نظر منتشر شده
۳۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 25046
پاسخ رئیس‏مجلس به رئیس‏جمهور
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۸۷ ساعت ۱۸:۳۴
پاسخ رئیس‏مجلس به احمدی‏نژاد؛باید به جنابعالی کمک کرد/ اقدام مجلس قانونی است/ مقام‏معظم‏رهبری مرجع حل اختلاف است و نیازی به مناقشه نیست/از تعبیرات و لحن نامه شما گله‏مندم اما قصد...
 در پي ابلاغ سه مصوبه توسط رئيس مجلس و واكنش رئيس جمهور به آن، غلامعلي حداد عادل توضيحاتي ارائه داد.
    
به گزارش الف از خبرگزاري فارس به نقل از اداره اخبار و امور رسانه‌هاي مجلس شوراي اسلامي متن نامه حداد عادل به رئيس جمهور به شرح ذيل است:
جناب آقاي دكتر محمود احمدي نژاد

رئيس جمهو محترم
با تقديم سلام

نامه مورخ دوم ارديبهشت هشتاد و هفت جناب عالي را در رسانه‌ها خواندم، لازم مي دانم توجه شما و مسئوولان محترم كشور و مردم عزيز را به توضيحات زير جلب كنم:
1- ماده يك قانون مدني و تبصره آن و نيز ماده دو و ماده سه همان قانون مي‌گويد:

مصوبات مجلس شوراي اسلامي و نتيجه همه پرسي پس از طي مراحل قانوني به رئيس جمهور ابلاغ مي‌شود. رئيس جمهور بايد ظرفت مدت پنج روز آن را امضاء و به مجريان ابلاغ نمايد و دستور انتشار آن را صادر كند و روزنامه رسمي موظف است ظرف مدت 72 ساعت پس از ابلاغ آن را منتشر نمايد.

تبصره - در صورت استنكاف رئيس جمهور از امضاء يا ابلاغ در مدت مذكور در اين ماده به دستور رئيس مجلس شوراي اسلامي روزنامه رسمي موظف است مدت 72 ساعت مصوبه را چاپ و منتشر نمايد.

ماده 2 - قوانين 15 روز پس از از انتشار، در سر اسر لازم الاجر است مگر آنكه در خود قانون ترتيبي خاصي براي موقع اجرا مقرر شده باشد.


ماده 3 - انتشار قوانين بايد در روزنامه رسمي به عمل آيد
از اين قانون به صراحت معلوم مي‌شود كه لازم‌الاجرا شدن قوانين منوط به انتشار آنها در روزنامه رسمي كشور است و اگر بعد از ابلاغ هر قانون به رئيس جمهور، وي تا 5 روز به هر علت ، از امضاء و ابلاغ آن خودداري كند و دستور انتشار آن را صادر نكند، روزنامه رسمي موظف است آن را به دستور رئيس مجلس، ظرف مدت 72 ساعت چاپ و منتشر نمايد.

2- حساسيت مجلس نسبت به انتشار قوانين در روزنامه رسمي كشور از آنجا آغاز شد كه جناب عالي طي نامه شماره 158205 مورخ 23/10/86 خود به اين جانب مخالفت دولت را با قانون مربوط به تامين اعتبار گاز رساني به روستاها اعلام نموديد و همان نامه سبب ارجاع موضوع به محضر مقام رهبري شد كه فرمودند: «كليه مصوبات قانوني كه فرايند مذكور در قانون اساسي را طي كرده است براي همه قواي كشور لازم الاجرا است» با نامه جنابعالي معلوم شد كه بعد از گذشته نزديك به يك ماه از ابلاغ قانون مذبور به رئيس جمهور جنابعالي آن را امضا و ابلاغ نكرده و دستور چاپ آن را به روزنامه رسمي كشور نداده‌ايد اين جانب طبق ماده تبصره يك ماده مدني دستور قانون فوق الذكر را به روزنامه رسمي كشور صادر كردم.

همزمان با تحقيق بيشتر مشخص شد كه چند قانون ديگر نيز وضعيت مشابه دارد با پيگير‌هاي به عمل آمده ، نهايتا پس از 3 هفته معلوم شد كه اين 3 قانون به امضاء و ابلاغ جنابعالي نرسيده است كه يكي قانون الزام دولت به هزينه كرد اعتبار مربوط به افزايش 20 ريال به قيمت فروش گاز براساس بند«و» تبصره (11) قانون بودجه سال 1386 كل كشور جهت گاز رساني به روستاها ابلاغ شده به رئيس جمهور در تاريخ 17/9/86 و قانون دوم، قانون ايجاد مركز منطقه‌اي تحقيقات علوم و فن آوري فضايي با همكاري سازمان ملل متحد در مركز و غرب آسيا ابلاغ شده به رئيس جمهور در 12/8/86 و قانون سوم، قانون پذيرش دانشجو در دانشگاه و مراكز عالي كشور بود كه در تاريخ 19/8/86 به رئيس جمهور ابلاغ شده بود و دستور انتشار آن تا تاريخ 30/11/86 از سوي جنابعالي صادر نشده بود.
اينجانب طي نامه شماره 188904 مورخ 30/11/86 خطاب به جنابعالي نوشتم با سلام و احترام، به اطلاع جنابعالي مي‌رساند:

مطابق با بررسي صورت گرفته در اداره كل قوانين مجلس شوراي اسلامي، قوانين مشروحه، پيوسته به رقم منقضي شدن مقرر در قانون از سوي رياست جمهوري براي درج در روزنامه رسمي كشور ابلاغ نگرديده است.

انتشار مي‌رود با دستور جنابعالي اين قوانين در روزنامه رسمي كشور منتشر و لازم الاجرا گردد.

مطابق اين نامه قانون پذيرش دانشجو در دانشگاه‌ها در تاريخ 19/12/86(يعني بعد از گذشته چهار ماه) و قانون افزايش 20 ريال به قيمت فروش گاز در تاريخ 26/12/86 (بعد از گذشته بيش از 3 ماه و قانون ايجاد مركز منطقه‌اي تحقيقات علوم و فن آوري فضايي در تاريخ 19/12/86 (بعد از گذشته بيش از 4 ماه) با دستور جنابعالي به روزنامه رسمي ابلاغ و در آن روزنامه منتشر گرديد.
3- اكنون با توجه به سوابق مذكور به 3 قانون اخير كه در نامه ارديبهشت جنابعالي بدان‌ها اشاره شد مي‌پردازد.

در فروردين 87 اداره كل قوانين مجلس به اينجانب اعلام كرد كه تعداد ديگري از قوانين با گذشته مهلت مقرر در قانون در روزنامه رسمي منتشر نشده است اينجانب براي حصول اطمينان اداره كل قوانين را مامور به استعلام كتبي از روزنامه رسمي كشور كردم. روزنامه رسمي طي شماره 121/9 مورخ 26/1/87 در نامه‌اي به امضا «رئيس هيئت مديره و مدير عامل روزنامه رسمي كشور» به مجلس اعلام كرد كه 3 قانون «موافقت نامه معاضدت حقوقي در امور مدني و جزايي بين دولت جمهوري اسلامي ايران و جمهوري قرقيزستان ( ابلاغ شده به رئيس جمهور در 27/3/86 )» و «قانون موافقت نامه تشويق و حمايت مطابق از سرمايه گذاري بين دولت جمهوري اسلامي ايران و دولت كويت (ابلاغ شده به رئيس جمهور در 25/6/86 ) » و «قانون ثبت اختراعات طرحهاي صنعتي و علائم تجاري (ابلاغ شده به رئيس جمهور در 29/11/86)» از رياست جمهوري براي انتشار در روزنامه رسمي به آن روزنامه واصل نشده است. با اين نامه بر اين جانب مسلم شد كه 3 قانون مذبور كه نه تنها در روزنامه رسمي چاپ نشده بلكه درست به همين دليل لازم الاجرا نيز نخواهد بود.

اينجانب به حكم وظيفه‌اي كه قانون به عهده رئيس مجلس قرار داده روزنامه رسمي را طي نامه‌اي به تاريخ 28/1/87 موظف به انتشار 3 قانون مذبور نمودم و هزمان رو نوشت نامه ابلاغي به آن روزنامه را براي جنابعالي فرستادم.

4- اقدام اين جانب در عمل به قانون ، با تبليغات رسانه اي همراه نبود و نامه ابلاغ شده به روزنامه رسمي كشور و رو نوشت ارسالي براي جنابعالي از سوي رئيس مجلس در اختيار رسانه‌ها قرار نگرفت.

در آن نامه اصولاً از كلمه استنكاف رئيس جمهور كه در متن قانون آمده استفاده نشده بود اما همين نامه در مسير خود از مجلس به روزنامه رسمي و از مجلس به دفتر جنابعالي، درجايي به دست يكي از پايگاههاي اطلاع رساني افتاد و منتشر شد و بعضي از روزنامه‌ها و خبرگزاريهاي با آوردن كلمه استنكاف و انتخاب تيترهاي تحريك كننده، آن را دستاويز مقاصد سياسي خود قرار دادند.
 در پي اين فضا سازي، پايگاه اطلاع رساني دولت، توضيح داد كه سه قانون مورد نظر مدتها قبل از سوي رئيس جمهور امضاء و به مجريان ابلاغ شده است. متعاقبا روابط عمومي مجلس در توضيحي اعلام كرد كه اقدام رئيس مجلس بر اساس پاسخ كتبي روزنامه رسمي كشور مشعر بر عدم دريافت قوانين مزبور از رياست جمهوري بوده است و روز بعد نامه اخير جنابعالي منتشر شد. (ضمنا ياد آور مي‌شود هيچ توضيحي از سوي معاونت پارلماني رياست جمهوري درباره سه قانون فوق الذكر تا كنون براي مجلس شوراي اسلامي ارسال نشده است)

5- اينجانب تاكيد مي‌كنم كه آنچه كرده‌ام اولا مسبوق به سابقه عدم امضاء و ابلاغ و صدور دستور انتشار به موقع تعدادي از قوانين از سوي رئيس جمهور براي انتشار در روزنامه رسمي بوده و ثانيا به حكم نص صريح تبصره ماده يك قانون مدني و به استناد نامه مدير عامل روزنامه رسمي كشور صورت گرفته است و در آن نظر وجاهت قانوني و هيچ شبهه‌اي وجود ندارد، اگر كساني بر خلاف ميل و اراده اينجانب، اقدام قانوني رئيس مجلس را در دفاع از حقوق نمايندگان مردم، كه در حقيقت دفاع از حق مردم است، بهانه‌اي براي جو سازي بر ضد دولت ساخته‌اند، گناه آن متوجه رئيس مجلس نيست.

جناب آقاي دكتر احمدي نژاد

مطمئن باشيد عموم نمايندگان مجلس و شخص اينجانب در انديشه همكاري با دولت جنابعالي و تقويت آن بوده و هستيم و در نيل به اهداف و آرمانهاي عدالتخوانه و استيفاي حقوق و تامين عزت ملت ايران كه در نامه خود بدانها اشاره كرده‌ايد با شما همدل و همراهيم در عين حال قانون همانطور كه وظايفي برعهده رئيس جمهور نهاده، وظايفي نيز بر عهده رئيس مجلس و نمايندگان مجل قرار داده كه ناچار مي‌بايد به آن عمل شود. حتي گاه ممكن است اينجانب خود در مجلس با تصويب يك قانون مخالفت كرده و بدان راي منفي داده باشم، با اين حال وقتي همان قانوني به تصويب مي‌رسد موظفم آن را براي اجرا به دولت اجرا نمايم.

اينجانب نيز مانند جنابعالي برادرانه و متواضعانه عرض مي‌كنم كه اين قبيل مطالب و مسائل كه گاهي ممكن است موجب سوء تفاهم شود و دستاويز مخالفان قرار گيرد، كوچكتر و كم اهميت تر از آن است كه به يك جدال و مناقشه آزاد دهنده ميان مجلس و دولت منجر شود.

مردم مشكلات بزرگتر و مهمتري دارند كه امروزه در راس آنها مشكل تورم و گراني و افزايش مهار گسيخته قيمت مسكن است كه جنابعالي نيز خود بدانها به خوبي وقوف و اذعان داريد. مردم انتظار دارند مجلس و دولت، به جاي آنكه در اثر طراحي و تحريك و افراد و جريانات سياسي كه خير خواه دولت و مجلس نيستند در مقابل هم قرار گيرند و با يكديگر ستيزه كنند، دست به دست هم دهند و براي حل مشكلات معيشتي قشرهاي محروم چاره‌ انديشي كنند. مجلس براي اين همكاري آمادگي خود را اعلام مي‌كند.

البته ممكن است جنابعالي با استنباطي از قانون اساسي، در باب بعضي از قوانين نظري مخالف نظر مجلس داشته باشيد. خوشبختانه اصل يكصد و دهم قانون اساسي كه مقام معظم رهبري را مرجع حل اختلاف و تنظيم روابط قواي سه گانه قرار داده، راه را نشان داده و به نظر نمي‌يسد نيازي به مجادله و مناقشه باشد.

جناب آقاي رئيس جمهور

اينجانب تعبيرات به كار رفته در نامه شما را مناسب نمي‌دانم و از لحن آن نامه و تعريضات صريح با تلويحي مندرج در آن گله مندم، اما هرگز قصد ندارم با چنان لحن و بياني به پاسخگويي اقدام كنم. اعتقاد اينجانب اين است كه بايد به دولت جناب عالي در خدمت به كشور و مردم كم كنم و تلاش خواهم كرد در اين راه عمل به قانون را زمينه اصلي همكاري و دوستي قرار دهم.

و برادري و عقل و منطق و اخلاق و صبوري و متانت را پيشه كنم و اين همه را به سود و صلاح خود و نظام و كشور و ملت مي‌دانم.

اميدوارم اين توضيح براي خاتمه بخشيدن به گفت و گو در اين باب كافي باشد و جنابعالي در نيال به اهداف مقدسي كه داريد موفق گرديد.
  
 
علي
۱۳۸۷-۰۲-۰۳ ۱۹:۵۹:۳۸
تو را بخدا تمامش كنيد ؛ مردم در فقر و فلاكت غوطه ورند ؛ اين دو مدام قوانين را به رخ هم ميكشند و البته دفاع از مستضعفين را ! (58941)
 
۱۳۸۷-۰۲-۰۸ ۰۶:۳۰:۰۶
تا انجا که من متوجه شدم اقای حداد در سکوت و بدور از جنجال فقط به قسمتی از وظایف قانونی خود عمل کرده است. به هر حال توجه به این نکته لازم است که اگر ایشان این کار را نمی کرد قوانین مهمی تا روزی که اراده رئیس جمهور بر انجام انها تعلق بگیرد معلق باقی می ماندند.به هر حال قوانینی که دکتر حداد از انها در نامه اش نام برده است برای اجرا در چنین مواقعی در نظر گرفته شده اند.
متاسفانه این اقای رئیس جمهور بودند که به جای بررسی علت این تاخیر در ابلاغ قانون ان را جنجالی کردند و بحث را به عموم کشاندند. وگرنه قضیه خیلی ساده تر از این حرفها بوده است. (59759)
 
مهدی
۱۳۸۷-۰۲-۰۳ ۲۰:۲۹:۵۹
به عینه دیدیم هزار اصلاح طلب به اندازه یک احمدی نژاد توان کمک به اصلاح طلبان را ندارد این دولت وقدرت حاکم در تمام ا ابعاد ان وهمه خانها مسئولند نمیتوانم اسم بعضی را ببرم همه شان و به دلیل مماشات با این دولت سازنده وتولید کننده فقر و فحشا و نابرابری مسئولند واز عدالت سقوط کردهاند و یحسبون انهم یحسنون صنعا عجب روزگاری است اقا (58949)
 
مهدی
۱۳۸۷-۰۲-۰۳ ۲۰:۳۱:۱۰
رئیس مجلس میخواهد بگوید من مستقل فکر میکنم نه اقا شما مستقل نیستی بلکه مجری خواست دولت بودی شما نماینده دولت بودی به نام نمایندگی مردم شما به مردم ظلم کردی اقای حداد (58950)
 
مهاجر
۱۳۸۷-۰۲-۰۳ ۲۱:۰۵:۱۲
ياد رياست آقاي هاشمي رفسنجاني و آقاي ناطق نوري بر مجلس گرامي باد...كاري به خط مشي سياسي آنها ندارم، اما الحق در زمان آنها و بخصوص در زمان آقاي هاشمي مجلس يك وجهه اي داشت كه متاسفانه حالا فاقد آن است...آقاي احمدي ن‍ژ‍اد به رئيس مجلس پرخاش مي كند و در جمع مردم قم از مجلس به خاطر راي ندادن به وزير پيشنهاديش براي وزارت نفت كه محض رضاي خدا يك روز هم در اين وزارتخانه اشتغال نداشت گلايه مي نمايد و تلويحا علت مشكلات را عدم تمكين مجلس در برابر تمام خواسته هايش مي داند. اين مجلسي است كه بنا به فرموده امام بايد در راس تمام امور باشد.كم كم كار به جايي كشيده شده كه رئيس مجلس به خاطر اينكه قانون را اجرا كرده در انظار عمومي مورد عتاب قرار مي گيرد و در پاسخ براي آقاي رئيس جمهور دلايل مختلف مي آورد كه كار بدي نكرده است! در حالي كه قوانين فوق همگي بايد سال پيش ابلاغ مي شدند و اگر رئيس مجلس بايد مورد سوال قرار گيرد به خاطر تاخير در اجراي قانون است و نه عمل به قانون...واقعا به كجا داريم مي ريم؟...واي اگر از پي امروز بود فردايي.... (58957)
 
مجید
۱۳۸۷-۰۲-۰۳ ۲۱:۳۰:۰۷
جناب آقای حداد دراین مورد قصور داشته اند این مسئله در حد ارتباطات دبیرخانه ای است و حتی در سطح رئیس یک اداره نیز نمی باشد تا جه رسد به رئیس قوه . در کل از آن روزی که مجلس بجای کلان نگری وارد جزئیات شد این مشکلات نیز ایجاد گردید .مجلس مقتدر نه تابع دولت است و نه مانع دولت . در واقع مجلس می بایست برای دولت ریل گذاری کند تا قطار دولت بر روی آن حرکت کند . اینکه مجلس برای مخالفت با دولت احداث ریل مورد درخواست دولت را متوقف کند و خود نیز ریل گذاری مناسب نکند که مشکل حل نمی شود.چون در هر صورت قطار می بایست حرکت کند و توقف امکان ندارد . حال در این وضعیت اینقدر حساسیت روی جزئیات در شان مجلس نیست . وبیشتر به نظر میرسد مجلس در پی مچ گیری از دولت است و این مسائل در سطح کارمندان جزء دبیرخانه است . (58963)
 
غلامرضا از گناوه
۱۳۸۷-۰۲-۰۳ ۲۱:۴۴:۲۳
آقاي حداد و آقاي رئيس جمهور چرا مردم را فراموش كرده ايد و
با هم جنگ ميكنيد مردم از گراني مي نالندو شما داريد دم از قانون ميزنيد مگر قانون نگفته كه مردم بايد در آسايش باشند پس كو آسايش آن از تعرفه پزشكان اين هم از گوجه كيلويي 30000ريال بفرياد برسيد كمك كمك كمك كمك كمك كمك كمك .............................. (58970)
 
امیر
۱۳۸۷-۰۲-۰۳ ۲۱:۴۷:۵۹
بسیار جای تعجب است که رؤسای قوا این چنین اختلافات خود را علنی می‌کنند.در سی سال انقلاب سابقه نداشته است.سؤال اینجاست که چرا در زمان فعلی این مجادله داغ‌تر شده است؟ (58972)
 
حمید عبداللهی
۱۳۸۷-۰۲-۰۳ ۲۱:۵۱:۵۴
با سلام . البته و صد البته که جناب آقای حداد عزیز در موارد متعددی استقلال مجلس را فدای رودرواسی های شخصی -رفاقطی خود کردند و پیش خدا واین مردم شریف وعزیز بدهکار - امید است هر چه زودتر این دوران به سر آید و انشاالله نمایندگان فهیم در مجلس آتی فر شایسته تر و مستقلی را به ریاست این قوه مهم انتخاب و جلوی بی قانونی ها ی فعلی را بگیرند . (58974)
 
۱۳۸۷-۰۲-۰۳ ۲۲:۳۴:۲۱
ديروز بعد از ظهر آقاي حداد عادل فرمودند نامه رئیس جمهور را وقت نكردند بخوانند. در اين مضيقه وقت و با اينهمه مشغله كاري ايشون تونستند ظرف چند ساعت نامه به اين بلند بالائي را بنويسند! واقعا دست مريزاد!
پس اين ثابت ميكنه ايشون هيچ قصد قبلي در مطرح كردن اون سه قانون مورد نظر نداشتند. (58984)
 
۱۳۸۷-۰۲-۰۳ ۲۲:۴۰:۳۹
جناب مهاجر یک سوال دارم :

کدامیک از وزرای نفت 30 سال گذشته انقلاب به غیر از هامانه و نوذری در دولت نهم از داخل وزارتخانه انتخاب شدند که چنین انتظاری مجلس از این دولت داشت ؟ آقازاده یا زنگنه ؟ کدام سابقه نفتی داشتند؟ من فقط می دونم که یکی از وزاری نفت آقای.. لیسانس کامپیوتر داشت! (58985)
 
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۰۷:۳۴:۵۸
گزینه پیشنهادی رییس جمهور به مجلس سعیدلو بود که فوق لیسانس زمین شناسی دارد و سابقه کار در نفت را نداشته و به دلیل عدم رای اعتماد مجلس گزینه چهارم که هامانه بود از نفتی ها پیشنهاد و با رای مجلس انتخاب شد (59027)
 
بهناز
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۰۶:۳۹:۰۰
سلام جناب آقاي حداد عادل
چرا اينقدر در عملكرد خود ضعيف هستيد؟
هميشه مرحوم مدرس را مرجع بيان نظرات خود قرار دهيد. (59014)
 
درمانده
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۰۷:۱۳:۴۵
[وقتی دولتی برای تورم وگرانی بیکاری تحریم روابط واقعا فاجعه بار سیاست خارجی با دول معتبر و کاهشهای پی در پی شاخص های اقتصادی فنی از جمله تولید ناخالص داخلی و ریسک سرمایه گذاری و هزاران هزار مشکل دیکر توجیحی ندارد مجبور است با حاشیه سازی افکار عمومی را منحرف نماید ولی تو ومن میدانیم از اول اشتباهی بود (59021)
 
پدرام
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۰۷:۱۷:۱۶
فقط يك سئوال ؟
با پس انداز چند ماه حقوق يك كارمند 400.000 توماني ميشه يك خونه 100.000.000 توماني خريد. با حل اين معادله چند مجهولي و حل تورم خيلي از مشكلات مردم حل ميشه نه با دعوا روي اين مسائلكوچيك و پيش پا افتاده. (59022)
 
mhr
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۰۷:۵۱:۲۳
خود کرده را تدبیر نیست . آقای حداد مردم دارند زیربار گرانی کمر خم می کنند . وشما به خاطر اینکه نگویند در شکست یک تفکر نقش داشته اید همچنان به تائید دولت واعلام همکاری افتخار می کنید ای انچه می گوئید رضای خدا هم را در نظر دارید (59033)
 
سید فواد حسینی
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۰۷:۵۲:۴۰
آقایان حداد و احمدی نژاد بلدند چه گونه هوای یکدیگر را داشته باشند. یکی دیگری را در یکه تازی کمک می کند و دیگری آن یکی را در ماندن در راس قوه مقننه! (59034)
 
علي عادل
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۰۸:۱۵:۰۶
جناب آقاي حداد عادل از آنجا كه جنابعالي در مجلس هفتم وكيل الدوله بوديد نه وكيل الرعايا از اين بهتر هم نميشد با شما سخن گفت ! بابا تقصير آقاي احمدي نزاد نيست كه با شما اينگونه سخن ميگويد هر كه جاي ايشان بود شما و آقاي باهنر را مثل وزراي خود فرض مي نمود ... (59049)
 
www.siasim.blogfa.com
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۰۸:۲۱:۲۹
اين است مزد دفاع محض رياست مجلس از رياست جمهوريwww.siasim.blogfa.com (59052)
 
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۰۸:۲۲:۲۲
جناب رييس جمهور لطفا قبل از حرف زدن كمي فكر و تامل كنيد وسپس بياينات خود را بروز دهيد ومنتشر كنيد
جناب آقاي حداد لطفا وظايف وتكاليف خود را به موقع عمل كنيد نه بعد از 3 يا 4 ماه بعد
جناب رييس جمهور به درد مردم برس و اينقدر فرافكني نكن ومظلوم نمايي نيز نكن وفقط مشكلات را گردن ديگران نينداز و شعاري حرف نزن كه مردم خوششون بياد براي خدا و خدمت به مردم تلاش كن (59054)
 
اهورا
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۰۸:۵۵:۱۵
در هر کشوری وهر دولتی اختلافن ظر و دیدگاه بین رییس دولت و مجلس وجود دارد.حال چرا در مملکت ما این اختلافات و تفاوت نظرات ،زمانی که علنی میشود ،سبب این همه هیا هو میشود به این دلیل است که در کشور ما همه چیز بر اساس مصلحت است و از سوی دیگر نبود فضای شفاف و سانسور خبری است و یا بهتر بگویم خطوط قرمز خیالی است...و ما از مسایل بسیاری بی خبری هستیم ...حال اینکه در کشور های دیگر شما از جزیترین خبرها ،خبردار میشوی ...... اما ایا در مملکت ما اینگونه است....؟!.......شما ببینید وزیر اقتصاد بعد از 3 سال کار با رییس جمهور حالا میاید و چیزهای میگوید که انسان یا به عقل خود شک مکند یا به........ این همان نشانه مصلحت اندیشی و خطوط قرمز خیالی است......... (59061)
 
no name
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۰۹:۱۱:۲۵
می تراود مهتاب می درخشد شبتاب نیست یک دم شکند خواب به چشم کس و لیک غم این خفته چند خواب در چشم ترم می شکند
نگران با من استاده سحر صبح می خواهد از من کز مبارک دم او آورم این قوم به جان باخته را بلکه خبر در جگر لیکن خاری از ره این سفرم می شکند
دستها می سایم تا دری بگشایم بر عبث می پایم که به در کس آید در و دیوار به هم ریخته شان بر سرم می شکند (59070)
 
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۰۹:۲۷:۳۲
دوست ناشناس سلام
با توجه به مشكلات پيش رو وجود افراد با تجربه مرتبط ، كمك بسيار زيادي در رفع معضلات آتي خواهد داشت . بايد از گذشته درس گرفت . حضور افراد مورد مثال شما در دستگاههاي اجرائي سابق و موفقيت هاي آني ايشان را ميبايست با هدف تعيين شده براي آن دستگاهها مقايسه نمود چه بسا حضور افراد با صلاحيت بيشتر ، روند رسيدن به اهداف تعيين شده را سريعتر مي نمود . نياز امروز جامعه ما حضور افراد متخصص ومتعهد( هردو با هم ) ميباشد (59079)
 
اهورا
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۰۹:۵۰:۱۸
در تعجبم که چرا صدا وسیما حتی\" یک اشاره کوچک \"به نامه های ریس جمهور و رییس مجلس نکرد............اگر چه فکر که کردم ،دیدیم که اگر صدا وسیما اشاره میکرد باید تعجب کرد.....مصلحت و خطوط قرمز خیالی (59089)
 
حسین
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۱۹:۵۸:۲۷
خدمتتان عارض شوم صدا و سیما کاری به کار هیچ کس ندارد و چون ماهیت استکبار ستیزی دارد به دنبال ظلم و ستمهای کشورهای مستکبر و اقدامات ظالمانه آنهاست برای مثال اینکه همسر سابق شیراک چی کار می کند و چند درصد معلمان انگلیس استاندارد هستند و کدام بچه در کدام مدرسه امریکایی کتک خورده و یا پوتین مجددا ازدواج کرده .
و الحق که این اخبار بسیار مهمتر هستند. پس نباید به خاطر این مسائل بر این سازمان خرده گرفت. (59228)
 
دولت
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۱۰:۰۹:۲۴
باسلام

1-بنده از آقاي حداد عادل تشكر مي كنم از اينكه ادبيات درستي بكار بردند و انصاف را در قلم خود رعايت كردن و به عبارتي طلبكارانه سخن نگفتند قطعا مرد قضاوت مي كنند.

2- من تعجب مي كنم كه بعضيها مي گند بفكر مردم باشيد مگر اين جدال در خصوص 3 قانون از همه مهمتر گاز رساني به روستاها خدمت به مردم نيست اگر كمي تعقل كنند مي فهمند كه در جهت خدمت به مردم است.

4- البته تكرار اينكونه موار زياد خوب نيست اما نكته مثبت آنم اينجاست كه بعضيا مجلس را متهم به طرفداري بي چونو چرا از دولت مي كنند بعد نيست بدانند اينجورياهم كه مي گند نسيت . (59093)
 
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۱۰:۵۶:۱۲
درود برمعلم اخلاق درودبر حداد عادل . (59111)
 
حميد
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۱۱:۱۰:۰۱
سلام عليكم
ضمن تشكر و تحسين از نامه آقاي حداد عادل خدا را بايد شاكر باشيم كه به لطف او شخصي را در راس مجلس قرار داده است كه با تامل وتفكر بر مشكلات اين چنيني برخورد مينمايد
با توجه به تاكيد جناب حداد عادل بر عدم ايجاد فرصت براي فرصت طلبان لذا توصيه ميكنم به عزيزان شركت كننده در مباحث فوق كه از اظهار نظر هاي بي مورد وبي منطق جداً خوداري نمايند باتو جه به پاسخ منطقي داده شده اين اميد وجود دارد كه موضوع خاتمه يافته است (59117)
 
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۱۱:۳۵:۰۷
اقا جان حقوق من که باز نشسته تامین اجتماعی هستم کفاف خرج زندگیم را نمی دهد
شما سر چی دعوا دارید؟مواظب باشید.یکدفعه میبینید
سیل بیامد رمه را در ربود (59126)
 
نادر
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۱۱:۵۱:۰۸
اقاي حداد عادل جاده رياست جمهوري خودرا هموار ميكند مجلس هفتم درتمام مصايب ظلم به ملت شريك دولت نهم است نماينده هايي مثل دكتر توكلي و خوش چهره و...... دلسوزانه انتقاد ميكنند و بس (59130)
 
عبدا...
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۱۴:۰۶:۲۸
افرا ط وتفریط نتیجه خودرانشان داد. (59171)
 
ع.ع
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۱۷:۵۴:۵۶
1- لحن و ادبيات سخن گفتن و سخن راندن آقاي احمدي نژاد همينگونه است و بيش از اين نبايد از ايشان انتظار داشت. به اين مساله همه عادت كرده ايم. ادبيات خاص و تكراري ايشان در همه سخنراني ها مشهود است.
2- اينكه در چنين زماني ، روساي دو قوه مقننه و مجريه به چنين مكاتباتي روي مي آورند يك نوع سياست است. همگان به اين مساله اذعان دارند كه مجلس هفتم ، با تمامي وجود در اختيار دولت بود.مجلسي كه رئيس آن حداد عادل بود.تاكنون سابقه نداشته كه هيچ مجلسي اينطور راه دولت را هموار كند.از هم اكنون لابي هايي براي انتخاب رئيس مجلس هشتم در حال انجام است. حضور موثر و مقتدرانه لاريجاني - كه با حالتي قهرآلود از سمت خود در موضوع انرژي هسته اي استعفا كرد- در مجلس هشتم ، براي دولت و بخصوص شخص احمدي نژاد اين نگراني را بوجود آورده كه نكند ايشان ، رئيس مجلس هشتم شود. مطمئنا اگر لاريجاني رئيس مجلس هشتم شود و با توجه به تركيب متفاوت اين مجلس نسبت به مجلس هفتم ، كار بيش از پيش براي دولت نهم دشوار خواهد شد و آنها نه آنكه ديگر مجال يكه تازي و تداوم كارهاي غير منطقي خود را پيدا نخواهند كرد بلكه به شدت مورد نظارت و كنترل مجلس درخواهند آمد. امري كه پذيرفتن آن براي احمدي نژاد بسيار سخت و طاقت فرساست. به نظر شما شخصي كه آنقدر در نشان دادن توانايي و سعه صدر خود ضعيف شده كه مبادرت به نوشتن چنين مكاتباتي مي كند آيا آن فشارها و نظارت ها را برخواهد تافت؟ حداد عادل ، گزينه اصلي ديگر براي تصدي رياست مجلس هشتم به شدت مورد انتقاد واقع است كه چرا اين همه مماشات با دولت بعمل آورده ، لذا انجام چنين مكاتبه اي تا حدي اين فشار را در سطح افكار عموم تقليل مي دهد تا منتقدان و مردم در نتيجه خود ترديد كنند و بگويند : نه . آنقدرها كه فكر مي كرديم حداد عادل طرفدار دولت نبوده ؛ اين مساله يعني تدارك براي انتخاب مجدد حداد عادل براي رياست مجلس. (59214)
 
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۲۱:۳۷:۲۱
از دشمنان شکایت به نزد دوست برم
چون دوست دشمن است شکایت کجا برم
نقل است که مولی الموحدین(ع) در مواقع تنهائی درددل خویش را در دل شب با چاه در میان میگذاشت
حال که رجال سیاسی (حتی دوستان)در حساس ترین روزهای تعیین سرنوشت یکپارچه برای نقد وگلایه وشکوه وایجاد جنجال وهیاهو از خادمی صدوق وسراسر خاوص ،صف کشیده ودر این راه از یکدیگر پیشی میگیرند این سئوال مطرح است که آیا در منزل ایشان چاهی برای ابراز درددل آن عزیز مردمی وجود دارد؟ (59235)
 
۱۳۸۷-۰۲-۰۴ ۲۲:۰۵:۳۱
درود بر بر ادري و عقل و منطق و اخلاق
درودبر غلامعلي حداد عادل (59239)
 
۱۳۸۷-۰۲-۰۵ ۰۱:۱۴:۵۹
[وقتی دولتی برای تورم وگرانی بیکاری تحریم روابط واقعا فاجعه بار سیاست خارجی با دول معتبر و کاهشهای پی در پی شاخص های اقتصادی فنی از جمله تولید ناخالص داخلی و ریسک سرمایه گذاری و هزاران هزار مشکل دیکر توجیحی ندارد مجبور است با حاشیه سازی افکار عمومی را منحرف نماید ولی تو ومن میدانیم از اول اشتباهی بود

دوست من دولت به این کار نیازی ندارد خودش اینقدر صداقت داشته که اینها را روزی ده بار بگوید. احمدی نژاد همچنان از بهترین گزینه هاست برای ریاست جمهوری. شما هم جو زده سریال های فکاهی نشوید و بی ربط ها را به هم ربط ندهید (59257)
 
۱۳۸۷-۰۲-۰۵ ۰۹:۳۶:۳۰
بسمه تعالي در اين بحثهاي آزار دهنده مجددا بحث نفت شد لطفا به توضيحات بسيار مختصر ذيل عنايت فرماييد.
وزير نفت شهيد رجايي ازنفت انتخاب شد .

شهيد غريب و مظلوم و مبارز تندگويان ازمديران نفت بود و شغل قبلي اين شهيد والا مقام مدير مناطق نفت خيز جنوب بود .
مدرك تحصيلي واقعي آقاي سعيد لو ليسانس زمين شناسي از دانشگاه تبريز است.

مدرك تحصيلي ادعايي ايشان كه آقاي رييس جمهور به مجلس اعلام نموده بودند دكتراي مديريت استرتژيك است ( و فوق ليسانس بازرگاني )كه هردو اين مدارك غير واقعي و مدرك دكترا جعلي ازآب در آمد .
به نظر شما ازديد آقاي رييس جمهور از اين وزير حزب اللهي تر ميشد معرفي كرد و .. متاسفانه با لج و لجبازي شد معاون رييس جمهور ... توخود حديث مفصل بخوان از اين مجمل .

اللهم اجعل عواقب امورنا خير ا (59293)
 
۱۳۸۷-۰۲-۰۶ ۱۲:۰۷:۳۴
حالا با ید اقایان قر آقای خاتمی را بدانند که چگونه در برابر خواسته های مجلس ( در صورتی که در بسیاری موارد مخالف قوتنین تصویب شده بودند ) را می پذیرفتند چون ایشان خود از کسانی بودند که در همه موارد خود را تابع صدرصد قانون اساسی و ملزمات آن میدیدند .و رییس جمهور بودن را به معنی فراتر از قانون اساسی بودن ، نمی دانستند.
درود بر اندیشه و تفکرات ناب جناب خاتمی (59412)
 
۱۳۸۷-۰۲-۰۶ ۱۳:۰۶:۱۴
اقای حداد شما با تصمیماتی که بعنوان رئس قوه مقننه طی چهار سال گذشته گرفته اید نمایندگان ومجلس از راس امور محو شده و در مشت دولت قرار گرفته اید از شما میخواهم در دوره اینده بعنوان فقط نماینده قشری که به شما و اقای باهنر رای داده اند در مجلس شرف حضور داشته باشید . (59418)
 
سينا 2010
۱۳۸۷-۰۴-۲۰ ۰۳:۲۲:۰۹
دارد دير ميشود فكري به حال مردم كنيد - مشكلات مسكن - بيكاري 60 درصدي - كراني مسكن و اجاره بها - اعتياد- مشكلات فرهنكي واجتماعي - ازدواج جوانها ....! براي دعواي شما مجلسيها و دولت و سياستمداران و احزاب وقت ؤياد است دي--------------------ر ميش-----------------ه ضمنا دعوا براي بجه ها ست شما كه بزر.............. (70789)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.