نظر منتشر شده
۳۷۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 319961
تبعیض میان حقوق مهندس و پزشک
بخش تعاملی الف - حمید نجار، 5 دی 94
تاریخ انتشار : شنبه ۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۸


پرده اول:
سال ۱۳۸۰ شمسی: دانش آموزان مدرسه ای نمونه در یکی از شهرستان های ایران زمین به انتخاب رشته بین ریاضی فیزیک و تجربی فکر می کنند. از آن جایی که اکثر این دانش آموزان ایده آل گرا هستد و کلاس کاری و حقوق مهندسان را بالاتر از پزشکان می دانند اکثریت قریب به اتفاق آن ها رشته ریاضی فیزیک را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند.

سال ۱۳۸۳ شمسی:
دانش آموزان در رشته های مهندسی (از قبیل مکانیک،صنایع و...) در دانشگاه های شریف، تهران، امیرکبیر... قبول شده اند و خوشحال از ثمربخش بودن تلاش ها به آینده ای روشن فکر می کنند.

سال ۱۳۹۰:
تعدادی از همکلاسی ها برای ادامه تحصیل به خارج رفته اند و تعدادی هم که مانده اند در برخی شرکت های خصوصی مشغول به کار هستند.

سال ۱۳۹۴:
مهندسانی که در ایران مانده اند و در رشته های خود تا مقطع ارشد ادامه تحصیل داده اند، همان ها که از قافله رفتن به خارج به هر دلیل باز مانده اند، حقوقی حداکثر تا ۳ میلیون تومان دریافت می کنند.

همان سال:
پرستارانی که با زحمتی بسیار کمتر از مهندسان فوق در سال های انتخاب رشته، رشته تجربی را برگزیدند و نه چندان تاپ بودند که پرستاری را انتخاب کردند حقوقی معادل ۵ تا ۶ میلیون تومان دریافت می کنند. پزشکان عمومی که فقط برای گذراندن طرح خود حقوقی معادل ۷،۸ میلیون تومان دریافت می کنند.

همان سال:
هر چند ماه یک بار داستان دردآوری از رفتار پزشکان با بیماران مخابره می شود.

همان سال:
پزشکان محترم کوچکترین انتقادی از رفتار ناشایست برخی پزشکان بر نمیتابند. وزیر نامه می نویسد برنامه طنز پخش نشود.

همان سال:
متاسفانه پزشکی به قتل می رسد. وزیر نامه می نویسد به طور ویژه به پرونده قتل پزشک رسیدگی شود. خون پزشک از دیگران رنگین تر است.

همان سال:
از آنجایی که کلاس کاری و حقوق پزشکان بالاتر است دانش آموزان تجربی را انتخاب می کنند.

نتیجه گیری:
برنامه ریزی مهم است.
اختلاف طبقاتی بد است.
ایران بهشت پزشکان است.
کلمات کلیدی : حمید نجار
 
مهدی
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۷:۵۲:۴۹
به علت اینکه بازار کار مهندسی مکانیک عالی بود این رشته رو تو یه دانشگاه پایین تر نسبت به عمران شریف اولویت دادم الان فوقش هم گرفتم اما حقوقم ماهی 2 تومنه! هیچ برنامه ریزی ای هم برا تشکیل زندگی مشترک نمیتونم انجام بدم چون سطح انتظارات بالاست. متاسفانه ما مثل صنف پزشکان و پرستاران کسی رو نداریم تااز حقوقمون دفاع کنه. (3415758) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۳:۲۸:۵۷
ما نیز باید مانند بقیه دنیا از کشورهایی مانند بنگلادش و هند و پاکستان پزشک وارد کشور کنیم تا هم ناوگان بهداشت کشور را تقویت کنیم و هم با این کار نفس سرکش بعضی پزشکان وطنی را کنترل نمائیم. (3416823) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۳۹:۰۵
ما كه حاضريم پزشك وارد كنيم.ولي در كنار ان بايد تعرفه خودروهاي وارداتي و كالاهاي خانگي صفر شود تا بعضي ها كالاي بنجل به مردم نفروشند. (3417503) (alef-11)
 
سعید
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۳۲:۲۸
واقعا یه پرستار یا پزشک دانشگاه آزادی اینقدر درآمد داره؟ افسردگی گرفتم!

خوب اگه بر اساس عرضه و تقاضا بود مشکلی نداشت ولی همچین حقوق بالایی رو وزارت خونه براشون درنظر گرفته و این مسخره هست (3417626) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۴:۲۳:۲۲
اولا پز شک دانشگاه آزادی شرف دارد به نوع دولتی....ثانیا اگه حقوق دکترا رو کاهش بدن اونوقت همه ی مشکلات تو حل میشه؟؟؟ (3419556) (alef-3)
 
حمید هژبری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۸:۰۷:۰۷
به نظر من کشوری که صنعتی باشه مهندساش بیشتر درگیرن و دراند اینچنینی پزشکا دال بر عقب ماندگی ماست (4507356) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۳۱:۴۷
پاشونم ببوسین نمیان اینجا کارکنن ،یه بنگلادشی 150 هزارتومن ویزیت میگیره انتطار داری بیاد اینجا با 25 تومن ویزیت برات کارکنه؟؟؟ (3417625) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۱۸:۱۴
من هفته پیش بنگلادش بودم برای خرید پنبه رنگی مخلوط با پشم، برای نوعی فاستونی، اتفاقا همراه ما بیمار شد و کار به عمل آپاندبس کشید، در بهترین بیمارستان مرکزی داکار ، کل هزینه ما شد ۱۷۵۰ دلار بدون هیچ بیمه و یک شب هتلینگ.
اصلا خبر نداری!
ویزیت در بنگلادش برای خارجیها ۵ دلاره، تازه چه احترامی میذارن (3418159) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۴:۱۱:۱۴
چه جالب هفته پیش بنگلادش بودی وویزیت 5 دلار بود !!!! مارو گرفتی یا خودتو ؟دیگه میخوای دروغ بگی حداقل بگو 20 دلار ،5 دلار تو بنگلادش بهت فوقش یه ساندویچ میدن حالشو ببری
در ضمن چه جالب هفته پیش اپاندیستم تو بنگلادش عمل کردی !!!!!
چطوریه جراحی اپاندیست7 8 مییلون تومن شده اما ویزیت 5 دلار بوده ؟ حق العمل جراح تو ایران برای اپاندیس 150 هزار تومنه و با هزینه بیمارستان خصوصی فوقش میشه 3 میلیون تومن

البته حتما هم شما رفتی بنگلادش و 1750 دلار پول دادی (3419525) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۵:۰۳:۲۱
دکتر حسابت خیلی ضعیفها 1750 چطوری میشه 7-8 میلیون. شما زحمت بکش بجای پاریس و سواحل قنار گاهی هم برو هند و بنکلادش تا تعرفه های پزشکی رو ببینی. بنگلادش پایینترین نرخ دستمرد نیروی انسانی رو داره!!! (3419701) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۰ ۲۳:۳۲:۱۷
ساندویچ در بنگلادش نیم دلار یا پنجاه سنته، کاش لااقل از ایران بیرون میرفتی، ویزیت برای روستاییان نیم دلار و برای شهریها ۲ دلاره. برای خارجیها ۵ دلاره.
سرچ کن به زبان بنگالی و بعد با گوگل ترانزلیت ترجمه کن و ببین (3534548) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۰:۱۲:۲۵
بله یه بنگلادشی شاید 150 تومن هر ویزیت بگیره ولی حداقل یک ویزیت درست حسابی داره نه مثل پزکان عزیز امروزی
یادمه 15-16 ساله که بودم همراه مادرم برای یک سرما خوردگی که منجر به چرک گلوم شده بود ررفته بودم پزشک ایشان با وجود اینکه آدم بسیار مشهور و بنامی بودن در زمینه کاریه خودشون بودن و این که در شهرستان ما که یک شهرستان نسبتا کوچک بود کار می کردند بسیار آرام و بدون عجله معاینه کردند و در مورد دارو ها هم کلی توضیح دادن و مادرم هم در مورد مواد غذایی که باید بخورم و نخورم سوالاتی پرسیدن ایشون تمامی سوالاتو تک تک جواب دادن با وجود اینکه میدونستند 20 نفر دیگه بیرون منتظر اند و هرکدام 5-4 هزار تومن که اون زمان دهه 70 ارزش بالایی داشت می ارزد در ضمن تا ده و دوازده سال با توجه به توصیه های ایشان دیگر آن مریضی را نگرفتم
یک سال پیش برای یک سرماخوردگی همراه با ضعف بدن به یک پزشک نسبتا جوان مراجعه کردم ایشان در حد یک نگاه به صورت که بیش از 2-3 دقیقه طول نکشید بالای 10 رقم دارو برایم نوشت آخرشم مجبور شدم برم یک پزشک دیگر باز ویزیت کند (3418263) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۳ ۰۱:۳۳:۳۶
چرا شما نمیری بنگلادش پ (3433952) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۸:۳۸:۴۲
بنده مهندس هستم، و البته دستی هر بر آتش مدیریت برده ام، از اختلاف ناعادلانه درآمد پزشکان هم ناراضی ام اما واقعا شما با چه منطقی پیشنهاد فوق را مطرح می کنید ؟ ناوگان پزشکی این کشور بسیار کارآمد و به روز است، مشکل تنها در سیستم نظارتی است که منجر شده برخی دوستان پزشک طمع کنند، در کشورهای پیشرفته پزشک اگر از یک تعداد بیشتر ویزیت کند، مالیاتش بسیار زیاد می شود، چیزی به عنوان زیر میزی وجود ندارد و ...

ضمن اینکه چرا مانند حسود ها گیر داده اید که دکترها را فقیر کنید، چرا تلاش نمی کنید که دیگران را از نعمت بیشتر برخوردار کنید؟

عدالت بهترین چیز است، یادتان نرود پزشکانی که میلیونی درآمد دارند، خیلی هایشان زندگی با کیفیتی ندارند، مدام اورژانس و مریض بدحال و عمل های وقت و بی وقت را هم در نظر بگیرید. ببینید شما هم حاضرید اینجوری کار کنید؟ همش پولش را نبینید، بدبختی اش را هم ببینید. (3418635) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۱:۱۶:۱۰
یک تناسب باید باشه بین کلیه دریافتیها چرا باید فاصله لیسانس و فوق لیسانس اینقدر کم باشه چرا باید فاصله بین فوق لیسانس و دکترا اینقدر زیاد باشه یه تعادل واقعی باید برقار بشه قابل توجه مجلسیها برای تعیین قانون درست پرداختهای حقوق و جبران خدمت (3419001) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۷ ۱۴:۵۱:۴۱
شماعرضه داری برودکترشوپول درار. اون دکتره حتمابیشترازتووامثال توزحمت کشیده که الان درامدش بیشترازتو (4086223) (alef-11)
 
حمید هژبری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۸:۰۹:۵۶
اقا دار دنیا میدونن مهندسی سخت تره بحث عرضه نیست که (4507365) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۰۱:۴۹
شما با مهندسی شریف چه گلی به سر مملکت زدی؟
بعد 50 سال این وصع خودروسازیمونه که عرصه طراحی یه خودرو جدید نداریم چه برسه به ساختش و فقط پرایدو چراغش عوض میکنیم
اینهمه مهندس کشاورزی داریم صدساله از کشاورزی دنیا عقبیم
اینهمه مهندس عمران داربم وضع جاده هامونه که سالی 18 هزارنفر کشته میدیم
کدوم دستگاه تشخیص پزشکی رومهندسای ایرانیا اختراع کردن
اصلا تو زمینه IT چه چیزی رو ما ایجاد کردیم ؟
کدوم هواپیمارو ساختیم ؟

شما علوم غیر پزشکی اروپا و امریکا رو مقایسه کن با ایران ببین همشون 500 سال از ایران جلو هستن اما علوم پزشکی ایران پیشرو وکپی کاری نمیکنه و خودش ایجاد کننده انواع روشهای درمانیه

یه پزشک ساعت مفید کاریش از اولین دقیقش شروع میشه تا اخر،ساعت مفید کاری شما چقدره ؟

فقط ادعا داشتن دلیل نمیشه ،ما ایرانیا فقط بلدیم الکی بگیم باهوشیم و فلان ولی سطح هوشیمون تودنیا تو اون پایین پاییناس ، (3417116) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۰۳:۳۲
يه استاد تو دانشگاه تهران داشتيم. مي گفت وقتي يك پل مي سازيد همه روي پل و زيبايي هاي اون رو مي بينند. اما نمي دونن همه اين پل روي فنداسيوني كه ١٠ متر زير خاك مدفونه. مي گفت مهندساي پي سازي، هنرمنداني هستند كه هنرشون رو با دست خودشون خاك مي كنند.
شما دوست عزيز
ميشه يه سر به دانشگاه هاي برتر امريكا و اروپا بزني و تو ليست اساتيد اونجا تعداد ايراني ها در دو رشته مهندسي و رشته پزشكي رو مقايسه كني. انوقت متوجه خواهي شد برتري واقعي با مهندساست يا پزشكاي ايراني.
بدليل همين تبعيض ٩٠ درصد مهندساي بدرد بخور اين مملكت دارن اونجايي رو مي سازن كه تو بهش مي گي ٥٠٠ سال جلوترن.بزار يه مثال برات بزنم: همه پرفسور سميعي رو مي شناسن و ايشون تو پزشكي براي خودشون كسي هستند در دنيا. حالا تو پرفسور سعيد سعيدي رو تو رشته عمران تا حالا اسمش رو شنيدي؟ مطمىنا نه. ولي كاري كه ايشون تو رشته عمران انجام دادن معادل زحمات دكتر سميعي در پزشكي. ولي قدر ايشون رو فقط امريكايي ها مي دونن. شهردار تهران براي پرفسور سميعي بيمارستان مي سازن ولي از دكتر سعيدي حتي يكبار دعوت نكردن.
بيايد قبل از اينكه نتيجه گيري كنيم، اول از خودمون بپرسيم چرا. (3417401) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۳۴:۳۳
داستان نگو بابا
اینم از اون داستانای 90 درصد ناسا ایرانیه و فلانه ،استاد دانشگاه بودن نشد اختراع
ثانیا ما با فرارکرده ها به خارج کار نداریم ،
تو از ایران خودمون مثال بزن یعنی ما دوتا مهندس نداریم تو ایران بتونن ماشین با کیفیت تولید کنن؟ (3417629) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۳:۲۰:۳۱
واقع بین باشیم تولید ماشین با درمان و ویزیت مریض قابل قیاس نیست.
نیرو، هزینه و تجربه مورد نیاز برای تولید یک خودرو خوب بسیار فراتر از چیزی است که منجر به یک درمان موفق می‌شود. شما برای یک عمل موفق نیاز به سرمایه‌گذاری کلان ندارید (ضمن این که همان پزشکان موفق هم بدون امکانات دست و پا بسته می‌شوند) و مهارت یک پزشک هم به اقتصاد کشور گره نمی‌خورد اما مهارت یک مهندس تابع مستقیمی از اقتصاد یک کشور است. مریض همیشه هست و بنابراین پزشک مهارت لازم را کسب می‌کند اما آیا یک مهندس مکانیک ما می‌تواند تجربه روز دنیا را در این‌جا کسب کند و بعد به کار ببندد؟ (3419375) (alef-3)
 
وحید
۱۳۹۵-۰۳-۰۲ ۱۵:۵۸:۵۴
تا وقتی که بازار خودرو انحصاریه . حتی اگه مهندس کاربلد هم باشه ، چون قرار نیست کاری انجام بده (چون کاری وجود نداره که انجام بشه) ، ماشین بی کیفیت تولید می‌شه . گرفتی برادر من ... (3718638) (alef-13)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۹:۱۷:۳۷
دیگه تحملم از دستت سر اومد
تو که خبر نداری خواهشن حرف نزن
وقتی هیئت مدیره راضی نیست ماشین با کیفیت بده دستت
مهندس هیچ کاری نمی‌تونه بکنه .
باور کن ما هر قدر از ماشین با کیفیت خوشحال شیم
مهندس سازنده ماشین دوبرابر ما ساختن اون ماشین خوشحال میشه (3733315) (alef-11)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۲۲:۲۳:۴۸
ببین پسر جون شما خیلی ساده لوحانه اظهار نظر میکنی
اگه ما هنوز نتونستیم ماشین و هواپیما بسازیم تقصیر مهندسا نیست چون این شکل کارها پروژه های بزرگی هست که نیاز به کار گروهی داره و کار یه مهندس یا دوتا مهندس نیست ، وقتی کار بزرگ و گروهی شد مدیریت میخواد و یه تشکیلات بزرگ منظم و منسجم واینجاست چیزی که ما نداریم ، خلاصه بگم این مشکل ناشی از ضعف مهندسا نیست مشکل مدیریتی هست ، چرا تو کارهای بزرگتر و سخت تری مثل انرژی اتمی که مدیریت و اراده ی واقعی بود مهندسا همه کار کردن ?? ضمن اینکه پزشکی هم گلی به سر ما نزده تمام رفرنسهاشون خارجیا نوشتن .. (4174173) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۴۳:۰۹
با این شرایط تحریم و یکه تازی صنایع داخلی و فروشاجناس بنجل ما دیدیم علم مهندسی کشور چه خدماتی رو به مردم کرد؟
الان طوری شده همه منتظرن تحریم برداشته بشه کالای خارجی بخرن ،چرا؟مهندسی کشور ما تو علوم مختلف جز هزینه کرد میلیاردها تومن بیت المال برای تربیت هزارن مهندس رشته های مختلف که هیچ خروجی خلاقیتی و نوآوری ندارن چی بوده؟
مهندسای عمران ما کدوم خدمت رو برای مقاوم سازی خانه های روستایی و شهرستان کردن که تو هرزلزله هزارهزار کشته ندیم ،کجای دنیا تو پایتختاشون بخاطر خاکبردای یه ساختمون هرماه چند نفر میمیرن ؟
یک عده ادم پرمدعا که فقط میخوان مفت پول بگیرن دوست دارن به همه توهین کنن،
شما برای افزایش رفاه اجتماعی چه کاری کردی چی اختراع کردی
نشستیم اینجاهمه لوازم و دستگاهامونو از خارج میاریم بعد مهندس مهندس میکنی
مهندس یعنی مهندسهای المان و ژاپن که کشورشونو از یه خرابه تبدیل کردن به قطب صنعتی پیشرفته دنیا با وجود ازاد بودن واردات
مااینجا وارداتو جلوشو گرفتیم تا مثلا مهندس ایرانی پیشرفت خودشو نشون بده ،چی شد؟50 ساله داریم پیکان تولید میکنیم (3417646) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۳:۲۵:۳۶
یعنی فکر میکنی ساختمون ها رو تو ایران مهندس ها می سازن ؟ یعنی بسازو بندازها که پول طراحی و نظارت و اجرای مهندسا رو می دن اجازه کم کردن سوداشون رو می دن راستی تا حالا خودتون یا دوربریاتون خونه ای رو نکوبیدن جاش آپارتمان بسازین تا بفهمی همه جوازها رو کیا صادر می کنن و کیا فقط برای معیشتشون بله قربان می گن ظاهرا هرکی زحمت درس خوندن رو کشیده باید علاوه عمر بربادرفته و دلسردی از روزگار حرف های ... درس نخوانده ها رو تحمل کنه چرا که تو این کشور پول اربابه و پولدار فکر می کنه حق داره همه را حتی با زور بخره مثل این همه مدرک فروشی که باب شده و (3421785) (alef-13)
 
مهندس
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۸:۴۶:۵۸
مهندس:
حرف شما کاملا درسته. وقتی که دست مهندس برای دولت نمک نداشته باشه همین میشه که با فوق لیسانس و چند سال سابقه کار رو رها کردم و زدم توی دلالی. آقایون پزشک حسادت مهندسان را به بزرگی خود ببخشند. مهندسان هم بهتره دست از حماقت بردارند و در زمینه ی دیگه ای کار کنند و با چندرغاز حقوق خودشون رو الاف این کشور و مردم نکنند. هر چیزی قیمتی داره وقتی مفت انجامش بدی ارزشش میشه حماقت. (4114744) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۰:۲۵:۳۰
بله دقیقا درسته مثلا در زمینه مهندسی شیمی و نفت هم که تخصص بنده است نویسندگان کتب مرجع و افراد صاحب نظر در این زمینه که ایرانی هستند تعدادی فراتر از معمول دارن و در حالی که اکثر این اساتید با وجود اینکه اصلا با نظام و دولت هم مشکلی ندارن فقط به خاطر اینکه از لحاظ مالی خوب پشتیبانی نمیشن تمایلی به فعالیت قابل توجه در ایران نیستن و خارج رو ترجیح میدن بعد تو کشور ما حرف زدن در مورد درآمد پزشکان شده تابو به طوری که یک پزشک نباید به دادستان جواب بده نباید در موردش طنز بسازن نباید در موردش حرف بزنن و نباید قربانی یک قتل بشه و ... اما بقیه اقشار مردم مهم نیستن (3418282) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۲۴:۲۹
اگه نمونه ی آزمایشگاهی که برای آزمایشات بهش احتیاج داریم برای ما مهندسان هم مثل شما پزشکان ارزان و در دسترس بود الان مطمئن باش از شما ها بهتر بودیم.
توجه: نمونه آزمایشگاهی پزشکان انسان بیمار است که به وفور و بدون دغدغه و محدودیت در اختیار آنان می باشد و تاکتون حداقل من ندیدم که پزشکی به علت تشخیص و تجویز اشتباه مواخذه شده باشد. (3417461) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۱۰:۳۲
تعداد نمونه های ازمایشگاهی کشته و قطع نخاع شده توسط پراید و پژوی تولیدی شما مهندسین مکانیک و برق و صنایع و متالورژی کافی نیست برای تولید خودروی خوب؟

تعداد کشته شده های در جاده های غیر استاندارد مهندسین عمران چی؟
تعداد کشته شدگان در زلزله خانه های با نظارت مهندسین عمران و نیز در گودبرداری چی (3417590) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۱:۱۳:۲۴
میخواین بصورت اماری ودقیق جمع بزنیم محاسبه کنیم اقای دکتر از همین پاسخی که زدین میشه تشخیص داد ضریب هوشیتون در جه حدیه (3418992) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۲۰:۳۸:۴۶
١-كى گفته پرايد و پژو مونتاژ ايرانخودرو رو مهندسين ما ساختن؟
٢-به نظر شما واقعا عيب تكنولوژي بيست سال پيش رو بايد به پاي مهندسيني نوشت كه هرگز به توليد پرايد در سال ٢٠١٥ حتي توصيه هم نكردن؟ (3420564) (alef-11)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۹:۵۸:۳۱
اگر منصفانه قضاوت کنیم درآمدمهندسان به نسبت مسئولیتشان پائین هست اگر خانه ای بریزد کلی جمیعت می میرند ولی در عمل جراحی نهایتا یک بیمار می میرد ضمنا در سایر کشورهاهم این مقدار اختلاف فاحش درآمدی وجود ندارد کشورهای توسعه یافته و یا درحل توسعه موفق به همه رشته ها اهمیت میدهد و عدالت درآمدی رابرای تمام راشته هارعایت میکند. (3711890) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۲۳:۰۲:۴۶
این همه حرف زدی جوابتو تو چند کلمه میدم یه دکتری که به جای کلیه چپ کلیه راستو عمل میکنه دست چپ وراستشم بلد نیست سرتره مشکل ازخودمونه (3977102) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۱۶:۳۶
این همه بنزین پتروشیمی الوده مهندسین نفتی تولید کردید و مردم را بیمار کردین کافی نیست برای نمونه ازمایشی؟ (3417603) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۰:۲۰:۵۹
لازم به ذکر است به دلیل کوته فکری های حاکم از بدو تاسیس وزارت نفت تاکنون ما شرکت لایسنسور معتبر نفتی نداشته و کارهایی هم که انجام شده از سر ناچاری بوده که تایید هم نمیشن ولی بد نیست شما هم مطالعه تون رو بالا ببرید تا بدونید شرکت هایی که این کارها رو انجام میدن چه برنامه ریزی و سرمایه ای رو برای این کارها به خرج میدن. (3418276) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۴:۳۹:۱۱
وقتی برای مهندسان ارزش قائل نشن و به اندازه ی پزشکی به ان بها داده نشه همین شرایط هست در ضمن کارهای مهندسی احتیاج به بودجه و مدیریت قوی داره (3418414) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۸:۰۳:۳۲
یعنی فقط میخواهید حرفی زده باشید
در زمان تولید هم گفته شد بنزن بنزینهای تولیدی بیشتر از حد معمول هست و قابلیت استفاده مستقیم ندارد، حالا تصمیم گیران بدون پالایش نهایی در پالایشگاه این بنزین را به مردم دادند دلیل بر عدم آگاهی مهندسان نفتی است؟!!!!
شما شغل شریفتان چیست؟
چه گلی به سر مردم زدید؟ (3418557) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۰:۳۳:۲۰
کاملا درست است روسها هجده بار نفر با موشک فرستاند فضا، با نوزدهم موفق شدند گاگارین را بعنوان اولین فضا نورد معرفی کنند وقتی درصنعت باری پیشرفت هزینه نکنی همین است ما در صنعت برق چون بعد از انقلاب تحریم بودیم پیشرفت کردیم (3417860) (alef-13)
 
صالحه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۴:۱۷:۴۹
الان من موندم بین تجربی پزشکی ومهندسی پزشکی کدوم رو انتخاب کنم؟ (4521241) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۳۵:۵۶
دوست عزیز این به خاطر مدیریت ضعیفه و گرنه چطوره که تعداد زیادی از دانشمندان مراکز تحقیقاتی غربی از متخصصان ایرانی استفاده میکنند مثل ناسا و آزمایشگاه سرن و سایر و بخش زیادی از این به خاطر تفکر امثال شماست که ارزشی برای مهندسان قائل نیستند و آن بخش که می توانند مهاجرت کردند و آن گروه دلبسته است سازش میکند. (3417491) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۲۱:۳۶
مشکل کشور ما هم همینه که مدیران ما هم مهندسن
مخصوصا رییس جمهور قبلی دکترای عمران (3417611) (alef-3)
 
نا شناس
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۱:۴۹:۱۴
این همه من خوبم تو خوبی رو ول کنید.

اکثر دانشمندان ایرانی مهندس بودن حتی بوعلی سینا

تو ایران رشته های خدماتی مانند پزشکی بیشتر جواب میده تا مهندسی.

مهندسان، پزشکی امروز را دارند پیش میبرند.

پزشک انقدر مرگ انسانها رو میبینه که مرگ براش عادی میشه سالها پیش یکی از دوستان تعریف میکرد که پزشک از سر میز صبحانه بلند نشد تا بالای سر بیمار بیاد و بیمار جلوی چشمان برادرش جان داد.

اقتصاد یک کشور رو مهندسان جلو میبرند نه پزشکی، مهندس عمرانی که فرمودید با انقلاب راهسازی که در کشور راه انداخته بود کشور را به سوی پیشرفت پرتاب کرد اما دشمنان هوشیار تر از ما بودند و جلوی این پیشرفت را گرفتند.
راهسازی پایه پیشرفت است و آیزنهاور این موضوع را خوب میدانست (شبکه بزرگراه‌های بین ایالتی دوایت آیزنهاور)

Dwight D. Eisenhower National System of Interstate and Defense Highways

دست به دست هم دهيم به مهر
ميهن خويش را کنيم آباد
يار و غم‌خوار همدگر باشيم
تا بمانيم خرم و آزاد (3418372) (alef-13)
 
Kiano
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۴۲:۱۱
خیلی از پزشکای ما خارج میرن جای پرستار هم قبولشون ندارن (3417643) (alef-3)
 
مهرداد
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۴۹:۵۲
پزشکای ایران واسه 5 دقیقه معاینه بیمار بالای 10 هزار تومن دریافتی دارن تازه اونم
واسه نسخه تکراری نوشتن چند تا آنتی بیوتیک
در ضمن ی ربات هم میتونه کار یه پزشک رو انجام بده کافی ی برنامه بنویسی که علایم بیماری رو با درمان اونها تو حافظه اش داشته باشه
هیچ ابتکار و خلاقیتی تو کار حداقل پزشکای عمومی وجود نداره
ی هارد اکسترنال ساده کار ی پزشک رو انجام میده همین
برعکس ی مهندس (3417665) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۲۱:۵۰:۵۷
دلیل اینکه پزشکان ایران وقت کمی میذارن برای هر مریض اینه که در کشورهای اروپایی نظارت جدی بر کار پزشکان هست و پزشک میترسه از اینکه اشتباه بکنه چون براش گرون تموم میشه.

اما اینجا یک سازمان هست بنام !!!!نظام پزشکی!!!!! که مثل کوه پشت پزشکان هست!!!!
وزیر بهداشت هم که وزیر پزشکانه!!! ایشون به رییس قوه قضایه نامه مینویسه که پزشکان رو زندانی نکنند!!! عوض اینکه نامه بنویسه که با پزشکان متخلف برخورد بشه!!! (3420712) (alef-11)
 
عباس
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۹:۱۰:۱۱
آخه پرفسور از تلفن،تلویزیون سایر امکاناتی که مهندس ها ایجاد کردن شما استفاده نکن برادر،همون تلفن همراه ت یک ساعت آنتنش قطع بشه چیکار میخوای بکنی!اکثر کسانی که دارن مهاجرت میکنن مهندس هستن یک آمار بگیر تو ۶ سال گذشته فقط نیم میلیون از این کشور نخبه مهاجرت کرده حالا شما ببین از این بین چقدرش پزشک بوده شاید به ۱۰۰ هزار تا هم نرسه بقیه همه مهندس بودن!شما برو ببین کدوم پزشک ثروتش به اندازه بنیان گذار اپل ،مایکروسافت،سیسکو وتلگرامه در ضمن بنده مهندس کامپیوترم وقتی شما دکتر اومدی برای یک نصب ویندوز اورجینال اونم برای یکسال ۱۰۰ تومن پیاده شدی اونم به غیر از نرم افزار های جانبی بعد بیا این حرف ها رو بزن شما مهندس چه گلی به کشور زدین،قانون کپی رایت اگه بود تمام اون پول هایی که از مریض های میگیرین ما مهندس های کامپیوتر با نصب ویندوز و برنامه رو کامپیوتر و گوشیتون اونم برای یکسال از تون میگرفتیم! (3417700) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۹:۲۰:۴۰
مهندسین چه گلی زدن؟ تمام این مملکت با پول نفت میچرخه که در زمان تحریم اگر مهندسای داخلی نبودن و صنعت نفت و گاز رو سر پا نگه نمیداشتن فلج میشدیم و دیگه پولی وارد کشور نمیشد و کسی پولی نداشت که بخواد به پزشک بده (3417721) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۲:۱۷:۳۲
در زمان نفت شما چيكار كرديد با صنعت نفت؟ توليد نفت ما به كمتر از يك چهارم رسيد و تازه اون هم از نظر فني مربوط به دوران قبل از تحريم بود. اگر توان فني و مهندسي داشتيم چرا ميلياردها دلار به دلال داديم تا يك دكل نفتي بخرد و اخرش هم نه دكلي و نه دلاري ديديم. (3418079) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۰:۲۳:۱۱
باز هم امان از بی سوادی یکی از دلایل کاهش تولید عدم خرید اون بوده مگه الان کشوری اومده تو ایران کاری کنه که وزارت نفت میگه ما میتونیم سقف برداشت رو دو برابر کنیم و...؟ (3418280) (alef-13)
 
علی
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۰۲:۳۸:۲۸
این بحث ها درست نیست و نباید در بین جامعه تحصیل کرده انجام شود . لطفا به جای مقابله با هم به فکر وظایف خودتان باشید . بنده پزشک هستم اما از ظلمی که به جامعه مهندسی روا شده شرمگین هستم. (4117147) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۲۲:۰۴:۵۷
اگه مهندسای ایران خیلی کار فوق العاده ای نکردن عوضش هم دارن همونقدر پول میگیرن. ولی پزشکان دارن چندین برابر کاری که می کنن پول میگیرن. هرجور که حساب کنیم متوسط درآمد پزشکان در ایران باید حداکثر 5 تا 10 میلیون باشد در حالیکه در خیلی موارد بسیار بیشتر از اینه. (3420738) (alef-11)
 
داود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۴ ۱۸:۰۴:۵۵
اگه نفت نبود شما پزشکان باید گدایی میكردید چون دیگر این چندرغاز پول هم دست مردم نبود که به شما بدهند، درضمن آنوقت دولت مجبور بود برای کسب ثروت مانند ژاپن به مهندسان اهمیت دهد و جای مانور، تولید و پژوهش را هم برای آنان ایجاد کند.
درضمن تنها چاره شما پزشکان باز کردن درب دانشگاه ها به روی متقاضیان پزشکی است تا مانند مهندسان آنقدر زیاد شوید که نه با 20 یا 30 هزار تومان ویزیت بلکه با 1000 تومان هم راضی شوید. (3884559) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۰:۴۰:۴۱
شما مطمئنی پزشکی ایران کپی کار نیست و پیشرو عمل میکنه ؟ بهتره بری از یه فوق تخصص سرطان سوال کنی از چه دارویی توی ایران برای درمان سرطان استفاده میشه تقریبا همه متخصصین بصورت قاطع داروهای گروه پلاتین رو نام میبرن که در دهه های 40 و 50 میلادی داروی اصلی درمان سرطان توی اروپا وامریکا بود و الان هم پزشکان پیشرو ما از این داروها دارن استفاده میکنن اما در حال حاضر پزشکان پیشرو امریکایی روش جدیدی به اسم ایمینو تراپی رو ابداع کردن که فردی با 90 سال سن که مبتلا به سرطان متاستسیک مغزی شده (رییس جمهور سابق امریکا جیمی کارتر ) توی این سن درمان شده و هیچ اثری از سلولهای سرطانی توی بدنش نیست . البته مطمئنا جنابعالی پزشک هستید . بنده هم مهندس هستم اما به خاطر بیماری یک از اقوام با پزشکان فوق تخصص زیادی تو ایران مشورت کردم که تقریبا همگی شان از آخرین روشهای مفید روز دنیا بی اطلاع !!! بودن روشهایی نظیر فوتوداینمیک ترپی یا ایمینو ترپی در درمان سرطان های مرحله چهار و متاستسیک در سایر اندامهای بدن ! (3417873) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۰:۵۸:۰۴
شما پزشکا اگه تجهیزات خارجی نبود ( که کار مهندساست ) از ابوعلی سینا هم کمتر میدونستید (3417911) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۰:۱۷:۴۸
عزیز دل این چه قیاس غلطی است که شما دارید لطفا بفرماید سیستم آموزشی مهندسی چقدر درسته و مهندس چقدر اجازه ی رفتن به صنعت رو داره؟در مقابل در سیستم پزشکی آدم ها در اختیارند برا تحقیق و پژوهش(اصلا مخالف نیستم و کاملا موافقم)2)شما اگه تو آمریکا هم سیستم مدیریتی ایران خودرو و سایپا رو داشته باشید خروجیش پرایده وقتی سیستم رقابتی نیست همین میشودو3)دوست عزیز تربیت مهندس نیاز به سرمایه داشته و باید متناسب با نیاز باشد در غیر اینصورت نمیتواند کاری انجام بدهد به طور مثال یک مهندس مکانیک نمیتواند مثل دکتر مطب بزنه و از ملت پول بگیره(البته مورد چهارم به طور کامل برا تمام رشته های مهندسی نیست)و هزاران دلیل دیگه که جاش این جا نیست (3418271) (alef-13)
 
امیر سالاری
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۰:۲۲:۵۴
برادر موقع عصبانیت فقط نکات منفی رو نبیبن.
بچه های فنی اکثرا از هوش بالایی برخوردارند
کارهای خوبی هم کردن و میکنن ، ولی کدام پشتوانه مالی؟؟؟
اکثر نوابغ دانشگاه های برتر از ایران میرن چون هیچ عدالتی بین درآمد مهندس ها و دکترها و وکیل ها نیست ، مطمئنا بچه های فنی تو هوش و زحمتی که کشیدن چیزی از دکترها کم ندارن.
پس توهین نکن و نگو نتونستین ، میتونیم ولی بایدحداقل ها فراهم باشه.
کدوم پژوهشکده یا برند مطرح خواسته کار خوب و مهندسی شده ایرانی تحویل بده که نتونستن بسازن؟؟؟
اگه دکتر هم مثه کالاو خدمات مهندسی وارد میشد بهتر همدیگر رو میفهمیدیم دکتر... (3418279) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۸:۰۴:۲۶
ساعت کار مفید پزشکان را خیلی خوب گفتید
کلی مشعوف شدیم
ساعت کار مفید برای کی؟
بیمار؟
یا جیب مبارک پزشک؟ (3418560) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۲۳:۰۹:۳۹
بعد بازیگرا پزشکا دومین قشر هستند که نیاز به روانشناس دارن چرا که حرص پول باعث شده تمام وقت کارکنند برای پول بیشتر نتیجه اش میشه تجاوز طلاق مشکلات خانواده مشکلات اجتماعی فقر یکسری ها و... متاسفم از مردمی که گذاشتن یکسری ها بشن مسئولینشون (3977110) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۸:۰۹:۲۲
دوست عزیز من خودم دکتری مهندسی برق دارم و برادرم هم متخصص رادیولوژیه. یعنی دقیقا هر دو کار رو می فهمم. من موافقم که کار پزشکها (بویژه در بیمارستان) سخت تر و پر استرستره. ولی میزان درامد رو این دو مولفه تعیین نمیکنه. تو کشور ما ، اغلب ما درصد کاری می کنیم. یعنی مثلا در رشته های مهندسی هم همینه چون هزینه ها در رشته ساختمان بالاتره بالطبع درصدی هم که مهندس عمران میگیره خیلی بالاتر از مابقی رشته ها میشه. در کشورهای پیشرفته اینطور نیست
به عنوان مثال به این سایت که حقوق مهندسین رو مقایسه کرده مراجعه کنید می بینید که با انچه که در کشور ما هست تفاوتش خیلیه
http://typesofengineeringdegrees.org/highest-paid-engineering-jobs/

ضمنادر خصوص صنعت خودروسازی و مسائل دیگه که گفتید باید عرض کنم ان مسائل بیشتر از آنکه ربط به مهندسین ما داشته باشه به سیاست گذاریها ربط داره اگر نه بیشترین دانشمندان ما از رشته های علوم و مهندسی بودند و کمتر پزشکی به رده های بالا رسیده. مثال: هشترودی حسابی، لطقی زاده، فضل الله رضا و ...همین اخیر خانم مریم میرزاخانی ریاضی دان برجسته که بالاترین نشان علمی ریاضی رو دریافت کرد.
باور بفرمائید با همه احترامی که به همه پزشکها دارم ولی این تبعیض وجود داره (3418574) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۸:۵۱:۴۵
دوست عزیز چون به طور مشخص به بچه های شریف اشاره کردید لازم دونستم به عنوان عضو کوچکی از این گروه چند نکته را گوشزد کنم:
1- همین مهندسانی که شما می فرمایید دارند پراید تولید می کنند، همین ها در آلمان دارند BMW تولید می کنند.
2- دوستان مهندسی، خیلی هایشان تشریف بردند آن سر دنیا و دارند آنجا آقایی می کنند دوست من. مشکل مدیریت کشور را گردن ما نندازید.
3- درست است که رتبه پزشکی ما در جهان خوب است، اما بهتر است بدانید در بسیاری از علوم مهندسی هم ایرانی ها در جای جای دنیا رتبه های عالی را از آن خود کرده اند.
4- نه به شما که به همه از جمله خودم عرض می کنم، چرا داستان را اینقدر مانند بچه ها دکتر مهندسی کرده اید؟
یک واقعیت وجود دارد آن هم عدم تناسب درآمد پزشکان عزیز با سایر اقشار جامعه است. دوستان بزرگوار پزشک، کسی که کل درآمدش 2 میلیون تومان است، وقتی برای بیماری فرزندش به شما مراجعه می کند و برخی همکاران شما با کمال وقاحت و بعد از کلی منت، می فرمایند فلان تعداد سکه (کارت به کارت قبول نمی کنند تا ردش نماند) بیاور مطب تا فرزندت را عمل کنم، و قسم نامه خود را زیر پا می گذارد و پدر بیچاره را که جان فرزندش را در خطر می بیند، به قرض و بدهکاری می انداز، طبیعی است که جامعه نسبت به این رفتارها غضب می کنند.

کاسب اگر جنسش آنقدر گران باشد که نتوانم بخرم، خب نمی خرم، اما وقتی پای جان خودم و خانواده ام در میان است، می روم قرض می کنم تا جان عزیزم را نجات دهم، در چنین شرایطی عمل این گروه پزشکان مانند دزدان سر گردنه است.

اگر سیستم نظارتی و قانون گذاری، جریمه های سنگین برای این گونه رفتارها وضع می کرد و اجرا هم می نمود، دیگر شاهد چنین رفتارهای سخیفی نبودیم.

یقین داشته باشید،مردم رفتار پزشکان پاکدلی که بعضا پول ویزیت را هم اختیاری از بیمار دریافت می کنند، پزشکانی که زحمات فراوان می کشند، و تنها همان حق قانونی خود را دریافت می کنند را هم می بینند و قدردان آنها هستند. (3418650) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۴:۴۶:۳۱
مدیریت بخش های مهندسی در کشور هم لابد دست ما پزشکاست. (3419640) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۷:۲۳:۵۲
مجید جان بحث سیاست است نه مدیریت (3420080) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۹:۲۳:۴۹
" ( اما علوم پزشکی ایران پیشرو وکپی کاری نمیکنه و خودش ایجاد کننده انواع روشهای درمانیه) " !!!!
دکتر جان ، فکر میکنی این پبشرفت ( در نظر شماها ) چه جوری بدست اومده ، مگه غیر این بود که مردم ایران شدن موش آزمایشگاهی شما و هر بلایی دوست داشتین سرشون آوردین و کسی هم نبوده بازخواستتون کنه ، غیر از این بوده که با سعی و خطا و بازی با جان و مال این مردم بوده .
بهتر بود بجای این در اخلاق و انسانیت پیشرفت می گردین.
باید هم وزیر بهداشت سرمایه دار مدافع شماها باشه آخه اونکه از درد و رنج این مردم ستم کشیده چیزی نمیدونه و نخواهد هم دونست
تو این مملکت سرمایه داری کسی نیست حتی صدای این مردمو بشنوه که این پزشکا ( که با پول بیت المال و پول مردم رفتن و پزشک شدن ) اینهمه در حقشو ظلم نکنن (3418729) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۰:۱۰:۰۷
نه تنها مهندس فارغ التحصیل از شریف بلکه از خیلی از دانشگاههای حتی شهرستان توانایی بسیار بالایی در طراحی دارند اما ایکاش کمی دقت بفرمایید که فقط توانایی ملاک نیست بلکه سیاستهای دولتی هم خیلی تاثیر داره که ما نتونستیم طراح بشیم وگرنه خیلی از طراحای بزرگ دنیا ایرانی هستند بنابراین بیخودی جامعه دانشگاهی رو متهم نکنید (3418827) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۰:۱۹:۳۶
دراینکه برای اخذ مدرک در رشته های مهندسی وقبول شدن در مفاد درسی وآموزشی آن به ویژه در دانشگاه هایی مانند صنعتی شریف به مراتب باید بیشتر از پزشکی استعداد وهوش داشته باشی شکی نیست من شکی ندارم که عمده پزشکان حتی قادر نخواهند بود از عهده دروس علوم پایه مهندسی بر بیایند تا چه رسد به علوم تخصصی آن با این حال در اینکه پزشکان محترم وکار آنها نیز بسیار ارزشمند است نیز شکی نیست اما سوال این است که آیا پزشکان در جوامع شاد وخرسند وبالنده وشایسته سالار نیز چنین جایگاه وحقوقی خواهند داشت عمده ارزش کاذبی که هم اکنون شغل پزشکی وجایگاهش یافته است به علت این است که بیماری ومریضی بیش از حد شده است ومردم گرفتاری هایشان نیز زیاد شده است همانند جایگاهی که وکلا به علت اختلافات ودعاوی واز هم گسیختگی شدید وجرایم زیاد کسب کرده اند یا سازمان های قبرستان ها که هم اکنون بدلایل خود درآمدهای افسانه دارند .
موضوع این است که ارزش وجایگاه مهندسان متناسب ووابسته با نوع وتصمیم گیری های مدیریتی کلان وبنیان های اقتصادی کشور ها است .
در کشوری که اقتصاد آن رانتی ودولتی است واز اقتصاد مولد در آن خبری نیست وزندگی مردم ودولت عمدتا" با پول نفت می چرخد وحدود 30میلیون نفر زندگیشان از دولت است وسرمایه داری حاکم از نوع دلالی صرف وسوداگرانه است واز صنعت وتولید خبری نیست مهندسان چه جایگاهی می توانند داشته باشند در گذشته و هم اکنون در بدنه دولت چند درصد از تکنوکرات ها حضور داشته ودارند این گروه همواره در رده های سوم به بعد قرارگرفته اند .وقتی کارفرماها دولتی وپروژه ها وسرمایه گذاری ها رانتی است و مدیران وصاحبان شرکت های پیمانکاری عمدتا" افرادی غیرحرفه ای وبدون تحصیلات بوده واز هرگونه دانش روز مدیریت بی اطلاعند واهداف حرفه ای ندارند وصرفا" بدنبال پولشویی واهداف سوداکرانه خود هستند آیا مهندسان زیر نظر چنین افراد وشرکت های غیر حرفه ای که سازمان حاکم آنها نیز عمدتا" رابطه ای است می توانند بالندگی ورشدداشته باشند .البته من از تولیدات بی رویه وبیهوده دانشگاه آزاد وامثالهم درخصوص تولید فارغ التحصیلان بیکار مختلف اعم از مهندسی و.... هیچگونه دفاعی ندارم واین موضوع نیزخاص رشته های مهندسی نیست بلکه مربوط به پدیده ای بدون هدف وتبیین نشده وبی برنامه به نام داشنگاه آزاد و.. است
نکته دیگر این است که شغل پزشکی با محدوده مشخصی به نام انسان بیمار با علوم تکراری ( البته نه در همه حوزه هایش )ومجموعه محدود آزمایشگاهی سروکار دارد وحوزه وابستگی هایش نیز به مراتب بسیار کمتر از مهندسان است وقابلیت های فردی براحتی درآن می تواند شکوفا شود ولی سرآمد شدن وبالندگی مهندسان وابستگی زیادی به ساختار مدیریتی واقتصادی جامعه دارد برای اینکه موضوع شفاف تر شود فازغ از ارزشی واقعی که برای شغل پزشکی قائلیم به کشورهای دیگر نظری داشته باشیم وجایگاه پزشکان را نسبت با ایران مقایسه کنیم می بینیم که غیر قابل مقایسه است جایگاه پزشکان درجامعه امروز ایران همانند کاهنان مصرقدیم می ماند واز هرگونه مصونیتی برخوردارند و طبقه دوم حاکمیت کشور را تشکیل می دهند آیا این پدیده ای عجیب نیست !!!!
متاسفانه هر فردی در مراجعات خود وشنفته هایش در می یابد که بسیاری از پزشکان از رسالت واقعی خود دور افتاده اند وکاملا" سوداگری می کنند (هرچه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک) پزشکان می بایست پیشتاز تحقق ارزش های انسانی وانسانیت باشند در صورتی که هم اکنون ارزش های انسانی در این قشر وجامعه بسیار کمرنگ شده است وباز کردن بخیه بیمار یا عدم پذیرش مادر حامله ومرگ فرزند و مادر نشانه های بسیار خطرناکی برای از بین رفتن ارزش های انسانی در این قشر وجامعه است
یک نظر (3418860) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۲:۰۲:۵۸
بخیه چند؟ (3419137) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۴:۴۵:۲۵
این مشکلاتی که گفتین همه با بودجه و مدیریت درست برطرف می شه.وگرنه علم مهندسی زیاد تفاوتینمی کنه داخل و خارج. (3419635) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۰۹:۴۲
اگه فقط معنی 22 میلیارد یورو پول نقد عزیز دل بابک زنجانی با مدرک سوم راهنمایی رو میفهمیدین که برابر کل بودجه وزارت بهداشت در چند سال اخیره
اونوقت نمیومدی برای درامد یک درصد از پزشکان اینجوری داستان بنویسی
مشکل شما اینه که فقط دوقدمیتو میبینی (3417140) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۲:۰۸:۵۹
خوشم میاد خودتون رو با کلاهبردارها مقایسه می کنید. البته گویا درست هم هست! (3419154) (alef-3)
 
vahid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۰:۵۳:۲۲
همین الآن دارم بیست و سی می‌بینم
افزایش ده درصدی تعرفه ها ...
پر رویی تا چه حد ... تا چه حد ... (3733448) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۱۱:۰۰
همه این مقایسه ها و گفته ها بی مورد است در همین مقایسه بالا هم کاملا مشهود است ما با جامعه ای از هم گسیخته و در حال فرو پاشی مواجه ایم. پزشک، پرستار، قاضی، مهندس، وکیل، حسابدار،، کارمند و .... همه خود را محق و دیگری را مجرم می دانند. (3417143) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۲:۳۹:۰۹
مهندسان هر چه هستند بخیه صورت کودک را به خاطر 105 هزار تومان نمی‌کشند. (3418111) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۱:۳۹:۰۸
من مهندس ناظر گازی را می شناسم که یک دیوار را خراب کرد به خاطر اینکه دودکش آن درست ساخته نشده بود و معمار قصد فریب مهندس را داشت.
فارغ التحصیل دانشگاهی که اخلاق و جسارت نداشته باشد باید مدرکش را پاره کند و بنشیند در خانه . (3419079) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۴:۴۷:۳۰
ولی هزاران نفر را با پرایدشان مستقیم به کار مرگ میفرستند. (3419644) (alef-3)
 
mostafa
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۲۳:۱۴:۱۹
می خواست بره زانتیای وطنی بگیره که نمیره هرچقدر پول بدی اش می خوریOK!!! (3420883) (alef-11)
 
یک قاضی
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۹:۲۶:۵۴
الف جان خواهشا چاپ کن
قاضی هستم حقوق ۲۸۰۰ تا ۳۰۰۰ بعد شما انتظار داری عدالت باشه و مبارزه با فساد باشه قاضی که دنبال وام و ماشین قسطی پژو با شه
نمیتونه همه انرژیشو برای مبارزه با فساد بزاره هرچند همینطوری هم ماهانه ۱۵۰پرونده متوسط رسیدگی است
قضات با ۲۰سال سابقه ۵تا۶ میلیون حقوق میگیرند (3417732) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۱:۴۱:۳۸
سوالی که برام جالبه چرا پزشک؟!!! بابا این همه فوتبالیست!!! چیکار میکنه؟!! دنباله یه توب میدوه؟!؟!! دم پزشک و مهندس گرم اون توپ رو کجا دلم بزارم (3418365) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۴:۳۴:۱۳
مهندسای عمران هم مثل شمایند کسی از حق و حقوقشان دفاع نمیکند (3418413) (alef-3)
 
نانا
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۴:۲۸:۵۳
یکیشون هم من ابله
سال 76 رفتیم رشته ریاضی ، شاگرد اول مدارس کل یزد
سال 82 قبولی تو یه رشته در پیت
سال 87 با بدبختی یه کار تو کتابخونه (3421942) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۰۰:۰۷:۱۳
اسماعیل
من سال گذشته بابام بردم پیش یک متخصص قلب در شیراز وقتی نوبت گرفتم
منشی گفت 130.000تومان بده گفتم چرا اینقدر ؟ گفت ما از همه بیماران این مبلغ میگریم گفتم تعرفه 25000 تومان هست . منشی گفت :
1- 5000تومان بابت گرفتن فشار خون
2- 15000تومان بابت نوار قلب
3- 85000 تومان بابت اکو
4- 25000تومان بابت وزیت دکتر هست
گفت هر بیمار که دراین مطب بیاید باید تمام این مبلغ را یکجا بپردازد
در این مطب سه خانم ( فوق دیپلم و لیسانس پرستاری) که بصورت جداگانه نشسته بودند یکی فشارخون مشخص میکرد یکی نوارقلب ویکی اکو بعدنتیجه هر سه رامی گرفتی بعد پیش دکتر می بردی
دکتر از ساعت 4 شروع به معاینه مکرد تا ساعت 10 شب
من نفر دوتا مانده آخربودم شماره 100
به منشی گفتم هر روز این مطب این قدر شلوغ هست گفت دکتر هر روز عصر بجز جمعه بطور متوسط 100 نفر معاینه میکند صبح ها هم تو بیمارستان اردیبهشت عمل می کند

یک حساب سرانگشتی :
هرعصر تا شب سیزده میلیون تومان
بجز صبح ها

راستی کجای دنیا یک پزشک اجازه دارد این همه بیمار دراین زمان محدود ببیند ؟

راستی کجای دنیا اکو و موارد فوق پرستا ر انجام می دهد و ولی حق وزیت متخصص پرداخت میشود (3424152) (alef-13)
 
م
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۷:۵۲:۵۷
سلام - جانا سخن دل ما را گفتی
من و یکی از دوستانم دقیقا همین حالت برامون اتفاق افتاده. یعنی با یک ضریب هوشی تقریبا برابر من رفتم ریاضی و اون رفت تجربی. من ارشد مهندسی گرفتم با حقوق تقریبا 2.5 و اون پزشکی گرفت با حقوق تقریبا 6 میلیون.
ممنون از این همه عدالت (3415759) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۶:۴۸:۴۳
آقای مهندس ،توی صنف مهندسین هم کسانی هستن که درامدشون برابر درامد کل پزشکای همون شهره ،شما اگه عرضه داری مثل همون مهندسا باش پول پارو کن ،
دلیل نمیشه بی عرضگی و تنبلی خودتو بزاری به پای دیگران (3417369) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۳۳:۴۷
آقای با عرضه،
پزشک مینیمم حقوقش 6 میلیون هست و مهندس مینیمم حقوقش 1.5 میلیون. (3417482) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۴۱:۴۷
آخه نیست پزشکا بر اساس مهارت پول میگیرند. البته دور نیست اون روزی که بساط کاسبی با جان مردم برچیده بشه... (3417513) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۴۸:۲۱
این‌که در صنف مهندسی کسانی هستند که از پزشکان بیشتر درآمد دارند، دلیلی بر بی‌عرضگی دیگران نیست. در همه صنوف عده‌ای درآمد بالا و عده‌ای درآمد پائین‌تر دارند و همیشه و در همه جا طیفی از درآمدها وجود دارد. شما بگو صنف خیاط‌ها!

اما بحث بر سر این است که میانگین درآمدی پزشکان بسیار بالاتر از دیگر تحصیل کرده‌ها است و اختلاف درآمدی پزشکان با دیگر تحصیل کردگان در ایران با هیچ یک از کشورهای دیگر -حتی کشورهای سرمایه‌داری- قابل مقایسه نیست.

این اختلاف و تبعیض، انگیزه دیگر تحصیل‌کردگان و تلاش‌گران برای انجام فعالیت‌هایشان را از آن‌ها می‌گیرد و این موضوع مهمی است که باید درباره آن بحث کرد.

اگر کمی از آمار سر درمی‌آوردید، این حرف را نمی‌زدید. البته کمی اخلاق داشتن هم می‌توانست نتیجه مشابهی برایتان داشته باشد. (3418214) (alef-13)
 
مهندس
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۲:۰۶:۱۶
بلی عزیز راست میگی...شمایی که برا مردن مریض زیر تیغ جراحی پول وتعهد میگیری...درصورتی که مهندس تا دستگاهتو درست نکنه پولی نمیگیره وتعهدی هم نمیگیره...وایراد اینجاست... (3421642) (alef-3)
 
مهدي
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۷:۵۹:۲۴
بار علمي يك دكتراي الكترونيك يا كامپيوتر يا مخابرات يا رياضيات و فيزيك بالاتره يا يه پزشك متخصص؟ بار علمي كسي مثل پروفسور مريم ميرزاخاني استاد تمام استنفورد بالاتره يا يه دكتر متخصص؟ الان يه سري دكتراي بي سواد ميان ميگن : جون آدمارو با چهارتا فرمول يكي ميدوني؟ آخه بي سواد اگه رياضي و فيزيك و شيمي و الكترونيك و كامپيوتر نبود كه دستگاهي طراحي نميشد كه تو باهاش پول پارو كني؟
يه دستگاه پيشرفته سونوگرافي الان خودش همه چيو دقيق اعلام ميكنه و نياز به تخصص خاصي نيست ولي يه سونوگرافيست از خدا بي خبر بابت دو دقيقه كشيدن اون وسيله به بدن بين ١٠٠ تا ٥٠٠ هزار تومن پول ميگيره !!!! (3415766) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۳:۰۸:۰۷
ببخشید مهندسان ایران چی درست کردن؟ چی ساختن؟
چرا همه دنبال جنس خارجین.
شرایط تحریم نشون داد بود نبود مهندسی فایده نداره (3416743) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۰۷:۲۸
مردم ایران برای دو تا چیز پول زیادی حاضرن بپردازن. یکی برای سلامتیشونه که حاضرن حتی تمام زندگیشونو بدن تا مثلا چار روز بیشتر زنده بمونن همین هم باعث میشه یه عده از این فرصت کمال سو استفاده رو ببرن و بابت 4 دقیقه ویزیت شدن پول حسابی بدن ولی کار مهندسی به چشم کسی نمیاد. (3417411) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۴۰:۲۸
اتفاقا پرايد خيلي تو چشم هست. (3417510) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۴:۴۵:۴۴
پراید به خاطر اینه که به مهندسی بها داده نمیشه (3418417) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۲:۳۷:۱۶
و دومی را خودمون باید حدس بزنیم؟! (3418107) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۳۸:۱۵
دوست عزیز! اگه تحریم بر تجهیزات پزشکی و داروها هم اعمال میشد بود و نبود پزشکان تقریبا فرقی نمیکرد. (3417498) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۳:۱۰:۲۷
اخه عقل کل هیچ جای دنیا به مدرک و درس حقوق نمیدن.
همه جای دنیا درامد و بازار کار پزشکی بهتر از حتی استاد کوانتوم هاروارده.
شما هم اگر چیزی از مهندسی بارت بود یک شرکت میزدی پروژه میگرفتی ماهی چن صد میلیون مثل مهندسان کاردرست موجود در می اوردی.
انتظار داری پشت میز بشینی اینترنت بازی کنی بهت حقوق کلان بدن


ضمنا تو که انقدر دنبال پولی چرا نرفتی پزشکی بخونی (3416752) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۳۶:۲۶
حرف شما درست نیست.
هیچ کجای دنیا تفاوت آنچنانی بین بین حقوق مهندس معمولی و دکتر عمومی وجود نداره. اما در ایران پزشک عمومی عادی حداقل 4 برابر یک مهندس با مدرک ارشد درآمد داره. (3417492) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۰:۲۸:۰۳
خدا رو شکر که پاسخ پزشک ها و مدافعانشون تو حرفاشونه!!!
فقط قضاوت کنید!!!
ضمنا تو که انقدر دنبال پولی چرا نرفتی پزشکی بخونی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3418287) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۰:۳۳:۰۸
بله آمریکا شاید اینطور باشه اما من که از نروژ و سوئد خبر دارم میانگین حقوق پزشک 1.5-1.6 میانگین حقوق مهندسان است (3418298) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۴:۴۹:۱۷
ماهی چند صد میلیون ؟از کجا دراوردی .برای نظارت یه ساختمان کلا 5میلیون هم نمیدن.ازهمه جا خبر دار چند صد میلیون در ضمن بگم مهندسی تحلیلیه و به انرژی بیشتری نیاز داره (3418418) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۰:۱۳:۵۰
جناب پزشك دستگاهي كه تو با هاش كار مي كني تشخيص ميدي ويا معالجه مي كني يك مهندس ساخته . اگر اين دستگاههاي پيشرفته ساخت يك عده مهندس نبودن تو كاري نمي تونستي بكني (3418841) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۲:۱۸:۴۳
پزشکان بدون مرز یا پزشکان بدون حد و مرز؟ (3419197) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۳:۴۶:۰۵
مهندسان توانمند خارجي هزينه خريد اون دستگاه سونوگرافي را به طور تمام و كمال دريافت مي كنند. هر دستگاه سونوگرافي (در سطح متوسط) قيمتي معادل سيصدو پنجاه ميليون تومان دارد كه مهندسي كه زحمت كشيده پولش را هم گرفته و نوش جانش. پزشك هم علاوه بر هزينه اون دستگاه بايد هزينه نگه داري سونوگرافي و مطب و منشي را هم بپردازد. اگر براي خريد دستگاه وام گرفته باشد بايد سود ان را هم اضافه كنيم. بنابراين جنابعالي بهتر است در مورد هزينه هاي سونوگرافي مغالطه نكنيد و اگر هم فكر ميكنيد زدن پروب سونوگرافي به بدن دودقيقه طول مي كشد و نيازي به سواد هم ندارد بهتر است جنابعالي هم يك دستگاه سونوگرافي براي خودتان تهيه نماييد.

ضمنا مطالعه كتاب هاي ادبي مي تواند به بهبود ادب و گفتار و رفتارتان كمك كند.

الف خواهشا منتشر كن. (3416888) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۴۸:۵۷
موافقم با شما. به عنوان یک عضو هیات علمی در رشته های مهندسی، مشکل مهندسین را بی سوادی و به خصوص عدم توانایی در کارآفرینی و ایجاد ارزش افزوده می دانم. از صدنفری که مهندسی می خوانند نهایتا یکی دو نفر مهندس خواهند شد. البته تحریمهای اقتصادی مهندسی را در ایران تضعیف و پزشکی را تقویت نمود. با این حال، مهندسان واقعی درآمدی صدها برابر نسبت به بهترین پزشکان دارند، منتها در انظار نیستند. بنده 4 نفر مهندس می شناسم که از یک نیروگاه برق در شرایط قبل از تحریم، هرکدام سالی 200 میلیارد درآمد داشتند! (3417233) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۶:۴۰:۲۶
درود بر شما كه انسان منصف و واقع بيني هستي. (3417347) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۳۸:۴۴
سلام. یک مشکل اساسی جامعه اعضای هیئت علمی کم سوادی مثل شما بزرگوار هستن. اگر در شرایط قبل تحریم 4 مهندس از یک نیروگاه هرکدوم 200 میلیارد که اون موقع میشد جمعا 800 میلیون دلار درآمد داشتن! با این مقدار پول میشه یک نیروگاه برق تاسیس کرد و این یعنی این نیروگاه میزان درآمدش در یکسال بیش از 100 درصد سرمایه گزاری انجام شده برای احداثش بوده. کجای دنیا چنین اتفاقی میتونه بیفته؟ یک نیروگاه در بهترین حالت میتونه 20 درصد ارزش خودش در سال سود خالص بده (تازه در بهترین حالت). شما که دانشجوها رو بیسواد میدونی یه فکری برای سواد ریاضیت بکن که تو جمع و تفریق گیر نکنی استاد! (3417500) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۵۸:۵۰
معلومه لحن صحبت دوستان مهندس با اساتیدشان هم چندان مناسب نیست. پزشکان که دیگر جای خو دارند. (3417682) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۹:۳۴:۱۳
کی گفته با 800 میلیون می شد نیروگاه زد؟ تو از کجا ظرفیتش رو میدونی که نتیجه گرفتی؟ (3417741) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۱:۰۲:۳۹
دوست عزیز نیروگاهی که بتونه به 4 تا مهندسش 800 میلیون دلار حقوق بده؛ اونوقت چه درآمدی رو میتونه نصیب سرمایه گزار اصلی کنه. با کسانیکه تو زمینه نیروگاهی فعالیت می کنن صحبت کنید تا بفهمید حقوق 200 میلیاردی یک مهندس حتی اگر اون شخص ادیسون هم باشه محاله وجود داشته باشه. مگر اینکه اون نیروگاه به جای برق طلا! تولید کنه (3417924) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۱:۲۰:۲۹
دلار نه تومن (3417954) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۲:۰۴:۰۱
پس نه ریال؟؟!!! (3418048) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۹:۴۳:۰۸
ظرفیتش مهمه. (3417760) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۱:۱۹:۲۲
احسنت . ایشون همینجوری میگه 200 میلیارد . احتمالا هزینه احداث رو با درآمد اشتباه گرفتن !!! (3417952) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۲:۱۱:۰۰
سال تاسیسش مهمه جانم. (3418063) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۰۳:۱۷
بحث این است که پزشکان کم‌سواد حداقل 10 برابر بهترین مهندسان حقوق می‌گیرند.
و البته این مثال را هم می‌توان زد که پزشک حاذق و پژوهشگری که درمان جدیدی را برای بیماری‌های خاص کشف کند، می‌تواند درآمد بسیار بسیار بالائی داشته باشد، ولی این دلیل می‌شود که دیگر پزشکان که رویه روتینی انجام می‌دهند پزشک ندانیم؟!
بحث مقایسه بین چنین پزشکی با مهندسان نیست. بحث بر سر مقایسه‌ای میان توزیع درآمدی در میان پزشکان و توزیع درآمدی در میان مهندسان هست که در این بین طیفی متنوعی از درآمد وجود دارد، اما اختلاف واضحی میان میانگین درآمد دو گروه وجود دارد که مورد اعتراض است.

ای کاش اندکی از آمار سر درمی‌آوردید! که البته در آن صورت احتمالاً سراغ رشته پزشکی نمی‌رفتید. :-) (3418147) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۱:۵۴:۵۵
نیروگاه فوق در سال 84 با هزینه 400 میلیارد احداث شده بنابراین سال 90 اگر 800 میلید درآمدش باشه، بی سوادی یه دانشجوی مهندسی ثابت میشه! (3418025) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۲:۰۶:۰۹
بله یک نیروگاه 1500 مگاواتی چنین درآمدی داشته. حرف شما درست است. (3418052) (alef-11)
 
mostafa
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۲۳:۲۶:۲۶
حرف شما درست جناب هیئت علمی اون مهندسا پول خلاقیتشان را می خورند و 200 ملیارد میگیرند(نوش جونشون) ولی پزشک چه خلاقیتی دارد که باید ماهی 80 ملیون دولت به انها بدهد (ان هم به عناوین مختلف )یا ویزییت 60 یا 70 تومنی به خاطر ی ویزیت ساده سرماخوردگی ازملت بگیرند (3420915) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۲۳:۵۰:۱۰
کدوم خلاقیت
یه جوری میگی خلاقیت که انگار تا بحال هیچ نیروگاه برقی در جهان ساخته نشده و مهندسین ما اولین هستند. (3422767) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۹:۳۳:۵۵
مهندس برق:

حرفی بزن که با عقل جور در بیاد. نیروگاهها که اکثرا دولتی اند و مدیران آن براساس رابطه تعیین میشن. سرمایه نیروگاه را بله بیرون میکشند و جزو درآمد حساب می کنند. (4114806) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۳:۵۵:۲۲
لطفا توهین نفرمایید آقا مهندس قباحت دارد (3421854) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۰۵:۴۹
دولت باید کف حقوق سایر وزراتخانه ها رو هم به حد وزرات بهداشت برسونه. اگه این کار رو نکنه در بلندمدت آسیب های زیادی به جامعه وارد می شه. (3415770) (alef-3)
 
ثریا
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۲:۴۵:۱۸
من خودم فوق لیسانس حسابداری دارم و توی یکی از این بیمارستانها حسابدارم حقوقمم یک و دویسته حالا کجا وزارت بهداشتیا زیاد می گیرن بجز پزشکها (3416672) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۲۱:۵۶:۴۲
اینکه حقوق دیگران کمه بیشتر مربوط به وضع اقتصادی کشوره که البته دولت و مسئولان هم این وسط مقصرن.
ولی در این وضعیت پزشکان دارن غیرمنصفانه از مردم پول میگیرن. اگه یک بقال جنسش رو دو برابر قیمت به پزشکان بفروشه صداشون درمیاد و طرف باهاش برخورد میشه ولی وقتی پزشکان دارن چندبرابر از مردم ایران پول میگیرن کسی صداش در نمیاد.
آیا پزشکان حاضرن مثل اروپا به کارگر و منشی مثلا ماهی 5 میلیون بدن که از بقیه مردم میخوان به اندازه اروپا بهشون پول بدن؟ (3420723) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۰۶:۲۵
بهترین مطلبی بود که الف منتشر کرد

سال 72 با امید فراوان و نمره عالی ، رشته ریاضی فیزیک را انتخاب کردم . این همه تفاوت حقوق در آن سالها وجود نداشت که اگر این چنین بود ، کلاسهای رشته ریاضی فیزیک خالی از دانش آموز میشد و امروز مهندسی در مملکت وجود نداشت . امروز با وجود تحصیل در بهترین دانشگاه دولتی و بهترین رشته مهندسی و در مقطع ارشد ، حقوقی کمتر از 3 ملیون دریافت میکنم . کاش مهندسین هم وزارت مهندسین داشتند !! (3415773) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۵۲:۰۲
جالب است بدانید وزیر علوم کنونی یک پزشک است و قبلاً وزیر بهداشت بوده. و این در وزارت علوم پیش از این هم سابقه دارد. قبل‌تر از این هم یک پزشک 16 سال وزیر خارجه ما بود و هنوز هم در این وزارتخانه پدرخوانده محسوب می‌شود. (3418219) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۵:۴۰:۴۹
ای خدا! پزشک اطفال 16 سال وزیر خارجه بوده.... :-// (3423492) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۰۷:۲۱
کاملا درسته. بخاطر اینکه کشور از تولید کننده به مصرف کننده شد که در این صورت نیاز به مهندس نیست. (3415778) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۴:۳۲:۱۶
دقیقا اکثر دوستان هم انتظار دارن صرف مدرک گرفتن حقوق مزایای بالا بگیرن این ناشی از همان مسلک کارمندی و پشت میزنشینی است. در غرب هم مهندس کارمنده و حقوق کلانی نمیگیره تازه استخدام دایمی هم نداریم (3417031) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۵۴:۴۰
چرا این رو در مورد پزشکا نمیگین؟ مهندسین باید همه کارآفرین باشن ولی پزشکا نه؟ مگه جامعه پزشکی ما چه گلی به سر علم پزشکی دنیا زده! غیر از اینه واسه بیشتر بیماریها تنها توصیه شون تحمل کردنه ؟!
اگر مهندسی نبود بیشتر ابزارهای تشخیصی و جراحی پزشکها هم وچود نداشت. (3417548) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۰۰:۳۸:۳۶
من موندم الان پزشکا و مهندسا سر چی بحث میکنن ؟! بابا ما ها که از امریکا و اروپا نیومدیم هممون ایران درس خوندیم و می دونیم کیا رفتن ریاضی و کیا رفت تجربی ! همیشه شاگرد زرنگا ریاضی میرفتن و البته گاهی یکی یا دو تا شاگرد زرنگم میرفت تجربی ! دیگه چیزی ک همه ب چشم دیدیم که نمیشه منکر شد (3981190) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۱۴:۲۰
بسیار مطلب جالبی بود، من با داشتن مدرک ارشد کامپیوتر از دانشگاه تهران حداکثر 2 میلیون حقوق دارم اما هم دوره ای من با داشتن مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه آزاد 10 میلیون تومان در دوره طرح حقوق می گیرد، با وجود این که در دوره دبیرستان معدل ایشان از من پائینتر و رتبه کنکور ایشان هم خیلی بدتر از من بود. یک استاد تمام رشته مهندسی در دانشگاه تهران ماهی 10 میلیون حقوق نداره. (3415799) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۴:۲۷:۵۲
عزیزم وقتی شما با ارشد کامپیوتر دو تومان میگیرید یعنی شما خروجیتان بیشتر از این برای گارفرمای دولت نمی ارزد و گرنه برنامه نویسان و مهندسان توانمند ای تی ماهی بالای ده بیست میلیون سفارش پروژه دارند. (3417012) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۲:۴۱:۵۶
شما خوبی؟ ببین توی ایران یه مهندس متخصص برنامه نویس و معمار نرم افزار بعد از 10 تا 20 سال سابقه کار با سابقه مدیریت فنی حداکثر 10 ملیون می گیره. اونوقت یه پزشک تازه کار همین حدود درآمد داره. این یه واقعیت که پزشک های ایران پول زیاد می گیرن ، در کشور دانمارک حقوق یه مهندس آی تی اگه از یه پزشک بیشتر نباشه کمتر نیست (3418116) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۳:۱۹:۱۴
عزیزم بحث خروجی نیست، نه این که خروجی شما دکترهای عزیز خیلی بالاست، یحث این که شما عزیزان دارین با جان مردم کاسبی می کنین و یک مافیا هم به نام سازمان نظام پزشکی و وزرات بهداشت درست کردین که فقط به فکر پزشکها و درآمد آنهاست تا سلامت مردم، یک آنفولانزای ساده میاد کلی انسان جانشون از دست می دهند اینم به خاطر خروجی بالای شماست (3419371) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۵۲:۰۸
عرضه و تقاضا یعنی این که شما گفتید، یعنی الان آن فارغ التحصیل دانشگاه آزاد 5 برابر شما درآمد دارد ولی شما هنوز در توهم دانشگاه تهران و طلبکارید. آفرین به آن فارغ التحصیل دانشگاه آزاد که از شما موفقتر بوده! (3417239) (alef-11)
 
123
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۸:۳۰:۰۰
موفق تر نبوده. کاری نکرده. من که مهندس هستم باید بعد از درسم در به در بیفتم دنبال کار. کلی مهارت یاد بگیرم و همش بروز باشم شاید کاری بتونم پیدا کنم با حقوق یکی دو میلیون. ولی اون کسی که پزشکی گرفته بعد از درس خوندن رفته 4 تا مهارت دیگه هم یاد بگیره و یا رفته در به در دنبال کار بگرده؟ فرقش اینجاست برادر. (3418615) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۳۹:۵۲
مهندس جان اونجايي كه اون ميره ١٠ ميليون ميگيره كه يه جاييه توي ايران كه تو نه تنها اسمش رو نشنيدي كه حتي نمي توني ٢٤ ساعت دووم بياري، اونجايي كه در بهترين حالت ٧ الي ٨ ميليون و نه ١٠ ميليون ميدن يه جاييه مثل شلمچه، دهات اطراف شادگان، روستاي جانان، دهات اطراف بندر خمير و هزاران جاي بدبختي كه حتي شهرهاي تبعيدگاه هم از اون جا بزرگترند.


وگرنه يك پزشك عمومي با ٧ سال درس خوندن كه دوبرابر اين مهندسهاي ٤ ساله درس خونده توي تهران توي انتقال خون يا اورژانس تهران بابت كار سخت و نه پشت ميز نشيني كمتر از ٢ ميليون درامد داره (3417507) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۶:۵۴:۲۰
سرباز این مملکت داره نقطه مرزی پست میده و نه براش ماشین شخصی میره نه کولر و نه بخاری رو برجک براش تعبه کردن هر ماه هم 50 هزارتومن بهش میدن اما دکترا همه اون امکانات رو هم دارن و ماهی 10 میلیون هم حقوق میگیرن سربازی هم نمیرن.شاکی هم هستن. ناله ی از شکم سیر شما پزشکا هم تو این حدود 300 تا کامنت کاملا واضحه (3422946) (alef-11)
 
همکار
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۱۴:۳۰
احسنت به مطالب نکته سنج! کشوری که به تولید اهمیت ندهد نتیجه اش همین است! (3415801) (alef-3)
 
جواد
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۱۴:۴۱
خوب پزشکهای محترم سر گردنه ایستاده اند و بیماری که در حال درد کشیدن است مجبور است هر طور شده خود را درمان کند. جان انسان هم قیمت ندارد. سوگند نامه سقراط و بقراط و ابن سینا هم بره برای خودش.
تازه هر وقت حرف بزنید خودشان را با خارج از کشور مقایسه می کنند. البته فقط خودشان را این در حالی است که وضعیت درآمد همه اقشار در خارج از کشور البته برای خودشان از ایران بیشتر است و قرار نیست توی این وضعیت همه انتظار درآمد خارج از کشور رو داشته باشند. ولی خوب وزارت بهداشت دست پزشکها هست و .... (3415802) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۲۶:۰۶
به نکته مهمی اشاره کردید: مدیریت وزارت بهداشت که باید توسط مدیران کارآزموده صورت بگیرد، به دست پزشکان داده شده است تا خودشان خودشان را مدیریت کنند!

و البته در تکمیل این موضوع باید به نقش سازمان نظام پزشکی اشاره کرد. سازمان غیردولتی که توسط پزشکان اداره می‌شود، و با نقش‌آفرینی آن، عملاً پزشکان تصمیم‌گیری در همه موارد بهداشت و درمان را خود به دست گرفته‌اند:
از صدور مجوز طبابت گرفته تا تعرفه‌گذاری و حتی بررسی تخلفات و صدور حکم و این اواخر حتی جایگزین کردن مجازاتی که خود معین می‌کرده‌اند با مجازات غیرنقدی که آن هم از صندوق خودشان پرداخت می‌شود!

اگر چنین رویه‌ای را از صنف نانوایان هم می‌پذیرفتند، این صنف می‌توانست نان را دانه‌ای 200 هزار تومان قیمت بگذارد، و بعدش هم با کمال پرروئی بیاید و بگوید: «عرضه و تقاضا است دیگر»! البته که چنین کار خنده‌داری جز نیازمند انحصار است: کاهش مجوز نانوائی و جلوگیری از هر گونه پخت نان (حتی در خانه) به جز با اجازه صنف نانوایان! کاری که نظام پزشکی متأسفانه توانسته مشابهش را در کشور محقق کند. (3418166) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۲۵:۲۹
در جایی خوندم که ایران بهشت متخصصین دنیا میباشد بطوریکه دستمزد پزشکان ما دو برابر میانگین پزشکان امریکا ، چها برابر المان و ... . واقعا پزشکان ایران چه گلی به سر این مملکت می زنند که دیگران نمی زنند. مهندس بیچاره بعد از کلی درسهای سخت ریاضی خوندن ، الان بیکاره. بعد اقایون دنبال دائم دنبال اضافه کردن حقوق پزشکان هستند. (3415820) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۲۷:۱۱
پزشکی امروز بدون ابزارهایی که مهندسی برای آن فراهم کرده هیچ است!

اما مهندسی از سالها قبل و بدون این ابزارها هم شکوه و عظمت خود را داشته است! (3417179) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۲۸:۲۳
دقت کنید: بحث، دعوای میان مهندسی و پزشکی نیست، بلکه بحث این است که مدیریت وزارت بهداشت و درمان به جای مدیران متخصص و کارآزموده، به پزشکان واگذار شده است، و آن‌ها هم تنها کاری که کرده‌اند این است که حقوق و مزایای پزشکان را چندین برابر کرده‌اند که آخرینش در طرح موسوم به تحول سلامت رخ داده و فقط در یک سال درآمد آن‌ها را 2.5 برابر کرده.

تعرفه‌گذاری توسط پزشکان، سپردن بررسی تخلفات پزشکان به خود پزشکان و .... نمونه‌هائی از این مدیریت ناصحیح است که حاصلش بیماری و در گرانی است که بدتر از بیماری است... (3418171) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۰:۴۰:۴۹
بله درسته سر همینم هس مهاجرت در چند سال اخیر بر عکس شده طرف ایرانیه تو آلمان فوق تخصص بعد یدفه تصمیم میگیره تو آیران هم یه مطب بزنه و بیاد ایران (3418313) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۲۹:۵۲
دقیقا دنبال القای چه هستید؟وقتی یک پزشک عمومی با هفت سال تحصیل ، بیداری کشیک، سد محکم امتحان ورودی برای پزشکی 7تومان درآمد دارد و پرستاری که رتبه های آخر را در رشته تجربی دارد و در دانشگاه های آزاد و... بدون درس خواندن هم می تواند برود وشروع به تحصیل وفارغ التحصیلی کند و 5میلیون درآمد داشته باشد کدام ناعادلانه است مهندسان با پزشکان و یا پرستاران بی سواد پرمدعا با پزشکان ؟ (3415826) (alef-13)
 
يك پزشك
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۳۳:۵۲
اين طور كه مي گوئيد نيست . برعكس اين موارد زياد اتفاق مي افتد من به عنوان يك پزشك از يكي از بهترين دانشگاه ها با بيست سال سابقه نصف موردي كه به عنوان دريافتي طرح پزشكان بيان شد درآمد دارم و مهندساني مي شناسم كه با كمترين سابقه دو سه برابر من دريافتي دارند . (3415833) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۲۹:۴۳
بحث بر سر رویه کلی است، و نمونه‌های خاص مد نظر نیست. ممکن است پزشکی به دلایلی کار نکند و درآمدی نداشته باشد. این موارد خاص بحث ما نیست. میانگین درآمدی پزشکان بسیار بالاتر از مهندسان همرده خود به لحاظ تحصیلات است. (3418174) (alef-13)
 
123
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۸:۳۱:۱۸
در مورد استثنا ها صحبت نکنید. (3418619) (alef-3)
 
یه دانشجوی برق
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۳۴:۰۱
بنده و دوستانم شاگرد اول کلاس بودیم رفتیم ریاضی، بعضی ها شاکرد دوم بودن رفتن تجربی! الان بنده بیش از 10 سال است دارم با کتاب و مقاله سر و کله میزنم، در دانشگاه واترلوی کانادا دکتری میخونم بعدش برگردم ایران اگه تازه بتونم جذب هیئت علمی شم ماهی 3 میلیون به من میدن، اون وقت اون دوستان پزشک...! چون میگذرد غمی نیست! (3415834) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۴:۲۹:۰۷
دوست گرامی اگر بخاطر مسایل عاطفی برنمیگردی چطور انتظار داری شمایی که نتونستی در کانادا شغل خوب گیر بیاری میخواهی ایران بهت حقوق بدن؟ (3417016) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۵۶:۰۳
خوب جامعه به تخصص شما احتیاج ندارد. باید به شما باج استعدادتان را بدهد؟

کسی استعداد دارد که درآمد داشته باشد واترلو تحقیق-محور! باشد یا لیسانس علمی کاربردی!

هنوز برخی ها معتقدند چون در کنکور رتبه آورده اند باید درآمد هم داشته باشند! (3417246) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۳۲:۳۲
دقیقاً با همین حرف است که درآمد بالای پزشکان را توجیه می‌کنند. درس زیاد خوانده‌ایم پس باید زیاد پول بگیریم! ساعات زیادی کار می‌کنیم، بنابراین باید در تعرفه هم برایمان سه لا پهنا حساب کنند. یکی نیست بگوید که اگر به کار زیاد باشد که کارگران از همه بیشتر زحمت می‌کشند، پس باید گران‌ترین دستمزد را داشته باشند؟ اگر به سختی درس باشد، از دکترای ریاضی دشوارتر سخت پیدا می‌شود (اگر پیدا شود) ولی دکترای ریاضی انتظار درآمد میلیاردی را ندارند.

مهندسان و دیگر تحصیل کردگان انتظار حقوق و مزایائی مانند پزشکان را ندارند، می‌گویند عدالت رعایت شود. اگر درآمد در ایران نسبت به دیگر کشورها کم است، درآمد پزشکان هم متناسب باشد و اختلاف صدها برابری درآمدی با کیفیت نازل خدمات پزشکی در ایران، شایسته مردم نیست. (3418179) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۳۴:۴۱
حرف دل ما بود من هم با رتبه 400 کنکور به رشته مهندسی برق رفتم و حالا حقوق حد اکثر 2 میلیونی دارم در صورتی که رفقای من که از نظر درسی از من خیلی پایین تر بودند الان پرستارند و حتی از رشته های اتاق عمل و بیهوشی و ... و حقوقشان چند برابر من است (3415837) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۲:۵۰:۵۵
گل گفتی.
یک دهه پیش رتبه دو رقمی شدم و مهندس مکانیک... با 2.5 میلیون حقوق. تقریبا تمام دوستانم رفتن خارج.
الان یک دهم افرادی که با رتبه چند رقمی رشته های ساده تر انتخاب کردند درآمد ندارم.
باز خدا رو شکر که کار دارم (3416695) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۴۱:۰۷
برخي پزشكان از محل بيت المال حقوق 100 ميليوني دريافت مي كنند كه در هيچ جاي دنيا شكاف طبقاتي در اين حد وجود ندارد كه كارگر 700000تومان بگيرد و پزشك 100000000تومان ؟ با حقوق پنج ماه يه خونه 500000000توماني ميتونه بخره رقيب فروشنده فكر نميكنه كه فقط پزشكان ميتونند پول كلان تهيه كنند ميگه منم ميتونم ملكمو با قيمت بالا بفروشم كارگر بدبخت هم پول اجاره خونشو نميتونه دربياره . (3415849) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۳۴:۰۰
جالب این‌جاست که وزیر بهداشت که خودش پزشک هست با طرح تحول سلامت فقط در یک سال درآمد میلیونی پزشکان رو 2.5 برابر کرده، اما به کارگران که رسیدند می‌گویند امسال حقوق کارگران را نه تنها افزایش ندهیم بلکه یک چیزی کم هم بکنیم که مملکت رونق پیدا کند! (3418181) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۴۱:۳۵
با سلام
بسیار عالی بود .جانا سخن از زبان ما میگویی .همسر بنده فارغ التحصیل مهندسی از دانشگاه علم وصنعت ایران با رتبه 500 کنکور سراسری وشاگرد اول تمام مقاطع تحصیلی از ابتدایی تا دانشگاه است .
هم اکنون با ده سال سابقه کار در یک شرکت تولیدی نیمه فلج ،2 ونیم میلیون دریافتی دارد .در حالی که همکلاسی هاوهمدوره های دوره راهنمایی ودبیرستان ایشان که چه از نظر آی کیو وچه از نظر تلاش ، سطح پایین تری داشته اند با تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه آزاد در همان زمانها ، اکنون حداقل ده میلیون تومان دریافتی دارند .البته این مربوط به دو سه نفرشان است که پزشک عمومی باقیمانده اند .تازه یکی از انها که به لطف سهمیه تخصص هم گرفته هم اکنون به گفته خودش اگر زیر 50 تومان در ماه از بیمارستان کارانه نگیرد بهش توهین شده وبرایش نمیصرفد.
عدالت را در تمام ابعادش بطور کامل نظاره کنید عزیزان. (3415851) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۴۸:۱۹
نمیفهمم چرا بدون کمترین اطلاعی از وضعیت سخت تحصیلی دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد در مورد آنها اظهار نظر میشود. اگر اینقدر ساده است برایتان بفرمایید کنکور بدهید. هفت سال با مشقت درس بخوانید و کشیک های رایگان 24 ساعته حداقل هشت تا در ماه...و حداقل ماهی یک امتحان پایان بخش به علاوه امتحان علوم پایه و پره اینترنی و صلاحیت بالینی و. ...ضمن اینکه حداقل140 میلیون هم شهریه می‌پردازید....بسمه الله (3418213) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۲۳:۲۰:۵۲
البته فارف التحصیلی از دانشگاه علم و صنعت (مدرسه المانی های سابق) خیلی نیاز به هوش و ذکاوت نداره! (3424081) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۰۷:۳۲:۳۱
بله دیگه شما پزشکا میگین فارغ التحصیلی از دانشگاه علم و صنعت نیاز به هوش و ذکاوت نداره اما فارغ التحصیلی در رشته پرستاری یا پزشکی از دانشگاه آزاد یالقوزآباد نیازمند تبحر، ذکاوت، هوش، مطالعات طاقت فرسا و هزاران جوایز نقدی دیگر است (3424393) (alef-3)
 
خانی
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۴۲:۰۷
باید بررسی شود این تفاوت پرداخت به چه میزان در افزایش فساد در جامعه نقش داشته است ؟؟؟؟؟ (3415852) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۲۲:۳۹:۲۶
این تفاوت باعث شده که خیلیها فقط به انگیزه پول برن رشته پزشکی و اونوقت هربلایی هم که خواستن سر مردم دربیارن با آزمایش الکی نوشتن یا جراحی بیخود یا بی دقتی در کار و بی توجهی به مریض. (3420803) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۴۲:۵۳
هیچ کس نظری نداشت؟ (3415853) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۴:۲۶:۰۵
نظر دادن دیگه فایده نداره شما باید علتش رو از اقای هاشمی رفسنجانی جویا بشید که اینقدر دانشگاه تاسیس کرد و هر دانشگاه هم اینقدر مهندس داد بیرون که عملا مهندسی بی ارزش شد.به نظر من شخص ایشون این مساله رو بجود اورد و تاسیس دانشگاه ازاد هم کار خود ایشون بود که بدون برنامه چنین کاری کردند. در ادامه هم احمدی نژاد با افزایش ظرفیتها کار ایشون رو تکمیل کرد.(تیر خلاص رو به پیکر بی جان اموزش زد)
90 درصد مشکلات و گرفتاری های مملکت نتیجه تصمیمات اشتباه هاشمی رفسنجانیه و کارگزارانه
سال 75 اینقدر مهندسی برق با ارزش بود که حد نداشت بعد اینکه فارغ التحصیلای دانشگاه ازاد و غیر انتفاعی و..اومدن کلا بازار کارش از بین رفت. ایشون در دهه 70 هم خصوصی سازی کرد که نتیجه اش از بین رفتن اقتصاد دولتی ایران و تورم و هزار گرفتاری مثل اختلاس و رانت و.و...بود. .... (3417004) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۰۷:۱۵
خب اگه دانشگاه ازاد و علمي كاربردي و ... نبود كه اين همه مهندس تربيت كنه كه همه بيكار و از فلك طلبكار باشند، اگر دانشگاه ها در هر دهكوره اي مهندس بيرون نمي دادند. اين همه ادم كه بيكار پشت مانيتور نشستند و با لقب مهندس انتظار دارن نصف بودجه ايران رو تناول كن الان همون ديپلم شون رو داشتن و انتظار بي جا از كسي نداشتن (3417579) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۴۲:۵۸
مطلب درستی است وایکاش آسیب شناسی بیشتری شود و تبعات این تبعیض شناسایی و اعلام شود (3415854) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۴۷:۰۸
دقیقا به همین دلیل دیگه انگیزه ای برای تحصیل در رشته های مهندسی نمی مونه و به زودی افراد با استعداد جای خودشون رو به کسانی واگذار میکنن که لیاقت مهندس شدن رو نداشتن و این در صنعت کشور به یک فاجعه تبدیل میشه. (3415861) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۴۸:۵۸
و من معلم با مدرک ارشد از دانشگاه تهران... کلمه فاجعه هم گنجایش بیان روزگارم را ندارد (3415868) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۵۴:۰۴
خيلي زيبا بود واقعا گل گفتي ، من مهندس عمران با 7 سال سابقه كار حقوقم 1200000تومان است ..... زمان ما تو دبيرستان براي رفتن به رشته رياضي بايد معدل بالاي 19 مي داشتيم ولي براي تجربي معدل بالاي 18 . حالا عاقبت ما اينه............. (3415882) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۵۶:۰۳
واقعیت تلخ (3415886) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۸:۵۶:۰۶
عالی بود (3415887) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۹:۱۱:۳۹
کدوم پرستاری 5 میلیون حقوق میگیره؟
از کجا آمار میارید؟

من معلم هستم حقوقم 1 میلیونه ولی یه چیزی رو خوب میدونم اونم این که از ما بدتر وضع حقوق پرستاراست. (3415919) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۲:۱۴:۵۵
پرستار ها وضعشون خيلي هم خوبه ، اونايي كه شما ميگي شايد بهيار و كمك بهيار باشن كه طبعا حقوقشون از پرستار پايين تره (3416563) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۹:۱۹:۲۵
ما مهندس های سر پروژه ها که تو بر بیابون هستیم، بارها شده که به ما بح احترامی و بی ادبی شده، تهدید شدیم که اگه تایید نکنی فلان میکنیم و... اما هیچ کس اینا رو رسانه ای نمیکنه که ما تحت فشاریم. اما تا کوچکترین اتفاقی برا دکترا می افته یه جریان رسانه ای راه می افته تا حدی که تو تابلو اعلانات بیمارستان ها مجازات زندان و شلاق برا مردمی که به دکترا بی ادبی میکنن در نظر گرفتن. (3415988) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۹:۲۱:۲۴
اینکه حقوق پزشکان بالاتر درست، اما به جای این تفرقه افکنی ها باید حقوق سایر اقشار افزایش داده شود. (3416004) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۲:۴۳:۵۷
واضح است که منابع کشور محدود است و نمی‌شود همه میلیاردی حقوق بگیرند. بحث بر سر بالا یا پائین بودن حقوق به صورت مطلق نیست، بحث بر سر این است که چرا پزشکان باید چندصد برابر مهندسین و PhD های رشته‌های دیگر حقوق بگیرند. (3418119) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۲۲:۴۱:۲۶
میخواین پول چاپ کنیم تا حقوق بقیه بیشتر بشه؟ اگه حقوق بقیه کمه پزشکان هم باید به همون نسبت از مردم ویزیت و حق جراحی و غیره بگیرن (3420809) (alef-11)
 
اشکان احمدی
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۹:۲۲:۰۹
مسخره تر از این نمیشه!!
من ارشد دانشگاه تهران در رشته هوافضا با حقوق ماهانه 2/5 و چهارجا کار میکنم که از سه جا حقوق نمیگیرم و فقط برای بهبود رزومه کاری دارم با ریاست جمهوری و وزارت کشور و یک سرمایه گذار خصوصی و شرکت قشم ایر کار میکنم که فقط حقوق از قشم ایر میگیرم.
5 سال هم سابقه کار هوایی دارم و این وضع حقوق منه!!!
اونوقت دوستان جراح ما، با درآمد ماهانه 30 میلیون تومانی و پزشک عمومی با حقوق 10 میلیونی و تایم کاری از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر و آن هم با اون وضع درس خواندن و نوع درسهای فقط حفظ کردنی و نه تحلیلی، ببینید که به کجاها رسیدن!!!

البته تقصیر خودمونه، وزیر علوم هم یک پزشک هست. دنبال احقاق حقوق مهندسین نیست قطعا.
وزیر بهداشت با نهایت تحکم به صداوسیما و ... حکم میکند که با پزشک رفتارتون باید فرق کنه.
مجلس قانون گذرونده پزشکان متخلف رو زندانی نکنند!!!
حماقت تا کجا؟؟!!! (3416006) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۹:۳۱:۱۴
متن جوری نوشته شده که انگار جامعه به مهندسین بدهکاره.رشته پزشکی خیلی هم سخت هست و هر کسی هم رفته رشته تجربی پزشک نشده .درضمن حقوق میانگین پرستاری 5میلیون نیست.البته به لطف پذیرش بیحساب دانشگاه ازاد مهندسین بیسواد تا دلتون بخواد زیاد شد یک زمانی سازمان نظام مهندسی تعداد اعضاش زیر 1000تا بود الان تو هر شهرنسبتا بزرگی بالای 10هزار عضو هست که عملا کارایی و راندمان یک مهندس رو ندارند.تخلفات مجموغه نظام مهندسی خیلی بیشتر از پزشکان هست توی شهرداریها و صدور پروانه های ساختمانی عملا خیلی از اقایون به اصطلاح مهندس عمران پروانه نظارتشون رو کرایه میدن و پولشون رو میگیرند بدون حتی یک بار سر زدن به ساختمان .تو شرکتای خودروسازی تا دلتون بخواد مهندس مدعی مکانیک وصنایع و متالوژی و برق هست خروجی کارشون اما میشه سمند و 405 بعداز20سال.اما هستند و بودند مهندسین دلسوز و کاربلدی که البته تو بخش دولتی به حقوق خود نرسیدند و تو بخش خصوصی گرفتار سیستم ناسالم اداری و اقتصادی کشور شدند و برد با کسانی بود که کاربلد بودند و مهاجرت کردند. (3416024) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۴:۱۳:۴۰
اگه بحثت در ایرانه که ما مهندسا لااقل ساختمان و برق و آب و مخابرات و معدن و کارخانه و نرم افزار و ... تولید کردیم اینا رو که جنابعالی انجام ندادی. حالا بگو عزیزم شمای پزشک بلدی یک سرماخوردگی را درمان کنی یا منتظری بیمار بهت بگه چی براش بنویسی؟ اگه منظورت هم خارجه والا هر کسی میدونه که پزشکی داره به سمت طب ستنتی پیش میره و اندک پیشرفتاش هم به خاطر نبوغ مهندسا در طراحی تجهیزات پزشکی بوده و مهندسی تا کره ماه هم رفت ساختمانهای یک کیلومتری ساخت سدهای 4 میلیارد متر مکعبی ساخت کشی های 1 میلیون تنی ساخت ناو هواپیمابر ساخت و گوشی هوشمند که در دستات داری باهاش حال میکنی و ...
و خودت هم میدونی در دبیرستان و تا روز کنکور برای ما مهندسا امثال شماها عددی نبودید که رقابت کنید. همین الان هم من مهندس حاضرم پزشکی بخونم و بیای سر کلاسم بهره ببری. منتها شماها با نفوذ کاسبانه قانونی تصویب کردید که فارغ التحصلان دانشگاههای روزانه نتونن در کنکور روزانه پزشکی شرکت کنند و فقط میشه بین الملل انتخاب کنن که من این ننگ رو نمی پذیرم.
البته مشکا درآ؛مد شما اینه که حلال نیست و به زور گرفته میشه اما من مهندس نرم افزار طراحی میکنم روی سایت کافه بازار میزارم هر کسی که دوست داشت با هزار تومان میخره و ممکنه دهها برابر شما هم درآمد داشته بام اما حلال و با رضایت مردم و خدا (3416966) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۱۶:۵۳
شما پرايد رو درست كن به فكر كره ماه نباش
كمي هم خودشيفته تشريف داريد (3417437) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۷:۰۲:۰۳
اشتباه شما پزشکا رو خاک میپوشونه . ضمنا تو خوب مملکتی به شغل شریف پزشکی مشغول شدین. از 100 نفر که بخاطر اشتباه شما پزشکان عزیز فوت میشه چند تا از خونواده های فوتیا شکایت میکنن؟ چند نفر از همکاران پزشکتون توسط سازمان نظام پزشکی که همکارای خود همون پزشکا هستن محکوم میشن؟ چند نفر به زندان میفتن؟ چند نفر پروانشون ازشون گرفته میشه؟ بیداد تا کجا (3422947) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۰:۴۵:۳۳
بهتر است شما به مهندسين موفق يك نگاه داشته باشي بعد جمع تفريق سنوات پزشك متخصص ،طرح خارج از مركز و كشيكهاي نابود كننده را بكنيد (3417884) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۲۹:۵۰
برخی مهندسین مجبور شدند برند چون حقوق مکفی در ایران نمی گرفتند اما پزشکا می موننند چون اولا مکفی می گیرند ثانیا مدارک پزشکی ایران را اروپا و آمریکا قبول ندارند (3417184) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۹:۲۲:۵۹
کی گفته مدارک پزشکی ایران رو قبول ندارن؟؟؟
برای پذیرش پزشکی در امریکاباید یه امتحان بدی چه در ایران تحصیل کرده باشی چه در بهترین دانشگاههای اروپا.فقط مشکل اینه ظرفیت پذیرش این امتحان خیلی خیلی کم هستش وگرنه این امتحان در مقابل امتحانات دانشکده های پزشکی خیلی خیلی اسون تر هستش (3417724) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۷:۰۲:۴۲
من میگم مدارک پزشکی ایران رو قبول ندارن. شما میگی قبول دارن؟ (3422948) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۵:۴۳:۲۶
آره، تازه می‌گه امتحانات پزشکی در بهترین دانشگاه‌های اروپا و آمریکا "در مقابل امتحانات دانشکده های پزشکی [ایران] خیلی خیلی اسون تر هستش" ! (3423495) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۹:۳۶:۵۹
.......و عذاب آور تر اینکه دوستان پزشک بسیار خود را لایق این جایگاه می دانند و اکثرا معتقدند مهم ترین کار روی زمین را انجام می دهند و همه باید چاکر و مخلص آنان باشند. (3416041) (alef-3)
 
اشکان احمدی
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۴:۴۸:۵۲
توهم ور میداره آدم رو بالاخره.
حق دارن وقتی از صغیر و کبیر میشنوی فلان قانون به سود پزشکا شد، فلان دستمزد بالا رو یک پزشک میگیره، فلان توبیخ رو وزیر بهداشت ابلاغ کرد به صدا و سیما بابت سریال "درحاشیه" و ....
حق دارن دوچار توهم بشن که خیلی خون رنگینی دارن!!! (3417082) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۵۴:۰۴
قطعا لایق بهتر از این وضع کنونی اند.درود بر همه ی پزشکان متعهد سرزمینم. (3418223) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۰:۳۱:۴۲
متخصص بیهوشی شهر ما رفته بود کانادا به عنوان راننده کامیون مشغول به کار بود بعد یه مدتی برگشت هم اینجا (4238093) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۰:۱۶:۳۴
کلا در ایران حقوق و دستمزد درست نیست و ناعادلانه است.

این هم بر می گردد به تئوری های برخی از اقتصاد خوانده های وطنی که فکر می کنند پائین بودن دستمزدها مزیت رقابتی برای کشور ایجاد می کندو سبب افزایش تولید می شود. این تفکر اگر درست بود در طول این 35 سال جواب داده بود.

پائین بودن دستمزدها در ایران سبب چند شغله بودن ، فرار مغزها ، کمبود وقت پدر برای خانواده و مهمتر از همه بی ارزش شدن ارزش کار و در اولویت ودن سرمایه و مشکلات ناشی از آن و بسیاری موارد دیگر را شده است که باید هر کدام توسط دانشگاهیان عزیز بررسی شوند. (3416190) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۰:۲۸:۰۵
آنچه که مسلم است آقایان دکتر توسط تلگرام یا روشهای دیگر ورود هرگونه مقاله برعلیه منافع پزشکان را سریعا به یکدیگر اطلاع میدهند وبلافاصله باهماهنگی شروع به ارسال جوابیه های تند درکامنها میکنند !
صدالبته حفظ منافع میلیاردی دراین توزیع نامناسب درآمدها می ارزد تا ازاین کارها بکنند .
با همین مافیای خود دراین سالها ازافزاییش تعڍاد دانشجویان پزشکی جلوگیری کرده اند که نتیجه اش شده است همین وضعیت که خیلی ها برای درمان ازترس مشکلات مالی جرات رفتن به مطبها وبیمارستانها راندارند.
اگر تعداد ورودیهای دانشگاه های پزشکی رابیشتر کنند دیگر این فخرفروشی های پزشکان نیز پیش نخواهد آمد. (3416234) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۵:۴۵:۲۴
آدرس منزل را مرقوم فرمایید یک مدرک پزشکی دانشگاه تهران خدمتتان ارسال کنیم تا شما مهندس عزیز بعد از پراید این بار با مدرک پزشکی جان انسانها را بستانی .
الف مدیونی نظرم مثل قبلی ها سانسور کنی. (3419809) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۰:۳۱:۴۸
دوستانی دارم که با فوق لیسانس عمران از شریف با حقوقی حدود 1 میلیون و کمتر در شرکت های خصوصی مشغول به کارند. واقعا از انتخاب مهندسی به عنوان رشته تحصیلی و شغل آینده پشیمونم. البته بخش زیادی از این وضعیت رو مدیون دولت قبل هستیم که با تاسیس دانشگاه ها به تعداد دلخواه از انواع غیرانتفاعی و علمی کاربردی و ... نزول فاجعه بار سطح آموزش که در عمل منجر به فروش مدرک شد، اعتبار و آبروی مهندسی رو از بین برد (3416244) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۴:۳۱:۰۷
اگه جنم داشته باشه باید حقوقش خیلی بیشتر از اینها باشه. حتما دوستت آدم راحت طلبی هست من که دیپلمم را هم به زور گرفتم با یه مینی بوس مدل عهد دقیانوس ماهی 3 به بالا درآمد دارم. (3417026) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۲:۵۶:۲۱
باشه! شما کار کنی مهندسا راحت طلب!! (3418135) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۷:۰۵:۰۸
شما که مینی بوس عهد دقیانوس داری مسافر کشی میکنی ساعت 14 تو نت چیکار داری ؟ کاش ساعت کاریتو هم میگفتی که چطوری 3 به بالا درآمد داری. البته منظورم درآمد حلال و قانونی هستا (3422950) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۵۹:۲۵
مشکل شما بی سوادی و ناتوانی است. (3417252) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۷:۰۵:۵۵
مشکل شما هم بخور و 20 میلیون بالا بندازه (3422952) (alef-11)
 
دکترای مهندسی برق
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۰:۴۲:۳۲
این درست ترین مطلبی بود که تا به حال در سایت الف خونده بودم. من و تمامی هم مدرسه ای هایم در مدرسه تیزهوشان در سال 80 وقتی می خواستیم انتخاب رشته کنیم به همین علت که ذکر کردید ریاضی را انتخاب کردیم و تعدادمون 3برابر بیشتر از گروه تجربی شد.در سال 83 خوشحال از نتیجه دادن تلاشمون بهترین رشته ریاضی، مهندسی برق و انتخاب کردم و الان با دکترای برق درآمد ماهی 2تومن دارم و گاهی هم دوره ای پزشکم با لکسوسش برای تفریح در باغش به دنبالم می آید!!:(((((( (3416269) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۴:۳۰:۴۵
دوست گلم این اعتراف به کارمند مسلکی و پشت میز نشینیست.
دکترای برقی که از چن جا پروژه نگیره و ... همون حقوق گارمندی یعنی معادلشه (3417024) (alef-11)
 
همون دکتز بالا
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۳۹:۳۲
من یه خانومم و نمیتونم هرروز تو بیابونا باشم، البته اقایون هم دوره ای دانشگاهم که 90 درصدشون رفتن از ایران،اون 10 درصد باقیمونده هم شرکت زدند و به دلیل نبودن پروژه ورشکست شدن،از ما رتبه های زیر 500 کسی نمونده تقریبا ایران، دوستانی هم که میگن چرا گلی نزدید باور بفرماین تا الان خود من ده ها پروژه که همه جا خوبیش تایید شده،پیشنهاد دادم که به دلیل نبود بودجه هلد شده (3418198) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۲۳:۲۷:۰۳
الان طلبی داری چون خانوم هستی؟ (3424094) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۰۷:۳۴:۵۶
نه نداره.اما شما طلبی داری چون تو این کشور پزشکی (3424396) (alef-3)
 
اشکان احمدی
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۴:۵۱:۰۰
ان شاء الله به حقت برسی (3417090) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۴۰:۵۷
هم دوره ای پزشکت که سال ۸۰ پزشکی رو شروع کرده باشه امسال که ۹۴ باشه سال اولی هست که به عنوان متخصص داره کار می کنه. اونم تازه طرحش باید باشه.
اونوقت با لکسوس اومده دنبالت؟!!
آخه دروغ تا کجا؟ (3418201) (alef-13)
 
پزشک
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۴۴:۰۳
تا کور شود هر آن کس که نتونه ببینه (3418209) (alef-13)
 
کامران
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۱:۲۹:۰۴
دوستان خيلي جو گير شده اند .يک پزشک 7 سال تحصيل ميکند که اگر برنامه کشيک هاي بيمارستان را به ان اضافه کنيم وقتي که دوستان مهندس در خواب خوش هستند ميشود دو برابر زمان تحصيل مهندسين محترم بعد با زور براي خدمت به مناطق محروم فرستاده ميشوند که شايد بسياري از هموطنان من نام اين محت ها را هم نشنيده باشند بعد از 4 سال برميگردند و بعد از شرکت در يک امتحان سخت در صورت درس خوان بودن وارد سيستم تخصصي کشور ميشوند با مسئوليت فراوان و کشيکهاي شب تا صبح همان ادمهايي که وقتي دستتان از همه جا کوناه است در نيمه شب به داد بيماران شما ميرسند بعد از 4 سال و فارغاتحصيلي حالا دوباره طرح تخصص شروع ميشود و باز اجبار به محلي که وزارت خانه تعيين ميکند بله بعد از 16 سال تازه ميرويد طرح با مسئوليت سنگين جان ادمها . اين پزشک دوازده سال بعد از يک مهندس وارد بازار کاري ميشود که حتي اختيار انتخاب محل ان را ندارد و شما دوستان عزيز ميخواهيد سالهاي عمر اين ادمها را با دو يا سه برابر بودن حقوقشان مقايسه کنيد. اگر منصف باشيد در قبال زحمات و جواني يک پزشک متعهد اين حقوقي نيست (3416413) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۴:۱۷:۲۴
نه اینکه ما سربازی نداری نه اینکه ما در عسلویه کار نمیکنیم و در بیابان نیسیتیم اما پزشکا زیر کولر در مراکز استان هستند و اسمش رو هم میزارن مناطق محروم
.
منطقه محروم ما مهندسا بیابونه اما پزشکا شهرهایی مثل ایلام و زاهدان زیر کولر گازی میخوابن و ماشین میاد دنبالشوم ماهیی هم 15 تومن میگیرن ادعا هم دارن.
کاش یکبار فرصتی ایجاد شه تا پزشک فارغ التحصیل دانشگاه تهران بفهمه چقدر نسبت به مهندس فارغ التحصیل شریف هوش کمتری داره هر چند در دبیرستام واضح و روشن بود اما ظاهرا پزشکان محترم دچار فراموشی شدند (3416976) (alef-11)
 
افشبن
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۴۰:۳۹
حق با این دوستمونه ، من چون خودم در فامیل پزشک متخصص داشتیم زحمات بیش از حد آنها تا رسیدن به تخصص و گذراندن طرح و بیخوابی هایشان را از نزدیک دیده ام و میدانم که چه هفت خوان رستمی را برای ادامه فعالیت حرفه ای خود باید طی کنند، من شخصا مهندس عمران هستم با مدرک کارشناسی ارشد و نه پدرم پولدار بوده و نه پول باد آورده و پارتی خاصی داشتم ولی بمدت ۱۷ سال از زمان فارغ التحصیلی تا هم اکنون از انجام هر کاری ابایی نداشتم ، خواه این کار در زمینه مطالعات و کارهای مشاور باشد و چه ساخت وساز و پروژه های عمرانی بزرگ خارج از مرکز و در نقاط دور افتاده، و هم اکنون به شکر خدا درآمد بسیار خوبی نسبت به خیلی از پزشکان متخصص و جراح و... دارم . متاسفانه خیلی از دوستان فکر میکنند به صرف داشتن مدرک بالا مانند فوق یا دکتری ، حقوق و دست مزدشان باید بطور اتومات بالا برود، در حالی که تنها سطح توقعاتشان را بالا برده و از انجام خیلی از کارها پرهیز میکنند، بسیاری از دوستان خودم حاضر هستند بیکار باشند و از زادگاه و شهر خود پا فراتر نگذاشته و در شعاع حداقلی محل سکونتشان ، سر کار رفته و با پشت میز نشینی حقوق بالا بگیرند.
لذا توصیه من به دوستانی که برای آینده میخواهند برنامه ریزی کنند بعنوان یک برادر کوچکتر اینه که ، اولا از هیچ کاری نترسن و فکر نکنن حالا که فلان مدرکو دارن باید فقط ریاست کنن، حتی اگه زیر دست یه نفر پایین تره خودشون هم باشند ولی بتونن از اونطرف کار یاد بگیرن فوق العاده است. مطمئن باشن اگه با یک برنامه ریزی مناسب و حرفه ای اگه خاک یه پروژه رو بخورن بعدا در پروژه بعد میام دنبالشون.
من خودم با حداقل ها شروع کردم و الان خدا رو شکر راضیم و از این بهتر هم خواهد شد. فکر رفتن اونور آب هم از سرتون خارج کنید و از این شاخه به اون شاخه پریدن اجتناب کنید ، شاید یکی از دلایل موفقیت نسبی خودم هم این بود که قبل از دیپلم خارج از کشور زندگی میکردم و لذا عطشی برای رفتن به اونجا رو نداشتم و تمام هوش و حواس و پشتکارمو زمانی که خیلیها در فکر مصاحبه و گرفتن ویزا و ... بودن، داشتم توی کارم خرج میکردم و اینو بهتون بگم هیچ جا مثله ایران نمیتونید این پولها رو با این میزان کار در بیارید.
دوستان اگه پر حرفی کردم عذر میخوام. با احترام (3417640) (alef-13)
 
اشکان احمدی
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۰۲:۱۹
برادر، همچین مرثیه خوانی میکنی که اشکمون در اومد!!!
شما چرا لیسانس مهندسی رو با تخصص مقایسه میکنی؟؟!!
البته این هم برمیگرده به اینکه شما هم گویا پزشک هستی و بویی از تحلیل و آنالیز نبردی!
ببین برادر، شما یک دکترای مهندسی فلان رشته رو با تخصص پزشکی بهمان رشته مقایسه کن.
مثلا:
---- دکتری مهندسی هوافضا:
- کنکور
-4 سال لیسانس+پایان نامه
-کنکور
-2سال ارشد+پایان نامه
-کنکور
-5 سال دکتری+پایان نامه
(در خلال دکتری هم هر سال یک آزمون جامع به گردن کلفتی کنکور ورودی دکتری)
جمعا شد سه کنکور و 3 تا آزمون جامع و سه تا پایان نامه و 11 سال درس.
---- پزشکی:
-کنکور
-7 سال پزشکی عمومی
-کنکور
-3 سال تخصص
جمعا شد: 2تا کنکور و 2 تا آزمون جامع و 10 سال درس
حقوق دکتری مهندسی هوافضا بدو استخدام: 4 میلیون تومان
حقوق تخصص پزشکی بدو استخدام 10 میلیون تومان!!!!

اینجوری تحلیل کن دکی!! :)) (3417118) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۲۰:۱۴
بي خيال بابا از حرفهات مرغ پخته هم خنده اش ميگيره
اوج سطحي نگري اينه كه ندوني رشته هاي تخصص همه ٤ ساله و جراحي اعصاب ٥ ساله است
اوج سطحي نگري اينه كه ندوني توي ٧ سال پزشكي عمومي دوتا كنكور كشوري به نام علوم پايه و پيش كارورزي داره
اوج بيسوادي اينه كه ندوني برخلاف شما پزشكان مجاز به دادن امتحان تخصص نيستند مگر طرح اجباري رو به مدت دوسال در يك نقطه كه عسلويه پيشش بهشته برن و بيگاري بدن

اوج غرض ورزي اينه كه ندوني يا خودت رو به ندونستن بزني كه پزشكان متخصص مجبورند ٢ الي ٤ سال بازهم به همون مناطق بي اب و علف براي طرح برند.


بعدش كسي براي مدرك پول نميده، شما چه خدمتي ارايه ميديد؟ اگر كاربلد باشيد يا وسيله ابداع كنيد و يا بسازيد و دردي از اين كشور دوا كنيد مطمئنند هزاران برابر يك پزشك درامد ولي بي دردسر داريد (3417609) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۰:۴۳:۱۶
مهندس اشکلن، پزشکی اینجوریه:
---- پزشکی:
-کنکور
-دو سال و نیم علوم پایه
-امتحان سراسری علوم پایه
-استارژی
-امتحان سراسری پیش کارورزی
-اینترنی
-امتحان بالینی
-کنکور
-3 تا 5 سال تخصص
جمعا شد: 2 تا کنکور و 3 تا آزمون سراسری کشوری و 10 تا 12 سال درس
حقوق دکتری مهندسی هوافضا بدو استخدام: کمتر از 4 میلیون تومان
حقوق تخصص پزشکی بدو استخدام از یک و نیم میلیون تا هشت میلیون تومان!!!!

اینجوری تحلیل کن اشکی!! :)) (3418316) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۰۶:۴۱
اخی دلم سوخت واسه شما پزشکان سختی دیده، یه تحصیل کرده که استخدام نیروی نظامی شده و دو سال رو باید لب مرز بگذورنه و هر لحظه امکان به خطر افتادن جونش هست تا شما رست راست راه بری و از حقوق ناحق خودت که نه اقتصاد نه مدیریت و نه هیچ چیز دیگه توجیحش نمی کنه دفاع کنی! دو سال رفتی مناطق محروم نه لب مرز،اون بدختی که با کلی تحصیلات و شب بیداری داره مسافر کشی و کارمندی و کارگری می کنه چی؟ اونا نه تو دوره تحصیل قراغت داشتن نه در 30 سال زمان کار، ملت یه چیزی هم به شما بدهکار شدن، الف خواهشا خواهشا خواهشا منتشر کن. (3417129) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۵۷:۱۱
من هم به حال تو دلم میسوزه. ...دلیل شو خودت بهتر میدونی طفلکی (3418228) (alef-13)
 
محمدی
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۳۲:۱۲
خوشی زده زیر دل همه گرسنگی نکشیدید که عاشقی یادتون بره حقوقه رو میگیرید فکرش رو هم نمی کنید که خیلی ها همین رو هم ندارند (3417188) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۱:۳۶:۰۵
وزارتخانه پزشکان پشت مافیای پزشکی است ولی از مهندسا کسی حمایت نمیکنه (3416436) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۲:۳۷:۴۴
1- کدام یک از این ها حاضرند به این پزشکان روز های چمعه ، تعطیل رسمی ، شب و عید نوروز ووووو در طی دوره تحصیل شان وبعدا در طی دوره کاری کشیک بدهند ( یک پرستار و پزشک کلا در طی زمان های مختلف که این افراد درگردش ویا استراحت درکنارخانواده خود هستند اینها درسرکار مشغول انجام وظیفه هستند)

2- کدام پرستار وویا پزشک عمومی حقوقش 7-6 میلیون است؟؟؟؟
3- ایا اینها حاضرند ده ماه کار کنند وبعداز 10 ماه هنوز پولی دریافت نکنند بنده به عنوان یک پزشک با سابقه حدود 27 سال هنوز روزهای تعطیل وووو کشیک می مانم ولی بیمه ها هنوز از اول سال 94 ریالی به مراکز دولتی پرداخت نکرده اند
4- چرا بی خود جوعلیه پزشکان درست می کنید ایا از وضعیت کاری سخت پزشکان وپرستاران خبردارید
5-چند رزوقبل که به اورژانش بیمارستان سوسنگرد حمله کردند ایا ان موقع هم چیزی از شرایط کاری پزشکان وپرستاران نوشتید
6- ایا یکی از این ها حاضرند یک روز تعطیلی شان را مثل ایام عید نوروز وووووو کشیک بمانند
7- خواهش می کنم بیخود جو ضد پزشک درست نکنید (3416637) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۹:۲۷:۳۷
این ملت انتظار دارند بخورند وبخابند ولی حقوقشون اندازه پزشکا باشه درحالی که هیچ کدوم از اینا حتی یه روزم نمیتونن سختی کار پزشکارو تحمل کنن (3417735) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۲۲:۵۰:۴۷
اینجوری کارگرها چند برابر شما سختی میشکن. مرزبانها، سربازها، ماموران نیروی انتظامی و غیره!
همچین میگین سخته! مساله اینه که باید درآمد منطقی باشه مخصوصا اینکه این پول رو دارین از مردم میگیرن و اونهم در مورد پزشکی. چون اگه قرار باشه هر پزشکی هرچقدر خواست از مردم بگیره، خیلیها ممکنه برای جونشون یا سلامتیشون چند برابر حاضر باشن پول بدن و پزشکها میتونن سوء استفاده کنن. (3420827) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۷:۰۸:۲۵
والا ما همگی پزشک بخور و بخواب هم دیدیم با حقوق دولتی آنچنانی. ی جوری کامنت میذاری انگار تو این مملکت فقط پزشکا کار میکنند. (3422953) (alef-11)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۱:۰۲:۱۶
حاضر (3733461) (alef-11)
 
حر
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۲:۵۶:۱۰
عزیزان من : نکته اینجاست که حقوق ومزایا به ریاله اما نرخ خدمات وهزینه های زندگی به دلار.
اون پزشکی که 7 سال دوره عمومیش رو گذرونده تازه با این حقوق به کف حقوق جهانی رسیده و الباقی مشاغل بجز هیئت علمی وقضات ، بجای حقوق ، حق نفس کشیدن می گیرن.پس بجای اینکه همدیگر رو بکوبیم با تایید حق دیگران، حقوق خودمون رو به کف حقوق جهانی برسونیم.درضمن پرستارها فوقش 2/3 می گیرن و4 تا 5 تومن منوط به انجام دو شیفت کاری پرمشقت در دو بیمارستانه که فرسایش عمروازکارافتادگی زودرس رو درپی داره (3416711) (alef-11)
 
اخلاص
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۳:۳۲:۴۹
الف جان اغلب بجا ودرست از درد میگی ولی کو راه حل کو گوش شنوا کو دلسوزی که چاره ای بیندیشد وعملی شود گزارش از بیکاری تبعیض اختلاف طبقاتی رکود نابسامانی تولید قاچاق افول اخلاق خودروسازی و....هم مردم وهم مسولان همه اینها را میدانند ومیبینند ولی آخرش چی همینی میماند که هست تازه بدتر هم میشود روز به روز وسال به سال بدتر هم میشود چون هیچ کاری دست کاردان نیست .هم باید با صدای رساتر گفت وهم راهکارهای عملی ودلسوزانه وهمراه با آینده نگری عمیق وکارشناسی دقیق داد شاید موثر واقع شود قلم فرسایی تنها سودی ندارد. (3416838) (alef-11)
 
سعید
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۳:۵۶:۴۴
سلام چند وقت پیش مطلبی رو خوندم راجع به اینکه "ایران بهشت پزشکان متخصصه". درامد پزشکها رو نسبت به قدرت پول و درامد متوسط مقایسه کرده بود درامد پزشکان ایران رتبه اول بود که با رتبه دوم اختلاف زیادی داشت. دوستان مملکت ما یه مملکت نامتعادله یه طرفش ورم کرده یه طرفش پوست به استخوان چسبیده.بحث تفاوت درامد پزشک و مهندس نیست مساله اینه که یه گروهی قدرتمند میشن و تمام امکانات مادی و رسانه ای و ... رو در اختیار میگیرن.داماد ما مهندسه کانادا زندگی میکنه میگفت درامد یه نظافتچی شهرداری با توجه به سختی کار از اون بیشتره. مملکت ما اگه یه نفر توی یه بازه از زندگی دچار مشکل شد دیگه باید تا عمر داره مادی و معنوی رو به نابودی بره. توی همچنین جامعه نامتوازن و نامنظمی یه روز پزشک پول پارو میکنه یه روز بقال یه روز چقال .... (3416919) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۴:۱۶:۵۲
اینا اومدن ظرفیتهای پزشکی رو محدود کردن و مهندسی رو چند برابر کردن یک وزارتخانه ای هم پشتشون بود. (3416975) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۵:۵۶:۳۳
ظرفیت های پزشکی سال ۱۳۸۴ چهار برابر شد که این تازه غیر افزایش چند برابری ظرفیت دانشگاه آزاده , پسر همسایه ما کنکور سراسری پارسال رتبه ۱۶۰۰۰ شد ولی آزاد پزشکی مشهد آورد بعد شما میگی ظرفیت کمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فکر کنم هر درس راسی درصد زده بود برای پزشکی آزاد , نکنه شما انتظار داری پیام نور پزشکی یا پودمانی پزشکی هم تاسیس بشه؟؟؟؟ تازه الان دانشگاه غیر انتفاعی پزشکی هم تاسیس شده کافیه دفترچه کنکور نگاهی بکنی البته منظور امثال شما خرید پولی مدرک پزشکی یا ارسال درب منزله که هنوز دولت محترم این امکان را برای شما جماعت بخور بخواب فراهم نکرده است.
الف سانسور نکن. (3419845) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۷:۱۰:۰۷
چرا 4 برابر؟ چرا مثل مهندسی 100 برابر نشه ؟ باید اینقد درشو باز کنن و پزشک بگیرن که پزشکای عزیز ما! مجبور نباشن روزی 500 تا مریض ببینن (3422954) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۳:۵۳:۱۷
بی خود اغراق نکن هیچ پزشک عمومی ۵۰۰ مریض نداره وضع پزشک عمومی فقط دو سال طرح خوبه بعدش همه را بیرون میکنن وزارتخانه بهداشت برای اینکه دولت تعهد استخدامی سی ساله قبول نکند دو سال یک پزشک را بصورت طرحی مناطق محروم بکار می گیرد و بعد دو سال طرح بیرونش میکند و نفر طرحی بعدی همینطور تا زمانی که دانشگاه دانشجو تربیت میکنه نیروی طرحی هم هست و الان سر گرفتن طرح نوبت بندی چند ماهه هست . (طول دوره طرح خدمت پزشکان ۲۴ ماهه است و تعهد استخدامی ایجاد نمی کند.) (3429766) (alef-13)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۱:۰۹:۳۵
اشتباه می‌کنی برادر من
دو تا وزارتخونه با یه سازمان . اگه دکتر باشی (3733472) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۴:۲۶:۲۵
پیش 10 تا پزشک برای یه بیماری می ریم ده تا نسخه متفاوت می دند هر دکتری هم نسخه قبلی را رد می کند. بعد شاید نسخه یکیشون کارساز بشد. هر دکتر هم برا جلسه بعد می گد برو نوبت بگیر. انگار به نسخه خودش شک دارد
از بسکه این دکترا باسوادند و بقیه بی سوادند (3417007) (alef-11)
 
ارش
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۴:۳۳:۴۱
مهندسين عزيز فقط به يك سوال جواب بدهند.
در حال حاضر تقريبا تمام اعمال پزشكي با كيفيت روز دنيا در ايران انجام ميشه و هيچ بيماري لازم نيست به خارج اعزام بشود. در كدام رشته مهندسي ما به اين شرايط رسيديم؟ ايده ال مخندسين بعد از گرفتن دكترا استاد دانشگاه شدن و تربيت يك سري مهندس به درد نخور ديگر است. نتيجه ي اين رتبه هاي ادعايي بالا نهايتا منتاژ پرايد است. واقع بين باشيد هر وقت مهندسين توانستند به توليد، اختراع و... برسند ميتوانند درخواست حقوق بالا كنند. كدوم محصرل صنعتي دنيا با همون كيفيت در ايران توليد ميشود ؟ درصنعت ماشين، لوازم خانگي، ماشين الات صنعتي، اينترنت، و... كدوم مهندس فارق التحصيل ما تونسته محصرل قابل رقابت در سطح دنيا توايد كنه كه الان خودش رو با پزشكي كه كشور رو از حارج بي نياز كرده مقايسه ميكنه؟ در همين زمينه ي پزشكي اگر مهندسين ما عرضه ي توليد ساده ترين ابزار حتي در حد سرنگ رو داشتند هزينه هاي درمان خيلي كمتر ميشد . (3417034) (alef-11)
 
دکتر برق
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۵۵:۰۸
شما فرق مهندسی و با پزشکی نمیدونی!!!من مهندس هر طرحی می دم بعد از هزارجا پیگیری و تایید، در آخر به این جواب میرسم که بودجه نداریم!کافیه یه سرچ کوچیک بکنی تا ببینی چند درصد همون محصولات قابل رقابت در دنیا کار مهندسین ایرانی خودمونه که ایران نموندن (3418225) (alef-13)
 
ارش
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۲۰:۲۱:۰۶
پس خودت هم معتقدي كه هيچ برون ده مفيدي نداري. به جاي توجه به وضع درامد پزشكان بورو دنبال رفع موانع سر كارت كه بتوني اونو درست كني. وقتي خودت ميگي كارت به نتيجه نميرسه چطور درخواست درامد بالا داري (3420529) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۵۹:۳۶
من برای یک سرماخوردگی به سه پزشک مراجعه کردم و با سه تجویز کاملا متفاوت مواجه شدم.
اعمال پزشکی با کیفیت روز دنیا؟؟ و نتجه‌اش؟؟

خیلی از مهندسین فارغ‌التحصیل داخل در شرکت‌های برتر دنیا کار می‌کنند و تعدادشون هم کم نیست (3418232) (alef-13)
 
ارش
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۲۰:۲۵:۳۱
عزيزم لزوما يك بيماري يك درمان ندارد ميتوان يك بيماري را از روش هاي مختلف و با داروهاي مختلف درمان كرد. تفاوت نسخه ها چيز عجيب و مهمي نيست. مثلا براي درمان فشار خون بالا حداقل ده نوع درمان متفاوت از ورزش و رژيم تا انواع داروها تا عمل جراحي و ... وجود دارد اين كه هر پزشك كدام را انتخواب ميكند بسته به صد ها متغيير است. صحبت شما مثل اين است كه بگيم براي جا به جايي يكي ميگه بنز يكي گفته ب م و يكي ديكه گفته پژو (3420538) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۰:۱۸:۲۰
اره شما درست میگی و اصلا پزشکا هم اشتباه نمیکنن و ما مردم هم هیچی حالیمون نمیشه (3422803) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۰:۲۵:۲۶
نسبت درآمد پزشکان به سایر اقشار جامعه در ایران بسیار بیشتر ار کشورهای دیگه هست و باید اصلاح بشه تا از این شکاف طبقاتی که ایجاد شده جلوگیری بشه. حالا اگه دولت میتونه این شکاف رو از طریق زیاد کردن حقوق سایر اقشار جامعه کم کنه وگرنه حقوق پزشکان باید کم بشه (3422809) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۷:۱۱:۱۸
آره هیچ بیماری لازم نیست به خارج اعزام بشه چون همینجا ترتیب فرستادنش به اون دنیا رو میدن. عزیزم واقعا فکر کردی مردم چین؟ ینی میفرمایین پزشکی ایران با امریکا در یک سطحه؟ (3422955) (alef-11)
 
سعید
۱۳۹۴-۱۰-۲۰ ۰۸:۰۲:۳۴
ببین دوست عزیز این صحبت شما منصفانه نیست پزشک یه بیمار رو معالجه میکنه تمام تجهیزات در اختیارشه خب البته با دانشی که داره این کارو انجام میده اما یه مهندس مثل پزشک کارش خدماتی نیست الان ما بهترین مهندس ایرانی توی خارج داریم اما همون فرد بیاد توی ایران هیچ کاری نمیتونه انجام بده چون زیر ساختی نداره اما بهترین پزشک میتونه بیاد توی ایران اغلب کارهایی که توی امریکا انجام میده اینجا هم انجام بده. البته نمیخام ضعف علمی خیلی از مهندسها رو لاپوشانی کنم بحثم منطقی نبودن استدلال شما بود که یک کار تا درصد زیادی خدماتیه رو با یه کاری که ذاتا تولیدیه مقایسه میکنی (3456354) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۴:۴۴:۳۹
آقا ما که رشته مون انسانی بوده چی بگیم ؟ (3417066) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۱۱:۱۳
تو خوشحال باش چون بیشترین ستم و توهین بر انسانیها توسط همین ریاضی فیزیکها و مهندسین شد حالا خدا سرشون اورد.
همه مشاغل مدیریتی دولتی اقتصاد و علوم انسانی را گرفتن دستشون همه چیز را نابود کردن
فکر کردن ریاضی فیزیک دانستن یعنی کلید هر کاری (3417144) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۵۵:۵۵
این طور نیست. مشکل کشور، چه پزشکان و چه دیگر رشته‌ها اعم از علوم انسانی و ریاضی و حوزه‌های علمیه و ...، نبود مدیریت صحیح و سپردن مدیریت به دست ذی نفعان است.
وگرنه این طور نبود که پزشکان آن قدر درآمد داشته باشند که ندانند چه کنند، و دیگر تحصیل‌کردگان و زحمتکشان در کشور آن قدر درآمد داشته باشند که برای بخور و نمیرشان هم گرفتار باشند. (3418227) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۰۶:۵۹
بنده فوق لیسانس مهندسی عمران با بیست سال سابقه کار وکلی مسیولیت خطیر هستم ودر شهرداری یکی از شهرستانها ماهی یک وهشتصد چون کارمندم دریافتیمه در همین شهرداری کارگر بیسواد بالای ماهی سه میلیون میگیره و با بیست سال. سابقه با مشاغل سخت بازنشسته میشه کاشکی منم تو سن بیست سالگی با یک پارتی میومدم کارگری خوشبختتر بودم تا برم درس سخت بخونم اخرشم هیچی مشکل اینه که پزشکها حقشونو میگیرن ولی ماها نمیتونیم (3417130) (alef-11)
 
م م
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۱۴:۳۹
سلام چطور تحصيل ٤ساله مهندسي رو با ١١تا١٤ سال پزشك متخصص و فوق تحصص مقايسه ميكنيد تازه بين اين زمان زندگي در روستا و شهر دور افتاده هم اضافه ميشه
يك مهندس در سن ٢٣- ٢٤ تو بازار كاره ولي پزشك ٣٠ تا ٣٥ سالگي (3417156) (alef-11)
 
جهان
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۱۴:۴۷
مافیای پزشکی -- ما در تعجب هستیم چرا دولت و مجلس با این همه اعتراض مردم و نگرانی از افزایش بی حساب و کتاب تعرفه ها ی پزشکی هیچ گونه عکس العملی از خود نشان نمی دهند. واقعا" کسی از این قشر رضایت ندارد و خون بیماران را مکیدهاند.بنده برای آزمایش فرزندم دو بار آزمایش داد و هر با هم اختلاف زیادی با هم داشتند چند بار سو نوگرامی داد باز به همین شکل . زمان تعرفه گذاری پول آبدیت سیستمش را روی تعرفه ها از مردم می گیرد و حاضر نیست دستگاه فرسوده را که درصد خطایش بسیار بالا رفته تعویض کند. این مکیدن خون بیمار نیست. برای یک سرما خوردگی چند بار باید پول ویزیت دهید. (3417157) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۱۶:۲۶
اگه این وزیر بهداشت به این فلسفه بافیهایش ادامه دهد تا چند سال دیگه باید مملکت را بفروشیم بدهیم به پزشکان و برویم تو صحرای کالاهاری زندگی کنیم!!! (3417158) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۲:۴۹:۰۶
دقیقا"
گل گفتی (3418124) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۶:۰۱:۴۱
نگرن نباش مهندس , فعلا که بیست هزار میلیارد کمک بلا عوض از بیت المال به مهندسان خودروساز دادن که شما نری صحرای کالاهاری , ضمنا با بیست هزار میلیارد تومن که شما مهندسا فقط شش ماه سیر میشین میشه ده سال کل نظام سلامت را رایگان کرد و با پراید کسی را نکشت.
الف اگر منتشر نکنی دیگه سایتت باز نمیکنم. (3419862) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۱۶:۴۴
نکنه انتظار دارین این مهندسای بیسواد مملکتمون که اوج دانششون به پراید ختم میشه با پزشکا که مردم همین مملکتو از پزشکای خارجی بی نیاز کردن درامد برابری داشته باشن؟
بد نیست هرکس به اندازه تواناییهاش انتظار داسته باشه (3417160) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۶:۴۷:۵۵
نذار بگم از دانش این پزشکهای نابغه. اونهم فقط در مورد بلاهایی که سر خودم اوردن.
اتفاقا کار مهندس ایرانی با اینهمه محدودیت و تحریم و غیره عملا بالاتر از کار پزشکانیست که تقریبا بعد از تحصیل با هیچ مرجع علمی سر و کار ندارن. (3417365) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۱۹:۲۷
بله بايد محدوديت ها برداشته بشه تا شما مهندسان مدعي با دانش غربي پز مهندسي رو بدين. شما اگه هنر داشتي در دوران تحريم به نمايش ميگذاشتي. (3417445) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۱۱:۲۴:۴۰
نه که توی طبیب صفر تا صد دانش و مهارتت رو با دود چراغ خوردن و مرارت کشیدن آموختی!!یه نگاه به کتابخونت که حاوی هاریسون و آناتومی اسنل و چه و چه هست بنداز تا یادت بیاد دروس همون غربیها رو خوندی که امروز به اینجا رسیدی فقط فرق ما با شما اینه که غربیها علوم فنی و مهندسی رو بدلیل هایتک بودن در زمان تحریم از ما دریغ کردند ولی علوم پزشکی چون پیش پا افتاده است همیشه براحتی در دسترسه!
سایت محترم و فهیم "الف" استدعا دارم پاسخ بنده بنظر ناپخته این دوست عزیز را منتشر فرمایید شاید بعدها آنرا دید و اندکی اندیشه کرد. (4006585) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۶:۵۰:۴۹
اقا مشکلی نیست پزشک بیشتر از مهندس بگیره.
ولی چقدر بیشتر؟ 5 برابر واسه اون یکم زحمت بیشتر کافی نیست؟
پزشکانی ک درامد بالای 100 میلیون درماه دارن بسیار زیاد هستند ولی مهندس با ماهی 10میلیون انکشت شماره.
دوست عزیز پزشک من اینجا ایرانه و درامد سرانه همه پایینه منجمله مهندس پس دلیلی نداره که شما از امریکا و المان بیشتر در بیاری.
اگه هم واقعا داری حروم میشی برو اونطرف این ارقام را دربیار! (3417376) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۴۳:۴۲
شما اگه فكر ميكني حروم شدي برو اونطرف (3417520) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۹:۵۹:۳۰
بدبختی اینه که نظام مقدس جوری با دنیا تعامل کرده که اولا اصلا ایرانیا رو راه نمیدن دوم اینکه اگر هم راه بدن به چشم تروریست و خرابکار آدمو میبینن (3417793) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۱۴:۰۵
حالا حقوق پزشک کم بشه به حقوق تو مگه اضافه میشه (3417599) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۲:۴۹:۲۲
بله، دقیقاً. افزایش حقوق پزشکان با 10 هزار میلیارد تومان برداشت از یارانه مردم صورت گرفته است.
اگر ریاضی سرتان می‌شد متوجه می‌شدید که مقدار مطلق درآمد مهم نیست، بلکه نسبت آن به درآمد سرانه و درآمد دیگر اقشار (از جمله تحصیل‌کرده‌ها و PhD های رشته‌های دیگر) مهم است. (3418125) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۰:۰۴:۳۷
عامو جان، پراید طراحی ایران نیست، و بیشتر قطعاتش هم ساخت چین است. پراید را شرکت ژاپنی مزدا طراحی کرده، و بعد از چند دست گشتن، به دست دلالانی رسیده که آن را به مردم بیاندازند.

اگر پولی به طراحان و متخصصین ایرانی داده‌اید که برایتان پرایدتان طراحی کنند، پولتان را پس بگیرید! ولی اگر پولتان را به جیب شرکت‌های خودروسازی ریخته‌اید که با مدیریت سیاسی و رانتی، پول مردم را تلف کرده‌اند، از جان مهندسین و فراتر از آن «مهندسی» چه می‌خواهید؟

مهندسین ایرانی خلاقیت و توانائی دارند، و این توانائی را در حوزه‌های مختلف، و از جمله در همین خودروسازی (البته با فعالیت در شرکت‌های بزرگ کشورهای دیگر) نشان داده‌اند. همان طور که پزشکان ایرانی هم توانائی‌هایشان را در دنیا نشان داده‌اند.

بحث دعوای پزشکی - مهندسی نیست، بحث بر سر مدیریت غلط وزارت بهداشت است که صرفاً با تزریق پول بیشتر به وزارت بهداشت و آن هم به طور انحصاری برای پزشکان، خواسته مثلاً سلامت را متحول کند. اما نتیجه‌اش فقط افزوده شدن درد گرانی به درد بیماری مردم بوده و بس.

فقط یک نکته برام مبهم موند. اینو از کجا درآوردی؟!

"پزشکا که مردم همین مملکتو از پزشکای خارجی بی نیاز کردن"

طنز 2016 اه؟ :-)) (3418241) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۴:۵۶:۵۵
اولا که انتظار داری برای ماشینی مثل پراید دیگه چقدر از ملت پول بگیرید؟

دوم: خودتان اعتراف کردید که حتی پراید هم نتوانستید بسازید.

سوم:درامد پزشکان طی دو سال اخیر زیاد شده، در سی سال اخیر شما چکار کرده اید؟ (3419673) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۵۸:۳۰
آقای دکتر که خیلی نابغه هستی شما که داری اینجا حروم میشی برو اون طرف کلی پول در بیار، ببین اصلا قبولت می کنند، ولی همین مهندسین بی سواد که شما میگی راحت میرن اون ور بهترین دانشگاههای جهان، کمک هزینه بورس تحصیلی و غیره هم میدن، حالا شما پزشکان که خیلی نابغه هستین برین ببینم چند نفرتون قبول می کنن، اصلا قبولتون دارن (3417558) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۱۱:۲۰:۰۷
توی پزشک هروقت تونستی سرطان و دیابت و ایدز و ام اس و... رو درمان کنی برای من قابل احترام خواهی شد نه الآن!
بعلاوه همون پزشک خودش رو به آب و آتیش میزنه یه پولی به جیب بزنه بیاد ثمره دسترنج مهندسین رو بخره پس اگه بنا به توانایی و اثرگذاری باشه باید من مهندس تمدن ساز از یه پزشک ناتوان در علاج امراض بیشتر دربیارم! (4006576) (alef-11)
 
یه بنده خدا
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۲۴:۳۷
دوستان مهندس گلم , شما چرا خودتون را با یک پزشک مقایسه می کنید هستند مهندسینی که توی صنعت کار می کنند و حقوق ماهانه آنها بالای 25 میلیون هست بنده درسال 72 دانشگاه سراسری پزشکی قبول شدم ولی استرس کار پزشکی و بی خوابی ها و کشیکهای پشت سرهم و خیلی مشکلات دیگر باعث شد پزشکی را رها کنم و وارد بازار کار بشوم با گذراندن دوره های تخصصی الان توی یه شرکت خصوصی 4 میلیون حقوق می گیرم ولی شماها می خواهین بدون زحمت آنچنانی و یه کار دفتری حقوقی معادل یک پزشک بگیرین که در طول شبانه روز حتی روزهای تعطیل هم اختیارش با خودش نیست و می بایست گوش بزنگ باشد. (3417176) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۲:۵۱:۴۹
بله، ولی نکته این‌جا است که یک پزشک عمومی دانشگاه آزادی از یک مهندس خبره کارآزموده بیشتر حقوق می‌گیرد. تعداد معدودی مهندس کارآزموده با حقوق‌های بالا را نمی‌توان و نباید با تعداد کثیری پزشک عمومی مقایسه کرد.

مقایسه صحیح، مقایسه پزشک عادی با مهندس عادی و پزشک خبره با مهندس خبره است که البته نتیجه‌اش بر همگان روشن است. (3418127) (alef-11)
 
motafa
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۲۳:۴۹:۳۳
اون هم از بیت المال !!! (3420964) (alef-11)
 
mostafa
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۰۰:۰۲:۵۵
پزشکي هم چيزيه شبيه ي تعمير کار خودرو همون طور که تعمير کار ماشين هم بايد از همه ي اجزاي ماشين سردر بياره تا اگه ي ماشيني خراب بشه بتونه تعميرش کنه واين کاملا معلومه که حجم اطلاعاتي که بايد داشته باشه خيلي زياده به همين روند تشابه به پزشکي با تعميرکار تلويزيون و ماشين وغيرو ميرسيم حالا اوني که ماشين ساخته کار ارزشمند تري کرده يا اوني که تعميرش مي خواد بکنه الف جان تاييدش کن (3420982) (alef-11)
 
lمنصور
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۳۲:۳۳
کجای کاری پزشک و مهندس کدامند ورزشکارن عضو شورای شهر ماهیانه درامد چند میلیارد تومانی دارند و امپراطوری تشکیل داده اند بررسی کنید (3417191) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۵:۳۷:۴۳
خیلی بد نتیجه گرفتی. مشکلاتی که گفتی یک طرفه رفتی به قاضی. (3417203) (alef-11)
 
ندا
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۶:۲۹:۱۲
ایضا اضافه کنید اگر این مهندس بیچاره یک دختر باشد که در یک رشته تاپ مهندسی از دانشگاه عالی فارغ التحصیل شده اما شهرش، شهر کوچکیست و هیچ کس برایش تره هم خورد نمی کند و سربار خانواده اش است اما بچه تنبل مدرسه شان که رفته بود تجربی داره خونوادشو نون می ده مسئولین کجان؟؟؟؟؟خوابیدن؟؟؟؟؟؟؟............................... (3417319) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۶:۳۶:۱۰
سلام بنده فارغ التحصیل لیسانس و فوق لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف هستم. متاسفانه در شهرستان ما و تنها مدرسه نمونه دولتی شهر ما دریغ از وجود یک مشاور که آینده ی شغلی 10 سال آینده ی ما رو برامون روشن کنه. 90 درصد همکلاسیهام از ایران رفتند و من به خاطر برخی مسایل از جمله خدمت به وطنم ایران موندمو الان در یکی از ادارات دولتی استخدام شده ام. جالبه بدونید با وجود تاهل دریافتی بنده 1 ملیون و 300 هزار تومنه!!!!! متاسفانه قدم در راهی بی بازگشت گذاشته ام با این مهندسی خوندن و مخصوصا ایران موندنم. خداوند باعث و بانیشو لعنت کنه...الف خواهشا منتشر کن تا همه ابن وضعیت رو بدونن. (3417333) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۰۹:۰۳
من فارغ التحصیل سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان هستم، مهندس هستم. بسیاری از همکلاسیهای ما هم رشته پزشکی را انتخاب کردند.

رتبه های 5، 13، 70 کنکور در پزشکی از کلاس ما بودند.

دوستانم که پزشکی را انتخاب کرده بودند، آنها که در ایران مانده اند، فوق تخصص هستند، یکی از آنها هم به کسوت استادی دانگشاه تهران رسیده (در سن بسیار پایین)، البته همه وضع مالی خوبی هم دارند.

اما تقریباً وضع همه ما که با رتبه های مشابه در گرایش ریاضی به رشته مهندسی رفتیم از دوستان پزشکمان بهتر است.

دقیقاً برعکس نوشته حاضر!

متأسفانه نویسنده محترم این امکان را در نظر نگرفته که مهندسان فارغ التحصیل دانشگاههای خوب در ایران پس از چند سال حقوق بگیری و کسب و تجربه فوراً وارد عرصه شرکت داری (مشاوره، پیمانکاری، بازرگانی و ...) می شوند، اما این فرصت برای پزشکان یا کمتر است یا بسیار دیرتر بدست می آید.

حالا همان دوستان پزشک ما سرمایه ای را که جمع می کنند در شرکتها و پروژه های ما دوستان مهندسشان سرمایه گذاری می کنند! (3417584) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۱۲:۱۶
دوست عزیز، حقوق مهندس مکانیک با سابقه بیش از 5 سال، فارغ التحصیل ارشد شریف، حداقل حدود ماهی 5 تا 6 میلیون تومان است، آن هم در بدترین شرایط (بدترین شرایط: یعنی خود مهندس تنبل باشد، سر کار چرت بزند، زیر کار در رو هم باشد!)

شما لطفاً همین امروز استعفا بده و شرط می بندم کمتر از یک ماه کار بهتری پیدا می کنید. (3417596) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۳۸:۱۱
مشکل نبود مشاور نیست، مشکل این است که مدیریت سلامت در کشور را به دست پزشکان سپرده‌اند و آن‌ها خودشان می‌برند و خودشان می‌دوزند... (3418194) (alef-13)
 
مهندس هستم :))
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۱:۰۶:۴۴
دوست عزیر بنده هم مهندسم شریفم نخوندم.ولی راه اپلای رو بر کسی نبستن شما که شریف خوندی فوقم داری یکی دو تا مقاله هم داری خب دیگه همین الان اگه زبان بلد نیستسی بشین بخون یه سال دیگه اپلای کن شما هم برو کاری نداره حداقل ماهی 2500 تا 3000 تا هر جا پذیرش بگیری بهت میدن اگه واقعا اینی که می کی هستی بسم ا... (3418333) (alef-13)
 
اسلامي
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۶:۴۲:۰۳
اگر چه مبالغي كه براي درامد پرستاران و پزشكان نوشته شده با اغراق بوده و فقط شامل در صد بسيار كمي از پزشكان ميشه ولي ايران كشور صنعتي نيست و طبيعيه كه بازار كاري براي اين همه مهندس بويژه خيل مهندسين فارغ التحصيل از دانشگاه آزاد وجود نداشته باشه ولي در عوض به علت پايين بودن سطح بهداشت و مشكلات ديگر تا دلتون بخواد بيمار وجود داره و بازار كار براي پزشك هنوز وجود داره. (3417354) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۳۹:۲۴
اگر بازار کار برای پزشک بسیار است، پس چرا وزارت بهداشت نه تنها از افزایش ظرفیت آموزش پزشکی جلوگیری می‌کند، بلکه به دنبال کاهش آن است؟
جز این است که به دنبال ایجاد انحصار برای افزایش قیمت‌ها است؟ (3418197) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۵:۱۷:۰۴
خیلی از بچه های دانشگاه ازاد به خاطر رشته مورد علاقه شان دانشگاه ازادی شدن وگرنه سراسری هم قبول شدن.دانشگاه سراسری ها لطفا قمپوز در نکن چون اگه امثال ما به خاطر علاقه مان دانشگاه ازاد نمیرفتیم جا واسه بقیه باز نمیشد. (3418425) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۰۳:۱۹
من مهندسم. درآمد آن چناني هم ندارم. پزشك بي سواد هم تا دلتون بخواد ديدم. مهندس بي سوادم كه ديگه نگو. به حقوق و اين جور چيزا كار ندارم. فقط ناراحتيم اينه كه چه جوري برنامه ريزي كرديم براي مملكتمون كه وقتي كامنتاي دوستان رو مي خوني اكثرا يه رشته رو انتخاب كردن كه پول بيشتري توش باشه يا مثلا بگيم باهوش تريم و اون رشته رو خونديم. خود منم تقريبا همين طور انتخاب كردم و پشيمونم.
يعني علاقه و نياز كشور و هزاران مورد ديگه اصلا مطرح نيست. (3417400) (alef-11)
 
مهندس هستم :))
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۱:۱۱:۴۰
(3418337) (alef-13)
 
میثم
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۲۱:۳۷
من هیات علمی دانشگاه هستم. زمانی که دبیرستان بودم به جرات میتوان گفت که کسانی به رشته تجربی میرفتند که از رشته ریاضی باز مانده اند. در این حدود بیست سال که از ان زمان گذشته است وزارت علوم افزایش خیلی زیادی در پذیرش رشته های مهندسی داشته است که باعث به هم خوردن عرضه و تقاضا شده است در حالی که در همین زمان وزارت بهداشت اجازه نداده است حجم زیادی متخصص فارغ التحصیل شوند و نسبت متخصصین به جمعیت تقریبا ثابت مانده است. از این رو عدم تناسب بین عرضه و تقاضا باعث شده است که پزشکان مورد توجه بیشتری قرار بگیرند.
برای اصلاح اکثر مشکلات، بنده فکر میکنم یک راه افزایش تربیت متخصیصن است تا نسبت پزشکان به جمعیت به مقدار مطلوبی برسد.
با این اتفاق عملا به دلیل وجود پزشک زیاد مساله زیر میزی و یا تعداد عملهای بش از حد در روز خود به خود مرتفع خواهد شد. (3417454) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۱۵:۳۱
پزشک خوب همیشه درامد داره و با افزایش پزشک فقط یک مشت بیسواد به پزشکی اضافه میشن (3417601) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۵۹:۰۴
آفرین به تو که باسواد ی!!! (3418230) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۶:۱۰:۳۶
سال ۱۳۸۴ شمسی ظرفیت کلیه رشته های پزشکی سراسری بدستور دولت وقت چهار برابر شده و بصورت ۵۰-۵۰% پذیرش نموده و ظرفیتهای فوق هنوز پابرجاست البته به جز ظرفیتهای پزشکی غیرانتفاعی و آزاد , شما تنبلی و مدرک پولی و مقرری بخور تکان نخور میخواهی چرا آسمون ریسمون می بافی؟؟؟ (3419893) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۰:۰۰:۵۴
واقعا مسخره است. سایت الف هیچ مطلب چالش بر انگیز دیگری پیدا نمیکند انگار.
با چه زبانی باید بگوییم که دست از سر کچل دکترها بردارید! (3418237) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۷:۱۶:۱۶
اره والا در دانشگاه های پزشکی رو باز بگذارن( هون بلایی که سر مهندسی اوردن) مشخصه که مردم خودشون میرن پزشک خوب ویزیت بشن. درد ما درد انحصار پزشکیه که باید شکسته بشه (3422963) (alef-11)
 
ارش
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۹:۵۱:۰۵
عزيزم توجه داشته باشيد كه تربيت پزشك بدليل ماهيت ان داراي محدوديت است. يعني جراحي كه فارغالتحصيل ميشود بايد تعداد مسخصي عمل مثلا اپانديس را انجام داده باشد تا مهارت كسب كند لذا نميتوان مانند رشتهي مهندسي با اضافه كردن صندلي پزشك تربيت كرد . در صورت افزايش بدون تفكر جراحي خواهيم داشت كه به عمل مسلط نيست. و بدليل اين كه بيماري هاي نادري وجود دارند كه بايد پزشك ديده باشد تا بتواند درمان كند لازم است مراكزي پزشك تربيت كنند كه مواجعه به تعداد كافي داشته باشند. (3417776) (alef-13)
 
میثم
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۶:۰۳:۰۸
تا جایی که ما اطلاع داریم در حال حاضر هر پزشک تعداد خیلی زیادی عمل انجام میدهد که حد استاندارد دنیا بسیار بالاتر است!

در مرود مهندسین هم فقط صندلی کفایت نمیکند بلکه امکانات و آزمایشگاه از ملزومات بدیهی است. (3419867) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۴۱:۲۳
وزارت بهداشت فکر این‌جایش را هم کرده. برای این‌که انحصار پزشکان بی‌سواد نشکند، نه تنها موافق افزایش ظرفیت آموزش پزشکی نیست، بلکه به دنبال کاهش آن است.
اگر ریگی به کفششان نبود، اجازه می‌دانند به طور طبیعی و به همان سبک عرضه و تقاضا که مرتب از آن دم می‌زنند آموزش پزشکی به طور متناسب افزایش پیدا کند تا پزشکان باسواد از میان بی‌سوادان شناخته شوند و جای خود را پیدا کنند. (3418203) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۳۸:۴۸
چیزی که کار مهندسی رو خراب کرده گپی رایته اقایون گپی رایته.. شما باید ساعتها و روزها برنامه نویسی کنی و یا مداری طراحی کنی بعد از روش کپی میشه بدون شک مهندسی نیاز به هوش بیشتری داره . شما بدون مدرک نمیتونی کار طبابت بکنی ولی بدون مدرک میتونی هر برنامه ای و هر مداری رو کپی کنی دلیلیش اعظمش اینه..تازه مگه تمام پزشکها تاپ هستند؟؟ تمام پیشرفت پزشگی مدیون الکترونیک ه که با ابزار دقیقش روز به روز داده های دقیقتری به محققان داده تا داروهای موثرتر تهیه بکنند و یا دقیقتر مانیتور بکنند این محققان نتایج و وارد بولتن های پزشکی میکنند و این پزشکان اونها رو میخونن و دارو مینویسند. حالا شما هی داستان تعریف کنید لپ کلام اینه تا گپی رایت تو دنیا رعایت نشه حق به حق دار نمیرسه (3417501) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۴۲:۳۹
ربطی ندارد. در کشور ما حقوق مولفین و مصنفین به رسمیت شناخته شده، و البته پزشکان ما هم مولف نیستند، صرفاً رویه‌ای روتین را برای درمان انجام می‌دهند، تازه اگر تشخیص درست داشته باشند (که بسیاری از آن‌ها ندارند). (3418206) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۴۵:۵۸
به نظر من کار مهندسی طوری هست که جامعه هر نیازی داشته باشه اگر مهندسین داخلی نتونستند کاری رو انجام بدن خیلی راحت میره از چین و ماچین اون تکنولوزی رو میاره.در نتیجه سیستم طوری هست که کاملا ضعف مهندسی رو تو کشور اشکار کرده اما در زمینه پزشکی داستان کاملا فرق داره.به قول معروف اش کشک خاله است.یعنی نه میشه پزشک از کشورهای دیگه وارد کرد و نه مردم توان مالی دارند که برای معالجه به کشورهای دیگه بروند.سیستم اموزشی که مهندس رو تربیت میکنه همون سیستم پزشک رو نیز تربیت میکنه.در نتیجه نمیشه گفت این سیستم فقط پزشک خوب تربیت میکنه.منظورم اینه که شرایط جامعه اینطوری هست و الا پزشکان ما مثل مهندسینمان و مهندسان ما مثل پزشکان ما هستند. (3417530) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۲:۵۲:۵۲
چرا نمی‌شود؟ در همین کشور خودمان حضور پزشکان هندی و بنگلادشی در زمان جنگ بسیار مفید و اثرگذار بود. اما اکنون کار به جائی رسیده که وزارت پزشکان ظرفیت پذیرش پزشکی را به جای افزایش، کاهش می‌دهد! (3418128) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۲۲:۵۸:۰۶
مشکل اصلی اینه که ما یک کشور تولید کننده نیستیم. دلیلش هم ساختار نامناسب اقتصادیه. دلیل ساختار نادرست اقتصادی هم مسائل سیاسیه. (3420842) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۷:۵۳:۳۶
آخه چرا دروغ میگین پزشک طرحی 8-10 میلیون میگیره.مزشکی که تازه طرحش تموم شده فوقش 3500 بگیره.در ضمن وقتی منو امثال من جوونیمونو تویه بیمارستانا گذروندیم اونم حداقل سه سال+4 سال در خود دانشگاه؛ انوقت شمای مهندس روزی شش ساعت رفتی دانشگاه بدون هیچ استرسی و کشیک شبانه ؛ میخای حقوق اندازه یه پزشک بگیری؟ (3417546) (alef-13)
 
جواد میثاقی
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۰۴:۴۰
بسمه تعالی
با سلام و احترام
من خودم مهندسی خوندم و الان دانشجوی دکتری ام. همسرم هم پزشکه. به جرات میتونم بگم درس و کتاب تکستی که پزشکان می خونن حتی نامبر وانای شریف که از ام ای تی پذیرش گرفتن و میگیرن نخوندن. کشیک و طرح و امتحان تخصص و ارتقا و بورد بماند پس از اون ضریب کا به انتخاب وزارت... . اونوقتایی که امثال من و شما شبهای برره نیگا میکردیم دانشجوهای پزشکی درس میخوندن و میخونن.
یک اصل پذیرفته شده هر آدم عاقلی اینه که هر کس که کار میکنه و مالیات میده هرچقدر هم درآمدش باشه نوش جونش . اگه پزشکی هم زیر میزی میگیره و مالیات نمیده کار اشتباه و خطایی میکنه. اینجور مقایسه ها حکایت از کوتاه بینی مفایسه کننده هاست . من ندیدم کسی اعتراض کنه که چرا در راستای اصل 44 چرا قریب به اتفاق صنایع که واگذار شد قیمت هر سهمش در مدت کوتاهی دو برابر شد. از این نمونه ها فراونه ... چرا قیمت پالایشگاه تهران با کشف قیمت ده هزار تومنی به صد و سی هزار تومن رسید... این سودهای کلان به جیب کی رفت..
چرا قیمت گازی که ما برا هر متر مکعب از ترکمنسان 40 سنت میخریم به ترکیه 44 سنت میفروشیم باید به پتروشیمی ها 13 سنت دولت بده تازه همه شون میگن گرونه....
چرا کسی به اینا اعتراض نمیکنه
با تشگر (3417571) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۴:۳۰:۱۴
احسنت. بالاخره اینجا یک مهندس با انصاف هم پیدا شد. (3419580) (alef-3)
 
امیر
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۰۹:۱۴
احساس میکنم سایت الف به دنبال القاء جو منفی روانی در جامعه بر علیه پزشکان و نوعی دلسردی در اقشار هم تراز هست
تیتر های نامفهوم و مبهم مطالب دو پهلو
همین مطلب بدون استناد و نوعی داستان گونه فقط نشاندهنده این نوع القاات هست
امیدوارم پاشاندن بذر نفاق در جامعه ار روی جهل و احساس کاذب دلسوزی باشد
وگرنه .... حسابشان با پروردگار (3417587) (alef-13)
 
آریو سوئد
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۲۸:۳۸
در کشور سوئد حقوق یک پزشک متخصص ۳ تا ۴ برابر یک راننده اتوبوس دیپلمه است. تازه مالیات پزشک هم بیشتره. مسئولین باید تلاش کنند که یک جامعه معتدل داشته باشیم چون همه تخصصها در کشور نیازه. مردم حق دارند که در آرامش و بدور از فقر زندگی کنند. (3417620) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۸:۳۹:۴۷
هممونو با این بحثای مسخره سرگم میکنن تا بیشتر مملکت را به سمتی که دوست دارند ببرند بازیچه شده ایم همگی بیخیال بابا من بهترم تو بدتر یک شعار ابلهانه است که به لالایی قبل خواب کردن شبیه است یه کم بهتر فکر کنیم (3417637) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۹:۰۶:۳۶
باسلام
این بحث اشتباهه (3417691) (alef-3)
 
mahsa
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۹:۴۲:۱۷
من نمیگم مهندسا خیلی عالین و اس ان توکل جهان.نه عیب وایراداییم دارن که باید رفع بشه ولی مهندسا خیلی کمتر باجون مردم بازی میکنن.پزشکا چی؟بخاطر چندهزارتومن پول یاطرفو عمل نمیکنن که بمیره یا پولو باهزار قرض وقوله بده بعد ازاخر میان چاقو وقیچی پنس واینجور چیرا جا میذارن توبدن اون مریض بدبخت یا اگه یک کاری کردن بعد دیدن پول نداره طرف درجا به حالت اول برمیگردونن مریضو.همین قضیه کشیدن بخیه های اون بچه طفل معصوم.پس اینقد سنگ پزشکارو به سینه نزنین.مهندسا هرکاریم بکنن خدایی اگه طرف پول شو نداشت نمیان بابولدوزر خونه رو باخاک یکسان کنن. (3417757) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۰:۱۳:۳۴
این موضوع یکی از بحث های همیشگی ما در خوابگاه بود.
پرده اول:
فوق لیسانس مهندسی برق از امیرکبیر گرفتم و بعد دکتری رو شروع کردم. چون متاهل بودم و نمیتونستم در تهران یک آپارتمان مناسب اجاره کنم مجبور شدم انتقالی بگیرم به شهر خودمون. (سال 89)

پرده دوم:
دنبال کار مناسب بودم که حقوق های واقعا پایین پیشنهاد میدادند قسمتی مربوط به عدم تجربه کار عملی و قسمتی به علت افزایش فارغ التحصیلان و بیکاری جامعه. تا اینکه در یک شرکت با حقوق پایین مشغول به کار شدم که با حساب امروز میشه کمتر از 2 میلیون

پرده سوم:
بعد از دو سال کار کردن، یک شرکت تاسیس کردیم (سال 92) و سال اول کارمون خوب بود(بماند که به دلیل نبود سرمایه چه زجرهایی کشیدیم و چه بر سرمان آمد)، و امسال به دلیل رکود شدید در صنعت، متاسفانه حدود 5 ماهی میشه که میتونم بگم درآمدی نداشتیم.

نتیجه گیری:
در این جامعه مردم، بیشترین رفاهشون ناشی از مهندسین هست، هر چیزی که تصورش را بکنید، برق شهری، خودرو، ساختمان های هوشمند، لوازم منزل، رایانه، اینترنت و .... ولی کمترین درآمد را مهندسان دارند. پس یا باید در این کشور مهندسی نخواند یا اگر میخوانی امید به درآمد عالی نداشته باشی

واقعا دلم خون است از این همه زحمتی که کشیدم، عمری که رفت و حاصل آن چنانی نداشت (3417819) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۰:۱۵:۱۸
با سلام
بنظر من درس خوندن بدون هدف گذاری اشتباهه...
شما باید اول هدف از درس خواندنت را بدونی...
من رفتم ریاضی چون عاشق ریاضی بودم...
اصلا به کار فکر نمی کردم ...
با هزار تا مشکلاتی که دم کنکور برام پیش اومد امار یه دانشگاه دولتی قبول شدم...
از اون موقع علاقه ام شد پول...... از بس گفتند فقط مهندسی کار داره...
فوقم را هم گرفتم...
الانم یه جا شاغلم ... ولی خیلی تاسف میخورم....با وجود این که کارم تخصصی و وخیلی سخت وپر مسوولیته ... فقط کل حقوق و مزایام 1200 است....تازه کلاس کاری که صفر...
می دونید اگر لا اقل مهندسا کلاس دارند... ما رشته های علوم پایه اصلا رشته هایمان شناخته نشده....
اگر بجای گرفتن پروژه دانشجویی درست درس خونده بودم ...الان هیئت علمی بودم.....هم شغل بهتر و هم در امد بهتر و هم کلاس کاری بیشتر.....
لا اقل اگه هیئت علمیم نبودم کلاس دکتری زیاد بود...
کلاس خیلی تو جامعه مهم شده ...
من توی محیط کارم تو چند تا تخصص مختلف امار کار می کنم ...
همه اش با سرچ مقالات انگلیسی و مطالعه...
ولی....همه کارمون را با تایپیست و منشی اشتباه می گیرند...
یه وقتایی واقعا از این قدر نشناسی افسرده میشم...
بعضی از کسانیکه براشون کار میکنم از اوردن اسمم تو مقاله افت کلاس دارند....
حتی حقوق معنوی ام ندارم....
میگم بیشتر ما دهه 60 ای ها هدف گذاریمان در زندگی اشتباه بوده..... (3417821) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۶:۰۲:۰۱
مگه هیات علمی شدن به این راحتیه!!!!!!!!!!! (3425884) (alef-11)
 
sam
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۰:۱۹:۰۶
با سلام
مافیای پزشکی توی ایران خیلی قوی تر از مافیای خودرو و حتی قاچاق هست و به همین خاطر هم هست که اینطور سفت و محکم جلوی درب دانشگاههای پزشکی دربان و گارد آهنین! گذاشته است و اجازه دخول هر کسی را به آن نمی دهد.جالب اینجاست که تمامی رشته ها در ایران،ظرفیت پذیرش دانشجوی شان بعد از انقلاب ده ها برابر شده است به جز پزشکی! اگر پزشکی را دیدید که دنبال مهاجرت از ایران است و شب ها برای گرفتن ویزا پشت درب سفارت خانه می خوابد سلام مرا حتما به او برسانید! اکثر پزشکان یا در نمایشگاههای ماشین های لوکس در حال گردشند و یا در بنگاه های معاملات ملکی و یا سواحل قناری! (3417829) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۰:۳۲:۰۰
سوگند نامه دیگر کارساز نیست باید مجازات حبس برای پزشکان خلافکار در نظر گرفته شود که آبوی پزشکان دیگر را هم وسیله درآمد زایی خود قرار ندهند (3417856) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۰:۴۳:۱۰
تمام پیشرفت علم پژشکی وفن اوری مربوطه مدیون علم مهندسی میباشد وما فقط در زمینه فن اوری علم پژشکی پیشرفت کردیم (3417879) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۰:۴۹:۱۳
مشکل کشور ما رشته های فنی مهندسی یا پزشکی و پرستاری نیست . مشکل کشور ما غیر صنعتی بودنه یعنی صنعت به معنای واقعی خودش وجود نداره به همین دلیل وضعیت خیل عظیم مهندسین کشور ما خوب نیست اما در کشوری مثل چین یا آلمان یا آمریکا یه نفر مهندس بیکار پیدا نمیشه در ضمن بازار کار پزشکان در آمریکا و اروپا بخاطر سطح آگاهی مردم و اهمیت به ورزش و سلامت و تندرستی بسیار کسادتر از کشور ماست . (3417891) (alef-13)
 
دانا
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۱:۱۶:۵۱
چيه دكتر و مهندس به جون هم افتادن!!
الان مگه دكترها خوشبخت هستن!!!الان قشر بدبخت جامعه همين دكترها هستن!!!
به ٣ يا ٤ تا دكتري مثل پروفسور سميعي هم نگاه نكنين ، كه از اينجور آدمها تو هر صنف و شغلي پيدا ميشه.
الان پول تو تجارت و كار آزاد هستش و آدمهايي هستن كه با مدرك ديپلم و حتي كمتر ١٠ برابر وحتي بيشتر از بهترين متخصصها پول در ميارن و واسه خودشون پزشك هم استخدام ميكنن!!
به غير از مدت زمان طرحي كه حقوق بيشتري ميگيرن بعدش تو كلينيكها به زور ماهي با حقوق ٣ تومن و حتي كمتر راضي به كار ميشن!! بخصوص پزشكهاي دختر
پولدارترين افراد رو نگاه كنين هيچ كدومشون پزشك نيستن!!!
از بيل گيتس گرفته تا برو تا ١٠٠ پولدار جهان رو از سايت فوربز نگاه كنين هيچ كدوم دكتر نيستن!!! (3417947) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۲:۱۶:۲۶
با سلام
این تبعیض نه فقط بین پزشکان و مهندسان وجود داره، بلکه بین تمام ارکان وزارت بهداشت با بقیه قسمتها هم هست. من هیئت علمی دانشگاه هستم و با رتیه استادیاری و 10 سال سابقه حدود 5 میلیون حقوق میگیرم. در حالی که یکی از دوستان من که هیئت علمی دانشگاه زیر نظر وزارت بهداشته، با همین رشته و همین سابقه، حدود 14 میلیون حقوق میگیره. چون به بهانه راضی کردن پزشکان برای تدریس توی دانشگاه، حقوق استادان وزارت بهداشت را چند برابر کردند. (3418077) (alef-11)
 
سید
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۲:۳۲:۲۳
به نظر من تقلیل بحث اختلاف طبقاتی ایجاد شده توسط سازمانهای پزشکی به مسایل سنین نوجوانی از قبیل رتبه و معدل و این مسایل دوران ناپختگی، واقعا فروکاستن مساله اصلی است. مساله اصلی بسیار عمیق‌تر و ریشه‌دارتر از این مسایل کودکانه است. هر کسی یک رشته‌ای دارد و میزان توانمندی و علایق افراد باهم متفاوت است. مهم آن است که افراد متناسب با زحمتی که می‌کشند زندگی مناسبی داشته باشند. اما چند مساله مهم در اینجا وجود دارد:

۱. هزینه‌های سرسام آور درمان در ایران به آن دلیل است که حقوق و مزایای پزشکان توسط «سازمان نظام پزشکی» که حافظ صد درصد منافع پزشکان است و نه منافع عمومی جامعه تدوین می‌شود. سازمانی خارج از این مجموعه ناظر بر این درآمدها نیست. این درآمدهای از شرایط اضطرا و استیصال مردم حاصل می‌شود و مردم انتخاب و آپشن دیگری هم ندارند.

۲. درآمد ۳۰۰-۴۰۰ میلیون تومان درماه یک جراح در ایران معادل بیش ۵۰۰ کارگر ساده است. درآمد ۷۵۰ هزار دلار در سال یک جراح آمریکایی معادل حقوق ۵۰ کارگر ساده است. یعنی اگر نسبت به حقوق کارگر ساده هم بسنجیم باز یک جراح ایرانی ده برابر مشابه آمریکایی‌اش درآمد دارد.

۳. درآمد ۳۰۰-۴۰۰ میلیون تومان در ماه که برای برخی جراحان اینقدر عادی شده است که آن را حق مسلم خود می‌دانند، وحی منزل نیست و طراحی این سیستم پزشکی خودبرتربین است. برای این که بدانید این رقم چقدر عجیب است توجه کنید که حقوق فول پروفسور پایه ۲۰ دانشگاه شریف چیزی در حدود ماهی ۶ میلیون تومان است و این درآمد یک جراح معادل حقوق بیش از‌ ۵۰ فول پروفسور دانشگاه صنعتی شریف است. در آمریکا که به لحاظ اختلاف طبقاتی اصلا جامعه ایده‌آلی نیست حقوق ۷۵۰ هزار دلار در سال یک جراح معادل حقوق ۵ فول پروفسور دانشگاه‌های مهم آمریکاست. این یعنی درآمد یک جراح ۱۰ برابر مشابه آمریکایی اوست.

مثال بند ۳ نشان می‌دهد که درآمد بالای پزشکان ناشی از درس خواند زیاد آنها نیست. بعید است که در مقایسه با یک پروفسور دانشگاه صنعتی شریف درس خواندن یک پزشک یا جراح نوعی حتی‌ قابل رقابت باشد. این ضریب ۱۰ در تفاوت حقوق یک جراح در ایران و‌ آمریکا چه نسبت به یک کارگر و چه نسبت به یک پروفسور نشان از آن است که این ضریب ۱۰ طراحی خود جامعه پزشکی است و نه ربطی به سختی کارشان دارد، نه ربطی به مفید بودن کارشان دارد. این فقط طراحی یک سیستم نظام پزشکی است که همه ارکان آن را پزشکان تشکیل می‌دهند.

از نظر من اعتراض‌هایی که در جامعه نسبت به رفتارهای جامعه پزشکی دیده می‌شود نتیجه طبیعی این طراحی تبعیض آمیز است. بایستی مجلس گروهی از حقوقدانان و دانشگاهیان رشته‌های غیر پزشکی را برای نظارت بر رفتارهای مالی پزشکان تشکیل دهد و سازمان نظام پزشکی را در این ارتباط محدود نماید. (3418100) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۲:۴۵:۵۶
تخصص پزشکی کف 150 در ماه داره
کدوم phD مهندسی این درآمد رو بدون پارتی و سرمایه خواهد داشت؟!! (3418121) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۸:۵۳:۳۶
برای چی باید این درامد را یک پی اچ دی داشته باشه؟
به پشت میز نشینی و مدرک هیچ جا حقوق نمیدن غیر از ایران چون پول نفت بوده مفت بوده (3418655) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۲:۴۸:۴۰
سلام تازه با اجرای برنامه ششم توسعه که کف حقوق را برای زیر 29 ساله ها از این هم پایین تر می آورد و ورود خیل عظیم بیکاران با حقوق پایین به صنعت توسط کارفرمایان سودجو وضع از این هم بد تر خواهد شد . نوبخت و روحانی مچکریم . (3418123) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۲۳:۳۴:۵۴
وزیر باید عوض شه نه الف؟ (3418184) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۰:۰۶:۲۵
این همه وزارتخانه و سازمان و موسسه و شرکت داریم که در تمامش مهندسین استخدام و حقوق می گیرند. اما پزشکان فقط در وزارت بهداشت درمان استخدام هستند. مدیریت اقتصاد و منابع ملی و صنعت و معدن و نفت و پتروشیمی و بنادر و جنگلها و کشاورزی و خودرو سازی هم که دست مهندسین است. ساخت و سازها و شهرداری و ادارات و صنعت هوائی هم که کلا دست مهندسین است. کلا 150 هزار پزشک داریم که فقط در وزارت بهداشت مشغول هستند. این همه مدیر مهندس تا بحال داشتیم واین نتیجه اش شده. (3418244) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۱:۵۵:۰۲
دوست عزیز کاری کردند که فقط 100 هزار پزشک داشته باشیم اگر 300 هزار پزشک می داشتیم مشکلات سلامت حل می شد و پزشکان برای ویزیت کردن ات می آمدند دم خونه التماس می کردند (3423214) (alef-11)
 
ف
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۰:۰۸:۲۸
من ارشد مهندسی از شریف گرفتم با بالاترین نمره. اما الان بیکارم. هرجا میرم نمیخوان تو شهرمون. میگن ما اینقدر علمی کار نمیکینیم که به تو نیازی باشه. سازمانهای دولتی هم که کلا نمیخوان...
بعد انتظار دارید من وضعیت مملکت رو درست کنم. رفتم تروشیمی بگم من اصلا پول نمیخوام ولی بدید فلان مشکلتون رو حل کنم اما نذاشتن از درش برم تو حتی ........
مدیریت غلط و پارتی بازی این شده و اینکه ما وزارت مهندسی نداریم که مثل وزیر بهداشت حقوقای مهندسها رو بالا ببره...
الان همسایه مون که پرستاری خونده دانشگاه ازاد همه میکوبن سرم.....

خواهش میکنم منتشر کنین (3418251) (alef-13)
 
آرش
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۰:۳۵:۵۸
شما تا الان دیدین یه پزشک یا پرستار بعد از فارغ التحصیل شدن بیکار باشه یا کاری غیر از راستای تحصیل خود انجام بده ولی بیا تا من بهت نشون بدم که تقریبا همه مهندس ها بعد از اتمام دوره تحصیل خود دنبال کار میگردن یا بیکارن یا یه ماشین قسطی جور میکنن میرن مسافرکشی کدوم پزشکی برای ماهی یک میلیون تومان کار میکنه ولی تمام مهندسین دنبال یه کار باحقوق اداره کار هستند یا چرا باید دوران تحصیل پزشکا با حقوق باشه ولی مهندسا باید تازه پولم خرج کنن تا بتونن درس بخونن (3418306) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۶:۵۳:۰۹
اینکه مهندسین و پزشکان ما از بچه های کوشا و زحمت کش هستند شکی نیست اما انچه باعث این پریشانی و اختلاف شده سیاستهای غلط و مدیریت اشتباه در بازار کار است والبته اخلاق غیر حرفه ای پزشکی و مهندسی امروز در جامعه ما به تجارت تبدیل شده واین دیدگاه به علم و تخصص اصلا درست نیست بطور مثال اینرو از مصاحبه پرفسور سمیعی نقل می کنم در مورد تخصص ایشان وتلاش ایشان و اعتبار علمی ایشان کسی نمی تواند شبهه وارد کند نقل کردند در المان روزانه تا ۱۴ ساعت کا. انجام میدن در بیمارستان ولی اصلا ارتباط مالی با بیمار ندارد وموظف است برای هر بیمار ۲۰ دقیقه وقت صرف کند و کمتر از این زمان به نوعی خلاف عرف پزشکی در اون کشور است همچنین قوانین جزایی و مالیاتی حفظ تعادل بین درامد و مسولیت کاری را هم تضمین می کند در المان دستمزد متعارف یک جراح نمی توان بیش از ۳ برابر کف درامدی باشد یعنی با راهکا رهای مالیاتی از ثروت اندوزی افراد در همه مشاغل و اشباه بازار کا ر با چند شغله بودن و چند شیفت کار کردن جلوگیری می کنند ضمن اینکه پزشک و یا مهندس در مقابل خدماتی که انجام میدن مسولیت دارند نه مصونیت واما با ایجاد رفاه اجتماعی و تعادل در معیشت مردم جامعه را تاحد زیادی از حرص و طمع مال اندوزی دور نگه میدارن مثلا در المان شنیده نمیشه که یک نفر خونشو کوبید و ساخت و با زد و بند وتراکم چند میلیارد به جیب زد این جور در امدها وتوقعات لوکس و فانتزی باعث شده مردم به جای کار مفید خدمت و سازندگی همه چیز رو در کسب منافع ودرامد نامشروع از هر طریق حتی به قیمت نابودی منابع طبیعی و فرهنگ و اخلاق دنبال کنند پزشکی که ساخت و ساز میکنه مهندسی ریس جمهور میشه پرستاری که نماینده مجلس میشه انگا.ر که نه انگار سیاست و اقتصاد هم علم هست خلاصه این میشه که همه می بینیم اگر مهندسی در ناسا کار میکنه و یا دکتری پرزیدنت جراحی میشه در المان به خاطر فرهنگ و نظم اونجاست در اونجا اخلاق حرفه ای حاکم هست کسی پزشک میشه باید به سوگندش وفادار بمونه و کسی که مهندس میشه نمیذارن بخور لنگر بنداز تو شرکت باید سالی یکی دو تا طرح ارایه بده دولت به عنوان نماینده و وکیل مردم از حقوق شهروندان در مقابل اصناف حمایت می کنه مثلا خودرو ساز یا پالایشگاه و یا هر متخصص نمی تونه به اجبار هر چیزی رو به خورد ملت بده به اسم تولید داخل اگر بیمارستانی بخیه از بیمار باز کنه یا قصور کنه اون پزشک و یا بیمارستان چنان بی ابرو میشه که تمام اعتبار مالی و کاریش رو نابود میکنن در مورد سیاستمداران هم همینطوره همه چیز از فرهنگ و وظیفه شناسی نشات میگیره اگر یک ماشین در تصادف اتش بگیره اون شرکت جایگاهی در رقابت و تولید نخواهد داشت این اخلاق حرفه ای و ارزشهای اجتماعی باعث شده هرکس در جای خودش قرار بگیرد وقتی فراخوان فولکس واگن و کلمه رسوایی شرکت رو در باره دستکاری نرم افزار تعیین الودگی خودروهاش شنیدم گفتم اینا که چیزی محسوب نمیشه در ایران شما به عبارت رسوایی دقت کن شرکت خودرو سازی صدها ماشینش بی دلیل اتش می گیرد اصلا به روی خودش نمی اورد تازه جرات نداریم اسمش را هم عنوان کنیم در مورد دست اندازان و غارتگران و سو استفاده کنندگان منابع عمومی هم همین طور در المان ریس جمهور که ما اصلا تا حالا اسمش را هم نشنیده ایم از بانکی وام با سود کمتر می گیرد ابرویش را می برند یا در اسراییل موشه قصاب ریس جمهور ایرانی تبارش متهم به ارتباط جنسی می شود از کار برکنار می شود در ایران فلان کس ریس امر به معروف اون فحشا رومرتکب میشه هیچکس نمی فهمه فساد در روح و جان مردم ما رسوخ کرده برای همین هم هست مارو جایی راه نمی دن برای همین هم هست که فلاسفه یونان و ادیان برای اخلاق اینقدر مبانی مطرح کرده اند و تاکید داشته اند بدون اخلاق بدون هدف وبدون توجه به ارمانگرایی نمی توان جامعه پویا سالم و شکوفا داشت پزشکی که فکر می کنه زحمتدکشیده ودرس خوانده هزینه و ابزار واستاد رو کی مهیا کرده هوش و استعداد و توفیق را چه کسی عنایت کرده پس نباید به خودش و تخصصش به عنوانوسیله سر کیسه کردن نگاه کنه بلکه باید شکر گزار باشه و در خدمت مردم البته مردم هم بسیار برای پزشکان ارزش و احترام قایل هستند چون پزشکی را علم شریف می دانند و وظیفه پزشک علاوه بر درمان جسم التیام رو ح بیمار نیز هست نه ایجاد تنفر سخن بسیار است و مجال کم شاید چاپ نشه اگر ویرایش بشه و منتشر کنی هم بد نیست با معذرت از طولانی شدن مطلب (3418454) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۷:۴۱:۱۲
باید همه دکتر ها را نابود کرد..حیوان تر از اینها ندیدم..شده دکتری بروید و در مطبش کارت خوان داشته یپباشه..شده دکتری بروید و بگوید تضمین می کنم در عمل موفق شوم.شده دکتری بروید و به جای درمان به پول فکر نمد..حیوان تر از این قشر ندیدم...کثیف تر از این انسانها ندیدم......بروید از پزشکانی یاد بگیرید که کشور پیشرفته و آزاد اروپا و آمریکا را رها می کنند و به سودان و آفریقا می روند برای مداوای رایگاه...حیوانات کثیف..شما هم مانند ملاها دنیایی و رانت خوار و دروغگو شده اید.. (3418509) (alef-13)
 
دکتر
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۴:۵۵:۱۷
شما نیاز به روانپزشک داری دوست عزیز!
در ضمن جهت اطلاع ما سازمانی داریم به نام پزشکان بدون مرز که در مواقع بحران زلزله و غیره داوطلبانه میریم.در کنار اون طرح بیمارستانهای صحرایی هست که الان نوبت سیستان هست و چند وقت پیش رباط کریم بود.
البته برای بیماران مودب و فهیم نه شما که فکر نکنم هیچ همکاری با این طرز صحبت راه بده بری مطب! (3422011) (alef-3)
 
دکتر
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۵:۱۲:۴۴
پزشک شدن جز هوش و تلاش و کنکور احتیاج به شجاعت و سماجت داره.
به وفور دیدیم که توی اورژانسها ملت دو قطره خون دیدن و پس افتادن!
چه برسه به اتاق عمل بردن مغز شکافته شده و شکم پاره شده!
انترنهای بیچاره وظایفی دارن که یه مهندس سوسول هرگز از پسش برنمیاد.
از سوند گذاشتن و نمونه ادرار جابجا کردن و شستشوی معده گرفته تا بخیه و کوتر زدن تو اتاق عمل با اون بوی گندش و روزی سه بار معاینه مقعدی کردن و تخلیه مدفوع با انگشت مریضی که انسداد روده داره!
بماند علوم پایه و تا شب روی اجساد تمرین اناتومی کردن!
دوست مهندس!تا حالا مرده از نزدیک دیدی؟اونم مرده له شده تو تصادف؟؟تا ببینم چند شب با کابوس تن بی سر مصدوم میتونی بخوابی؟؟
تا حالا زایمان طبیعی اصن فیلمش دیدی؟تا ببینم با چه جراتی میخوای با قیچی برش ده سانتی زایمان بزنی به مادر و با دست دیگه نوزاد بکشی بیرون خودت پس نیوفتی؟
نه برادر من!عمرا از شما بر بیاد.شما فقط پشت میز نشینی میخوای.اما پزشکی یعنی سخت کار کردن و جرات داشتن.
زنده باد دکتر زالی استاد مسلم مغز و اعصاب و رییس سازمانمون که همه به همچین نهادی دارن حسادت میکنن. (3422050) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۸:۴۷:۴۴
مهندس ایرانی باید بره خارج کشور تا پخته بشه..در داخل کشور انقدر بیسواد باند باز هست که هرگز ان برادر مهندس بجایی نمی رسه...در مورد پزشکان هم اقایان دکتر باید در ایران کار کنند چرا که نمونه ازمایشگاهی زیاده و تازه بعد از فوت هم کسی با اقایون پزشکان کاری نداره...اگر بروند خارج انجا بیسواد محسوب میشوند و از طرفی با یک اشتباه پزشکی باید حساب گزافی پس بدهند... (3418647) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۰:۳۱:۴۴
آقایون شما که می گید من انم که رستم بود پهلوان یه یاعلی بگید و کنکور امسال شرکت کنید هفت سال درس بخونید و دکتر که شدید اونطور که فکر می کنید درسته طبابت کنید و رایگان خدمت رسانی کنید . به همین سادگی اینقدر هم آسمون ریسمون نبافید (3418887) (alef-3)
 
hldn
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۰:۴۳:۱۶
كلا يه مشت دكتر و مهندس بيكار جمع شديد اينجا داريد بحث الكي مي كنيد. پاشيد بريد دنبال يه لقمه نون. (3418915) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۱:۰۷:۲۶
این مملکت نه صنعت داره ، نه کشاورزی داره ، نه تولید داره هیچی نداره فقط بیماری داره واسه همین هم فقط کادر پزشکی بازار کار خوبی دارند و حقوق خوبی می گیرند. بقیه ول معطلیم (3418980) (alef-3)
 
یه مهندس
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۲:۵۵:۱۰
واقعاً جای گریه داره وقتی این همه کامنت رو می بینی که تحصیلکرده ها فقط دارن در حد دو تا بچه که باباهاشون رو با هم مقایسه می کنن پزشکی و مهندسی رو با هم مقایسه می کنن.
چیزی که واضحه اینه که هر دو مورد نیازه و در هر دو مورد باید به اندازه تقاضا تولید دانش آموخته باشیم.
و دوم اینکه مسلماً ایجاد طبقه خاص و تضاد طبقاتی بده. بلکه باید نظام جوری باشه که هر کسی متناسب با شایستگی هاش و سختی کارش حقوق بگیره. معنی نداره بگیم حقوق پزشک این قدر و حقوق مهندس آنقدر. (3419294) (alef-3)
 
ی ف
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۴:۲۲:۳۷
در کشورهای توسعه نیافته مثل ایران تکنولوژی معنی نداره واسه همینه که رشته های مرتبط با تکنولوژی یعنی مهندسی هم ارزشی ندارن (3419554) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۳:۵۴:۳۸
دلیلش اینه که با محدود کردن رشته پزشکی در ذهن مردم ایران چنان باوری بوجو د آمده که همه فکرکنند با هوش ترین ها باید برن پزشکی این برنامه ریزی دیگر نیازی به توضیح ندارد که چگونه باعث عقب ماندگی صنعت ایران از سالهای بسیار بسیا ر دور شده وگرنه مردم کره و هند وچین و......هوشی و معادنی از ملت ایران بیشتر که نه بلکه کمتر دارند !فهمیدی فرزندم ؟ بنده دبیر بازنشته ای هستم که دارم می گریم بخاطر رشد تک بعدی ایران در رشته ی پزشکی هر چند شغل شریف پزشکی را می ستایم ولی گریه ام از مرک قبل از تولد صنعت ایران زمین است (3814168) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۶:۳۶:۰۲
متاسفانه پزشکان و وکلا در مملکت ما شدن گردنه گیر امیدوارم به زودی رباتهای پزشک ساخته بشن تا قدری انصاف در این دو قشر عزیز دل جوانه بزنه (3419962) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۲۲:۰۳:۰۳
بهترین کار اینه که مثل رشته های مهندسی پزشکب را هم زیاد کنند تا در رقابت با هم هزینه ها را پایین بیاورند. جامعه هم شدیدا نیاز به پزشک دارد نه مهندسی باید ظرفیت پذیرش مهندسی پایین بیاید و پزشکی بالا برود. (3420735) (alef-11)
 
پریسا
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۲۳:۳۰:۳۴
بعنوان یک پزشک نظر میدم و متاسفم که در جامعه ای زندگی میکنم که مردمش میخوان با بالا رفتن از روی همدیگه ترقی کنند و پیشرفت...خراب کردن چهره پزشک به ضرر هیچکس نیست جز خود مردم..اگر نه منی که دوسال تمام در دوران اینترنی با حقوق ناچیز واسه این مردم دویدم تو شلوغترین بیمارستان ها و حالا بعد از فارغ التحصیلی هم وضع بهتری ندارم عادت دارم به شنیدن چنین خزعبلاتی.. معتقدم هرکس حق ابراز عقیده داره و انتقاد ولی این روزها هر توهینی به قشر زحمتکش پزشک میشه اسمش انتقاد گذاشته میشه..البته پزشکان انسان های باهوشی هستند و علیرغم گرفتاری فراوان مطمئنا درست ترین واکنش رو نشون میدن و اگر نجابت میکنند نباید اسم ترس روش گذاشت... (3420927) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۵:۵۳:۵۶
بالاخره ریش و قیچی دست شما است، و نیازی به واکنش ندارید. حقوق و مزایای آن‌چنانی از یارانه مردم به جیب شما واریز می‌شود و اگر حرفی هم می‌زنید برای این است که در بحث کم نیاورید.
وزیر بهداشت که وزیر پزشکان است و سازمان نظام پزشکی که خودتان درست کرده‌اید هم تعرفه می‌دهد، هم به تخلفات رسیدگی می‌کند و خلاصه همه کار دست خودتان است. (3423502) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۲:۳۰:۱۵
آقای توکلی عزیز شما خودتون این طرح تحول نظام سلامت(طرح تحول درامد پزشکان و کادر درمانی) رو در مجلس تصویب کردید و حدود یک چهارم بودجه مملکت رو بهش اختصاص دادید و بودجشو تامین کردید. (3421684) (alef-13)
 
پزشک
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۴:۳۰:۰۱
به عنوان یه پزشک این کامنتها رو خوندم شوکه شدم!اخه چرا الکی گیر دادن به پزشکها!من یه پزشک متخصصم که هنوز درسم تموم نشده واسه طرحم چند جا توی سیستان بلوچستان رزروه با حقوق ماهی 30 تومن به عنوان تنها متخصص داخلی اون شهرستان.هیشکی هم تا حالا اونجا نمونده حالا توکل به خدا من میخوام برم.
حالا حق کسی رو خوردم الان؟؟دولت داره التماس میکنه متخصصین تو مناطق محروم با حقوق بالا بمونن اما اینقدر افتضاحه زندگی اونجا که بچه ها نمیمونن.
خوب اونجا پزشک لازم داره.صنعت نداره اون روستاها که مهندس نیاز باشه. (3421947) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۷:۳۲:۰۰
بفرما ی پزشک پیدا شد که راستشو بگه و ماهی سی میلیون تومان برای ی پزشک متخصص که فقط حقوق هست بدون کارانه حق ویزیت و .....
جناب دکتر متخصص شما حق مردم رو نمیخوری ولی چرا باید تو هر کوره دهاتی ی پزشک متخصص باشه ؟ که اونم نصف سال تو کشورهای خارجی مسافرت باشه؟ بهتره وجود متخصص رو به شهرهای با جمعیت بیشتر معطوف کنن و به جای هزینه این پئل گزاف جهت وجود متخصصان ، هزینه رفت و آمد مریض رو از روستا به شهر نزدیک به بیمار بدن. قسم میخورم که اینقد هزینه به دولت و در نتیجه ملت تحمیل نمیشه (3422319) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۱:۵۲:۳۰
ببخشید اولا گفتن شهرستان نه روستا
دوما شما هم میتونستی پزشکی میخوندی
سوما مردم شهرستانها سختی بکشن و پزشک مداشته باشن چون شمای مهندس زورتون میاد؟ (3423204) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۲:۰۲:۲۴
پزشک جان رقبای زیاد و رقابت کامل باید توی هر حرفه ای باشه دست که زیاد شد با 1 میلیون با سر میری از ترس بیکاری، کافیه ظرفیت دو برابر بشه، 10 درصد که بیکار باشند تعرفه های پزشکی یک دهم میشه (3423222) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۷:۳۶:۵۷
این طرح سلامت با این بودجه ای که داره از کشور میمکه واقعا رو مخه. 10000 میلیارد تومن رو صرف بیمه مردم کنن که خیلی کاربردی تره. چرا باید ی دکتر با ماهی خدا تومن بره تو ی روستا بشینه که هیچ کاربردی هم نداره ؟ از کامنتا مشخصه که پزشکا فکر میکنن که حروم شدن از طرفی اینهمه پول داره هرز میره. هر کی مریض میشه تو روستا هزینه ایاب ذهابشو به نزدیکترین بیمارستان شهرشون بدن . حتما بار مالی این طرح که رو بودجه مملکت داره فشار میاره کم میشه و از طرفی اهداف طرح که سلامت روستاییان هست تامین میشه (3422323) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۱:۵۳:۲۸
تنفر و حسادت انگار چشمتو بسته
نوشته شهرستان نه روستا (3423206) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۷:۳۸:۱۰
باز کردن در دانشگاههای رشته های پزشکی چاره مشکله (3422325) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۷:۱۸:۱۴
الکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
الکی نیست جانم .
بخاطر اختلاف حقوق چند صد برابری که مافیای پزشکی برای پزشکا درست کرده مردم ناراحتن (3422967) (alef-11)
 
پزشک
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۴:۳۹:۵۴
یه نکته دیگه هم میخواستم بگم
من الان 31سالمه و تا حالا فقط واسه دولت کار کردم مجانی با حقوق ماهی 700 تومن و ماهی 10 تا 15 تا کشیک.حالا که متخصص شدم بازم دارن بهره کشی میکنن و 4 سال به اجبار طرح منطقه محروم باید رفت.و حق مطب هم که تا اخر این 4 سال نداریم.الحمدالله دیگه بعد ازین دوره تو سن 35 سالگی دیگه با دولت و ملت بی حساب میشیم و میتونیم ازادانه طبابت کنیم.تازه اونم در شهری خارج از تهران! (3421976) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۵:۵۶:۰۸
خوب به جای تحصیلات رایگان دارید کار می‌کنید. اگر دوست ندارید و فکر می‌کنید ظلم اه خوب نکنید. ضمناً خوب بود به حقوق و مزایای چند ده میلیونی بعد از 35 سالگی هم اشاره‌ای می‌کردید. (3423504) (alef-11)
 
پزشک
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۲۱:۵۸:۰۱
دوستان مشکلات وزارت بهداشت خیلی بیشتر از اونیه که شما فکر میکنید.و پول که هیچ با هزار وعده و وعید فقط تلاش میکنه متخصصین جذب کنه.
مثلا ما یه شاخص مرگ و میر مادر و نوزاد داریم که ماهانه کشور میفرسته WHOو این نرخ اگه صعودی بشه خیلی واسه کشور بد میشه و ...
پس وزارت بهداشت موظفه به ازای مثلا هر 30 هزار نفر جمعیت در منطقه یه متخصص زنان مستقر کنه.
پس مجبوره پول حسابی بده تا اون متخصص زندگی گرم و نرمش تو تهران ول کنه و بره اونجا ماندگار بشه.
ببینید این مثل طرح یارانه هاست.ما تهرانیا میگیم بده اما واسه عشایر و روستاییان پر جمعیت خیلی برکت داره.
یه کم منطقی باشید.دولت باید دو طرف راضی کنه و مجبوره (3422594) (alef-11)
 
پزشک
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۲۲:۱۷:۲۰
ما تهرانیا کلا خیلی خودخواهیم.
خودمون تا سرمون درد میگیره میریم 50 تومن ویزیت میدیم که از فوق تخصص کمتر مارو کسی ویزیت نکنه!اونم فقط دنبال استاد دانشگاهیم.
اون وقت اون دهاتی بدبخت رو میگیم هر وقت مریض شدی گوسفندات بزار کنار یه تاکسی بگیر برو مرکز شهرستان متخصص پیدا کنی!
بعد یادمون میره که اونهام ایرانین.ازین بودجه وزارت بهداشت سهم دارن.حقشونه دکتر و بیمارستان داشته باشن.نه اینکه تو جاده تلف بشن.
پول ویزیتم که خداروشکر تو شبکه ها واسه متخصص فقط 4 هزار تومنه.
اگه روستایی بدبختم نت داشت میومد نظرش راجع به طرح سلامت میداد (3422639) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۷:۴۵:۳۹
همین شما پزشکا از اینکه برین دهات ناراحت بودین و میگفتین این پول حقمون نیست . چی شد الان یهو طرفدار روستایی شدین؟ شایدم طرفدار همصنفا و جیبتون هستین (3423643) (alef-11)
 
پزشک
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۰۰:۳۹:۰۲
مسلما دوست عزیز بعد 12 سال سختی و شب بیداری طرفدار جیب و پولمون هم هستیم و اینها رو برای اطلاع شما گفتم از اهداف دولت برای طرح سلامت و اعزام پزشک به مناطق محروم که دلیل حقوق بالا رو بدانید.
وگرنه همه از خداشون تو شهر خودشون و کنار خانواده شون حق مطب داشته باشن و کاری هم با دولت نداشته باشن!.و من اگه همین فردا برم سر کوچه خودمون مطب بزنم خیلی واسم به صرفه تره تا اینکه حقوق بگیر دولت باشم.
در ضمن هر کسی فکر میکنه توان پزشک شدن داره راه بازه.من انترنی داشتم پارسال با 42 سال سن!الانم داره برای تخصص میخونه. (3424192) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۶:۱۷:۰۵
همه باید با حقوق 70000 تومن 2 سال برای دولت و ملت برن سربازی(از جمله مهندس) اما دکتر اون دو سال رو با حقوق 7 میلیون تومن میره مثلا طبابت میکنه. ینی ی چیزی حدود 100 برابر حقوق میگیره اما بازم ناراحته . دیگه واقعا شورشو درآوردن (3422932) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۱:۵۹:۲۷
با سلام اقای توکلی که خودشان هم جزو هفت اقتصاد دان مجلس بودند که سال گذشته به اقای روحانی نامه نوشتند و خواستار لغو افزایش تعرفه پزشکان شدند و پزشکان را با سایر اقشار جامعه مقایسه کرده بودند و نویسنده متن فوق بفرمایند برای کدوم کارمند کدوم مهندس به خاطر خطای بسیار جزیی مثل حادثه اخیر که در خمینی شهر اتفاق افتاد بیست و چهار ماه حبس و یکسال و نیم انفصال از خدمت صادر میگردد ممکن است بگویید خوب پزشکان با جون انسان سرو کار دارن و نمیشه با یک مهندس که با ابزار و ماشین سرو کار داره مقایسه شوند پس خطای اونا نا بخشودنی است و عواقب سنگینی دارد همه شماها توسط یک پزشک یا ماما بدنیا امدید زیر نظر یک پزشک بودید تا بزرگ شدید و بارها از مرگ توسط یک پزشک نجات پیدا کردید پس اجازه ندارید پزشکی را با هیچ شغل دیگری مقایسه کنید (3423218) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۷:۴۹:۳۴
چه استدلالی! همه شما توسط انرزی گاز گرم شدید . توسط برق تونستید شبا دس بخونید. توسط ماشین به مقصدتون رسیدین توسط آب زنده موندید پس اصلا حق ندارید خودروساز مهندس آب و فاضلاب مهندس برق مهندس نفت و گاز را با هیچ شغلی مقایسه کنید. عزیزم تو این مملکت چیزی که پدر مردم رو در اورده انحصاره اونوقت شمای پزشک میخواید که منحصرا شما از بقیه شغل ها جدا باشید. این استدلال در هیچ کجای دنیا پذیرفتنی نیست (3423653) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۲:۲۹:۰۰
هر کاری بگیر و نگیر داره ولی در کل قبول دارم که پزشکان یک درآمد چندین برابری را برای خودشون شایسته میدونند. البته شاید سختی کار پزشکان را بتونیم به جرات بگیم از مشاغل سخت است که توان و حوصله ی زیاد لازم داره ولی خوب بالاخره بقیه هم زحمت میکشند،،
( پس چرا سطح درآمدها چنین ناهمگن است)؟ (3423260) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۲۳:۱۱:۵۴
وزارت بهداشت (وزارت پزشکان و يا دولت پزشکان ) در حقيقت دولتي در دولت است که هيچ غير پزشکي قادر به نفوذ به آن نيست و تنها قانوني که در اين دولت تصويب و اجرا ميشود قانون افزايش درآمد پزشکان است و بقيه قوانين صوري و فرماليته است. اين دولت در مجلس يک شعبه دارد بنام کميسيون بهداشت که کارش لابي قوانين ضد پزشک.است. (3424066) (alef-13)
 
ژوله
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۰:۵۶:۲۰
متاسفانه بانی تمام این بی عدالتی ها و نابسامانی ها در حق مهندسان وزارت علوم هست. بدلیل اینکه رشته های مهندسی در سالهای دهه ۸۰ درآمد و چایگاه شعلی و اجتماعی بالایی داشتند و خواهان برای آنها زیاد بود و صرفا بدلیل انکه از این موضوع کسب درآمد کنند از هرکدام یک کاردانی درست کردند و به هر موسسه بی کفایتی هم اجازه دادند که این رشته ها را تدریس کند و متاسفانه مدرک هم صادر کند و کار به جایی کشیده شد که دانشگاه آزاد که زمانی مدرکش را نامعتبر می دانستند پیش این دانشگاهها دارای اعتبار شد. کار از این هم بدتر شد و اجازه دادند همه ی این کاردانی ها ی دانشگاه آزادی یا غیر انتفایی با .... کارشناسی که می گیرند لقب مهندس را هم بدوش بکشند. نقشه کش پرورش دادند و اسم معمار روی آن گذاشتند. برقکار پرورش دادند و اسم مهندس الکترونیک روی آن گذاشتند و به همه ی اینها جواز کار مهندسی هم دادند. مسلم است که وقتی عرضه به تقاضا زیاد شد ارزش هم پایین می آید. الان در هر خانه ای حتما یک مهندس پیدا می شود. ولی وزارت بهداشت هنوز این کار را نکرده. پرستارها و لیسانسه های میکروبیولوژی و مامایی و غیره را پزشک نکرده. نرس های دندانپزشکی را دندانپزشک نکرده. کاردانی پزشکی و داروسازی درست نکرده و به این موسسه های بی کیفیت نفروخته. مسلم است که در چنین شرایطی در هر فامیل یک یا دو پزشک پیدا می شوند و لی دهها مهندس. پس پزشکان هر چند با ضریب هوشی کمتر از مهندسان دانشگاههای خوب ارزشمند می شوند و مهندسان باهوش و مستعد هم به پای این کاردانها و مدرک خریده ها می سوزند. (3426508) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۱:۴۵:۲۴
تو این مملکت زندگی قماره باید منتظر باشی تا وقتش برسه استفاده کنی و نمیشه برای آینده برنامه ریزی کرد.یه روز برای طلا فروش میگیره ،یه روز برای فوتبالیست میگیره،یه روز آهن نجومی میشه وبرای آهن فروشا میگیره،یه روز برای پزشک میگیره و خلاصه اینجوریه.پس تو هر صنفی که باشی باید منتظر بمونید تا نوبتتون برسه (3429242) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۱:۵۱:۳۲
من برادرم مهندسی دانشگاه تهران خونده اسم خودشم گذاشته نخبه بیکاره.
سالهای دستیاری من اون دانشجو بود.همه پنج شنبه جمعه ها کوه بود.صبح 8 میرفت 3 میومد بقیه اش تفریح.
اونوقت من دو سال اول فقط دو روز مرخصی داشتم.
ارزوم بود یه روز تا 8 صبح بخوابم یا یه پنجشنبه کشیک نباشم بیام خونه.
حتی الانم وقتی دو ساعت میاد تو بیمارستان دنبالم روانی میشه.
حتی الان که میخوایم سرمایه ای بهش بدیم حوصله نداره وایسه رو پاش و کار کنه!اکثر مهندسها یه میز اماده میخوان بشینن پشتش از همون اول. (3429624) (alef-11)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۲۱:۴۴:۵۲
احسنت بر شما. واقعا همین طور و نمیدونم چرا جامعه مهندسی به خودش نمیاد تا به صورت جدی اعتراضی کنه به این وضعیت. واقعا تفاوت حقوق یک پزشک با مهندس باید اینقدر باشه (3738712) (alef-11)
 
رحیمی
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۳:۳۷:۰۸
عزیزان من صحبت تنها بر سر درآمد نیست با جذابیت ساختگی که برای رشته ی پزشکی انهم از زمانی که در این کشور کنکور به وجود آمده هر چه نابغه بوده همه رفته اند رشته پزشکی کسانی که علاقه داشتن چه خوب علم پزشکی ایران را جلو بردند اما کسانی که علاقه نداشتن پیشرفت چندانی نکردند و با بیماران هم برخورد خوبی نداشتند وندارند و تمام بد بختی و ضعف صنعت ایران از این برنامه ریزی غلط ناشی شده است تعداد کمی از نوابغ که وارد رشته ی مهندسی شده اند هم چون مسیولین ومردم به انها به عنوان دانشجویان درجه دو از نظر هوش واسعداد به آنها می نگرند دچار سرخوردگی شده و از سوی پس از فارغ التحصیلی نیز دست تنها هستند چون پیشرفت صنعت نیز هم چون پزشکی باید در رشته های گوناگون نابغه وجود داشته باشد . این بود علت عقب ماندگی صنعتی ایران از کره-هند-مالزی -چین ووووووحتی ترکیه ! (3814141) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۸:۳۶:۱۲
تنها روش افزایش ظرفیا رشته های پزشکیه و دندانپزشکیه (3814483) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۴:۳۰:۵۶
به نظر من یه پیج راه بندازیم به این سطح پایین درآمد اعتراض کنیم. مهندسا هیچ صنفی ندارن و هیچ کس از حق و حقوقشان دفاع نمی کنه در ضمن ظرفیت رشته های مهندسی هم باید مثل پزشکی در کنور ثابت بمونه (3832040) (alef-3)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۰۶:۰۸:۳۸
درکشورهای اروپایی مهندسان نونشون توروغنه وواسه همین پیشرفته اندوبنظرم اگرواسه مهندسی کاری خوب وحقوق حداقل۵میلیون تومان یافت نشدمهاجرت به کشورهای اروپایی بهترین گزینه است. (3850323) (alef-3)
 
مرگ خاموش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۴:۴۸:۵۰
من كارشناس ارشد برق هستم .
به جامعه ي خودم متأسف هستم.
جامعه ي من پزشك سالار است.
صنعت به دست مهندسين است.
اما در جامعه ي من ظرفيت رو بردند بالا دانشگاه أزاد،علمي كاربردي،پيام نور،و در نهايت دانشگاه دولتي،يك نَفَر نظارت نكرد كه چرا اينقدر پذيرش رشته هاي مهندسي بالا هست.
ولي براي رشته ي پزشكي خوب دفترچه ها رو نگاه كنيد ببينيد چند تا دانشگاه آزاد ،چند تا دانشگاه دولتي ظرفيت داره.
پس جامعه ي من بلد هست كنترل ظرفيت كنه ولي براي رشته هايي كه خودشون ميخوان.
خوب دقت كنيد اكثر مسئولين هم بچه هاشون رو پزشكي ميفرستند.
بايد گريه كرد.
مرگ خاموش جامعه ي مهندسين رو تسليت مي گويم. (3882165) (alef-11)
 
دانیال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۴ ۰۸:۳۴:۰۶
من مهندس صنایع هستم و ماهانه ۱۲میلیون درآمد دارم و پدرم هم که مهندس برق هست و در تهران کار میکند سالانه ۶۰۰ میلیون درآمد دارد ، خواهرم پزشک هست ، علاوه بر اینکه ۲سال طرح اجباری در مناطق محروم داشته با درآمد ماهانه ۳۵۰۰ میلیون ، الان هم که قراردادی در همان روستا کار می کند ماهانه ۵ تومان می گیرد و در نظر بگیرید که در روستای محروم شاغل است ،مسیولیت جان مردم بر عهده او هست، اجازه کار در شهر خودش را ندارد تا زمانیکه چندین سال در مناطق محروم کار نکند ،برای خرید میوه یا مایحتاج باید تاروستا برود ، و هزینه رفت وآمد به تهران را در نظربگیرید، مردمی که به او مراجعه می کنند به دلیل اینکه بیمار هستند اجازه هرگونه رفتار توهین آمیزی به خود می دهند چون بیمارند و اعصاب ندارند!!! بیمار با سرفه هم که می آید خود را بیمار اورژانسی معرفی می کند و انتظار دارد زودتر ازحتی اورژانسی ها ویزیت شود وگرنه همه درمانگاه را به فحش های ناموسی می کشد!... کشیک های شبانه روزی در ماه دارد و طی تحصیلات هم یک روز درمیان کشیک های سنگین داشته...
بی انصاف هستید ، اگر هم مهندسانی هستند که در ابتدای کار خود حقوق ۲تومان دارند مقایسه کنید سختی تحصیلات و کشیک و مسیولیت جان انسان ها رو با کار مهندسی
چیزی که من می بینم (3883331) (alef-11)
 
ارسلان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۲۲:۲۹:۵۲
آقا دانیال کجا کار میکنی ماهم بیایم استخدام شیم ماهی ۱ تومن بدن راضی هستیم.
طرح دکترارو میبینید ولی بعدش چی؟
کاشکی ما طرح داشتیم حداقل یه حقوق نصف اونا میگرفتیم (4193874) (alef-11)
 
افشین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۱:۲۷:۳۹
نکته ای که در کامنت های هم وطن های عزیز مغفول ماند بالا بودن سطح دستمزد پزشکان نسبت به در آمد عمومی جامعه است به صورتی که درآمد یک روز یک کارگر طبق قانون کار حتی کفاف ویزیت ۵ دقیقه ای پزشک متخصص را نمیکند (4095804) (alef-11)
 
مهندس
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۲۲:۱۰:۴۶
مهندس پشیمان

آدم بادبادک بفروشه اما با حقوق 2 میلیونی کار مهندسی نکنه.


الف سانسور کنی دیگه به سایتت سر نمیزنم. (4114948) (alef-11)
 
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۰۳:۲۶:۳۷
با سلام.با افتخار به اینکه از نظرات مهندسین عزیز استفاده می کنیم.لطفا لطف کنید و یه کانال در مورد حقوق مهندسین در تلگرام ایجاد کنید تا استفاده کنیم (4159610) (alef-11)
 
اپلای
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۴۵:۴۳
من لیسانس عمران دانشگاه شریف دارم. الانم دارم ارشد عمران میخونم تو شریف. با این رتبه اگه میرفتم تجربی توی یه دانشگاه خوب مشغول پزشکی خوندن بودم. الان ۲۳ سالمه نه درامدی دارم نه آینده ای رو با این وضعیت برای خودم تو ایران متصورم. الان روراست باشم با دیدن وضع پزشکا باید بگم که هیچ انتخابی به جز مهاجرت ندارم. علیرغم اینکه اصلا چنین احتمالی رو زمانی که داشتم بین ریاضی فیزیک و تجربی انتخاب میکردم برای خودم نمیدادم. من حتی حاضر نبودم خارج از شهرمون بدون پدر و مادرم باشم. ولی الان مجبورم برای همیشه از این مملکت که خیلی هم بهش وابسته ام، برم. واقعا متاسفم که اومدم مهندسی. اگه الان پزشکی خونده بودم یه زندگی راحت و بی دغدغه داشتم . ولی حیف . (4181940) (alef-13)
 
محقق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۲ ۰۲:۴۲:۲۴
جناب مهندس در همه کشورهایه جهان به ویژه امریکا استرالیا و کانادا درامد جراحان در صدره شما به جایه مهاجرت بشین همین جا رشته دندون یا پزشک یرو بخون جراح شو (4246170) (alef-3)
 
ار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۷ ۰۰:۰۴:۵۱
خیلی ظلم برنامه نویس هر روز باید بروز بشه و بعدش هم مطالب و تکنولوژی ها قبلی یادش نره و این همه درس پیچیده بخواهند اون وقت رشته های پزشکی با 30 درصد زحمت اونها 4 برابر حقوق بگیرند (4207482) (alef-11)
 
امیر
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۰۱ ۲۰:۱۵:۵۵
فارق التحصیل مهندسی شیمی هستم. خداشاهده آدم تماشاچی هم نیستم و از اونا نبودم که فقط راه کتابخونه رو بلد باشه. دو سالی هست که بیکار تو خونه نشستم و هیچ. کااار نیییست.
تجربه ی زندگی به من یاد داده که وقتی نمیتونی با یه چیزی به بزرگی نظام پزشکی مبارزه کنی، خیلی سریع خودتو آداپته کن! ما ۵۰ ۶۰ سال عمر داریم که ۲۰ سالشو باید کار کنیم و یه زندگی واسه خودمون و نسل بعد جور کنیم.
میدونم تسلیم شدن درد داره ولی درد خجالت پیش زن و بچه خیلی سنگین تره.
تصمیم من شنا در جهت آبه.
تصمیم دارم کنکور ۹۷ تجربی بدم. ۶ سال عقبم ولی با این وضعیت طی یه سال با حقوق دکتری جبران میشه!
انقدر حرص نخورید. وقت طلاست. نون در بیارید فقط (4212938) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۱:۰۱:۲۶
کار به جایی رسیده که درآمد مهندسان را براساس قانونِ کارِ خانه کارگر تعیین میکنند. (4304355) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.