توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 350362
یارگیری محمد بن سلمان برای پادشاهی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۳
طرح ولیعهد ابوظبی برای تحقق رویاهای شاهزاده سعودی افشا شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اینترنتی العهد لبنان به نقل از مجتهد وبلاگ نویس مشهور عربستانی نوشت: «محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی در حال مدیریت طرحی است که هدف از آن به پادشاهی رساندن محمد بن سلمان جانشین ولیعهد سعودی است».

مجتهد در صفحه اجتماعی توییتر نوشت:« محمد بن زاید، ترکی الدخیل از روزنامه نگاران سعودی را به عنوان رابط میان خود و بن سلمان انتخاب کرده است که انتخاب هوشمندانه‌ای است چون ترکی الدخیل به محمد بن سلمان نزدیک است و الدخیل نیز در عین حال مورد اطمینان بن زاید است. الدخیل به خوبی می تواند مأموریتی را که بن زاید خواستار آن است یعنی خط دادن و هدایت محمد بن سلمان به دلخواه محمد بن زاید، اجرا کند.»

مجتهد افزود مأموریت دوم الدخیل تبلیغ برای بن سلمان در رسانه‌های عربی و وسایل جدید ارتباطی است تا پیشی گرفتن بن سلمان از بن نایف امری طبیعی جلوه کند.

وبلاگ نویس عربستانی تصریح کرد بن زاید تلاش می کند تا برای بن سلمان در غرب تبلیغ کند و در مقابل، نقش بن نایف را که غرب به سبب طرحش مبنی بر مبارزه با تروریسم از او حمایت کرده بود کم اهمیت جلوه دهد.

مجتهد افزود بن زاید به منظور معرفی شخصیت بن سلمان و متقاعد کردن رسانه ها برای معرفی او به عنوان مصلح سیاسی و الهام بخش اقتصادی با شرکت های روابط عمومی جهان قرارداد بسته و چون بن زاید بیشتر از بن سلمان در این زمینه تجربه دارد، بن سلمان به او اعتماده کرده و از او سپاسگزار است.

الدخیل برای اجرای این مأموریت از شمار زیادی از فعالان رسانه و نویسندگان توییتر کمک گرفته است تا این مأموریت به شیوه ای که از نظر روانی و علمی حساب شده اجرا شود و در عین حال از بی احترامی مستقیم به بن نایف پرهیز شود.
 
کلمات کلیدی : مجتهد ، محمد بن زاید ، ولیعهد ابوظبی ، محمد بن سلمان ، ترکی الدخیل ، بین الملل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.