توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435863
حمله انتحاری در نیجریه با حداقل ۴ کشته
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۷
حمله انتحاری به دانشگاه «مایدوگوری» در نیجریه حداقل ۴ کشته و ۱۵ زخمی برجای گذاشته است.

به گزارش مهر به نقل از الجزیره، حمله انتحاری در دانشگاه «مایدوگوری» (Maiduguri) نیجریه واقع در شمال شرق این کشور دست کم ۴ کشته و ۱۵۵ مجروح برجای گذاشت.

بر اساس اعلام مقامات پلیس نیجریه، پس از حمله انتحاری یک دختر نوجوان به مسجد دانشگاه شهر «مایدوگوری» و منفجر کردن خود در این مکان، حداقل ۴ نفر کشته و ۱۵ تَن دیگر زخمی شدند.

تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله انتحاری را برعهده نگرفته اما حملات مشابه به گروه تروریستی «بوکو حرام» نسبت داده می شود.

حادثه تروریستی مذکور و حوادثی از این دست در حالی مکرراً در این کشور به وقوع می پیوندد که ارتش نیجریه و نظامیان مسلح این کشور سال گذشته در یورش به مراسم عزاداری شیعیان در «زاریا» قریب به ۲ هزار نفر از غیر نظامیان را شهید و «شیخ زکزاکی» رهبر آنها را نیز پس از وارد آوردن جراحت هایی جدی روانه زندان کرد.

لازم به ذکر است با روی کار آمدن «محمدو بوهاری» رئیس جمهور نیجریه و وعده مبارزه تمام عیار با این گروه تروریستی، بوکوحرام نیز اعلام کرده است که عملیات های خود را تشدید خواهد نمود.

عناصر وابسته به گروه تروریستی بوکوحرام ۱۴ آوریل ۲۰۱۴ در حمله به یک مدرسه در شمال شرقی شهر «چیبوک»، ۲۷۶ دختر نوجوان را ربودند.  بعداً ۵۷ نفر از این دختران موفق به فرار شدند؛ اما سرنوشت ۲۱۹ دختر دیگر همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

گفتنی است، بوکو حرام از ۶ سال قبل فعالیت مسلحانه خود را علیه دولت نیجریه آغاز کرد. در این مدت ۲۰ هزار نفر کشته و یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بر اثر خشونت های این گروه تروریستی آواره شده اند.
کلمات کلیدی : حمله انتحاری نیجریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.