نظر منتشر شده
۵۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454060
نوبخت در آخرین نشست خبری دولت در سال ۹۵:
کیلویی حرف زدن در مورد آمارهای رسمی دولت، جواب علمی و نیست/ تیم سیاسی ویژه‌ای در صداوسیما تخریب‌ دولت را برعهده دارند/ پرداختن به نام نگاری های احمدی نژاد وقت‌مان را می‌گیرد
بخش سیاسی الف، ۲۴ اسفند ۹۵
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۸
سخنگوی دولت با انتقاد صریح از رویکرد سیاسی رسانه ملی، گفت: رسانه ملی شبه ایجاد نکند؛ بلکه مسیر درست ارزیابی را به مردم معرفی کند. رسانه ملی دانشگاه است.

به گزارش الف به نقل از خبرگزاریها، محمدباقر نوبخت امروز سه شنبه 24 اسفند در آخرین نشست خبری سال 95 با اشاره به برنامه دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی گفت: 16 هزار میلیارد تومان به 7500 واحد نیمه فعال، کم فعال یا تعطیل منتظر گرفتن سرمایه در گردش برای آغاز دوباره فعالیت تسهیلات پرداخت شود 37 هزار میلیارد تومان نیز به طرح های نیمه تمام اختصاص یابد تا به پایان برسد.

وی افزود: براساس گزارش23 اسفند به تعداد 22 هزار و 805 واحد صنعتی که 11 هزار و 294 واحد مستقیم به بانک ها مراجعه کردند و 12 هزار و 839 واحد نیز از طریق استانداری ها معرفی شدند توانستند 16 هزار و 747 میلیارد تومان توانستند از تسهیلات بانکی استفاده کنند. یعنی اندکی بیش از 16 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که باید در اختیار بخش خصوصی قرار می گرفت این مقدار پرداخت شده است.

وی ادامه داد: علت اینکه از 7500 واحد صنعتی بیشتر شد این بود که مقرر شد به واحد های کوچک تسهلات داده شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه یادآور شد: 37 هزار و 500 میلیارد تومان باید به طرح های عمرانی پرداخت شود تا 21 اسفند آنچه برای طرح های عمرانی پرداخت انجام شد 23 هزار و 675 میلیارد تومان بود و 8500 میلیارد تومان برای طرح هایی که تا پایان امسال یا تا پایان اردیبشت ماه تکمیل می شوند اعتبار درنظر گرفته شده است. 2500 میلیارد تومان برای کمک به طرح های شهرداری ها، 300 میلیارد تومان بنیاد مسکن و 400 میلیارد تومان طرح های دانشگاه ها درنظر گرفته شد.

وی افزود: مثلا راه فیروزکوه به قائم شهر که در منطقه سوادکوه تونل هایی دارد و راه دیگر هراز است راه دیگر 31 کیلومتر از کرج تا چالوس حدود 60 کیلومتر راه را کوتاه می کند امیدواریم تا پایان دولت به پایان برسد تا 26 اسفند تونل های منجیل را افتتاح خواهیم کرد تا مسافران نوروزی در ترافیک منجیل معطل نشوند.

نوبخت در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه هم اکنون شاهد رقابتی بین چهره های جناح منتقد دولت هستیم که برای جلب توجه، وعده 2 تا 5 برابر کردن یارانه نقدی را می دهند با توجه به تأکید مجلس و تلاش دولت برای بازنگری در پرداخت یارانه ها آیا داشته های اقتصادی و درآمدهای کشور از محل اجرای این قانون اجازه چنین کاری را می دهد؟ یا فکر می کنید صرفا شعارهای انتخاباتی توخالی است؟ گفت: برخی می گویند 76 تا 80 هزار میلیارد تومان از هدفمندی درآمد حاصل می شود اما حدود 40 هزار میلیارد تومان به مردم پرداخت می شود بقیه کجا رفت؟ چرا نصف رقم پرداخت می شود؟ در واقع این شائبه ایجاد می شود که حداقل می شود رقم یارانه های نقدی را دو برابر کرد. آیا همه 76 تا 80 هزار میلیارد ، پول سازمان هدفمندی است؟ خیر چند دستگاه هستند یکی شرکت پالایش و پخش که بنزین می فروشد، آیا هرچه بنزین فروخت باید به حساب سازمان هدفمندی یارانه ها برود؟ خیر قانون می گوید اول این شرکت هزینه خودش را بردارد بعد خالص درآمد را به خزانه واریز کند. این کار انجام می شود و در بودجه دیده می شود. گاز را شرکت ملی گاز می فروشد آن هم هزینه های خودش را کم می کند خالص را به خزانه واریز می کند و در بودجه وارد می شود. توانیر هم چون آب و برق را زیر قیمت تمام شده می فروشد پولی از آنها گرفته نمی شود.

وی تصریح کرد: از رئیس مجلس خواستم که این موضوع را دیوان محاسبات بررسی کند که این کار انجام و معلوم شد سهم سازمان هدفمندی یارانه ها 36 هزار و 400 میلیارد تومان است که 42 هزار میلیارد تومان در سال باید به مردم پرداخت کنیم. البته حدود 2 هزار و 200 میلیارد تومان از 36 هزار میلیارد و 400 تومان را باید توانیر بدهد که نمی تواند پرداخت کند چون برق را زیر رقم تولیدی می فروشد اما در مجموع این رقم به تولید، بهداشت و الزامات قانونی نمی دهیم. پس اینکه به مردم می گویند اگر بیاییم دو برابر می کنیم حتما خلاف است.

نوبخت تاکید کرد: مگر اینکه یا باید از خزانه عمومی پول بیشتری پرداخت کنند یا از محل خالصی که شرکت پالایش و پخش و شرکت ملی گاز می دهند آن را بیشتر کنیم یعنی رقم فروشی بنزین و گاز را بیشتر کرد. این که می‌گویند یارانه را چند برابر می‌کنیم خلاف است‌، بله می‌شود ۴۵ هزار تومان را ۴۵۰ هزار تومان کرد در صورتی که از بودجه برداشت کنیم و یا بنزین بشود لیتری ۱۰ هزار تومان که این گونه بیانات درست نیست. در ذهن مردم القا نکنید که حق شما بیشتر از این است که به نفع مصالح ملت نیست. اینها القا شبهه و تشویش اذهان عمومی است از نظر موازین و اصول شرع اسلام در مقامی نیستم بگویم حرام است اما این حرف ها به نفع مصالح ملی نیست.

نوبخت در پاسخ این سوال که توزیع سهام عدالت شائبه انتخاباتی وجود آورده است، گفت: در گذشته شب انتخابات هم این سهام عدالت را می‌دادند حال امسال که چندین ماه هم مانده است.

او ادامه داد: گزارش سازمان خصوصی‌سازی موجود است و بر طبق سررسید زمان فعلی وقت پرداخت سهام است.

معاون رئیس جمهور اظهار کرد: منتقدان نباید کلی و کیلویی ارقام اعلامی از سوی دولت را رد کنند بلکه انتظار می رود به طور جزیی سئوال کنند جواب بگیرند. نمونه اش رقم اعلامی رشد اقتصادی بود. درست نیست که درباره هر رقمی که اینجا گفته شود منتقدان یک نه کلی بگویند بلکه هر آمار جزیی را که بخواهند به بگویند وجود دارد و می توانیم اعلام کنیم.  امروز مد شده از سوی منتقدان که بدون پژوهش به کارهای انجام شده «نه» بگویند.

نوبخت با بیان اینکه رسانه ملی گاهی کار سخیفی را در اطلاع‌رسانی به مردم انجام می‌دهد، گفت: صدا و سیما از ما سوال کند که چه کارهایی انجام شده و بعد بر اساس پاسخ ما جست‌وجو کند و ببیند آیا راست می‌گوییم یا خیر. یک مستندی تهیه کند به طور جزئی از ما سئوال کند که این ارقام کمک به واحدهای تولیدی و طرح های عمرانی در کجا هزینه شد. درست نیست که از چند نفر در خیابان بپرسند که آیا این رشد اقتصادی را در سفره های خود احساس می کنید یا خیر؟ رسانه ملی شبهه ایجاد نکند؛ بلکه مسیر درست ارزیابی را به مردم معرفی کند. انتظار از صدا و سیما بالاست؛ اینکه سراغ 4 نفر برویم، مصاحبه کنیم و بگوییم این آمار درست نیست، جواب کارشناسی نخواهد بود و کار سخیفی است. خوب، به‌سراغ سفره مردم بروید؛ صدا و سیما نقش دانشگاه دارد و باید مستندسازی کند، نه اینکه فقط با 4 نفر مصاحبه کند.

نوبخت ضمن قدردانی از رئیس صدا و سیما گفت: یک تیم محدود سیاسی در رسانه وجود دارد که برنامه های خاصی را تهیه می کنند، این کار آنها متمایز و جدا از زحماتی است که کارکنان و مسئولان صدا و سیما انجام می دهند.

وی ادامه داد: همه کسانی که در سن کار هستند صرفا متقاضی کار نیستند. جمعیت 10 سال بیشتر 63 میلیون و 437 هزار و 128 نفر بودند در پاییز امسال به 65 میلیون و 472 هزار و 302 نفر رسید یعنی 2 میلیون و 35 هزار و 100 نفر از آغاز دولت تا امروز جمعیت شان اضافه شد.

نرخ مشارکت نشان می دهد چند درصد جویای کار هستند. از پاییز 92 تا پاییز 95 ، 2.2 درصد نرخ مشارکت بالا رفت. از پاییز 92 تا پاییز 95 ، 2 میلیون و 232 هزار و 346 نفر جمعیت فعال اضافه شد.

نوبخت گفت: تعداد شاغلین در پاییز 92، 20 میلیون و 867 هزار و 603 نفر بودند در پاییز 95 ، 22 میلیون، 373 و 416 نفر شدند پس جمعیت شاغل در این مدت 1 میلون و 505 هزار و 813 نفر جمعیت شاغل اضافه شد. یعنی 726 هزار نفر شغل پیدا نکردند. یعنی کسانی که شغل پیدا کردند نسبت به بیکارها تقریبا دو برابر است.

وی افزود: افزایش رشد اقتصادی لزوما نباید به افزایش نیروی کار منجر شود. وقتی یک بنگاهی با حداقل ظرفیت کار می کند و از نیروهای موجود خود استفاده می کند، رشد اقتصادی رخ می دهد و ظرفیت تولید بالا می رود.

معاون رئیس جمهور اظهار کرد: باید با فراکسیون اشتغال مجلس رایزنی کنیم، تا یک ونیم میلیارد دلار از صندوق توسعه تسهیلات به اشتغال اختصاص یابد؛ تا مهاجرت جوانان به شهرهای بزرگ صورت نگیرد.

وی ادامه داد: 3 هزار و 400 میلیارد تومان را برای رفع نابرابری های دریافت بازنشستگان وجود دارد. از فروردین تلاش می کنیم حقوق مستمری کمیته امداد و بهزیستی افزایش پیدا کند همه اینها برای رفع نابرابری های اجتماعی است.

وی درباره سفر به ترکیه افزود: الان به غیر از ناامنی های مستمر، این تنش به خارج از مرزهای ترکیه هم تسری پیدا کرده است. اکنون این کشور با هلند و آلمان رابطه متشنجی دارد و آنها را فاشیست می خواند. منع قانونی برای این سفرها وجود ندارد اما بنا به دلایلی که عنوان شد، نمایندگی های جمهوری اسلامی وظیفه دارند به مردم اعلام کنند که وقتی می خواهد برای رفع خستگی به مسافرت بروند دچار رنجش نشوند.

سخنگوی دولت درباره نامه نگاری های احمدی نژاد تأکید کرد: دست به مکاتبه او قوی است و قرار نیست به هر نامه ای از جانب او پاسخ داده شود. قطعا روابط عمومی وزارت اقتصاد جواب می دهد. پرداختن به این موضوع وقت‌گیر است و نباید به آن پرداخت، باخبرم چیزهای دیگری هم که مطرح کرده و دولت با سکوت از کنارش گذشته این بدان معنی نیست که ما کاری انجام نداده‌ایم به مراجع قضایی اعلام شده و ما پیگیر گفته‌ها و تخریب‌ها هستیم.

نوبخت در پاسخ به این سوال که آیا از نامه روحانی به امیر کویت اطلاعی دارید، گفت: خیر؛ اطلاعی ندارم کویت همیشه خواستار رابطه با ما بوده است.

در ادامه خبرنگاری عنوان کرد که گفته می‌شود دولت زبان رسایی در قبال انتقاد ندارد که نوبخت پاسخ داد: آنچه صورت گرفت باید منعکس شود و شورای اطلاع‌رسانی این‌ها را تبیین خواهد کرد. سیاست دولت این است که وارد حاشیه نشود اما کارهایی که انجام داده است باید اطلاع‌رسانی شود.

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که در پایان کار دولت هجمه‌های زیادی علیه دولت می‌شود که عمده آنها در خصوص عملکرد اقتصادی دولت است گفت: ۲۴ بند از سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی با هدف راهبردی در مقدمه این سیاست‌ها تبیین شد تا رشد پویایی داشته باشیم. برای تحقق این ۲۴ بند، اقداماتی و این بندها در ۱۲ برنامه خلاصه کردیم، برای اجرای این برنامه‌ها باید ۵۶ طرح تعریف می‌شد و برای اجرای طرح‌ها ۲۰۰ پروژه تعریف شد. هر وزار تخانه‌ای می‌داند از این ۲۴ بند کدام طرح‌ها و پروژه‌ها مخصوص این مساله است الان قابل مطالعه است که هریک از این برنامه‌ها اجرا شد.

وی تاکید کرد: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گزارش‌ها را خواسته و تیم نظارتی هم نظارت می‌کند. برای عمکلرد اقتصاد مقاومتی دولت هم باید از مسئولان ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی دعوت شود تا مشخص شود و رسانه‌ها نیز گزارش‌های این ستاد را دریافت خواهند کرد تا روشن شود چه اقداماتی انجام شده است.

وی درباره پرداخت حقوق اسفند بازنشستگان افزود: اعلام کردیم حقوق ها را از 15 تا 20 اسفند پرداخت می کنیم از هفدهم و بیستم حقوق ها پرداخت شد و کارکنان اکثریت دستگاه ها حقوق خودشان را گرفتند حقوق چند دستگاه پرداخت نشد نه اینکه سازمان برنامه و بودجه تخصیص آنها را نداد و پول در خزانه نیست، بلکه آن یکی دو دستگاه معتقدند پولی که داده شده کافی نیست برای اینکه حقوق همه پرداخت شود. یکی از آن دستگاه ها صندوق های بازنشستگی است. دولت با توجه به اینکه همه منابع حاصل نشد همه پول ها را که نمی تواند بدهد به همان میزان تحقق منابع می تواند تخصیص دهد علی القاعده باید کمتر تخصیص دهد اما حقوق و مزایای هیچ دستگاهی را کم نکردیم کامل پرداخت کردیم صندوق بازنشستگی گفت تخصیص کم است و ندارم حقوق و مزایای بازنشستگان را پرداخت کنم 35 هزار میلیارد تومان دولت به صندوق های بازنشستگی کمک کرد تا حقوق بازنشستگان را بپردازد دولت اجازه دارد در پاره ای موارد از محل کاهش برخی طرح ها به بعضی طرح ها 10 درصد اضافه دهد یعنی 110 درصد پرداخت کند. صندوق های بازنشستگی 110 درصد پول بازنشستگان را دادیم و در خزانه است باز اعلام کردند که منابع کم دارند مجدد 250 میلیارد تومان دیگر علاوه بر 110 درصد پرداخت کردیم تا به این صندوق ها پرداخت شود تا بازنشستگان ما را گروگان نگیرند. پس دولت حقوق همه را پرداخت کرد حالا بعضی دستگاه ها فکر می کنند پول را توزیع نکنند تا یک مقدار بیشتری بگیرند خیر این طور نیست اگر چیز بیشتری می خواهند حقوق بازنشستگان را بهانه نکنند.

سخنگوی دولت درباره روابط بین ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس گفت: درخواست این بود که روابط کشورهای شورای خلیج فارس بهبود پیدا کند، پاسخ ایران این بود که ما همیشه خواهان این امر هستیم در جلسه هم این اراده وجود داشت.

نوبخت در مورد سکوت صداوسیما درباره رشد اقتصادی در دولت یازدهم عنوان کرد: از این که رسانه ملی دولت را تخریب نکرد که رشد اقتصادی ۱۱/۶ بود تشکر می‌کنم، تخریب دولت صحیح نیست، رسانه ملی امانت در دست مسئولان آن است ، ما اعتبارات سازمان صدا و سیما را صد در صد پرداخت کرده‌ایم هر چند که نمی‌گویم بیشتر هم پرداخت کرده‌ایم. هر چند که تا بهبود وضع خیلی فاصله داریم.

نوبخت در مورد عدم اجرای اصل ۴۴ در بعضی از باشگاه‌های دولتی مثل استقلال و پرسپولیس گفت: ما قبلا یک خیز برای واگذاری برداشتیم که زمینه‌های لازم فراهم نشد، دولت در حد توان خودش به این دو باشگاه کمک می‌کند.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه حمایت اصلاح‌طلبان از آقای روحانی اعلام شد اما اصلاح‌طلبان خواهان رفع محدودیت‌های سیاسی مثل ممنوع‌التصویری شدند آقای روحانی چه پاسخی دارند، گفت: هنگامی پاسخ از سوی دولت است و یا زمانی ستاد است که صحبت‌های لازم در این مورد را انجام می‌دهد. آقای رییس‌جمهور بر میثاق و پیمان خودشان وفادار هستند، البته این که چقدر این وعده‌ها تحقق گرفته و خواست مردم است باید به شرایط نگاه کرد.

این خبر در حال تکمیل است..
 
 
کلمات کلیدی : نوبخت، نشست خبری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۱:۰۲:۳۱
بله چون صداوسیما به تبع رهبری به نجومی بگیران انتقاد می کند
اما شما می گویید ذخیره نظام
برای همینه باید اشتراک نظر نداشته باشید (4203197) (alef-13)
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۴:۲۰:۱۹
ايكاش صدا و سيما به ديگر قوه كه مردم جانشون از عملكردشون به لب آمده يك گزارشي ويا نقد باصطلاح دلسوزانه ميكرد همه اش گير به قوه مجريه نده ما خودمون خوب ميفهميم چه صدا وسيمائي داريم از تحريف تر جمه سخنراني آقاي ..... تا موضع گيري هاي از اختلاس ها و املاك نجومي (4203562) (alef-13)
 
سمیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۶:۰۴:۰۷
مشکل این دولت ، یکی و دوتا نیست جناب نوبخت صدا و سیما را رقیب دولت، میدانند ، فرض کنیم ادعای شما درست است و صدا خلاف واقع میگوید، اما رهبری که حامی همه دولت ها بوده اند تا هیچ دولتی بهانه شانه خالی کردن از مسولیت نداشته باشند مطلع و ناظر برکارشماست وقتی رهبری میفرماید دولت شعار اقتصاد مقاومتی می دهد ، ولی در عمل خبری نیست و مردم چیزی را حس نمی کنند ، وقتی رهبری میفرماید رفع تحریم ها روی کاغذ است و برجام خسارت محض بود. معلوم می شود مشکل از شماست ،نه صدا و سیما، و دولت می خواهد ،با فشار اقتصادی و فشار سیاسی بر صدا و سیما دهان صدا و سیما را ببندد
ای کاش آقای نوبخت به جای لندن اقتصاد را در دانشگاه آزاد علی آباد کتول خوانده بود و این همه هزینه نکرده بود
استدلال تحصیل کرده اقتصاد در انگلستان را ببینید؟
80 هزار میلیارد تومان درآمد منابع یارانه است، 40 هزار میلیاردش به مردم پرداخت میشود یعنی نصف آن، بقیه اش چی؟؟ میفرمایند به شرکت گاز و برق و آب و پالایشگاه ها پرداخت می شود حتما برای اینکه این شرکت ها افزایش قیمت ندهند و پول اضافه از مردم نگیرند،
به طور روشن و واضح جناب آقای نوبخت ، حق یارانه یک خانواده ۵ نفره مبلغ ۴۵۵ هزار تومان است که ماهی ۲۲۷هزار و پانصد تومان از جیب هر خانوار به شرکت های فوق پرداخت میکنید که نرخ این خدمات را بالا نبردند ، در حالی که بیش از گذشته و در حد رقم های غیرقابل باور با مجوز رسمی دولت بالا میبرند و برگرده مردم فشار سنگینی وارد می کنند از یک سو دولت دست در جیب مردم می کند و نصف یارانه آنها را به اسم کمک به این شرکت هابر می دارد و از سوی دیگر این شرکت ها نسبت به گذشته نه تنها یک ریال به مردم تخفیف نداده اند بلکه رقم های زیادی را به هزینه آب و برق و گاز افزوده اند
مطلب در مورد عملکرد ضعیف و غلط دولت برای گفتن بسیار است اما جناب آقای روحانی و دولت مربوطه ۴ سال است که می گویند احمدی نژاد ۸۰۰ میلیارد را چه کرده است، و الآن ایشان ، طی نامه هایی ریز دخل و خرج آن ۸۰۰ میلیارد را به طور مستند دارد به شما ارائه می دهد، یا درست می گوید، پس مطالب ایشان را تایید کنید و بگویید تا کنون به مردم دروغ می گفتید، یا به طور مستدل و مستند تک تک موارد را پاسخ دهید ، فرار از پاسخگویی و بهانه آوردن که وقت پاسخ گویی ندارید آیا احتمال اول را تقویت نمی کند ؟؟؟!!!
اگر قصد پاسخ گویی به احمدی نژاد را ندارید و این سوال را که اکنون تبدیل یک سوالی ملی و مردمی از جناب آقای روحانی شده است پاسخ دهید که وقتی یک کارگر باید تمام هزینه زندگی یک ماه خانواده اش را فقط با ۸۰۰ هزار تومان تامین کند
سفره یک وعده ناهار ( 1520000000 ) یک میلیارد و پانصد بیست میلیونی هیئت دولت در سفر به کرج از کجا تامین شده
است؟؟؟!!! با کدام احساس و عواطف ملی ، وزیران میلیاردی بر این سفره نجومی که از جیب بیت المال مردم که از مصادیق بارز حق الناس است نشسته اند و حقوق مردم را تضییع کرده اند. (4203723) (alef-13)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۳۵:۴۰
شش نفر از وزرا دربست پيگير كار كلش اف كلنز !!! (درست نوشتم اسم اين بازيو؟؟) شدن اونوقت ميفرماييد وقت نداريم جواب احمدي نژاد رو بديم!!!؟؟؟
خوب البته كلش مهمتره (4204772) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۱:۰۸:۲۵
صدا و سیمای دربستی هم اعتدال را راضی نکرد. (4203208) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۴:۵۴:۰۰
این چه در بستیست که از بوق سحر تا نیمه شب تنها به طعنه وکنایه وایراد گبری از دولت می پردازد ؟!! (4203610) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۱:۰۹:۳۸
روحانی سال ۹۲: باید رفت و در کوچه و خیابان ، از مردم تاثیر رشد اقتصادی را پرسید نه از مرکز امار و..!! (4203210) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۱:۱۰:۴۱
دیوار کوتاه تر از صدا و سیما نیست. بهانه خوبی است برای پوشاندن ضعف ها. (4203213) (alef-13)
 
تئو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۱:۲۶:۲۶
مگر خودتان در بوق و کرنا نکردید که ملاک تورم جیبت مردم است ؟ مگر نفرمودید بهترین امار خود مردم هستن ؟مگر فریاد نزدین که 70 درصد مشکلات عدم مدیریت صحیح است و فقط 30 درصد بخاطر تحریم هاست؟چه شد که تا آب خوردن را به تحریم گره زدین ؟ باز هم وقت رای دادن است ؟ مردم فقط به درد رای دادن میخورند والسلام ؟ (4203239) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۱:۲۹:۴۵
زیرا دولت محبوب احمدی نژاد شما در تورم 40 درصدی منکر وضعیت وخیم اقتصادی بود. ملاک هنوز هم جیب مردم است. جیب مردم از کاهش 350 درصدی ارزش پول توسط احمدی نژاد کاملا سوراخ شده است. تقصیر دولت تورم شکن روحانی چیست؟. وزیر اقتصاد دانشمند روحانی نیاز به 8 سال دارد. تا جیب سوراخ 80 میلیون ایرانی را بدوزد. مهم این است که شیب گرانی دو کالای استراتژیک دلار و مسکن با شدا کاهش یافته. کاهش شدید شیب کالاهها اظهر من الشمس است. مگر این که عینک سیاه نمایی بر چشم شما باشد. (4204139) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۱:۳۹:۵۳
خب بیا خودت مرد و مردانه بگو اون هفتصد هزار شغل را دقیقا کجا و در جه کارخانه ای و در چه استانی و شهرستانی ایجاد کردید تا مردم شاهدمعجزه قرن شما باشند که دروغ میگید یا راست ........ (4203257) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۱:۵۶:۴۱
دشمنان روحانی شکست بدی خواهند خورد (4203279) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۰۱:۲۷
آخرین تلاشها سخنگوی اولین دولت چهار ساله. (4203289) (alef-13)
 
خیشه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۰۲:۰۰
من با امارهای صدا و سیما و دولت کاری ندارم.
امار من جیب خودم و بقیه اشنایان و همکاران و مشتریانم است که در یک کلام فاجعه است حالا از نظر شما رشد اقتصادی 50 درصد است و از نظر صدا و سیما منفی 50 درصد برای من جیبم بهترین امار است . (4203291) (alef-13)
 
ملت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۰۲:۰۵
اگرسراغ سفره مردم بروند که اوضاع بدتر است .چراواقعیتهای جامعه رانمی بینید؟ (4203292) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۰۳:۲۲
آره واقعا چرا یک عده کیلویی حرف می زنند که: ملاک تورم جیب مردم است

واقعا چرا؟ این حرف را کی به اینها یاد داده؟ (4203295) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۰۷:۵۰
رسانه ملی چکار کنه شما راضی بشید جناب نوبخت عزیز؟رسانه ملی که وظیفه اش تعریف از دولت نیست این مردم هستند که باید از دولت اگر بهشون خدمتی کرده تعریف کنند..وظیفه رسانه ملی بیان و بازتاب مشکلات مردم وکشوره که اتفاقا در اینمورد تا حدودی کوتاهی هم میکنه..صبح تاشب وزرا و مدیران دولت در رسانه ملی در حال گفتگو وصحبت هستند اگر انتقادات و آمارها کیلویی هست خوب اونا روشنگری کنند جای نگرانی نیست..الحمدالله دیگه هم مثل گذشته نیست دهها شبکه های متنوع ارتباطی با مردم وجود داره که اتفاقا بسیار هم پربیننده هستند براحتی میشه پاسخ آمارهای کیلویی رو(به قول شما) داد.. (4203297) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۱۵:۲۹
تاجایی که من یادم میاد همه دولتها از صداوسیما انتقاد داشتند..مشکل از صداوسیما نیست مشکل از یک پدیده طبیعیه و اون اینه که هیچ دولتی دوست نداره ازش انتقاد بشه و دوست داره تا میشه از کارهایی که انجام داده گفته بشه وتا میشه از مشکلات و کارهایی که باید ویا میتوانسته انجام بشه ولی نشده صحبت نشه..طبیعیه (4203315) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۴:۵۸:۲۸
صدا سبما نه تنها ازدولت احمدی نژاد انتقاد نمی کرد بلکه تحسین هم می نمود وموقع گفتگوی احمدی نژاد با مردم مجری توانایی مثل حیدری صمم بکم فقط گوش می داد !!! (4203620) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۶:۳۰:۳۷
چون دولت عمل بود نه حرف؛ اگر باید انتقاد می کرد باید می گفت چقدر کار میکنید چقدر خدمت می کنید یکم کمتر خدمت کنید کمتر پروژه افتتاح کنید. (4203750) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۱:۲۰:۴۰
آیا کاهش 350 درصدی ارزش پول وافزایش 300 درصدی قیمت مسکن در میانه راه مسکن مهر جای انتقاد نداشت. شما یا از عشایر غیور هستی وهزینه های کمر شکن شهرنشینان را نداشته ای یا خانم معلمتان هنوز ضرب وتقسیم را هنوز به شما درس نداده است. پسرم وقتی بزرگ شدی می فهمی کاهش 50 درصدی ارزش پول در دو سال یعنی فاجعه، یعنی اوج نکبت و فلاکت. چه زرسد زا کاهش 350 درصدی ارزش پول... (4204127) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۰۶:۲۳
عجب!
احتمالا خوابنما شدی
مثل اینکه یادت نیست از سال 90 به بعد صدا و سیما چقدر در مورد جریان انحرافی میزگرد تشکیل میداد
و همین الان هم همینکارو میکنه (4204636) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۱۸:۰۴
جوابی برای نامه نگاری ها احمدی نژاد ندارید جناب نوبخت
توی منگنه هستین (4203321) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۳:۵۷:۰۴
ممنون از سایت محترم الف برای نوشتن پیامهای متعدد تکراری و کم کردن زحمت مردم برای پیام گذاشتن!!! (4203519) (alef-13)
 
Lao People
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۱۸:۳۶
ازبس کار میکنید واقعا وقتی برای جواب دادن ندارید!!!!!امارهاتون هم چون کیلوییه دربارش هم کیلویی حرف زده میشه ،پس تقصیر از خودتونه (4203324) (alef-13)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۲۳:۴۹
علت تمام انتقادات به دولت برای اکثریت مردم روشن است و امیدوارم مردم با رای به دکتر روحانی پاسخ لازم را بدهند (4203333) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۳:۵۵:۱۷
علت تمام انتقادات به آقای روحانی عملکرد ایشان است . (4203513) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۴:۱۷:۰۴
تمام انتقادات ؟؟؟؟؟؟؟ ببین خودت هم چقدر تمامیت خواه و دیکتاتور هستی ؟ در این منتقدین حتی دو انتقاد بجا و چند تا ادم حسابی هم پیدا نمی شود ؟ (4203555) (alef-13)
 
رامین
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۲۵:۲۶
شما همه آمار های دولت قبلی را کیلویی زیر سوال ببرید خوبه و هیچ ایردی هم نداره!!!!
جواب دادن به نامه احمدی نژhد وقتشون را می گیره اما چهار سال مدام تخریب تمام عملکرد احمدی نژاد وقتشون را نمی گیره (4203337) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۰۷:۱۶
جالبه که اصلا احمدی نژاد به اینها نامه نداده، به مردم ایران بیانیه داده
جناب نوبخت پیشنهاد میکنم از این به بعد بیشتر دقت کنی (4204640) (alef-3)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۳۹:۵۰
جرات پرداختن به نامه های احمدی نژاد رو ندارید چون دروغ هایی که برای پوشاندن ضعفتون و رای آوردن به مردم گفتید رو میشه احمدی نژاد چهار تا آمار رو کرده یا درسته یا غلط اینم به سادگی مشخص میشه آمار رسمی بانک مرکزی و ... رو در اختیار مردم بزارید تا مردم متوجه بشن در ضمن بر اساس آمار خودتون در آمد شما از نفت و گاز از 8 سال دولت احمدی نژاد بیشتر شد 320 هزار میلیارد به 308 هزار میلیارد آقای نوبخت تا یه زمانی دروغ پابرجاست (4203355) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۵:۰۱:۴۱
مگر مردم خودشان فاجعه دولت احمدی نژاد را درک نکرده اند که نیاز به تایید دولت روحانی باشد ؟ (4203629) (alef-13)
 
اصغر حال گیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۴۳:۰۵
نوبخت تو کیلویی تواین مملکت رشد کردی حالا یک عده هم کیلووی حالت گرفتن چرا حرص می خوری. (4203360) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۴۴:۵۰
موقع رای گرفتن از مردم کیلویی وعده میدهید تا کیلویی رای بیاورید ، اما موقع حساب رسی که میشود ، پای آمار تخیلی وسط می‌آید و کیلویی بودن بد می‌شود. (4203365) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۴:۰۰:۴۱
موقع شمردن جوجه شده . اقای نوبخت راست و دروغ این چهارسال که گفتید معلوم میشه ... (4203527) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۴:۱۲:۴۷
اینقدر بیکارین که شش تا وزیر فقط جلسه می زارن برا کلش او کلنز (4203550) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۴:۱۲:۵۴
اقای نوبخت
پرداختن به نامه احمدینژاد وقتت را می گیرد ؟ و یا جوابی ندارید ؟
قصدم طرفداری نیست . چه در 84سال و چه در سال 88 به او رای ندادم . تشخیصم نیز درست بود . لیکن :

1- او به عنوان رییس دودولت قبلی صحبت کرده است . نه من و نه شما و نه هیچ کسی دیگر در جایگاهی نیستیم که بخواهیم این واقعیت را نادیده بگیریم . او رییس دولت بوده است . حال اگر غلط می گوید بسم الله این گوی و این میدان . جواب دادن زمانی سخت و غیر ممکن است که اماروی درست باشد . اینطور که نیست حتما؟!

2- به دلیل مندرج در بند 1 پاسخ شما ضروری است . مهم هم هست . شما نمی توانید در موردی که انقدر در بوق و کرنا کرده اید و همواره بران تاکید می کنید به طوری که فلان اقا حاضر می شود بر خلاف نص صریح رهبری بلافاصله در جایی موضع بگیرد و کنایه بزند که "برخی می گویند انوقع نباید می گفتید حالا هم نباید بگویید ،پس کی باید گفت ( نقل به مضمون ) ؟"

3- بیانیه های وی بسیار مناسب تهیه شده است . کوتاه ، مستقیم سر اصل مطلب رفته ، برای مقایسه بسیار راحت است .

4- تمامی ابزار و امارها دست شماست . خصوصا نزد سازمان برنامه و وبودجه ، وزارت امور اقتصاد و دارایی، بانک مرکزی . چهارتا عدد و رقم در سه چهار حوزه بسیار محدود اعلام شده است . چقدر طول می کشد جوابش را در بیاوری ؟ اتفاقا شاخص های موضوع بیانیه محمود احمدینژاد های شاخص های بسیار مهمی هستند و بایستی با یک تاخیر زمانی نه چندان زیاد ( حداقل یکی دوماهه ) در دستتان باشد. ببخشید داداش اینقدر کارشناسی کارشناسی نکنید . اگر داشتید که با ان بصورت طرف مقابل پرت کنید نه تنها اینکار را می کردید بلکه از او شکایت هم می کردید .
مصاحبه شما و اقای طالبی آن یک مقدار شکی را که برای من وجود داشت را ازبین برد . دیگران خودبرای خود قضاوت کنند . من ضامن بهشت و دوزخ کسی نیستم.
شاید اینگونه فکر می شود که این موضوع را چندان مطرح نکنید مثل نجومی بگیر ها و .... سرد شده و از اذهان پاک خواهد شد . انشاالله که اینطور نشود . (4203551) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۰:۳۸:۲۳
این مد شده می گه من رای ندادم بهش و بعد کامنت می ذاره در خد تیم ملی (4204339) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۳۸:۲۹
شما فكر كن راي داده
اتفاقا اگه بيان جوابشو بدن و اگه دروغ گفته باشه واسه دولت خيلي هم خوبه (4204778) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۴:۲۸:۲۰
نمی گم دولت روحانب عالی عمل کرده ولی یادمان باشد جلوی چه روند مخربی گرفته شد و اگر بدی ها را می بینیم خوبی ها را م باید ببینیم. (4203574) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۴:۲۹:۲۵
آقای نوبخت ، شما تاکی میخواهید به این دروغ ها ادامه بدید، میفرمائید حقوق کارمندان و....... 15 تا 20 اسفند پرداخت میشه ولی دروعه !! میفرمائید بودجه دولت
محدوده ولی به هرنفر ازمعاونینتون 100 میلیون پاداش میدهید و ذخیره نظام درست
میکنید و................ واقعا تاکی ؟!!! (4203576) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۴:۳۷:۳۴
واقعا صدا وسیما نسبت به دولت های اصلاح طلب ظلم زیادی می کنه ولی مردم ما آگاه هتر از این هستند که گول صدا وسیما را بخورند.ولی واقعا باید منصف باشند اگه خودشان را پیرو امام علی ع می دانند. (4203585) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۴۰:۳۷
از سر صبح تا بوق شب دارن انحراف انحراف ميكنن
چطور شما اينا رو نميبينيد
بيشترين برنامه نقد رو در باره دولت به اصطلاح اصولگراي قبلي ساختن كه
البته چون شما ماهواره نگاه ميكني حق داري نديده باشي (4204781) (alef-3)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۵:۰۳:۲۲
شمامیتونیدبه بیانیه های دکتراحمدی نژادبی تفاوت باشیدامامردم رفتارهمه سیاسیون راقضاوت منصفانه میکنندوپای صندوق رای انرابروزمیدهند (4203633) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۵:۰۸:۴۶
اينهم درست نيست شما هر امار غلطي را به خورد مردم دهيد مردم فقط در بازار هنگام خريد مايحتاج متوجه ميشوند كه امار شما راسته يا دروغه با حرف كه نمي توانيد گراني وبيكاري را كم كنيدلذا ضمن حمايت از گزارشهاي رسانه ملي تقاضا داريم صدا وسيما بيشتر به درستي ويا نادرستي برنامه هاي اقتصادي دولت به پردازد (4203640) (alef-13)
 
ب
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۵:۲۱:۴۲
چرا بودجه جاری دولت با نرخ بهره وری بسیار پایین ،نود درصد بودجه کل کشور است و بودجه عمرانی مولد اشتغال فقط ده درصد ,چرا سازمانهای دولتی که وظایفشان بطور عمده برونسپاری شده همچنان تعداد نیروی ثابت داشته و تعدیل نشده اند... (4203662) (alef-13)
 
علی
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۵:۲۲:۵۹
اولا؛آقای معاون اول کلی وقت برای تخریب دولت قبل گذاشتند حالا وقت جواب دادن ندارید چقدر رو دارید شما.دوما؛تشکیک در آمارهای رسمی را شما اول در دولت قبل باب کردید.سوما؛به من بی سواد بگویید وقتی آقای جهانگیری می گوید اقتصاد ایران در بهترین حالت توآنانی ایجاد سالانه600 هزار شغل را دارد چطور در همان مصاحبه می فرمایند سالانه 700هزار شغل ایجاد کردیم!یعنی از بهترین حالت اقتصاد هم فراتر رفته ایم و خبر نداریم.چهارما؛کمتر جوک بگویید آقای سخنگو (4203667) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۵:۲۷:۰۶
تنهاچیزی که کیلویی هستش حرفای نوبخت وآماردولته (4203678) (alef-13)
 
ت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۲:۵۱:۱۱
مگر شعار دولت در ابتدا کوچک‌سازی و چابک سازی و کاهش بودجه دولت نبود مگر قرار نبود دولت فقط نظارت حاکمیتی داشته باشد که اگر عملی می‌شد خود موجب کاهش فساد سیستماتیک هم می شد ،متاسفانه انجام ناقص این فرآیند منجر به ایجاد شرکت‌های خصولتی شد که نه تنها منجر به کاهش بودجه دولت از طریق کوچک سازی نشد مثلا شر کت مهندسی گاز وابسته به شرکت ملی گاز علیرغم برونسپاری کارها اندازه خود را حفظ کرده و یا در برخی ادارات دیگر که نقیصه خصولتی بودن منجر به افزایش بودجه خواری دولت وزمینه ساز عدم شفافیت مالی مالی شد،اقای سخنگوی دولت چرا بودجه جاری دولت نود درصد بودجه کل است کجای دنیا اینچنین است مثال بزنید البته نخواهید یافت ...انتقاد نقد است و پایه گذار اصلاح پس آنرا جبهه سازی سیاسی نکنید ...معقولانه پاسخ دهید... (4204249) (alef-13)
 
ت
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۳:۱۷:۲۴
مگر شعار دولت در ابتدا کوچک‌سازی و چابک سازی و کاهش بودجه دولت نبود مگر قرار نبود دولت فقط نظارت حاکمیتی داشته باشد که اگر عملی می‌شد خود موجب کاهش فساد سیستماتیک هم می شد ،متاسفانه انجام ناقص این فرآیند منجر به ایجاد شرکت‌های خصولتی شد که نه تنها منجر به کاهش بودجه دولت از طریق کوچک سازی نشد مثلا شر کت مهندسی گاز وابسته به شرکت ملی گاز علیرغم برونسپاری کارها اندازه خود را حفظ کرده و یا در برخی ادارات دیگر که نقیصه خصولتی بودن منجر به افزایش بودجه خواری دولت وزمینه ساز عدم شفافیت مالی مالی شد،اقای سخنگوی دولت چرا بودجه جاری دولت نود درصد بودجه کل است کجای دنیا اینچنین است مثال بزنید البته نخواهید یافت ...انتقاد نقد است و پایه گذار اصلاح پس آنرا جبهه سازی سیاسی نکنید ...معقولانه پاسخ دهید... (4204275) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۲۲:۴۷:۰۴
اقای دکتر نوبخت جای بسی تاسف است که سبد خانوار بصورت اظهر من اشمس هر روزه باتورم وافزایش قیمت روبروست وقدرت خرید مردم کمتر میشود در ما های اخیر برنج ۸ هزارتومانی به مرز ۱۵ هزار تومان کیلویی رسیده گوشت به مرز ۴۵ هزار ،مرغ بهحدود ۸ هزار حبوبات روغن وسایر کالاهای مصرفی رشد بالایی داشته اند چطور انتظار دارید مردم چشم بسته نرخ تورم تک رقمی شما را باور کنند باکدام درآمد ملت باید گاز،برق بنزین آب،نان تلفن را از سال ۹۰ تاکنون طی پنج سال بین ۲۰۰۰٪ تا ۵۰۰ درصد دلاری پرداخت کنند وطی این مدت ۵۰٪ ریالی مزد بگیران افزایش در آمده داشته باشند کافی نیست در اقتصاد علامه دهر باشی ذهن حقیقت گو کفایت میکند به مردم توهین نکنید!! (4206195) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته