳:۲۹:۰۶
شما چرا دارین خودتون رو خسته می کنید؟وقتی تو روزنامه و بیلبورد و تلویزیون تبلیغ همین پاساژ و امثال آن هست بدون هیچ نظارت و رسیدگی انتظار دارید چی بشه؟مگه فقط همین یکی لنگ می زنه؟آقا رفته ماشین پورشه خریده بالای 130 میلیون ماشاالله، از خدماتش نالانه و گریان.ایران خودرو و سایپا هم که حتما صابونشون به تنمون خورده.حالا شما می خواهید فروشنده فلان فروشگاه با شما منطقی و با احترام صحبت کنه؟عزیزان نباید موردی به مساله نگاه کرد.اصلاح این امور نیازمند کار فرهنگی،نظارت صحیح و ... است.
راستی امسال ایران خودرو تندیس خدمات پس از فروش را برنده شد یا سایپا؟ (434708)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۳:۳۱:۲۶
آره بابا منم یه شارژر فندکی خریدم به قیمت اصل تقلبی بود، جون مادرتون برید تحقیق کنید اکثر موبایل فروشای اونجا دارن این پولا رو خرج سرطان زن و و بچه می کنن. عبرت هم نمی گیرن خاک بر سرشون. (434709)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۱:۵۱:۴۴
زن و بچه شون چه گناهی کردن بدبختا! (436246)
 
ناشناس 23
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۳:۳۷:۳۸
قدیم ندیما فرهنگ م ایرونیا اینجوری بود؟؟؟چی شد که به این روز افتادیم؟؟؟ (434714)
 
مصطفی
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۳:۴۲:۵۷
متاسفانه مثل آب خوردن دروغ می گن، دزدی می کنن و در کمال ناباوری دو قورت و نیم شان هم باقی هست،

هموطن عزیز، اگر برای خرید گوشی می خوای به علاالدین بری، قبلش در اینترنت چرخی بزن، اطلاعات فنی و نظرات مثبت و منفی در مورد گوشی ها رو بخون، بعد گوشی مورد نظرت را انتخاب کن، از محتویات معمول جعبه گوشی آگاهی پیدا کن، حدود قیمتی را بدست بیار،
و در مرحله ی نهایی به علاالدین آن هم طبقه های آخر مراجعه کن، تا هم گوشی خوب گیرت بیاد و هم قیمتش کمی بهتر باشه، اما در کل حتی اگر 30 تومن هم بیشتر بدی و از کاسب محل خودت بخری مطمئن باش که ضرر نکردیَ.

این تجربه من بود از علاالدین و بعد از 4 سال هنوز گوشیم سالمه و داره کار میکنه (434718)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۳:۴۴:۰۲
دقیقا همین بلا سر من اومد وقتی که یک گوشی 430 هزار تومنی ایکس 10 سونی اریکسون رو از بازار مکاره علاءالدین خریدم 520 هزار تومن؛ جای بدتر قضیه اینجاست که خودم مثلا خبرنگارم و اوضاع تا یه حدی دستمه، اما متاسفانه به قول نویسنده، اون قدر آدم رو تو رودربایستی قرار می دن که دیگه راه برگشت نداری! الان هم گوشی مثلا نوی بنده، به دلیل این که شارژ نمی شد، 3 هفته است مغازه آقای فروشنده است تا مثلا تعمیرش کنه!
به این نمی گن کلاه؛ می گن \"چتر\"؛ چتری که می چپونن تو سر مردم تا جیب های آقای علاءالدین به عنوان یکی از میلیاردرهای ایران، پر تر و پر تر بشه (434720)
 
رضا
۱۳۹۰-۰۵-۰۴ ۰۱:۴۸:۱۷
سر من هم کلاه رفته یه htc wild fire خریدم گفت 255 تومن هنوز نگفته که اره فاکتور بنویس طرف فاکتور نوشت برنامه اورجینال یا کپی بریزم؟رمشم حتا فروخت گفتم مگه روش نیست گفت جدیدا دیگه روش نداره کلا حدودا 40 تومنی سرم کلاه گذاشت اگه میخواید از اونجا خرید کنید هر مبلغ اضافی خواستن قبول نکنین. (485709)
 
آرش
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۴:۰۱:۱۸
من بارها در این پاساژ و پاساژهای اطراف اون سرم کلاه رفت
بدتر اینکه هر چیزی از این منطقه خریدم بعد از چند وقت مجبور شدم دوباره یک سری به همون منطقه برای گارانتی و ... بزنم (434742)
 
علی
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۵:۲۹:۰۹
اصولا هر یه طبقه ای که بالا بری، 7-10 هزار تومن قیمت پایین میاد... (434859)
 
علی
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۵:۲۹:۳۲
مشکل اصلی کشور ما اینه که همه سیاست زده ایم؛ منظورم بیشتر دولت ایران و حاکمان هست که هیچوقت نخواستند از مصرف کننده، محیط زیست و... حمایت کنند؛ مگر اینکه یک دستاورد سیاسی داشته باشه.
واقعا برای مملکتم تأسف می خورم. (434861)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۵:۴۰:۲۸
سلام
با وجود اینکه ممکن هستش که عده ای از مغازه دارهای این پاساژ از ناآگاهی مردم سوء استفاده کنند ولی شاید مغازه دارهایی هم توی اون پاساژ دارن کارشون رو درست انجام میدن. این شیوه ی خبررسانی که یک پاساژ رو کلاً به گند میکشه، بعید میدونم به صورت اخلاقی و شرعی درست باشه.
بهتر این بود که مردم رو در مورد موارد مهم در خرید گوشی آگاه می کردید. نه اینکه تهمت دزدی به عده ای بزنید که شاید حتی ندیدیدشون.

آگاه باشیم (434864)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۶:۰۲:۳۱
گر حکم شود که مست گیرند
در شهر هرآنچه هست گیرند

ماهم از کسانی هستیم که تو همین پاساژ سرمان کلاه رفته، یک گوشی ویواز به ما دادند که نصف لوازم جانبی اش را در آورده بودند و ...

اتفاقاً این اطلاع رسانی درسته وباعث می شه مردم بی خودی این همه راه نکوبند و نروند علا الدین پولشون رو دور بریزن! (434882)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۶:۰۵:۵۶
من هم یکبار یک گوشی از علاءالدین گرفتم چند روز بعد که رفتم تو قسمت بازیش دیدم چند تا اسم اونجا save شدن! (434885)
 
کاسبی از علاالدین
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۷:۰۵:۲۹
بالاخره باید ماهی بین 6 تا 10 میلیون اجاره رو یه جور در بیاریم دیگه
والا فقط فحشش واسه ما میمونه
خدایی حق دارین
نرم افزار ها همه دانلودی هستن و فری ورژن
سعی کنید لوازم جانبی رو هم از مغازه ی موبایل فروشی نگیرید چون یه ضرر هم اینجا میکنید
از هر 3 گوشی فقط یک گوشی با گارانتی اصلی فروخته میشه کلا به نظر من گوشی بدون گارانتی بخرید چون گارانتی اصلی هم درست حسابی پاسخگو نیست
همیشه در هنگام خرید اول بپرسید فلان گوشی با گارانتی 100% اورجینالش چند سپس قیمت بدون گارانتی اش رو هم بپرسید معمولا تو یه گوشی تا 200 هزار تومن 10-12 هزار فرق قیمت هست سپس از مغازه دار گوشی رو بدون گارانتی بگیرید فقط به فروشنده بگید شماره سریال گوشی رو تو فاکتور قید کنه و ازش 24 ساعت گارانتی مغازه رو بگیرید
این بهترین روش خرید تو ایرانه
هر خریدی به جز این حتما ضرر کردنتون رو در پی خواهد داشت (434928)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۷:۳۱:۵۴
سلام من سه بار تا حالا سرم در اين علاء الدين بدجور كلاه رفته يك بار يك گوشي آيفون خريدم خود گوشي در اين سه ساله سالم بوده خدا را شكر اما اون اوائل به اشتباه بردمش تو استراحت ( به اصطلاح آِفون باز ها ريستارفاكتوري) وقتي به اين حالت گوشي مي ره بعد 20 دقيقه گوشي خود به خود بالا مي آد خلاصه گوشي من به اين حالت رفت و من زنگ زدم به مغازه كه گفتم چرا اينطوري شده بهم گفت بايد بيارش جمهوري من از شيخ بهايي رفتم اونجا ديدم كه گوشي بالا آمده رفتم بهش گفتم آقا گوشي درست شد فقط حالا كه درست شده چند تا نرم افزار جديد برام بريز گفت نه اون درست نشده الان دمو هستش خلاصه كاري كه براي نصب نرم افزار جديد مي شد با 20 تومان برام انجام بشه براي نصب سيستم اصلي 45 تومان گرفت و بعد كه رفتم تو فروم هاي بين المللي آيفون نصب نرم افزار ايفون رو ياد گرفتم فهميدم چه كلاهي سرم رفته
يك بار ديگه سال گذشته مي خواستم براي مغازه دستگاه پخش دجيتال تلويزيون بخرم به من گفتم پخش ديجيتال اويت خوب و مناسب هستش و مي توني برنامه ها رو روي كامپيوتر هم ضبط كني من رفتم به فروشنده گفتم دستگاه پخش دجيتال اويت رو به من بدن اون هم داد و 45 تومان گرفت وقتي آوردم وصل كردم فهيدم آقاي فروشنده دسنگاه باد كرده آنالوگ رو داده و به هيچ وجه هم حاضر نشد پس بگيره
يك بار ديگه هفت سال قبل يك دستگاه آي مت خريدم بعد 2 روز LCD اش سوخت به گارانتي كه مراجعه كردم گفت گوشي تعميري بوده !!! (434943)
 
علی
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۷:۴۵:۳۲
بازار موبایل هم اوضاع بهتری نسبت به اینجا نداره (434951)
 
رضا بی نفس
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۷:۵۹:۰۶
علاالدین و چراغ جادو دیگه چه انتظاری باید داشت. من هم همین کلاه سرم گذاشتن....... البته چون این روش قدیمی شده باید منتظر جادو های جدیدی باشیم .....
این صرفا جهت اطلاع .. (434958)
 
علی علیپور
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۸:۲۴:۳۰
رخداد جالب ولی هشدار دهنده ای است مع الا سف هستند برخی از آقایان نان روز شان را با این ترفند بدست می آورند با کلاهبرداری هر گز نمی شود فرزندان صالحی را تحویل جامعه داد . این نوع آدمها خسره الدنیا و الاخره ای هستند خدا هدایتشان کند . (434979)
 
هومن
۱۳۹۰-۰۲-۰۹ ۱۱:۲۶:۲۲
چرا وجود افرادی مانند شما که جدیت در تعالیم دینی دارید باعث اصلاح این وضعیت اخلاقی نمی شود ؟ (435714)
 
حمید عامری
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۸:۵۷:۱۹
ای بابا!
یه چیزی بگید تازگی داشته باشه..
مثلا بگید رفتیم نونوایی ، نونی خرید که به اندازه بود و وزنش درست بود.
مثلاً بگید، یکی رو دیدیم که کارشون دست انجام و از دستمزدی که بهش دادیم راضی هستیم.
مثلاً بگید، ماشینم رو بردم مکانیکی، واقعا کارش عالی بود..
این یه داستان خیلی بچگانه و ابتدایی بود! (435000)
 
سعید
۱۳۹۰-۰۲-۰۹ ۱۲:۴۳:۴۶
ای بابا!
حتما خود شما همیشه کارت رو درست انجام میدی؟ نه تو فکر پیچوندنی، نه تو فکر کم کاری هستی، نه تو فکر کلاهبرداری هستی، از صبح تا شب نون بازوتو میخوری...
و توقع داری دیگران هم کار شما رو دست انجام بدن؟
اول یه سوزن به خودت بزن بعد ... (435744)
 
حرف دل
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۱۹:۵۱:۱۷
دقیقا همین بلا سر من هم اومد و کلاه گشادی سرم رفت اگه خواستین گوشی بخرید حتما به نمایندگیهای مجاز که با یه سرچ ساده تو گوگل میشه پیداشون کرد مراجعه کنید (435021)
 
reza
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۲۱:۲۸:۰۸
فقط بايد به مردم اطلاع رساني كنيم وازانجا خريد نكنيم وپاساژ را تحريم خريد كنم تا حساب كار خودشان را بكنند (435059)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۷ ۲۲:۱۷:۰۶
ما هم در علائدین گوشی جی ال ایکس رو تقریبا 15 تومن گرونتر از نمایندگی اصلی خریدیم و یک فاکتور بی نام و نشان هم بهمون داد که اصلا قابل پیگیری نبود
البته من قبلا راجع به سافت ور های الکی شون شنیده بودم و فروشنده هرچی توضیح داد گفتم نه، نه، نه! :) (435083)
 
152
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۰۱:۰۸:۲۴
جیب ادم را میزنن!
واقعا در علائدین دزدی میشود
باید همه تحریم کنند (435137)
 
جعفر دولتیاری
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۰۳:۵۹:۵۷
من برای پسرم رفتم یک PSPاز علاالدین خریدم /به قیمت 130 هزار تومان 8 هزار تومان هم فروشنده گرفت و نرم افزار ویروس کش داخلش ریخت که بعدا متوجه شدم کارخانه این کار را کرده بود./
جالب اینکه وقتی به یکی دو نفر نشان دادم گفتند که این PSPنیست چینی است و شبیه آن ساخته شده است؟ (435169)
 
sabah_321@yahoo.com
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۰۷:۴۱:۳۴
به شهرداری تهران پیشنهاد میشود اسم پاساژ را از علاءالدین به چهل دزد بغداد تغییر بدهند. (435201)
 
مهدی
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۰۹:۲۹:۴۷
من یک رم گوشی از علاءالدین خریدم. وقتی گذاشتمش توی گوشی دیدم عکسهای خانوادگی توشه! بردم پس بدم. با کلی منت عوضش کرد! (435260)
 
محسن
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۰۹:۵۱:۵۴
شبیه همین موضوع هم برای من در امین حضور برای خرید یخچال و فریزر الکترو اسیل اتفاق افتاد. با این چنین رفتار هایی از سوی شرکت های تولید کننده و فروشندگان ایرانی چگونه می توان در منطقه اول شد .و چگونه می توان در بازار های جهانی که هیچ دربازار افغانستان و عراق رقابت کرد. برای خودم به عنوان یک ایرانی تاسف می خورم. (435269)
 
مهرداد
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۱۰:۴۹:۳۰
سلام

علاالدین همشون دزدی میکنن فروشنده خوب نداره

وگرنه مگه گوشی اک میشه که نرم افزار نداشته باشه که اون یارو بخواد واست بریزه

اون فقط خواسته پول اضافی ازتون بگیره

واسه خرید گ.شی حتما حتما از یه ادم معتبر و حرفه ای در این امر کمک بخواین (435304)
 
احمد
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۱۱:۴۲:۰۳
سر من هم کلاه رفته.
یه گوشه Sonny Ericsson مدل Z530 گرفتم.
اولین باری که شارژ باتری تموم شد دیگه شارژ نشد.
بردیم برای فروشنده گفت ما باتری رو گارانتی نمیکنیم.
هر چی هم گفتم آخه شما باید حداقل 24 ساعت فرصت تست به خریدار بدید قبول نکرد.
خلاصه گفت باید یه باتری جدید بخری.
با کلی خواهش از ما و منت از اون آخرش 8 هزار تومن گرفت و باتری رو عوض کرد.
جالب اینجا بود که حاظر نشد باتری خراب رو بهم بده.
نمیدونم تا حالا به چند نفر دیگه همین باتری رو قالب کرده!!!!!!!!!!!!!


شما رو به خدا یه نفر یه راه حل درست و درمون پیشنهاد کنه! (435329)
 
یه رهگذر
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۱۳:۰۵:۰۲
از ائمه حدیث داریم که بازار جولانگاه شیطان است. (435384)
 
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۱۳:۲۹:۳۱
من هم تا به حال 3 بار از علاء الدين خريد كرده ام كه 2 بارش سرم كلاه گذاشتن يا پول اضافه گرفتن.
جريان سافت وير و اين حرفا هم فقط پول الكيه كه نبايد زير بارش رفت. همون اول بايد باهاشون شرط كرد كه جز پول گوشي يك ريال تحت هيچ عنوان اضافه پداخت نخواهيد كرد.
گارانتي هم كاملا كشكه.
در مراجعه به گارانتي براي يه فلش كردن گوشي 35 تومن ازم درخواست كرد با بهانه هاي واهي. كاري كه بيرون با 10 تومن برام انجام داد و بعد فهميدم از خود سايت شرگت سازنده و با كابل مربوط به خود گوشي مي تونستم بدون هيچ هزينه اي انجام بدم. (435402)
 
چکاوک
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۱۳:۴۴:۱۵
لطفا از آقای علاالدین و پسرانش بپرسید برنامه کلاهبرداریهای شما در مجتمع های تهران چی شد بس نیست که انقدر مردم رو سر کیسه میکنید (435404)
 
چکاوک
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۱۳:۴۹:۰۶
با سلام
از اقای علاالدبن و پسرانش بپرسید این همه کلاهبرداری توی مجتمع های قضایی تهران دارید بس نیست کسی که یک محل رو در این پاسا
ز اجاره میکنم باید بخاطر هر تغییر کوچکی کلی پول به این آقا بده پس پول این مخارج باید از کجا تامیین بشه از جیب مشتری بنده خدا که شاید همون گوشی ارزون رو باید دوبله بده پس چه کسی ناظر به این افراد هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (435409)
 
هاشمی
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۱۴:۳۴:۳۱
چه قصه های پر غضه و هم شکلی
من هم پاییز سال گذشته برای دخترم از پاساژ علائ الدین یک سونی اریکسوت تی 700 خریدم.بعد از اینکه برسر قیمت توافق کردیم.15 هزار تومان بابت نرم افزار گرفت و 10 هزار تومان هم بابت مموری 512 بعد که خانه آمدیم از اینترنت سرچ کردم دیدم مموری 512 در هر جعبه موبایل هست و فروشنده آن را خارج کرده و جداگانه میفروخت.
روز روشن و دزدی آشکار.تو مغازه اش هم سه تا قاب عکس بودیکی اسما الله و دوتای دیگر رهبران دینی!!! (435437)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۱۶:۰۵:۲۷
سلام دقيقا درست ميفرماييد بنده و دامادم رفتيم تهران و رفتيم علا الدين تعدادي دستفروش اونجا بودن كه با همكاري صاحبان مغازه دو تا گوشي چيني بدرد نخور رو هر كدام 100 هزار تومان بهمون انداختن بجاي گوشي اصلي وقتي متوجه شديم كه كار از كار گذشته بود نمي دونم مسئولين مربوطه اطلاع دارن چه بلايي دارن سر مردم تو اين پاساژ ميارن يا نه ميتونن بصورت ناشناس برن و ببينن جاي تعجبه همه ميدونن و كاري نميكنن!!!!!!!!!!!!!!!! (435467)
 
ساشا
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۲۱:۰۲:۱۲
agha dast roo delam Gozashtyyyy
torokhodaaaa hich kass eshtebahe maroo nakoneee
man khodam ie zamani tooo kare mobile booodam --- bad chand vaght pish raftam vase khanooomam mobile bekharam ie gooshiee LG ke 200 toman boood too bazar -- baram 245 toman tamoom shoddd
ba zaboooon bazieee foorooshandeee dadam roosh barname berizeee ba ie barchasbeee LCD ke khodaaam in barchasboo 300 ta TAK tomani mikharidaaam hamisheee --- baram hesab karddd 15 hezar toman - kholaseee keeee TOROKHODAAA AZ alaediiin mobile nakhariiin ta in Dozdddaaaaa yad begiran nooone halal bokhoran
joloie khodaaa goooshie dast 2 roo no kardaaan hata ta Pichaye tooosh foorookhtan (435570)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۵:۲۸:۴۸
انگیلیسی نوشته بودی حوصله نکردم بخونم (897090) (moderator22)
 
ایمان
۱۳۹۰-۰۲-۰۸ ۲۳:۰۲:۲۱
به همه دوستان بگم منم یه htc hd mini از اونجا گرفتم که گوشی فقط بعد هر فرمت 20 دقیقه کار میکردو بعد میریخت به هم،برد گوشی خراب بود،بعد 20 روز این ور اون ور کردنم رفتم صنف شکایت و رای به من دادن که گوشی عوض شه،حالا بماند نزدیک بود 5 نفری منو به خاطر شکایت نزدیک بود بزنن فرار کردم ولی اگه مشکل داشتید حتما صنف شکایت کنید و 99 درصد رای به شما میدن و اگه اجرا نکنن میرن تعضیرات و باید 3برابر قیمت گوشی رو جریمه بدن،من که گوشی رو بالاخره عوض کردم. (435598)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۰۹ ۰۱:۲۷:۳۰
بنده هم از خيابان فردوسي اصفهان مركز فروش موبايل يك گوشي سامسونگ i9000 (galexi)به قيمت 612000 تومان وبا دانلود نرم افزار 632000 تومان خريدم.اما قبل از 48 ساعت كه مهلت قانوني هر گوشي است كه اگر ايرادي داشته باشد پس بگيرند مراجعه كردم كه rotate گوشي ايراد دارد ولي براي اينكه مرا سر بدوانند و از مهلت 48 ساعت بگذرد گفتند مشكل خاصي نيست واز سيستم عامل آن ميباشدبرويد وموقعي كه سيتم عامل جديد آندرويد2.3 آمد بيا تا درستش كنيم اما گوشي بعد از چندروزبه طور كل خاموش شد كه وقتي به فروشنده مراجعه كردم گفت دير آمده اي وچون گوشي گارانتي ندارد به من ربطي نداردخلاصه شكايت به اتحاديه كردم كه هيچ نتيجه اي نگرفتم واتحاديه كاملا طرف فروشنده بودوفعلا هم از طريق اداره بازرگاني شكايتم را دنبال ميكنم.وكاملا برايم مسجر است كه گوشي از قبل ايرادداشته وبه كس ديگري فروخته بودند ومنتظركس ديگري بودند كه آن را بفروشند. (435636)
 
س.ه
۱۳۹۰-۰۲-۰۹ ۰۹:۰۰:۲۰
دوستان
لطفاً قبل از خريد هر جنسی در مورد آن خوب تحقيق کنيد و چند روز براي آن زمان صرف کنيد و از پاساژ علاء الدين و ايران ومغازه هاي اطراف آن سوال کنيد و بعد اقدام به خريد کنيد
لازم بذکر است که حتماً قبل از خريد يک مارک و يک مدل خاص رو مد نظر داشته باشيد و بعد در موردش تحقيق کنيد چراکه هر فوشنده اي يک مطلب ميگه که بدرتون ميخوره و برعليه خودشون ميشه استفاده کرد (اين يک قانونه که هر حرفي که بزني بر عليه خودت بکار ميره) اطلاعات رو از خوشون بگيريد و به محلي که ميخواهيد خريد کنيد تحويل بديد (435690)
 
محمد علی
۱۳۹۰-۰۲-۰۹ ۱۳:۲۶:۰۱
من هم یک بار این بلا سرم امده.الان 1 ماهه میخام گوشی بخرم میترسم.متاسفانه از هر سایت و هر مجله ایم که بوده تحقیق کردم ولی نتیجه ای نگرفتم.
واقعا کسی نمیتونه این بازارو که یکی از مهم ترین بازار های کشوره کنترل کنه. (435756)
 
سعید
۱۳۹۰-۰۲-۰۹ ۱۵:۱۰:۱۰
سه سال پیش در سفر بودم یک گوشی نوکیا رو در مشهد قیمت گرفتم گفتند 219 با تخفیفات می شد 210 .
به خیال اینکه تهران ارزون تر هست نخریدم و دو روز بعد از تهران- علاءالدین همون مدل رو قیمت گرفتم از 140 تا 240 !!!
علت این تفاوت قیمت رو پرسیدم گفتند که یک سری فقط قاب مورد نظر شما رو داره، یک سری کره ای هست، یک سری هم اصلی، قیمت اصلش هم 230 هست. شما هم نمی تونید تشخیص بدید. بنابراین از ما بخرید، که مطمئن باشید اصله!
جالبه همون مدل رو هم با قاب سفید (که برای خود فروشنده هیچ هزینه اضافی نداره) 40 بالای قیمت میدادن. اینها بماند که این مدل رو هم همگی جمع کرده بودن که قیمتش بره بالا بعد به قیمت بالاتر بفروشند.
خلاصه یک مغازه گفت که این مدل رو داره قیمتش هم 230 ، بعد گفتش تموم شده باید از انبار بیاره. دوستم دنبالش رفت و دید که از مغازه دیگه ای با قیمت 205 خرید. ما هم به هوای 205 از خرید منصرف شدیم و رفتیم همون مغازه که ای 205 داده بود!
اونجا با کمال تعجب به ما قیمت دادند 240 !
حتی فروش 205د هزاری چند دقیقه قبلش رو هم خیلی راحت حاشا کرد!
در نهایت از همونجا گوشی رو خریدیم 225 که گفتند نرم افزارش میشه 20 . گفتم نیاز ندارم. ما رو ترسوندن که اگه نرم افزار بد نصب کنید چیپ گوشی می سوزه و 20 هزار تومان هزینه نرم افزاری گرفت که خود نرم افزار رو هم حاضر نشد بده و پاک کرد. بعدا ریکاور کردم و دیدم همه از یک سایت ایرانی دانلود شده و کراک/سریالش هم همراهش هست!
خلاصه حاصل خرید ما شد یک گوشی با باطری چینی که یک سال بعد باد کرد، نرم افزارهای غیرقانونی که اکثرش رو حذف کردم، مموری که یک ماه بعد سوخت و تا سر و صدا نکردم فروشنده حاضر نبود پس بگیره، یک مموری ریدر که اون هم مشکل داشت، و 260 هزار تومن پول بر باد رفته ای که می تونست 210 هزار تومان باشه.
تازه خوب شد کابل 400تومنی رو از اونجا نخریدم یه 12.000 تومن! (435777)
 
سعید
۱۳۹۰-۰۲-۰۹ ۱۵:۲۴:۴۵
راستی از گوشی گفتید ، ای کاش از تضییع حقوق مشتری توسط شرکت های اپراتور تلفن همراه هم می نوشتید. بنده حاضرم یک گزارش مستند در این رابطه به شما تحویل بدم. آیا در این مورد هم منتشر می کنید؟! (435780)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۰۹:۵۴:۲۶
گفتی همراه اول یاد صیغه ای یا دائم افتادم - تبلیغات جدید همراه اول رو دیدید (بحث صیغه رو یاد میده) (436077)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۰۹ ۲۲:۴۷:۵۱
من خیلی متاسفم ولی واقعیت اینه که هرچی دزد عوضی تو این علاالدین
طرف خودش نمیدونه نرم افزار چی هست اونوقت...
یه بار میخاستن گوشی منو از ویندوز موبایل 6.5 به 6.5 اپدیت کنن! 50 تومنم میخاست فاکتور کنه
همشون حروم... البته ایجا ایرانه اصلا اجیب نیست (435922)
 
حقوق مشتری
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۰۰:۳۲:۳۵
با سلام یک توصیه می کنیم به همه جهت خرید و تست گوشی چند صد متر پایین به بازار موبایل ایرانیان یه سر بزنید و خرید کنید البته امیداوارم اونجا به سرانجام این بازار ( علاالدین ) نیانجامد که نیازمند بررسی توسط سازمان بازرسی و اصناف می باشد . (435963)
 
HBF
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۰۹:۰۸:۲۱
نکنه نوشتن این مطلب با گرم شدن بازار موبایل ایران (یه کم پایین تر از علاءالدین، توی حافظ) ارتباطی داشته باشه؟! (436023)
 
محمد حسن
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۰۹:۳۳:۰۴
من هم صد درصد حرف نویسنده مقاله را تایید می کنم و از ایشان بابت این روشنگری تشکر می کنم.
من هم در تاریخ 7 اردیبهشت 90 از علا الدین یک گوشی نوکیا X2 خریداری کردم. اول می گفت 115 تومن بعد که رفتم داخل و گوشی را بازکرد گفت سافت ور هم باید برات بریزم 17000 تومن دیگه باید بدی. که بعد از کلی اصرار به 10000 تومن رضایت داد. بعد رفتم پرسیدم گفتند اصلا این گوشی جاواست و نیازی به سافت ور و این حرفها ندارد. توصیه می کنم اصلا افراد از این پاساژ خرید نکنند. (436045)
 
رادين
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۰:۰۷:۴۰
اگر قصد داريد از علاء الدين خريد كنيد حداقل از طبقه چهارم خريد كنيد. فروشنده هاي اين طبقه غالباً به جهت اينكه عمده فروش هستند، دست به دله دزدي نمي زنند و بسيار ارزانتر از طبقه همكف و زيرزمين محصولات خود را عرضه مي كنند. ضمن اينكه اصلاً تو كار سافت ور و اين حرفاي مفت نيستند. (436097)
 
شاهين
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۰:۳۹:۴۷
دوستان عزيز:
چند تا توصيه مهم دارم كه اگه به اونا توجه كنين جلوي خيلي از اين كلاهبرداريا گرفته ميشه:
1- موقع خريد گوشي حتما چك كنيد كه روي گوشي و باطري و شارژر عبارت made in وجود داشته باشه حتي اگه براي چين هم باشه خوبه. يه ويژگي لوازم قلابي اينه كه معلوم نيست كجا ساخته شدند.
2- از جايي كه گوشي مي خريد هيچ چيز ديگه اي نخريد (خواهشم مي كنم نخريد) چون به قيمت دو يا سه برابر بالاتر مي فروشند. فقط خود گوشي رو بخريد و سريع بيايين بيرون. بقيه لوازم رو از جاهاي ديگه و بعد از اينكه از قيمتش مطمئن شديد بخريد.
3- شماره IMEI روي جعبه رو با برچسب داخل گوشي و نرم افزار (با زدن دكمه #06#* چك كنيد. (436156)
 
مشتری
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۱:۴۷:۵۶
من هم 7ماه پیش اونجا یک گوشی خریدم
همه فروشنده ها می گفتند باید برنامه روش نصب کنیم که بین 10 تا 20 هزار تومان هزینه داره و اگر نصب نکنید شامل گارانتی نمیشه
بالاخره یک فروشنده پیدا کردم که حاضر شد بدون نصب نرم افزار ،گوشی رو بفروشه
من هم بدون اون نرم ازار خریدم.که فروشنده ها ادعا میکردند بدون اون گوشی هنگ میکنه و خراب میشه
اما الان بعد از 7 ماه هیچ مشکلی پیدا نکرده (436244)
 
ufnabdolah
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۲:۰۴:۰۳
منم اين تجربه را تو علا الدين داشتم وhقعا دزد بازاره تو اين علا الدين. گوشي هاي كار كرده رو به عنوان نو مي زارن تو جعبه مي فروشن هيچ كسي هم نظارت نداره به من يك گوشي فروختن توش هم عكس بود هم شماره تلفن (436260)
 
abi
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۴:۳۳:۴۳
یکی از عزیزان گفته بود نتیجه دکان داری و خرده فروشی در ایران;فکر می کنم نظر 3 یا 4 باشد . باید عرضکنم عمده فروشی دولتی و خصوصی اش را هم دیده ایم ،منتها متوجه نمی شویم ! شما خط تلفن همراه را سال های قبل از 80 چند می خریدی ؟ سال 83 چند میخریدی؟ حالا چند می خری ؟ اینها کلاه دولت نیست ؟ تفاوت خط یک میلیون و کی داد که شما نگرفتی ؟ تفاوت 400 هزار رو کی داد ؟! قیمت خط همین قیمتی که الان دارند با هزار منت می فروشند نیست !
مثل خرید ماشین داخلی ! به خارجیها چند می فروشند و به ماچند؟! (436456)
 
علی
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۲۳:۰۵:۵۳
من این مطلب رو که دیدم داغ دلم تازه شد. واقعا یکی باید بره ببینه اینا دارن چی کار میکنن اونجا . واقعا دزد بازار شده.خوبیش هم اینه که همه با هم هماهنگ هستن.یه برنامه که در حد یه CD هم بیشتر نیست رو اینا 10 تومن میفروشن.واقعا آدم های نامردی هستن. اینا چطوری شبا خوابشون میبره ؟ سر مردم رو اینطوری کلاه میذارن. این برنامه اورجینال اشون واقعا من رو کشته (436896)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۲۳:۴۵:۰۳
ما که هر بار حرف نرم افزار گارانتی شرکتی و قیمت شرکتی رو می زنن فقط بهشون می خندیم.....خخخخخخخخ (436923)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۱ ۰۳:۰۰:۰۳
جای تاسف منم ماشینما بردم واسه تعمیر ترمز دستی سنسور اکسیژنشا عوض کرده اومدم ماشینا روشن کردم دیدم لامپ چک روشن شده دیاگ گذاشتم دیدم مال سنسور اکسیژن خلاصه 70 هزار تومان پیاده شدم حالا چطوری ثابت کنم
این کلاه بردی و این نوع کم فروشی و دزدی داره انگار مد میشه (437007)
 
سارا
۱۳۹۰-۰۳-۲۱ ۰۱:۱۳:۱۹
دو ماه پیش سامسونگ گالاکسی خریدم به غیراز اینکه کلی پول برای نرم افزار و گارانتی گرفت گوشی منو با سیم کارت برد وقتی شارژمو چک کردم صفر شده بود اگه برنامه ها نصب باشه احتمالا با خط من با جایی تماس گرفتن با کلکای خودشون شماره هارو پاک کردن.برنامه های گوشی از ده تا هشتای اون باز نمیشه چندتا ام از کار افتادن.خدا لعنتشون کنه پول دوا ودکتر... (459681)
 
dabir
۱۳۹۰-۰۴-۰۹ ۱۴:۳۹:۴۹
این کلاهبرداری هم در پاساژ و هم بیشتر در بیرون پاساژ انجام میشه کیه که به این رسیدگی کنه .
اگه شما فقط یک ساعت جلو در پاساژ وایستین میبینین که یک عده ای گوشی های چینی دستشونه مثل n96 و دارن با همکاری دوستشون سر مردمی که از اونجا سر میزنن رو کلاه میذارن و گوشی چینی رو به چای اصلی به 150000 تومان می فروشند که گوشی چینی اون 50000 تومان بیشتر نمی ارزه
این مطلب رو هم همه فروشندگان پاساژ اطلاع دارند ولی هیچ اقدامی نمی کنند. (473049)
 
کاظمی
۱۳۹۲-۰۷-۲۶ ۲۰:۱۱:۴۲
موبایل ... درپاساژ علاالدین یک گوشی گالگسی اس 3 خریدم نامرد کلاهبردار
چند نفری دوره کردن منو وبه بهانه نرم افزار ریزی وثبت نام دریک سایت که اگر گوشی دزدیده شد می توان رد گیری کنند ویک گوشی نو همان لحظه به من می دهند گول زدن و مبلغ چهارصد هشتاد هزار تومان اضافه تر از گوشی از من گرفتن
بعد چند روز وجستجو فهمیدم کلاه سرم گذاشتن تلفنی خواستار برگشت پول اضافه
را کردم وگرنه شکایت می کنم با زبان بازی که واگذار ابوالفضل می کنیمت اگر الکی
شکایت کنی وما را خراب کنی مرا از شکایت منصرف کردن ولی توصیه می کنم به
دیگر عزیزان موقع خرید گوشی به زبان بازی این نامردها گوش نکنید واگر کسی
بخواهد می توانم فاکتوری که درآن با وقاهت تمام مغازه موبایل مهدی نوشته است
گارانتی در مقابل دزدی در اختیارتان بگذارم (1725603) (alef-10)
 
کیا
۱۳۹۲-۰۸-۲۶ ۲۳:۴۰:۱۸
سه سال پیش رفتم علادین یه گوشی نوکیا5250 خریدم فروشندهی دزد بهم گفت برات پک بازی ونرم افزار میریزم منم دهنم اب افتاد و پیش خودم گفتم 25 هزار تومن میدم برای یه پک خیلی هم خوبه وقتی رفتم خونه دیدم 12 تا بیشتر نریخته
الانشم که یه گوشی اندروید دارم رفتم پکشو خریدم شد 12 هزار تومن
به خدا علا ادین دزد خونس (1780561) (alef-6)
 
معارفي
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۴:۱۲:۰۶
سلام

نه تنها از علاء الدين گوشي نخريد، بلکه گوشي تون رو براي تعمير هم نبريد.
هفته پيش گوشي ام را براي رفع اتصالي ميکروفون بردم ( پيش آقاي ميثم رضائي) بعد از 3 ساعت در حاليکه کلاَ ميکروفونش قطع شده بود(قبلش فقط اتصالي داشت) گوشي ام را بر گرداندو گفت بايد برد دست دومش رو پيدا کني و حداقل 2-3 ماه طول مي کشه،بعد از ظهر همان روز بردم صادقيه در عرض 0.5 ساعت درستش کرد و گفت زده خرابش کرده ،اگه قبلش مي آوردي 10 تومان خرج داشت ولي الان که زده بردش رو سوزونده 90 تومان خرجشه،حالا معلوم نيس کدوم يکي از قطعاتش رو هم تو اون 3 ساعت عوض کرده
خدا لعنتش کنه (1841265) (alef-6)
 
بهنام
۱۳۹۲-۱۰-۰۳ ۱۴:۱۰:۱۳
علاالدین آخره دنیاست.ته همه یه کلابرداریا اونجاست.مکانی ناجوانمردانه پابرجاست. (1861665) (alef-6)
 
pardis
۱۳۹۲-۱۰-۱۱ ۱۴:۵۱:۱۷
منم تو علائدین کلاه سرم رفته به مغازه دار گفتن یه گوشی سونی در حد 300 تا 400 میخوام اونم گوشی سونی اکسپریا E رو معرفی کرد. پرسیدم دوربینش چنده؟ گفت 3.15 مگا. پعد یک گوشی هاوای Y511اورد 'گفت این 30 هزار تومن بیشتره به جاش هم صفحش LED و هم دوربینش 5 مگاست. همکارش گفت نه اینا 8 مگاست. خلاصه از این نرم افزارهای زورکی و ... شد 550 هزار تومن. وقتی اومدم خونه یک عکس گرفتم دیدم افتضاحه فهمیدم دروغ گفته
وقتی بهش زنگ زدم زیر بار که نمی رفت. گفت بیا پس بده 30 در صد کم می کنم. اونم از قیمت گوشی نه فاکتور. من حتی شارژر و سیماشو از کیسه در نیاورده بودم. دیگه عمرا برم اونجا. اسم مغازش هم آپل گستر (1879272) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۰-۱۸ ۱۴:۳۹:۱۸
سلام . من چند وقت بیش میخواستم از علاالدین که ipad mini 32 gb 4g بخرم . قبلش تمام مشخصات و قیمت ها و اینکه چجوری بفهمیم اصله یا نه رو سرچ کرده بودم و اطلاع داشتم . رفتم اونجا یارو به جای 1750 میگفت 1820 ! گفتم دیجی کالا میده اینقدر گفت پس برو از دیجی کالا بخر . رفتم دو سه تا مغازه بعدی گفت 1740 که با جیلبریک میشه 1800 با نرم افزار میشه 1900 !!!!!! گفتم من بدون این ها میخوام . گفت نمیتونی استفاده کنی گفتم عیب نداره گفت بعدا مشکل براش پیش میاد گفتم عیب نداره گفت هر جور خودت میخوای . باز کردم روشن کردم دیدم تقلبیه ! چون من هم شهرستانیم و از قیافم معلومه که تهرانی نیستم میخواست بهم بندازه . گفتم این که تقلبیه یارو فهمید من گاگول نیستم رنگ و روش پرید گفت تو که سرت نمیشه حرف نزن !!! بعد بیخیال اون علاالدین شدم اومدم از دیجی کالا خریدم هم اصله هم مشکل نداره اگه داشته باشه میتونی تا یک هفته برگردونی الان هم 5 ماهه داره بدون مشکل کار میکنه ! (1896039) (alef-6)
 
سامان سرداری
۱۳۹۲-۱۰-۲۵ ۱۷:۰۷:۱۰
بله از مشتریان گرامی خواهشمندم که مواظب باشند و هنکام خرید گوشی اطلاعاتی در باره گوشی داشته باشن تا کلاه سرشون نرهههههههههههههههه
مدیر پاساز علاالدین (1910802) (alef-10)
 
ح.ح
۱۳۹۳-۰۳-۱۳ ۱۹:۰۶:۴۹
فروشندگان این پاساژ باید منتظر بلا و بدبختی در زندگی خود باشند چون پول حرام زندگی رو زیر و رو میکنه. فکر میکنند زرنگی میکنن اما در اصل دارن سر خودشون کلاه میذارن نه مردم. هفته پیش رفتم چند تا مغازه علاء الدین یه موبایل که تمام اطلاعاتشو داشتم بخرم. توی چند تا مغازه میخواستن سرم کلاه بذارن و وقتی میخواستم بیام بیرون با دعوا میگفتن تو که خریدار نیستی نیا وقت ما رو بگیر!! (2182708) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۳-۳۱ ۱۲:۴۳:۱۸
منم حدوددو ماه پیش یه تبلت گرفتم بامارک دل به خداقسم همین یک هفته ست خرابه بردم پیشش گفت نمیشه مادرستش کنیم کارمانیست وازاین حرفاخلاصه اقافعلاسه روزه دادم تعمیرش کنندولی تعمیرکاره میگه هزینه زیادی میبره من خودم یک میلیون ودویست پنجاه هفت هزارتومن پولشودادم الان بایدکلی پول تعمیرشوبدم (2214459) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۳:۱۷:۲۷
سلام بچه ها چون یک مغازه این طوری است نمیشه گفت همه مثل اون هستن من خودم یک z1 گرفتم از طبقه3 خدارو شکر تا الان هیچ مشکلی براش پیش نیومده و فروشنده برای من تضمین کرده گوشی رو که هر چیزیش شد به عهده خودش باشه برای مثال چند روز پیش هنذفری اش پاره شد وبردم پیشش برام عوض کرد اگه خواستین اسمش مرتضی حسینی است و مغازه ش طبقه 3 پلاک 23/4 (2232104) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۴:۵۲:۲۴
سر من هم همین بلا رو اوردن اونجا گوشی بدون هیچ چیز اضافه بگیر بقیه کار ها رو بعدا انجام بدید (2232313) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۴-۱۹ ۱۷:۲۵:۲۸
از فروشگاه موبایل زون تو مجتمع تجاری نور چهار راه طالقانی گوشی خریدم چون سیم کارت میکرو بهش میخورد و من نداشتم که تست کنم فرداش بردم سیم کارتو پانچ کردم و گذاشتم کار نکرد و آنتن نداد. بردم پیشش با اینکه مهلت تست داشت هرچی گفتم گوشی اشکال داره قبول نکرد مجبور شدم ببرم بیرون 60 هزار تومن بدم تعمیرش کنن. یعنی هرچی هم که مراقب باشی و بخواهی جلوی کلاه گذاشتنشونو بگیری باز موفق نمیشی چون متاسفانه تو بازار ایران به هر شکلی که ممکنه میخان سرت کلاه بذارن. (2248196) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۵-۰۷ ۱۷:۰۱:۴۹
نه آقا این طوریام نیستش اونا نگاه میکنن ببینن با کی طرفن من گوشیم رو بردم علائدین 70 هزار پیادم کردش ولی درست نشدش خیال کردن با بچه طرفن چند بار رفاقتی خواستم بگم درست نشده پولم و پس بده دیدم گفتش بزار گوشیت باشه چند روزم گذشت هی امروز فردا میکردش که شد دو هفته بعد دو هفته گفتم تا 100 تومن دیگه پیادم نکردم برم اونجا گوشیم و بگیرم رفتم دیدیم دارن واسم شاخو شونه میکشن ( خودم تو بازار کار میکنم ) تو دلم گفتم اگر از پس شما بر نیام کمتر از شما هستم 5 تایی ریخته بودن سرم ولی اونجا رو گذاشتم رو سرم پلیسم کشوندم اونجا کل علائدین و بهم ریختم حتی پلیسه هم جلوشون کم آوردش خلاصه تا دیدم پلیسم داره کم میاره باهاش اومدم بیرون رفتم تو کانکسشون و .... در نهایت رفتم اتحادیشون که دو تا کوچه پایین تره اونجا رو هم گذاشتم رو سرم اولش میخواستن بپیجوننم ولی دیدن با بد کسی طرفن زنگ زن یارو تعمیر کار اومدش فکرش و نمیکرد انقدر سیریش باشم تازه برای شکایت باید 30 هزار به حسابشون میرختی پرونده برات تشکیل میدادن اصلا کسی واسه 50 هزار نمیومد اونجا همه سرشون کلاه میلیونی رفته بود منم دیدم اینا واسم شاخ شدن این طوری پی گیر شدم ...

خلاصه که جلوی رئیسشون هم قاطی کردم که دیگه اون دید با بد کسی طرفه گفتش پول این و بهش بده بره بدون هیچ شکایتی که بخواد کنه طرف باورش نمیشد اشکش داشت در میومدش گفتش نمیشه که یارو رئیسه گفت بهت میگم بهش بده ... خلاصه فکر کنم به عمرش مثل من و ندیده بود داشت اشکش در میومدش که 50 هزار بهم داد ... بهش گفتم اگر تو گنده علائدین هستی من کف بازار کار میکنم پس بدون طرفت کیه ...

اومدم بیرون گفتم وایستم بهش یه کتکی هم بیرون اتحادیه بزنم که دیگه بی خیال شدم و رفتم خونه ...

آره دوستان حواستون باشه سریع کم نیارید حالا هر جا که میخواد باشه ...

موفق باشید ... (2277470) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۶-۱۷ ۱۴:۳۴:۴۹
اقا من 15 سالمه و شهرستانیم و بعد از کلی پول جمع کردن رفتم که یه نوت3 بگیرم خلاصه یه جا که از همه گرون تر میداد و خیلی هم مودب بودن هی میگفت نمدونم اونا ریفرش شدست و مال ما اصله و از اینا ...دیگه خریدم ...خلاصه هیچیش نبود تا بعد از 6 ماه خواستم بفروشم که هر جا میبردم نمیخریدن و فهمیدم بهم انلاک شده انداختن خلاصه رفتم پیششون اولش مودب بودن اما وقتی قضیه رو فهمیدن پر رو بازی در اوردن و حتی خواستن منو بزنن منم چون قدم بلنده(180) واسشون شاخ شونه کشیدم و خواستم بزنمشون اما چون کم نیاوردم یه بامبول دیگه در اوردن و گفتن که برو فاکتورش رو بیار ببینم از ما خریدی اصلن...خلاصه فردا بردمش تا کلی مغازه رو باز نکردن بعدم یه بچه ی اندازه خودم اومد بازش کرد و گفت که نمیدونم و از این حرفا...تا چند روز جلو مغازشون الاف بودم نیومدن که نیومدن...یه اقایی اومد منو برد تو یه مغازه ای و گفت میخرم با کلی افت قیمت قبول کردم و یه کاغذ بهم داد گفت برو فردا ظهر بیا تا پولش رو بهت بدم...منم فردا رفتم دیدم اصلا اونا عوض شدن...وقتی یه معرکه ای دراوردم خلاصه خوده ادمه اومد و گوشی رو بهم داد و گفت برو اما گوشیم اون نبود و من بهش گفتم اما اونا قبول نمیکردن ...منم گفتم تو گفتی و تو کاغذ هم نوشتی که اگه سالم باشه میخری و حالا چون این گوشیه خودم نیست باید بخری...قبول نکردن و من یکیشون سرش رو زدم به دیوار و سرش رو شکستم دیگه مردم جمع شدن بعد از کلی بد بختی و سر شکوندن حدودا با یک میلیون زیر قیمت نو فروختمش رفت...حالا تصمیم گرفتم واسه همیشه وسایل الکرونیکیئ رو بذارم کنار تا زمانی که از این مملکت برم (2364440) (alef-10)
 
بهزاد از خوزستان
۱۳۹۳-۰۶-۲۷ ۱۲:۲۸:۲۵
دقیقا (2380502) (alef-10)
 
طاها
۱۳۹۳-۰۷-۱۲ ۰۰:۱۷:۰۳
چند سال پیش یکی از فامیلام که تهران بود داشت میومد شمال خونه ی ما، منم که همون موقع قصد خرید موتورولا ZN5 داشتم گفتم چه خوب میگم از علاعدین که مرکزشه بگیره ارزونتر در بیاد واسم. فامیل بیچارمونم خودش چیزی از گوشی سرش نمیشد و ظاهرا فقط رفت اسم گوشی رو داد و اونا هم یه ZN5 براش آوردن. خلاصه وقتی گوشی رو آورد دیدم داخل دفترچه تلفنش نزدیک ۲۵ تا شماره با اسم ذخیره شده (علی،فرهاد،شیوا، آقای منصوری و تو این مایه ها!). از فاکتور شماره مغازه رو گرفتم بهشون گفتم اینجوره گفت: آقا سریع شماره ها رو پاک کنید، ما که خواستیم واستون برنامه های جدید بریزیم اشتباها" شماره ها وارد گوشیتون شده! هیچی دیگه ما ظاهرا" بدهکارشم شدیم!حالا اینکه چطور موقع ی نصب نرم افزارهای لینوکس روی ZN5 چند تا کنتاکت خود به خود وارد گوشی میشه هنوز توسط دانشجویان MIT در حال بررسیه!!منم چون فاکتور و خریدار به اسم فامیلمون بود روم نشد بهش بگم چون اون بنده خدا هم به خاطر من کلی را کوبونده بود رفته بود تا علاعدین.از طرفی هم خودمم نزدیک تهران نبودم که برم. خلاصه اینکه خیلی دقت کنید. نه تنها در خرید گوشی بلکه هر چیز دیگه ای هم. (2406704) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۷-۱۳ ۲۳:۵۹:۳۴
سال 89 گوشی نوکیا 6303 را بازار موبایل ایران گفت 145 تومن علائدین گفت 128 خریدیم گفت برنامه می خواد با اسنسور برد بالا وقتی اومد پایین 160 تومن
از یجای معتبر بخرید
حتی آشنا هم کلاه می گذارد (2409320) (alef-13)
 
آرش
۱۳۹۳-۰۹-۲۸ ۰۱:۴۲:۵۶
اینا با هر کلکی که شده میخوان یه پول اضافی روی فاکتور بکشن
1- 8 درصد مالیات
2- فعال سازی
3- برنامه و بازی
4 - کد fake یا اصلی
5- ستاپ باکس
و کلی کلمات و دروغ های دبگه ...
یا هزار جور چرت و پرت دیگه که اصلا نه معنی و مفهوم دارن نه وجود خارجی.
طرف شب میخوابه ، یه اصطلاح جدید به ذهنش میرسه . فردا توی مغازه به مردم میگه.
برید توی مغازه بگید گوشی رو همین جوری که تو جعبه هست به من بده حتی اگر کار نکرد مهم نیست . تو بده . اگه داد !!!!! (2554941) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۲ ۱۶:۳۰:۱۹
انقدر گفتین بلاخره خرابش کردن رو سرشون (2580232) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۳۷:۳۵
خدا از سرشون نگذره، به من گفت با گارانتي گوشيت 490بدون گارانتي 440، گفتيم كارت گارانتيش كو، گفت همين باركدش، شب هر چي باركدش زديم تو سايت گفت همچين چيزي نيست،فرداش كه دوباره شك كرديم رفتيم پيشش، گفت اين گارانتي اينترنشنال، يعني خوودم هر مشكلي پيش بياد براتون درست ميكنم. زيز بار نرفت. از اون طرف بهمون گفت روكش 5 كاره مي خوايند يا 3 كاره؟ گفتيم چند، گفت سه كره 10، 5 كاره 15. ما هم گفتيم خوب 5 كاره. بعد موقع حساب كردن گفت ميشه 75. گفتيم پس چرا،‌گفت منظورم 5 لايه بود، هر لايه ام 15 تومن. خلاصه گوشي 440 را حدود 600 خريديدم و اومديم (2582546) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۰۳:۰۰:۳۵
شما هم سوء استفاده کنید برید پاساژ علاالدین گوشی گوشی مورد نظر تون رو پیدا کنید دستتون بگیرید تست اش کنید اگه به دلتون بود خوشتون اومد ازش گوشی رو پس بدید از پاساژ خارج بشید برید خونه به وسیله اینترنت همون گوشی رو از یک سایت معتبر مثل دیجی کالا که هفت روز گارانتی تست کردن داره با سایت چاره سفارش بدین ، به همین راحتی ‎:)‎ (2735678) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۱-۰۹ ۰۱:۲۸:۵۸
ما که همکارشونیم سر ما کلاه میذارن شما که جای خود دارید. (2771241) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۲ ۲۲:۲۲:۲۲
ای بابا یکمشت دزد درپاسار علا الدین کار می کنند (2778344) (alef-11)
 
آرش
۱۳۹۴-۰۳-۱۸ ۱۱:۱۱:۳۹
کمکم کنید می خوام یک گوشی galaxy note 4 بگیرم از کجا بگیرم بم نندازن (2947378) (alef-3)
 
اسماعیل
۱۳۹۴-۰۳-۲۱ ۱۴:۱۸:۴۴
جلو درب علاءالدین گوشی موبایل خرید م کلاهم برداشتن بجا ی هواوی وبا مارکش گوشی دیگه ای فروختند (2956588) (alef-13)
 
Dj mori
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۲:۳۷:۱۱
من میخواستم برم از اونجا گوشی بگیرم
همه ‍‍‍بیام هاتون خوندم
خیلی هم خنده دار بود واقعا
ولی کلا دیگه منصرف شدم
ممنون دوستان (3014182) (alef-3)
 
شهاب
۱۳۹۴-۰۵-۱۸ ۱۶:۴۴:۴۶
بله بنده هم موبایل فروش محلی بودم خیلیها این اشتباه رو میکنن و از محل خرید نمیکنن اولا اجاره ملک محلی یک دهمه جاهای بورسه پسس مطمعن باشید یک دهم اونحا سپد پرداخت میکنین و بابت خدمات خیلی وقتها چون کسبه محل از همسایه ها رپدرواسی دارن چیزی نمیگیرن مثل خودم ولی اونجا برعکسه (3104619) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۷:۲۲:۲۰
میخواستم هفته آینده بیام تهران بازار علاالدین گوشی بخرم چون میگفتن اونجا ارزونتره..اما با خوندن پیام های شما منصرف شدم...وباید بدونیم هر ارزونی بی دلیل نیست پس گول ارزونتر بودن گوشی را در این بازار نخوریم با تشکر (3195061) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۶-۲۷ ۱۵:۳۸:۰۱
من ی سوال داشتم، اخه اینقد همه میگن پاساژ اکانت بازی کلش خریدو فروش میکنه، ایا واقعا اینجوری هستش؟؟؟ینی گوشی فروشا اکانت کلش میخرن یا میفروشن؟ (3196234) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۷-۱۳ ۰۰:۳۰:۰۶
با سلام خدمت دوستان گلم بنده هم روز جمعه از شهرستان رفتم علاالدین خرید گوشی گلسگی اس6اج بخرم یه دو ساعتی تو مغازه ها سر زدم که رنگ گلد بخرم که بیشتر نداشتن یا اگر هم داشتن قیمت دویست یا سیصد بالاتر بود اخر رفتم یه جا طبقه همکف سمت راست سه تا مغازه از اول میری جلوتر تقریبا بود که بغل پله بود گفتم اقا گوشی گلسگی اس6اج میخوام 64گیگ ..گفت قیمت داری چند بهت گفتن گفتم دو ملیون وهشتاد گفت من بهت دو پنجاه میدم منم خوشحال از اینکه این با انصافه گفتم خوبه بده گفت صبر کن مغازه ندارم الان میارم رفت بیرون بعد از دو سه دقیقه اورد کارتونشو نشون داد گفت اینم گلد 64 ..گفت صبر کن برنامه بریزم سیم کارتتو بده ثبت کنیم منم دادم منتظر بودم گوشیم هازر بشه بدن بهم تو همین فاصله گفت اقا مهدی کارت میکشی یا نقدی گفتم کارت...کارت دادم کشید و مبلغ دو پنجاه گرفت .بعد من رفتم پشت کامپیوتر ببینم گوشیمو دیدم گوشی گلسگی اس ساده بدونه پخ که تو بازار300هزارتومن از اج ارزونتره هستش گفتم اقا این چیه من اج سفارش دادم شما سادشو اوردی گفت نه تو گفتی ساده هرچی قسم خوردم که من به عشق اج اومدم واسه خرید سادشو نمیخوام ترو خدا یه کاریش بکن گفت از پلوم در اومده نمیشه....منم دیدم دوملیون پولمو که دستشونه به گوشی مورد علاقه ام نرسیدم گفتم اقا شما سودشو بگیر 50تومنه صد تومنه من میدم باقیه پولمو بده گفت شرکت گرفتم 10درصدشو کم میکنند از پلوم در اومده 200000هزارتومن از پولم کم کرد باقیشو ریخت به حسابم خودتون قضاوت کنید گوشی مورد علاقه منو ندادن هیچ 200000هزارتومن از من پول گرفتن خدایشش این دزدی نیست...خلاصه من که خسته شده بودم ودویست تومن هم ضرر کردم رفتم جای دیگه بگیرم این یکیرو خلاصه میگم رفتم مغازه بعدی تو همون علاالدین اس6اج قیمت داد 1850گفتم این قیمت تمام شدشه دیگه باز چیزی اضافه نمیکنید گفت نه تمام شدشه خلاصه گوشی اورد ایندفعه نگاه کردم اوکی بود رفتن برنامه بریزن کارت دادم کشید بعد فاکتورو و رسید کارت نگاه کردم دیدم2130000هزار تومن کشیده دیگه قاط زدم با کلی دادوبیداد تونستم حقمو بگیرم ..وگوشیرو پس دادم ....هوا که خیلی تاریک شده بود منم خسته شدم از علاالدین اومدم بیرون رفتم سرچهارسمت جنوب اگه اشتباه نکنم یه پاساژ داشت رفتم اونجا که چندتا مغازه رفتم اوناهم که از خستگی من سو استفاده کردن باز باهزار ترفند کلاه سرم رفتم 2180000هزارتومن توپاچم رفت ولی واقعا دیگه خسته شده بودم و نمیخواستم دست خالی با این همه ضرربرگردم مجبور شدم خریدم چون همشون مثل هم بودن اگه گوشیرو بهت هر قیمتی میگفتن 200هزاریا300هزار دیگه روش باید میخوردن ..من که راضی نیستم خدا ازشون نگذره..ببخشید طولانی شد.فقط خواستم واسه کسایی که هنوز گوشی نخریدن یه تجربه بشه این بهای سنگینی که بنده دادمو پرداخت نکنند تجربه بعدیش اینه که اول میزنه بعد ادم ازش درس میگیره امیدوارم که شما این تجربه بعد من نصیبتون نشه...حق نگهدارتون ... (3238108) (alef-13)
 
ben
۱۳۹۴-۰۹-۱۹ ۱۴:۰۷:۲۰
در پاساژ علاالدین از چندین روش برای کلاه برداری استفاده میکنن اول اینکه قیمت گوشی رو بدون احتساب به ( اصطلاحات من در آوردی چون کامفیگ کردن. سافت ور.آپدیت و....) شما عنوان میکنند و بعد که گوشی رو از جعبه خارج میکنند این مبالغ رو به خریدار بیچاره تحمیل میکنند که قیمتی کمی هم نیست.
بعداز انداختن گوشی به مشتری حالا نوبت به ضد خش و جلد و رم اس دی و نرم افزار جانبی میرسه که نهایت تقلب و کلاهبرداری روی همین اقلام هم انجام میدن.

بنده از علاالدین یک گوشی سامسونگ خریداری کردم بعد از پرداخت قیمت گوشی فروشنده بهم پیشنهاد کرد که حتما ضد خش بنداز روش منم از اونجا که میدونستم اینا اکثرا کلاهبردار هستن گفتم دقیقا قیمتش چنده؟
قطعه کاغذی جلوم گذاشت که روش نوشته بود
ضدخش 9 لایه ده هزار تومان
ضدخش10 لایه یازده هزار تومان
ضدخش 11 لایه دوازده تومان
منم گفتم اون یازده هزار تومانی رو برام بنداز. بعد از نصب من یازده هزار گذاشتم جلوش فروشنده گفت این چیه؟ گفتم پول ضدخش. توی چشمای من زل زد و گفت هر لایه دوزده هزار تومان!!!!!
یعنی 11 ضربدر 12 میشه 132هزار تومان!!!
داشتم شاخ در میاوردم با درگیری و داد و فریاد بیست تومان انداختم جلوش و رفتم بیرون
بعدها فهمیدم ما اصلا ضدخش چندلایه نداریمممم
خلاصه اینکه محال ممکنه شما بری علاالدین و سرت کلاه نره
فقط تعجب من اینه که مسئولان تعزیرات چرا هیچ برخوردی نمیکنن؟ (3379610) (alef-13)
 
mehrzad
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۸:۵۵:۰۳
واقعا همینطوره منم چند وقت پیش گوشی اکسپریا از علاالدین خریدم بعد cpu سوخت و 15000 تومان سرم کلاه رفت (3386055) (alef-13)
 
محمد جواد
۱۳۹۴-۱۱-۱۵ ۱۲:۰۲:۵۱
از منم ۱۲۰ هزارتومان سر گلگسی نوت گرفتن
که گوشی رو آمریکایی اکتیو کنند ولی بعدش که رفتم تو سایت گارانتی دیدم با ۲۰ هزار تومان هم میشه فعال کرد و اصلا نیازی نیست (3522554) (alef-13)
 
mohammadnaxx
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۲۰ ۰۱:۱۲:۱۶
یه بارم رفتم علاالدین حدود 4 سال پیش.بعد از کلی جستجو گوشی 250 تومانی تمامی مغازه ها رو در یکی از این دکان ها به قیمت 230 هزار تومان پیدا کردم و خوشحال از این قیمت وارد مغازه شدم و فروشنده گفت قیمتش 230 میشه و با اکتیو که سیمکارت ایران توش قرار بگیره میشه 280 اخرش هم یه قاب ژله ای 5 هزار تومانی رو به قیمت 15 هزار تومان حساب کرد و گفت که label کربنی ما قیمتش 20 هزار تومنه و با دستگاه مخصوصی لیبل رو میزنیم و اگه این نباشه تاچ گوشی ضعیف عمل میکنه و رفتن طبقه ی بالا و با کمال ناشی بودن رو با دست کشیدن روی گوشی و چند تا حباب زیر لیبل موند!! برچسب لیبل رو هم در نیاوردن و گفتن باید 5 ساعت بمونه.ما هم از خدا بی خبر قبول کردیم و فقط خواستیم پول اکتیو رو ندیم ک گفت اکتیو نمیکنم و به جای 315 هزار تومان قرار شد 265 حساب کنه و کارت عابر رو که دادیم فهمیدیم 315 کشیده و گفت که شما از اول گفته بودید گوشی اکتیو شه و دوستمون گوشی رو اکتیو کرده و راه دیگه ای نیس.خلاصه ما هم با کلی ناراحتی از اونجا رفتیم و بعد چند روز برگشیتم گوشی را با هزار زحمت مرافعه پس دادیم !! (3596859) (alef-13)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۶ ۱۰:۵۴:۰۶
قبل از اینکه بخوایم از این چیزا حرف بزنیم نظر شمارو به یه نکته جالب جلب میکنم... فروشنده های موبایل ما هنوز فرق بین رم (Ram)، هارد (Hard) و رام (Rom) رو نمیدونن!!! مثلا به جای اینکه بگن رم گوشی 2 گیگه میگن رامش دو گیگه که این خیلی خنده داره!!! (3607003) (alef-13)
 
امیر همتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۸ ۲۰:۱۹:۱۹
منم یه گوشی گرفتم 950 در حالیکه قیمت اصلیش تو بازار محلمون 750 بود
هیچوقت فکر نکن زرنگی من خودم استاد بودم رفتم اونجا با چربزبانی 200 تومن ضرر کردم (3618425) (alef-3)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۲۲:۲۸:۰۷
من هم یک گوشی 50 تومانی را145تومان خریدم وقتی امدم خانه گوشی خاموش شد ومعلوم شد مغازه دار علائدین سرقت اشکاری از منکرد خدا لعنتشان کند (4006018) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.