نظر منتشر شده
۲۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 266564
اشاره رهبری به کدام مقام جوان سعودی بود؟+ عکس
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۲
عصر ایران: حضرت آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب در سخنرانی روز پنجشنبه گذشته ضمن انتقاد شدید از حمله نظامی عربستان سعودی به یمن گفتند:

"ما با سعودیها در مسائل گوناگون سیاسی اختلافات متعددی داریم اما همیشه می گفتیم که آنها در سیاست خارجی متانت و وقار نشان می دهند، اما چند جوان بی تجربه امور آن کشور را در دست گرفته و دارند جنبه توحش را بر جنبه متانت و ظاهرسازی غلبه می دهند، که این کار قطعاً به ضررشان تمام خواهد شد."

با نگاهی به کابینه عربستان سعودی به نظر می رسد یکی از مقامات مورد اشاره رهبری، وزیر دفاع جدید عربستان سعودی باشد.

شاهزاده محمد بن سلمان (پسر ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی) پس از درگذشت ملک عبدالله و آغاز به کار ملک سلمان پادشاه جدید در ۳ بهمن گذشته، به عنوان وزیر دفاع جدید منصوب شد و آغاز به کار کرد.

اشاره رهبری به کدام مقام جوان سعودی بود؟
بازدید محمد بن سلمان وزیر دفاع عربستان سعودی (نفر اول از سمت چپ) از مواضع نظامی این کشور در مرز یمن

"محمد بن سلمان" هم زمان با سمت وزیردفاع، عهده دار مسؤولیت های دیگری از جمله رئیس دفتر پادشاه و مشاور ویژه پادشاه شد.

این انتصاب با تعجب و شگفتی بسیاری از تحلیلگران مسائل عربستان سعودی و مقامات ارشد این کشور روبه رو شد زیرا وزیر دفاع جدید هیچ سابقه اجرایی یا نظامی در کارنامه خود ندارد و همه سوابق وی محدود به مشاور و رئیس دفتری پدرش در سمت های مختلف اوست.

با نگاهی به زندگینامه های رسمی و غیررسمی منتشر شده مشخص می شود سمت های قبلی محمد بن سلمان هم، رئیس دفتر و مشاور ویژه پدرش وقتی او در گذشته ولیعهد، وزیر دفاع و استاندار ریاض بود.

محمد بن سلمان وزیر دفاع فعلی عربستان سعودی متولد ۱۹۸۵ میلادی (۳۰ ساله) دارای مدرک تحصیلی لیسانس از دانشگاه ملک سعود ریاض است. سمت قبلی او هم رئیس دفتر ولیعهد و مشاور ویژه ولیعهد یعنی پدرش بود. در حمله نظامی اخیر به یمن نیز محمد بن سلمان یکی از نقش های اصلی را بازی می کرد.

وی چند روز قبل از آغاز حملات، به مرز جنوبی عربستان سعودی با یمن رفت و از نظامیان سعودی مستقر در مرز یمن بازدید کرد. به هنگام اعلام رسمی حمله نظامی به یمن در صبح روز ۶ فروردین نیز رسانه های سعودی عکسی از محمد بن سلمان منتشر کردند که دراتاق کارش مشغول هماهنگی های حمله نظامی بود.

انتصاب یک فرد ۳۰ ساله بدون هیچ سابقه اجرایی و نظامی به عنوان وزیر دفاع در عربستان سعودی در حالی صورت گرفت که این کشور به داشتن مسوولان و مقامات مسن دارای تجربیات چند دهه در هر سمت مشهور است. به عنوان مثال سعود الفیصل در سن ۷۵ سالگی از ۴۰ سال پیش به عنوان وزیر خارجه سعودی منصوب شد و همچنان در این سمت مشغول به کار است.

اشاره رهبری به کدام مقام جوان سعودی بود؟
عکس تبلیغاتی منتشر شده توسط رسانه های سعودی از محمد بن سلمان وزیر دفاع عربستان در بامداد روز آغاز حمله به یمن (عملیات طوفان قاطعیت)

اشاره رهبری به کدام مقام جوان سعودی بود؟

حضور محمد بن سلمان وزیر دفاع عربستان سعودی (نفر دوم از سمت راست) از اتاق فرماندهی عملیات یمن
 
 
United States
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۳:۴۵:۰۹
لعنت الله علیه (2811779) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۴:۱۷:۱۲
وهابی ننگت باد عربستان شرمت باد . مرگ بر شما حامیان تروریست ها . (2811948) (alef-3)
 
1360
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۴:۲۶:۳۰
وزير دفاع بايد يك ژنرال كاركشته داراي تجربه باشه نه جوان بي تجربه ژنرالهاي امريكا همه بالاي 65 سال هستن تا جون سربازاشونو با يك بي تدبيري از بين نره (2812001) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۶:۳۵:۵۶
حتما بايد خيلي خيلي چاق هم باشد ! (2812644) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۸:۰۲:۲۲
اتفاقا یک ژنرال واقعی نباید با گذشت سن آمادگی جسمانی و تناسب اندام یک نظامی رو از دست بده مثل سرلشکران ارتش ایران سلیمی ، شهبازی ، صالحی ، حسنی سعدی و شهید صیاد شیرازی با وجود اینکه همشون از دهه چهل (بیش از چهل و پنج سال) تو ارتش خدمت میکردن هنوز اون هیبت و تناسب اندام یک نظامی رو از دست ندادن (2812949) (alef-13)
 
سعيد
۱۳۹۴-۰۱-۲۳ ۰۹:۲۴:۰۱
شهيد سرتيپ منفرد نياكي يك نظامي واقعي بود (2814291) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۴:۳۲:۵۴
جوری نوشته اید "فرماندهی عملیات" که انگار در حال مدیریت یک جنگ نظامی تمام عیار است. آخه حمله به مردم یک کشور بی دفاع با جنگنده های پیشرفته و با تمام امکانات و به صورت کاملا نابرابر فرماندهی لازم دارد؟ اگر توانست چنین عملیاتی را علیه صهیونیست ها و متجاوزین به ملل اسلامی انجام دهد آن وقت ژست فاتحان را بگیرد.
البته انشاالله در صورت ادامه مقاومت مردم یمن، سعودیها همین جنگ نابرابر را نیز خواهد باخت و مفتضح خواهند شد و خون کودکان و زنان بیگناه نابودی رژیم آل سعود را کلید خواهد زد. (2812030) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۴:۴۷:۲۲
همه دنیا بد. ما خوب.
مرگ بر دنیا.
درود بر ما. (2812118) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۵:۳۷:۱۷
اگه تموم دنیا هم خوب باشن این یارو بچس بچه (2812424) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۲۱:۲۷:۰۴
مرگ بر وهابی .... (2813555) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۴:۵۶:۱۰
لعن الله ال سعود اجمعين
الهم عجل لوليك الفرج (2812166) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۵:۰۶:۴۳
حیف از دلارهای ایرانی که گردن این وهابیها را برای برادر کشی کلفت ترمیکنه (2812229) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۵:۵۷:۴۴
درست است ولی روزی ده میلیون یشکه صادرات نفت سعودیهاست که با قیمت پایین نفت کنونی هر دو روز بالای یک میلیارد در آمد صادرات نفت دارند چند میلیون دلار عایدات حج کذاران ایرانی باشد ویا نباشد برایشان فرقی نمیکند. (2812520) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۵:۰۷:۱۷
وهابيون صهيونيست سعودى كه در خدمت اسراييل و ضربه زدن به جهان اسلام بوده و هستند . (2812235) (alef-11)
 
اربابی
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۵:۴۲:۴۴
حماقت و بلاهت از چهره اش پیداست. (2812452) (alef-11)
 
آزاده
۱۳۹۴-۰۱-۲۳ ۱۰:۲۸:۲۹
این حرفتون خیلی بی انصافیه، چرا وقتی به عملکرد یه نفر انتقاد داریم اینجوری بی انصافی میکنیم. اتفاقاً ظاهر جدی و مناسبی داره. شما میتونید بگید حمله به یمن نشون دهنده ی حماقت ایشونه، اما نه این که حماقت از چهره ش پیداست!!! بیاید کمی ادبیاتمون رو اصلاح کنیم، به خصوص در مورد دشمنانمون. (2814493) (alef-13)
 
عبداله
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۵:۵۶:۴۶
لحظه ای که خبر حمله سعودی ها به یمن را شنیدم گفتم کار آل سعود یکسره شد کلنگ اول را خودشان زدند.دوستان باور کنید دیگه عمر این طایفه در عربستان تمام شده به حول قوه الهی مطمئن باشید شاخ شیطان شکسته خواهد شد به زودی (2812516) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۶:۵۳:۴۲
ببينيد انتصاب بيخردانه يك مسول مهم چه فجايعي رابه بار مي آورد .آنوقت دم از اسلام هم ميزنند .حضرت محمد هيچ وقت در پيكاري شركت نكردند كه غير نظاميان اينگونه به خاك وخون كشيده شوند ..ميان دين من ودين اين ملعون تفاوت از زمين تا آسمان است (2812727) (alef-13)
 
م.ک
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۷:۴۶:۴۰
ننگتان باد ال سعود که آبروی اسلام را بردید (2812903) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۷:۵۷:۴۶
بندپوتین حاج قاسم کارامدترازاین کثیف است.وهابی بی غیرت (2812938) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۹:۰۵:۲۷
لعنت الله آل سعود وکلکم وهابی ها یا صاحب الزمان بانگ تکبیر وظهور (2813187) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۳ ۰۷:۳۷:۱۴
تو چکارت به جنگ؟ برو تو پرده حرمسرا! بچه سوسول (2814150) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.