توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481311
کاهش قیمت گوشت گوسفندی کلیدخورد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۰
رئیس شورای تامین دام کشور از کاهش قیمت دام زنده و گوشت قرمز خبر داد و گفت: با واردات گوشت گرم گوسفندی و افزایش عرضه دام زنده گوسفندی داخلی به بازار به نظر می رسد قیمت گوشت قرمز گوسفندی در بازار روند کاهشی پیدا کند.

به گزارش ایرنا، «منصور پوریان» با بیان اینکه گوشت قرمز مورد نیاز کشور تامین است و کمبودی در این زمینه نداریم، افزود: اکنون برای تنظیم بازار گوشت قرمز علاوه بر عرضه گوشت گوسفندی داخلی روزانه 13 هزار لاشه گوشت گرم گوسفندی از کشورهای استرالیا، گرجستان و ارمنستان به بازار داخلی تزریق می شود.

وی تصریح کرد: تمامی گوشت گرم گوسفندی وارداتی از استرالیا به بازار تهران و مابقی گوشت گرم گوسفندی ارمنستان و گرجستان به استان های آذربایجان غربی (ارومیه) ، البرز، قم، خوزستان و خراسان رضوی تزریق می شود.
به گفته پوریان ، روزانه 20 هزار لاشه گوسفندی در گرجستان و ارمنستان ذبح که بخشی وارد بازار داخلی و مابقی به بازارهای خارجی صادر می شود.
رئیس شورای تامین دام کشور گفت: اکنون قیمت هر کیلو لاشه گوسفندی وارداتی 290 هزار ریال در اختیار شبکه توزیع قرار می گیرد که به مصرف شرکت های بسته بندی و فروشگاه های زنجیره ای می رسد.
پوریان افزود: هر کیلو لاشه گوسفند داخلی با قیمت 340 تا 350 هزار ریال عرضه می شود که در اختیار قصابی ها است. عرضه گوشت گوسفندی گرم با قیمتی بیش از نرخ مصوب از سوی این واحدها منصفانه نیست و متخلفان باید مورد پیگرد دستگاه های نظارتی قرار بگیرند.
وی اضافه کرد: اکنون قیمت هر کیلوگرم دام زنده گوسفندی نیز در داخل کشور140 هزارریال است در حالی که قیمت منطقی آن 135 هزارریال باید باشد.
به گفته پوریان، در روزهای گذشته با افزایش عرضه دام زنده به بازار نرخ هرکیلوگرم دام زنده 20 هزار ریال کاهش قیمت داشته است.
رئیس شورای تامین دام کشور براین باور است که عرضه گوشت گرم گوسفندی وارداتی به میزان 13 هزارلاشه در روز و همچنین افزایش عرضه دام زنده داخلی می تواند منجر به کاهش قیمت گوشت قرمز در بازار شود.
وی عرضه گران گوشت گرم گوسفندی در واحدهای قصابی را ناشی از نبود نظارت دستگاه های مربوطه برشمرد و افزود: انتظار می رود دستگاه های نظارتی با متخلفان و گران فروشان برخورد قانونی کنند.

** محموله گوسفندی امشب وارد قطر می شود
پوریان از صادرات دام زنده و گوشت گوسفندی به قطر خبر داد و گفت: امشب یک محموله 1700 لاشه ای گوشت گوسفندی از ایران وارد قطر می شود. در دو روز گذشته نیز یک محموله 1250 راسی دام زنده گوسفندی و یک محموله 2700 لاشه ای گوشت گوسفندی از ایران وارد عمان و قطر شده است.
به گزارش ایرنا، براساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران سال گذشته 12 میلیون و 834 هزار دلار دام زنده گوسفندی به قطر صادر شده بود.
پیگیری های خبرنگار ایرنا از خرده فروشی های سطح شهر نشان می دهد گوشت قرمز گوسفندی و گوساله با قیمت هایی بیش از نرخ مصوب بین 380 تا 450 هزارریال به فروش می رسد.
البته دولت در آستانه ماه مبارک رمضان برای تنظیم بازار اقدام به توزیع برنج، شکر، گوشت و مرغ با قیمت مصوب کرده است.
 
کلمات کلیدی : گوشت قرمز+گوشت گوسفندی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.