توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 405785
گزینه‌های پیشنهادی دولت و چشم انداز پیش روشن
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۹
بحث ترمیم دولت معمولا برای برطرف شدن ضعف و تاکید بر نقاط قوت صورت می‌گیرد.

به گزارش جام جم، نمایندگان مجلس به عنوان منتخبان ملت، بیشتر شنونده ضعف‌ها و گلایه‌های مردم در بعد اقتصادی هستند و ای کاش دولت در بحث ترمیم کابینه، بیشتر توجه خود را به بخش‌هایی که ضعف‌های مشهودتری دارند، معطوف می‌کرد.

اما با این حال،‌ این مساله جزو حقوق قانونی رئیس‌جمهور است و ایشان حق دارند که اعضای کابینه را تعیین کنند و تغییر دهند. در کنار این موضوع باید توجه داشت که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هم برای بررسی افراد معرفی شده برای تصدی مقام وزارت، بر اساس نگاه کارشناسی و تشخیص خود و خیر و صلاح مردم و رضای خدا اقدام خواهند کرد.

نکته دیگر این‌که نام‌هایی که به عنوان نامزدهای پیشنهادی رئیس‌جمهور برای کسب رای اعتماد در مجلس شورای اسلامی مطرح شده‌اند، افرادی هستند که همگی در دوره قبلی مجلس شورای اسلامی مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند و نمایندگان به این گزینه‌ها رای اعتماد ندادند. به نظر می‌رسد دولت با این ذهنیت که در دوره جدید، ترکیب مجلس عوض شده و برآیند آرای نمایندگان به صورتی است که می‌توان به کسب رای اعتماد هر سه گزینه پیشنهادی امیدوار بود، اقدام به معرفی دوباره این افراد کرده است. البته این امیدواری شاید بی‌وجه نباشد و با توجه به این‌که تغییراتی در ترکیب و معادله نیروهای سیاسی در مجلس دهم به نسبت مجلس نهم صورت گرفته، این سه نفر شانس بیشتری برای کسب رای اعتماد داشته باشند.

این نکته را هم نباید از نظر دور داشت که نگاه نمایندگان مجلس به این سه نفر، نگاه یکسانی نخواهد بود و احتمال می‌رود با توجه به شناختی که نمایندگان مجلس از نامزدهای پیشنهادی برای وزارت ارشاد و ورزش و سوابق آنها دارند، این دو نفر از احتمال رای‌آوری بیشتری برخوردار باشند، اما در این بین نامزد مطرح برای وزارت آموزش و پرورش در بین فرهنگیان و معلمان فرد نام‌آشنایی نیست و احتمال می‌رود که او برای کسب رای اعتماد از نمایندگان مجلس اقبال کمتری داشته باشد.
 
کلمات کلیدی : دولت یازدهم+كابينه دولت +حسن روحانی+ترمیم کابینه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.