نظر منتشر شده
۱۴۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 239465
رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای هیأت دولت:
آقای رئیس جمهور از برخی انتقادها ناراحتند که البته در برخی موارد هم واقعاً حق با ایشان است
بخش داخلی الف، 5 شهریور 93
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۶
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت، ایجاد آرامش روحی و روانی در جامعه، کنترل تورم، تثبیت قیمت ارز و اجرای طرح نظام سلامت را از اقدامات با ارزش و خوب دولت یازدهم در یکسال گذشته برشمردند و همه دولتمردان را به حفظ و تقویت جهت گیری و روحیه انقلابی، تکیه بر ظرفیت ها و تولید داخلی، اجرای دقیق سیاستهای اقتصاد مقاومتی، توجه ویژه به بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی در روستاها، جدی گرفتن ادامه رشد علمی و تقویت شرکتهای دانش بنیان، موضع گیری صریح در قبال مسائل منطقه و جهانی بویژه دخالتهای امریکا، حفظ انسجام درونی دولت، رعایت خطوط قرمز و فاصله گذاریها بویژه در موضوع فتنه سال ۸۸، و سعه صدر و آرامش در قبال انتقادهای منصفانه، توصیه کردند.

در این دیدار که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، حضرت آیت الله خامنه ای با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، جهت گیری و روحیه انقلابی و طلب رضای الهی را از مهمترین ویژگیهای این دو شهید بزرگوار دانستند و افزودند: باید همه ما به عنوان مسئولان نظام همواره جهت گیری و روحیه انقلابی را حفظ کنیم و هدف نیز کسب رضای الهی باشد.

رهبر انقلاب اسلامی با قدردانی از گزارش رئیس جمهور از عملکرد یکساله دولت یازدهم، گفتند: گزارش عملکرد دولت باید به افکار عمومی ارائه شود تا مردم ضمن اطلاع از اقدامات انجام گرفته، از کارها و برنامه های آینده نیز مطلع شوند.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: ارائه گزارش عملکرد، موجب امیدواری مردم به آینده خواهد شد. البته باید دقت شود که در این گزارش ها، آمارها دقیق و بدور از اغراق باشند. ایشان با تأکید بر اینکه یکی از برکات تغییر دولتها و روی کار آمدن دولتها با شعارهای جدید، ایجاد امید در مردم است، افزودند: باید این امید را در مردم حفظ و تقویت کرد که یکی از راههای تقویت آن، اطلاع افکار عمومی از کارهای انجام گرفته، است. رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: البته امید مردم فقط با ارائه گزارش، تقویت نخواهد شد بلکه مردم به دنبال عمل، و نتیجه عملی، صحبت ها هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه چند توصیه مهم به دولت داشتند که «کار و فعالیت و خدمت مستمر به مردم» و «پرهیز از حاشیه سازی ها» اولین توصیه به دولتمردان بود. حفظ انسجام درونی و شنیده شدن یک صدا از دولت، دومین توصیه رهبر انقلاب اسلامی بود. حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: باید مراقبت شود تا در سخنان مسئولان دولتی تعارض وجود نداشته باشد و فلسفه تعیین سخنگو هم این است که از دولت صدای واحد در مسائل مختلف شنیده شود.

رهبر انقلاب اسلامی در توصیه سوم خود، دولتمردان را به پرهیز از دو قطبی کردن جامعه با شعارها و دعواهای سیاسی سفارش کردند و گفتند: جناح بندیهای سیاسی اشکالی ندارد اما نباید جامعه را به دو قطب تبدیل کرد زیرا این کار موجب دل زدگی و خستگی مردم و شکننده شدن محیط جامعه می شود. چهارمین توصیه حضرت آیت الله خامنه ای عبور دولت از جناح بندی ها در مسائل سیاسی، بود که ایشان تأکید کردند: علائق اعضای دولت به برخی جناح های سیاسی اشکالی ندارد اما دولت و اعضای آن نباید اسیر جناح بندیها شوند.

ایشان افزودند: در موضوع جناح بندی های سیاسی همواره تأکید بر رفاقت و اُنس با یکدیگر است اما در برخی موارد هم مسئله متفاوت است و باید حتماً خطوط قرمز و خطوط فاصل رعایت شوند. رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: مسئله فتنه و فتنه گران، از مسائل مهم و از خطوط قرمز است که آقایان وزرا باید همانگونه که در جلسه رأی اعتماد خود بر فاصله گذاری با آن تأکید کردند، همچنان بر آن پایبند باشند.

حضرت آیت الله خامنه ای توصیه پنجم خود را به رعایت سعه صدر و آرامش در قبال انتقادهای منصفانه اختصاص دادند و گفتند: آقای رئیس جمهور از برخی انتقادها ناراحتند که البته در برخی موارد هم واقعاً حق با ایشان است و برخی انتقادها، تند و گاهی غیرمنصفانه هستند.

ایشان افزودند: لزومی ندارد که انسان بخواهد به هر مطلب یا انتقادی، پاسخ دهد زیرا در برخی موارد سکوت بهتر است ضمن آنکه هر حرفی هم که بر ضد ما زده شود اینگونه نیست که حتماً در ذهن افراد جامعه تأثیر بگذارد و مورد قبول قرار گیرد. رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: انتقاد باید باشد اما انتقاد باید با لحن خوب و منصفانه باشد و هدف از آن نیز بی آبرویی و سبک کردن طرف مقابل نباشد که این روش قطعاًَ غلط است. حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: پاسخ به انتقادها هم باید منطقی و با خونسردی داده شود.

ایشان با تأکید بر اینکه انتقادهای منصفانه دشمنی نیست بلکه کمک به دولت است، گفتند: یکی از مسائل بسیار مهم کنونی، آرامش روانی موجود در جامعه است که باید حفظ شود. رعایت انصاف در انتقاد از اقدامات و سیاستهای دولتهای گذشته، توصیه ششم رهبر انقلاب اسلامی به اعضای دولت بود.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: همواره دولتها نسبت به دوره های گذشته خود منتقد بوده اند که ایرادی هم ندارد اما این انتقاد نباید حالت اغراق آمیز و تخریب پیدا کند زیرا در روحیه مردم تأثیر بد می گذارد و آنان را نسبت به آینده نیز نامطمئن می کند. ایشان با اشاره به برخی اظهارنظرهای مبالغه آمیز و غیرمنصفانه درخصوص دولت های گذشته افزودند: اگر در این اظهار نظرها بی انصافی شود، قطعاً در آینده نیز نسبت به عملکرد ما هم بی انصافی خواهد شد. اگر برخی سیاست ها یا عملکردهای دوره گذشته را قبول نداریم، بهترین شیوه، اصلاح آن در عمل است و این روش، بهتر از اظهار نظر است.

موضع گیری صریح و قاطع در قبال مسائل منطقه ای و بین المللی، هفتمین توصیه رهبر انقلاب اسلامی به دولت بود. حضرت آیت الله خامنه ای موضع گیریهای دولت در یکسال گذشته را خوب ارزیابی کردند و گفتند: موضع گیری صریح و قاطع در مسائلی همچون فلسطین، رژیم صهیونیستی، غزه، سوریه، عراق، تکفیری ها و دخالت های امریکا، به نفع نظام جمهوری اسلامی است و منافاتی هم با زبان دیپلماسی و مذاکره ندارد.

ایشان تأکید کردند: موضع گیری صریح و شفاف درخصوص این مسائل شاکله کلی نظام اسلامی و عقبه راهبردی نظام در میان ملتها را حفظ خواهد کرد. توصیه هشتم رهبر انقلاب اسلامی تأکید بر ادامه پرشتاب رشد علمی کشور و حمایت از شرکتهای دانش بنیان و نقش تعیین کننده تحقیقات کاربردی و تحقیقات بنیانی بود.

حضرت آیت الله خامنه ای طرح نظام سلامت را یکی از اقدامات بسیار خوب دولت یازدهم برشمردند و در توصیه نهم خود گفتند: باید این طرح پشتیبانی شود و ادامه یابد، ضمن آنکه مراقبت شود برخی تصمیم ها، این طرح را به ضد خود تبدیل نکند. توصیه های بعدی رهبر انقلاب اسلامی به دولت، عمدتاً توصیه های اقتصادی بود. حضرت آیت الله خامنه ای در توصیه دهم خود با اشاره به لزوم تکیه بر توان و ظرفیت های داخلی و حمایت از تولید، افزودند: کلید رونق اقتصادی که مورد تأکید رئیس جمهور محترم نیز است، مسئله تولید است. باید با استفاده از ظرفیت های فراوان داخلی، تولید را به حرکت درآورد تا رونق اقتصادی و افزایش صادرات غیرنفتی محقق شود.

حضرت آیت الله خامنه ای، اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را برای بالفعل کردن ظرفیت های داخلی و به حرکت درآوردن تولید، بسیار مهم دانستند و خاطرنشان کردند: دولت باید بسته سیاستهای اقتصادی خود را با سیاستهای اقتصاد مقاومتی تطبیق دهد و مواردی را که غیرمنطبق با این سیاستها است، حذف کند. ایشان، تثبیت قیمت ارز و کنترل تورم را از اقدامات با ارزش دولت در یکسال گذشته برشمردند و افزودند: نباید به این اقدامات بسنده کرد زیرا این موارد، قدمهای اول هستند.

رهبر انقلاب اسلامی یکی از مشکلات جدی کنونی کشور را بنگاه داری بانک ها دانستند و تأکید کردند: دولت باید این موضوع را بطور جدی پیگیری و حل کند زیرا بانکها باید در خدمت تولید باشند و اگر در خدمت تولید قرار گیرند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. توجه ویژه به بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی در روستاها توصیه یازدهم حضرت آیت الله خامنه ای به دولت بود. ایشان تأکید کردند: صنایع بخش کشاورزی، یکی از بخشهای راهبردی است که در همه کشورها به آن کمک ویژه می شود و دولت باید به بخش کشاورزی مساعدت ویژه ای داشته باشد.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین خاطرنشان کردند: راه توسعه روستاها، ایجاد صنایع تبدیلی در روستاها است.
حضرت آیت الله خامنه ای، اهمیت ویژه بخش معدن و ارزش افزوده و اشتغال زایی این بخش را به عنوان توصیه دوازدهم بیان کردند و سپس با اشاره به ضررها و زیان های واردات بی رویه و تاثیر منفی آن بر تولید داخلی ، توصیه سیزدهم خود را به این موضوع اختصاص دادند.

رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه موضوع واردات ، فقط از طریق تعرفه حل نخواهد شد ، افزودند: دولت باید درخصوص واردات کالاهای غیر ضروری و تجملی سخت گیری بیشتری انجام دهد و اِعمال قدرت کند. چهاردهمین توصیه رهبر انقلاب اسلامی درخصوص آب کشاورزی بود که حضرت آیت الله خامنه ای ضمن تأیید سیاستهای وزارت نیرو درخصوص آب، گفتند: یکی از راه حل های جدی برای مشکل آب در کشور، صرفه جویی در آب کشاورزی از طریق استفاده از شیوه های نوین آبیاری بویژه آبیاری تحت فشار است.

توجه جدی برای تکمیل مسکن مهر، پانزدهمین و آخرین توصیه رهبر انقلاب اسلامی به دولت بود. حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: اگر احتمالا با اصل طرح مسکن مهر و یا نحوه تزریق اعتبارهای بانکی به آن مخالفتی وجود دارد ، اما این را هم بدانیم که اکنون چند میلیون نفر چشم انتظار تکمیل مسکن مهر هستند و باید این کار بطور جدی پیگیری شود و به اتمام برسد. رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنان خود، خطاب به اعضای دولت یازدهم گفتند: به خدا تکیه و به او توکل کنید اگر به کمک خداوند امیدوار باشید، قطعاً پروردگار هم به شما کمک خواهد کرد و این راهم بدانید که موفقیت شما، موفقیت و سرافرازی نظام اسلامی است.

پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب، حجت الاسلام و المسلمین روحانی رئیس جمهور، گزارشی از عملکرد یکساله دولت بیان کرد. آقای روحانی با اشاره به تحقق حماسه سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، گفت: تمام تلاش دولت حرکت به سمت ثبات و آرامش در جامعه و امیدوار کردن مردم به آینده‌ی رشد و توسعه کشور بوده است و امروز دولت، مهمترین دستاورد خود را ایجاد همین آرامش و طمأنینه می‌داند.

رئیس جمهور سپس به بیان آمارهایی از تغییرات در برخی شاخصهای اقتصادی پرداخت و خاطرنشان کرد: برنامه دولت در ابتدای کار بر مهار رشد نرخ سریع تورم متمرکز بود و بر اساس وعده داده شده به مردم، تورم در پایان سال ۹۲ به کمتر از ۳۵ درصد کاهش یافت که این رقم در پایان سال جاری به کمتر از ۲۰ درصد خواهد رسید، همچنین امیدواریم در پایان سال ۹۵، برای اولین بار نرخ تورم در کشور تک رقمی شود. آقای روحانی گفت: در کنار مشکل تورم، رکود بی سابقه در دو سال پیاپیِ ۹۱ و ۹۲، یکی دیگر از مشکلات دولت در آغاز کار بود و دولت برای خروج از رکود پس از ماهها برنامه ریزی، بسته سیاستی مناسبی را تهیه کرد.

رئیس جمهور رشد تولید در بخشهای «نفت و گاز، کشاورزی، صنایع و معادن» و افزایش ورود گردشگر خارجی به کشور را از جمله نشانه‌های آغاز رونق و رشد مثبت اقتصادی برشمرد و افزود: البته برای خروج از رکود، سیاستهای اقتصاد مقاومتی که مبتنی بر اتکا به تولید داخل و افزایش صادرات غیر نفتی است، مورد توجه جدی دولت قرار دارد.

وی مسئله اشتغال و حل مشکل بیکاری را دغدغه دیگر دولت خواند و خاطرنشان کرد: دولت باید برای حل این مشکل اقداماتی فوری در بستر افزایش رونق اقتصادی و سرمایه‌گذاری انجام دهد. آقای روحانی در بخش دیگری از گزارش خود به اقدامات دولت در بخش آب و مشکلات جدی در تأمین آب کشاورزی، صنعتی و حتی آب شرب اشاره کرد و با تشکر از حمایت و کمک رهبر معظم انقلاب در اجرای این طرحهای مهم و زیربنایی، گفت: ۱۰ میلیارد دلار در این بخش سرمایه‌گذاری و ۱۲ میلیارد متر مکعب آب در ظرف ۴ سال آینده مهار خواهد شد.
رئیس جمهور با اشاره به نگرانیهای موجود در تأمین برق نیز، راه حل این مشکل را تشویق سرمایه‌داران و کارآفرینان برای سرمایه‌گذاری در این بخش عنوان کرد.

گزارش آقای روحانی با بیان اقدامات انجام شده در افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز به ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه ادامه یافت. رئیس جمهور همچنین گفت: تلاش می کنیم تا ابتدای زمستان سال جاری، ۱۰۰ میلیون متر مکعب به تولید روزانه گاز و در سال آینده نیز ۱۰۰ میلیون متر مکعب دیگر به تولید روزانه افزوده شود. وی با اشاره به مشکلات زیست محیطی در مناطقی نظیر دریاچه ارومیه، دریاچه هامون، جنگلهای بلوط و همچنین معضل ورود ریزگردها به کشور، افزود: این مسائل هنوز بطور کامل رفع نشده اما دولت مصمم به پیگیری و رفع نگرانیهاست.

آقای روحانی سپس به کسری بودجه ۱۴ هزار میلیارد تومانی ناشی از پرداخت یارانه نقدی تا قبل از اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و افزود: با اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی در یک شیب ملایم، این کسری جبران و بخشی از منابع حاصله نیز صرف اجرای طرح تحول سلامت شد. رئیس‌جمهور، کنترل و تثبیت قیمت دارو و کاهش قیمت داروهای خارجی و لوازم پزشکی و همچنین کاهش سهم مردم از هزینه درمان در بیمارستانها از ۳۵ درصد به کمتر از ۱۰ درصد و اعزام متخصصان به مناطق محروم را از دستاوردهای مهم دولت در بخش سلامت برشمرد و گفت: اجرای بیمه همگانی سلامت نیز از جمله موفقیتهای دولت در این بخش است.
وی برنامه دولت در زمینه تأمین امنیت غذایی، طرحهای مربوط به سواحل مکران و انجام ۷ سفر استانی با دادن تعهدات قابل اجرا به مردم را از دیگر اقدامات دولت در یکسال گذشته خواند و افزود: در بخش سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آرامش، همدلی، وحدت و انسجام ملی افزایش یافته است.

رئیس جمهور سپس به تشریح رویکرد سیاست خارجی دولت پرداخت. آقای روحانی افزود: دولت در حمایت از مردم عراق، سوریه، لبنان و بخصوص مردم فلسطین، همه توان سیاسی و اقتصادی و اجتماعی خود را بکار گرفته است. وی اظهار امیدواری کرد آینده‌ی منطقه شاهد پیروزی ملتهای منطقه علیه تروریسم و رژیم جنایتکار صهیونیستی و بازگشت آرامش باشد.

رئیس جمهور همچنین از کوتاه شدن دیوار «ایران هراسی» در افکار عمومی دنیا خبر داد و در خصوص تحریمهای ظالمانه علیه کشور نیز گفت: قدمهایی در زمینه کاهش و رفع تحریمها برداشته شده و قدمهای بسیار زیادی نیز پیش روی دولت است. آقای روحانی در خصوص راهبرد مذاکراتی دولت نیز گفت: طرف ایرانی، منطق و شفافیت و صلح خواهی خود را نشان داده و مذاکرات را بگونه‌ای ادامه خواهیم داد که اگر زیاده‌خواهی برخی قدرتها مانع از موفقیت مذاکرات شد، افکار عمومی دنیا مسئولیت آن را متوجه همان زیاده‌خواهان کند.

رئیس جمهور سپس با مقایسه وضعیت ۳ دوره هشت ساله شروع بکار دولتها تا قبل از دولت یازدهم از لحاظ شاخص تورم و رشد اقتصادی، محور پایانی سخنان خود را به ضرورت کمک و حمایت همه دستگاهها به دولت برای عبور از این شرایط سخت اختصاص داد و گفت: دولت همواره توفیقات خود را مرهون لطف خداوند، توجهات حضرت ولی‌عصر(عج)، حمایت مردم و هدایتها و کمکهای رهبر معظم انقلاب می‌داند.
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۴:۴۷:۰۵
آقایان دولتی ما قدرزحمات شما مخصوصا در وزارت نفت، بهداشت و خارجه و تعاون را می دانیم
خواهش می کنیم با توجه به احاطه رهبری به موضوعاتی هم که مطرح کردند نقاط ضعف خود را به قوت تبدیل نمایید (2344682) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۱۹:۰۸
وقتی دولتی خود را دولت تدبیر و امید نامید باید به جای استفاده از افرادی که در کهولت سن قرار دارند از افراد جوان بهره ببرد. لازم است دولت تدبیری نو برای وضعیت خودرو و صنایع مرتبط با آن که تأثیر مستقیم بر زندگی مردم دارد، بنماید. (2344765) (alef-2)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۵۳:۱۸
وزیر اطلاعات گفته است، مردم در این دوره راحت نفس می‌کشند. چرا هر مسئولی که سرکار می‌آید گذشته نورانی انقلاب و نظام را خدشه‌دار می‌سازد؟ (2345032) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۸:۵۶:۲۱
تمنا دارم فردی که امکانش را دارد این نظر حقیر را به مقام معظم رهبری یا دفتر ایشان اطلاع دهد.

خستگی مردم در طول 8 سال دولت قبلی ناشی از مدیرانی بود که در دوایر مختلف عرصه را با فساد یا رشوه یا رانت بر مردم تنگ کرده بودند.
در حال حاضر رئیس جمهور محترم وزرای جدیدی سر کار آورده اند که غالبا و خصوصا در بانک مرکزی و وزارت اقتصاد با همان طیف مدیران گذشته کار می کنند.

یعنی عملا مردم در این بخشها هیچ تغییری را شاهد نیستند. خواهشمندم پس از یکسال که گذشت تغییراتی را در بدنه اجرایی این دو دستگاه شاهد باشیم.
با تشکر (2345326) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۰۸:۴۳:۳۸
بورس تهران رو هم به لیست اضافه کنین که چندین و چند ساله یک گروه خاص اونرو مدیریت می کنن و هر روز بدتر از دیروز (2346034) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۲:۲۶:۰۶
مطلب کاملا درستی است متاسفانه به نظرمیرسدکه وزیرمحترم اموراقتصاددروزارتخانه خودهیچ کاره باشدوهنوزمعاونین ومدیران قبلی همه کاره اندوحتی وی رامدیریت میکنندلذا با توجه به اینکه خواسته مردم درهرانتخاباتی تغییرات است لذا انتظارتغییرات حداقلی وبرکناری معاونینی که عملکرد وخط مشی آنها برای همگان مشخصه انتظارزیادی نیست جالب است بدانیدیکی ازمعاونین که رییس کل یک سازمان هم است دریکی دوسال اخیرصدها نفرازبستگان وآشنایان وهم ولایتی های خودرا بدون ضابطه به استخدام درآورده وحتی بادورزدن قانون انتقال ازکلانشهرها غیرقانونی نورچشمی ها راجذب وازمزایای آن هم برخوردارشده اند،بنده ازدکترتوکلی درخواست عاجزانه دارم این فسادراپیگیری نمایند (2346492) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۳:۰۸:۳۳
دوست عزیز میشه بگی کدوم وزیر جدید هستش؟؟؟ (2346558) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۰۸:۳۰:۴۲
8 سال گذشته بد نبود. چون الان هم همان کارها دارد انجام می شود. فقط مردم را خسته کردند تا قدرت را بدست بگیرند. (2348310) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۲۹:۵۶
این موضوع اظهر من الشمس است فضای آرام کشور به هیچ وجه بادوره یکدنگی و

لجبازی و تنشهایی که آثارض برروح وروان مردم اثر میگذاشت قابل مقایسه نیست (2345449) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۷ ۱۲:۲۸:۴۳
کدوم ارامش روحانی که همش توهین می کند رانت خواری 650میلیون یورویی وهزینه 7میلیلردی تغییرمبلمان پاستور جشن زنانه برکناری مدیران لایق تعطیلی انرزی هسته ای راشما ارامش می دانید الف منتشرکن (2347513) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۵۴:۱۸
در فرازی از وصیت‌نامه سیاسی-الهی حضرت امام خمینی(ره) چنین آمده: «آنچه که شما ملت شریف و مجاد برای آن بپا خاستید و دنبال می‌کنید و برای آن جان و مال نثار کرده و می‌کنید والاترین و بالاترین و ارزشمندترین مقصد و مقصودی است که از صدر عالم در ازل و از پس این جهان تا ابد عرضه شده است و خواهد شد.» یادآوری این سخن امام از آن جهت بود که قدر راهی را که آمده‌ایم بدانیم و ادامه دهنده راه نورانی شهدا باشیم. (2345485) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۵۸:۴۴
از رئیس‌جمهور محترم می‌پرسم که گرانی خودرو فقط شما را وا داشت که از اقدام شورای رقابت اظهار ناراحتی کنید که این اظهار ناراحتی به جای انتقال به شورای رقابت و وزارت صنعت به مردم منتقل شد و کک‌شان نگزید که دوباره در اقدامی خودسرانه به افزایش قیمت آن پرداختند. بسیاری از مردم به اظهارات سخنگوی جنابعالی اعتماد کردند که تاکید کرده بود امسال قیمت خودرو افزایش نمی‌یابد و پس از افزایش دوم ایشان نیز فقط به اظهار ناراحتی خشک و خالی اکتفا نمودند (2345059) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۰۷:۳۸:۰۲
دولت برای آنکه بتواند در برابر بعضی بی قانونی ها مفاسد وحق کشی ها اقدام قاطع از خود نشان دهد نیاز مند حمایت مردمیست اما شاهدیم که برعکس بلافاصله با اعتراض مجلس واستیضاح و فشار روبه رو می شود و کاری از پیش نخواهد برد بسیاری افراد که از بعضی اقدامات سود می برند به راحتی در برابر شدت عملهای دولت سنگ اندازی می کنند !! (2345957) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۴۰:۲۲
غول خودروسازی ده‌ها سال است که دست روی کشور انداخته و غیر از منفعت خود به چیز دیگری فکر نمی‌کند. دیدیم که با جنگ زرگری که بین شورای رقابت و خودروسازان به نمایش گذاشته شد چه بر سر قیمت خودرو آوردند. عرض بنده این است که چرا اجازه می‌دهند این عده با سوء مدیریت خویش مردم را نسبت به دولت بدبین کنند. (2345461) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۱:۱۶:۵۰
سلام
برای هر کاری ویژگی خاصی نیاز است.
برای کار مدیریتی فرد با تجربه و دانشی لازم است
برای اجرای کار شرط لازم جوانی است اما شرط کافی نیست.
مگر دولت و وزارتخانه زمین فوتبال است که به دنبال جوانگرایی باشیم.
اگر مثال فوتبال را در نظر بگیریم . بازیکنان باید جوان باشند و هیت مدیره باشگاه و مربی دارای شرط تدبیر و درایت باشند.
اگر به پرسپولیسی ها برنخورد . و چشممان را بر قهرمانی های پنج گانه قلعه نویی نبندیم خواهیم دید که تجربه و درایت یک مرد پنجاه ساله پگون ه استقلال را به جلو هدایت کرده است. (2345523) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۱:۱۲:۳۲
الف جان تبریک میگم. پیشرفت کردی. قبلا اجازه کامنت دادن روی این خبرا رو نمیدادی. هر چند نظرات غیر قابل انتشار درصد بالاییه ولی به هر حال این هم میتونه شروع یک تحول مثبت باشه. (2346336) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۲۳:۲۵:۱۵
دوست عزیز
علت استفاده روحانی از افراد مسن، این بود که متاسفانه به علت فساد ها و خرابی های همه جانبه ای در دولت قبلی ایجاد شده بود، دیگر هیچ جایی برای ریسک کردن ، آزمون و خطا و... در مدیریت کشور وجود نداشت، لذا لازم بود فقط و فقط از افراد دارای تجارب مفید و امتحان پس داده ی مدیریتی استفاده شود. (2347175) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۲۵:۵۱
معتقدان و دلسوزان نظام هیچ‌کدام راضی به تضعیف دولت که یکی از سه رکن کشور محسوب می‌شود نیستند. دولتی‌ها هم باید خودشان بیش از هر فرد دیگری از دولت محافظت داشته باشند. غرض اینکه انتصاب‌های جدید دولت هم باید خیلی حساب شده و به دور از هرگونه شائبه باشد. (2344785) (alef-2)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۵۵:۲۷
از رئیس‌جمهور محترم سؤال شود که چرا طی یک سال گذشته هیچ صحبتی از قانون اساسی نداشته‌اند؟ در صورتی که چندین اصل قانون اساسی به استقلال اقتصادی تاکید دارد. امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب مورد ممانعت از خام‌فروشی چقدر تاکید داشته و دارند. تعامل با خارج نباید ما را به وابستگی بیشتر- که 24 سال قبل 12 میلیارد دلار بود و در سال 1390 نود میلیارد دلار شد- برساند. (2345040) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۰:۳۳:۴۳
هیچ صحبتی نکردن؟!! من ده ها مورد صحبتشونو در این زمینه یادمه، نمونه ش صحبت چند روز پیششون در مورد نظارت بر اجرای قانون اساسی. (2346255) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۵۶:۴۲
کمک مجلس به دولت در کنار گذاشتن وزیر حاشیه‌ساز وزارت علوم نباید متوقف بشود. همه وظیفه داریم به دولت در جهت پرداختن به متن یعنی رفع مشکلات اساسی مردم و دوری از حواشی کمک نماییم. (2345043) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۰:۳۲:۵۵
به این شرط که بتونیم فرق بین متن و حاشیه رو تشخیص بدیم!! (2346252) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۷:۴۵:۴۶
دولت نباید تضعیف شود. ولی وقتی دولت جدید از مدیرانی که 8 سال گذشته باعث نابودی اقتصاد کشور شدند در وزارت اقتصاد کماکان استفاده می کند، آیا انتقاد به آن وارد نیست؟
رای دادیم تا دیگر آن چهره های ویرانگر اقتصادی را پشت میزهای ارشد وزارت اقتصاد و بانکهای اصلی کشور و بازار بورس نبینیم. وگرنه میگذاشتید همان دکتر احمدی نژاد بماند! (2345197) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۴۴:۳۳
به وزیر محترم ارشاد عرض می‌کنم برای بنده و ملت متدین ایران اسلامی حفظ اعتقادات، مسائل ارزشی و اخلاقی مقدم بر تمام امور است و از دولت اسلامی جدا انتظار می‌رود که به دغدغه‌های مردم توجه کرده و به مسئولیت قانونی و سوگندنامه خود در این مورد متعهد باشند. (2345469) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۲:۲۵:۳۹
به آقای رئیس‌جمهور عرض می‌کنم در سایه کشمکش‌های سیاسی که با ادبیات تند در جامعه ایجاد می‌شود پیشرفت کشور به تعویق می‌افتد و این جوانان تحصیلکرده بیکار و قشر ضعیف جامعه هستند که آسیب جدی می‌بینند و هر روز که می‌گذرد مشکلاتشان بیشتر می‌شود. (2345620) (alef-13)
 
majid
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۴۴:۵۱
پيوست وزارت علوم

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: مسئله فتنه و فتنه گران، از مسائل مهم و از خطوط قرمز است که آقایان وزرا باید همانگونه که در جلسه رأی اعتماد خود بر فاصله گذاری با آن تأکید کردند، همچنان بر آن پایبند باشند. (2345001) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۷:۰۴:۱۱
رهبری به زیبایی تاکید کردند که لزومی ندارد انسان پاسخ هر حرفی را بدهد و در برخی موارد سکوت بهتر است و هر حرفی هم روی مردم تاثیر گذار نیست.

این سخن را آقای روحانی باید حتما به خاطر بسپرد که اکثریت مردم با ایشان هستند و سخنان اقلیت تندرو نه ارزش جواب دارد نه تاثیری بر عموم دارد. (2345079) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۸:۱۰:۱۶
اون نقاطی رو که شما ضعف میدونین مایی که به ایشون رای دادیم جزو نقاط قوت میدونیم (2345249) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۵۴:۴۹
حفظ و صیانت از بیت‌المال و جلوگیری از ریخت و پاش در وزارتخانه‌ها کار پسندیده‌ای است ولی ای کاش وزیر محترم ارشاد بیشتر از اینها نه تنها به حفظ بیت‌المال بلکه به حفظ ارزش‌های دین و صیانت از هویت دین و فرهنگ و هنر فکر می‌کرد و برخی ولنگاری‌ها در وزارتخانه متبوع وی رایج نمی‌شد. همچنین از اینکه فریضه دینی افطار و یا ایجاد تسهیلات برای روزه‌داران با تغییر ساعت کاری از جانب دولت منتفی شده بوی خوشی استشمام نمی‌شود. انتظار می‌رود به تحکیم سنت‌های دینی بیشتر بیندیشیم. (2345486) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۶-۰۷ ۲۰:۳۱:۳۶
آقای دکتر روحانی لطفاً بررسی کنید اعضای هیأت مدیره ی تعاونی های مسکن مهر و مدیران عامل آنها و مسئولین ادارات مربوطه که باید به تخلف آنها رسیدگی می کردن چطور یک شبه میلیاردر شدن.
40 میلیون تومان نیز تا به حال از جیبمان پرداخت کرده ایم. (2347958) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۴:۴۷:۲۰
رونمایی از پیشرفت‌های دفاعی کشورمان از جمله موشک‌های کروز توسط ریاست محترم جمهوری با انهدام پهپاد جاسوسی رژیم اشغالگر قدس همزمان شد و باعث گردید خستگی‌های به وجود آمده از حاشیه‌سازی‌های دولت در این مدت از تن ملت بیرون بیاید. به تمام نیروهای مدافع انقلاب در تمام عرصه‌ها بویژه عرصه دفاع ملی خدا قوت عرض می‌کنیم. دشمنان باید بدانند ما ایرانیان برای دفاع همه جانبه از خاک پهناور کشور ایران اسلامی و حمایت از مظلومین عالم خاصه مردم مظلوم فلسطین ید واحده هستیم. (2344684) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۲:۲۳:۲۶
به آقای رئیس‌جمهور عرض می‌کنیم شرط ایستادگی در مقابل زورگویی‌های آمریکا عمل به اقتصاد مقاومتی است. (2345611) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۰۱:۰۲:۰۴
منم از طرف آقای رئیس جمهور تشکر می کنم (2345853) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۰۸:۴۵:۱۳
حالا این اقتصاد مقاومتی چی هست؟ (2346038) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۴:۵۳:۰۱
"مسئله فتنه از خطوط قرمز است که وزرا باید بر آن پایبند باشند " (2344705) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۴۰:۲۶
"که البته در برخی موارد هم واقعاً حق با ایشان است" به قرینه معنوی یعنی در خیلی از موارد نیز حق با آقای رئیس جمهور نیست و بی مورد منتقدان را مورد حملات گازابری قرار می دهند (2344817) (alef-2)
 
پاک‌نژاد
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۴۱:۳۵
امیدوارم دولت محترم توصیه‌های ارزشمند حضرت آقا در مورد برداشت اشتباه از شعار اعتدال را نصب‌العین خود قرار دهد. (2345464) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۵۰:۱۷
به برخی از فتنه‌گران که گاهی برای نشان دادن خود آفتابی می‌شوند و سرکی می‌کشند عرض می‌کنم ضریب هوشی ملت بسیار بالاست و محال است خیانت و وطن‌فروشی فتنه‌گران را از یاد ببرد. (2345479) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۲:۲۴:۲۲
رئیس‌جمهور محترم اعلام می‌کند ممکن است یک نفر جابجا شود اما همین راه را می‌رویم! اما اگر کسی را نمایندگان ملت تشخیص دادند مفید به حال ملت نیست و او را از ادامه راه خلافش بازداشتند چه دلیلی دارد که راه او را ادامه دهید. اگر چه جاده‌صاف‌کن فتنه‌گران باشد! (2345616) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۵۷:۲۰
امیدوارم آن عده‌ای که عزمشان را جزم کرده بودند که در خدمت حامیان فتنه و مریدان فتنه‌گران باشند از استیضاح درس عبرت بگیرند. (2345053) (alef-3)
 
لیلا
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۰۲:۴۵
یک بار دیگه رهبری مساله فتنه رو به آقایان گوشزد کردن، نمی دونم کی می خوان گوش کنن؟
وقتی 15 نکته مطرح شده حضرت آقا رو دیدم واقعا به داشتن چنین رهبری بالیدم (2344728) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۴۱:۴۹
از ابتدای اسلام هر کجا از ولایت فاصله گرفته شده شکست از همان نقطه شروع شده است. مردم شریف و نجیب ایران هم مسئولین را با دور و نزدیک بودن به کانون ولایت می‌سنجند. (2345465) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۰۴:۳۸
این دولت فقط شعار داده.
عمل واقعی نداشته.. آمار های ارایه شده واقعی نیست. الان تورم بالای 80 در صد است (2344732) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۲۲:۳۱
کام مردم با مصاحبه‌های متعدد آقای رئیس‌جمهور و تکرار مکرر این جمله که دولت تورم را کاهش داده شیرین نمی‌شود. این آمارها در سبد زندگی مردم مشاهده نمی‌شود. برعکس آنچه مردم می‌بینند این است که تورم هر روز بالاتر می‌رود. (2344775) (alef-2)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۵۵:۵۴
در این پنج ماهی که از سال گذشته، لبنیات دو مرتبه گران شده و متاسفانه هیچ مسئولی پاسخگو نیست. اعتراض هم که می‌کنیم می‌گویند پیام انتخاباتی ریاست‌جمهوری را درک نکرده‌اید. (2345042) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۰:۲۴:۱۸
نرخ غذای دانشجویی برای سال 94- 93هم گران شد :

کم هزینه: 4500 ریال --------> 6000 ریال
متوسط هزینه : 6300 ریال --------> 8500 ریال
پرهزینه : 7700 ریال ----------> 10000 ریال
صبحانه : 4000ریال ----------> 5000 ریال
دانشجویان سنوات گذشته: 10000- 14000 ریال --------> 15500 - 22000 ریال

روحانی متشکریم! (2346232) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۴۳:۳۷
آقای رئیس‌جمهور فرموده‌اند نباید نگران پولدار شدن کسی بشویم عرض می‌کنیم مردم نگران پولدار شدن کسی از راه حلال نیستند بلکه نگرانی ما به خاطر فرصت‌طلبی یک عده‌ای که با سوءاستفاده از شرایط به وجود آمده چنگ به بیت‌المال می‌اندازند و قانون را ماهرانه دور می‌زنند، همان قانون‌دانان قانون‌شکنی که رهبری سال‌ها پیش فرمودند. (2345467) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۴۷:۲۶
دولت محترم هر از چند گاه کاهش قیمت اجناس را اعلام می‌کند. لطف کنند اسامی اجناس و خوراکی‌هایی که طی یک سال اخیر کاهش قیمت داشته‌اند را اعلام کنند تا ملت هم بدانند. چون برخی از بی‌تدبیری‌ها باعث صعود 300-400 درصدی و بیشتر قیمت‌ها شده است. مثلا در خمینی‌شهر زمین متری 100 هزار تومان بود وقتی وزیر راه و شهرسازی توقف مسکن مهر را اعلام کرد قیمت‌ها به متری پانصد هزار تومان افزایش یافت. وام ازدواج هم که متاسفانه همچنان متوقف است در صورتی که مسئولین دلسوز از مشکلات جمعیتی و افزایش جمعیت کشور سخن می‌گویند. 2 فرزندم در شرف ازدواجند ولی دریغ از حداقل تسهیلات. (2345474) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۲:۲۳:۵۶
واردات اتومبیل‌های خارجی در این دولت هیچ سنخیتی با اقتصاد مقاومتی ندارد. (2345614) (alef-13)
 
سلام
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۳۴:۲۸
در نقد هم باید منصف بود. درسته تورم وجود داره اما اینقدر نیست.

البته دولت هم باید کاهش نسبی تورم (و نه قیمتها) رو به حساب خودش ننویسه. در سال اول دولت قبل هم تورم کاهش داشت و حتی وزارت اقتصاد آقای دانش جعفری جشن تک رقمی شدن تورم را هم گرفتند اما بعد معلوم شد دلیل آن اقدامات دولت نبوده. (2344804) (alef-2)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۴۱:۵۷
شما بگو دقیقا کدام کالا نسبت به سال پیش 80 درصد گرانتر شده است؟ (2344821) (alef-2)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۷:۰۱:۰۶
لبنیات 3 برابر شده (2345066) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۷:۱۵:۵۰
من یک تنها در یک آپارتمان 80 متری زندگی می‌کنم که همیشه با قبض‌های برق 30-40 هزار تومان روبرو می‌شدم ولی قبض آخر با چهار صد برابر افزایش به سیصد هزار تومان رسید که موجب تعجب من و همسایگان شد از مسئولین شرکت برق منطقه تهران درخواست می‌کنم نسبت به اصلاح قبض برق مصرفی‌ام اقدام نمایند. (2345112) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۲:۴۴:۳۴
عجب یعنی ماست پارسال هفت تومن بود الان ۲۱ هزار تومنه. مسلمون که نیستی انصاف هم نداری؟ (2345656) (alef-13)
 
آرمان
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۵۱:۵۸
یه چیزی بگو با عقل جور دربیاد. نمی گم ارزونی شده ولی همه میدونن که میزان تورم کم شده و کم شدن میزان تورم به معنی ارزانی نیست سرعت و میزان گرون شدن اجناس کمتر شده.شما مشخصه با حب و بغض صحبت میکنید چون حرفتون از دل نیست لاجرم به دل هم نمیشینه (2344844) (alef-2)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۴۹:۰۸
رئیس‌جمهور محترم مرتب و از جمله در روز صنعت گفتند قیمت خوراکی‌ها نه تنها گران نشده بلکه ارزان‌تر هم شده. بنده پیشنهاد می‌کنم ایشان از مامور خریدشان بخواهند هنگام خرید فاکتور واقعی بگیرند تا متوجه ارزانی و گرانی اجناس در بازار بشوند. (2345476) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۵۹:۳۴
اگر الان تورم بالای 80 درصده در دولت قبل 800 دصد بوده (2344860) (alef-2)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۴۶:۴۵
دولت قبل به دلیل عدم مهار گرانی مشکل پیدا کرد و استقبال مردم را از دست داد حال دولتمردان جدید چگونه با تثبیت قیمت‌ها مخالفت می‌کنند، آیا نمی‌خواهند از گذشته عبرت بگیرند؟ (2345470) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۵۹:۰۰
آقای احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق کشور هم در دوره خود از اصطلاح تورم نقطه به نقطه زیاد استفاده می‌کرد. و اتفاقاً مورد انتقاد دولتمردان بعدی قرار می‌گرفت! معلوم می‌شود هر گروه و جناحی که به قدرت می‌رسد مجبور است برای پوشش دادن ضعف دولت خود این شیوه‌ها را به کار بگیرد! (2345492) (alef-13)
 
سلمان شکیبا
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۱۶:۳۵
بعد رییس جمهور میگه کم سواد ناراحت می شید (2344903) (alef-2)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۴۷:۰۰
بزرگ‌ترین نگرانی قشر ضعیف کارگر و کارمند تورم و گرانی موجود در جامعه است. دولتمردان این دولت هم با زبان بی‌زبانی می‌گویند کاری نمی‌توانند بکنند. پس تکلیف چیست؟ چرا از ما مردم برای رسیدن به قدرت استفاده کردند و حال از خویش سلب مسئولیت می‌کنند و تا ابد می‌خواهند مقصر را دولت قبل معرفی کنند؟ (2345472) (alef-13)
 
MAJID R
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۲۵:۱۰
الان شما برای ما تورم را تعریف کرده و به صورت خلاصه شرح دهید؟!!! (2344933) (alef-2)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۴۲:۰۰
حرف بی ربط زدن که کالیات نداره. این حرف رو تو از کجا میزنی؟ چی از پارسال تا حالا 80% افزایش قیمت داشته؟ (2344991) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۵۱:۰۴
یارانه شیر را حذف کرده‌اند. سیمان را تا 30 درصد افزایش قیمت داده‌اند بلیت هواپیما تا 30 درصد گران شده است آیا معنا و مفهوم تدبیر و امید این بود که امروز معاون اول رئیس جمهور بگوید قصد نداریم جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیریم؟ (2345480) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۲:۱۸:۲۸
خوب که نگاه کنی می بینی این گرانی ها همه به نفعمان بوده شیر گرون شد نخوردیم بعد دیدیم روغن پالم داشته پس به نفعمون شد ! بلیط هواپیما گرون شد چه بهتر کمتر سوار میشیم احتمال سقوطمون هم کاهش پیدا می کنه !سیمان هم که گران بشه راستی گرون شدن سیمان چه فایده ای داره ؟! (2346476) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۵۶:۲۸
آقای رئیس‌جمهور در سخنرانی خویش اعلام می‌کنند بیمار نباید دغدغه داشته باشد. برای اطلاع ایشان بنویسید فرانشیز 10 درصد گذشته ما بیماران در این دولت به 40 درصد افزایش یافته با این وصف چگونه دغدغه نداشته باشیم؟ (2345487) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۵۶:۴۶
دولت متعهد شد که از افزایش قیمت شیر و لبنیات جلوگیری کند ولی هر روز شاهد افزایش قیمت آن هستیم. مسئولین چه پاسخ مستدلی برای مردم دارند؟ (2345488) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۰۷:۳۵
این دولت با مردم صادق نیست. (2344741) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۷:۰۴:۱۷
آقای روحانی در زمان تبلیغات انتخاباتی با انتقاد از دولت قبل گفت که دولت برای کارگران چینی شغل ایجاد کرده است به جای ایجاد شغل برای ایرانی‌ها! حال از ایشان می‌پرسم در دولت تدبیر و امید واردات ایران از چین طی یک سال اخیر چرا به دو برابر افزایش یافته است؟ (2345081) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۵۷:۴۲
عده‌ای وقتی با رأی ملت پیروز می‌شوند دائم آن را پتکی کرده و بر سر طرف مقابل می‌کوبند ولی وقتی مردم در انتخابات نهم و دهم ریاست‌جمهوری پاسخ رد به آنها دادند و آن حماسه را آفریدند نشان دادند رأی مردم برایشان ارزش ندارد و اهانتها را به سوی مردم روانه کردند و دیگر از احترام گذاشتن به انتخاب مردم سخن نگفتند! (2345490) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۲:۲۵:۵۸
سیاست نظام بر افزایش جمعیت قرار گرفته ولی دولت یارانه نوزادان را پرداخت نمی‌کند. تکلیف مردم در این وسط چیست؟ (2345622) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۰۸:۳۹
آقای روحانی هفته دولت را به شما و وزرایتان تبریک مس گوییم و بدانید ما پشتیبان شما هستیم. (2344742) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۲۹:۴۳
امیدواریم که آقای روحانی دنباله رو شهیدان باهنر و رجایی باشند. (2344794) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۴۴:۲۴
قطعا روحانی دنباله رو آنها هستند چرا که دنباله روی از شهیدان رجایی وبا هنر با سکوت در برابر ظلم وفساد وحق کشی مغایرت دارد !! وروحانی تا کنون نشان داده اند در برابر فساد وظلم ساکت نمی نشینند . (2344999) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۲:۲۲:۴۵
ضمن گرامیداشت یاد و نام شهیدان رجائی و باهنر به دولتمردان عرض می‌کنم ما چون این شهیدان، دولت ولایتمدار می‌خواهیم. شعارمداری و خدای ناکرده پافشاری روی اقدامات غلط خلاف راهی است که رجائی و باهنر می‌رفتند. (2345609) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۵۸:۱۳
با اینکه بنده به جناب آقای روحانی رای نداده و گلایه‌هایی از او دارم اما لازم می‌دانم به عنوان مداح اهل‌بیت(ع) از ایشان به خاطر تجلیل از مداح گرانمایه و عالیقدر آل‌الله(ع) جناب آقای سلیم موذن زاده‌ اردبیلی تقدیر و تشکر کنم. (2345056) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۱۵:۳۲
امروز حجت بر همگان تمام است. هر کس و هر مدیر و مسئولی قدمی در جهت منافع حزبی و گروهی خود بردارد و مصلحت مردم و نظام برای او مهم نباشد روز قیامت باید پاسخگوی هزاران شهیدی باشد که جان خود را برای برقراری این نظام و اداره کشور بر اساس قانون اسلامی داده‌اند. (2344752) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۱۶:۰۵
بعد از خدا، پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومین علیهم‌السلام چشم و گوش ما به زبان و اشاره ولی‌امر مسلمین حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای نایب امام زمان(عج) است. از خداوند می‌خواهیم وجود پربرکت معظم‌له را برای نظام و انقلاب از گزند حوادث مصون بدارد. (2344754) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۱۸:۲۰
رهبر انقلاب اسلامی یکی از مشکلات جدی کنونی کشور را بنگاه داری بانک ها دانستند (2344759) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۱۸:۴۸
اگر متهم به تخریب دولت و مشمول گزینه جهنم... نمی‌شوم می‌خواستم از دولت بپرسم معنی انتصاب آقای نجفی با سابقه عدم رأی اعتماد مجلس به او، مستعفی از سمت گردشگری به علت بیماری و.... چه می‌تواند باشد؟ (2344761) (alef-2)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۵۷:۵۰
رهبر معظم انقلاب فرمودند اعتدال همان عمل به آموزه‌های اسلام عزیز است مگر اسلام عزیز صداقت در قول و فعل را توصیه نمی‌کند. آقای رئيس‌جمهور گفتند ما به تصمیم مجلس احترام می‌گذاریم و با مجلس تعامل داریم اما در عمل کسی را سرپرست وزارت علوم معرفی کرد که مجلس محترم در گذشته به او به عنوان وزیر رای اعتماد نداد. آیا چنین گفتار و رفتاری اعتدال است؟ (2345054) (alef-13)
 
لیلی
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۸:۲۸:۱۴
واسه پست مزارت آموزش و پرورش رای اعتماد نگرفته ، معنیش این نیست که حق نداره تو هیچ پست دیگه ای خدمت کنه (2345282) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۲:۲۴:۴۴
هدف از استیضاح وزیر علوم کنار گذاشتن راه و سیاست غلطی بود که وی در پیش گرفته بود. لذا وزیر جدید باید کسی باشد که حتی به اندازه یک دهم هم مواضع و عملکرد منفی آقای فرجی‌دانا را نداشته باشد و در مسیر او گام برندارد. این را دولت باید بپذیرد. (2345618) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۲:۲۵:۰۸
آقای رئیس‌جمهور به سرپرست وزارت علوم دستور داده راه وزیر عزل شده را دنبال کند. این کار یعنی تقابل با رای نمایندگان مجلس. بقیه مسائل مثل این جمله که دولت به رای مجلس احترام می‌گذارد بازی با کلمات و نوعی سیاسی‌کاری است. (2345619) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۱:۱۳:۲۸
اگر کار خلاف قانون دیدی بگو. معیارت باید قانون باشه. (2346341) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۱۹:۱۰
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند:
همواره دولتها نسبت به دوره های گذشته خود منتقد بوده اند که ایرادی هم ندارد اما این انتقاد نباید حالت اغراق آمیز و تخریب پیدا کند زیرا در روحیه مردم تأثیر بد می گذارد و آنان را نسبت به آینده نیز نامطمئن می کند. ایشان با اشاره به برخی اظهارنظرهای مبالغه آمیز و غیرمنصفانه درخصوص دولت های گذشته افزودند: اگر در این اظهار نظرها بی انصافی شود، قطعاً در آینده نیز نسبت به عملکرد ما هم بی انصافی خواهد شد. اگر برخی سیاست ها یا عملکردهای دوره گذشته را قبول نداریم، بهترین شیوه، اصلاح آن در عمل است و این روش، بهتر از اظهار نظر است (2344767) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۵۳:۴۸
برخی از مقامات دولت هماهنگ با رسانه‌های غربی با ایجاد حاشیه و طرح ادعاهایی که دروغ بودنش اثبات شد مثل رانت‌خواری نمایندگان در بورسیه‌ها آن را علت اصلی استیضاح وزیر علوم معرفی می‌کنند! رئیس مجلس باید از حیثیت مجلس در برابر این دروغ‌ها دفاع کند. (2345035) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۵۸:۰۶
نهادهای فرهنگی دولتی به ویژه وزارت ارشاد باید در طول فعالیت‌های حوزه‌های علمیه و مشی ولی‌فقیه زمان و مراجع عظام تقلید گام بردارند نه در عرض آنان. (2345491) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۱۹:۴۴
گر دولت صداقت دارد لازم است تا نتیجه نهایی نسبت به پیگیری بورسیه‌ها از ابتدای دهه هفتاد تاکنون اهتمام نماید. (2344768) (alef-2)
 
مهمانپرست
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۲۲:۳۲
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند:
ارائه گزارش عملکرد، موجب امیدواری مردم به آینده خواهد شد. البته باید دقت شود که در این گزارش ها، آمارها دقیق و بدور از اغراق باشند. (2344776) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۳۷:۱۳
معلوم است که ایشان هم از آمارهای اغراق آمیز دولت قبل ناراحت ورنجیده خاطر هستند (2344979) (alef-2)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۷:۴۰:۵۷
اگر صخبتها را گوش کرده باشید ایشان هم دولت فعلی و هم دولتهای قبل را مخاطب قرار دادند نه فقط دولت قبل (2345187) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۲۵:۳۱
دولت باید تعدیل شود. برخی اعضای کابینه خیلی ضعیف هستند (2344783) (alef-2)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۲:۴۶:۳۵
موافقم رحمانی فضلی و نعمت زاده باید تغییر کنن (2345657) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۲۶:۲۹
واکنش‌ها و رفتارهای احساسی آقای رئیس‌جمهور در مقابل استیضاح مثل انتصاب فوری وزیر کنار گذاشته شده در مقام مشاوره هیچ تفاوتی با رفتار رئیس‌جمهور سابق کشور در این‌گونه مواقع ندارد. (2344788) (alef-2)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۷:۰۸:۰۲
در واقع کار نمایندگان احساسی و بیهوده بود، دولت قبلا هم اعلام کرده بود که از مواضع به حق خود پایین نمی آید (2345095) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۲:۳۰:۰۲
اگر دولت از مواضع خود در قبال بورسیه ها پایین بیاید مردم اورا نمی بخشند ! (2346499) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۲۸:۲۰
این دولت توضیح بدهد که تورم را چه جوری محاسبه میکنه؟؟؟؟؟ (2344791) (alef-2)
 
فرشید
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۴۳:۳۹
باتوجه به اقدامات انجام شده توسط دولت در یک سال گذشته ما به آینده امیدواریم (2344826) (alef-2)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۵:۴۹:۱۷
اقاى روحانى به شما تبريك ميگوييم و از زحمتهايى كه ميكشيد و رنجى كه ميبريد مطلع هستيم و خداوند از شما راضى باشد
. اما سعى فرماييد در مورد خروج از ركود با تدبير و هوشمندانه عمل نماييد عده اى معتقدند كه با رونق و افزايش قيمت در مسكن رونق ايجاد ميشود كه البته ممكن است بشود ولى اين رونق كاذب و بسيار بسيار تورم زا خواهد بود بايد تلاش نمود حتى بدون پرداخت وام با سياستهاى تشويقى و نقشه راه قيمتهاى مسكن را تا بيست درصد كاهش داد سياستهايى مثل جلوگيرى از ساخت ابنيه تشريفاتى و تجملى و سنگهاى گرانبها و وووو و سياست تشويقى يك طبقه اضافه بدون دريافت وجهى بابت تراكم كه باعث سرشكن شدن قيمت زمين بركل متراژ خواهد شد و بسيارى از مشوقات ديگر كه نه تنها باعث ميل به ساخت و ساز و ايجاد اشتغال خواهد شد بلكه موجب رونق بدون افزايش قيمت و حتى در صورتى كه درست مديريت شود موجب كاهش منطقى ان نيز خواهد شد ... اقاى رييس جمهور عزيز مردم واقعا تاب و تحمل گرانى و تورم را ندارند مصرا از شما خواهش ميشود كه بر روى برنامه هاى اقتصادى جداى از افراد كابينه با افراد اهل فن و دلسوز و مردم دوست متدين و مومن مشاوره و مشورت نماييد. موفق باشيد (2344838) (alef-2)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۰۳:۴۴
جانم فدای هر کس که به مردم خدمت می کند (2344873) (alef-2)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۰۷:۳۳
من از زحمات دولت و رئیس جمهور تشکر میکنم. (2344884) (alef-3)
 
مجی
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۲۳:۲۱
"امروز حجت بر همگان تمام است"
یادتون هست زمان احمدی نژاد
چه دعوایی بین ایشون و رییس مجلس افتاد
و اقا قبلش چه قدر گفتند ادامه دهندگان خیانت کارن به ملت ولی ادامه داشت (2344928) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۴۳:۲۸
آقای روحانی، مردم همراه شما هستند و از شما حمایت می کنند. (2344995) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۷:۴۶:۲۰
بله ، مردم از هر کسی که به آرمانهای انقلاب ، امام و رهبری که همان آرمانهای مردم است ؛ وفادار باشد حمایت می کنند. (2345199) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۸:۱۶:۰۷
از طرف خودت نظر بده (2345262) (alef-13)
 
روشنک
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۹:۱۷:۰۰
ما از رهبرمون حمایت و اطاعت میکنیم... اگه آقای روحانی حمابت ملت رو میخواد باید پشت سر نایب امام عصر(عج) باشد..........
والسلام (2345367) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۴۶:۵۸
البته مردم تا زمانی که ایشان در مسیر فرمایشات رهبری حرکت کنند، حمایت خواهند کرد (2345471) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۶:۴۷:۱۸
آقايون كار كار كار كار نيست.................... كجا بريم (2345014) (alef-13)
 
س.س
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۷:۰۰:۵۴
ما از تمامی هیئت دولت بخصوص وزیر علوم قبل آقای فرجی دانا حمایت می کنیم. (2345064) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۷:۰۳:۱۳
الان همه فهمیدند که آمار های دولت واقعی نبست (2345076) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۷:۲۵:۰۹
باسلام در موضوع سلامت بحق رهبری فرمودند مباداکاری کرد که طرح سلامت به ضد خود تبدیل شود .... همان دردی که مرتب مردم داد می زنند که دولت قرار بود بنام طرح سلامت تعرفه بخش خصوصی افزایش و سلامت یک ملت بخطر افتد طرح بنام مردم و بکام متخصصان با افزایش غیر متعارف تعرفه برود کجای دنیا متوسط حقوق کار کنان یک میلیون تومان در ماه و متخصصان حد اقل چهل میلیون تومان در ماه و تا حدودی معاف از مالیات هستند کجای دنیا برای پر کردن دندان چهار صد هزار تومان یعنی ده روز حقوق کار مندپرداخت میشود امیدوارم سایت محترم الف اوضاع سلامت در تک تک کشور های اروپایی همانند المان و فرانسه و... را عیان مطرح کند تا معلوم گردد انها به سلامت انسان ارزش قائل هستند یا ما و ایا در انجا ها مردم ارامش در حوزه سلامت دارند یا مردم کشور ما ... متاسفانه حوزه سلامت در کشور به تجارتخانه تبدیل کرده و ادامه میدهند بیمارستانهای دولتی فقط حدود ده در صد حوزه سلامت را تشکیل میدهد مهم کاهش تعرفه بخش خصوصی برای نجات سلامت مردم هست که متاسفانه با قدرتی که نظام پزشکی در کشور با همکاری وزیر بهداشت پیدا کرده هیچ ارزشی به سلامت مردم قائل نیستند و فقط و فقط با نگاه مادی حوزه سلامت را ارزیابی می کنند ایا واقعا در کشور ما حوزه سلامت تحارتخانه نشده است ایا مردم در مراجعه به بخش خصوصی ارامش دارند ایا در کشور های اروپایی و همسایههم با سلامت مردم این چنین بی رحمانه رفتار می شود دولت چرا از نظام پزشکی وحشت دارد و در افزایش تعرفه ها به در امد مردم توجه ندارد این همه اختلاف طبقاتی در اروپا و اسیا هست انصاف دهید هدف طرح سلامت مورد نظر رهبری افزایش تعرفه های بخش خصوصی و فشار بر مردم بود که دولت اجرا نموده است امید که دولت متوجه تر فند نظام پزشکی و وزیر بهداشت گردیده و با تغییر وزیر بهداشت تعرفه ها را کاهش دهد (2345142) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۷:۵۵:۱۵
تیتر مطلبتون همه صحبت و منظور مقام معظم رهبری را نمی رسونه. این خیانت در امانته. باید توصیه ای که به آقای روحانی در این ارتباط شد هم اشاره می کردید. ضمن ایتکه ایشان درباره خط قرمز بودن فتنه مطالبی فرمودند که جا داشت به اون هم اشاره می کردید. (2345219) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۸:۳۶:۵۰
چرا دولت الکی میگه تورم کنترل شده؟؟؟؟؟؟؟ (2345295) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۸:۴۵:۳۳
ما به آقاى روحانى راى داديم و از ايشون و تيمشون پشتيبانى مى كنيم (2345311) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۸:۵۰:۰۵
الف لطفا تایید کن
ما ریس جمهور می خواهیم نه ریس دولت
واقعا از شرکت در انتخابات ۹۲ پشیمانم
لطفا تایید کن. (2345315) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۲:۰۰:۳۰
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
رییس دولت عنوانی است که ما برای دولت قبلی به کار می بردیم
ولی دکتر روحانی واقعا رییس جمهورند (2346450) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۸:۵۶:۰۷
آقای روحانی کابینه را ترمیم کنید... این کابینه پیر و ضعیف است (2345325) (alef-13)
 
امیرحسین
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۰۰:۴۲:۳۰
کابینه پیر هست ولی ضعیف نیست (2345833) (alef-3)
 
هموطن
۱۳۹۳-۰۶-۰۷ ۰۹:۳۲:۵۷
کابینه با تجربه هاست (2347380) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۹:۰۸:۰۱
درود بر احمدی نژاد (2345347) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۹:۱۳:۰۴
جلوگیری از افزایش تورم و ثبات قیمت ارز. فعالیت های قابل تقدیر در حوزه سلامت. از این اقدامات دولت سپاسگذاریم. اما لطفا تمام دغدغه‌های حضرت آقا در مورد برخورد با انتقاد، رابطه با اصحاب فتنه، اصلاح نظام بانکی و مساله تولید و اشتغال را فراموش نکنید. ضمناً فراموش نکرده ایم. مصوبه مجلس در فاز دوم هدفمندی اصلاح نظام بانکی بود. لاریجانی به رهبر نامه نوشت و متوقفش کرد. حال که فاز دوم در حال اجراست آن مصوبه چه شد؟ قرار است منافع کسی به خطر بیفتد؟ رانت خوار و دزد در منطق آقایان دولت قبل بود. حال یک نفر پاسخ دهد چرا دولت قبل برای ترمیم سیستم ناکارآمد بانک ها مصمم بود و این دولت...قدری اندیشیدن بد نیست (2345359) (alef-13)
 
بیان
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۹:۲۳:۱۶
دو صد گفتار به نیم کردار نشاید .اینها عادت کرده اند فقط با شعار مشکلات ملت ایران حل کنند شما به حرف های روحانی توجه کنید روزانه از درصد تورم کم می کند فکر می کند به جای عمل فقط باید در سخنرانی هی توخالی مشکلات کشور حل خواهد شد . (2345374) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۰:۲۹:۵۰
شما کمی محاسبات ریاضی و آماری انجام بده، متوجه کاهش بعضاً روزانه ی تورم میشی دوست محترم. (2346246) (alef-10)
 
بیان
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۹:۲۴:۲۸
مردم بر چه اساسی باید حامی کسانی باشند فقط حرف و شعار توخالی را راه کار حل مشکلات کشور قرار داده اند (2345376) (alef-13)
 
حسين
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۰:۳۰:۳۶
اقاي روحاني تشكر .من مخالف سرسخت وزير شما در صنايع هستم عملكرد ايشان بسيار ضعيف و ناميد كننده هست . مقام معظم رهبري اشاره داشتن به اين موضوع شما هم توجه كنيد . ياعلي (2345452) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۱:۱۶:۴۴
هیچ دولت و هیچ نظامی بدون انتقاد منتقدان بی غرض رشد و تعالی نخواهد داشت و فقط درجا می زند یا عقب گرد می کند می خواهد این دولت و نظام اسلامی باشد یا نباشد (2345522) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۱:۵۳:۴۷
دعای خیر مردمی که هشت سال رنج زیاد کشیدن و سختی ها رو تحمل کردن و با تدبیر خود امیدی به جامعه تزریق کردن و تورم کمرشان را نشکست و سربلند کردند به امید روزی که اایران گلستان شود همراهتان دولت تدبیر و امید (2345564) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۲:۲۶:۰۸
به مثبت ها توجه کنید دیدگاه مردم را در مورد دولت بیشتر متوجه می شوید. (2345623) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۲:۲۶:۲۶
از اقدامات دولت حمایت و تشکر می کنیم (2345625) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۲:۳۲:۴۹
از دولت جدید میشه انتقاد کرد از دولت قبلی نمیشه انتقاد کرد ؟ (2345636) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۳:۳۸:۲۹
دولت آقای روحانی ثابت کرد بهترین کار رها کردن کارها به امان خداست. الان شکر خدا همه راضی هستند و تورم هم که با سرعت سرسام آوری در حال کاهش است. می ترسم چند ماه دیگه به معضل اقتصاد ژاپن مواجه شویم. تورم منفی. (2345737) (alef-13)
 
آگاه
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۳:۴۲:۱۲
پس دیدید رهبری فرمودند خط قرمز انتصاب اصحاب فتنه است .در استانها اکثر مدیران حامیان فتنه هستند .رهبری همه چیز را می داند فعلا نصیحت نصیحت (2345744) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۵:۰۳:۱۲
بله، البته، ایشون همه چیز را می دانند بجز درد ملت را..... (2349135) (alef-3)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۲۳:۴۷:۵۱
همکار دانشمند وعزیزمان جناب آقای دکترفرجی دانا از بهترین وزیران بودند وفضای آرامش وامید را به دانشگا هها آوردند.اما متاسفانه مجلس با نظر نخبگان وفرهیختگان همراه نبود. (2345759) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۳:۵۴:۵۳
بنده هم به عنوان یک دانشگاهی آقای فرجی دانا را فرد دانشمندی می دانم . ولی ایکاش ایشان خودشان وازرتخانه را مدیریت میکردند و امور به افراد حاشیه ساز نمی سپردند. (2346627) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۰۰:۲۲:۲۴
هبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: مسئله فتنه و فتنه گران، از مسائل مهم و از خطوط قرمز است که آقایان وزرا باید همانگونه که در جلسه رأی اعتماد خود بر فاصله گذاری با آن تأکید کردند، همچنان بر آن پایبند باشند. (2345806) (alef-3)
 
1982
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۰۹:۴۷:۵۴
یک کلام دولت قبل فاجعه بود نه قانون رو رعایت میکرد نه طبق اصول انقلاب حرکت میکرد هرچی خودش فکر میکرد درسته میگفت قانون در جریان استیضاح وزیر کار معلوم شد چه نظری داره واقعا حافظه تاریخی مردم انقدر سبک نشده (2346160) (alef-3)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۱:۱۳:۰۹
توجه عملی و عینی به توصیه های مقام معظم رهبری در دیدار با دولت یعنی:
1- پرهیز از برخورد شعاری و اتکا بر آثار روانی احتمالی تبلیغی اقداماتی که در صدد و متمایل به انجامش می باشد مانند طرح تحول اقتصادی ، مسکن مهر و حتی پرداخت نقدی ر یارانه در گذشته یا بسته سیاستی خروج غیر تورمی از رکود و حتی دستاوردهای احتمالی مذاکرات با 1+5 که می توانست بدون تبلیغات و اثرگذاری فراوان تر پیگیری گردد. اقداماتی که بعنوان وظایف ابتدایی و اصولی دستگاههای ذی ربط باید پیگیری گردد.
2- دولت فارغ از تمایلات و اقدامات روانی و تبلیغی و حتی سیاسی کاری گروههای رقیب یا مخالف باید با تکیه بر تصمیمات اصولی از گرفتاری در دام دیگران و طبعا حاشیه سازی خود ساخته به جد پرهیز نماید تا در فضایی آرام از امکان فعالیت قابل برنامه ریزی برخوردار باشد تئوجه به موضوع بند اول دستیابی به منویات این بند را میسر می کند.
3- انتظاری بسیار طبیعی و معقول که متأسفانه در دو دولت قبل نیز کمتر دیده شد بنابراین رهبری بر حفظ انسجام درونی و شنیده شدن یک صدا از دولت تأکید فرمودند یکصدایی یا هماهنگی درونی می تواند فی ذاته مانع از بسیاری حاشیه سازیهای بیرونی باشد.
4- تأکید بر اتخاذ شیوه و رویه های مبتنی بر جایگاه ملی توسط دولت نیز از حلقه هایی است که علی رغم اصرار تبلیغی دولتها در باور به این مهم همواره و به شدت مورد غفلت واقع می شود نکته کلیدی که همانطور که رهبری نیز فرمودند به نوبه خود زمینه ساز ادامه نگاه خصومت آمیز و استقبال از بی انصافی و دوری از عدالت دولتمردان ادوار گذشته شده و خواهد شد.
5- تأکید مکرر رهبری بر موضوع جناح بندی های سیاسی در عین حفظ رفاقت و اُنس با یکدیگر باید از مهمترین دغدغه های ملس و کار سیاسی نیز محسوب گردد برای تحقق چنین مهمی ضروری است تا تمامی دست اندکاران و مشتاقان فعالیت سیاسی و گروهی باور کنند که تمامی آحاد مردم از حقوقی برابر برخوردار و افراد و گروهها اصولا برای ابراز دیدگاه ، باور و سلیقه های مختلف و بعضا متضاد شکل می گیرند لذا لازم است همگان ضمن حفظ دیدگاههای خودی نسبت به دیگران نیز حق برابر قائل باشند حقی که مانع از انکار و خدای ناکرده تکفیر و ترد دیگران خواهد شد طبیعی است برای طی چنین مسیری نیازمند پایبندی تمامی طرفین امروز و فردا به اصول و باورهای شرعی ، قانونی و اجتماعی کشورمان خواهیم بود.
6- اگر مسئولین ، مدیران و تمامی فعالان سیااسی بدانند که برای فعالیت نیازمند درک حوزه های امنیت ملی می باشند طبیعی است که درک چرایی توجه به مسئله فتنه و فتنه گران سهل الوصول خواهد بود پایبندی بر مواضع قبلی اعلامی نیز چیزی نیست جز برخورداری از رفتاری صادقانه و خردمندانه که طبیعتا باید در مسیر حفظ و تقویت مبانی امنیت ملی قابل تعریف باشد.
7- انصاف در نقد و برخورد با دیگران در تمامی سالهای گذشته مورد تأکید معظم له بوده است موضوع بسیار مهم ، کلیدی و اخلاقی که معمولا تخطی از آن به بروز ناهنجاریهای سیاسی ، مدیریتی و امنیتی منجر می گردد مرور روند شکل گیری و بروز فتنه با معیار تخطی از اصول انصاف از سوی گروهها و شخصیت های مختلف بر اهمیت موضوع تأکید دارد.
8- اگر سکوت خردمندانه و مبتنی بر حفظ منافع و مصالح ملی و عمومی به درستی درک گردد طبیعی است که دولتمردان و سیاستمداران بر خلاف موضوع ارائه گزارش مستمر خدمت مردم در بسیاری از موارد با سکوتی حکیمانه به گذر از بحران سازیها اقدام خواهند کرد فریاد و فغان مسئولین در بسیاری از مواقع حداقل می تواند به معنای نشانه گیری دقیق ناقدین و مخالفین داخلی یا دشمنان خرجی تعبیر گردد.
8- رعایت ادب و اخلاق حداقل برای ما مسلمانان و شیعیان ضرورتی است ککه متأسفانه بدلایل و بهانه های مختلف به راحتی به حاشیه رانده می شوند لذا است که رهبری همچنان بر انتقاد با لحن خوب و منصفانه یا خیرخواهانه ـدکید دارند انتقاد خیرخواهانه اصولا نمی تواند با الحانی تند و فارغ از اخلاق بیان گردد بنابراین همگان می توانند تندی و بی اخلاقی را یکی از شاخصهای رفتار مبتنی بر عدم خیرخواهی افراد و گروهها مورد توجه قرار دهند.
9- استمرار اتخاذ مواضع صریح و شفاف درخصوص موضوعات اصلی سیاست خارجه کشور را شاکله کلی نظام اسلامی و عقبه راهبردی نظام فرمودند نکته مهمی که دولت باید ضمن درک حکیمانه مصالح نظام بیش از پیش مورد توجه عملی قرار دهند.
10- تأمین سلامت عمومی و دسترسی عامه مردم به خدمات مناسب و کم هزینه درمانی دغدغه دائمی معظم له می باشد که در دیدار با دولتهای مختلف همواره مورد تأکید قرار دادند لذا به رسم گذشته هر اقدام مثبت و مفیدی را به شدت مورد تقدیر قرار می دهند دغدغه بسیار مهمی که باید دولت را بیش از پیش به تلاش مستمر و هدفمند غیر تبلیغی تشویق نماید همانطور که به ظرافت فرمودند لمس یک خدمت مناسب بیمارستانی توسط مردم از صدها و هزاران ساعت تبلیغ اثرگذار تر خواهد بود.
11- تدوین هر طرح و اجرای هر برنامه با توجه به اسناد بالادستی ضرورتی است که متأسفانه در ادواری مورد بی مهری دولتمردان قرار گرفته است لذا دولت باید از ابتدای فعالیت نسبت به عدم تخطی و انحراف از اسناد بالادستی متعهد باشد.
12- اصلاح رویه های غلط ، بازگشت مراکز به انجام وظایف ذاتی محوله و هدایت اقتصاد ملی به سمت اتکا بر تولید توسط تمامی دولتهای قبل نیز مورد تأکید قرار داشت اما تصمیمات و اقدامات بسیاری مانع از تحقق عملی چنین مهمی شد نکاتی که باید دولت در ابتدای امر بدانها توجه کند توجهی که باید از بسته تقدیمی به مجلس آغاز تا زمینه شکل گیری انحراف از اهداف مذکور ناخواسته فراهم نگردد. لذا است که فرمودند مشکلات با سیاستهای تعرفه ای قابل حل نیست که برنامه و اقدامات عملی مبتنی بر گسترش تولید ملی باید مورد توجه باشد. (2346340) (alef-10)
 
مهدي
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۱:۲۵:۰۹
قطعا الف وآقاي توكلي دنبال نقد سازنده از دولت هستند ولي كسانيكه فقط دنبال تخريبند به نظرم كار اونها كمتر از آشوبگران 88و 78نيست ولي دستگاههاي نظارتي هيچ برخوردي نميكند به نظر من شوراي نگهبان با يد درتعيين صلاحيت هاي دور بعد مجلس مانند افراد داراي سوابق ضدنظام با تخريب گران برخورد كند چون تخريب دولت به صورتيكه در حال حاضر مشاهده ميشود تخريب نظام واشاعه ناميدي از نظام و رهبري است وجرم بسيار سنگيني دارد (2346362) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۱:۴۸:۴۹
باید فرمایش و به عبارتی دستور مقام معظم رهبری از بر حذر داشتن دولت از دو قطبی شدن جامعه را صرفا جنبه سیاسی نگاه نکرد بلکه باید فاصله بین فقر و غنا و بطور کلی در همه امور مرتبط با انتظار جامعه ممانعت ازدو قطبی شدن جامعه و فراهم نمودن فرصت های برابر برای همه رامد نظر داشته باشند .

در مورد فتنه هم یک علامت وشاخص بود به اینکه دولت با تدبیر خاص و با حفظ روانی فضای ان روز نیز به دو قطبی کردن فضای سیاسی دامن نزنند . (2346417) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۲:۳۵:۳۳
قابل توجه دوستان، همیشه باید در انتخابات شرکت کنیم چون ما نباشیم پایداری ها و تندروها با رای قلیل به مجلس راه می یابند و باز روز از نو بورس و استخدام و ... از نو (2346509) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۷ ۱۶:۱۵:۰۹
دوست عزیز اگه بخواهیم به خاطر حزب بازی در انتخابات شرکت کنیم که تا الان هم همینطور بوده ضرر میکنیم ،همونطور که ضرر کردیم (2347755) (alef-3)
 
سامان
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۹:۴۵:۲۵
خواهشا سفارش های مقام معظم رهبری خطاب به .دو لتهای قبلی را بنویسید خصوصا عدم تخریب دولت های قبل خود تا برخی که دلشان با فتنه است القا نکنند این سفارش فقط به این دولت شده است (2346993) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۲۱:۰۵:۳۰
دکتر فرجی دانا هر کجا باشد در دل ملیونها ایرانی جای دارد. بافتخارش لایک (2347063) (alef-13)
 
ایران
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۲۱:۵۱:۱۲
مسئولین شما را به خدا به جان مادرتان فکری برای بیکاری جوانان بکنیده ها دلسوزان (2350040) (alef-13)
 
احمد جانباز
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۲۲:۱۲:۲۴
این بازی جدید است که مخالفان ملت و دولت شروع کرده اند:

کامنت نویسی به سبک اسپم و جانک!

خسته نباشید. ولی ناکام خواهید بود. (2352276) (alef-13)
 
احسان الله زارع
۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۱۲:۳۲:۳۹
باسمه تعالي
بعنوان يك ايراني مي خواهم از زحمات بي دريغ وزير بهداشت دراين دوره تقدير وتشكر نمايم اين انشاء الله خداوند منان حافظ ونگه دار ايشان باشد. (2352945) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۱۲ ۱۴:۴۱:۱۱
از آقاي رييس جمهور و همه وزرا تشكر مي كنم .واميدوارم به همين منوال به پيش بتازند . چه حالي ميده اونايي كه 8 سال خوردند و بردند و الان دستشون از اموال بيت المال كوتاه شده رو ببيني. (2356955) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.