توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456383
الجبیر:هیچ کشوری به اندازه عربستان و آمریکا برای شکست دادن داعش همکاری نمی‌کند!
تاریخ انتشار : جمعه ۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲
وزیر خارجه عربستان مدعی شد هیچ کشوری به اندازه آمریکا و عربستان برای شکست دادن گروه تروریستی داعش تلاش نمی‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان، عادل جبیر، وزیر امور خارجه این کشور در دیدار با رکس تیلرسون، همتای آمریکایی خود، در واشنگتن مدعی شد هیچ کشوری به اندازه آمریکا و عربستان برای شکست دادن داعش همکاری نمی‌کند. 

وی گفت: به نظر من هیچ کشور دیگری به اندازه آمریکا و عربستان سعودی برای مبارزه با داعش همکاری نمی‌کنند. این امر سالهاست که به این شکل جاری است و ما تلاش‌های خود را نیز تشدید کرده‌ایم.

وزیر خارجه عربستان سعودی با اشاره به برگزاری نشست ائتلاف بین‌المللی در واشنگتن گفت: کنفرانسی که وزیر خارجه تیلرسون آن را میزبانی کرد موفقیت بزرگی بود که جهان متمدن برای مبارزه با این شرارت بزرگ و شکست دادن مناسب آن به دست آورد. 

جبیر که کشورش از حامیان اصلی تروریست‌ها در عراق و سوریه است، مدعی شد: ما به دنبال توسعه دادن و کارآمدتر کردن این ائتلاف هستیم و عربستان سعودی همواره این آمادگی را دارد. عربستان سعودی یکی از بنیانگذاران این ائتلاف برای شکست دادن داعش در سوریه است و نیروی هوایی ما بعد از آمریکا، بیشترین پروازها را بر فراز سوریه دارد.

تیلرسون نیز در این دیدار گفت: همانطور که دیروز در نشست ائتلاف ما برای شکست داعش دیدید، اتحاد بزرگی برای شکست دادن این گروه وجود دارد؛ نه فقط در میدان جنگ نظامی بلکه در دیگر حوزه‌ها و سراسر دنیا؛ از این رو، باید تایید کنم که اتحاد چشمگیری وجود دارد.
 
کلمات کلیدی : داعش+الجبیر+عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.