نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490862
طرح 3 فوریتی توقف موقت قرارداد توتال کلید خورد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۳
 میزان نوشت: یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از طرح سه فوریتی «توقف موقت قرارداد توتال برای مطالعه، بررسی‌ و رعایت مصالح ملی درآن» در پارلمان خبر داد.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی با اشاره به انعقاد قرارداد توتال در زمینه توسعه فاز یازده پارس جنوبی افزود: طبق بررسی های انجام شده نشان می دهد که این قرارداد در یک فضای عجله ای و بدون توجه به منافع ملی و بدون رعایت فرایندهای قانونی منعقد شده است.

نماینده مردم شاهین شهر تصریح کرد: این طرح سه فوریتی برای روند این قرار داد که قبل از طی شدن مهلت هایی خصوصا شرکت چین دریافت کرده و برای اینکه اذن دولت خود را بیاورد؛ فردا صبح تقدیم هئیت رئیسه مجلس می شود .

این نماینده مجلس ابراز امیداوری کرد که طرح مذکور پس از تحویل به هئیت رئیسه،  براساس فرایندی که در قانون اساسی و همچنین و قانون آئین نامه داخلی مجلس پیش بینی شده است و در چهار چوب زمانی که در ظرفیت قانون آمده است مورد رسیدگی قرار بگیرد تا قبل از اینکه این قرارداد نافذ شود بررسی های دقیق تر و کارشناسی تر با رعایت موازین و مصالح ملی مردم ایران، تصمیم لازم در اینباره اتخاذ شود.

وی با اشاره به مراحل نهایی تدوین طرح مذکور تصریح کرد: امضاهای طرح مذکور بلافاصله از نمایندگان اخذ خواهد شد تا فردا صبح  طرح مذکور تقدیم هئیت رئیسه مجلس شود تا اینکه این طرح برابر ظرفیت های قانونی اعلام وصول و در دستور سه فوریت قرار بگیرد.
 
 
کلمات کلیدی : نفت + نفت ایران + قرارداد گازی + ایران و توتال + مجلس
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۵:۰۷:۰۸
قطر هم نگران است که این قرار داد عملی شود چون در تهایت از مخزن مشترک استکه برداشت صورت میگیرد . (4467139) (alef-11)
 
mori
Australia
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۵:۱۱:۰۹
تنها چیزی که شما بهش فکر نمیکنید مصالح ملی مردم ایران است (4467148) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۵:۱۷:۵۵
سنگ اندازی تا کی؟ دست های مرموز که نمی گذارند در ایران سرمایه گذاری شود و همیشه در حال استفاده از ترمز هستند. (4467160) (alef-3)
 
معین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۵:۴۵:۵۱
عزیزم قبلا هم گفتم. مجلس در این موارد کاری نمی تواند بکند. (4467208) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۵:۵۴:۱۵
ايشون که سنگ انداز قديمیست. (4467226) (alef-3)
 
امیری
United States
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۵:۵۴:۴۵
این گروه کوچک به غیر از کارشکنی و مانع تراشی برای دولت و کشور،هنر دیگری ندارد. (4467227) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۹:۱۵:۳۸
بابا وطن فروشی رو بذارید کنار.شما ایرانی هستید یا نه؟؟؟ 80 درصد رو خارجیها ببرن برا چی آخه؟؟؟ دیگه چی گیر ما میاد ؟؟؟؟ی کم با غیرت حرف بزنید لامصبها (4467536) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.