توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437267
سنا جیمز انتخاب ماتیس و جان کیلی را به عنوان وزیران دفاع و امنیت داخلی آمریکا تایید کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۹
سنای آمریکا با انتخاب جیمز ماتیس ژنرال بازنشسته نیروی دریایی به عنوان وزیر دفاع و جان کیلی، ژنرال بازنشسته به عنوان وزیر امنیت داخلی موافقت کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ساعاتی بعد از برگزاری مراسم تحلیف دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور جدید آمریکا، جیمز ماتیس برای تصدی پست وزیر دفاع چرا غ سبز سنا را گرفت.

انتخاب ماتیس روز جمعه در رای گیری سنا با کسب ۹۸ رای موافق در مقابل یک رای مخالف تایید شد.

ترامپ نیز در بدو ورود به کاخ سفید دستوری را امضا کرد که مربوط به فراهم آوردن امکان انتصاب جیمز ماتیس به عنوان وزیر دفاع بود.

براساس قاعده کلی در آمریکا اعضای سابق نیروهای نظامی پیش از رسیدن به پست ریاست پنتاگون باید دست‌کم هفت سال فعالیتی در عرصه نظامی نداشته باشند.

جیمز ماتیس در سال ۲۰۱۳ بازنشسته شده و هنوز هفت سال دوری از عرصه نظامی وی کامل نشده بود.

ماتیس ۶۶ ساله افسر سابق نیروی دریایی آمریکا یکی از شخصیت‌های دولت ترامپ است که بیشترین توافق بر سر او وجود دارد. او اولین عضو دولت ترامپ است که چراغ سبز سنا را گرفت.

ماتیس که در عراق و افغانستان جنگیده، مورد احترام است و تلاش زیادی برای دستیابی به رای اعضای مجلس سنا نکرد.

در حالی که ترامپ نگرانی بسیاری از مسئولان آمریکایی چه دموکرات و چه جمهوریخواه را به دلیل مواضعش درباره روسیه برانگیخته است اما ماتیس با هشدارش در قبال مسکو به آنها اطمینان داد.

ماتیس همچنین آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا را که علنا از ترامپ انتقاد کردند، ستود.

کاخ سفید در سایت اینترنتی خود سندی که چارچوب کلی سیاست دفاعی ترامپ را مشخص می‌کند، منتشر کرد که در آن آمده رئیس‌جمهور جدید به دنبال احیای ارتش آمریکاست.

ترامپ همچنین خواهان افزایش توانمندی دفاع موشکی آمریکا در مقابله با تهدیدات بالستیک کره شمالی و ایران شده است.

جان کیلی نیز رای موافق ۸۸ عضو مجلس سنا را در مقابل ۱۱ رای مخالف و یک رای ممتنع به دست آورد تا به عنوان وزیر امنیت داخلی فعالیت کند.
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ + آمریکا + سنا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.