نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486669
ظریف وارد برلین شد/رایزنی با مقامات عالی‌رتبه آلمان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۳
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به منظور دیدار با مقامات آلمان وارد برلین شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی قرار است در این سفر با فرانک والتر اشتاین‌مایر رئیس جمهور، زیگمار گابریل وزیر خارجه، ولفگانگ شوییبله وزیر دارایی و بریژیت تسیپریس وزیر اقتصاد و انرژی آلمان دیدار و گفت‌وگو کند.

ظریف امروز در افتتاحیه نشست شورای روابط خارجی اروپا به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

سخنرانی در بنیاد کوربر و نشست با صاحبان صنایع و شرکت‌های آلمانی از دیگر برنامه‌های سفر دو روزه ظریف به آلمان است.

وزیر خارجه ایران پس از برلین راهی رم خواهد شد تا با مقامات ایتالیا از جمله نخست‌وزیر و وزیر خارجه مسائل دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد بحث و تبادل‌نظر قرار دهد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران 26 خرداد ماه سال گذشته (1395) در ادامه سفرش به نروژ توقفی چند ساعته در آلمان داشت و با اشتاین مایر همتای آلمانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر خارجه ایران دی ماه 1393 در سفری به چند کشور اروپایی به برلین رفت و در سفر به برلین با والتر اشتاین‌مایر همتای آلمانی خود درباره مناسبات دوجانبه و روابط ایران و اتحادیه اروپا و همچنین روند مذاکرات هسته‌ای گفت‌وگو کرد.

فرانک والتر اشتاین‌مایر وزیر خارجه وقت آلمان نیز مهر ماه (پس از توافق وین) و همچنین بهمن ماه سال 1394 (پس از اجرایی شدن برجام) به تهران سفر و با ظریف و دیگر مقامات کشورمان به رایزنی و گفت‌وگو پرداخت.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران 28 آبان ماه 1393 و قبل از نشست ژنو 3 سفری چند ساعته به رم داشت و با «اما بونینو» وزیر خارجه اسبق ایتالیا دیدار و گفت‌وگو کرد. ظریف همچنین 12 شهریور 1393 برای دومین بار و در زمان وزارت خارجه فدریکا موگرینی مسئول کنونی سیاست خارجی اتحادیه اروپا سفری به ایتالیا داشت.
 
کلمات کلیدی : ظریف+سفر به برلین+سفر به آلمان
 
کریم
۱۳۹۶-۰۴-۰۵ ۱۵:۴۲:۴۰
وقتی تلاش این مرد بزرگ رو در راه اعتلای ایران و برقراری رابطه با تمامی کشورهای دنیا می بینم واقعا لذت می برم و خوشحالم که رئیس جمهور عزیز همچین شخصیتی رو توی تیم خودش داره .
ایرانی ها افراد باهوشی هستند و براحتی می تونن با منطق وگفتگو بسیاری از مشکلات پیش روی پیشرفت و شکوفائی ایران رو از سر راه بردارن . بگذاریم این مردان بزرگ کارشون رو بکنن . (4445625) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.