توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 403868
گلایه وزیر بهداشت از اغواگری‌های خلاف واقع و درخواست از دولت آینده
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۷
وزیر بهداشت با بیان اینکه بخشی از اقداماتی که مدنظر داشتم،‌به دلیل شرایط اعتباری، روی زمین مانده است، افزود: متاسفانه هرچه که ما در این زمینه توضیح می‌دهیم برای برخی بی‌فایده است، اما تا به امروز علی‌رغم اغواگری‌هایی که برخی انجام می‌دهند، یک ریال هم از ۱۰ درصد هدفمندی یارانه‌ها را دریافت نکردیم.

دکتر سیدحسن هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برنامه‌های وزارت بهداشت در سال آخر دولت و در پاسخ به اینکه آیا برنامه‌ای هست که هنوز نتوانسته‌اید آن را اجرا کنید، ‌ گفت: چنین برنامه‌ای وجود دارد. واقعیت این است که در راستای اجرای طرح تحول سلامت بخشی از اقدامات مهم‌مان روی زمین ماند و مردم متوجه هستند که تقریبا در طول یکسال‌ونیم گذشته همان خدمات قبلی را ارائه می‌کنیم.

کارهای بر زمین مانده و اعتباراتی که هنوز محقق نشدند/ به سختی کار را پیش می‌بریم

وی با بیان اینکه بخشی از اقداماتی که مدنظر داشتم، ‌ به دلیل شرایط اعتباری، چه در بیمه‌ها و چه در اعتبارات طرح تحول نظام سلامت، ‌ روی زمین مانده است، افزود: متاسفانه هرچه که ما در این زمینه توضیح می‌دهیم برای برخی بی‌فایده است. باید توجه کرد که بخش عمده‌ای از اعتباراتی که قرار بود برای اجرای طرح تحول نظام سلامت تزریق شود، تا امروز محقق نشده است. همچنین اعتبارات بیمه‌ها هم محقق نشده و ما با سختی داریم کار را پیش می‌بریم.

دولت‌های آینده زنجیره تحول را تکمیل کنند
وزیر بهداشت تاکید کرد: البته خدمت‌دهی‌مان متوقف نشده و ارائه خدمات ادامه دارد. در عین حال از آنچه که انتظار داشتیم در قالب طرح تحول نظام سلامت اتفاق افتد، تا آنچه که در واقعیت محقق شد، ‌فاصله بسیار زیادی وجود دارد. بر این اساس ترجیح دادیم در این شرایط تعهد جدیدی ایجاد نکنیم و امیدواریم در دولت آینده سایر حلقه‌های زنجیره طرح تحول نظام سلامت که کشور را به یک نظام کارآمد در حوزه بهداشت و درمان رهنمون خواهد کرد، ‌ تکمیل شود و بتوانند راه را ادامه دهند.

هاشمی درباره عدم اجرای بسته‌ مربوط به بیماران صعب‌العلاج و دندانپزشکی نیز اظهار کرد: در زمینه بسته بیماری‌های صعب‌العلاج و دندانپزشکی علاقه‌مند بودیم، بیمه‌ها پوشش بیشتری داشته باشند، اما کار آنطور که علاقه‌مند بودیم، پیش نرفت و اینکه امسال این بسته‌ها محقق شوند یا خیر، بستگی به اعتبارات دارد.

برخلاف برخی اغواگری‌ها، یک ریال هم از ۱۰  درصد هدفمندی دریافت نکردیم
وی ادامه داد: تا به امروز علی‌رغم اغواگری‌هایی که برخی در رسانه انجام می‌دهند، نتوانستیم یک ریال هم از ۱۰ درصد هدفمندی یارانه‌ها را دریافت کنیم. در عین حال نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد هم بیمه‌ها به ما بدهکارند و بخشی از پرسنل ما هنوز نتوانستند حقوق‌شان را دریافت کنند. از جمله پرستاران و پزشکانی که در طول چند ماه گذشته حقوق‌شان را دریافت نکرده‌اند. به هر حال امیدواریم این شرایط مناسب شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: البته مهم این است که تعهدات قبلی‌مان را باید انجام دهیم و این کار را هم می‌کنیم. به طوریکه من هیچ نگرانی از بابت این موضوع ندارم. از طرفی هم بنا نداریم بسته‌ای را اعلام کنیم که نتوانیم آن را اجرا کنیم. به هر حال امیدورایم که شرایط اقتصادی دولت در سال‌های آینده بهتر شود و من مطمئنم که این اتفاق می‌افتد.

هاشمی ادامه داد: در عین حال وحدت ملی هم باید افزایش یابد، تا دولت و مجلس بتوانند مشکلات مردم را بهتر از اکنون حل کنند. بنابراین تا پایان سال برنامه ما ادامه تعهداتی است که تا کنون انجام شده است. در عین حال بسته مربوط به خدمات باروری برای زوج‌های نابارور را هم اعلام کردیم که در مراکز دولتی در حال انجام است. البته اشکالاتی در آن وجود دارد که باید آنها را رفع کنند و در عین حال از بسته‌های قبلی که اعلام و اجرا شده مراقبت کنند تا کاستی صورت نگیرد.
 
کلمات کلیدی : وزیر بهداشت، قاضی زاده هاشمی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.