توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450064
دلیل مسدود شدن حساب اتباع خارجی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۱
مدیرکل اداره مبارزه با پولشویی بانک ملت با بیان اینکه همه اتباع خارجی برای افتتاح حساب باید شماره فراگیر داشته باشند، گفت: حساب مشتریانی که شماره فراگیر نداشند مسدود شد تا با مراجعه به شعبه، شماره فراگیر آنها صادر و ثبت شود.

به گزارش فارس، قاسم بختیاری درخصوص علت بسته حساب برخی اتباع خارجی اظهار داشت:  دستورالعملی وجود دارد که براساس آن تمامی اشخاصی خارجی که در بانک‌های ایران حساب باز می‌کنند باید یک شماره فراگیر داشته باشند و این سازوکار جاری در همه بانک‌هاست.
وی افزود: طی سال‌های گذشته تعدادی از مشتریان بانک این شماره را نداشتند و به همین دلیل همواره بانک ملت مورد انتقاد نهادهای نظارتی در این خصوص بود. این مساله باعث شد امکان برداشت افرادی که شماره فراگیر نداشتند، به طور موقت از آنها سلب شود تا برای پیگیری به بانک مراجعه کنند.
مدیرکل اداره مبارزه با پولشویی بانک ملت تصریح کرد: در این مرحله برای تعدادی از مشتریان محدودیتی ایجاد شد تا مشتری مجبور به مراجعه به شعبه شود و به محض مراجعه و ارائه اطلاعات لازم شماره فراگیر صادر و حساب باز شود.
وی با بیان اینکه این فرایند در کمتر از 2 ساعت انجام می‌شود، گفت: در این مدت 20 هزار مشتری به بانک مراجعه کرده و شماره فراگیر برای آنها صادر شده و حساب آنها فعال است.
بختیاری تصریح کرد: ممکن است در برخی شعب به دلیل تراکم زیاد برای تعدادی از مشتریان با وقفه بیشتری شماره فراگیر صادر شده باشد. ممکن است مقداری با معطلی مواجه شوند.
وی با بیان اینکه از سرپرستی مناطق خواسته‌ایم که با شعبی که مراجعه زیاد است، همکاری شود، گفت: برخی از این دانشجویان روز شنبه به ساختمان مرکزی بانک ملت مراجعه کردند و شماره فراگیر برای آنها صادر شد.
مدیر کل اداره مبارزه با پولشویی بانک ملت افزود: چون تکلیف قانونی است و بانک ملت هم به عنوان یکی از بزرگترین بانک‌های کشور شفافیت را سرلوحه کار خود قرار داده است، خود را ملزم به انجام این تکلیف می‌داند.
به گفته وی این فرایند قانونی است و فقط برای کسانی انجام می‌شود که شماره فراگیر آنها ثبت نشده باشد.
بختیاری اضافه کرد: افرادی که حسابشان بسته شده است، فقط دانشجویان افغانستانی نیستند بلکه همه اتباع خارجی هستند که شماره فراگیر برای آنها صادر و ثبت نشده بود.
 
 
کلمات کلیدی : اتباع خارجی+حساب بانکی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.