نظر منتشر شده
۱۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495182
اظهارات زنی که ۶ روز یوسف را پیش خود نگه داشت+عکس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۰
زنی که متهم به ربون یوسف، پسربچه گم‌شده تهرانی است، می‌گوید برای نجات جان کودک او را با خود برده است.

به گزارش تسنیم،  ساعت 19:30 بیست و هفتم تیرماه از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 فقدان پسربچه‌ای 3.5 ساله به نام یوسف به کلانتری 128 تهران نو اعلام شد. با حضور مأمورین کلانتری در محل فقدان کودک در خیابان ایران مهر، پدر و مادر یوسف در اظهارات خود عنوان داشتند: امروز برای میهمانی به خانه یکی از بستگان خود در خیابان ایرانمهر آمدیم؛ حدود ساعت 7 عصر، یوسف به تنهایی و در حالیکه کلاه نقابدار قرمز (طرح مرد عنکبوتی) به سر داشت، از خانه خارج شد؛ چند دقیقه‌ای از خارج شدن یوسف نگذشته بود که برای آوردنش از خانه خارج شدیم اما او را پیدا نکردیم.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «فقدانی کودک» و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

با آغاز تحقیقات میدانی و بررسی تصاویر ده‌ها دوربین مداربسته متعلق به مراکز تجاری و شعبات بانکی در محدوده محل فقدان یوسف، کارآگاهان موفق به شناسایی تصویر خانم حدودا 40 ساله‌ای ملبس به مانتو مشکی و با عینک آفتابی شدند که اقدام به تعقیب کودک فقدانی (یوسف) کرده بود؛ در بررسی دقیقتر تصاویر به دست آمده از دوربین‌های مداربسته، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که این خانم پس از تعقیب چند صد متری و در حالیکه کسی مراقب یوسف نبوده ، دست او را گرفته و در خلاف جهت مسیر منتهی به محل سکونت بستگان یوسف، به همراه یوسف محل را ترک کرده است .

همزمان با اقدامات پلیسی ، خانواده فقدانی و بستگان آنها نیز تصاویر فقدانی ( یوسف ) را به همراه شماره تماس خود در محدوده محل ربوده شدن یوسف اطلاع رسانی کرده بودند؛ ساعت 20:00 مورخه 01/05/1396 خانم ناشناسی طی تماس با خانواده یوسف ، به آنها اعلام کرد که یوسف نزد اوست و او قصد بازگرداندن کودک را دارد که بلافاصله موضوع از طریق خانواده یوسف به پلیس اطلاع داده شد ؛ سرانجام با شناسایی محل تردد زن ناشناس در خیابان دماوند – محدوده اتوبان امام علی ( ع) ، این خانم ناشناس در حالیکه یوسف را همراه خود شناسایی، دستگیر و یوسف نیز سالم به خانواده‌اش تحویل داده شد.

متهم در اظهارات اولیه مدعی شد: " آنروز ( 27/04/1396 ) برای انجام مصاحبه کاری به پاسداران رفته بودم ؛ حدودا ساعت 19:00 در حال بازگشت به خانه بودم که طفل سه ساله را در حالیکه داشت زیر ماشین می رفت ، آواره و سرگردان پیدا کردم ؛ فقط به قصد اینکه پدر و مادرش پیدا شده و او را تحویل بدهم و بلایی سر بچه نیاید، او را با خودم بردم. در آن لحظه به عقل من نرسید که به پلیس اطلاع دهم ولی پس از آن منتظر پیدا شدن پدر و مادرش بودم تا اینکه به محض پیدا شدن پدر و مادر بچه ، تصمیم گرفتم تا او را تحویل بدهم " .

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : "متهم پرونده صبح روزی جاری ( 02/05/1396) جهت صدور قرار قانونی روانه دادسرای امور جنایی تهران بزرگ شد.
 
کلمات کلیدی : دستگیری + آدم ربایی + گروگان‌ گیری
 
teymour
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۰۱:۲۸:۳۵
پلیسهای آگاهی تجربهٔ چهره شناسی ظاهری متخلفین را دارند وازطرفی آن خانم 40 ساله خودش تماس گرفته. وگرنه آدم رباها وگروگانگیران با خانوادهٔ فرد ربوده شده تماس نمیگیرند مگر برای شروط وخواسته هایشان. بهر حال فکر نمیکنم که این خانم قصد آزار یوسف راداشته. البته دراین موارد بعضیها ممکن است به کودک گمشده علاقه پیدا کنند وبا پلیس یا خانوادهٔ فرد گمشده تماس نگیرند. اما شش یا هفت روز وقت زیادی است که اون خانم هدر داده اند.. سابقهٔ افراد هم ملاک است. انشاالله که این خانم سابقه ای نداشته باشد ووالدین یوسف هم گذشت کنند. تارافت اسلامی شامل حال این خانم شود. شاید وشاید نیت بدی نداشته. وهدفی انسانی داشته منتها راهش را آگاه نبوده. (4487198) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۰۶:۵۸:۵۷
شاید راست گفته چرا یه کاری می کنید آدم خوبی نکنه (4487249) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۰۸:۴۰:۰۶
یک هفته بچه رو نگه داشته و به هیچ جایی خبر نداده تا پیداش کردن بعد تو حرف از خوبی کردن میزنی؟!!!
عجب منطقی! (4487346) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۲:۳۹:۱۵
داره میگه خودم زنگ زدم و اطلاع دادم به خانواده یوسف. (4487806) (alef-11)
 
على
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۰۸:۴۸:۳۰
اگر شما كودك گم شده اى را پيدا كنيد چه كار ميكنيد؟ او را با خود ميبريد يا به پليس اطلاع ميدهيد؟ (4487363) (alef-11)
 
رارع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۰۹:۴۸:۴۰
خوب ه شما مشاور بشی (4487490) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۳:۴۳:۳۶
بچه رو پنج روز بعد تحويل داده! (4487917) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۰۸:۱۱:۴۹
شاید این خانم راست گفته باشد چون اولا در دوربین کاملا مشهود هست که این بچه واقعا بدلیل سهل انگاری خانواده در کوچه و خیابان گم شده چه بسا میرفت زیر موتور و ماشین یا یک معتادی دستش را میگرفت میبرد ثانیا : پلیس که این بچه را پیدا نکرده بلکه همین خانم با خانواده اش تماس گرفته است لااقل قبل از چسباندن اتهام به ایشان یک تحقیقی از خانواده و سوابق اجتماعی مشارالیه و همچنین سوال و جواب از طفل گمشده در خصوص رفتار ایشان لازم بود بعقیده من پلیس و خانواده کودک گمشده با اینکارشان باعث میشوند اگر واقعا فردا یک اتفاق مشابه برای یک بچه دیگر هم بیافتد کسی جرات نکند به بچه کمک کند دقیقا مثل داستانی که برای مصدومین تصادفات رانندگی درست کرده اند که آدم اگر یک بدبختی را هم ببیند که یک گوشه ای تصادف کرده و نیاز به رسیدگی دارد مجبور هستی ندیده بگیری و فرار کنی تا همان دم درب بیمارستان بازداشتت نکنند بعدش زندان و دیه هم بیافته بر عهدت (4487283) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۰۸:۱۵:۵۵
حالا لازم بود عکس اینجوری بزارید (4487295) (alef-11)
 
سمیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۰۹:۳۵:۵۶
کلمه فقدانی در متن خیلی ناملموس بود، همون گمشده خودمون بهتر (4487460) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۰:۰۱:۵۳
مردم باید در خصوص همکاری با پلیس آموزش بیشتری ببینند. در خصوص اعلام قتل - اعلام جرم و جنایت و یافتن کودکان مفقودی واهمه ای از پلیس نداشته باشند. (4487516) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۰:۲۰:۳۹
شاید راست گفته
آدم یادش به فیلم ها می افته،
اگر هم کسی بخواد کار ثواب کنه، کباب میشه
باید بگه به من چه رد شه بره (4487564) (alef-11)
 
على
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۱:۲۴:۵۸
عقلش نرسيد به پليس اطلاع بده نشسته منتظر تا پدر و مادرش پيدا بشن بيان سراغش، اي خانم روانيه بفرستيدش آسايشگاه. (4487662) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۲:۰۲:۰۵
وقتی نخواسته اخاذی کنه خوب شاید راست بگه بعضی وقتا عثل آدم نمیرسه چه کاری بهترینه این خانم هم شاید خواسته ببینه میتونه خودش از خونواده ردی بگیره و بچه رو تحویلشون بده (4487732) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۰:۳۸:۰۰
خدا مشکلات روحی و روانی مردم عادی را کم کند، انشالا و لعنت بر اختلاسگران و فاسدین و پارتی بازان که زندگی را سخت کرده اند (4488370) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۱:۵۸:۲۹
خدا جمیع رفتگان رو بیامرزه (4488424) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۱:۲۷:۵۲
قیافه ایشون نشان می دهد انسان خوبی است و نیت خیر داشته است. (4488402) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.