توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430218
مرگبارترین ایالت آمریکا در سال ۲۰۱۶
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۰
شهر شیکاگو در سال ۲۰۱۶ میلادی، با ۷۵۰ کشته، رتبه نخست مرگبارترین ایالت آمریکا را به خود اختصاص داد. این آمار از آنجا اهمیت دارد که در مقایسه با آمار سال گذشته، رشد بیش از پنجاه درصدی داشته است.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، به نقل از  شبکه تلویزیونی یورونیوز، سال 2016 برای بسیاری از شهروندان آمریکایی، خاطرات تلخ را به همراه داشت،آمریکایی ها هر روز با پدیده قتل توسط سلاح گرم روبرو هستند. موضوعی که بارها باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در هشت سال گذشته تلاش کرد با محدود کردن حمل سلاح به اصلاح آن بپردازد اما همواره با سد کنگره روبرو شد.

در میان شهرهای آمریکا، شیکاگو در سالی که رو به اتمام است، مرگبارترین شهر آمریکا بود. گرچه در روزهای پایانی سال 2016، ساکنان شیکاگو شاهد تیراندازی و قتل شهروندان خود نبودند اما در مجموع در طول سال 750 نفر با استفاده از سلاح گرم به قتل رسیده اند.

این آمار از آنجا اهمیت دارد که در مقایسه با آمار سال گذشته، رشد بیش از پنجاه درصدی داشته است. بر اساس آمار ارائه شده توسط پلیس شهر شیکاگو، خشونت ها و درگیری های مسلحانه در سال 2016 در این شهر، در دو دهه گذشته بی سابقه بوده است، جمعیت شیکاگو به مراتب کمتر از شهرهای بزرگی مانند نیویورک و واشنگتن است.

بررسی دپارتمان پلیس شیکاگو حاکی از آن است که در سه ماهه نخست سال 2016 نسبت به دوره مشابه در سال قبل، آمار قتل در این شهر حدود 72 درصد رشد داشته و درعین حال موارد تیراندازی‌ها نیز 88 درصد افزایش یافته است.

مسئولان برقراری امنیت شهر شیکاگو بر این باورند، در حالی که دپارتمان پلیس این شهر اقدامات لازم را برای امن کردن شیکاگو بکار گرفته ، باید تصمیمات بیشتری جهت برقراری امنیت بیشتر در فضای جامعه برای همه افراد اتخاذ شود.

هر ساله شمار زیادی از مردم آمریکا از سنین مختلف از مهد کودک گرفته تا دانشگاهها، امکان عمومی و حتی در کلیساها به دلیل تیراندازیهای مرگبار جان خود را از دست می دهند.

بر اساس متم دوم قانون اساسی آمریکا، شهروندان این کشور اجازه حمل سلاح دارند، اوباما تلاش کرد تا این قانون را اصلاح کند، اما کنگره این کشور که معمولا تحت نفوذ شرکت های بزرگ اسلحه سازی است، با این تصمیم مخالفت کرد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا+شیکاگو+مرگبارتزین ایالت آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.