توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 346989
زمستان، هفته آینده بر می‌گردد/ افت ۱۵ درجه‌ای دما در سه استان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۶
پیش بینی های هواشناسی نشان می دهد از غروب جمعه باید در انتظار بازگشت زمستان بود.

به گزارش خبرآنلاین؛ با وجود آخر هفته ای معتدل و بهاری ، از اواخر وقت جمعه با عبور سامانه ای سرد و زود گذر از شمال کشور استان های اردبیل، گیلان و مازندران کاهش دمای ۱۵ درجه را صبح شنبه تجربه خواهند کرد و بارش برف پس از گذشت ۳۵ روز از فصل بهار بار دیگر شهر های سردسیر استان اردبیل، ییلاقات گیلان و مسیر های کوهستانی این مناطق را سفید پوش خواهد کرد. احتمال بارش برف در حد سفید پوش شدن در گردنه های جاده هراز و چالوس نیز وجود دارد.

اما با پایان فعالیت بارشی سامانه قبلی که بارش های قابل توجهی را داشت و با جاری شدن سیل و طغیان رودخانه ها و ایجاد خسارت به تاسیسات و بخش کشاورزی همراه بود و متاسفانه این خسارات در بعضی از استانها بسیار سنگین گزارش شده است،امیدواریم مسولین و مردم برای چنین مواقعه ای از آمادگی بیشتری برخوردار باشند

طبق آخرین خروجی های هواشناسی، باید انتظار بارش هایی از شنبه در مناطق شمال غرب داشت که در ادامه شمال کشور را در بر خواهد گرفت.

پیش بینی می شود روز پنجشنبه ۲ اردیبهشت جوی غالبا پایدار به همراه افزایش دما در سطح کشور وجود داشته باشد. روز پنجشنبه افزایش دما در استان های شمالی بارزتر خواهد بود.

اما از ظهر جمعه ۳ اردیبهشت یک سامانه پرفشار به سواحل شمالی نفوذ می کند. از پیامدهای این نفوذ، وزش شدید باد (تغییر ناگهانی توده هوا)، ابرناکی و به تدریج آغاز بارش ها از شمال غرب به سمت سواحل شمالی طی جمعه است. با نفوذ این سامانه پرفشار انتظار می رود در شمال کشور دما به شدت کاهش یابد.

پیش بینی می شود طی غروب و شب جمعه باران در شمال غرب و سواحل شمالی ببیارد. همچنین روز شنبه و یکشنبه دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق نیز متاثر از سامانه بارشی خواهند شد.
 
کلمات کلیدی : برودت هوا+بارندگی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.