توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 402166
اسرائیل زیردریائی جدید از آلمان می خرد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۵
«عامیر ربابورت» کارشناس امور نظامی فاش کرده است که تماس هائی بین تل آویو و برلین برقرار شده است تا رژیم اسرائیل بتواند ششمین زیردریائی خود را از آلمان خریداری کند.

به گزارش ایرنا، ربابورت در مقاله ای که در پایگاه صهیونیستی« اسرائیل دیفنز» منتشر شده، آورده است: خرید این زیردریائی جدید در چارچوب معامله ای قرار دارد که در سال 2012 بین دو طرف امضا شده و دولت آلمان تامین هزینه یک سوم هر زیردریائی یعنی 180 ملیون دلار از اصل نیم میلیارد دلار را پذیرفته است.

وی افزود: زیر دریائی ششم قرار است سال 2018 تحویل نیروی دریائی اسرائیل شود وهمزمان یکی از سه زیردریائی قدیمی « دولفین» از خدمت خارج شود.

این کارشناس صهیونیست به نقل از منابع در دستگاه های امنیتی و نظامی اسرائیل اضافه کرد: اگر چه بین مقامات اسرائیلی در خصوص خرید زیردریائی ششم از آلمان اختلاف نظر بود اما آنها با خرید سلاح های بیشتر و راهبردی تر هم رای هستند.

ربابورت نوشت: خرید زیردریائی ششم می تواند در چارچوب مسابقه تسلیحاتی در حوزه خلیج فارس به ویژه بعداز امضای توافق هسته ای بین ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 باشد.

پایگاه اسرائیل دیفنز نوشته است که « زیردریائی های جدید و گران قیمت که آلمان به اسرائیل می فروشد از نوع « دولفین» و قادر به شلیک موشک های هسته ای هستند و بازوی دریائی اسرائیل در صورت جنگ با ایران خواهند بود
 
کلمات کلیدی : اسرائیل + زیردریایی + آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.