توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430317
درخواست عباس برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین در ۲۰۱۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۶
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن درخواست به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین در سال جدید، برای همکاری با دولت دونالد ترامپ جهت تحقق صلح خاورمیانه اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایسنا، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی که از تلویزیون فلسطین به مناسبت پنجاه و دومین سالروز تاسیس جنبش فتح ایراد کرد، گفت: ما برای همکاری با دولت جدید آمریکا به ریاست دونالد ترامپ جهت تحقق صلح براساس راهکار دو کشوری، طرح صلح عربی و قطعنامه‌های بین‌المللی آماده‌ایم.

عباس در ادامه گفت: امیدواریم کنفرانس بین‌المللی صلح در پاریس که قرار است اواسط ژانویه برگزار شود به ایجاد مکانیزمی بین‌المللی برای پیگیری روند صلح و جدول زمانی برای اجرای آن منجر شود.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با اعلام مخالفتش با راهکارهای انتقالی و تشکیل کشوری با مرزهای موقت عنوان داشت، برای اینکه سال ۲۰۱۷ سال به رسمیت شناختن کشور فلسطین باشد آنچه برای ایجاد کشور مستقل فلسطین و تحقق صلح واقعی لازم است باید انجام شود.

وی بار دیگر از اسرائیل خواست تا همه ساخت و سازهای خود در اراضی فلسطینی را با اتکا به قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت که اخیرا علیه شهرک سازی‌ها تصویب شد، متوقف کند.

عباس این قطعنامه را "تاریخی" توصیف و اعلام کرد از دولت آمریکا به خاطر عدم مخالفت با شرکت در رای‌گیری برای این قطعنامه و عدم استفاده از حق وتو علیه آن تشکر می‌کند.

شورای امنیت سازمان ملل اخیرا قطعنامه‌ای را با ۱۴ رای موافق و یک رای ممتنع به تصویب رساند که در آن توقف شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین خواسته شده است.
 
کلمات کلیدی : فلسطین + رژیم صهیونیستی + محمود عباس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.