توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500662
وزیر بهداشت: سرانه سلامت در کشور عادلانه توزیع می‌شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۸
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به توجه دولت به مناطق محروم کشور گفت:‌سرانه سلامت در کشور عادلانه توزیع می‌شود.

به گزارش تسنیم، سید حسن قاضی‌زاده‌هاشمی امروز در مراسم افتتاح همزمان 100 واحد بهداشتی مازندران در چالوس به اقدامات دولت در حوزه سلامت اشاره کرد و اظهار داشت: دولت با همه محدودیتها با کمک مجلس در حوزه سلامت توانست عقب‌ماندگی‌ها را جبران کند.

وی با اشاره به اینکه زحمات زیادی در طول 4 سال اخیر در حوزه سلامت انجام شده است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی مازندران یکی از دانشگاه‌های برتر کشور بوده که توانسته اقدامات خوبی در حوزه سلامت انجام دهد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ظرفیت گردشگری استان اشاره کرد و گفت: سالانه بیش از 20 میلیون از گردشگران به مازندران سفر که با توجه به شناور بودن جمع در استان باید به صورت ویژه به این استان توجه شود.

قاضی‌زاده‌هاشمی یکی از مشکلات در کشور را توزیع سرانه سلامت عنوان کرد و بیان داشت: سرانه سلامت در کشور بر اساس جمعیت توزیع می‌شود که جمعیت شناور در آن پیش‌بینی نشده است و در برخی از استانها به دلیل گردشگرپذیر بودن آنها با مشکلات در ارائه خدمات مواجه می‌شوند.

وی اضافه کرد: اگر سرانه سلامت متناسب با جمعیت پیش‌بینی شود بسیاری از مشکلات استانها برطرف خواهد شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دشمنان درصدد ناامید کردن مردم هستند، گفت: مسئولان باید از حاشیه‌سازی‌ها جلوگیری و با اتحاد و همدلی در جهت رفع مشکلات مردم تلاش کنند. پروژه‌های افتتاحی امروز حوزه بهداشتی مازندران با هزینه‌ای بالغ بر 26 میلیارد و 200 میلیون تومان با مساحتی بالغ 16 هزار مترمربع احداث شده است. زمین این مراکز که شامل 80 باب خانه بهداشت و 20 مرکز جامع خدمات سلامت روستایی بوده توسط خیران و دهیاران اهدا و 258 میلیارد ریال برای تجهیز آن هزینه شده است. با بهره‌برداری از 80 باب خانه بهداشت 68 هزار نفر و بهره‌برداری از 20 مرکز جامع خدمات روستایی 152 هزار نفر از خدمات بهداشتی اولیه بهره‌مند شدند.

به گزارش تسنیم وزیر بهداشت پس از این مراسم از بیمارستان امام سجاد رامسر بازدید کرد و در گفت‌وگویی کوتاه گفت: دولت و مجلس برای ساخت 20 هزار تخت بیمارستانی، آموزشی به وزارت بهداشت کمک کنند.

قاضی‌زاده‌هاشمی با بیان اینکه ظرفیت تربیت نیروی تخصص در دولت یازدهم 30 درصد افزایش یافت گفت: هدف وزارت بهداشت ارتقای سلامت کشور است.
 
کلمات کلیدی : وزیر بهداشت+سرانه سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.