توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 399161
از سرگیری اجرای مجازات اعدام در آمریکا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۱
اجرای مجازات اعدام در ایالت اوهایوی آمریکا پس از سه سال وقفه، از ماه ژانویه سال آینده (2017)، دوباره به اجرا درخواهد آمد.

به گزارش روزنامه گالف نیوز از کلمبوس در ایالت اوهایو، مقام های این ایالت گفتند که مجازات اعدام پس از توقف غیررسمی سه ساله از اوایل 2014 به این سو، با کاربرد ترکیب سه دارو ازسرگرفته خواهد شد.
علت توقف موقت اجرای حکم اعدام، کمبود داروهای مرگباری اعلام شده که در اجرای این مجازات استفاده می شد. 
به گفته مقام های اوهایو، مجازات ده ها زندانی که در این ایالت در انتظار اجرای حکم اعدام هستند، به این صورت اجرا خواهد شد.
اداره زندان های اوهایو اعلام کرد که از داروهای میدازولام که زندانی به خواب می برد، برومید روکرونیوم که زندانی را فلج می کند و کلرید پتاسیم که عملکرد قلب را متوقف می کند، برای این منظور استفاده خواهد شد.
به گفته توماس میدن، دستیار دادستان کل ایالت اوهایو، استفاده از این داروها به تائید اداره غذا و داروی آمریکا رسیده است. 
دیوان عالی آمریکا در حکم صادر شده در سال گذشته (2015)، استفاده از این ترکیب دارویی را برای اجرای مجازات اعدام تائید کرد.
این در حالیست که وکلای زندانیان محکوم به اعدام، قول درخواست تجدیدنظر در این باره را داده اند.
به این ترتیب نخستین اعدام ها در تاریخ 12 ژانویه، 15 فوریه و 15 مارس به اجرا درخواهد آمد.
اجرای مجازات اعدام در این ایالت از ژانویه سال 2014 که یک محکوم به نام دنیس مک گوایر در روند 26 دقیقه ای اجرای اعدام، با استفاده از ترکیب دو دارو، که قبلا تجربه نشده بود، به صورت زجرآوری جان سپرد، متوقف شد.
 
کلمات کلیدی : اعدام+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.