نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489666
12 میلیون نفر در ایران زیر خط فقر مطلق هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۸
ایرنا نوشت: رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: وضعیت فقر در کشور بسیار نامناسب است به گونه ای که 12 میلیون تن، زیر خط فقر مطلق قرار دارند و 25 تا 30 میلیون تن، زیر خط نسبی فقر بسر می برند.

محمد مخبر دزفولی روز پنجشنبه در جشنواره ملی برکت جهادگران که با حضور گروه های جهادی همکار بنیاد برکت در نمایشگاه دائمی این بنیاد برگزار شد، افزود:شیب شتابی که فقر و فقرزدایی در کشور گرفته است ، بسیار تند است چرا که ظرف هفت ، هشت سال گذشته این شیب به سرعت پیش رفته است.

وی ادامه داد: ایران، بورکینافاسو نیست، کشوری است که منابع دارد. چهارمین ذخائر نفتی دنیا را داریم یعنی 3 / 9 درصد ذخائر نفتی در اختیار ماست؛ در دنیا در قبال هر بشکه نفت که استخراج می شود ، هشت بشکه نفت معامله می شود اگر 100 میلیارد دلار نفت بفروشیم یعنی 800 میلیارد دلار می توانیم بازار داشته باشیم حالا در قبال هر بشکه نفت همان یک بشکه را برداشت می کنیم.

مخبردزفولی اضافه کرد: اولین دارنده ذخائر گاز دنیا هستیم 2 / 18 درصد ذخائر گاز دنیا در اختیار ماست، مقام معظم رهبری که می گویند خام فروشی نکنید برای همین است، خدا می داند چقدر در این بخش می توانیم اشتغال ایجاد کنیم.

رئیس ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره) گفت: رتبه اول را در زعفران ،پسته، خاویار، زرشک و انار در دنیا داریم؛ 5 / 8 میلیارد دلار بازار زعفران دنیاست که 95 درصد زعفران دنیا مال ایران است در حالی که تنها 400 میلیون دلار از آن استفاده می کنیم. مرکز زعفران در خراسان شمالی و جنوبی است و مرکز پسته در کرمان است الان وضعیت اشتغال در این استان ها چگونه است؟

مخبر دزفولی اضافه کرد: چهارمین رتبه را در معادن داریم؛ 200 میلیون دلار از معادن درآمد خارجی کسب می کنیم. از سوی دیگر می رویم در قائنات خراسان شمالی ، فولاد ایجاد می کنیم، در حالی که قیمت هر لیتر آب برای فولاد در آن منطقه، قیمت سه لیتر بنزین است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر دو هزار و 700 کیلومتر به دریای بین المللی دسترسی داریم هر کشوری که 200 کیلومتر مرز دریایی داشته باشد200 میلیون نفر باید آن را اداره کند؛ در حالی که تمام شهرهای آباد دنیا در کنار دریاست اما فقیرترین و بیچاره ترین شهرهای ما در کنار دریا قرار دارند مردم را از کنار دریا بردیم در کویر و به آنها می گوییم، کشاورزی کنید.
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۲:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۰۷:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۰۸:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۱۰:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۳:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۱۱:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۲ ۱۰:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۷:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۱:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۱:۳۶
 
 
کلمات کلیدی : بنیاد برکت + ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) + محرومیت زدایی
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۶:۱۳:۰۰
بقیه هم به غیر از 4 تا ده درصد هم .تقریبا" فقیر. (4461379) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۶:۱۹:۴۸
بنیاد مستضعفان پس برای چی هست ؟ (4461383) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۷:۱۳:۰۳
چشم مسئولان پرمدعا روشن (4461431) (alef-11)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۸:۰۹:۵۹
بايد يك خدا قوتي به دولتمردان گفت (4461474) (alef-3)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۹:۲۲:۲۷
شکم سیر فکر می کند همه سیرند.اگر فقر دو روز جابجا می شد. درک می کرد .روز قیامت باید جواب بدهند.می بینند .ولی باور نمی کنند. بگذارید.حقوق نجومی ها کم نشود چون اگر وجود انها نباشد شاید فقر به 40 میلیون برسد. (4461492) (alef-3)
 
saeed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۹:۲۳:۲۰
بله داداش من نصف مردم مملکت فقیر هستن اونوقت اقایون تو فکر وارد کردن هواپیما و اهنگ قبل از افطار و شعر میثم مطیعی و ... هستن ! (4461493) (alef-3)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۲۰:۰۷:۴۵
12 میلیون زیر خط فقر ، برعکس نشانه دخالت مطیعی ها تو سیاست و اقتصاد و .. هست که تهش به اشکنه می رسه (4461535) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۲۰:۰۷:۰۲
همش تقصیر دکترها است (4461533) (alef-3)
 
محمدامین حیات مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۲۰:۵۵:۲۵
ایران نه امنیت اقتصادی دارد و نه ثبات شغلی.بسیاری از قوانین موجود در زمینه کسب و کار باید تغییر پیدا کند. (4461559) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۲۱:۲۹:۲۰
بیشتر کارگران و مهندسان با حقوق قانون کار زیرخط فقرن . این امار اشتباست و بالای 30 میلیون خانوار در ایران زیر خط فقر هستند. (4461591) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.