نظر منتشر شده
۳۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 141318
تخمین زمان حمله آمریکا به ایران
دکتر آرمین شمس - دانشگاه شریف
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۲۸
جمهوریخواهان آمریکا به گره خوردگی شدید منافع با عوامل و صنایع نظامی آمریکا و دست داشتن در تجارت ناشی از "دستکاری" برای سودآوری "هج فاند" هایی مثل کارلایل گروپ معروفند. در یک جمله ساده، شروع جنگ و آن هم شروع در زمانی که حتی الامکان تنها جمهوریخواهان با قطعیت از آن مطلع باشند از ارکان سودجویی این گروه جنایتکار است، ولو به قیمت جان صدها هزار انسان و نابودی چند تریلیون دلار ثروت مردم آمریکا تمام شود.

عوامل و صنایع نظامی آمریکا اوبامای دموکرات را هم با وجود وعده های صریح مبنی بر پایان جنگ در مقابل منافع نظامی به زانو در آورد و حفظ نیروها در عراق را تا آستانه انتخابات آمریکا عقب انداخت. آبروی دموکراتها در آمریکا، در راستای منافع نظامیان متنفذ این کشور، با خلف وعده در مورد پایان اشغالگری و تعطیلی شکنجه گاه گوانتانامو از بین رفت. نهایتا بار اقتصادی جنگ و خرابکاریهای اقتصادی جمهوریخواهان نیز کمر آبروی دموکراتها را بطور کامل شکست. شاید پنتاگون جمهوریخواه از تجمع رای دهندگان به دموکراتها در وال استریت چندان ناراضی نباشد.

بالاخره ممکن است این تحولات به همراه یک حافظه تاریخی ضعیف موجب شود جمهوریخواهان چهار سال زودتر به کاخ سفید بازگردند. این روزها برخی صهیونیستها حتی با واگویه کردن احتمال ترور اوباما آرزوی بازگشت جمهوریخواهان را حلوا حلوا می کنند. چرا؟ علت این است که دموکراتها آنقدر کم خرد نبودند که دعوت مستقیم و غیر مستقیم (تحریک) اسرائیل را برای حمله به ایران بپذیرند و حتی اسرائیل را از وارد شدن به بازی خطرناکی که پای آمریکا را هم (پس از کوبیدن اسرائیل توسط موشکهای ایران) به گرداب جنگی بزرگتر بکشد برحذر داشتند.

پازل اسرائیل یک "احمق" کم دارد: جمهوریخواهان جنگ طلب! کسی مثل بوش کوچک یا ریک سنتروم! می توان مطمئن بود که روسها از چنین حماقتی توسط آمریکا خوشحال شوند و بسیاری از رقبای دوست نمای آمریکا در منطقه یورو نیز با ولع به تماشای سرنگونی دیگر ابر قدرت فرتوت جنگ سرد بپردازند. بیشتر از هر چیز، این حماقت است که موجب فرتوتی ابرقدرتها می شود، حماقت اقتصادی، سیاسی، اخلاقی یا نظامی. این حماقت اخلاقی-اقتصادی-نظامی احتمالا در صورت رای آوردن جمهوریخواهان در تابستان ۲۰۱۳ و از طریق هوا اتفاق خواهد افتاد. جنگی که با به پرواز درآوردن هزاران موشک از دو سو آمریکا و ایران را در عرض سه سال از نظر اقتصادی سرنگون خواهد کرد، با این تفاوت که اقتصاد در ایران وسیله است و در آمریکا هدف. ما مظلوم هستیم و آمریکا ظالم.

رای مردم آمریکا به جمهوریخواهان "نه" گفتن به عدم دستیابی به هدف اقتصادی ملی و رفاه و رویای آمریکاییست نه بله گفتن به جنگ افروزیهای احمقانه امثال بوش و سنتروم (و در یک کلام صهیونیستهای نظامی گر آمریکا). آمریکا ضربه مهلکی از ایران و ضربه مهلکی از داخل دریافت خواهد کرد، ما عزا دار و در عین حال مفتخر به تشییع شهدایمان خواهیم پرداخت و جهان (با ولع، تنبلی، بی لیاقتی و بدون پرداخت هزینه زیاد) رژیم حاکم به آمریکا را به سوی زباله دان تاریخ بدرقه خواهد کرد. دوستی متحدان آمریکا از متحدان شوروی بیشتر نخواهد بود.

آسایش ایران و ایرانیان و انقلابیون آزادیخواه آمریکا تاوان سنگینی برای آزادی کشورهای دنیا از بزرگترین "زنجیر" معاصر خواهد بود. من هم مثل شما طمع دارم آینده بهتر از این رقم بخورد، ولی گمان کنم اشتباهات تاریخی ما (مردم آمریکا و ایران) در دویست سال اخیر از شانس ما برای داشتن آینده ای صلح آمیز تر کاسته است: نه ایران به اندازه کافی ترسناک است و نه آمریکا از حداقل عقلانیت لازم برای صلح طلبی برخوردار.
Share/Save/Bookmark
 
ناصر رسولی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۸ ۱۵:۳۹:۵۵
به شخصه خودم سالهاست منتظرم ببینم ایا این غول بی شاخ ودم یه همچین اشتباهی رو میکنه یا نه. ولی نه ....انگار هنوز یه ذره عقل دارن و میدونن که این کار خیلی خیلی براشون گرون تموم میشه. (630601) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۰ ۱۱:۴۱:۳۹
دنیا تغییر کرده در معادلات فعلی دنیا شبیه میدان جنگ نیست . دنیا سفره ایست به نام اقتصاد که هر کس به اندازۀ توانش از این سفره بهره میبرد. این توان عمدتاً به دانش و مدیریت آن برمیگردد. پس ما هر چه دانش بالاتری داشته باشیم جایگاه بهتری در دنیا خواهیم داشت نه توان نظامی . به ژاپن نگاه کنید و استعداد نظامی آنرا بررسی کنید گوشی دستتان میآید. (633280) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۵ ۱۶:۵۰:۱۴
متجاوز محکوم به شکست است. (640827) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۸ ۱۷:۱۱:۲۴
مقاله خيلی خوبی بود اگر جنگی بين آمريكا و ما در بگيرد آمريكا تصميم دارد تمام زير بنای ما را بخاطر اسرائيل نابود كندتادر ۷-۸ سال آينده خيال اسرائيل راحت باشد چون اسرائيل حريف ديگری در خاورميانه ندارد باينجهت مابايد قوای مسلح خود راآنقدر قوی كنيم كه هيچ كسی جرآت تجاوز بما را نداشته باشد بخصوص كه ما همسايگان خوبی هم نداريم وممكن استكه از چند طرف مورد حمله قرار بگيريم (630723) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۸ ۲۲:۱۵:۳۲
جمهوری خواهان یا دمکرات ها تفاوت واقعی چندانی ندارند! هر جا را بشود می بلعند.ولی به گمانم این کار را با ایران نکنند. زیرا ایران عزیز و اسلامی به قدری بزرگ شده است که به دهان بردنش همان و خفه شدن همان! اما با شما موافقم که ظلمشان کار دستشان می دهد. (631104) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۰ ۱۸:۴۶:۴۴
از همه حامیان آزاده ایران عزیز چه مسلمان و چه سایر هموطنان تشکر می کنیم. (633869) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۹ ۰۱:۴۴:۰۴
کاملا منطقی بود (631313) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۹ ۱۰:۰۷:۱۶
انقلابیون آمریکا احتیاج به رهبری دارند، پیشنهاد میکنم آقای دکتر شمس خودشان را در این راستا معرفی کنند! (631584) (moderator7)
 
حمید رضا حق شناس
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۹ ۱۰:۱۲:۰۷
سلام مطلب قابل تاملی است درصورت چنین اتفاقی وجدان بیدار جهانیان قضاوت خوهند کردما شیعه وشهادت افتخار ورهیافته وصال خواهیم بود ماپیروحسین مظلوم هستیم پیروپاکباخته ولایت فقیه هستیم روساهی این اتفاق برای خائنان به ملت از داخل وخارج نشینان مرفح بی دردمی مانددشمنان از استقامت ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس درس عبرت نگرفتندنمیدانند رهبرما بیست میلیون فدائی داردوگرنه اصلافکر چنین جسارتی رانمی کردندآیندگان در مورد ماقضاوت می کنند وبه گذشتگان خود افتخار می کنند (631590) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۹ ۱۰:۲۱:۵۳
با سلام
پاراگراف آخر این مقاله یک نکته ظریف دارد
بهتر نیست در خبرها بدون یک نظر آزاد قراردهید
این واقعیت بدی است که وجود دارد

پس یا باید ترسناک باشیم یا باید قبل از هر اقدام اسرائل کل بازی را بهم بزنیم (631606) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۰ ۱۲:۵۴:۲۰
ببینید از دید تولید کنندگان اسلحه در آمریکا ایران باید بسیار قویتر از اینها به نظر برسد تا آنها فروش بهتری داشته باشند و حتی اگر رهایشان کنند برای دستیابی ایران به تکنولوژی بالاتر کمک هم میکنند البته کاملا غیر مستقیم و یا اتفاقی
----------------
اقتصاد تایین کننده سیاست است (633376) (moderator1)
 
فدایی رهبر
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۹ ۱۰:۲۴:۵۰
امریکاییها احمق هستن که مشخص هست ولی فکرنکنم تا این حد احمق باشن که بااین وضعییت سیاسی منطقه ومخالفان داخلی خودشان ووضعییت اقتصادی که کم کم به سوی ورشکستی میرود وقدرت نظامی ایران که هرروز بیشتر میشود گزینه جنگ انتخاب کنن جنگ باهرکشوری خصوصا ایران برای امریکا درحال حاظر سمی مهلک وکشنده هست (631613) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۰ ۰۹:۴۲:۳۸
بله آمریکا در حال سقوط است
اخبار رسیده از 20:30 حاکی است که قیمت ریال در آمریکا از مرز 2000 دلار گذشت (633058) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۹ ۱۳:۲۷:۵۴
اشکال نداره بذارین حمله کنن
این دفعه هم به یاری خدا تو طبس شکست میخورند. (631953) (moderator19)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۰-۱۱-۰۹ ۱۷:۳۳:۱۴
سلام .
امسال بدهي امريكا به 17 هزار ميليارد دلار خواهد رسيد و در واقع دولت امريكا ورشكست خواهد شد . قبل از انتخابات رياست جمهوري امسال بايد آينده امريكا رقم بخورد . يا فروپاشي يا جنگ جهاني چهارم/ كه امريكا دومي را انتخاب خواهد كرد تا نظم جهاني را برهم بزند . ولي با توجه به اينكه اين يهودي ها زير دست ما هستند و تنگه هرمز زير دستمون بعيد است اين حمله به ايران صورت بگيرد / پس ما نظاره گر جنگ جهاني بدون صدمه خاصي خواهيم بود .
از نابودي شياطين جهان لذت ببريد
يا حق (632347) (moderator19)
 
منتظرات قائم آل محمد
۱۳۹۰-۱۱-۰۹ ۱۷:۴۸:۳۹
هر چند که ممکن است به مزاج برخی خوش نیاید اما ما هر آینه منتظر رویارویی با دشمن و از جهاد با مشرکان استقبال می کنیم تا خاطره فتح خیبر را برای صهیونیست ها و خاطره پیروزی بدر را برای دشمن سرمست از قدرت تازه کنیم امیدوارم که زنده باشم و جانم را در راه اسلام و در پای قدوم حضرت صاحب الزمان نثار کنم (632367) (moderator19)
 
اسي
۱۳۹۰-۱۱-۱۰ ۰۸:۴۳:۰۷
زياد بزرگنمايي نكنيد ان طور كه شما مي گوييد نيست اين هياهو فقط جنگ تبليغاتي است وهر گز به جنگ نظامي ختم نمي شود (632960) (moderator1)
 
حسين اسفندياري-ساري
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۰ ۰۹:۰۵:۳۳
با توجه به اينكه امريكائيان داراي قدرت اقتصادي هستند نهايتا از ديگر كشورها به خوبي تبعات جنگ در خليج فارس را درك ميكنند و با تداخل ورود و خروج نفت مخالفند كه بسياري از كشورها را به مخالفت با امريكا برمي انگيزد .بنابر اين حتي با وجود جگ بين ايران و اسرائيل كه خود جاي تامل دارد و هرگز اتفاق نخواهد افتاد بدليل اينكه اسرائيل با تحديد ايران قصد ترس و دلهره در بين كشورهاي همسايه خود را دارد .. بنابر اين نه امريكا و نه اسرائيل شروع كننده جنگ نخواهند بود .ولي بايد نگزاريم گلوگاه و شاهرگمان را قطع كنند و اين شاهرگ و گلوگاه ميتواند مردم يا اقتصاد يا سران سياسي ما باشد كه از ان بايد بيشتر از بمب اتم ترسيد (632986) (moderator1)
 
شعبان هاشم زاده
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۰ ۰۹:۲۲:۰۸
ماباید باتمام قوا این قوم نامشروح راازبین ببریم (اسراییل) تانوکران ذلیل خودرادرکاخ سیاه به خدمت نگیرد. (633017) (moderator1)
 
کمال
۱۳۹۰-۱۱-۱۰ ۰۹:۲۴:۳۲
این حرف ها را من اصلا" قبول ندارم برای اینکه اعتقاد دارم جنگ ما با امریکا و اروپا خیلی وقت است که شروع شده و متاسفانه ملت ایران و حتی ملتهای منطقه با توجه به تنشهای که در منطقه بخاطر ترس از ایران اتمی اتفاق می افتد به راحتی تمام منافع و درآمد این ملتها و خصوصا" ملت ایران را به جیب آمریکائیها و اروپا می ریزد.؟؟؟؟؟؟ (633022) (moderator1)
 
iranboy
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۱ ۱۹:۴۶:۰۵
بلا خره یک حرف درست و حسابی شنیدیم. (635384) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۰ ۰۹:۲۷:۳۴
من که از حمله استقبال می کنم
بگن کدوم مناطق را می زنند
که زودتر در ریم (633029) (moderator1)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۰ ۱۰:۰۳:۵۵
خداوکیلی خیلی منتظرم که این آمریکا حمله کنه تا بقول گفتنی اون آخرین حرکتی که باعث نابودیه کاملش می شه رو انجام بده. بعضی ها می گن که هنوز عقلی براشون مونده این کار رو نکنن اما من معتقدم که این یانکی ها اصلا عقل ندارن که چیزی براشون مونده باشن. شاید این بی عقلی رو انجام بدن تا ما حداقل یه جورایی ادبشون کنیم. زیرساخت این مملکت عقیده و آرمان و فکر جوانانش است. اعتقادی که اگه یه فرمان از دوست بشنوه تا خود قلب آمریکا رو فتح می کنه. (633096) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۰ ۱۰:۴۲:۵۲
از کامنت خونها می خواهم کامنتهای این مطلب رو بخونن
http://news.yahoo.com/pentagon-chief-sees-iran-bomb-potential-001403658.html (633160) (test)
 
کوروش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۰ ۱۱:۱۵:۵۶
با بخشهایی از این مقاله مخالفم
چرا که اقتصاد آمریکا با جنگ رونق می گیرد و صنایع آن که عمدتا نظامی است از رکود خارج می شوند و منابع فراوانی را به خزانه دولتشان وارد می نمایند و عملا از این شرایط فعلی خارج خواهند شد ولی ایران برعکس این ماجرا ست که با اقتصادی بیمار روبرو است و با مردمی بی اعتماد به دولت . از اینرو در صورتیکه چنین جنگی روی دهد قطعا با توجه به دور بودن آمریکا از منطقه خسارات چندانی را نمی بیند در عوض ایران تمامی صنایع زیر بنایی خود را از دست خواهد داد که در طی این 33 ساله زحمات فراوانی را برایش کشیده. در صورتیکه که اسرائیل هم نابود شود مطمئنا اسرائیل دیگری در همسایگی ما بوجود خواهد آمد چرا که عراق و افغانستان و بحرین و امارات عربستان آذربایجان هر کدام به تنهایی پتانسیل بالایی برای تشکیل اسراییلی دیگر دارند حتی امکان تجزیه برخی استان ها را هم می توان در ذهن گذراند پس بهتر آنستکه بجای حادثه جویی بفکر تقویت زیر بناهای اقتصادی و مالی خود باشیم تا اینکه قبل از هر جنگی ما را به فروپاشی نرساند سیاست فعلی ما را صدام آزمود که با وجود نتایج کوتاهش در نهایت به ویرانی کشورش منجر گردید با تشکر (633221) (moderator1)
 
فردين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۰ ۱۱:۳۷:۵۹
خودتون رو فريب ندهيد امريكا حداقل بين 80 تا 100 سال از ما جلو تر است ما حتي حريف يكي از ايالت هاي امريكا هم نميشيم روسيه با اون همه ادعاش جلو امريكا جرات نفس كشيدن هم نداره فقط ببينيد تمام جهان 10 تا ناو هوابيما ير داره امريكا تنهايي 11 تا اين فقط يك نمونه ما با عراق 8 سال نبرد كرديم اون روي 31 روز فتحش كرد (633276) (moderator1)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۱ ۱۹:۱۸:۵۷
اشکال در مادی فکر کردن شماست
ناوهای ما تفکر ظلم ستیزی و فرهنگ عاشورایی ماست
علم شهید کربلا را که برافرازیم جوانان غیور ایران زمین در پای آن تا نابودی کامل باطل استقامت نموده و این جنگ احزاب را نیز سربلند به پایان خواهند رساند (635339) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۰:۱۱:۵۳
آرومتر...پیاده شو با هم بریم...
وضعیت سال 59 کشور با امروز زمین تا آسمون فرق داره.بعدشم اگر آمریکا این قدر که شما میگید جلوتر از ماست خوب چرا 30 ساله حمله نمیکنه.چرا انقدر لفتش میدن.چرا برا خودشون شاخ میتراشن. (646727) (moderator22)
 
ایراندوست
۱۳۹۰-۱۱-۱۰ ۱۲:۴۴:۲۳
بهتر نیست که به جای انتظار زمان حمله ی آمریکا به ایران با شیوه ای کشور را مدیریت کنیم که بهانه به دست هیچ کشوری ندهیم تا فکر حمله به ایران را نداشته باشد؟
در اینکه آمریکا به فکر منافع خودش هست و اگر به ایران حمله کنه دلش به حال صلح جهانی و حقوق بشر نمی سوزه هیچ شکی نیست. ولی آیا مسوولین ما هم به فکر منافع کشور هستند؟ آیا در انتخاب کلمات و ادبیات دیپلماتیک منافع مردم ایران را در نظر می گیرند؟ (633358) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۰ ۱۲:۵۰:۰۹
با سلام
به نظر میرسد اروپا در حال امتحان کردن است که آیا میتوان نفت ایران را تحریم کرد یا نه ؟ اگر جواب داد تحریم میکنیم و اگر نه باید مقدمات تحریم در آینده را فراهم کنیم وزیر خارجه آلمان از ایران خواسته فعلا تا آزمون اروپا تمام نشده اقدامی نکند چون اگر توان مقابله نداشته باشند این تحریم را کمی عقب بیاندازند تا آمادگی بیشتری کسب کنند به گفته وی فعلا باید خویشتندار باشیم تا آنها راه های مقابله با بحران را بدست بیاورند و اگر نشد تحریم منتفی میشود تا در دراز مدت آنها نواقص این سیستم را برطرف کنند (633368) (moderator1)
 
پدرام
Kuwait
۱۳۹۰-۱۱-۱۰ ۱۳:۲۷:۲۳
اگر تمام پايگاه هاي اطراف ايران در تيررس موشكهاي دو ربرد باشند كه هستند و اگر دستها روي ماشه باشد به حول و قوه الهي ترسي وجود نخواهد داشت در روز يا ساعات اوليه جنگ بايد حدود چند ده هزار موشك پرتاب كنيم و حدود 200 هزار آمريكايي را روانه جهنم كنيم
بعدش ديگه دولت آمريكا پيش مردم خودش آبرو نخواهد داشت و از درون فرو مي ريزد يعني ديگه آمريكايي وجود نخواهد داشت . اسرائيل كه تو همون ساعت اول كارش تمام است . ان شاء الله
توكلمان بايد بر خدا باشد . برنامه ريزي دقيق . با هوشياري كامل .
ما پيروزيم (633430) (moderator1)
 
مهرداد
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۰ ۲۱:۵۰:۵۳
بسمه تعالی
شما برتر هستید اگر مومن باشید
ایمان و توکل بر خدا با عمل همراه است .
با آرزوی موفقیت برای تمامی پیروان حق (634017) (moderator19)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۰ ۲۲:۴۲:۲۴
به فرموده امام خمینی (ره) امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند . سلح مردم شیعی ایرا ن بمب اتم نیست بلکه شهادت است - چه کشته شویم و بکشیم پیروزیم . (634087) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۰ ۲۲:۵۸:۲۹
ما را از جنگ نترسانید ما بچه محرمیم

ما را از تحریم نترسانید ما بچه رمضانیم (634105) (moderator19)
 
مهدی
۱۳۹۰-۱۱-۱۶ ۱۵:۱۷:۰۰
سلام
اگه جنگی هم باشه غیر مستقیم خواهد بود .امریکا و اسراییل در شرایط تقابل مستقیم با ایران نیستند .اونها از وهابیون و تروریست ... در منطقه علیه ما استفاده میکنند. (642661) (moderator19)
 
علي
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۹:۲۷:۵۰
هيچ وقت چون امام فرمود امريكا هيچ غلطي نمي تواند بكند و ديگر اينكه مردم اين دو كشور همديگر را دوست دارند. (646377) (moderator19)
 
رشتی
۱۳۹۰-۱۱-۲۶ ۲۲:۰۹:۰۶
چرا میگویید زمان حمله امریکا و نمی گویید زمان نابودی اسراییل (660021) (moderator19)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۲-۱۸ ۲۱:۵۶:۲۵
چرا ما خودمان حمله نمی کنیم؟ (773526) (moderator18)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته