نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 296515
هشدار عسگراولادی به وزارت صنعت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۱
رییس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: سرمایه‌گذاران خارجی فقط به کشور ما می‌آیند ببینند که چه خبر است و تاکنون هیچ سرمایه‌گذاری نیامده که حرف سرمایه‌گذاری بزند.
اسداله عسگراولادی درباره آمد و رفت هیات‌های سیاسی و تجاری و نیز سرمایه‌گذاران خارجی اظهار داشت: این آمدورفت‌هایی که به کشور صورت می‌گیرد، آمد و رفت گول‌زننده‌ای است و آمد و رفت مفیدی نیست.

به گزارش فارس، وی با بیان این‌که سرمایه‌گذاران خارجی فقط به کشور ما می‌آیند ببینند که چه خبر است و هیچ سرمایه‌گذاری نیامده که حرف سرمایه‌گذاری بزند، افزود: این سوال برای من مطرح است که این‌که این‌ها ۱۰۰ نفر ۱۰۰ نفر به ایران می‌آیند، چه می‌خواهند؟ می‌آیند سرمایه‌گذاری مشترک کنند؟ حرفش را می‌زنند، اما عمل نمی‌کنند. آیا می‌آیند در معدن سرمایه‌گذاری کنند؟ که این کار را نکردند.

رییس اتاق بازرگانی ایران و چین تصریح کرد: یک‌سری از تحریم‌ها دست اروپایی‌هاست و این گروه‌هایی هم که می‌آیند و می‌روند، تحریم‌ها دست آنهاست. حالا به نظر شما چرا تحریم‌ها را برنمی‌دارند و بعد بیایند؟

عسگراولادی متذکر شد: یک بخش از تحریم‌ها را اروپایی‌ها و پارلمان اروپا انجام داده است. بانک‌های اروپایی ما را تحریم کرده‌اند و هنوز در فرودگاه هامبورگ به ما بنزین نمی‌دهند. ما اگر بخواهیم به سمت ایران پرواز کنیم، باید بنزین را ترکیه بزنیم.

وی ادامه داد: چرا این تحریم‌ها را برنمی‌دارند و به ایران می‌آیند؟ می‌آیند ببینند بعد از تحریم با آنها کار می‌کنیم یا خیر؟ خب معلوم است که کار می‌کنیم. می‌آیند چین و روسیه را بترسانند؟ خب روسیه که با ما کار نمی‌کند. روابط ایران و چین هم درازمدت است. پس این‌گونه آمد و رفت‌ها کم‌خاصیت است.

رییس اتاق بازرگانی ایران و چین عنوان کرد: البته برای هتل‌هایمان خوب است و یا می‌بینند در منطقه، کشور امنی هستیم. این‌ها خوب است، ولی از نظر اقتصادی یک قدم مثبت بر نداشته‌اند و فقط حرف زده‌اند.

عسگراولادی متذکر شد: ما باید به کشوری که می‌خواهد به ایران بیاید، بگوییم تحریمی که مربوط به شماست را بردارید. اگر این‌ها حل نشود، من این آمد و رفت‌ها را مفید نمی‌دانم و دارند ما را گول می‌زنند.

وی گفت: این گروه‌ها وقتی می‌خواهند بیایند، قدمشان به روی چشم، اما هیات‌های خارجی که به ایران می‌آیند، باید از آنها بپرسیم که دستور جلسه شما چیست و با چه کسانی می‌خواهید ملاقات کنید. ما باید چشمانمان را باز کنیم و گول نخوریم.

رییس اتاق بازرگانی ایران و چین خاطرنشان کرد: وقتی من به چین می‌روم، پدر من را چینی‌ها در می‌آورند که برای چه می‌خواهی بیایی، با چه کسی می‌خواهی صحبت کنی، چند نفر همراهت هستند، دستور جلسه‌ات چیست؟ بنابراین ما باید ببینیم توریست می‌خواهیم به کشورمان بیاید یا این گروه‌ها برای کار تخصصی به ایران می‌آیند.

عسگراولادی تاکید کرد: من هم به اتاق بازرگانی هشدار می‌دهم که گول نخورد و چشمان خود را باز کند و هم به وزارت صنعت، معدن و تجارت.
 
کلمات کلیدی : عسگراولادی + وزارت صنعت
 
۱۳۹۴-۰۶-۳۰ ۱۸:۴۶:۰۲
خوب معلومه حاجی اونا که مثل ما چشم بسته کار نمیکنند اول باید ببینند اینجا چه خبر است بعد تصمیم بگیرند. (3203581) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۳۰ ۱۹:۱۴:۱۷
ايشون واقعا طرز فكر سنتى دارند ، اونها كه اينهمه پول و زمان هدر نمى دهند و بيخودى به جايى سفر كنند ، ما چندين سال از سيستم تجارى دنيا دور بوديم ، بايد به تجارى كه مى خواهند سرمايه خودشون رو با ايران درگير كنند حق داد.. (3203615) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۳۰ ۲۳:۵۸:۵۵
می آیند ببینند بعد زلزله اقتصادی اوضاع کشور چگونه است و تجربه کسب کنند. (3204020) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.