نظر منتشر شده
۴۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 290161
نقد اظهارات مطهری درباره عملکرد رسانه ملی
بخش تعاملی الف - یاسرامیدی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۰۳

اخیرا "آقای دکترعلی مطهری طی سخنانی مدعی شده بود که (بین رفتار صدا و سیما در دوره آقای احمدی نژاد با آقای روحانی تفاوت جدی وجود دارد و ساخت برنامه های چالشی در مورد عملکرد دولت آقای روحانی از زمان آقای ضرغامی شروع شده و در زمان دولت آقای احمدی نژاد برنامه های چالشی و انتقادی وجود نداشته و دکتر مطهری این تفاوت را ناشی از ترس رسانه ملی از آقای احمدی نژاد دانسته اند)

اولا": ابتدا لازم است که آقای مطهری بیان کنند چطور به یقین رسیده اند که رسانه ملی از احمدی نژاد ترسیده بوده؟ بهتر است ایشان به جای تهمت زدن این گفته خود را اثبات کنند.

ثانیا" فراموش کرده ایم همین صداوسیما در دوره ریاست آقای لاریجانی و ماقبل آن حتی یک انتقاد کوچک نیز نمی توانست از دولت آقای هاشمی بکند؟ آیا اگر طبق استدلالات آقای مطهری حرف بزنیم باید بگوئیم آقای لاریجانی از آقای هاشمی ترسیده بود؟

ثالثا" اگر منظور ایشان عدم ساخت برنامه های چالشی در مورد عملکرد تیم هسته ای آقای جلیلی می باشد باید به ایشان عرض کنم که زمانی که تیم آقای روحانی مشغول مذاکره در موضوع هسته ای در سال های (۸۴_۸۱) بود نیز هیچ گونه برنامه چالشی و مناظره ای در مورد بررسی عملکرد آنان در صداوسیما پخش نمی شد. درحالیکه دوسال از آن مذاکرات در زمان ریاست دکترلاریجانی بر صداوسیما صورت گرفت آن هم در حالیکه در آن دوران آن همه عقب نشینی در موضوع هسته ای داشتیم. ولی متاسفانه همزمان با آن مذاکرات، هیچگونه برنامه چالشی و یا مناظره ای در رسانه ملی برای شفافیت وجود نداشت. در ضمن یک سال از مذاکرات هسته ای در دولت اصلاحات (۸۴_۸۳) مصادف با دوره ریاست آقای ضرغامی بود که در آن دوران نیز از نقد مذاکرات تیم آقای روحانی و به چالش کشیدن آن در رسانه ملی هیچ برنامه یا مناظره ای پخش نمی شد و در زمان مذاکرات دوره جدید تا زمانی که آقای ضرغامی بر مسند ریاست رسانه ملی بود نیز هیچگونه نقدی برعملکرد هسته ای تیم آقای ظریف در رسانه ملی صورت نمی گرفت و بارها نمایندگان مجلس طی نامه هایی به آقای ضرغامی خواستار نقد مذاکرات هسته ای پیرامون توافق ژنو در رسانه ملی شدند که با پاسخ رد آقای ضرغامی مواجه شدند و تازه بعد از بیانیه لوزان و در دوره آقای سرافراز بود که پای منتقدین به صداوسیما باز شد.

در ضمن اگر قرار بر فشار به صداوسیما از جانب دولت ها باشد دولت فعلی کارنامه اش در فشار به صداوسیما سیاه تر است. خط و نشان های شورای عالی امنیت ملی به رسانه ها از جمله رسانه ملی که مثلا" توافق وین، توافق ژنو را نقد نکنید و در مورد قرارداد [...] حرف نزنید گویای این امر است. به راستی آقای مطهری فراموش کرده اند که دولت فعلی دائم به صدا وسیما در مورد لغو حداقل برنامه های انتقادیش فشار می آورد. یادمان نرفته که دولت فعلی اجازه نداد که صداوسیمای تحت مدیریت آقای ضرغامی، سخنان انتقادی یک سال پیش رهبر انقلاب در مورد مذاکرات هسته ای در مرداد ۹۳ در دیدار با مسئولین وزارت خارجه و در دیدار با اعضای هیئت دولت در شهریور۹۳ را به طور کامل پخش کند. رویه ای که در مورد قطع سخنان رهبرانقلاب در دولت قبلی در رسانه ملی به هیچ وجه سابقه نداشت.با وجود این همه دلایل آیا آقای ضرغامی در مورد دولت فعلی کم لطفی کرده بود؟

رابعا" اینطور نبود که ساخت برنامه های چالشی و مناظرات منحصر به زمان همین دو سال این دولت باشد بلکه اتفاقا" ساخت برنامه های چالشی در مورد نقد دولت از سال ۸۸ و بعد از فرمایشات رهبرانقلاب در نمازجمعه تاریخی بعد از انتخابات که ایشان فرمودند (مناظره ها برای شفافیت و روشن شدن افکار عمومی باید ادامه یابد) به وفور آغاز شد که از آن جمله می توان به ده ها مناظره با حضور افرادی چون: جواداطاعت (ازنویسندگان نامه جام زهر به رهبری در مجلس ششم) در مناظره با دکتر زاکانی، و آقایان: کواکبیان، اصغرزاده، زیباکلام (که مدعی شد صداوسیما هیچگاه او را سانسور نکرده) و ده ها نفر دیگر که سیاست های آقای احمدی نژاد را زیرسوال می بردند و به چالش می کشیدند که این امر در بخش های خبری بخصوص ۲۰:۳۰ و برنامه صرفا" جهت اطلاع (که عده ای آن را تخریبی علیه دولت آقای روحانی می دانند) و سایر برنامه های چالشی سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و...می توان به وفور در زمان دولت آقای احمدی نژاد مشاهده کرد که برای اثبات این مدعا کافیست بخش های انتقادی این برنامه ها و تیکه های پخش شده از آنها و بخصوص برنامه صرفا" جهت اطلاع صداوسیما در زمان دولت سابق را از اینترنت و سایت های یوتیوب و آپارات دانلود و مشاهده کرد.

البته انتقاد صدا و سیما از دولت و ساخت برنامه های چالشی در سالهای (۸۸_۸۴) نیز به همان میزان و حتی بیشتر نسبت به دولتهای قبل (دولت آقای خاتمی و هاشمی) نیز وجود داشت که تقدیر آقای رمضان زاده (سخنگوی دولت اصلاحات) از بخش خبری۲۰:۳۰ قبل از سال۸۸ و در زمان دولت نهم گویای همین امر است. هر چند بنده نیز معتقدم که صداوسیما می توانست از این بیشتر هم دولت نهم را نقد کند.

در ضمن اگر نگاهی منصفانه به عملکرد رسانه ملی در همین دو سال این دولت داشته باشیم می بینیم که حضور دولتمردان و وزرا در شبکه های مختلف در مقایسه با آمارحضور مسئولین دولت های قبل در رسانه ملی بسیار چشمگیر می باشد و حتی قابل مقایسه با دولت های قبل نیست. حضور متعدد وزرا و مسئولین دولت فعلی در برنامه هایی نظیر پایش، نگاه یک، دیروز امروز فردا، گفتگوهای ویژه خبری، رادیو و سایر برنامه های صداوسیما به وضوح گویای این امر است. در ضمن اگر برنامه ای چالشی در مورد عملکرد دولت از رسانه ملی به روی آنتن رود حتما" از وجود نماینده دولت در آن برنامه ها نیز استفاده می شود. پس به راستی این همه مظلوم نمایی دولتی ها برای چیست؟
 
کلمات کلیدی : یاسرامیدی
 
قانعی
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۰۷:۳۲:۵۹
سلام
خدای بزرگ آقای مطهری را هدایت نماید
کاش ذره ای از کرامات پدر بزرگوارشان در ایشان اثر می کرد و اینقدر ساده لو و کم ظرفیت نمی شد
آقای مطهری ما به خاطر پدر بافضیلت شما به شمای رای دادیم و فکر می کردیم موثر خواهید بود ولی کاش .......... (3130624) (alef-13)
 
منصور حلاج
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۳:۴۱:۴۰
برادر گرامی خواهشاً شما در انتخابات بعدی بع ایشان رای نده ایقدر هستند که رای بدهند وآقای مطهری هم به مجلس بروند.انشاء اله (3174830) (alef-11)
 
حامد پارسی
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۰۸:۴۲:۱۷
ما هم چشم داریم هم گوش،میبینیم و میشنویم و تفاوتها کاملا واضح است دوست عزیز،نیازی به تحلیل و توجیه جنابعالی نیست (3130727) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۱۳:۵۵:۲۵
باید یاد بگیریم که از اظهار نظرهای کودکانه برخی خواص ناراحت نشویم (3169687) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۰۹:۰۸:۲۹
مطهری جزو تنها نمایندگان حق گوی مجلس حاضر است، اکثریت مردم که حداقل من باهاشون برخورد دارم با نظرات ایشون موافقند (3130794) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۱۲:۵۹:۰۸
برادر اکثریت مردمی که شما با آنها ارتباط دارید خانواده و رفقاتون هستند

که دلیل انتخابشون نزدیکی تفکراتشون به شما است

پس خواهشا از لفظ رفقا به جای مردم استفاده کنید (3178649) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۰۹:۱۷:۴۷
یه سوال از نویسنده محترم دارم!! معادل برنامه های چالشی که الآن در سیما پخش میشه رو که اتفاقا کارشون فقط وفقط گیر دادن به دولت هست، برام در طی سالهای 84 تا 92 مثال بزن : پایش؛ نگاه یک؛ ( تا همین چند وقت پیش) برنامه مناظره ؛ نشست های بی حاصل نقد وبررسی برجام در تلویزیون وامثال اینها (3130821) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۰۹:۲۳:۲۵
با سلام
من هم سخنان آقای مطهری راتایید می کنم
در سخن راحت است اینگونه بیان کردن ولی عملا نوع نقد ها در دولت جدید بسیار تندتر از زمان آقای احمدی نژاد است
چون ایشان از هر کس یک پرونده جعلی می ساخت و دائما می گفت بگم بگم ..... (3130834) (alef-13)
 
بختياري
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۰۹:۳۰:۵۱
درود خدا بر مطهري كه حرف دل مردم رو ميزنه (3130877) (alef-3)
 
م
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۲:۴۱:۴۷
همين متن يكي از دهها موردي است كه نشون ميده ايشون طبق منافع شخصي وگروهي اظهار نظر ميكنه و شمايي كه طرفدار گروه همفكر ايشون هستيد فكر ميكنيد حرف مردمو ميزنه مثل اينه كه مربي يك تيم از اين تيم تمجيد كنه و بگه بهترين تيم دنياست و طرفداران تيم هم بگن راست ميگه و طرفداران بقيه تيمها هم كشك... (3131696) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۰:۰۱:۲۱
در مدت مذاکرات هسته ای دولت قبل که اتفاقی نیفتاد تا برنامه چالشی درست کنند هر دو طرف هم ذره ای از مواضع خود کوتاه نیامدند توافق و پیامدهای ناگوار آن در این دولت اتفاق افتاده لذا برنامه های چالشی هم مربوط به همین توافق نیم بند است (3131036) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۰:۰۶:۴۰
چرا جرات ندارید نظر مخالفان نویسنده دلواپس این مقاله رو درج کنید (3131057) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۰:۰۸:۰۵
مردم خوب می دانند که چگونه صدا و سیما عمل کرد و در انتخابات نشان می دهند (3131062) (alef-13)
 
هموطن
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۰:۱۳:۲۶
عملکرد صدا وسیما قابل دفاع نیست (3131086) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۰:۱۳:۴۲
اولین رئیس جمهوری که حاضر به مناظره شد، احمدی نژاد در سال 88 بود. یادم هست که هاشمی در سال 72 که اصلا دیگر نامزدها رو در حد خود نمیدید. خاتمی هم در سال 80 از مناظره با افرادی چون توکلی و کاشانی طفره رفت و در یک فضای کاملا احساسی و پوپولیسیتی (گریه کردن هنگام ثبت نام، پوسترهای یاس را پاس داریم، و ترویج این شایعه که «نگذاشتند کار کنه») انتخاب شد.

این فضا در مورد نقد دولتها هم حاکم بود. در زمان هاشمی که انتقاد مساوی بی دینی بود. در زمان خاتمی انتقاد میشد بحران و هر کس انتقاد میکرد به انواع برچسبها چون اقتدارگرا مزین میشد. در دوران روحانی هم که منتقدین را افراطی مینامند.

من موندم انصاف مطهری کجا رفته؟ (3131090) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۰:۱۴:۱۵
براي ارزيابي عملكرد صدا و سيما بهترين مرجع مردم هستند
از تعداد ديش هاي ماهواره ميتوان تشخيص داد چند درصد مردم به اين رسانه علاقمندند
راه ديگر نظر سنجي آن هم بطور بيطرفانه ( نه از نوع نظر سنجي هاي صدا و سيما) هست (3131093) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۰:۴۰:۴۹
مهم بخش اخبار و نحوه انعکاس خبرها بخصوص در برنامه هایی مثل بیست و سی است که در دوره ریاست جمهوری قبل با حالا کلاً متفاوت بود.بعلاوه تعداد زیادی برنامه هایی مثل "ثریا" که با شدت تمام روشهای دولت فعلی را می کوبید. (3131180) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۱:۰۰:۲۴
من به عنوان یک ایرانی پیرو ولایت گواهی می دم که حق با علی مطهری است. (3131266) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۴:۳۱:۴۰
بنده هم بعنوان یک ایرانی پیرو ولایت گواهی می دهم که ایشان فقط دنبال حاشیه سازی برای مطرح کردن خود هستند. (3172663) (alef-3)
 
رسول
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۲:۱۷:۳۹
شاید تمامی صحبت های آقای مطهری صحیح نباشد اما واقعا 6 سال همراهی بی حد و اندازه رسانه ملی با دولت آقای احمدی نژاد از 8 سال عمر دولت نهم و دهم قابل قیاس با الان است؟
بهتر است به رفتار آقای ضرغامی در انتخاب مجری برای گفتگو با رئیس جمهور در دوره آقای احمدی نژاد و آقای روحانی بنگرید که در دوره آقای احمدی نژاد مشاور او مجری گفتگو شد و در دوره آقای روحانی آن اختلاف نظر به وجود آمد. (3131608) (alef-13)
 
مهران
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۴:۴۰:۱۶
تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها

شاید این دولت بخاطر عملکرد ضعیفش (عدم پاسخگوئی 100 روزه، توافق آبکی هسته ای، افراطی خواندن دلواپسان، رکود اقتصادی و ...) اینقدر مورد نقد قرار می گیرد؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!

آقای مطهری چون با رئیس دولت قبل مشکل داشت، دارند فرار روبه جلو را انجام می دهند، باید به این برادر عرض کنیم که لااقل آزاد مرد باشد، اینکه هرجا کم می آوریم بگوییم که کار دولت قبل بود ، دست دولت قبل است، از دولت قبل می ترسند واقعا حرف بچه گانه است.


اصلاح طلب ها هم برای بدست آوردن آبروی رفته شان هم بهتر از رویه بهتری را پیش بگیرند و گرنه همین آبروی نداشته هم از دست خواهند داد. (3172680) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۳:۱۳:۴۱
آقای دکتر مطهری بیان واقعیت کرده اند..
شما به اکثر برنامه های خبری مثل 20:30 و خصوصا صرفا جهت اطلاع را نگاه میکنید احساس میکنید دولت آقای روحانی یک کشور گل و بلبل را تحویل گرفته و داره آنرا تبدیل به ویرانه میکنه..
بهتر نیست بجای اینکه بیایید سخنان آقای مطهری را نقد کنید سری به بطن جامعه بزنید ببینید مردم حرف شما را باور میکنند یا سخنان آقای مطهری را.. (3131837) (alef-13)
 
نکته سنج
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۴:۱۶:۵۰
دوست عزیز! به جای آسمون ریسمون بافتن بهتر بود سخنان آقای مطهری را در مورد مقایسه دو دوره سدا و صیما! نقد میگردی. (3132224) (alef-3)
 
حشمت محمودی اهواز
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۶:۲۲:۵۶
در مورد عملکرد صدا سیما بهتره از مردم نظر خواهی کنید البته اگه نظر مردم براتون اهمیتی داشته باشه... (3132606) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۰:۲۹:۲۸
دوست عزیز اگر بخواهند عملکرد یک سا زمان را نقد کنندبصورت کلی وپکیج انجام می دهند نه یک مقطع خواست الان که ما صدا سیما را نگاه میکنیم بخصوص گفتگو های خبری را بیشتر طرفتاران دولت و موافقان موضوع هسته ای صحبت می کنند اگر کسانی هم که نقد داشته باشند معمولاافراد چالشی نیستنند ونقد جدی ندارند بهتر است صدا سیمااز افرادی که نظرات جدی ونقد مستدل وایراد اساسی دارند دعوت کنه مثل اقایان دکتر عباسی - رسایی - خود اقای جلیلی و.. (3134472) (alef-13)
 
تئو
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۳:۰۴:۳۳
خیلی ممنون از این مقاله جامع . چون حرفتان منطقی است و حرف حساب جواب ندارد (3135127) (alef-13)
 
جلال
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۷:۳۷:۵۴
احسنت به نویسنده مقاله،عالی جواب مطهری رو دادی راستی منتقدین عملکرد رسانه ملی چرااز سکوت صداوسیما در زمان هاشمی و در زمان مذاکرات هسته ای 81تا 84 در زمان روحانی چیزی نمیگید؟ (3136279) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۲ ۰۳:۲۴:۵۲
جواب منطقی منتشر نمیکنی؟ به هر حال دوباره مینویسم: نخیر صدا و سیما از احمدینژاد نترسیده بود، بلکه چون از یک جنس بودند در مقابل هم قرار نگرفتند و صدا و سیما نه تنها هیچ برنامه چالشی درباره روند مذاکرات و قطعنامه ها و تحریم هایی که احمدینژاد کاغذپاره میدونست برگزار نکرد بلکه دائما تلاش میکرد با بزرگنمایی مشکلات اقتصادی اروپا و پرداختن به اعتراضات ایتالیا و فرانسه مردم ایران رو نسبت به حال و روز خودشون راضی کنه. اون موقع هرگز اثری از کارشناسانی که نسبت به قطعنامه ها و تحریم های اقتصادی و موشکی اظهار دلواپسی کنند یا روند مذاکرات رو به چالش بکشند نبود. (3137226) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۲ ۰۷:۵۴:۵۵
بی انصاف نباش نویسنده محترم .
از زمان شروع دور جدید مذاکرات هسته ا ی با دولت حسن روحانی من خودم بعنوان یک شهروند ایرانی مخاطب تلویزیون ، کاملا سخنان علی مطهری را تایید می کنم .

در این دوسال مذاکرات ظریف ، خود من بارها شاهد بودم که وسط یک سریال پرمخاطب یا برنامه های دیگر ، ناگهان برنامه های عادی بدون هیچ مقدمه ای قطع می شد و کلیپی پخش می شد که به صورت زیرپوستی سعی در تخریب تیم مذاکره کننده و دولت داشت.
رفتار صدا وسیما با دولت روحانی شرم آور است .
بقول دکتر ابراهیم فیاض که یه اصول گرای تمام عیار است و از خود شما است. ایشان می گوید : صدا سیما به بدنی می مانند که مغز ندارد.

در زمان احمدی نژاد هم که نه تنها صدا و سیما کوچکترین انتقادی نمی کرد بلکه برعکس الان یکسره برنامه های حماسی و گزارش های ستایش آمیز از شاهکارهای جلیلی پخش می کرد بلکه دیگر رسانه ها مثل مطبوعات هم از انتقاد آزاد نبودند . (3137325) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۲ ۰۸:۳۰:۲۱
حق با دکتر علی مطهری است... (3137381) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۰۲ ۲۳:۵۲:۴۵
ما نفهميديم شما صحبت هاي آقاي مطهري در مورد مقايسه رفتار صدا سيما در دولت هاي احمدي نژاد و روحاني رو نقد كردي يا ميخواستي آيت الله هاشمي رفسنجاني رو تخريب كني ؟! گيريم كه همينطور ميگي كه شما بوده ، توجيه ميكنه رفتار صدا سيما در زمان احمدي نژاد رو ؟!!!! (3140231) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۵:۰۱:۱۰
بله توجیه می کند. (3172727) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۰۰:۵۲:۴۱
توجه نویسنده را به برنامه هایی انتقادی که پس از انتخاب دکتر روحانی اجرا میشود جلب مینمایم
1/ اخبار 20/ 30 که قبلا روزهای جمعه پخش نمیشد اضافه شده شبکه دو
2/ اخبار 20 شبکه شش که قبلا روزهای جمعه پخش نمیشد اضافه شده شبکه شش
3/ نگاه هفته شبکه یک
4/ مناظره شبکه یک
5 / حرف حساب شبکه یک
6 / صبح با خبر شبکه شش
وچندین برنامه دیگر در شبکه چهار و دو که الان نام انها را فراموش کرده ام
لازم به ذکر است که تقریبا همه انها از مخالفین دولت بعنوان کارشناس دعوت بعمل میاورند (3140329) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۰۳:۱۷:۲۵
دولت تلویزیون رو قرق کرده هرکانالی رو بگیری یکی از دولتی ها در حال صحبت کردنه آخر سر می گن صدا و سیما با دولت همکاری نمی کنه (3140501) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۰۱:۴۰:۳۸
نه عزیز چپ و راست این خبرنگارها و مجریای تلوزیون سرافراز میخوان مثلا مچگیری کنن از دولت برای همین میارن و ازشون بازجویی میکنن مثل مجری اون برنامه کانال یک که داشت از وزیر کشور بازجویی میکرد وگرنه ما یکبار هم ندیدیم تو 8 سال معجزه از وزراش سوالی پرسیده بشه همه چیز گل و بلبل بود به قول دکتر (3168424) (alef-13)
 
مهران
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۵:۱۳:۵۷
از برنامه 20:30 واقعا کمال تشکر را داریم، از اینکه واقعیتها را بیان می کنند چه در اون دولت و چه در این دولت و پر بینده بودنش هم دلیل این حرف است.

حالا اگر عروس نمی تواند برقصد و می گوید زمین کج است و مقصر دولت قبل است، نباید توپ تو را به زمین صدا و سیما انداخت.

فردا هم آقای مطهری اگر آقای روحانی رای نیاورد می خواهد بگوید که شما به دولت قبل اجازه تقلب دادید ولی به این دولت اجازه تقلب ندادید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3172752) (alef-13)
 
رسول بخشنده
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۱۷:۴۶:۲۴
حق با آقای مطهری است، اما به نظر من نقد شدن به نفع روحانی است، نگاه کنید بادمجان دور قاب چین ها چه بر سر احمدی نژاد آوردند، قطعا نقد شدن خوبه. (3141907) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۱۷:۲۲:۰۲
با درود جناب آقای امیدی واقعن با آنچه نگاشته اید اعتقاد دارید یا از سر شوخی نوشته اید.عدالت از حوصله تاریخ بدور است. (3167447) (alef-13)
 
اکسیر
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۱۷:۲۵:۴۲
مطهری آزاده و پاکدسته.شجاعانه وبدون ملاحظت بی دلیل و ساختگی حرفش را میزند.گر چه او هم ممکن است در مواردی اشتباه کند ولی این امر از ارزش کارش نمیکاهد.گناه مطهری اینست که حقیقت را فدای باصطلاح مصلحت نمیکند که از این بابت لطمه ها دیده.
هربار ازعلی مطهری میشنوم شخصیت"ابوذر" برایم تداعی میشود.والبته مروان-مغیره بن شعبه-
خدا مطهری و خانواده اش را در پناه خود حفظ کند و عاقبت این آزادمرد را شهادت در راه حضرتش مقدر فرماید که. لایق آنست. (3167456) (alef-13)
 
بهمن
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۱۷:۳۰:۴۹
اقای الف تا تقی به توقی میخوره میچسبی به رفسنجانی.ول کن 20 سال ازاون دوره گزشته.مقایسه امروزدرست نیست.چون شما با رفسنجانی خوب نیستی هرچی میشه میزی سراغ اون.مقایسه احمد جانت باروحانی است. (3167476) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۱۹:۰۴:۱۹
اینکه رفتار صدا و سیما با دولت قبل با رفتار صدا و سیما دولت فعلی تفاوت دارد آنقدر آشکار است که نیاز به ارائه دلیل ندارد (3167662) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۲:۵۷:۳۸
بنظر من هم تفاوت کاملا مشهوده (3168166) (alef-13)
 
رسول مشهدي
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۱۹:۰۸:۴۷
منظور آقاي مطهري چند برنامه خاص نبوده و با يك گل بهار نميشود.سياست كلي صدا و سيما حكايت از دوري گزيني از برنامه هاي چالشي است.و اين چند برنامه كه شما ميفرماييد دردي را دوا نميكند.يك مثال بزنم.
در طي 8 سال رياست جمهوري آقاي احمدي نژاد ايشان حتي يكبارهم قانون بودجه را به موقع به مجلس ارائه نكرد و هميشه با تاخير چند ماهه اينكار را انجام ميداد.صدا و سيما در كدام برنامه چالشي اين موضوع را مطرح كرد و بطور جدي پيگيري نمود؟
اگر مطرح كرد و پيگيري نمود چرا رفتار آقاي احمدي نژاد هر سال بدتر ميشد؟
يا درمورد خانه نشيني ايشان كدام برنامه چالشي را ارئه كرد؟
يا در مورد نقش ايشان در حوادث سال 88 كدام برنامه ارائه شد؟
يا در مورد قضيه سازمان تامين اجتماعي و اصرار ايشان بر حفظ آقاي مرتضوي كه به تغيير خارج از ضوابط اساسنامه سازمان تامين اجتماعي منجر شد.يعني تغيير اساسنامه براي حفظ يكنفر؟
يا در مورد تغيير وزير امورخارجه ايشان در حين ماموريت كه باعث تعجب همه حتي رييس جمهور سنگال نيز شد؟
يا در مورد افزايش نقدينگي در زمان ايشان؟
يا در مورد ادعاي ايشان در مورد هاله نور كه مشخصا اشاعه خرافه پرستي ايشان بود؟ (3167672) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۱۳:۲۵:۲۸
یا در باره برداشتن شبانه از حساب بانکها
یادرباره عدم اجرای مصوبات مجلس (3177313) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۰۸:۳۰:۲۲
احسنت به شما انصاف هم مقوله ی خوبی است واقعا از قضاوت های آقای مطهری متعجبم!!!!!!! (3168699) (alef-13)
 
کاوه
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۱۳:۱۱:۰۶
اولا دو ست عزیز ما توجه داشته باشند تا قبل از کاندیداتوری اقای روحانی برای دولت یازدهم، گرایشات سیاسی ایشان بی تردید به اصولگرایان نزدیک تر بوده و هم اکنون هم اصلاح طلب بودن ایشان تا این لحظه احراز نگردیده ، در ثانی ایشان در سالهای اخیر و قبل از تصدیگری ریاست جمهوری اش فقط در شورای عالی امنیت ملی بوده و عملکردش در نظر و سلیقه سیاسی اش نمودی نداشته.
و اما شورای عالی امنیت ملی ارتباطی با قوه مجریه ندارد که شما امر و نهی او به صدا و سیما را مصداق امر و نهی به صدا و سیما بدانی.
ترسیدن در لفظ عامع به مفهوم " حساب بردن " است و حساب بردن هم معنایش این است که کسی وارد نقد منصفانه با او نمی شود. اقای نویسنده وجدانا عملکرد صدا و سیما در خصوص دو رییس جمهور گذشته و فعلی ، یکی است؟ حال یکی این تفاوت عملکرد را به "ترس" تفسیر می کند- شاید کس دیگر، آن را مصلحت اندیشی یا آبرو داری ترجمه کند!!!!!! تردیدی وجود ندارد که تا کنون صدا و سیما در برخورد با اردوی غیر اصولگرایان ، عملکردی مانند برخورد با اصولگرایان نداشته. دلیلش واضح است- در مقطع انتصاب ریاست صدا و سیما حتما شرط لازم اصولگرایی باید احراز شده باشد!!! (3169544) (alef-13)
 
مهران
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۱:۰۱:۱۲
جناب آقا یا خانم کاوه:

شما که فرموده اید " وجدانا عملکرد صدا و سیما در خصوص دو رئیس جمهور گذشته و فعی یکی است؟" می خواستم بپرسم و بدانم که آیا وجدانا عملکرد رئیس جمهور ها یکی بوده است که شما توقع یکی بودن عملکرد آنها را از صدا و سیما دارید؟

وظیفه صدا و سیما بازگو کردن واقعیت است.

آیا می شود که هر جا که حرفی به ضرر ما گفته می شود بگویم که فلان جا با ما نیست یا مثلا در انتخابات رای نیاوریم بگویم که تقلب شده است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آقای مطهری با این حرفشان که با دولت قبل اینطور رفتار شد و با این دولت طوری دیگری، در حقیقت این حرف، حرف منافق است که می خواهد بین مسلمانان دو دستگی ایجاد کند، آقای مطهری بعنوان نماینده مردم باید بداند که چه می گوید و حرفهایش چه پیامدهای دارد.

مثلا این حرف آقای مطهری مثل این است که ایشان بگوید که چرا مردم در این دولت کمپین "خودرو داخلی نخرید " راه انداختن ولی در دولت قبل اینکار را نکردند (3174332) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.