نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508989
فروش ارز مسافرتی متوقف می‌شود/عرضه دلار به نرخ آزاد در مقابل ارایه بلیت و گذرنامه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۳
با اصلاح مقررات ارزی ناظر بر ارز مسافرتی، بانکها می توانند ضمن تسهیل فرآیندهای مرتبط با فروش ارز مسافرتی اعم از سیاحتی و زیارتی، از بیستم شهریور ماه سال جاری به فروش این ارز به نرخ بازار (آزاد) در مقابل ارائه گذرنامه، بلیط و ویزای کشور مقصد (در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند) اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، تاکنون مسافران ایرانی که بیش از دوازده سال سن داشتند و از راه های هوایی، زمينی، ريلی و دريايی از کشور خارج می شدند، می‌توانستند برای یک بار در طول سال حداکثر ۳۰۰ دلار آمریکا يا معادل آن را، با ارائه گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران، بلیط مسافرت، ویزای کشور مقصد (در خصوص کشورهایی که نیاز به اخذ ویزا دارند) و تعهد كتبی مسافر مبنی بر خريد ارز مسافرتی فقط از يك منبع، با نرخ مبادله‌ای تهیه کنند.

تاکید می شود با اجرای بخشنامه جدید (بخشنامه شماره ۹۶.۱۸۱۲۸۹ مورخ ۱۳۹۶.۰۶.۱۲) از تاریخ بیستم شهریور، فروش ارز مسافرتی با نرخ مبادله ای از ذیل قسمت "ب" بخش سوم مجموعه مقررات ارزی، حذف و فروش ارز مسافرتی با نرخ بازار (آزاد) انجام خواهد پذیرفت.

لازم به ذکر است بانک مرکزی در سال جاری با هدف رفاه حال شرکت کنندگان در گردهمایی بزرگ اربعین حسینی، همانند سال های گذشته، ارز مسافرتی به میزان حداکثر ۲۰۰ دلار آمریکا به نرخ مبادله‌ای با ارائه گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران و بلیط مسافرت برای زائران این موسم را از طریق بانک‌های ملی ایران، ملت و سامان تامین می کند.
 
کلمات کلیدی : بانک مرکزی + ارز
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۶:۰۶:۰۱
الحمدالله کفکیر دیگه به ته دیگ خورده و حتی 300 دلار هم ندارند بدهند...اگر قرار باشه نرخ بازار آزاد تهیه بشه خوب می ریم از بازار می خریم چرا گذرنامه بدهیم.. (4548549) (alef-11)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۶:۳۹:۳۷
ارز آزاد دیگه نیاز به این همه مدارک نداره . میرن صرافی با احترام ارزشونرو میگیرن
کلا کار بانک مرکزی به دست انداز انداختن مردم است و لا غیر !!!!!!!! (4548602) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۷:۰۳:۴۷
زحمت ميكشند، خوب خود مسافر ميره از صرافي ارز ميخره ديگه نيازي به بانك نيست (4548631) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۷:۴۳:۴۰
دیگر اگر نرخ ارز آزاد باشد چرا باید با بلیط و ویزا و پاسپورت برویم بانک؟ از صرافی می گیریم (4548713) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۸:۰۷:۰۲
دیگه چه نیازی به بلیط و پاسپورت و ویزا هست . میرم صرافی 300 دلار آزاد میخرم و منت شما و بانک مرکزی را هم نمی کشم. (4548737) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۸:۰۹:۴۱
خوب أرز ازاد رو بدون زحمت از صرافيها ميشود تهيه كرد بانك مركزي تورو خدا اينقدر كاغذ و جوهر واسه بخشنامه هاي الكي حروم نكن با همون گوشيها سرگرم باشيد خدا قوت (4548741) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۹:۰۵:۱۳
یارانه رو قطع کردن.ارز مسافرتی قطع شدو......
حالا الان میان آماد میدن میگن برجام رو خدا آورد!!!! (4548815) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۲۳:۳۰:۵۳
خیلی کار خوبیه. یک سوبسید بود که بی دلیل از جیب ملت به مسافران پرداخت میشد. هر کی سفر میره هزینه اش با خودشه نه با بقیه.
البته ارز به قیمت آزاد دادن در بانک هم کار خنده داریه. باید کلا خذف شه. (4549152) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۲۳:۵۷:۰۵
دادن ارز با نرخ مبادله ای کار اشتباهی بود به چه دلیل باید به کسی که برای مسافرت میخواهد به خارج از کشور برود از منابع کشور یارانه بدهند. اگر مثل من ندارد نرود و اگر دارد هزینه خرید ارز را باید کامل پرداخت کند (4549185) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۰۴:۰۵:۲۵
شاید می خواهند دکان صرافیها را ببندند .وگرنه مسافر میرفت بدون دردسر از صرافیها ارزز می خرید. (4549341) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.