توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431811
ذوالنور: رئیس جمهور "حقوق‌های نجومی" را مسئله‌ای "ریز" می‌داند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۸
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس‌جمهور بارها صورت‌ مسئله "حقوق‌های نجومی" را پاک می‌کرد و انتقاد داشت که چرا این مسائل ریز را این‌قدر برجسته می‌کنید.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مجتبی ذوالنور امشب در نشست بصیرتی که در مسجد انصار الحسین برگزار شد، با اشاره به اهمیت وجود بصیرت در جامعه اظهار داشت: معانی متعددی از بصیرت شده و باآنکه نزدیک‌ترین کلمه به بصیرت، بصیر یا همان چشم است ولی بازهم نمی‌توان بر چشم اعتماد کامل داشت.

وی بابیان اینکه بصیرت شناسی نسبت به هر عرصه‌ای متفاوت است، افزود: حب‌های اجتماعی، اقتصادی، علایق و صحبت دیگران موانعی برای درک صحیح بصیرت بوده و در شرایطی که تمام رسانه‌های دنیا در حال فعالیت بر ذهن جوانان این کشور هستند، بصیرت معنی بهتری پیدا می‌کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اوج بصیرت و شعور را در حمایت از ولی‌فقیه برشمرد و تصریح کرد: افرادی مانند شیخ نصرالله، الحوثی در یمن، شیخ زکزاکی، شیخ عیسی قاسم و دیگران از راه دور سیره و راه امام را فهمیده‌اند ولی برخی خواص همچنان در خواب هستند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری دو سال است در سخنرانی‌های 14 خرداد شاخص‌های مکتب و خط امام را معرفی می‌کنند، ولی متأسفانه عده‌ای زیر پرچم دیگران شعار نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران را سر می‌دهند که مصداق بارز نفس ضد صهیونیستی امام خمینی(ره) است.

ذوالنور بالاترین شاخص خط امام را پیروی از ولایت‌فقیه دانست و گفت: اگر زمانی دشمن از راه ما خشمگین بود بدانیم راه را درست می‌رویم، ولی زمانی که دشمن از ما تعریف کرد مطمئناً باید به‌حق بودن خود شک کنیم.

وی به تلاش‌های سران فتنه برای برهم زدن آرامش کشور اشاره و ابراز کرد: موسوی در زمان فتنه در حضور 120 استاد دانشگاه گفته همان‌گونه که قیام‌های قبل از انقلاب زنجیره‌وار بوده باید تلاش‌های ماهم زنجیره‌ای باشد و شما باید این جنبش را ادامه دهید.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: هاشمی رفسنجانی در فراخوانی مردم را دعوت به حضور در نماز جمعه کردند و دیدید افرادی آمدند و در صف جلو قرار گرفتند که احتمالاً بدون وضو و با کفش بودند.

وی با انتقاد از برخی سران فتنه که همچنان از امکانات نظام علیه نظام در حال استفاده هستند،  افزود: کاری که سران فتنه کردند بزرگ‌ترین خدمت به دشمنان انقلاب و نظام بود و راه عقده‌گشایی اپوزیسیون‌هایی که تاکنون هیچ راهی در این نظام پیدا نکرده بودند را باز کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: برخی خواص آتش بیار معرکه و ستون خیمه فتنه بودند و آقای رفسنجانی در دیدار تعدادی از دانشجویان در مشهد روایتی از امیرالمؤمنین گفتند که "اگر مردم تو را نخواستند حکومت را رها کن"، که من از ایشان می‌پرسم معنی این سخنان در زمان فتنه چیست؟ و آیا این زمان جای چنین سخنانی است؟.

وی با تأکید بر اینکه برخی خواص با سکوت خود ضربه به انقلاب و نظام زدند، اظهار داشت: کمترین گناه ساکتین فتنه کاشت بذر تردید در دل مردم بود، چراکه آن‌هایی که تا دیروز از تریبون‌های نظام صحبت می‌کردند الآن سکوت اختیار کرده بودند.

ذوالنور موضوع حقوق‌های نجومی را مدنظر قرار داد و گفت: در این مسئله بارها به رئیس‌جمهور و دیگران تذکر داده شد، ولی کسی گوش نمی‌کرد و حتی رئیس‌جمهور بارها صورت‌مسئله را پاک می‌کرد و انتقاد داشت که چرا این مسائل ریز را این‌قدر برجسته می‌کنید، و مابعد از چند ماه هنوز شاهد اقدام عملی در این زمینه نیستیم.

وی با اشاره به تقدیم 46 امضا به هیئت‌رئیسه مجلس برای تذکر به رئیس‌جمهور عنوان کرد: امروز 46 امضا تحویل هیئت‌رئیسه مجلس درباره تذکر به رئیس‌جمهور برای رسیدگی به تخلفات برادرشان داده‌شده است،

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طرح کوبیدن قوه قضاییه در آستانه انتخابات در حال اجراست، ولی قوه قضاییه باید هرچه قاطع‌تر نسبت به گذشته با تخلفات برخورد کند.

وی تصریح کرد: چگونه ممکن است وزیری که کارمند ساده‌ای بوده بالای هزار میلیارد تومان سرمایه داشته باشد و برخی دیگر به علت اینکه دارای سمت بوده اسناد را به نام فامیل‌ها و اطرافیان خود می‌زنند و نسبت به اموال عمومی دست‌اندازی می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مردم ازهرجهتی در حال فشار هستند، تأکید کرد: سه سال است نگاه به لبخند دشمن دل‌خوش کرده‌ایم و تکیه‌بر توان داخلی را فراموش کرده‌ایم و در اقتصاد مقاومتی جز برخوردهای شعاری اقدام دیگری انجام نداده‌ایم.

وی افزایش آسیب‌های اجتماعی را مربوط به افزایش بیکاری در جامعه دانست و افزود: رئیس‌جمهور می‌گوید در این سه سال سه میلیون و یکصد هزار شغل ایجاد کرده‌اند و ما درخواست داریم این میزان اشتغال را برای ما روشن کنند تا مصداقی صحبت کنیم چراکه آمار طلاق و معتادین و ... در حال افزایش است که بزرگ‌ترین مشکل در این مسیر نبود شغل مناسب است.

ذوالنور برخورد سلیقه‌ای با برخی موضوعات را مدنظر قرار داد و گفت: سخنرانی آقای مطهری در مشهد لغو می‌شود و بعد از سه ساعت کمیته‌ای برای بررسی این موضوع تشکیل می‌شود ولی خدا می‌داند چه تصمیماتی در کارتابل برخی مسئولان است که می‌تواند گره مشکلات کشور را باز کند.
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۰۸:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۲:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۱۴:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۴ ۰۷:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۰ ۱۲:۲۲
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۳ ۱۷:۲۱
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۳ ۱۰:۵۷
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۴ ۰۷:۵۸
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۴ ۲۱:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۶ ۰۲:۵۸
 
 
کلمات کلیدی : حقوق های نجومی+روحانی+ذوالنور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.