توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 274763
پوتین: تصور حمله روسیه به ناتو، دیوانگی است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۳
رئیس‌جمهور روسیه در گفت‌وگو با روزنامه‌ای ایتالیایی از استانداردهای دوگانه اتحادیه اروپا و ایجاد ترس واهی به وسیله آمریکا در قبال کشورش انتقاد کرد.

به گزارش فارس،‌ «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در گفت‌وگو با روزنامه ایتالیایی «کوریره دلا سرا» گفت که اتحادیه اروپا خودخواهانه و با استفاده از استانداردی دوگانه در راستای سیاست‌های یکپارچه سازی، منافعش را در روابط با روسیه دسته‌بندی کرده است.

به نوشته اسپوتنیک، پوتین ادامه داد: «ما هرگز عاشق اروپا نبودیم و همواره رابطه‌ای جدی با اروپا داشتیم. اما اکنون اروپا درتلاش است رابطه‌ای بر پایه مادیات با ما داشته باشد که تنها برای خودش است.»

رئیس‌جمهور روسیه به اجتناب اروپا از پذیرش اتحادیه یکپارچه بعد از دوران شوروی مانند «اتحادیه اقتصادی اوراسیا» با همکاری ارمنستان، بلاروس، قزاقستان و روسیه اشاره کرد. وی افزود: «بر خلاف دید منفی اتحادیه اروپا به اتحادیه اقتصادی اوراسیا، دید اروپا به یکپارچگی خودش همواره مثبت است.»
پوتین خاطر نشان کرد: «در مورد یکپارچگی اروپا همه چیز درست است اما وقتی ما می‌خواهیم چنین یکپارچگی درباره کشورهای شوروی سابق داشته باشیم از آن به عنوان تمایل روسیه برای بازگردانی امپراطوری یاد می‌شود.»

در این گفت‌وگو پوتین تاکید کرد رابطه روسیه و غرب می‌بایست بر پایه همکاری باشد نه تقابل. وی هم‌چنین بیان داشت: «نکته این است که روابط باید بر پایه روابط دراز مدت در فضای همکاری بوده و جو تقابل بر آن حاکم نباشد.»

شبکه خبری راشاتودی نوشت، پوتین در حالی که در ایتالیا به سر می‌برد در گفت‌وگو با روزنامه «کوریره دلا سرا» ضمن اشاره به روابط روسیه و ناتو گفت: «این تنها یک رویاست که روسیه ناگهان به ناتو حمله‌ور شود. من فکر می‌کنم فقط یک فرد دیوانه می‌تواند چنین تصوری کند. به نظرم برخی کشورها به سادگی از ترس مردم نسبت به روسیه سود می‌برند.»

رئیس‌جمهور روسیه ادامه داد: روس‌ها به سوی شما نمی‌آیند! تنها برخی کشورهای خاص می‌توانند چنین ترس‌هایی را پرورش دهند؛ آمریکا به فرضیه‌هایی برای تهدید بیشتر و حفظ رهبری خود بر شورای آتلانتیک نیازمند است. واضح است که ایران برای این مساله، خیلی ترسناک و بزرگ نیست.»

رئیس‌جمهور روسیه در پایان از خبرنگاران دعوت کرد حضور نظامی و هزینه‌های نظامی روسیه را با آمریکا و ناتو در جهان مقایسه کنند.
 
کلمات کلیدی : روسیه+ ناتو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.