توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 35586
"ناوهاي دشمن، هدف مناسبي براي پاسخ سريع ارتش"
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۷ ساعت ۱۶:۰۸
فرمانده كل ارتش با تاكيد بر برنامه‌ريزي براي پاسخ سريع به هر تجاوز گفت: سنگيني ناوهاي دشمن در درياهاي بسته يا درياهايي كه ساحل طولاني و مشرف دارند، يك نقطه ضعف مهم محسوب مي شود.
   
امير سرلشكر عطاءالله صالحي فرمانده كل ارتش در گفتگو با فارس با تاكيد بر بررسي دقيق نقاط قوت و ضعف دشمن توسط نيروهاي متخصص ارتش گفت: در اسطوره‌هاي ما، همواره در مبارزه ضعفا با اغنياء، از وجود غول‌هايي نام برده شده كه نقاط ضعف مشخصي داشته‌اند و از همان نقاط ضعف ضربه مي خوردند.

وي افزود: نيروهاي مسلح ايران نيز همچون حضرت داود با يك سنگ بسيجي، ضربه‌اي را به نقطه حساس غول‌هاي امروزي وارد كرده و آنها را از پاي در مي‌آورند.

صالحي با بيان اينكه ارتش و ديگر نيروهاي مسلح نقاط ضعف دشمن را به دقت شناسايي و انتخاب كرده‌اند، گفت: همانطور كه قبلا نيز گفته شد، چشم دشمن حجيم يكي از اين نقاط ضعف است كه در صورت نياز به آن ضربات مهلكي خواهيم زد؛ هرچند دشمن نقاط ضعف ديگري نيز دارد.

فرمانده كل ارتش در خصوص ارزيابي خود از حضور يگانهاي شناوري دشمنان فرامنطقه‌اي در اطراف آبهاي ايران گفت: سنگيني ناوهاي دشمن در درياهاي بسته يا درياهايي كه ساحل طولاني و مشرف دارند، يك نقطه ضعف مهم محسوب مي شود و بهترين فرصت را به يگان‌هاي دفاعي براي ضربه زدن مي‌دهد.

وي با تاكيد بر اينكه سرعت عمل ارتش و ديگر نيروهاي مسلح نيز در صورت نياز، قطعا قابل توجه خواهد بود، خاطرنشان كرد: به قول معروف "اگر شمشير ما كوتاه است،‌ قدممان بلند است" و دشمن را در نقاط مشخص شده با سرعت، هدف قرار خواهيم داد.

سرلشكر صالحي درباره امكان غافلگير شدن نيروهاي مسلح نيز گفت: اين موضوع همواره مورد تاكيد رهبر انقلاب است چراكه دشمن غافل‌كش است و نيروهاي مسلح نيز با رصد همه تحولات، هر شب را همچون شب حمله، آماده به روز مي‌رسانند.

اين مقام عالي رتبه نيروهاي مسلح پيرامون اعلام دستاوردهاي جديد ارتش بويژه در بخش هوايي گفت: تبلور علم و شكوفايي در نيروهاي مسلح به ويژه در بخش هوايي ارتش كاملا قابل مشاهده است.
وي با اعلام خبر ساخت جنگنده‌هاي جديد توسط متخصصان صنايع دفاعي و نيروي هوايي ارتش گفت: اين جنگنده‌ها در آينده و در زمان‌هاي مشخص شده، معرفي خواهند شد و انشاءالله 29 فروردين نيز نمايش بزرگ دستاوردهاي هوايي ارتش خواهد بود.

* كلمه طيبه؛ تعبير مشترك رهبر انقلاب از بسيج و ارتش

فرمانده كل ارتش همچنين با اشاره به اول تا هفتم آذرماه هفته بسيج، گفت: افتخار همه ما ارتشي‌ها اين است كه بسيجي هستيم؛ چرا كه بسيج يك تفكر است، لباس نمي‌شناسد و مرز ندارد.

سرلشكر صالحي خاطرنشان كرد: بسيج مستضعفان تعبير بسيار زيباي امام (ره) بود بدين معنا كه بسيج حتي دين و مرز هم نمي‌شناسد و حضرت آقا فرماندهي معظم كل قوا نيز در فرمايشات خود يك توصيف مشترك دارند كه در مورد بسيج و ارتش به كار رفته و آن، عنوان "كلمه طيبه" است كه افتخار مشترك و هميشگي ما و بسيج است.
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته