توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439166
کارشناس نماهایی که از جعبه جادو وارد خانه‌ها شدند/فرق «مکمل و استرویید»
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۵
مربى بین المللى فدراسیون جهانى IFBB با تشریح فرق «مکمل و استرویید» به حضور برخی کارشناس نماهای ورزشی در رسانه ملی انتقاد کرد و گفت: این افراد با داروهاى پپتایدى و استروییدى خطرناک سرکار دارند که منبع آن مافیاى وارد کننده و تولید کنندگان تقلبى هستند.

اکبر خزایى در گفت‌وگو با تسنیم، در خصوص نظرات متفاوتى که نسبت به مکمل‌هاى غذایى و سوء مصرف داروهاى دوپینگ اظهار داشت: مشکل اصلى اینجاست که صدا و سیما و تهیه کنندگان اینگونه برنامه‌ها بدون در نظر گرفتن سوابق و علوم ورزشى افراد در کنار برخى بزرگان و صاحب نظران اصلى اشخاصى را بعنوان صاحب نظر جلوى دوربین می‌آورند که هیچگونه سوابق قابل ملاحظه اى ندارند و به نظر می‌رسد اگر تهیه کنندگان براى انتخاب این افراد تجدید نظر نکنند به مرور زمان کارشناسان خبره نیز انگیزه خود را برای جلوى دوربین رفتن از دست می‌دهند.

این مربى بین المللى فدراسیون جهانى IFBB ادامه داد: برنامه شوک که سه شنبه شب 5 بهمن از شبکه سه سیما پخش شد از این قاعده جدا نبود و یکى از صاحب نظران آن با عنوان قهرمان کرمانشاه معرفى شد و برخى دیگر هم همینطور و نکته قابل توجه اینکه در زمان اظهار نظر یکى از این افراد، تعدادى از داروهاى پپتایدى و استروییدى خطرناک روى میز قرار گرفته بود که این داروها به‌ راحتى قابل دسترس نیستند و این سوال پیش می‌آید که این داروها از کجا و به چه شکل در دسترس این افراد قرار گرفته بود زیرا منبع آن مافیاى وارد کننده و تولید کنندگان تقلبى آن هستند.

این محقق و نویسنده مطالب پزشکى ورزشى عنوان کرد: بعضأ افرادیکه طرد شده هستند براى خود نمایى و اینکه جلوى دوربین بروند دست به هر نوع مصاحبه می‌زنند که برخى از کارشناسان و صاحب نظران از این قاعده مستثنى نیستند، و براى بیشتر دیده شدن یکباره مکمل و استرویید را با هم خلط می‌کنند و همه را مرگبار جلوه می‌دهند و با این کار هم خود را نشان می‌دهند و هم استرس به جان مردم انداخته و باعث تشویش اذهان عمومى می‌شوند.

خزایی افزود: پس اگر اینطور که برخى کارشناس نماها اظهار دارند که مکمل‌ها براى بدن مضر هستند پس متهم ردیف اول وزارت بهداشت است که با دادن مجوز واردات و فروش مکمل‌ها آنها را به‌راحتى در داروخانه‌ها در دسترس مردم قرار داده است، در صورتىکه بارها به بى ضرر بودن مکمل‌هاى غذایى اورجینال در صورتیکه باعث «Overdose» نشود تاکید داشتیم، ولى متاسفانه گاهی مشاهده می‌شود که برخى کارشناس‌نما خلاف آنرا جلوى دوربین صدا و سیما می‌گویند که نشان از عدم آگاهى این افراد است.

خزایى در پایان اظهار کرد: متاسفانه پدیده شوم دوپینگ گریبانگیر ورزش جهانى شده که اخیرأ نیز شاهد انتشار لیستى از سوى دکتر نوروزى - رئیس فدراسیون پزشکی و ورزشی بودیم که ورزشکاران 9 رشته ورزشى دوچرخه سوارى، هندبال، کبدى، دو میدانى، وزنه بردارى و ورزش‌هاى جانبازان تست دوپینگ‌شان مثبت اعلام شد، این در حالى است که سلامتى ورزشکارانى که خودسرانه از داروهاى استروییدى استفاده می‌کنند به‌شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
 
کلمات کلیدی : مکمل‌هاى غذایى ، داروهاى دوپینگ، دوپینگ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.