توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493166
دو ایرانی در آمریکا به نقض تحریم ها متهم شدند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۶
وزارت دادگستری آمریکا روز دوشنبه علیه دو شهروند ایرانی به اتهام هک کردن یک شرکت نرم افزار در ‏ایالت ورمونت آمریکا و نقض تحریم های ایران اعلام جرم کرد.

‏به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای 'واشنگتن اگزمینر'، این دو ایرانی 'محمد رضا رضاخان' و 'محمد سعید عاجلی' هستند که پنج ‏اتهام به آنها وارد شده است.‏ استفاده غیرقانونی از رایانه، دسترسی غیرقانونی به اطلاعات، دزدی اطلاعات، صادر کردن یک قلم دفاعی بدون اجازه دولت ‏امریکا و نقض تحریم های ایران از جمله اتهامات وارد شده به این دو نفر است.‏

بنا به بیانیه ادعای وزارت دادگستری آمریکا این دو ایرانی در سال 2007 تلاش کرده اند که به اطلاعات رایانه ای حساس دست یافته و آن را در ‏خارج از آمریکا و در ایران بفروشند.‏ این بیانیه این دو ایرانی را به تلاش برای هک کردن اطلاعات شرکتی متهم می کند که در زمینه هوافضا و پرتابه ها فعال بوده ‏است. این اطلاعات بدون مجوز وزارت خارجه آمریکا قابل انتقال به خارج نیست.‏

آمریکا سال گذشته نیز علیه هفت ایرانی به اتهام آنچه که مشارکت در حملات سایبری بین سال های 2011 تا 2013 علیه چند ‏بانک آمریکایی و یک سد در نیویورک خواند، اعلام جرم کرده بود‎. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، یکی از این افراد متهم شده بود که بارها توانسته است کنترل سیستم سد کوچک «بومان» در ‏‏20مایلی شمال شهر نیویورک را در اختیار بگیرد‎.

اتهام علیه شهروندان ایران در حالی صورت می گیرد که دولت آمریکا به حملات سایبری به تاسیسات هسته ای و زیرساخت های ‏ایران از جمله کاربرد کرم کامپیوتری استاکس نت متهم است.‏ خبرگزاری راشاتودی اخیرا گزارش کرده بود: محققان از طریق آخرین اطلاعات درز یافته توسط یک گروه هک سامانه های ‏رایانه ای به نام شَدو بروکرز (دلالان سایه) دریافته اند، بدافزار رایانه ای استاکس نت، که باعث آسیب جدی به برنامه هسته ای ‏ایران شد، ممکن است توسط آژانس امنیت ملی آمریکا طراحی و اجرا شده باشد‎.

همچنین روزنامه نیویورک تایمز اذعان کرده است که کرم کامپیوتری استاکس نت پروژه مشترک آمریکا و اسرائیل برای از کار ‏انداختن برنامه غنی سازی اورانیوم ایران بوده است‎.
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۰۸:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۰۸:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۰۸:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ۲۱:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۲:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۰۷:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۰۸:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۰۷:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۴ ۱۴:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۰۷:۵۱
 
 
کلمات کلیدی : آمریکا، نقض تحریم ، ایران، ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.