نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 396415
مشاور دلواپس/ضرغامی سیبل جدید آشنا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۲
نام آقای حسام الدین آشنا برای مردم یادآور «کلید» و عبارت «من سرهنگ نیستم من حقوقدانم» است، عباراتی که در انتخابات ۹۲ مورد توجه عده‌ای قرار گرفت و جنجال آفرین شد. وی در جریان انتخابات ریاست جمهوری عضو هسته مرکزی ستاد انتخاباتی حسن روحانی و مشاور و تحلیلگر مناظرات وی بود. فردی که نقش قابل توجهی در حضور رسانه‌ای روحانی در جریان مناظرات ایفا کرد.
آقای آشنا که هم اکنون مشاور فرهنگی روحانی است، فعالیت‌های انتخاباتی ۹۶ را از خردادماه سال جاری کلید زد. وی در آن زمان در صفحه شخصی‌اش در فضای مجازی نوشت: «بگذاریم حاج قاسم در قله اسطوره‌ای دفاع از حریم و حرم بماند؛ نگذاریم او را چون محسن و باقر به کارزار کلید و گازانبر بکشانند.»
به گزارش صبح نو اگر نگاهی به نوشته وی بیندازیم متوجه می‌شویم، عباراتی تهدیدآمیز به کار برده است و تلاش کرده تا جنگ روانی ایجاد کند و در کنار آن با این اظهارات گزینه‌های احتمالی انتخابات ۹۶ را از سر راه بردارد. وی در این پست علاوه بر نهی کردن سردار سلیمانی از حضور در انتخابات، آقایان قالیباف و رضایی را هم مورد حمله قرار داده است تا شاید از این طریق راه در رویی برای روحانی پیدا کند.
این روزها که آقای مشاور دلواپس حریف‌های روحانی در میدان رقابت است کاندیدای احتمالی دیگری را برای انتخابات شناسایی و در تازه‌ترین پست اینستاگرامی خود به وی حمله گازانبری کرده است.
این بار تیر آشنا، ضرغامی را نشانه گرفت و در پستش به وی توصیه کرد که نامزد انتخابات نشود! آشنا نوشت: «یک توصیه دوستانه به جناب آقای مهندس ضرغامی، لطفاً به خاطر خودتان چهارسال صبر کنید، دیر نمی‌شود.» ضرغامی نیز با انتشار پستی در اینستاگرام خود، واکنش غیرمنطقی وی را به تمسخر گرفت و نوشت: «زوم کن رو آهو! همین جوری معلومه اگر ایشون مشاور شما باشند مساله‌شون آهوهاست!! مشاور خوب در جای خود ارزشمند و لازم است. مشاور خوب کارشناس و امین است. امین یعنی ترجیح دادن منافع سازمانی بر منافع شخصی و قبیله‌گی!»

این امر نشانگر شتابزدگی آشنا در برخورد با افرادی است که حتی آمدنشان به کارزار انتخابات تنها شایعاتی از سوی رسانه‌هاست. پست جدید آشنا، بیش از آنکه یک توصیه خیرخواهانه برای حضور نیافتن در انتخابات باشد، یک «فرمان حمله» به ضرغامی است. البته این استراتژی نیز طبیعی است زیرا دولت جز چند قلم معدود و محدود، اقدام مفید و مؤثری برای عموم مردم در کارنامه نداشته است. در این سیاست بیش از آنکه توصیف و تبلیغ کارنامه دولت دنبال شود، «حمله به رقبا» در دستور کار است.

اما چرا دولتی‌ها با این صراحت به منویات رهبری درباره منع ورود زودهنگام به تبلیغات انتخاباتی بی‌توجهی می‌کنند؟
همین ترس بی اندازه از رقبای انتخاباتی و حملات گاز انبری به آنها سبب می‌شود تا مردم نسبت به نامزدهای دیگر کنجکاو شوند و آن زمان است که آقای روحانی بیت زیر را مکرراً با خود تکرار می‌کند: من از بیگانگان دیگر ننالم / که با من هر چه کرد آن آشنا کرد.
برخی فعالان سیاسی معتقدند غرب در تلاش است تا فضای انتخاباتی ۹۶ را مانند سال ۸۸ به تعارض بکشانند و با توجه به این مطالب می‌توان متصور شد که حملات آقای آشنا به رقبای احتمالی روحانی در انتخابات ۹۶ از هفت ماه قبل از انتخابات، برنامه‌ای از پیش تعیین شده است تا وقایع ۸۸ را مجدداً تکرار کنند و این بار روحانی باید مراقب باشد تا در دام نیفتد.
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۱۴:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۱۳:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۶ ۱۷:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۶ ۰۷:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۶ ۰۶:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۲ ۱۴:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۵ ۱۳:۳۹
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۸ ۰۷:۲۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۴ ۱۶:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۵ ۰۷:۳۱
 
 
کلمات کلیدی : آشنا+ضرغامی+انتخابات96
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۶ ۱۴:۰۱:۲۸
ایشون دوست داره برای همه تعیین تکلیف کنه تو شرکت نکن تو اگر شرکت کنی فلان میشی تو کی شرکت کن (3951901) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۶ ۱۴:۰۵:۳۲
این آقا مشکلش دقیقا چیه (3951913) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.