نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 314164
دختر ۲۳ ساله مشهدي قرباني سايت‌هاي دروغين همسريابي شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۰
نيلوفر، جوان ۲۳ ساله‌اي بود كه به علت انتشار عكس‌هايش به دست مردي كه در شبكه‌هاي اجتماعي با او آشنا شده بود، خودش را كشت. او چندي پيش با پسر ۲۲ ساله‌اي آشنا شد كه نمي‌دانست صاحب زن و فرزند است. مرد جوان كه با ترفندهاي مختلف توانسته بود اعتماد نيلوفر را جلب كند از او درخواست فرستادن عكس‌هاي شخصي‌اش را كرد.

بعد از مدتي رابطه آنها به سمت جدايي پيش رفت و جوان به مقاصدش نرسيد. وقتي هدف او براي سوءاستفاده‌هاي اخلاقي تامين نشد نيلوفر را تهديد كرد كه عكس‌هاي شخصي او را منتشر مي‌كند. رابطه آنها تمام شده بود و عكس‌ها كه در اختيار مرد جوان بود در شبكه‌هاي اجتماعي منتشر شد. نيلوفر كه ترسيده بود و آبرويش را براي هميشه از دست رفته مي‌ديد در يك اقدام هيجاني خودش را كشت. با توجه به اسناد و مدارك موجود از اين رابطه، پليس خيلي زود توانست مرد متهم را دستگير كند. او با ديدن شواهد غير قابل انكار جرم خود را پذيرفت و اعتراف كرد با وجود داشتن همسر و فرزند و داشتن سوابق كاري مفيد در يكي از شركت‌ها با ديدن سايت همسريابي در فضاي مجازي، به اين فكر رسيده كه با ثبت نام در اين سايت با دختري آشنا شود. او اعتراف كرد: مدتي بعد از آشنايي ما رابطه به شبكه‌هاي اجتماعي از طريق تلفن همراه انجاميد. با اين ترفند كه بايد بيشتر با هم آشنا شويم دختر جوان را ترغيب كردم وارد شبكه اجتماعي شود و پس از جلب اعتماد او عكس‌هاي خصوصي‌اش را برايم فرستاد.

سردار بهمن اميري، فرمانده انتظامي خراسان رضوي با بيان اينكه مرد جوان با در اختيار داشتن عكس‌هاي خصوصي دختر قصد سوءاستفاده‌هاي غير اخلاقي داشته، گفت: وي با شنيدن پاسخ منفي، اقدام به انتشار عكس‌هاي او در شبكه‌هاي اجتماعي كرده است. با اين اقدام، دختر جوان دچار فشار عصبي شديد شده و در يك تصميم نادرست به زندگي خود پايان داده است. با توجه به قابليت‌هاي فضاي مجازي و سرعت انتشار مطالب بايد دقت داشت انتشار عكس در فضاي مجازي پيگرد شديد قانوني در بردارد چرا كه ممكن است آبروي شهروندي را به خطر انداخته و علاوه بر لكه‌دار شدن حيثيت افراد تبعات شومي نيز براي فرد قرباني در بر خواهد داشت.

وي در پايان گفت: تحقيقات از متهم پرونده براي روشن شدن چرايي و علت وقوع اين حادثه تاسف‌بار ادامه دارد. با توجه به اظهارات شاكي رسيدگي ويژه به اين پرونده در دستور كار پليس قرار گرفت.

اين خبر در حالي منتشر شد كه هنوز چند روزي بيشتر از انتشار خبر مربوط به پخش تصاوير تعداد زيادي از دختران در شبكه‌هاي اجتماعي از سوي يك پسر جوان نمي‌گذرد؛ او ادعا كرده بود اين افراد اعضاي خانواده‌اش هستند و تلفن همراهش نيز به سرقت رفته است.

بعد از شكايت جمعي از زناني كه عكس‌هاي‌شان منتشر شده بود پليس تحقيقاتش را براي پيگيري موضوع انجام داد و معلوم شد كه بنا به گفته اين جوان ۲۶ ساله او از حدود سه سال قبل اقدام به انتشار تصاويري در فضاي مجازي كرده و با وعده‌هاي مختلفي چون ازدواج و نظاير آن دختران را اغفال مي‌كرده است و پس از انداختن عكس و سوءاستفاده از آنها، اين افراد را رها مي‌كرده است. همچنين ادعاي اين فرد نيز كاملا كذب بوده و هيچ رابطه فاميلي ميان فرد دستگير شده و افرادي كه تصاويرشان با وي منتشر شده، وجود نداشته است.
منبع: اعتماد
 
کلمات کلیدی : قتل، جنایت، سایت های همسریابی
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۰ ۱۱:۱۱:۴۴
چقدربیچاره دخترانی که تو اون عکسها بودن مظلوم بودن...اصلا مشخص بود همه شون اغفال شده بودن!!!یعنی پسرها اغفال نمیشن؟دخترها اخاذی نمیکنن؟این قبیل دخترابه راحتی میتونن با انگ ها و تهدیدات گوناگون مردهاروسرکیسه کنن.مگه خدابهشون عقل نداده که دائم میگن اغفال شدیم؟سن بلوغ و قانونی برای چیه؟برای اینه که مسئولیت کاری رو که میکنی بپذیری (3359056) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۰ ۲۲:۳۵:۱۰
یعنی کار این پسر ناجوانمرد اشکالی نداشته! (3360334) (alef-11)
 
بهاره
۱۳۹۴-۰۹-۱۰ ۱۳:۱۹:۴۵
عجب.اعتماد نکنید.وای (3359388) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.