نظر منتشر شده
۷۰۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 215217
حصر به زبان بسیار ساده
کشکول الف، 21 بهمن 92
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۴
درباره حصر موسوی و کروبی گفتنی ها بسیار است. اما فارغ از حوادث بعد از انتخابات و گناهان بزرگی که رخ داد و نحوه مدیریت آنچه گذشت و ۹ دی و باقی داستان ها، این روزها درباره حصر حرفهایی زده می شود که به نظر می رسد نزدیک به واقعیت نیست و برخی تلاش می کنند با غیرقانونی بودن آن مقدمات آزادی این دو را فراهم کنند. در این یادداشت مختصر و کوتاه به موضوع حصر و چرائی این مساله پرداخته می شود. کوتاه و مختصر و البته راه برای نقد دیگران باقی است.

سوال؛ گناه این دو نفر چه بود؟ و چرا حصر؟ و چرا ادامه حصر؟ پشتوانه منطقی و قانونی آنچه در ماجرای حصر گذشته است چیست؟

برای پاسخ به این سوال بد نیست فتنه هم به زبان ساده بیان شود. نکته اول اینکه توجه شود که فتنه ادعای تقلب نبود بلکه نحوه اعتراض بود. برای اعتراض ۲ راه وجود دارد. یا اعتراض درون نظام و یا خارج از آن. اگر اعتقاد به اصلاح درون ساختار نظام وجود دارد باید اعتراض و اصلاح در چارچوب قانون صورت گیرد. به تعبیری اگر ظلمی هم صورت گرفت باید از طریق همین ساختار موجود اصلاح شود. این اصلاح البته سعه صدر می خواهد. چون اساسا اصلاحات درون نظام تدریجی است.

اما اگر امیدی به اصلاح از طریق قوانین موجود وجود نداشت باید انقلاب کرد. چیزی شبیه اتفاقی که در چنین روزهائی در سال ۵۷ افتاد. البته کسانی که این راه را انتخاب می کنند باید پای هزینه های آن نیز بایستند.

و اما گناه اهل حصر چه بود؟
ساده است. به قانون محل نگذاشتند. قانون شکستند و از این حیث مجرمند. کدام قانون شکنی؟ مهمترینش دعوت به حضور مردم در خیابان ها که نتیجه آن کشته شدن عده ای زیادی از مردم بی گناه شد.

کدام مجوز؟
طبق اصل ۲۷ قانون اساسی برگزاری راهپیمائی و تظاهرات حق قانونی گروه هاست. اما در همین قانون دو قید وجود دارد. یکم اینکه با حمل سلاح باشد. دوم اینکه مخل مباني اسلام باشد. تشكيل راهپيمايي با يكي از دو قيد مذكور نيز ممنوع است.

سوال؛ آیا برای آن روزها مجوز وجود داشت؟
خیر. سازوکار اجرای قانون اساسی را قوانین عادی و آئین نامه ها و دستورالعمل هاو غیره تعیین می کنند. در خصوص همین اصل در زمان دولت آقای خاتمی آئین نامه ای با نام چگونگي تأمين امنيت اجتماعات و راهپيمايي‌هاي قانوني تصویب شد که صریحا بیان شده که هدف از تدوين اين آيين‌نامه، برقراري نظم و امنيت عمومي و حفاظت از مراسم‌هاي قانوني است و كميسيون موضوع ماده (۱۰) قانون بايد قبل از صدور مجوز راهپيمايي، نظرات رييس شوراي‌تأمين محل را اخذ نمايد. به همین استناد قبل از برگزاری هر تجمعی باید نظر مرجع قانونی مورد اشاره اخذ شود. آیا مجوز داشتند؟ خیر. بدون مجوز به خیابان کشیدند و عده ای نیز کشته شدند. پس مجرمند.

البته ممکن است بگویند ما اصلا این ایین نامه و قانون را قبول نداریم چه آنکه گفتند این شورای نگهبان را قبول نداریم. در این مرحله حرف شان منطقی است. نیازی به اخذ مجوز ندارند. باید انقلاب کنند. خب البته باید هزینه دهند.

اما چرا حصر؟
فارغ از اینکه جرم این دو نفر چیست و نظام چه برخوردی داشته است و مجازاتشان چیست، یک سوال وجود دارد و آن اینکه چرا حصر انتخاب شده است؟

آیا این حصر قانونی است یا خیر؟
حصر با تصمیم شورای عالی امنیت ملی گرفته شده است. تصمیمی که اغلب سران کشور در تصمیمات آن سهم دارند. شورای امنیت ملی در مواردی ورود می کند که موضوع امنیت جامعه در ابعاد ملی مطرح باشد.

برخی ممکن است بگویند چرا موسوی و کروبی بدون دادگاه حصر شدند و معتقدند تصمیم نظام برای حصر این دو خلاف قانون است.

در این رابطه یک مقدمه کوتاه ضروری است. فصل مشترک همه حکومت ها و مکاتب و ایدئولوژی های سیاسی این است که حقوق و آزادی های فردی باید محترم شناخته شود اما در تزاحم حق فرد با جامعه، حق را به جامعه می دهند.

در همین رابطه حتی اسناد حقوق بشر غربی نیز تاکید دارد که امنیت جامعه بر آزادی فردی اولی است. در نظام بین‌الملل حق امنیت به عنوان پیش شرط استفاده از بسیاری از حق‌ها نظیر آزادی بیان و غیره است و این امر باعث شده تا مسئله تزاحم حق امنیت با سایر آزادی‌ها مورد توجه نظام بین‌الملل قرار بگیرد. بند «ب» ماده (۲۹) اعلامیه جهانی حقوق بشر و موادی از میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی، امنیت و نظم عمومی را در مقام تعارض با سایر حقوق ارجح دانسته است.

فراتر از حق فردی، حتی در تعارض حق الله با حق جامعه نیز حق جامعه اولی است اگر به حکم شارع باشد. نمونه هائی از این دست نیز در تاریخ بسیار است. غرض تاکید بر اهمیت مساله است نه قیاس موضوعی.

تشخیص شورای امنیت ملی چیست؟
شورای امنیت ملی اینطور تشخیص داده است که برگزاری دادگاه به مصلحت امنیت کشور نیست. رها ساختن آن نیز به طریق اولی به صلاح جامعه نیست. چون مجدد دوستانشان را به خیابان می کشند و مجدد خون های بی گناه به زمین ریخته می شود.

بنابراین شورای امنیت در شان نهاد حاکمیتی که وظیفه در نظر گرفتن امنیت جامعه را بر عهده دارد می تواند حکم به حصر دهد. البته حصر مجازات این دو نیست؛ بلکه برخوردی تنبیهی و البته موقت است برای زمانی که شرایط اجتماعی برگزاری دادگاه فراهم شود. امیرالمومنین با علم به فساد قاضی شریح برای محاکمه وی صبر کرد و حتی مصلحت جامعه را اولی بر مبارزه با فساد این قاضی دانست.

بنابراین حکم حصر متناسب با تزاحم حق فردی با امنیت اجتماع است و چیزی به نام حصر در قوانین کیفری ما وجود ندارد. البته در ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی حصر خانگی فرد و محدود شدن وی از یک سری حقوق اجتماعی مانند رفت و آمد، محل اقامت و غیره به عنوان مجازات تکمیلی آمده است که توسط حاکم شرع تعیین می شود.

پس همانطور که شورای امنیت می تواند برای ایفای حق مردم در مساله کرسنت، مانع "حق آزادی بیان" شود و طی مصوبه ای اعلام کند که نقد کرسنت در رسانه ها ممنوع است، همین شورا نیز در دفاع از حق امنیت مردم می تواند حق فردی را موقتا نادیده بگیرد. این تصمیم البته فصل مشترک همه نظامات شرقی و غربی و غیره است.

در نظام اسلامی مساله احکام حکومتی نیز وجود دارد که فراتر از این بحث است و نیازی به طرح آن نیست.
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۳۸:۵۳
"همین شورا نیز در دفاع از حق امنیت مردم می تواند حق فردی را موقتا نادیده بگیرد. این تصمیم البته فصل مشترک همه نظامات شرقی و غربی و غیره است. "

خیلی جالبه که در سالگرد پیروزی انقلاب از نظامات شرقی و غربی مثال زده میشه٬ گویا یادشون رفته که "نه شرقی٬ نه غربی٬ جمهوری اسلامی" (1966814) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۴۱:۲۰
قانون و منطق را از دکتر مطهری بپرسید تا جایگاه قانونی حصر را برایتان تشریح کند. در عین حال هرتحلیلی باید مردم را قانع کند والا تحلیل نیست. (1966817) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۰۹:۲۹:۰۱
لابد مردم یعنی تو و امثال بقیه فتنه گران و اما اونایی که در نهم دی و بیست و دوم بهمن پای انقلاب می ایستند مردم نیستند (1973082) (alef-10)
 
فرامرز
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۲۳:۱۲:۲۴
به نظر من اکثر مردمی که در روز 22 بهمن برای حمایت از انقلابی که براش جانفشانی کردن به خیابون میان هیچ گرایشی به تفکرات افراطی امثال شما ندارند (1973765) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۴۷:۴۹
اصل 36 قانون اساسی:
حکم به مجازات و اجراء آن باید تنها از طریق دادگاه صالح و به موجب قانون باشد.
از لحاظ حقوقی اجتهاد در مقابل نص باطله. این اصل صریحا مجازات رو مختص دادگاه دونسته و هیچ شورایی نمیتونه جای دادگاه و قاضی رو بگیره
از لحاظ حقوقی هم هیچ کس نمیتونه قانون عادی یا سایر اصول قانون اساسی رو جوری تفسیر کنه که با دیگر اصول قانون اساسی در تضاد کامل باشه. (1966831) (alef-13)
 
مهدي
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۵۰:۵۱
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1966837) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۵۱:۴۵
اصلا دفاع خوبی برای آنچه اتفاق افتاده نبود. این متن نمونه یک دفاع بد بود. (1966838) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۵۱:۵۳
خوب می بری و می دوزی!!!
این از امتیازاتی است که خداوند به ما جهان سومی ها داده است که هرکس برخلاف نظر ماست ناحق است و دلایل کاملا منطقی هم برای آن داریم ، منتهی فقط با منطق خودمان جور در میاید!!! (1966840) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۵۱:۵۵
الف ، یادت باشد که ما آخرین گروهی هستیم که با زبان قانون با شما صحبت میکنیم . (1966841) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۵۶:۳۴
مسئله این دو نفر نیستند بلکه مسئله اینست که :
"حصر براساس حکم کدام قاضی و در کدام دادگاه" (1966849) (alef-10)
 
majid
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۴۱:۰۹
خب بخوان محاکمه بشن که هر آدم عاقلی میدونه حکمشون چیه پس چرا این همه سفسته می کنید (1966979) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۳۸:۳۴
مگه خاتمی نگفت تقلب نشده ؟ حالا شما کاسه داغ تر از آش چه می گویید ؟
همین دلیل بر این است که اینها به قصد اغتشاش وارد انتخابات شدند ........
روسیاهی واسه فتنه چی ها باقی موند ... (1968003) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۳۸:۵۸
شما قاضی هستی؟ از کجا میدونی (1968155) (alef-13)
 
لیلا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۴۳:۲۶
این همه نویسنده توضیح داده که حصر نیاز به دادگاه نداره. لا اقل اول متن رو بخونید بعد با تعصب از عقایدتون دفاع کنید (1968165) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۱۱:۰۹
سفسطه !!!! (1968210) (alef-1)
 
mohamad
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۰۸:۱۴:۳۱
علی آقا دیگه کم سوادن.بهشون هم که بگی کم سواد کلی بهشون بر میخوره (1970086) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۰۲:۰۵:۴۱
شاید ت دسته دار نداره, درست مثل من (1971993) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۵۶:۴۰
اگر قرار بر محاکمه باشه همه کسانی که مسبب آن اتفاقات بودند باید محاکمه شوند. (1968305) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۰۹:۵۳:۵۹
تمام اون ارازل و اوباشی که اون ادا واطوار را درآوردند فرصت طلبانی بودند که از موقعیت سوئ استفاده کردند و قطعا" هیچ کدام از طرفداران ومریدان موسوی و کروبی نبودند همه از منافقین و احزاب دیگر بودند و ایادی امریکا و... (1970271) (alef-13)
 
الف ر
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۳۴:۵۶
اقا مجيد با اين سوادت بيش از اين از شما انتظار نميره سفسطه (1968392) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۳:۳۲:۱۶
چه سفسطه، چه سفسته ... مهم اینه که به موضوع توجه کنیم ، شما هم اصل موضوع که حصر غیرقانونی هست را ول کردید و بازی لغات میکنید؟ (مثل نویسنده تحلیل بالا) (1970919) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۲۱:۰۸:۱۲
لغات نه لغت (1972648) (alef-13)
 
ساده لوح
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۲۷:۱۷
خب محاکمه بشن در یک دادگاه علنی، ان شاء الله قاضی هم عادل خواهد بود ،
"
البته امیدوارم یکی پیدا بشه که طرف حق را بگیره صرف نظر از اینکه چه سرنوشتی در انتظارش باشه. "

تمام مباحثی که در این مقاله اومده در ادامه تمام آن حرفهایی است که چهارسال و اندی مسئولین مختلف
"واژه مسئولین باید در ادبیات سیاسی ایران از نو تعریف شود، باید صراحتا معین شود که چه کسانی حق سوال از مسئولین را دارندو مسئولین به چه کسانی پاسخگو هستند"
مدام داد زدند و تکرار کردند و تکرار کردند و تکرار کردند به امید اینکه جامعه این استدلال را بپذیره غافل از اینکه یک ضرب المثل قدیمی برای تمام کسانی که خود را به خواب زده اند و اصرار دارند که وجدان جامعه با یک کلاه به قاضی بره اینه که
خورشید همیشه پشت ابر نمیمونه....
الف با اینکه هیچ امیدی هیچ امیدی به هیات نحریریه شما برای انتشار نظرات مختلف ندارم، و این نظر من مثل تمام نظرات قیلی سانسور خواهد شد، اما من به وظیفه انسانی خود عمل می کنم. (1968501) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۳:۰۹:۰۷
پس اصل قانونی بودن جرائم و مجازاتها چی میشود؟ (1969894) (alef-15)
 
حسین
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۸:۵۹:۰۹
باسلام به مردم دلیر ایران وکسانی که باخسته شدن ازرفتار دشمنان امام که متقلبانه خودرانخست وزیر ویار امام معرفی می کردند وهیچکدام ازرفتارهایشان درمسیرراه امام نبود .مگرامام خمینی ره نفرمودند پشتیبانی ازولایت فقیه استمرارراه انبیاست ومگرنگفتندپشتیبان ولایت فقیه باشید تاآسیبی به مملکت نرسد آیا رفتارهای ساختارشکنانه وغیرقانونی ودشمن شاد کن آن انسان های هواپرست مقابله با افکارامام ومقابله بابزرگترین یادگارآن حضرت یعنی جمهوری اسلامی وولایت فقیه نبود؟
راستی آن شیخ ساده لوح که به لطف نظام برای حفظ سلامتش ازدست به جان آمده ها از رفتار خصمانه اش علیه نظام مردمی خود بودند اگر حصر نشده بود چقدربرنامه اعمال گناهکارانه اش می افزود وچه بی آبرویی ها درجامعه توسط مردم علیه او اتفاق نمی افتاد ؟ (1971520) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۴۹:۰۹
بهتر اینه که مجاکمه باشه وگرنه خیلی ها ممکن است که حکمشان معلوم باشد و همچنین شما حق ندارید بدون شنیدن دفاع کسی رو محکوم کنید (1968540) (alef-13)
 
FARHAD
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۵۷:۲۷
خود اين دو نفر بارها و بارها صريحا" اعلام كرده اند كه حاضرند در دادگاه علني محاكمه شوند و هر حكمي حتي اعدام را خواهند پذيرفت. پس چرا محاكمه نمي كنند؟ (1968670) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۳۰:۳۱
سفسطه نکنید (1968849) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۴:۳۷:۳۴
شما خودت رو عاقل ندون برادر من (1969119) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۰۲:۰۹:۰۸
کشور باید بر اساس قوانین اداره شود نه بر اساس عقل هر ادمی !!! که شما می فرمایید. شورای امنیت ملی اگر به نتیجه ای رسید باید به قوای سه گانه دستور رسیدگی دهد نه اینکه بعد چهار سال بگویند تصمیم شورا بوده کدام مصوبه شورای امنیت ملی، همان شورای امنیت ملی که ذینفع مساله رییس ان بود!!!
اما گردانندگان محترم سایت الف انصاف حکم می کند که به دلایل و توجیهات طرف مقابل هم مجال اظهار نظر بدهید نه در قالب کامنت بلکه در قالب یک مقاله.
از مثبتهای کامنتها باید بفهمید که جامعه اینگونه توجیهات را نه تنها بر نمی تابد بلکه باعث نفرت و عصبانیت هم می شود.
در ضمن استلالهای نویسند بسیار سست و بی اساس بود. و در حد یک مقاله سفارشی!!!بر اسااینجا (1970030) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۰۸:۱۸:۲۹
خود افراد در حصر از روز اول گفتن ما را محاکمه کنید.من نمیدونم چرا بعضی ها آلزایمر گرفتن.روزای اول که اینا دستگیر شدن گفتن میخام امنیتشون تأمین کنیم حالا میگن باید اعدامشون کنیم این بود تامین امنیت؟بعدش اگه حرفی برا گفتن هست بسم الله بیاین محاکمه شون کنید ولی محاکمه علنی.بابا دیگه کم فتنه فتنه کنید تا کی میخاین اختلاف افکنی کنید بین ملت (1970088) (alef-13)
 
آرش
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۱:۳۷:۰۳
خب آدم عاقل اگه جرمی مرتکب شده اند چرا محاکمه نمیشند و به سزای عملشون نمیرسن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ داریم به قانون خدا هم جفا میکنیم.. (1970546) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۴۳:۳۶
چرا تو این مملکت مخالف ومعترض آدم بحساب نمیان؟ وبراشون حق وحقوقی قائل نیست (1966990) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۲۰:۳۸
مخالف و معترض؟ خیلیا مخالف و معترض اند کسی هم کاری باهاشون نداره....اینا فتنه گرن فتنه گر.... (1967950) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۵۸:۰۴
تو این مملکت مخالف آدم به حساب میاد ولی فتنه گر و آشوب طلب هم به سزاشون میرسن. (1968075) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۱:۳۸:۱۸
از تعدا مثبت هایی که دریافت کردی اگه عاقل باشی تجدید نظر خواهی کرد.. (1970553) (alef-13)
 
دوست
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۲:۱۱
مخالف و مخالفت هم باید در چارچوب قانون باشد. اینجا جنگل نیست جانم. (1968241) (alef-1)
 
امیر
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۴۰:۳۷
مخالف ؟ معترض ؟ یعنی واقعا فرق بین مخالف و برانداز رو تشخیص نمی دی؟ معترض یعنی کسی که قانونی اعتراض بکنه (1968411) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۲۶:۵۵
چرا ایندو رو محاکمه نمی کنند؟؟؟ چرا به ندای مردم و 9 دی گوش نمی دهند...؟ (1968500) (alef-13)
 
25 خرداد
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۲:۱۴:۵۲
خودشون هم میگن محاکمه بشن,ولی یک سری ار آگاهی مردم میترسن کسانی مثل رسایی که حرفش اصلا رسا نیست (1969786) (alef-15)
 
عباس
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۲۸:۱۰
معترض به حساب نمی اید؟ معترض اعتراض به چی اینکه چرا 24 میلیون به نفر دیگری رای دادند این چه اعتراضی است (1968737) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۹:۲۹:۲۶
این 24 میلیون درانتخابات 92 کجا رفتند ؟ (1969524) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۸:۲۹:۱۷
براندار نظام یا معترض (1969410) (alef-13)
 
شهروند انقلابي
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۴۳:۵۶
موافق هستم در يك دادگاه علني محاكمه تا حقايق روشن ودرس عبرتي باشد براي كساني كه شعار قانون مندي ميدهند ولي به خاطر بزرگ بيني دستور ريختن به كف خيابان و هرج و مروج طلبي و باج خواهي ميدهند (1966992) (alef-13)
 
خپید
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۲۱:۲۹
چرا اهانت میکنی. ما سی و پنج سال استکه به خیابان می آییم یکیش همین 22 بهمن اینها به کف خیابان ریختن است. راهپیمایی های 25 خرداد مسالمت آمیز و اعتراضی ساده بود. این کارها و حبسها بخاطر این بود که کسی به قدرت برسد که با یازده روز اعتراض و خانه نشینی حتی دل بزرگان مملکت را هم بدرد آورد. شما را بخدا بخاطر ملت فرزندان ملت را از حبس و زندان درآورید. بهرحال مثل هر سال 22 بهمن با هم باشیم این انقلاب مال ماست این کشور مال ماست و دشمنان زیادی تشنه به نابودی آن هستند. (1968487) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۴:۱۸:۳۵
چه نظر وحدت بخشی...احسنت. (1968948) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۴:۳۷:۲۵
نويسنده محترم مقاله انقدر آبكي و ضعيف استدلال كرده كه حتي طرفداران حصر هم خندشان مي گيرد. حالا فرض كنيم اصلا ايشان درست مي گويد پس به همان استدلال الان آقاي احمدي نژاد هم بايد محصور شود چون به تواتر قانون شكني كرده و ايجاد فتنه كرده است (1969118) (alef-13)
 
فاطمه
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۰:۲۱:۴۰
به وجدانت رجوع کن و یک بار دیگه تکرار کن :"راهپیمایی های 25 خرداد مسالمت آمیز و اعتراضی ساده بود" !!!
تا وجدان خودتو محک بزنی،مشکل همه ی ما اینه که همیشه 1 متر برف اومده و سرمون زیرشه!!!!!!!!!! (1969609) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۱:۲۶:۰۸
یا للعجب!!!دشمن؟؟؟شما ها دشمن شناس شدید حالا؟؟؟
فرزندان انقلاب ؟؟همینایی که عامل اون همه خسارت به کشور شدن و حضرت آقا مجبور شدن اون خطبه نماز جمعه رو با اون دل پر فرمایش کنن؟؟؟
دشمن ما اونایی بودن یا سال 88 خاستند نظام رو از بیخ بترکونن.
چه حرفا!!!1 (1970511) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۲:۲۹:۵۹
حرف های خوبی بود برادر......اما شما میتونی جواب مادرانی که خون بچه هاشون بخاطر گردنکشی و زیاده خواهی دونفر و جریان منتسب به ایشان ریخته شدرو بدی ؟ من مخالف وحدت و فراموش کردن گذشته نیستم ولی وقتی میبینم این اقایون و اطرافیانشون بجای عذرخواهی از مردم طلبکارانه برای نظام تعیین و تکلیف میکنند ادم یاد توبه گرگ میافته و سعی میکنه با احتیاط عمل کنه... (1970721) (alef-13)
 
بهادر
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۴۰:۴۷
.جناب شهر وند انقلابی شما موافق محاکمه هستید به شرط ان که انان حتما محکوم شوند جر مشان را هم مشخص کردید هرج ومرج باج خواهی
خوب این خواسته انقلابی شما !!!!! که محقق شده (1968639) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۵۰:۰۸
بعضيا هستن توي بلاد ما كه قانون رو دور ميزنند متاسفانه . (1967016) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۰۹:۴۴
تواین مملکت قانون حاکم نیست . (1967080) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۱:۲۶:۳۵
تو خوبی پس (1970513) (alef-13)
 
امیر حسین سلطان/تهران
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۱۰:۵۹
اتفاقات گذشته سرانجام باید پایانی داشته باشند.الان امسال سال 1392 است و تا چندی دیگر سال جدید 1393 هم از راه خواهد رسید.آخر تا کی باید مرتبا از این طرف و از آن طرف بحث ها و جدل هایی که جز خستگی و تولید یاس و نومیدی ثمری ندارند ادامه یابد؟! مرگ یک بار و شیون هم یک بار! کل چهار سال گذشته را مرور کنیم کمتر روزی بوده است که در رسانه ملی راجع به وقایع سال 1388 برنامه ای و یا حداقل حرف و حدیثی نباشد. بالاخره زمانی باید طرحی نو درانداخت و امکان تعامل و درک متقابل افراد و گروهها را باز سازی کرد.بنده در مقام قضاوت نبوده و نیستم اما به عنوان یک شنونده پروپاقرص قدیمی رادیو نمی توانم از افت کلی برنامه های رسانه ملی بالاخص در سالهای اخیر و متاسفانه بخشی از آن متاثر از قضایای سال 1388 گلایه مند و دلخور و عصبی نباشم.باید قدر امروز را داشت و برای فردا و فردا های خودمان و هموطنانمان امید و امیدواری ایجاد نمائیم. و من الله التوفیق. (1967084) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۲۲:۵۲
تا زمانیکه کاسبان فتنه از این موضوع سوء استفاده میکنند، انتظار حل این موضوع توهمه. (1967956) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۵۷:۳۶
کاسبکار فتنه تا حالا شنیدی؟ چراشو از اونا بپرس (1968447) (alef-13)
 
ارمین
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۲۱:۴۵
ببین عزیزم ای حرفها و صحبتها برای بعضی ها دکون و دستگاه خیلی خوبیه که بتونن طرف مقابلو با پتکش بکوبن ...عزت زیاد... (1968607) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۶ ۰۹:۳۱:۲۳
مردم سراسر ایران در 9دی جواب فتنه گران را دادند و حمایت خویش را از عملکرد نظام اعلام کردند . در هر نظامی برخورد با اهل بغی مشخص است. در همه ی حکومت ها اولویت اول امنیت است نه حقوق افراد . برخورد قهری با سران فتنه در ابتدای امر موجب می شد تا بسیاری از جوانان مملکت تحت عنوان طرفداری آسیب ببینند . دشمن بسیار امید وار بود واقعه منافقین تکرار شود و دوباره صدها هزار از جوانان کشور از بدنه نظامشان جدا شود . سه راه مقابل نظام بود 1- محاکمه که حکمش واضح است 2- آزاد گذاشتنشان نتیجه اش ادامه تنش در جامعه بود 3- حصر تا اینکه غبار فتنه فرو کش کند ومردم سره را از ناسره بشناسند.... این را خدمت دوستان عرض کنم نگران نباشند همه ی کسانی که این همه آسیب به مردم و مملکت اسلامی وارد کردند بدون محاکمه نخواهند ماند . آنهایی که می خواهند با عجله و زود به این مساله خاتمه دهند دوست این آقایان نیستند چرا که مجازات جرم بر انداز ی نظام و تهمت تقلب به حکومت اسلامی شیعه برای کسی که یک ترم حقوق هم خوانده باشد مشخص است (1973950) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۱۷:۴۸
كاش فقط همين بود ما كامنت هم نمي تونيم بزاريم از چي صحبت مي كني جناب نويسنده!!!!
مي خواي كي رو قانع كني!!! (1967112) (alef-13)
 
مشهدی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۲۵:۱۲
حضرات الف....
من سعی می کنم به کامنت مورد علاقه ام امتیاز مثبت بدهم ولی نمیشه... گویا الف نمی خواهد میزان مثبتها از یک حد معنا داری به یک حد معنادار دیگری برسد...
الف چرا سانسور میکنی؟
به چه حقی حق مردم کشورت را نادیده می گیری
جز عصبانی کردن ما فایده ای ندارد. چرا نمی گذاری از نظر طرفداری کنیم.... مثبت ها و لایک ها قفل شده است....
بگذار تا هستی آزاده باشی
اگر هم سایتت را فیلتر کردند که آزادگی را نفروخته ای.... (1967769) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۰۰:۱۷
همه آزادگی شما بند به یک لایکه؟؟!! شما پس خییییلی آزاده ای. (1968080) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۳۳:۴۵
شما همیشه توهم توطئه دارید. 4 سال پیش هم همینطور بودید! بنده همین الان به کامنت شما و نفر بالایی + دادم. ( کاش نمیدادم! )
از الف تقاضا دارم اگر کامنت فوق ( در مورد + ها ) صحت دارد موضوع را پیگیری و دلیل را به اطلاع مخاطبان برساند. هرچند بعید می‌دانم چنین باشد. این جماعت هرجا اوضاع مطابق میلشان پیش نرود بازی را برهم می‌زنند. (1968143) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۸:۰۳
مثبت ها بالا نمی رن چرا؟؟؟؟متاسفم الف !!!واقعا اجازه نمیدی مثبت بالا بره تا مخالفها تعدادش بیشتر نشه این جوری خیالت راحت میشه؟؟؟؟خجالت بکش!!! (1968252) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۲۴:۴۳
توی متن جواب سؤال شما آمده (1967133) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۱۶:۱۷
جوابی بسیار ساده انگارانه! (1967730) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۲۶:۱۹
پاسخی به این سوال ندارند .خودشان به صورت های مختلف قانون شکنی کرده اند چه قبل از انتخابات چه حین انتخابات چه پس از انتخابات. دادگاه کوی دانشگاه چه شد؟؟؟؟؟؟ (1967139) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۲۶:۲۱
آ‍ ز ا د ي (1967140) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۷:۲۴
حکم قاضی که میشه اعدام.کجای کاری رفیق.همینم لطفه در حقشون (1967206) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۰۶:۴۹
مراد من که به مکتب نرفت و خط ننوشت ... هزار مدرس شد

آقای قاضی !! چطوری حکم صادر کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1967712) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۰۱:۳۴
منظورت همون نگار من ... است دیگه؟؟! چقدر سطحی نگری دوست من؟! (1968083) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۲۸:۰۹
لابد حکمشون اینه که بهشون جایزه ملی لیاقت و شجاعت بدند ضمنا سران مملکت ازشون معذرت خواهی بکنند و میر حسین فتنه گر بشه رئیس جمهور کروبی هم بشه معاون اول!!!!!!!!!!!!!!! (1968502) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۴۷:۴۳
کاش یه مثبت میگرفتی بابت این اظهار نظرت البته تا درج این مطلبم (1968922) (alef-1)
 
معلم
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۱۶:۱۷
اونا لطف نمی خوان،حقشون رو میخوان،اگر حقشون اعدام است بسم الله، اگر هم بی گناه محصورند، بهتر است زودتر آزاد شوند و بیش از این حیثیت اسلام ایران را به خطر نیندازند! (1967731) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۲۶:۲۳
میشه ما اجازه بدیم فرآیندها درست اتفاق بیفتند و مسیر قانونیشونو طی کنند، اینکه قانون چی میگه رو اهلش بلدن، فکر نکنم اگر حکمشون هرچی باشه در تزاحم با خواست مردم باشه. (1967962) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۴۸:۲۵
آقا خب اگه واقعا ادعاشون میشه بیان حکم صادر کنن و اعدامشون کنن .. میترسن دیگه .. میدونن اگه اینا رو اعدام کنن قیامت میشه .. پس هی نگید در حقشون لطف شده (1968176) (alef-13)
 
شهروند درجه 2
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۰۲:۳۳
خوب پس چرا انجام نمیدن؟! پارتی بازیه یا چیز دیگری؟! (1968318) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۰۵:۰۱
من طرفدارشون نیستم، ولی منطقم میگه باید هر نوع مجازاتی با حکم داگاه ذیصلاح باشه، وگرنه بی قانونی بر جامعه حاکم خواهد شد. یه روز شخصی اومد به همه تهمت زد محاکمه نشد و به جاش مصلحت اندیشی و بعدش این تهمت های بدون مجزات و مدرک، دامن همه رو گرفت، بخصوص ساکتین یا حامیان این کار ناپسند، حالا هم اگه مجازات بدون محکمه قانونی باب شه، باز در آینده دامن کل جامعه رو میگیره. (1968324) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۳:۵۹:۴۴
منطق ما میگه دادگاه چه ذیصلاح باشه چه بی صلاح! برگذار بشه واسمون فرقی نداره فقط برگزاربشه (1971011) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۴:۵۳:۲۶
پس چرا حکم مسببان کهریزک که دل رهبری را هم بدرد آورد تا کنون صادر نشده وهنوز راست راست میگردند وایضا چپاول گران بیت المال؟ (1968957) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۰:۵۱
توضیح داد دیگه چرا نخوندی . بر اساس تصمیمات شورای عالی امنیت ملی که بالا ترین نهاد امنیتی و قضایی کشور هست و تمامی مسئولین رده بالای کشوری در اون سهیم هستند. (1967222) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۵۹:۴۵
خب. حصر تا چه زمانی؟تا زمانی که در حصر فوت کنند؟؟؟؟ (1967695) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۲۹:۵۰
آیا این شورا مافوق قانون است؟ ماده قانونی فرمان خود را بیان کند! (1967977) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۴۲:۵۳
داداش كسي كه خودش را به خواب زده نمي توان بيدار كرد! (1968276) (alef-1)
 
آزاده
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۳:۴۱
"فصل مشترک همه حکومت ها و مکاتب و ایدئولوژی های سیاسی این است که حقوق و آزادی های فردی باید محترم شناخته شود اما در تزاحم حق فرد با جامعه، حق را به جامعه می دهند.

در همین رابطه حتی اسناد حقوق بشر غربی نیز تاکید دارد که امنیت جامعه بر آزادی فردی اولی است.!!!"

منظور از جامعه کیست یا چیست؟ چند میلیون نفری که فقط در تهران روز 25 خرداد88 آمدند توی خیابان یا اقلیتی که امروز همگی حمایت از احمدی نژاد را تکذیب می کنند؟!
اگر قصد انقلاب داشتند همان روز 25 خرداد بجای دعوت به راهپیمایی سکوت ، آنچه که بناروا به ایشان نسبت می دهید را انجام می دادند. (1968708) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۱:۳۸
برادر محترم الان گفت براساس تصمیم سران مملکت در شورای امنیت ملی حصر شدن تصمیمات این شورا بالاتر از دادگاه وقاضی است (1967225) (alef-13)
 
مسلمان ایرانی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۳۸:۴۶
سلام،رأی شورای امنیت ،براساسِ «ارجحیت حق جامعه برحق الله وحق فردی»برای همگان قابل قبول است ؛ ولی وقتی جامعه موردنظرقانون ،محدودبه آقای احمدی نژادونیروهایش می شود..ودرنتیجه جامعه ی میلیونی مخالفش را «فرد» تفسیرمی کنند؛ آیا روش حفظ امنیت جامعه ،خلاف قوانین اسلامی ومدنی وبین المللی ، نیست ؟! (1967620) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۴۲:۳۴
اقدام هر مسولی باید مستند به مواد قانون باشد کجای قانون تصمیمات شورای امنیت را ارجح بر تصمیم دادگاه شناخته است اینها لفاظیست باید به شعور مردم احترام گذاشت و شجاعانه از تصمیم نسنجیده از افکار عمومی عذرخواهی کرد (1967633) (alef-13)
 
محمد علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۱۰:۴۷
عزیزم اگه تصمیم سران مملکت بالاتر از دادگاه و قاضی است، پس اساسا بفرمایید، مساله استقلال قوا در قانون اساسی و استقلال قوه قضاییه چیست؟ (1967722) (alef-13)
 
مرضیه
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۰۱:۱۶
برادر محترم تر شما چشم نخوری با این سرعت قانع شدنت (1968452) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۰۷:۲۸
اون موقع مسئولش جلیلی بود که 4 میلیون رای بیشتر نداشت پس حکم اقلیت است بر اکثریت (1968687) (alef-1)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۵:۰۴:۱۰
مگر رهبری از سران مملکت نیست ؟مگر نفرمودند به مسیله کهریزک فورا رسیدگی شود پس چی شد ؟چرا سعی دارید مردم رااحمق فرض کنید ترا به خدا دست از تضعیف بیشتر نظام واسلام با این توجیهاتتان بردارید (1968962) (alef-1)
 
رضا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۲:۰۷
وقتی کسی کل کشورو بهم میریزه باید هزینشم بده
پدرمادرامون هزینه دادن برای بدست آورد این انقلاب ماهم هزینه میدیم برا حفظش
اونم که میخواد این انقلابو راهشو عوض کنه باید هزینه بده (1967348) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۷:۳۵
http://alef.ir/vdcbasb58rhb88p.uiur.html?215141

آقای نویسنده اینو بخونی جوابتو میگیری (1967406) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۲۸:۱۲
خوندم و جواب نگرفتم. (1967586) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۱۹:۵۱
مشکل از خودته پس کامنتاور ببین متوجه میشی (1968898) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۴۹:۳۳
ایول بابا، خیلی قشنگ بود (1968289) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۴۰:۲۲
شمایی که مثال حضرت علی رو می زنی

بقیه کارای حضرت علی رو هم ببین

مقاله دیروزو خوندی؟
تاریخ گواه آن است که امیرمومنان علی علیه السلام نافرمانی اهل کوفه را تحمل می کرد. حتی آنجا که آنان را به دفاع فرا می خواند ولی آنان به بهانه نگه داری از باغ هایشان از زیر بار دفاع شانه خالی می کردند، طلب مرگ خودش را می نمود امِا زیر بار ایجاد فضای رعب و جبر نظامگیری نمی رفت و می فرمود:«و لقد علمت انه لا یصلحکم الّا السوط ولکن ما انا بمصلحکم بفساد نفسی- به تحقیق دانستم که آنچه شما را به فرمان من در می آورد زور و ارعاب است، اما من برای اصلاح شما خود را فاسد نمی کنم. »

عدالت علوی کجای این مملکته؟
از پورشه سواراش دیدی؟
وای بر شما که از حضرت علی گزینشی استفاده می کنید (1967410) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۲۹:۲۳
جمع کن بابا وای بر شما وای بر شما. مسبب اون پورشه سوارا یکی از حامیان فتنه است. (1967592) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۴۰:۲۳
ترسيدم!!!!!!!! (1968528) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۲۰:۳۲
اون اقازاده خیلیوقته که اقا زاده است
اون محمود شما بود که اومد با پرچم عدالت گستریش فقط ور پرچمش مارک پورشه بود (1968900) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۲۵:۲۳
حرفت درست اما به این میگن فرا فکنی
برو برا خودت (1967770) (alef-1)
 
هادی ایرانی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۰:۵۷
زمانی که خوارج در مساجد کوفه رو در رو به حضرت علی (ع) که امیرالمومنین بود فحاشی کردن و تهمت می زدن، در پاسخ حضرت علی (ع) به آنان می گفت: "شما را بر من سه حق است: شما را از بیت المال محروم نکنم. شما را از مساجد که در آن نام خدا را می خوانید محروم نکنم. تا زمانی که شمشیر نکشید با شما نجنگم" (1968238) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۴۵:۳۵
خودمونيم الف هم شده پاتوق فتنه گرها!
فكر كنيد چه كرديد اينها دورتون را گرفتن؟
البته شايد هم تنتون مي خاري! (1968286) (alef-1)
 
آریا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۴۸:۰۳
الف جان کامتتهای مارو چاپ نمیکنی و هرچی مینویسیم سانسور میکنی یبارکی این قسمت نظرات بردار یا user name و password دارش کن و user و pass بده به این آقا رضا و شهروند انقلابی تا فقط اینها کامنت بذارن مارو هم عذاب نده الان این آقا رضای گل ضد فتنه زیر همه نظرها هرچیو خواسته نوشته ولی ما چی؟ میدونم اینم چاپ نمیکنی اینو برای خودت نوشتم که نگی ما نمیفهمیم. این دوستمون آقا رضا هم راست میفرمایند. هم موسوی باید اعدام بشه و هم کروبی و هم همه کسانی که فکرشون با آقا رضا همسو نیست (1967435) (alef-13)
 
امیر حسین سلطان/تهران
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۲۴:۱۷
انقلاب متعلق به همه است.لطفا مصادره برای این و آن نفرمایید. (1967574) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۰:۰۱
چقدر هم که توی 8 سال به عزتش افزودید!
ببینم موقع جنگ و انقلاب کجا بودید که حالا نگکرانید !! (1968696) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۰۶:۳۷:۰۴
آنانیکه واقعا برای مملکت واسلام در هشت سال در دفاع مقدس بودند الان هم چیزی ندارند ولیکن آنهائیکه در ظاهر هشت سال در جنگ بودند آنرا مایه رانت قرار داده ومیلیاردر شده وهمه جا(سیاست،اقتصاد،ورزش،کلاهبرداری،تهمت زنی،و.......)حضور دارند (1970054) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۱:۰۰:۰۴
وقتی به قول خودتون یه نفر بتونه اونقدر طرفدار داشته باشه کشور رو بهم بزنه حتما یه جای کار جناح مخالف می لنگه . تازه این همه به قول شما اراذل واوباش طرفدار موسوی جدای اون تعداد زیادیه که سکوت کردند ونظاره گر بودند. مشکل اینه که خیلی ها فکر می کنند که تو انتخابات تقلب شده در حالی که به نظر من اینطور نبوده ولی تخلف تاثیرگذار بدون در زمان تبلیغات بدون شک صورت گرفت. (به امید روزی که جای شعار ،عمل کنیم . همه با هم یکی بشیم ) (1969665) (alef-13)
 
hایرانی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۶:۲۲
شورای عالی امنیت ملی بالاترین مرجع امنیتی کشور است که ریس قوه قضاییه هم عضو ان است لذا می تواند چنین حکمی صادر کند .ضمنا هرکس که کشته شده چه طرفدار نظام که 28 نفر بودند وچه 20 نفر که طرفدار موسوی بودند مسئول خون انها موسود است که تحریک کرده و دستور درگیری داده و خدا هم در قران می فرماید فتنه بالاتر از قتل است زیرا در قتل امکان دارد یک نفر کشته شود اما در فتنه امکان دارد دهها یا صدها نفر کشته شود که در این فتنه 48 نفر کشته شد. (1967367) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۵:۴۶
این عددهای دقیق رو از کجا آوردی؟ میشه منبع بدی؟ من یه سرچ ساده کردم عدد ها جو دیگه ای بود!!! (1967480) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۶:۰۹
آیا تو اینجایی که حکم صادر شد اجازه دفاع هم به متهم دادن! آیا علنی بود! آیا هیات منصفه داشت! (1967481) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۰۵:۱۸
دوست عزیز من مطالب نویسنده وشما را نمی پذیرم. اگر ما به شیوه حکومت داری و نحوه برخورد مولا علی (ع) با معترضین نگاه کنیم می بینیم که ان حضرت هیچگاه کسی را حصر نکرد وهیچگاه خود را عقل مطلق نمی دانست و حتما به طرف مقابل اجازه حرف زدن ودفاع از خود می داد.بنده از رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس هستم وهمچنین تحصیل کرده دانشگاه نیز می باشم هرچه در تاریخ ائمه اطهار مطالعه کردم از مولای متقیان تا امام مجتبی وامام حسین علیهم السلام هیچگاه با مخالفان خود حتی آنانی که به ایشان فحش و ناسزا می گفتند برخورد قهری نمی کردند ما در این چند سال از رسانه ملی هزاران تهمت وناسزا گرفته تا محکوم به اعدام شدن و..... به آنان نسبت داده ایم بدون اینکه حتی برای چند دقیقه به آنان اجازه دفاع داده باشیم!!!!!فاین تذهبون؟!!! (1967515) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۴۹:۱۴
حرف شما صحیح امام علی فرصت نقد میداد ولی تا موقعی که طرف مقابل دست به شمشیر نمیبرد وارامش جامعه رو بهم نمیزد (1967651) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۳:۳۶
کدوم شمشیر؟ این دو نفر جزو خانواده نظامند. (1968245) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۶:۰۰
کی دست به شمشیر برد؟ تظاهر کنندگان سکوت ؟! (1968711) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۰:۳۰:۱۳
البته دست به میله آهنی بردند که با شمشیر کمی تفاوت دارد- مردان خداجوی(!) آقای موسوی

سندش هم بچه یتیم شهید ستاری که عاشورای 88 مجروج و چند روز پیش شهید
شد.

از الف خواهش می کنم یکبار هم که شده نظر مرا منتشر کند (1969625) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۰:۳۸:۴۰
یک سوال بی پاسخ
چرا این آقایان با دشمنان مرزبندی نکردند - همین

امیدوارم سایت الف در این مورد هم بحث کند و البته این نظر را که بدون توهین و ... بود را منتشر کند. (1969643) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۴۲:۱۶
از خرداد تا بهمن حدود 8 ماه نظام این افراد را تحمل کرد. چرا این را نادیده می‌گیرید؟
بعد از این مدت تقریبا مشخص شد که با این مماشات و مداراها، بیانیه‌ها و راهپیمایی‌ها و به دنبال آن درگیریها تمام نمی‌شود. درست یا غلط به نظر می‌رسد که از آن تاریخ به بعد بود که کشور کمی روی آرامش به خود دید.
اگر مخالفید منصفانه نقد کنید نه با کنایه و ایهام. (1968163) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۰۸:۱۲:۵۰
چرا قفله؟؟ (1970084) (alef-13)
 
منتقد الف
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۲۲:۵۸
لطفا تند نروید! (1967570) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۴۷:۰۲
همانگونه که در قانون پیش بینی شده مراحل رسیدگی باید برطبق قانون باشد و جیگاه قاضی و و شاکی و متهم باید بر مر قانون باشد چرا چنین نمی کنند (1967645) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۰۶:۴۰:۱۶
آیا داوران در سال 88عادل بودند؟ (1970056) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۵۵:۲۵
خداوند این تعریف از فتنه را به طور کلی فرموده اند یا فقط وقتی در حق شما باشد کدام ؟ (1967681) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۵۰:۳۸
مطابق اصل 36 قانون اساسی: «حکم به مجازات و اجرای آن باید تنها از طریق دادگاه صالح و به موجب قانون باشد».
شورای عالی امنیت به هیچ وجه دادگاه نیست همچنین در قانون ما مجازاتی تحت عنوان حصر خانگی نداریم. این کار خلاف قانون اساسی بوده و متاسفانه بالاترین نهادهای کشور خودشان مروج بی قانونی و عمل برخلاف قانون هیستند!!!!!!! (1968294) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۵۴:۲۰
ايا فقط اين دو نفر خلاف قانون رفتار كردند و احمدي نژاد و بعضي اعضاي شوراي نگهبان خلاف قانون رفتار نكردند؟! (1968660) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۴:۱۲
میشه نام یک نفر رو از طرفدارهای دولت مهرورز رو بگی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ضمنا طرفدارهای موسوی طرفداران نظام هم بودند . (1968709) (alef-13)
 
دانشجو
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۴:۲۲
اگر این فتنه گران دادگاه اسلامی را قبول داشتند که در سال 88 به شورای نگهبان احترام می گذاشتند... (1967390) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۷:۰۱
چه استدلال آبکی! یعنی تو هر کشوری کسی دادگاه رو قبول نداشت حصرش کنند؟ باید دادگاه تشکیل بشه که فرصت دفاع داده بشه. بعد دادگاه حکمش رو بده. ظاهرا از دفاع کردن این افراد عده ای می ترسند. (1967486) (alef-13)
 
دانشجو
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۳۶:۰۴
جواب شما و چند نفر پایینی :
اولا شما جواب من را متوجه شدی ولی خودت رو به اون کوچه زذی ، من منظورم این بود که اینایی که مجری قانون در سال 88 را قبول نداشتند ، مجری قانون در این زمان را هم قبول ندارند ...
اما جواب نفرات بعدی :
مگر آقای میرحسین این شرایط را نمی دید ؟ خب چرا در انتخابات شرکت کرد ؟ (1967615) (alef-13)
 
saeed
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۳۱:۱۳
از مثبتهایی که بهت دادن جوابت رو بگیر (1967788) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۵۵:۴۹
جواب شما اگر الف چاپ کنه:
میرحسین گفت که اگر من رو قبول ندارین تو انتخابات مجدد شرکت نمی کنم. (1967875) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۳۸:۲۹
قبل از شروع انتخابات از کجا میدانست که این شورا از یکی از کانداها حمایت علنی خواهد کرد و از تخلفات ایشون مانند توزیع سیب زمینی چشم پوشی خواهد کرد؟ (1968002) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۵۸:۱۷
چون موقع ثبت نام هنوز بعضي از فقهاي شوراي نگهبان علنا از احمدي نژاد حمايت نكرده بودند و مي شد فرض كرد كه بعنوان مجري و داور در انتخابات، بي طرفند، اما بعد از ان حمايت علني ديگر بيطرف و قابل اعتماد نبودند (1968672) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۷:۲۵
جهت رسوا نمودن حقایق (1968719) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۵۱:۱۵
آقای دانشجو،اگر کسی قانون را قبول نداشته باشد،قانون که نباید نفی یا تعطیل شود . این استدلال شما کمی تا اندکی خنده آور است. (1968781) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۳:۳۶:۲۹
اینو به سران فتنه بفرمایید ... (1969004) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۳۰:۴۰
وقتی آدم خوب فکرش رو می کنه متوجه میشه حتما حتما اونهایی هم که به آقای علی لاریجانی در قم حمله کردند مجوز گرفته بودند چون کسی کاری به کارشون نداشت بخصوص آن آقای روحانی که در تموم حمله ها عکسشون هست ماشاا... (1968908) (alef-13)
 
میز علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۰۲:۵۴:۲۹
جوری صحبت می کنند انگار یک قرن گذشته.دوست نویسنده، ما چهار سال پش در همین مملکت نفس می کشیدیم و رفتار پلیس، شورای نگهبان، مجلس، قوه قضاییه و صدا سیما را دیدیم. (1970039) (alef-13)
 
فتنه گر
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۸:۱۶
برادر/خواهر محترم توجه بفرمایید هرآنچه اتفاق افتاد نتیجه عملکرد شورای نگهبان بود. شورای نگهبان که داور میدان است و باید بی طرف باشد بی طرف نبود .
متاسفانه کسی نیست شورای نگهبان را وادار به پاسخگویی کند. لطفا مراجعه شود به اظهارت دبیر شورای نگهبان قبل و بعد انتخابات تا بدانی ما فتنه گران چرا قبولش نداریم. (1967492) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۳۰:۵۵
و ایضا مواضع دکتر الهام وسخنرانی انتخاباتی ایشان بجای دکتر محمود! (1967984) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۰۵:۵۸
8 نفر از 12 عضو شورای نگهبان به نفع اقای احمدی نژاد سخنرانی کردن.... (1968683) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۲۰:۱۶
شورای نگهبان 12 عضو داشت که 7 نفرشان عضو ستاد یک نفر از کاندیداها بود 12 نفر از یک نفر حمایت کرده بودند و 2 نفر به نفع او در زمان تبلیغات سخنرانی کرده بودند این است شورای نگهبان ! (1968725) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۱۷:۴۵
مگه اصل بر بی طرفی شورای نگهبان نیست پس چرا حداد عادل برای احمدی نژاد سخنرانی تبلیغاتی می کرد برادر. این است بر بی طرفی؟ (1967554) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۳۹:۴۱
منظور علی آقا الهامه. (1968006) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۰۲:۰۵
احتمالا منظورتون غلامحسین الهام بوده ، چون آقای حداد عادل که عضو شورای نگهبان نیست. (1968566) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۳:۳۷:۱۱
با این اوصاف چرا میر حسین فتنه گر در انتخابات شرکت کرد ؟ (1969007) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۶:۲۰:۱۲
چون آدم دلسوزی بود و می دید باید هر کاری می تونه انجام بده. شما هم اگر انسان دلسوزی باشی، حتی اگر امیدی به عدالت نداشته باشی، تلاشت رو می کنی. (1969250) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۳۲:۰۳
با سلام :
از خواندن کامنت ها تعجب کردم 4 سال مداوم از همین سایت الف و بقیه تمامیت خواهان تا سیمای سراسر میلی هر روز توهین نا سزا و تهمت مانند رگبار بر معترضین ریخته شد ولی آمار کامنتها را ببینید مردم هم چنان بر اعتراض خود و محکوم کردن برخوردکنندگان مصرند!!!! و حصر را همه محکوم میکنند آیا درس میگیرند؟؟؟
با تشکر و به امید عدالتخانه ای که از مشروطیت تا کنون محقق نشد!!! (1967601) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۲۴:۵۰
تمامیت خواه شما بودید و امثال شما که به رای مردم در سال 88 احترام نگذاشتید اخوی (1968491) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۱۱:۰۱
خواست معترضین براندازی نظام جمهوری اسلامی بود این مردم هم اگه پیرو راه اونا هستند و بر رای خودشون مصرند خیلی شجاعند که با +دادن به کامنت ها نظرشون رو اعلام میکنن! شماها انقد ترسو بودین و انقد تو این راه حاضر نبودین جون بدین که اونوریا مجبور شدن با کشتن ندا آقاسلطان یه آدم معمولی با تک تیرانداز از سر پشت بوم برا راه سبزتون شهید " بسازند" ! یاد حرفای خنده داری مثل تظاهرات آرام در پیاده روها در25 بهمن میفتم! فعلا انقلابی که با خون هزاران شهید بیمه شده پابرجاست . به کوری چشم براندازان ترسو (1968587) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۰۲:۵۷:۳۲
در ضمن کتاب مزرعه حیوانات جورج اورول و همچنین شعر کتیبه اخوان ثالث رو بخون حتما. (1972012) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۲:۰۰:۳۰
درود به شرفت می خواستم این کامنت را بنوسیم ! گفتم یه سر بزنم تو کامنتهای دیگه ببینم بقیه چی میگن که کامنت تو را دیدم ای خدا کاش یکی بود تو این جعبه جادوی به اصطلاح ملی(صدا سیمای اقایان را می گم) حرف دل مارو هم میزدند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! من نمی دونم تعداد + هارو نمیبینن!!!!!!!!!!!!!1 خبر دارن ولی کوچه علی چپ می زنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1969752) (alef-15)
 
منتقد الف
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۴۳:۲۱
فکر کن چرا قبول نداشتند. (1967635) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۴۱:۱۶
چون به قصد فتنه وارد انتخابات شدند ... (1967819) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۰:۱۳
الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم (1967447) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۴۴:۳۹
آزادی تجمعات از حقوق ملت است که توسط قانون اساسی «اصل 27» به مردم داده شده. برای بدست آوردن این حق خون داده شده...
فقط در دو صورت حاکمیت اجازه دارد که با اجتماعات برخورد کند
1- اگر تجمعات مسلحانه شکل بگیرد
2- تجمع در راستای زیر سوال بردن مبانی دین اسلام باشد...
اصل 27 قانو اساسی جمهوري اسلامي ايران مقرر مي‌دارد: تشكيل اجتماعات و راهپيمايي ها، بدون حمل سلاح به شرط آنكه مخل بر مباني اسلام نباشد آزاد است.

هیچ قانون دیگری نمی تواند مخالف این اصل از قانون اساسی در کشور شکل بگیرد و معتبر نخواهد بود. تمامی قوانین مغایر با حقوق به رسمیت شناخته شده ی ملت در قانون اساسی بی اعتبار است و غیر قانونی...
اصلا قانون اساسی برای همین نوشته میشود که کسی خلاف آن قانون نتواند وضع کند....
مجوز گرفتن و مجوز دادن لطف و احترام بی موردی بوده که ملت به دولت گذاشتند و او را پر رو و پر توقع کرده است.... (1968770) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۲۱:۴۶
اگر حصر رو بردارن فکر کردی اینا میتونن بیان بیرون بگردن؟؟؟
مردم هم وا میستن نگاهشون میکنند...حصر هم بخاطره حفظ جان خود این اقایون (1967565) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۵۹:۱۵
از طرف خودت یه نفر نظر بده نه همه ! مسلما مردم وانمیستن نگاشون کنن تا یه عده اونا رو ترور کنن ! (1967694) (alef-13)
 
رحیم
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۳۹:۴۰
سلام بر همه ی عزیزان.
نمونه ی جواب مردم به فتنه گران، کتک خوردن کروبی تو نمایشگاه کتاب بود.
یادتونه که.......
البته اگه نفرمائید سازماندهی شده کتک خورد و کار یه عده ی خاصی بود که دستور داشتن بزننش!!!!!!!!! (1968861) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۸:۵۳:۵۲
اراذل و اوباش به ماشین روحانی هم حمله کردن ، به سخنرانی لاریجانی هم حمله کردن، شما خودت رو به خواب زدی (1969453) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۱۹:۱۷
شما بردار اونش با بقيه
راستي كلك نكنه مي خواي قانون شكني كني؟! (1967742) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۳۱:۱۴
خجالت بكش مردم مگه وحشين توهين چرا ميكني همچين فكري نكن چون در اشتباهي (1967987) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۴۰:۵۳
چه دلسوز!!! (1968011) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۲۰:۵۴
لطیفه قشنگی بود برادر موجب انبساط خاطر شد (1968355) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۴۴:۴۵
با این توجیه محکم ومنطقی شما ، خیلی ها باید از ترس برن تو سوراخ موش پنهان بشن! مثلا کسی که این مملکت را در این 8سال به این روز انداخت. (1968646) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۵۲:۳۰
احساس میکنم که این مطلب صرفا یک دماسنج جهت پایش افکار عمومی است . جناح راست افراطی از طریق اینگونه مطالب و بررسی بازخورد آن در افکار عمومی در صدد طراحی تاکتیکهای آینده است . و حجم عظیم واکنشهای مردم وحساسیت آنها نسبت به سرنوشت این سه عزیز فقط حساسیت کار را به آنها نشان میدهد و آنها را محتاط تر میکند. (1968655) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۵۱:۱۸
چرا رسایی که 2 سال پیش بعضی ها رو تهیج کرد به سفارت انگلیس حمله کردند و اشغال کرد حصر نمیشه؟ (1967662) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۵۳:۳۷
من خون برادر شهیدم را از کی بگیرم؟
برادرم به خاطر فتنه شهید شد
من از موسوی وکروبی نمی گذرم خدا ازشون نگذره
خدا لعنت کنه هرچی فتنه گره (1967670) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۲۷:۲۶
لطف کنید اسم برادرتون رو اینجا بزارید تا ازشون تجلیل کنیم (1967967) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۱۶:۵۷
شعار ها و خواسته های مردم را پس از پیروزی روحانی به یاد بیارید. (1968480) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۰۱:۲۱
اگه محکوم شدن شما نگذر
برادر دادگاه برای همینه دیگه (1968563) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۲۴:۲۱
ما هم از خون ندا ها و محسن ها و امیر ها و ...................................... نمیگذیریم (1968732) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۸:۲۳:۳۳
برادرت شهیدت کی بود ؟ ببخشید اسمش را بگو . روحش شاد. (1969401) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۰۸:۲۹
خیلی جالب است وقتی به تیکهای مثبتی که در زیر کامنتها گذاشته شده است دقت نماییم میبینیم که اکثریت قریب به اتفاق بازدیدکنندگان این سایت (با اینکه این سایت اصولگراست) با این شیوه حصر غیرقانونی مخالف هستند و از این اتفاقاتی که در این هشت سال بر سر مردم آمد بشدت ناراضی هستند. (1967924) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۲۹:۱۸
براین اساس که همون قوانین و ایین نامه های مجوز راهمپیمایی رو خود اقای موسوی بخش نامشو امضا کرده بود و متمم قانون هم اقای خاتمی امضا کرده بود و جالب این بود که قانونی رو که خودشون تصویب کرده بودن را گفتن قبول نداریم. همینطور که شما دوست عزیز این قانون رو که حصر در اختیارات شورای امنیت ملیست قبول دارد و کلا جامعه مدنی از دید دوستان هرچیزیست که به نفعشون باشه (1967975) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۵۶:۳۸
پسرجون احساساتی! متن رو هم می خوندی بد نبود ها! تازه می پرسی کداااااام قاضی! (1968072) (alef-13)
 
حسام
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۱۱:۳۶
بابا بدبخت خودش رو کشت که بگه شورای امنیت ملی! باز تو میگی کدوم قاضی و مدوم دادگاه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1968338) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۴۵:۵۸
شورای امنیت ملی. دادگاه در آینده خواهد بود. (1968419) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۵۵:۱۵
خیلی جالبه، لااقل متن رو بخونید بعد نظر بدید. اگه موافق نیستید یا اعتراضی دارید براساس متن انتقاد مستدل و عقلی داشته باشید. جناب موسوی و کروبی هم همین کارو کردن که این اتفاقا افتاد، چشم و گوششون رو روی همه کس و همه چیز بستن، نتیجه این شد که فقط صدای خودشون را شنیدن و گفتند مرغ یک پا داره!! (1968442) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۲۶:۱۲
البته حصر برای این دو نفر سران فتنه کم است بلکه باید در فرصت مقتضی محاکمه شده و به سزای اعمالشان برسند تا درس عبرت شود برای کسانی که با بی توجهی به منافع ملی و جامعه باعث بوجود آوردن بی قانونی ، هرج و مرج و کودتا علیه نظام اسلامی می شوند شود. (1968498) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۱۵:۱۷
به حکم شورای عالی امنیت ملی!

حصر مجازات اونها نیست که قاضی بخواهد!

البته باید گفت که شرایط بحرانی کشور گذشته و این دو نفر باید هرچه سریع تر محاکمه بشوند! (1968592) (alef-13)
 
شهرام/////////////////////
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۰۸:۱۷
نویسنده محترمه گله گلاب ,
چقدر با واژه سوفیست و سوفسطاییان آشنایی؟؟
خواهشمند ام پاسخ بفرمایید
با تشکر... ................................. امضاء: " سوفیستی مثل خودت" (1968816) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۱۲:۵۱
این احکام که تشریفات قانونی نمی خواد!شما دقت کن ببین حتی حرفهاوشعارهاشون هم با همدیگه منافات داره،از یک طرف نمایندگان مجلس!!!!!!!! خواهان مرگ فتنه گران هستند ،از طرف دیگرنویسنده محترم می گویند افرادی بیگناه کشته شدند! ما که می دونیم کجا چه خبره.شما تکلیفتونو با خودتون حداقل روشن کنید.
تا بیشتر از این رسوا نشدید این سه بزرگوار رو با کمال احترام آزاد کنید.
به هیچ کسی توهین نکردم ،پس نظر منو چاپ کنید لطفا (1968894) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۳:۴۷:۳۸
اتفاقا دقیقا مساله همین دو نفر هستند که نه تنها با قساوت تمام 3ساله توحصر هستند بلکه هرروز انگ ضد دین ، ضد اسلام ضد قران ، امریکایی و .................................. بهشون میزنند امکان دفاع هم که ندارند .("البته کسانی که این راه را انتخاب می کنند باید پای هزینه های آن نیز بایستند")
اینه عدل علی ؟!!!!!!!!!!!!!!!!! نویسنده فکر کرده شاخ غول شکسته با این استدلالش . (1969029) (alef-1)
 
امیر
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۸:۱۳:۲۲
دادگاه با حضور هیئت منصفه و البته پخش مستقیم از رسانه ملی!!! خیلی از مسائل را حل خواهد کرد.
البته مناظره مجدد موسوی و احمدی نژاد هم بسیار مفید خواهد بود. (1969380) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۵۷:۰۵
آخه چی بنویسم که منتشر کنی؟ هزار سالم بیای قصه ببافی مشکل حل نمیشه
افکار عمومی هم که دیدی بعد 4 سال که دیگه کارشما توهین نمونده بود به محمد خاتمی و امثالش نکرده باشی چه جوری به حسن روحانی رای داد
برادر جای قصه بافتن بیا حرف دلت رو بزن بگو ما میخواهیم تنها اصول گرایان حکومت کنند، هرچیزی را هم طوری تفسیر می کنیم که این گونه شود (1966850) (alef-10)
 
شهروند انقلالبي
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۵۰:۴۳
با سلام اتفا قا اصول گرايانه متعقد به قانون و تضارب ارا و نقد دلسوزان هستند و همواره از حقوق اقشار اسيب پذير دفاع جاناه كردند و همين نظر افراطي شما در يك سايت اصولگرا منتشر شده و در انتخابات به اراي مردم احترام و حتي به رقيب تبريك گفتند و هرگز دستور به كف خيابان ندادند و روزنامه و مجله اي را به خاطر انتقاد سازنده نبستند و لقب بيسواد نداند (1967019) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۴۵:۵۶
آقای عزیز بارها سخنان آقای روحانی را تحریف کردی "بیسواد" نه، "کم سواد". این لقب که از لقب اعتایی ابوزرت جناب شریعتمداری یعنی "جاسوس" که بهتره. (1968039) (alef-13)
 
پسر باحال
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۲۴:۰۰
اخه شهروند به اصطلاح انقلابی میخواستن به چی اعتراض کنن به خودشون (1968362) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۳۲:۵۷
عزیزم برگزار کننده خود اصولگراها بودند. به کی میخواستن شکایت کن؟ (1968622) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۲۶:۲۵
خودتم به چیزیهای که گفتی باور داری
نما شماها سعید عسکره (1968734) (alef-13)
 
بانو
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۰۳:۱۸:۴۵
آی كیو وزارت كشور احمدی نژاد مسوول شمارش ارا بود دلیلی هم برای تقلب نبود چون خودش كاندید نبود , حالا به كی باید اعتراض میشد (1972016) (alef-10)
 
ایمان
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۵۷:۴۶
خودت جواب خودتو دادی! ملت اومدن رای دادن ... درست خوندم دیگه، پس همیشه ملت رای میدن، درسته؟ یا اینکه شما هم مثل آقای هاشمی اعتقاد داری این بار ملت رای دادن ولی بارای قبل کسای دیگه!!!! (1967042) (alef-13)
 
کودک
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۱۹:۴۱
عجب پس اینطور
جسارتا شما با رئیس جمهور سابق نسبتی دارین
این شیوه استدلال غلط است عزیز :
این امریکایی ها سی ساله که ما رو تحریم کردخیلی چیزی خوفی نشداین تحریم های جدیدم خوب یه تحریم دیگه چیزی نمیشه نه نرخ ارز ۳ برابر میشه نه چیزی

خوب از اول انقلاب مثل هر کشوری بالاخره مواردی اختلاس بوده الانم که اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی هست پس ازاول اختلاس های ۳۰۰۰ میلیاردی بوده.
هر دو روش استدلالی زیر باطل اند (1968484) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۰۳:۳۷
البته از نوع پايداري (1967056) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۱۱:۵۰
افکار عمومی که منطبق با حقیقت و واقعیت نباشد, ارزشی ندارد. (1967092) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۱۹:۵۱
ملاك ارزش و واقعيت هم شما هستيد (1967746) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۱۲:۵۴
دیگه چی بیا بجای مردم فکر .تصمیم بگیرید. (1967937) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۰۱:۴۶
یعنی میتونید بنفع خودتون تفسیر و تغییر بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1968455) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۱۵:۳۲
از شما متشکرم که اینگونه با صبر ومتانت و ادب نظرتان را بیان کردید و از سایت الف هم بابت نمایش کامنت شما تشکر میکنم. ولی سوال همچنان باقیست که آیا فقط کروبی و موسوس مجرم هستند؟ آیا کسانی که با سوءمدیریت ، بی تدبیری و تخلفات متوالی و حمایتهای بی حد و حصر از یک جریان در جهت قبضه قدرت ، چشم بر روی تخلفات بی شمار احمدی نژاد بستند و یک مطالبه ساده را به یک بحران تمام عیار تبدیل کردند ، عادلانه وبی طرفانه مورد بازخواست خواهند گرفت؟ نتایج مدیریت احمدی نژاد امروزه بر همگان آشکار شده ، ولی سوال اینست که آیا حامیان تمام عیارش باید محاکمه شوند یا کسانی که این اوضاع را پیش بینی می کردند و به خاطر منافع ملی از جان خود گذشتند؟ (1967102) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۲۶:۲۸
یک مطالبه ساده؟! (1967963) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۲۵:۰۸
برعکس چون مسائل حل شد در همان شورا نگهبان و همان دولت دوره قبل مردم رای دادند یا انتخابات مجلس قبل . شما مصاحبه های محمد رضا خاتمی بخون می گه مردم می خواستند شرکت کنند ما هم وارد شدیم . کاندید اصلاح طلبان به گفته خودشون 7 درصد رای داشت . اگه ابرویی پیش مردم داشتند که همان را نگه می داشتند و به زور استعفایش نمی دادند. (1967135) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۲۶:۰۲
خاتمی اگه زورش میرسید از عارف حمایت میکرد تا مردم به عارف رای بدن! (1967137) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۴۵:۲۱
زور خاتمی همین بود که از عارف بخواهد به نفع روحانی کنار رود و کار درستی انجام داد و همین باعث پیروزی روحانی شد (1967834) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۲۷:۱۵
باحال اگه اصولگرا ها هم تمامیت خواه نبودن مثل خاتمی و عارف عمل میکردن این از هوش و زکاوت خاتمی و عارف بود (1968373) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۰۱:۱۴:۰۳
پس شما معتغديد زورش نمي رسيد ولي عزيز من خاتمي نياز به زور ندارد، همين كه چهار سال مدام شب و روز گفتيد فتنه و دوباره حتي خودتان قانع نشديد كافي هست (1970016) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۲۶:۵۴
چجوری به حسن روحانی رأی دادن؟ منظورت 50+5/. درصده؟ اگه حرفت درست بود باید عارف در نظرسنجی ها پیش می افتاد نه روحانی. چون عارف به خاتمی نزدیکتر بود (1967142) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۲۹:۵۶
توی هیچ نظر سنجی روحانی اول نبود و قالیباق با روحانی میرفت دور دوم
پس به نظر سنجی اعتنا نکن (1968741) (alef-13)
 
آرش
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۱:۴۷:۵۹
تو نظرسنجی همین وب سایت الف که یک ماه قبل از انتخابات مرتب می خوندمش روحانی سوم بود و قالیباف و جلیلی اول بودند توی وب سایت رجا نیوز روحانی و عارف چهارو و پنجم بودند.... عزیزم هرکی برای خودش نظرسنجی راه می انداخت... آخرش هم به خاتمی و هاشمی و روحانی رای دادند.. (1970579) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۰:۰۷
بله نصف بعلاوه یک رای آوردن الان ادعا رای میلیونیشونم میشه!! (1967344) (alef-13)
 
آریا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۴۹:۲۷
همین اندازه رای هم همفکرهای شما نیاوردن البته تنها چیزی که شماها دارین رو هستش. از نظر من موسوی آدم قابل احترامیه هزار بار دیگه هم کاندیدا بشه بهش رای میدم (1967445) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۲۹:۰۲
شجاعت متاع گرانبهایی که اکنون کم است!!!و آفرین (1967784) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۴۰:۳۶
7 درصدی ها...از عارف 7 درصدی شروع کنید... (1968009) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۴:۱۳
شما که نصف منهای یک رای اوردی در اقلیتی ، پس طبق اصل دموکراسی باید به تصمیمات نصف بعلاوه یک احترام بگذاری.
ضمنا اگه رای روحانی میلیونی نبوده پس رای جلیلی و قالیباف و حداد و ... روی هم هزاری هم نبوده !!! (1967470) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۷:۳۶
با دادار و دودور 10% رای آوردید طلب هم دارید؟ (1967490) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۰۳:۵۸
این نصف بعلاوه یک یعنی 18 میلیون حدودا 4 برابر 4 میلیون رای جلیلی است . حرف این جاست که نظری که 4 میلیون طرفدار داره می خواهد حرفش را بر نظری که 18 میلیون طرفدار داره غالب کنه . (1967508) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۲۸:۵۱
احمدی نژاد دور اول سال 84 فقط 6 میلیون رای داشت یادت هست داداش ؟ (1967589) (alef-13)
 
معلم
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۱۳:۴۷
البته 30 درصد مردم رای ندادن و بلا شک بیشتر آنها جز معترضین بودن که نا امید و سرخورده از انتخابات بودن (1967726) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۳۵:۰۶
ببخشید مگه معجزه هزاره سوم در سال 84 در دور اول چند درصد رای آورد؟ (1967995) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۰۳:۵۱
50 +0/5 سالم خییییییییییییییلی بهتره از 100 درصد با ...... (1968459) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۰۴:۱۱
يعني اين نصف بعلاوه يك، هيجده ميليون نبود؟!
و بيشتر از راي همه هفت نفر ديگر؟!
هفت نفري كه در مجموع و با هم از اين مقدار كمتر اوردند
و نامزد مورد نظر شما هر يك از انان كه بوده باشد، بيش از يك پنجم راي روحاني را نداشته
اگر شما اين نصف بعلاوه يك راداشتيد هم همينطور كه امروز تفسير مي كنيد، ان را بي ارزش مي دانستيد يا خدا را بنده نبوديد؟! (1968680) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۶:۴۱
افکار عمومی با شرکت در انتخابات تأیید کرد که تقلب نشده است.
همینکه بدانیم خاتمی، کروبی و موسوی و اذنابشان (یعنی بی بی سی و وی او ای) دروغگو و غیرقابل اعتماد هستند، بس است.
حکومت هم مال شما، ما نخواستیم. (1967371) (alef-13)
 
امیر حسین سلطان/تهران
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۵۳:۴۱
انصاف و مروت هم خوب چیزی است! حالا دیگر بی بی سی و ... اذناب نامبردگان شده اند؟! شما اصلا می فهمید که چه می گویید؟! و سایت " الف " هم از باب احترام به اصل آزادی بیان حاضر شده است این چنین موهومات و مطالب ناصواب و مضحک را بر روی سایتش بیاورد!!شما هر چه دوست دارید هر که را خوش ندارید دروغگو و غیر قابل اعتماد بدانید اما بحمدالله انتخابات 24 خرداد باید حسابی آب پاکی را روی دست شما و همفکران شما ریخته باشد که متاسفانه هنوز هم متوجه پاره ای واقعیات جامعه و محیط پیرامون خودتان نشده اید. واقعا برای شما و برای خودم به عنوان یک هموطن شما که خواننده این تراوشات ذهنی موهوم هستم بسیار متاسفم.والسلام. (1967671) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۴:۴۲:۰۰
مشکل از کم سوادی نیست. از بی سوادیه (1968955) (alef-1)
 
احمدی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۸:۳۵
4 سال پیش می گفتند نظام تقلب کرده ولی الان چگونه می گویند نظام تقلب نکرده و کاندیدای ما رای اورده . (1967376) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۴:۱۹
عزیز ده پانزده سال قبل نمیتونستی هاشمی را رد صلاحیت کنی هشت نه سال قبل نمیتوانستی خاتمی را رد صلاحیت کن، چهار پنج سال قبل نمیتونستی .... را رد صلاحیت کنی ولی الان چی. دیگه چه احتیاجی به کارای دیگه (1967472) (alef-13)
 
زینب
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۲۴:۳۳
این قشر انتخابات را به شرط چاقو می خواهند!خدا می خواست که با تفاوت پایین انتخابات امسال به دور دوم نرود وگرنه باز هم تهمت تقلب زده می شد. (1967575) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۱۱:۱۴
اون وقت شما رسولی از طرف خدا هستید که فهمیدید تصمیم خدا چیست؟ قبلا به ملت و شهدا حرف می زدید و الان بجای خدا!!!! (1967723) (alef-13)
 
زینب
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۴۱:۲۲
شما هر جور راحتی فکر کن!خداوکیلیش اگه دور دوم میرفت نمی گفتین تقلب شد؟
انقلاب با خواست خدا صورت گرفت و خداوند هم خود حافظ آن است! (1968530) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۶:۱۳:۱۱
آخه شماها میگفتید احمدی نژادرا هم امامزمان تایید کرده یادتان که هست ؟ (1968985) (alef-1)
 
منتقد الف
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۲۷:۰۸
این انتخابات را با آن انتخابات به هم ربط ندهید.این گونه تحلیل ها بیشتر از آنکه انتخابات گذشته را مبرا نماید متاسفانه آن را زیر سئوال می برد. با منطق و مستند در دفاع از هر انتخاباتی باید سخن گفت. (1967584) (alef-13)
 
زینب
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۳۲:۳۰
حال که خودشان هم اقرار داشته اند که تقلبی در کار نبوده،بلکه تدلیس سیستماتیک بوده!!!!!!!!!!
انقلاب را به لبه پرتگاه بردند برای احساس وظیفه و حفظ انقلاب ؟!!
واقعا نظام حداکثر رافت و سعه صدر خود را در برابر فتنه گران نشان داد. (1967603) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۱۲:۳۹
تدلیس سیستماتیک که بدتر از تقلبه! (1968339) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۱۱:۱۴
اگه باز داده بودنش دست شما حالا یا شهید شده بودیم یا به اسارت در اومده بودیم (1968471) (alef-13)
 
هوبان
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۰۵:۲۴
شاید چون چهار سال پیش کرد و امسال نکرد
والله اعلم (1968808) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۴:۵۷
مشکل چی حل نمیشه؟ مشکل توهم تقلب در انتخابات در ذهن مردم پایتخت بود که به نظر میرسد که حل شده است.
اگر دنبال مقصر وقایع سال 88 میگردی، مقصر ایران و ایرانی است که هنوز گامهای اولیه در مردم سالاری را برمیدارد. فکر کن بجای موسوی، من یا تو یا هر ایرانی دیگر بود، احتمالا بیش از 20 درصد ما ایرانیان همان اشتباه را میکردم.
همانطور که هنگام رانندگی یا تصادف برخوردمان خیلی منطقی نیست. این ما را تبرئه نمیکند، بلکه وادار میکند بیشتر مواظب باشیم. هممون از بیسواد، تا کم سواد، تا پرسواد. (1967394) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۱۶:۳۶
من از مرز ایران کامنت میزارم. مشکلم با انتخابات 88 حل نشده و نخواهد شد. خوب نسبت توهم به مردم میدی ولی دریغ از اینکه رای مردم برای امثال شما پایداری ها مشروعیتی داشته باشه. خودتون هم شرم ندارید و اعلام می کنید. تریبئن ها هم در اختیار شماست.. دریغ از یه جو منطق!!! (1968346) (alef-1)
 
دعا گوی سید علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۰۹:۴۰
من فکر میکنم میزان رای دو طرف از همین میزان نظرات مثبت روی نوشته ها قابل فهم باشه .
البته اگر بیطرفانه بخواهیم قضاوت کنیم و به اصول دموکراسی پایبند باشیم ، والا آدمی که خودش رو به خواب زده نمیتوان بیدار کرد .
واقعا نمیدونم چرا عده ای با وجود اشراف بر نظرات اکثریت مردم کشور که اتفاقا همیشه ثابت کرده اند که خرد جمعی بی نظیری دارند ، باز هم در خلاف جهت خواست مردم فکر و حرکت میکنند
در صورتیکه اگر همگی به خرد جمعی احترام بگذاریم ، چنان انسجام و قدرت خواهیم داشت که هیچ ابرقدرتی جرات گزافه گویی در برابر این مردم نخواهد داشت و در اینصورت منافع ملی کشور عرصه مزاحمت مگس های اطرافمان نخواهد بود
فقط کافیست کسانی که در این همنوایی ملی انتخابات اخیر ،پارازیت می‌فرستند خاموش شده و به نوای خوش حاصل از دولت برآمده از رای مردم گوش فرا داده و همنوای نتانیاهو و شیوخ فسقلی منطقه و کاسبان مشتاق جنگ و تحریم در آمریکا و تکفیری های حیوان صفت و... نشوند
موضوع خیلی واضح و روشن است و فقط ذهن های عاری از تفکر و یا کاسبان تحریم داخلی از فهم آن عاجزند .
یا علی (1968693) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۵:۳۹
البته نیروی خاتمی عارف بود که به خاطر عدم مقبولیت و رای 7 درصدی توسط خود خاتمی کنار زده شد... (1967396) (alef-13)
 
محمد علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۳۱:۳۳
میشه بفرمایید رای جلیلی با این همه غوغا سالاری چند درصدی بود؟؟؟ (1967790) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۳۹:۳۱
از عارف و معین که حامی آنها خاتمی بود ، قطعا بیشتر رای اورد ، ضمن اینکه قالیباف و رضایی هم اصولی هستند ... (1968157) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۳۱:۰۱
لطف می کنید بگید این 7 درصد رو از کجاتون میارید (1967986) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۲۰:۱۶
عارف اگه میموند که بیشتر رای میاورد..
روحانی هم رای اصلاحات پشتشه. شما هم با کلی دادار دودور 4 میلیون رای آوردین. مراجعه کنید به نظرسنجیهای معتبرتون قبل از انتخابات 92. یا قالیباف اول بود یا جلیلی!!!
حنای شما دیگه رنگی نداره.. بعید می دونم الان حتی محبوبیتتون قدر نصف اون 4 میلیون باشه.. تریبون هاتون هم که ازتون بگیریم به امید خدا از سپهر سیاست ایران زمین محو خواهید شد.. آمین (1968352) (alef-1)
 
صادق
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۳۸:۵۴
الان یعنی خیال کردی که داری اختلاف میندازی؟ (1968635) (alef-13)
 
دکترای حقوق خصوصی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۸:۴۶
1 - در قوانین تما م کشورها قانون موجود باید رعایت شود حتی قانون ناقص و یا به ضرر افراد باشد لذا چون مجوز نگرفتن نمی توانند بگویند چون مجوز نمی دهند پس ما می اییم و درگیر هم می شویم 2 - من 55 سال سن دارم یادم هست در زمان همین میر حسین موسوی جبهه ملی ها می خواستن تجمع ارامی داشته باشند همین میر حسین مجوز ندادند 3 - در زمان هاشمی هم تحکیم وحدت مجوز می خواستند و ندادند 4 - و در زمان خاتمی هم در سال 1378 خود دولت خاتمی مجوز نداد و دکتر روحانی ریس شورای عالی امنیت ملی بود و معترضین را عده ای عامل بیگانه خطاب کرد حالا اینها را فراموش کرده اند اینها در روزنامه های ان زمانه ثبت است . (1967407) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۹:۰۶
مگگه کسی میگه کار اونها خوب بود؟ خوب الان هم همون داستانه. (1967495) (alef-13)
 
دانشجوی دکترای حقوق خصوصی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۳۴:۵۹
دوست عزیز
از نوشته حضرتعالی افسوس خوردم که چرا باید دکترای رشته حقوق در موضوع مرتبط با حقوق (هر چند حقوق عمومی) این مقدار خام و اشتباه صحبت کند.
اولا قوانین عادی و آیین نامه ها صرفاً می توانند تبیین گر قانون اساسی باشند و به اصطلاح شأن تقیید قانون اساسی را ندارند و چون تققید حکم مطلق قانون اساسی به مجوز گرفتن تقیید حکم مطلق است نه تبیین آن، اساسا اعتباری ندارد
ثانیا آیا شورای امنیت ملی صلاحیت صدور حکم سالب یا محدود کننده آزادی افراد را دارد؟ مطابق کدام قانون؟ در صورت صلاحیت داشتن اصل قانونی بودن مجازات ها که هم در قانون اساسی و هم در قانون مجازات اسلامی پذیرفته شده است نقض نمی شود؟ (1967610) (alef-13)
 
دانشجوی دکترای حقوق خصوصی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۲۹:۳۳
با عرض معذرت غلط تایپی متن بالا را اصلاح میکنم:
«چون تقیید حکم مطلق قانون اساسی به قید «مجوز گرفتن»، تقیید حکم مطلق است نه تبیین آن، لذا حکم مزبور (یعنی حکم قانون عادی و آیین نامه و نظامنامه های دولتی) اعتباری ندارد» (1968618) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۵۱:۰۸
آیا قراره ذهن مردم در 20 سال و 10 سال پیش بمونه ؟ آقای دکتر عزیز جوامع و آدمهای اون رو به پیشرفتند نه پسرفت، چرا انتظار دارید این آدمها اگر در سالیان پیش مواضع اشتباهی داشتند الان هم همون مواضع رو داشته باشن؟ اتفاقا اینهایی که نامبردید برای همین بین مردم انقدر محبوب شدند،چون ذهنشون مانند خیلیها ساکن نیست و روبه اصلاج خودشون بودند روز به روز ،
گویا شما طرفدار پسرفت و عقب گرد با سرعت زیاد هستید (1967859) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۲۳:۳۰
حتما سهمیه گرفتی که اینطور کم سوادی!
تو اون حقوقی که که خوندی نگفته وقتی عده ای میان میریزن کوی دانشگاه باید در برابر قانون جواب بدن؟؟ (1968361) (alef-1)
 
نورالدین
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۴۴:۰۵
آقایا خانم محترم قطعا دکتر که هیچ درحد دیپلم هم از قانون بی اطلاع هستی چون اصل قضیه در خصوص حصر اینه که اصولا این حصر طبق قانون اساسی وسایر وقوانین منطبق با قانون نیست یعنی سلب آزادی اشخاص بدون حکم محکمه صالح قانونی نمی باشد (1968766) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۰۷:۴۷
ااااااااایییییی
اری اینچنین بود برادر (1968814) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۰۷:۵۶
دورود بر شما علی اقا این بحثها بی فایده اس مسئله چیز دیگه ایه وگرنه که الان دیگه این بنده خدا ها خطری ندارن برای حکومت چون نظرشون برای اداره کشور فرق چندانی با دکتر روحانی نداره (1967521) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۳۱:۴۴
خداییش نمی فهمی یا خودتو به نفهمی میزنی؟ (1967597) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۵۸:۴۵
دادن سیب زمینی رایگان هنگام انتخابات کدام ماده قانون است؟ (1966855) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۱۴:۰۴
اعلام نتیجه ی انتخابات قبل از اتمام رای گیری بر اساس کدام ماده بود؟ ریختن در خیابان ها بدون مجوز چه؟ (1966898) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۲۰:۱۴
نفری یه میلیون به هر بچه...سهام عدالت چند روز قبل از انتخابات...طرفداری دبیر شورای نگهبان و سخنگوی آن از شخص خاص...ندادن فرصت به هاشمی برای پاسخ به اتهامات...
کلا یه در خواست دارم یه مجوز بدید ما اقلیت اندک تو بیابونای قم یه تظاهرات برگزار کنیم اونوقت ما رو سر شماری کنید!ببینید این اندک چند نفرن (1967120) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۲:۱۲
ماده سد ویک ام از قانون هر چی دلم خواست میکنم تا بتونم هر کاری خواستم بکنم. مصوبه رئیس جمهوری قبل. (1967230) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۸:۵۳
واقعا منصفانه قضاوت کنید برای خدا اگر راست می گویید 17 بیانه ای که از سوی اقای موسوی منشر شد را الان پخش کنید ببینید ایشان ضد انقلاب بود یا انقلابی .حتی راهپیمایی میلیونی 25 خرداد را ایشان لغو کرد ولی مردم امدند.چرا فقط یک طرفه به قاضی می روید .برای خوشایند چه کسی اخرت خوود را می فروشید .وقتی درست قضاوت نکنید ما دشمن شما می شویم ولی منطق داریم در فضای ازاد اجازه گفتگو بدهید .صد سال هم حصر باشند .نسل جوان دل چرکین خواهد بود .ولی خاتمه دهید ورها کنید ما هم رها می کنیم (1967261) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۱۲:۴۰
خوندم، ضدانقلاب نبود. شورشی بود یا ایده های سوسیالیستی که در دوران چه گوارا و کاسترو زندگی میکرد، نه در دوران بیل گیتس و فیس بوک. (1967536) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۲۶:۳۸
کم سوادی 10 بار از روش بنویس! (1968371) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۳۰:۰۰
احسنت آفرین همیشه زنده باشید. (1967594) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۳۴:۵۴
ما هم جز نسل جوانیم. رای ما رو مسخره کردن و به خاطر سیب زمینی دونستن توهین نیست؟ اگر خدایی وجود داشته باشه موسوی در آتش اون می سوزه. (1967609) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۰۵:۵۴
از خودت پرسیدی چرا تعدا د موافقای شما اینقدر کمه؟ (1968325) (alef-1)
 
سورنا
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۳:۱۸:۱۱
قربان ادبت قربان معرفتت کاش مسئولان این نظام هم قدری یاد میگرفتن از شما جوونا سعه صدر رو.افتخار میکنم به امثال شما. (1970872) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۱۹:۳۰
ما آخر نفهمیدیم تقلب شده تو انتخابات یا بخاطر سیب زمینی مفتی دادن این همه اتفاق افتاد؟ (1967343) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۳۳:۱۵
شما و امثال شمایید که به خاطر سیب زمینی رای میدید. به روحانی رای دادید واسه سبد کالا!! (1967605) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۱۱:۲۸
البته مایی که رای دادیم سبد کالامون رو بعد از نزدیک شش ماه از انتخابات گرفتیم ... نه چند روز مانده به انتخابات...
شما که فکر میکنی ما عالم غیبیم چرا نمیکشی کنار لااقل ما با علم غیبمون یه کار مثبت بکنیم؟؟؟ (1968892) (alef-13)
 
omid
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۵۹:۲۵
خیلی از این راهپیمایی های خود جوش که اتفاقا کسی هم کاری بکارشان ندارند مجوز ندارند و طبق آیین نامه عمل نشده چرا با انها برخورد نمی شود؟ (1966858) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۴۵:۰۶
میتونی تازه سفارت کشورهای دیگه رو هم اشغال کنی وبزنی وبشکنی پلیس هم ازت حفاظت میکنه (1966993) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۱۶:۲۰
چون خودی و در راه حمایت از افکار خودی ها برگذار میشوند ، به همین راحتی! (1967106) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۴۰:۰۰
در واقع خودت هم می گی هرکی با شما همفکر باشه خودی هست (1968007) (alef-13)
 
نوید
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۲۹:۲۹
چون اونها حول محور این موضوعات راهپیمایی می کنند:

- اعتراض به نحوه پوشش و حجاب بانوان
- اعتراض به سیاست های انگلیس و استکبار و کلا وجود سفارت انگلیس در ایران
- اعتراض به برگزاری کنسرت فلان خواننده یا اکران فلان فیلم
و امثالهم...

و در این حالات ذکر شده نه نیروی انتظامی و نه هیچ احد الناس دیگه ای کاری به کار این برادر و خواهر ها نداره...

الف اگر شرف داری منتشر کن! (1967150) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۵۸:۴۴
نوید جان ماده قانونی "ذکر" شده را بیان کن. (1968077) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۹:۴۴
خود جوش و خود ارزشي پندار صحيح تر است (1967189) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۲:۵۰
ببخشید یادشون نبود باشما باید هماهنگ بشن! (1967352) (alef-13)
 
آریا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۱:۱۹
بحث هماهنگ کردن نیست علی آقا اگر راهپیمایی بدون مجوز مورد داره جاهایه دیگه هم مورد داره . موقعیکه راهپیمایی در جهت امیال شماهاست میشه راهپیمایی خودجوش جاهای دیگه میشه فتنه؟ اینه عدالتتون دیگه (1967455) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۴۱:۴۲
اون چه راهپیمایی که ده ها بسیجی رو به شهادت می رسونن ؟ (1968160) (alef-13)
 
میثم
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۳۳:۳۰
اولا بگم که من خودم در راهپیمایی 25 خرداد شرکت کردم . بعد میگم که انصاف داشته باشید اون راهپیمایی ها اصلا هزینه ها و خشونت های راهپیمایی های موسوی در سال 88 رو ندارند که بخوان باهاشون مثل اونها رفتار کنند. ما قرار بود راهپیمایی مسالمت آمیز کنیم نه تخریب و جوگیری و شعار علیه نظام و ضرب و شتم هر کی ریش داره . آره برادر انصاف خوب متاعی است (1968511) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۵۹:۴۹
البته سه نفر در حصر هستنند.خانم دکتر زهرا رهنورد را از قلم انداخته اید!!!!!!!! (1966860) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۴:۱۷
در مورد مطلب بالا.
در اون زمان کشور فقط توسط یک جناح اداره می شد صدای مخالف و منتقد اگرم شنیده می شد از خود جناح اصولگرا بود و بلخره نظر و دیدگاه بخشی از جامعه که طرفدار اصولگرا ها هستند رو می رسوند نه دیدگاه و نظرات طرفداران اصلاح طلب ها رو. نه نماینده ای در مجلس داشتیم و نه تو تلویزیون برنامه ای داشتیم نه روزنامه هامون توان نوشتند نظرات ما رو داشتند. در اون شرایط بخشی از جامعه صداش شنیده نمی شد یعنی کشور توسط یک دیدگاه اداره می شد. اصلا طرح خودشون بود که کشور رو یک جناحی کنند. این شرایط رو خودتون ایجاد کردید نمی شه بگید نه همه چی عالی بود یهو مردم اعتراض الکی کردند.
اگر مطلب بالا توهین, افترا, تهمت و نیش نیست نوشته من هم هیچ کدوم از این موراد نیست خواهش می کنم چاپ کنید. (1967240) (alef-13)
 
رضا-اصفهان
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۴:۰۵
آره اون قرآن پژوه رو میگین که معنیه "الفتنه اشد من القتل " رو برامون خوب تفسیر کرد! (1967358) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۰۱:۳۲
یکی از پرنظرترین و البته غیر قابل انتشار ترین مطالب سایت خواهد بود
خیلی حرفها هست که نمیشه نوشت و اگه نوشته بشه شما نمیتونید منتشر کنید
باید تابوها شکسته بشه
همه ی تابوها البته!!
باید خیلی ها محاکمه بشن !! از هردو طرف...

محکوم شدن چون مجوز نداشتن!! چرا ؟؟ چون اصولا قرار نبود مجوزی داده بشه!! چرا ؟؟
جواب ؟؟

نه توو این مورد بلکه تو اکثر موارد از اینترنت و فیلتر و قوانین مالی و تجاری تا قوانین ساخت و ساز تا مسائل بانکی و فعالیتهای اجتماعی و شادی های دسته جمعیو خیلی مسائل برحق ه دیگه چون راه حل قانونی نداریم ویا اگه داریم اجرا نمیشه بالاجبار مردم به راههای غیرقانونی روی میارن!! خیلی از دسترسی ها توو اینترنت محدوده همه از فیلترشکن استفاده میکنن!! بانکها وام نمیدن مردم مجبورم ربا بگیرن
تجارت هزارتا پیچ و خم داره یا قاچاق زیاد میشه یا بیرون رفتن پول و.... (1966866) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۰۸:۳۳
واقعا بعضیا یا ... یا بقیه را .... فرض می کنند یه جوری می گن مقصرند چون مجوز برای اعتراضشون نگرفتند که انگار اگر درخواست مجوز می کردند با پیک براشون می فرستادن (1967076) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۰:۲۶
سوال نویسنده واضح است: موسوی می‌خواست انقلاب کند؟ یا می‌خواست از طریق گفتمان درونی اصلاحات انجام بدهد؟

اگر مورد دوم را در نظر بگیریم پاسخ این است: وقتی مجوزی داده نمی‌شود راهپیمایی در کار نخواهد بود. وقتی در عمل خلاف این انجام می‌شود پاسخ روشن است. (1967154) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۲۴:۳۷
در باز است ، باز پرنده است ، پس در پرنده است (1967765) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۱۷:۲۸
خیر اینگونه نیست!
در باز است . باز پرنده است . باز هم همان آش و همان کاسه صحیح تر است!
عزیزم این دوستمون میگه وقتی مجوز نمیدین پس نمیشه ازتون مجوز گرفت پس همون طور که سال 57 نافرمانی اجتماعی کار درستی بود سال 88 هم نافرمانی اجتماعی درسته...
حالا اگه به مذاقتون خوش نمیاد میشه اسمشو گذاشت دیکتاتوری...
الف می صرفه منتشر کنی؟؟؟ (1968895) (alef-13)
 
کارشناس ارشد حقوق
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۰۲:۲۶
متأسفانه نویسنده محترم به هیچ وجه سواد حقوقی ندارند و صرفا از حب و بغض سیاسی این مطلب را نوشته اند. مثلا چنان به اجتماعات تاخته اند که فراموش کرده اند اعتراضات پس از انتخابات 88 در وهله اول کاملاً خودجوش و مردمی بود و اگر حق اعتراض مورد نظر ق.ا این مورد را شامل نمی شود پس دیگر چه اجتماعی مورد حمایت آن است؟ آیا منظور ق.ا از اجتماعات فقط راهپیمایی هایی نظیر 22 بهمن و روز قدس است؟ با کمترین سواد حقوقی قابل فهم است حمایت قانونگذار اساسی از اجتماعات اعتراضی است چرا که راهپیمایی های حکومتی اصلاً نیاز به حمایت ندارند. بنابراین اگر بحث قانون شکنی ست باید پای آن ها که مردم را از بدیهی ترین حق شناسایی شده در قانون اساسی و یک نظام جمهوری ممانعت کردند وسط کشید. نمی توان هر اعتراضی را که مقابل نظام است ضد مبانی اسلام دانست چه آن که اکثریت مطلق شرکت کنندگان در اعتراضات88 کاملاً به اسلام و مبانی آن پایبند بودند. در مورد حصر هم نویسنده با ارجاع خنده دار به اسناد حقوق بشری و تصمیم شورای امنیت سعی در تطهیر اقدام غیر قانونی حصر دارد در اینجا دو نکته را به نویسنده متذکر می شوم: اولا: آیا شما تمامی بندهای اسناد حقوق بشری را قبول دارید و به آن پایبندید؟ و با کدام تحلیل امنیت را بر تمامی حقوق انسانی ارجح کرده اید؟!! چرا به دروغ و از زبان اسناد حقوق بشری حقوق اولیه انسانی را فدای امنیت ملی می کنید؟ آیا در اعلامیه حقوق بشر در مواد 7،8،9،10 که در مورد حق انسان به دسترسی به دادگاه صالح و دفاع از خود است استثنائی ذکر شده؟ در هیچ کدام از اسناد بین المللی این طور نیست.
ثانیا: آیا نویسنده اصل 32 قانون اساسی را فراموش کرده یا اینکه به سبب پیدا کردن راهی برای محکوم کردن آن دو نفر شورای امنیت را بالاتر از قانون اساسی می داند؟
سایت الف! این نظر بنده حاوی هیچ نوع توهین افترا و.... نیست و تمامی مقررات شما برای انتشار آن رعایت شده بنابراین در صورت عدم انتشار عدم عدالت و راستگویی آن سایت ثابت است. (1966869) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۱۶:۵۶
بسیار متین فرمودید. بد نیست بیفزایید که :
لزوم دریافت مجوز برای راهپیمایی بدون سلاح خلاف قانون اساسی است مگر اینکه تفسیرمان این باشد که مجوز به معنای دریافت حمایت نیروهای انتظامی است و نه اجازه تجمع . (1966909) (alef-13)
 
شهروند انقلابي
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۳۸:۲۹
با سلام كارشناس ارشد برات متاسفم كه اصول اوليه را نميداني ايا وقتي امام خامنه اي ولي الامر المسلمين در خطبه نماز جمعه ان بيانات را فرمودند و بصيرت و پيگيري مسايل از قانون و خطر دشمنان قسم خورده ملت را فرمدند اتمام حجت چه از نظر شرعي و قانوني نبود و حتي با رافت اسلامي ودلسوزانه انها را ياران انقلاب ناميدند كه از صف انقلاب خارج نشودند دليل و برهان نبود ولي افسوس و صد افسوس كه نفس خودخواهي و بزرگ بيني انها را كور وبه لجاحت خود ادامه و ضررهاي جاني ومالي زدند و امروز بايد در دادگاه علني از خودشان دفاع كنند ودر پيشگاه دادگاه اللهي و شهدا شرمنده و نادم باشند ايا ارزش ان را داشت؟بهر حال در توبه باتز است و ميتواند توبه كنند اگر نفس اماره به انها اجازه دهد و به اغوش ملت بازگردند (1966969) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۰۹:۰۴
شهروند عزیز این موارد ربطی به بیانات منطبق بر قانون کارشناس ارشد حقوق ندارد. اگه نقدی داری با منطق برخورد کن (1968101) (alef-13)
 
رهنانی
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۷:۲۲:۰۹
شهروند انقلابی یک مقداری معقول بیندیش
در نظام اسلامی رهبر و حاکم اسلامی فوق قانون نمی باشد چنانچه حضرت علی اینچنین بود و از طرفی چنانچه وظایف رهبری در قانون مشخص شده نظارت بر او نیز در قانون تصریح شده پس هر جریانی و حادثه ای و اتفاقی ولو خیلی مهم باشد را نمی توان به رهبری استناد داد تا ایشان حل و ففصل کند
مولا علی هم با داشتن مقام عصمت به دادگاه میرفت و به نظر قاضی احترام میگذاشت و تبعیت میکرد
یک مقدار تامل کنید فکر کنم باید برای خودتون متاسف شوید اگر نشدید من برای شما متاسفم (1971388) (alef-6)
 
وحید
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۴۹:۰۸
بله سوال دقیقاً همینجاست که اگر مجریان قانون اساسی به هر نیتی اصولی از قانون را معطل کنند باید گفت چون این اصول بعداً تبصره و ... خورده اند و آیین نامه هایی برای اجرای آن وجود دارد پس اگر کسی آن چه در قانون اساسی حق شمرده شده را انجام داد ولی چون مجوز داده نشده و قانون اساسی معطل شده است سزاوار حصر است؟
نویسنده ی مقاله اصلاً به این نکته توجه نمی کند که آیین نامه ها برای تسهیل اجرای قانون اساسی نوشته شده اند و اگر جایی مثل سال 88 قانون اساسی کشور و قوانین مصوب مجلس روبروی هم ایستادند (به این معنا که مجری به دلایلی قانون مصوب مجلس را معطل گذاشته)، برای قضاوت قانون اساسی ملاک خواهد بود و تنها کسی که مستحق مجازات است مجریان قانون هستند که به وظایف خود عمل نمی کنند و الا اصل 27 قانون اساسی خیلی واضح و روشن است و بر هر قانونی مقدم است... (1967011) (alef-1)
 
بیکار
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۱۱:۱۹
متن شما سراسر مغالطه است.
شما بخوبی میدانید که قانون اساسی را قوانین عادی تفسیر میکنند و همچنین مرجع اجراکننده و مفسر قوانین متناسب با هر قانون مشخص است, بنابراین, برداشت شما از قانون اساسی و ... برای خود شما محترم است؛ اما در برقرای نظم اجتماع به مرجع صلاحیت دار مراجعه کرد.
البته این مرجع صلاحیتدار ممکن است اشتباه کند یا غرض داشته باشد, اما این مسئله توجیه بی قانونی شما نیست. (1967086) (alef-13)
 
saeed
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۳۶:۱۸
جوابت رو از مثبتهایی که بهت دادن بگیر (1967806) (alef-13)
 
کارشناس ارشد حقوق
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۰۱:۳۰
البته قانون اساسی را قوانین عادی تفسیر نمی کنند بلکه تفصیل آن با قانون عادی است. لذا هر قانونی که مخالف قانون اساسی باشد نیز باطل است. اگر قرار باشد هر جا که به نفع نظام حاکمه است، اصول قانون اساسی را تفسیر به رای کرد و حقوق مردم را به فراموشی سپرد که دیگر آن قانون اساسی ارزشی ندارد. مرجع صلاحیتدار برای تفسیر همان شورای نگهبان است و اصولی را که نیاز به تفسیر دارند تفسیر کرده است اما مثلا در باره اصل 27 ( اجتماعات) و 32 هیچ تفسیری از آن مرجع وجود ندارد و این خود برهانی است بر روشن بودن مطلب و حق قطعی مردم در این دو مورد. (1967894) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۵:۰۷
پاسخ درخور و مناسبی بود. (1967173) (alef-13)
 
H@mid
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۷:۴۴
آفرین (1967208) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۱:۲۷
احسنت به این حقوقدان ! (1967224) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۴:۵۴
خدا اموات شما رو رحمت کنه. جامع و خلاصه جواب دادی. (1967242) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۴:۵۸
کاملا موافق جواب کامل وجامع شما هستم ممنون از اینکه نظر دادید (1967243) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۷:۲۸
شما مطمئنی که ممنوع کردن نقد کرسنت به منظور "ایفای حق مردم" بوده و نگرانی ار ایجاد دومینوی برملا سازی و افشاگری نبوده؟؟!!! (1967254) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۸:۰۶
وقتی هم میگیم بی سواد هستید بهشون بر میخوره رگ گردن کلفت میکنن (1967257) (alef-13)
 
امیر حسین سلطان/تهران
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۰۸:۲۹
واقعا خیلی خرسندم از اینکه یک هموطن کارشناس ارشد حقوق با این زیبایی و شیوایی در کلام و قابل هضم و درک برای امثال بنده ای که مطلقا در رشته حقوق و وسیع تر از آن علوم انسانی تحصیلات یا تخصصی نداریم موضوع را مورد کنکاو و پردازش قرار داده اند. سایت " الف " هم با انتشار نظرات مختلف قطعا مثمر ثمر خواهد بود.متاسفانه تبلیغات و تحلیل ها و اسنباط ها و قضاوت های تماما یکسویه رسانه ملی طی مدت چهار سال اخیر در بعضی موارد چنان امر را به من مخاطب مشتبه می کند که گویی همان است و جز آن نیست!!! از این هموطن محترم به واسطه ارائه نظر و دیدگاه منصفانه و غیر افراط و تفریط گرایانه موضوع به سهم خود به عنوان یک مخاطب تقریبا همیشگی یک سال اخیر سایت وزین " الف " تشکر میکنم.و من الله التوفیق. (1967301) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۰:۲۸
دم شما خیلی گرم.... (1967383) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۲:۴۴
سپاس و درود بی پایان (1967387) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۴۷:۵۷
احسنت
الحق که دیگر نمیتوان شعور مردم را با حرفهایی بدون اصول و مبنا به بازی گرفت و چقدر بعد از سال 88 مردم شعور سیاسی آنها افزایش پیدا کرد...
گواه حرفم انتخابات 24 خرداد 92 میباشد.
آفرین بر این مردم قهرمان
به نظرم الف باید در ارائه تحلیلها در سایتش تجدید نظر کند. (1967433) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۱:۳۸
شاید شما مدرک ارشد داشته باشید اما سوادتان در حد ارشد نیست ...
1- یادتان باشد اعتراض بعد از بررسی نتیجه انتخابات است ، حال آنکه اینها اصولا و بدون هیچ دلیلی و یا حتی درخواست مناظره ، عده ای را به خیابان ها کشاندند ..چرا به درخواست شورای نگهبان عمل نکردند ؟
اگر شورای نگهبان را قبول نداشتند چرا اصلا در انتخابات شرکت کردند ؟ همین دلیل بر این است که اینها برای اغتشاش برنامه ریزی کرده بودند ..
2- چرا از پیش خود را برنده انتخابات می دانستند ؟
چرا عده ای قبل از انتخابات می گفتند اگر ما رای نیاوردیم مطمئن باشید تقلب شده ؟!
چرا عده ای عملا و قبل از انتخابات مردم را به شورش خیابانی و تخلف مدنی فرا خواندند ؟
3- کدام مبانی اسلامی ؟ حمله به عزاداران حسنی ؟ پاره کردن عکس امام ؟ کف وسوت زدن در محرم امام حسین ع ؟
4-همان قانون اساسی که شما آن را قبول هم ندارید و فقط به آن استناد می کنید این حق را به شورای امنیت داده . (1967458) (alef-13)
 
کارشناس ارشد حقوق
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۵۶:۴۸
اینکه سواد من چقدر است البته با عقده های سیاسی شما سنجیده نمی شود...
1.در قانون اساسی شرط و پیش شرطی جز مبانی اسلام و عدم حمل سلاح برای برگزاری اجتماعات نیامده است. اگرچه درخواست مناظره ی زنده از طریق تلوزیون شده بود و رد شد. کسی هم در قانون نگفته اگر شورای نگهبان حرفی زد حق اجتماع از مردم سلب می شود.
2.به همان دلیل که عده ی مقابل قبل از انتخابات سیب زمینی و سهام و سود و... میان مردم پخش کردند. به همان دلیل که شورای نگهبان به عنوان داور از قبل طرف یک عده را گرفته و برایشان حتی سخنرانی هم می کرد. در ثانی این حرف شما چه ربطی به مطلب بنده داشت؟!!
3.نه عکس امام و نه عزاداری حسینی و نه محرم جزء مبانی اسلام نیست. یک مقدار در این مورد مطالعه کنید لطفا!
4.چطور نتیجه گرفتید من قانون اساسی را قبول ندارم در حالی که در مطلب بنده عمده ارجاع به قانون اساسی بود!!! و همان قانون اساسی ابدا به شورای امنیت اختیار سلب کردن حقوق اساسی مردم را نداده (1967685) (alef-13)
 
فرید
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۵۰:۴۳
جناب آقای کارشناس ارشد حقوق

موسوی ادعای "تقلب" داشت نه "تخلف". آنچه که ذکر کردید مصداق ادعای اولیه موسوی نبود بلکه امثال شما (که تعصب را به راحتی می‌توان در نظرهایتان ملاحظه کرد) برای تطهیر او بعدا این توجیه‌ها را ساخته‌اید.
در ضمن چرا از قسمت اصلی ماجرا زیرکانه رد می‌شوید؟ پیگیری اعتراض از طریق دعوت به راهپیمایی معنای کاملا مشخصی دارد. چرا به اینجا که می‌رسید خود را به ندانستن می‌زنید؟

شرط لازم قضاوت عدالت است نه صرفا داشتن دانش حقوقی. (1967856) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۵۸:۰۰
و البته با توهم هم ثابت نمی شود !
1- اگر قرار است هر کسی بر مبنای توهم خودش دعوت به آشوب خیابانی کند که سنگ روی سنگ بند نمی شود ...شم به آنهمه آشوب و اردوکشی خیابانی می گویی اعتراض ؟ مگر میر حسین نگفته بود ، بنده به شرطی دست خواهم برداشت که اولا :انتخابات ابطال شود ، دوم اینکه احمدی نژاد در این انتخابات شرکت نکند ..مگر تو چه کاره ای که تعییین تکلیف کنی ؟
2- واقعا با این بند 2 ثابت کردی که چگونه مدرک گرفتی ! خب با این فرض و با این شناخت ، پس چرا این آقا وارد انتخابات شد ؟ چرا قبل از انتخابات به بهانه طرفداری کنار نکشید ؟
3- ظاهرا فراموش کردید که امام فرموده : این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است ، خب محرم در دید امام به طریق اولی یک اصل مبانی است چرا که اسلام را زنده نگه داشته است ...لطف کنید عمیق تر فکر کنید ..
4- بله وقتی کسی از ناقض قانون اساسی حمایت کند ، مسلم است که قانون اساسی را قبول ندارد ... کدام حقوق : شما هنوز فرق بین آشوب و اعتراض را متوجه نشدی ؟ به آنهمه جنایات سازمانهی شده می گویی اعتراض ؟ اگر واقعا اعتراض بود ، مردم بساط آنها را جمع نمی کردند ، همان مردم که 24 میلیون به رئیس جمهور وقت رای دادند ، همان مردم هم بساط آنها را در 9 دی جمع کردند شما از کدام مردم می گویید ؟ و البته اکثر رای دهندگان به میرحسین هم بعدا از رای به ایشان پشیمان شدند ،
لطفا تایید کن الف ... (1967879) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۶:۲۹
تازه اولا معلوم نيست عكس امام رو كي پاره كرده، ثانيا حضرت امام در زمان حيات مباركشان در جواب كسي كه به ايشان گفته بود فلانيها شما را قبول ندارند(پس ناصالح هستند) فرموده بودند خوب قبول نداشته باشند مگر من از اصول دينم؟! (1968715) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۳۷:۵۸
متاسفانه سایت الف نمیزاره پاسخ سوال های شما را با قاطعیت بدیم. وقتی نوبت به حرف ما میشه گیوتین سانسور بالا سر ما حاضره. مطمئن باشید آقای موسوی در یک دادگاه صالح محق بودن خود را بر همگان اثبات خواهد کرد. همانطور که وقتی از تحریم ها انتقاد می کرد رئیس شما اون رو کاغذ پاره میدونست. (1968398) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۲۲:۵۶
مرحبا به کارشناس ارشد واقعا فرق آدم با سواد وکم سواد این طور جاها معلوم میشه ! (1967569) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۲۶:۳۱
نویسنده فرموده اند : فصل مشترک همه حکومت ها و مکاتب و ایدئولوژی های سیاسی این است که حقوق و آزادی های فردی باید محترم شناخته شود اما در تزاحم حق فرد با جامعه، حق را به جامعه می دهند.

خوب حالا بفرمایید اگر همین جامعه حق را به آن فرد داد چه باید کرد ؟!!! (1967580) (alef-13)
 
دبیر کل سازمان ملل
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۱۵:۴۸
آره خلاصه، اگه تو کارشناس ارشد حقوقی، منم حتماً دبیر کل سازمان مللم! (1968222) (alef-1)
 
فارض
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۰۰:۵۵:۰۲
جناب كارشناس ارشد حقوق ! با سلام بنده نيز همچون شما داراى مدرك كارشناسى ارشد حقوق خصوصى هستم البته با بيست سال سابقه قضائى وفعلاً نيز به وكالت مشغول .
انصافاً استدلال شما كه مبتنى بر بايسته هاى حقوق اساسى بود از هر جهت صحيح بود ولى من برخلاف شما معتقدم كه مباحثه و يا مناظره با طرفداران حصر اصولاً فايده اى ندارد،مگر نديده ايد كه اكثر مسؤلان مربوطه در بيان دلائل حصر از آوردن كوچكترين استدلال حقوقى ناتوانند؟تا كنون كداميك از حقوقدانان اين مملكت با اين اقدام غير قانونى و غير شرعى همراهى و همدلى كرده اند؟ البته من شخصاً تنها يكمورد سراغ دارم و آن اظهارنظر مسخره يكى از اعضاء نهادى نظارتى بوده كه تنها جمله قابل نقلش اينستكه حصر اقدام تامينى محسوب ميگردد!!! اين حقوقدان بى سواد فراموش نموده كه هرگونه اقدام تامينى مى بايستى توسط محكمه و آنهم طى صدور حكم-ونه خارج از آن -اتخاذ شده باشد.در هر صورت مقاله فوق سراپا نوشته اى سست محسوب ميگردد (1970005) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۰۳:۰۴
در ماجرای 88 خیلی ها مقصرند وباید جوابگو باشند . موسوی کروبی . احمدی نزاد .مرتضوی . .......... (1966870) (alef-10)
 
امید
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۵۸:۵۸
با عرض سلام:

آیادولتمردان ما موفق شدن مردم را قانع کنند ؟؟؟؟

شما اجازه حضور آقایان موسوی و کروبی را ندادید که صحبت کنند

فقط افرادی آورید در صدا و سیما که حرف شمارو می زنند (1967045) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۳:۳۱
بلکه جای خالی که چند نقطه گذاریده اید مقصرترند. (1967388) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۷:۱۸
خیانت فتنه گرانی چون خاتمی و کروبی و میرحسین با هیچ خیانتی قابل قیاس نیست ... (1967404) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۲۰:۲۸
پس خیانت کاسبان فتنه دیگه قابل شمارش نیست (1967748) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۴۷:۲۵
این بیانی است که از زبان دین به میان می اید نه از زبان قانون و مشکل همین است! (1967844) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۷:۱۶
بعضي از اعضا و سخنگوي شوراي نگهبان (1968718) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۰۶:۲۱
ما یا قانون قبول داریم یا دین اسلام را معیار قرار مدهیم اگر معیار هر دو این ها باشد پس حصر غیر قانونی است این چرایی حصر است (1966878) (alef-10)
 
احقاقی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۲۹:۵۲
تحلیل نویسنده درمجموع منطقی بنظر می آید به هر صورت عده ای آب به آسیاب دشمن ریختند که باید جوابگو باشند (1966947) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۲:۵۵
اینقدر رسانه ها هوچی گر هستند که اجازه محاکمه عادلانه رو نمیدن (1967164) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۴:۴۱
جالب است که اکنون که به حصر رسیده‌اید طرفدار قانون و دین شده‌اید. چرا 4 سال پیش که سر یک «ابهام» این بازی را شروع کردید نه به قانون توجهی داشتید و نه به دین؟ (1967167) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۲۳:۵۶
به قانون توجه نداشتیم چون قانو ن ضعف نشون داد جلوی رفتار های ضد قانونی ای که پیش اومدن_محض نمونه شورای نگبان که فقط ستاد تبلیغاتی شخص خاص نشدند!_
به دین هم توجه داشتیم اما دین فقط برداشت شما از دین نیست...
در ضمن همون طور که این دانشجوی ارشد عزیز هم فر مودند مبانی دین با نظرات شما تایین نشده و مطابق نیست... (1968903) (alef-13)
 
محمد حسین
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۹:۵۵
دقیقا همینطوره......... حصر از هر لحاظی در شرایط حاضر غیر قانونی و موجب وهن نظام می باشد.... باید همه چیز در یک دادگاه صالحه بررسی شود....
نمی شود که امثال آقای پناهیان و دوستانشان با چهار تا نطق آتشین بگویند باید اعدام شوند اینها بازی سیاسی افراطیون است........
افراطیون (به خصوص جبهه ی فوق افراطی پایداری) از ترس معلوم شدن حقیقت دوست ندارند جلسه ی دادگاه تشکیل شوند.... می گویند اصلا دادگاه نمی خواهد باید موسوی و کروبی را اعدام کرد!!!!!!!!!!
من نمی دانم بعضی از افراد فردای قیامت چگونه می خواهند با رسول الله (ص) مواجه شوند با این تحریفاتی که می خواهند در دین مبین اسلام وارد کنند... کجا اسلام ناب محمدی اجازه می دهد متهمی بدون دادگاه و بدون دفاع به اشد مجازات یعنی اعدام محکوم شود!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کجای فقه مبین اسلام می گوید اگر نظر شوارای نگهبان را قبول نداشتید جزایتان اعدام است..... کمی هم از روز جزا بترسید.... کمی از شهدای انقلاب خجالت بکشید..... (1967217) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۴:۴۲
بله حصر غیرقانونیست باید اعدام بشند (1967360) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۴۸:۵۵
الف سانسور تو صدا و سیما را هم گذشت (1967441) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۱:۰۸
بالاخره یه روزی واقعیت برملا میشه (1967454) (alef-13)
 
آریا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۲:۳۸
خب اگر جرات داشتین که تا حالا اعدامشون میکردین؟ از چی میترسین بسم الله (1967462) (alef-13)
 
آریا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۳:۳۸
رضا جان سطری چند میگیری که تند تند زیر همه نظرها کامنت میذاری؟ شما که کارت اینه به اعصابت مسلط باش که بتونی باز هم اظهار فضل کنی (1967468) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۴۳:۴۴
جناب آریا ، ما هم این سوال رو از شما داریم ...چقدر پول می گیرید و اینجا نظر می دید ؟ (1968024) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۴۷:۱۸
غیر قانونی کاری بود که این دو نفر کردند. (1968425) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۱۱:۵۸
بحث خوبی بود. برای اولین بار یک پاسخ به سوالات داده شد. از نظر حقوقی دعاویی که شما مطرح کرده اید جای بحث دارد.
اینکه چون راهپیمایی غیرقانونی بود پس عده ای کشته شدند توجیه کاملی نیست.
یکی از پرسش ها این است آیا راهپیمایی با دعوت صورت گرفت یا خودجوش بوده است؟
آیا درخواست مجوز داده شد یا خیر؟
اگر مردم بخواهند اعتراض کنند و قانون اساسی ظرفیت را مهیا کرده باشد ولی مجری قانون نخواهد از آن ظرفیت استفاده کند چه باید کرد؟
برای تخلف شورای نگهبان در عدم رعایت اصل بی طرفی چه باید کرد؟
برای تخلف صدا و سیما مرجع رسیدگی کیست؟
اگر ادعای دروغی از سوی کاندیداها مطرح شد مرجع رسیدگی صحت و سقم آن کیست؟
(اینکه فلان قانون در دوره آقای خاتمی به تصویب رسده دلیل نمی شود بدون نقص باشد چنانچه در ان دوره خواستند ظرفیت های قانون اساسی را به صورت بالفعل در آورند قانون عادی یاد شده هم از آن دست قوانین است.)
اینکه شورای عالی امنیت ملی گفته از کرسنت انتقاد نشود هم توجیه خوبی نیست. حرف قانونی و حقوقی بزنید.
چیزی که برداشت بنده است این است که نویسنده به عنوان دادستان وارد موضوع شده و آنها را مجرم دانسته براساس آن رای می دهد ولی در این موضوع باید قاضی بود تا به درستی نگاه کرد. (1966888) (alef-13)
 
عبدالله
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۱۲:۲۳
تحليل خوبي است
.١-البته هر اقدام غيرقانوني ،محاكمه ومجازات متناسب آنرا ،اجتناب نا پذير مي كند.
٢-مي توانندانقلاب كنند، يعني عليه جمهوري اسلامي ايران قيام كنند كه مصداق كامل مفسد في الارض ميشوند.
٣-اجراي عادلانه وبا تدبير قانون ،در هر حال به نفع جامعه(ملت و اسلام و نظام )است .حتي اگر به ظاهر حقي ضايع شود.
٤-فرهنگ احترام و تسليم قانون بودن ،در هر حال منافع بيشتري دارد .
٥-همه براي رضاي الله ،يا به قانون "احترام" بگذاريم واز نتايج مثبت آن بهره ببريم
يا ازمجازات ، تخلف از قانون" بترسيم "و قانون را اجرا كنيم
ويا مجازات تخلف از قانون را "تحمل" كنيم .
حتي اگر با نيت خيرقانون را، رعايت نكرده باشيم
جمع بندي:لذا بايد ظرفيت لازم ،براي قبول اشتباهمان را داشته باشيم،
و دسيسه (مخفي كردن حقيقت وشلوغ بازي و فريبكاري و جر زني وفرافكني و...)نكنيم. (1966892) (alef-13)
 
رهگذر
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۱۶:۲۵
جواب بدیم که منتشر نمیشه پس سکوت میکنم و میسپارم به قضاوت مردم... (1966907) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۳۳:۲۷
سران فتنه 88 اعدام باید گردند... (1966954) (alef-1)
 
فرشاد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۴۲:۳۱
آقا دادگاه برگزار کنن،مثل مصر زنده از تلوزیون پخش کنن و به موسوی و کروبی اجازه دفاع بدن ،هر حکمی باشه ما قبول می کنیم.درود بر مرسی و طرفدارانش (1968274) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۰۲:۲۰
تعداد مثبتا رو داشته باش!!!
قاضی رو باش!!!
"ایرانی" واقعا ایرانی هستی؟! (1968802) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۱۷:۴۶
جرات دارین این کارو بکنید.... (1968833) (alef-13)
 
شادمهر
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۳۳:۵۰
پس ما هم در انقلاب 57 مجرم بودیم؟چون به قانون شاه بی محل بودیم؟
شورای امنیت ملی؟سکوت در برابر ظلم/باید عادلانه به آنها هم وقت داد تا از اتهاماتشان و از خود دفاع کنند (1966955) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۳۴:۰۵
اصل 32 قانون اساسی میگه : هیچ‌کس را نمی‌توان دستگیر کرد مگر به حکم و ترتیبی که قانون معین می‌کند. در صورت بازداشت، موضوع اتهام باید با ذکر دلایل بلافاصله کتباً به متهم ابلاغ و تفهیم شود و حداکثر ظرف مدت بیست و چهار ساعت پرونده مقدماتی به مراجع صالحه قضایی ارسال و مقدمات محاکمه، در اسرع وقت فراهم گردد. مختلف از این اصل طبق قانون مجازات می‌شود.
من تو این اصل قیدی نمیبینم که شورای عالی امنیت ملی را از رعایت اون مستثنی کنه. (1966956) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۲۴:۱۱
جناب قانونمدار!
قانون در مورد انتخابات و شورای نگهبان چیزی نگفته؟ فکر کن شاید یادت بیاد؟ شاید هم گفته هر جا دلتون خواست انتخابات رو قبول کنید و حماسه میلیونی بنامید و هر وقت خواستید تهمت تقلب بزنید و هی بیانیه بدید و همه چیز را زیر سوال ببرید و به کمتر از "تجدید انتخابات" رضایت ندهید! (1967958) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۴۴:۳۲
پس باید طبق قانون اساسی اعضای شورای امنیت ملی سابق محاکمه شوند. چون خلاف این اصل قانون عمل کرده اند.. (1968416) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۳۵:۴۱
نظرات منتشر شده مردم از مقاله شما به مراتب پر بار تره!الف جان این بار به جای اطلاع رسانی از طرف تو مردم دارن با نظراشون بهت اطلاع رسانی میکنند. (1966960) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۳۸:۰۱
تو همه کشورها اعتراض می کنند و هر روز صداوسیما پخش می کنه و حق قانونی معترضین می دونه ولی تو ایران مردم هیچ حقی ندارند چون سریعا انگ ضد انقلاب می خورند. (1966965) (alef-1)
 
م.ه
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۰۹:۵۳
مرسي از نظرت.كلا اين تناقضا زياد تو كشور ما.هرجا تظاهرات موافق ميل خودشون باشه ميشه انقلاب و جنبش هرجا مخالفش باشه ميشه فتنه و...نشد يكبار اخبار سداوصيما رو بگيري تظاهرات بقيه كشوراتو خبراش نباشه هر چند در حد 7.8 نفر (1968103) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۳۸:۲۴
انویسنده محترم انتخابات 94 خود حاوی همه چیز بود ، باید همه چیز را واگذار کرد به دادگاه که بعید است ، به این زودی ها تشکیل شود. (1966968) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۳۸:۲۹
پس نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی چی شد؟ چرا بعد از ۳۵ سال به نظامات غرب و شرق ارجاع میدید؟ (1966970) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۴۳:۲۴
خارج از هرگونه تعصب واقعا:
ایا راهپیمایی هایی که گاها بعد از نماز جمعه راه میاندازند از جایی مجوز میگیرند؟
خواهش میکنم این مسئله رو بدون هیچ تعصبی نگاه کنید... (1966989) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۴۶:۳۵
"مهمترینش دعوت به حضور مردم در خیابان ها که نتیجه آن کشته شدن عده ای زیادی از مردم بی گناه شد"
واقعا مردم زیادی کشته شدند؟؟؟ صدا وسیما و مسئولین آن زمان می گفتند فقط دو سه نفر کشته شدن. کدام یک درست است؟ (1966996) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۱۲:۲۲
بستگی داره چه جوری نگاه کنی؟! در برخی زوایا تعداد کشتگان زیاد دیده می شود ودر برخی دیگر از زوایا تعداد کشتگان کم دیده میشود واین از ویژگیهای کشور ماست! (1968589) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۴۶:۵۷
الف جان بیا واین یک بار نظرم را منتشر کن.به عنوان یک شهروند تهرانی که از نزدیک در جریان امور بودم راهبیمایی میلیونی که از میدان امام حسین تا ازادی جمعییت امده بود بصورت ارام ودر اعتراض به مسایلی که قبل از انتخابات وبعضا بعد از انتخابات صورت گرفته بود یک اعتراض مدنی وکاملا قانونی بود متاسفانه صدا وسیما شورای نگهبان ومجریان دولتی ونهادهای نظامی که قانونا باید بیطرف باشند در موضع گیریهایی به طرقداری از یک کاندید عملا فضای روانی جامعه را ملتهب نمودند .ضمن اینکه اهانت به برخی بزرگان مثل ایت ا.. هاشممی وخاتمی و...که مورد احترام مردمند با عدم فرصت به این عزیزان جهت دفاع از خود ودهها دلیل دیگر که در این8سال شاهدبودیم موضوعاتی است که جامعه وقتی از فتنه وحصر و...سخن گفته میشه اقناع نمی شوند بنابراین حصر اشتباه بوده واگر کسی جرمی مرتکب شده باشد در دادگاه صالح با برخورداری از حق وکیل وعلنی می بایست محاکمه شود .این است حرف اکثریت مرد م. (1966998) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۴۷:۲۴
کلن چرت و پرت بود. نه حقوقی بود و نه منطقی (1966999) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۴۸:۲۹
فقط هيچ.؟؟؟؟؟ وهزاران پرسش بي جواب؟؟؟؟؟؟؟ وبرنتافتن عقيده مخالف؟؟؟؟ (1967008) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۵۰:۲۵
خیلی خوشحال و خندان یک طرفه به قاضی میرید و برای هیچ مخالفی مجوز پاسخگویی و اعتراض صادر نمیکنید. (1967018) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۵۰:۴۹
هر چند وقت یک بار گریزی به این ماجرا می زنید که چی بشه؟ بفهمید که مردم هنوز هم سوال دارن و جواب های شما به هیچ عنوان راضی شان نکرده؟ بنویسید اما یادتان باشد تا وقتی گوش شنوا برای شنیدن نداشته باشید هیچ وقت هم حرف تاثیرگذار نخواهید زد! (1967020) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۵۲:۲۶
جالبه که بعد از سه سال حبس و حصر خانگی نویسنده ادعا می کنه حبس مجازات نیست. مگه خونه ی خاله س که شما چند نفر رو بدون برگزاری دادگاه از تمامی حقوقشون محروم کنی و سه سال توی خونه محبوس کنی بعد هم بگی مجازات نبود؟ کجای قانون گفته شده شورای امنیت ملی حق داره خودش رو به جای دادگاه بگذاره و برای شهروندان این مملکت حکم صادر کنه و اون ها رو حبس کنه. (1967028) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۲۰:۵۱
اگر اون شوراي امنيت ملي گرفته پس اين شوراي امنيت ملي هم مي تونه ول كنه!
البته اگر به شوراي امنيت مليه! (1968726) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۵۵:۱۴
بر اساس کدام قانون با کدام حکم (1967035) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۵۹:۳۱
هر چند وقت یک بار گریزی به این ماجرا می زنید که چی بشه؟ بفهمید که مردم هنوز هم سوال دارن و جواب های شما به هیچ عنوان راضی شان نکرده؟ بنویسید اما یادتان باشد تا وقتی گوش شنوا برای شنیدن نداشته باشید هیچ وقت هم حرف تاثیرگذار نخواهید زد! (1967048) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۰۲:۰۷
وقتی به تجمعات حتی صنفی اجازه داده نمی شود در حالی که راهپیمایی وتجمعات بعاز نمازهای جمعه که کرارا در کشور انجام می شود وتجمعات مشابه آنها آیا مجوز دارند؟ (1967054) (alef-13)
 
ارجمند
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۰۳:۴۴
توجیه به زبان عامه (1967057) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۰۵:۰۲
این دونفر مجرم و باید مجازات شوند ان هم اشد مجازات . در مورد این دو نفر نباید لطافت به خرج داد . مجازات این دو اعدام است ولی افسوس قوه قضاییه در این مورد اقدامی نکرد . (1967062) (alef-13)
 
مجی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۰۸:۱۶
وقتی این قصه ها راسر هم میکردی خندت نمیگرفت؟ (1967072) (alef-13)
 
دکترای حقوق
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۰۸:۳۳
این آقای کارشناس حقوق که گفته نویسنده سواد حقوقی نداره, خیلی بی سواده!! (1967075) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۴۵:۴۰
چون شما بالای کامنتت نوشتی دکترای حقوق،پس ما باید نتیجه بگیریم که اون آقایی که گفته نویسنده سواد حقوقی نداره خیلی بی سواده.
اگر حرفی داری اگر جوابی داری اگر قانونی بلدی بفرما...چرا فقط در یک سطر توهین میکنی بدون هیچ توضیحی. (1967836) (alef-13)
 
جسین
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۴۷:۵۰
تو اگه سواد داشتی زیر کامنت اون نظر میذاشتی و نه اینجا!
اگه راست میگی با دلیل حرف بزن. (1967848) (alef-13)
 
کم اگاه از حقوق
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۵۱:۰۲
لطفا شما هم دلایل و مبانی حقوقی ذکر فرمایید تا اولا ما متوجه ی اشتباه ایشان بشویم و معلوم شود که سواد حقوقی ندارد. ثانیا معلوم شود شما واقعا دکترای حقوق دارید ....درست همان کاری را که این بنده خدا کرده است انجام دهید (1967857) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۱۷:۰۹
به نظر من شما بی سوادتری.سواد هر فرد وابسته به معلوماتشه نه مدرکش. (1968228) (alef-1)
 
فوق دکترای حقوق
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۴۱:۴۲
پایان نامه را با کی پاس کردی؟!! (1968271) (alef-1)
 
علامه ی دهر در زمینه ی حقوق و مسایل دیگه
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۰۹:۴۱
شما خوبییییی (1968583) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۰۸:۳۵
اقای کروبی باید پیش تر از اینها بخاطر دریافت 700 میلیون از شهرام جزایری محاکمه میشد اما نشد و این عدم برخورد با این فرد باعث شد در سال 88 شاهد ان مسایل فجیع باشیم . همین یک دلیل کافی بود برای رد صلاحیت این افراد معلوم الحال . (1967077) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۱۰:۴۸
تو مناظره که بود 300 ملیون حالا شد 700 ملیون؟!
ضمنا فک نمیکنی اگه برای اون مدرکی وجود داشت حتما تایید صلاحیت نمیشد برای ریاست جمهوری؟! (1968586) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۲۱:۴۵
حالا چرا بيشتر از دوبرابرش كردي؟! (1968727) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۴:۵۲:۴۳
چون با دلسوزی دولت قبلیشون ارزش پول کشور رو نصفم کمتر کردن. عجیب نیست زیاد. اون رو هستش که زیاده. (1968956) (alef-1)
 
فارض
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۰۱:۰۲:۵۸
چرا 700 مليون ؟ نكنه با منطق احمدى نژاد محاسبه كردى؟
خخخخخخخخخ (1970008) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۰۹:۳۲
با این سفسطه بازی بچه رو هم نمیشه گول زد آقا! خودت میگی در قانون اساسی گفته تجمعات بدون حمل اسلحه و به شرط مخل نبودن به مبانی اسلام "آزاد" است. میفهمی یعنی چی؟ یعنی چون تجمعات 88 بدون حمل اسلحه بود و مخل به مبانی اسلام هم نبود اون کسانی که مجوز نداند باید محاکمه شوند. (1967078) (alef-13)
 
آزاده
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۳۵:۰۹
مشکل ما اینه که آقایون خودشان را عین اسلام می دانند وبقیه را که نظرشان چند درجه با ایشان تفاوت مسیر داشته باشد مخل مبانی اسلام! (1968750) (alef-13)
 
اسلامی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۰۹:۴۱
14 میلیون معترض وجود داشت نه دونفر مردم برای خودشان عقل دارند مضافا" به اینکه 14 میلیون نفر اگر در تعارض با حتی قانون اساسی باشند بایستی قانون را اصلاح کرد.؟تظاهرات به نفع احمدی نژاد مجوز داشت؟ (1967079) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۵۶:۴۹
تمام اعتقاد ما این بود که ما بیشتر از 14 میلیون بودیم و این را اثبات کردیم. (1968306) (alef-1)
 
حسابی
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۰۹:۱۸
اسلامی جون! خودت تنهایی معترضا رو شمردی؟؟؟ (1968817) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۱۲:۳۲
سوال اصلی درباره هر موضوعی اینست که اندازه و حد و مرز آن چقدر است. درباره این دوبنده ناآرام خداوند هم باید پرسید تا کی قرار است از خانه بیرون نیایند؟ یک سال دوسال سه سال چهار سال پنج سال ده سال .... (1967093) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۱۲:۵۵
تجمع سالمم گناه بار است چه برسد به تجمع اعتراضی.البته که هدایت کنندگانش رو حذف میشوند (1967096) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۱۴:۴۹
با سلام : متاسفانه برخی دوستان از جمله نویسنده محترم نگاه خود و جمع همفکران خود را حق مطلق و دیگران را باطل مطلق می دانند . برادر عزیز بنا به فرمایش خودتان مگر نص صریح قانون اجازه برپایی تجمعات اعتراضی را نداده ؟ چرا آنانی که مدام داعیه قانون و پیروی از آن را دارند یک مرتبه از خود نپرسیده اند که چرا تاکنون اجازه یک مورد تجمع اعتراضی در خصوص بسیاری از عملکردهای دولتهای موافق با مشی سیاسی اقایان داده نشده ؟ آیا در این 35 سال واقعا امکان اجرا نبوده ؟ آیا تمامی عملکرد دولتهای همفکر شما مورد قبول مردم بوده؟آیا تقاضایی برای برپایی تجمع اعتراضی نبوده؟ اما از طرف دیگر در خصوص سایر دولتها و بخشهایی که همسو با تفکر نویسنده محترم نبوده اند بعضا روزانه تجمعات خودجوش و مردمی و ؟؟؟؟؟ برپا شده اند . اندکی انصاف و مروت در قضاوت میتواند حلال بسیاری از مشکلات و دیدگاههای غلط باشد. اگر که اندکی از مطالبی را که بیان می دار یم در حق خود نیز ساری و جاری بدانیم مطمئنا اینگونه بی پروا و غیر منطقی بحث نکرده و نتیجه گیری نخواهیم نمود. (1967099) (alef-13)
 
هاتف
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۱۵:۳۶
برای یک عده متاسفم که از این دو حمایت میکنن و براشون دل میسوزونن----زمانی نتانیاهو اسم موسوی و کروبی رو به عنوان امید اسرائیل یاد آوری میکرد شما کجا بودین؟---زمانی که اوباما شده بود حامی جنیش به اصطلاح سبز شما توی چه فکری بودین----زمانی که مجاهدین خلق،حزب توده و... برای اینها حامی شده بودن پس چرا موسوی و کروبی اعلام موضع نکردن؟؟؟؟؟؟؟---زمانی که سال 84 سناتور جان مک کین در کتاب سایه عقاب ها از جنبش سبز اسم میبره باز شما میگین این جنبش سبز شکل گرفتنش مردمی بود؟؟؟----شخصیتی مثل موسوی و کروبی که نظام رو محکوم میکنن به تجاوز آیا جرم نیست؟--میگن انتخابات رو قبول ندارم یعنی شورای نگهبان،مجلش خبرگان،مجلس نمایندگان و حکم رهبری رو قبول ندارم این جرم نیست؟ این گذر از قانون نیست؟ حصر غیر قانونیه واقعا؟---شهر رو به آشوب و آتش کشیدن و حمایت از این وحشی بازی ها جرم نیست؟---هر چقدر حامی میرحسن باشین به اندازه عطالله مهاجرانی که نیستین، مهاجرانی در بی بی سی گفت براندازی نرم در ایران آرزو و هدف ماست و میرحسین در بیانیه هاش رهبری و اصل نظام رو زیر سوال میبرد جرم نیست؟ و....-----برای یه عده نظر دهنده که معلومه از کجا هستند متاسفم (1967104) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۵:۳۶:۲۸
موسوی و کروبی بارها اعلام موضع کردند و از بیگانگان تبری جستند. برو بیانیه هاشون رو بخون تا بفهمی. موسوی هیچ وقت اصل نظام رو زیر سوال نبرد بلکه آقایون رو زیر سوال برد اما آقایون خودشونو اصل نظام می دونن. راستی تا حالا بیانیه هاشون رو خوندی؟ (1968972) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۱۵:۵۵
آقای نوسینده چشم خود را بر روی حقایق بسته وفقط یک سری حرفها را تکرار کرده اند. اگر مشابه این اتفاق در کشور دیگری مثل عربستان یا بحرین می افتاد ،آیا نظر این آقا وصداو سیما وبرنامه 8:30 باز همین بود؟؟ (1967105) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۱۸:۲۳
مقاله بسیار مغرضانه وموهن به شعور مخاطبان بود! (1967115) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۰۱:۴۷
این افراد نان خوره اینگونه مسائل می باشند وحق دیگری در جامعه ندارند! (1967897) (alef-13)
 
تذکر
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۰۵:۵۳
اونایی به شعور ملت توهین کردن که گفتن بیش از 10 میلیون رای جابجا شده. افتاد؟؟؟ (1968810) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۲۰:۵۷
واقعا استدلال و صحبتهای بسیار ضعیفی بود! (1967125) (alef-13)
 
عمو قدرت
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۰۴:۵۰
آقا شما قوی! (1968807) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۲۹:۳۱
آقاي نويسنده كه ايند مطالب را به هم بافتي فقط بگو ببينم اون جماعتي كه هميشه خود جوش همه جا حاضرند و نظم و آرامش بسياري از تجمعات با مجوز را بهم ميريزند چرا هيچوقت تاوان پس نميدهند و جنابعالي هم هيچوقت اونها را نميبيني؟
مجوز تجمع فقط براي مخالفان است و نه دوستان. درست ميگم؟ (1967151) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۱:۰۵
اظهار نظرها به اندازه لازم بیدارکننده وجدان نویسنده مطلب و همفکران وی میباشد . مگر وجدانشان را به خواب زده باشند. (1967155) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۱:۳۱
هر اتفاقی موجد یکسری دلایل است. اینگه بیاییم وفقط بگوییم فتنه فتنه ، که نشد کار .هنوز مدت زیادی نگذشته ومردم هنوز فراموش نکرده اند. طرفداری بی شائبه ناظران سطح بالای انتخابات وصداوسیما از یک کاندیدا را . وبی قانونی های طرفداران ایشان را که خداوند خیلی زود ،به صابران رسوائیشان رانشان داد.(منظورم همان حلقه انحراف است). کسانی که بابکارگیری انواع ترفندها وضدوبندها میلیاردها تومان به اقتصاد کشور آسیب رساندند.و مهمتر از همه با اشاعه دروغ بنیاد فرهنگ واخلاق را در جامعه سست کردند .که زدودن این آثار سالها کار می برد. (جالب آن است که امثال این آقای نویسنده می ایند به دولت برای سبد کالا معترض میشوند.)
حال بجای آنکه از خانواده کشته شدگان دلجویی کرده ودر آستانه 22بهمن وسال نو مقدمات آشتی بزرگ ملی وعفو عمومی را فراهم نمایند . هنوز حرفهایی که خودشان به باطل بودنش اذعان دارند، را تکرار می کنند. مردم در این انتخابات به حرف وخواسته شما عمل نکردند. جواب محکمتراز این؟؟
الف عزیز چاپ کنید،لطفا (1967158) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۲:۱۷
دوستان اینکه دو طرف مقصرند یه حرف انحرافیه آخه اگه من بزنم تو گوش شما شما حق داری منو بکشی؟ فتنه گران هم داشتند انقلاب رو ساقط می کردند و کشور ما رو مثل سوریه می کردند حالا شما میگید چرا احمدی نژاد تو انتخابات فلان کار رو کرده (1967160) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۰۸:۱۸
اگر كسي بزند تو گوش شما او را مي كشيد? اين يعني چه؟ (1968330) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۵:۴۰:۰۷
موسوی همیشه بر مسالمت آمیز بودن تظاهرات تاکید داشت. خشونت بیشتر از طرف نیروهای امنیتی بود (1968974) (alef-1)
 
حمید پورصفائی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۲:۲۴
1- تشكیل‏ اجتماعات‏ و راه‏ پیمایی‏ ها، بدون‏ حمل‏ سلاح‏، به‏ شرط آن‏ كه‏ مخل‏ به‏ مبانی‏ اسلام‏ نباشد آزاد است‏.(اصل 27 قانون اساسی)
2-هیچكس‏ را نمی‏ توان‏ دستگیر كرد مگر به‏ حكم‏ و ترتیبی‏ كه‏ قانون‏ معین‏ می‏ كند در صورت‏ بازداشت‏، موضوع‏ اتهام‏ باید با ذكر دلایل‏ بلافاصله‏ كتبا به‏ متهم‏ ابلاغ‏ و تفهیم‏ شود و حداكثر ظرف‏ مدت‏ بیست‏ و چهار ساعت‏ پرونده‏ مقدماتی‏ به‏ مراجع صالحه‏ قضایی‏ ارسال‏ و مقدمات‏ محاكمه‏، در اسرع‏ وقت‏ فراهم‏ گردد. متخلف‏ از این‏ اصل‏ طبق‏ قانون‏ مجازات‏ می‏ شود.(اصل 32)
3- هیچكس‏ را نمی‏ توان‏ از محل‏ اقامت‏ خود تبعید كرد یا از اقامت‏ در محل‏ مورد علاقه‏ اش‏ ممنوع‏ یا به‏ اقامت‏ در محلی‏ مجبور ساخت‏، مگر در مواردی‏ كه‏ قانون‏ مقرر می‏ دارد.(اصل 33).
نویسنده محترم اصول فوق را ملاحظه نمایند و بگویند بر چه اصل حقوقی، حصر صورت گرفته است. شاید بگویند شورای امنیت ملی چنین حقی را دارد. چنین نیست و هیچ قانونی اختیار تصویب قانون و محاکمه و اعمال مجازات را به شورای مذکور نداده است. بلکه در قانون تصریح شده است که:
حكم‏ به‏ مجازات‏ و اجرا آن‏ باید تنها از طریق‏ دادگاه‏ صالح‏ و به‏ موجب‏ قانون‏ باشد.(اصل 36) (1967161) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۲:۴۲
مگر آقای احمدی نژاد برای میتینگ پیروزی اش مجوز گرفته بود؟ (1967162) (alef-13)
 
مجوز
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۰۲:۴۴
توی اون مراسم کسی به مسجد و پایگاه بسیج حمله نکرد امیرخان! (1968804) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۵:۳۵:۱۹
سلام
لازم نیست به جائی حمله بشود. همین که در آن میتینگ فتنه شد کافی است. نشنیده اید که: "الفتنه اشد من القتل" (1968971) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۵:۴۱:۲۹
هیچ بسیجی ای هم به شرکت کنندگان در اون مراسم حمله نکرده بود. (1968975) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۲۳:۴۲
جواب شما رو هم داده! نتیجه اون میتینگ کشنه شدن مردم نبود!!!! (1968842) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۴:۴۸
مردم فقط آزادي اين انسهانهاي شريف رو مي خواهند .نبايد همه مديران در راس حاكميت بعدا به عنوان دشمن اين نظام شوند. ما در نظام مون ظرفيت لازم رو داريم فقط آقايان بايد ظرفيت خودشون رو بالا ببرند. آقاي موسوي نخست وزير اين مملكت بوده يا نه ؟ آقاي كروبي ريس مجلس اين نظام بوده يا نه؟ خانم رهنورد ريس دانشگاه اين كشور بوده يا نه؟ .برادر نويسنده غرض ورزي تا كي؟كساني كه در راهپيمايي شركت كردند مخالفتي داشتند با انتخابات نه نظام. ولي متاسفانه گروهي آن را تبديل به دعوايي كردند كه هنوز دارند از ان ارتزاق ميكنند و مطمئنا قرني مي توانند از آن سو استفاده كنند . موسوي رو مردم در زمان انتخابات قبول داشتند و مي خواستند اما .... (1967168) (alef-13)
 
موسوی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۴:۴۸
با این مطالب دروغ پردازانه و یک طرفه سایت الف دارد روز به روز بیشتر از مخاطبینش فاصله می گیرد. از کامنت ها و امتیاز آن ها می توان به این امر پی برد. (1967169) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۴۰:۳۳
اتفاقا انتشار این مطالب رو بایدبه فال نیک گرفت . تا آنهایی که خود را حق مطلق میدونند ، بفهمند نظر اکثریت چیه و چقدر مقبولیت دارند. (1968268) (alef-1)
 
محسن
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۵:۴۴
آقا به این سوال پاسخ دهید چرا بعد از 4 سال که شماها یک طرفه هر چی خواستید با زور پول وتزویر انجام دادید وهرچه صدا وسیما و شما اصولگرایان از فتنه گفتید و رد صلاحیت هم کردید وباز هم مردم به روحانی رای دادند این یعنی قضاوت عمومی درباره چیزی که نویسنده نوشته وسلام (1967174) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۰۰:۴۶
آقا محسن هلاک این تحلیلتم! سی ان ان تحلیلگر می خواد. افتخار می دی؟؟ (1968798) (alef-13)
 
محسن(یک محسن دیگر)
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۵:۳۰:۱۹
آقای بدون نام
من هم هلاک بی تحلیلی شما هستم! خوب است بگویم طالبان هم تحلیلگر می خواد. افتخار می دهی؟؟
نظرت را بگو. فکر نمی کنی فحش دادن و توهین کردن عاقبتی ندارد. تا کی تهمت زدن. واقعاً در این 4 سال دو طرف حرف زده اند یا فقط یک طرف حرف زده؟ در اینجا به درست و غلط اش ندارم ولی واقعاً همه چیز دست خودت تان بود و هر چه خواستید گفتید. اشکالی داشت که مثلاً در مصلی اجازه تجمع به آنها می دادید تا حرف شان را بزنند. دادشان را بزنند. اگر آنجا خوب نبود، لااقل به قول آن محصور، یک منطقه کویری در جاده قم را می دادید تا جمع شوند. دیگر آنجا که امکان آن چیزهائی که می گوئید را نداشتند. (1968967) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۸:۳۵
فقط بابت منتشر کردن نظرات ممنون.امیدوارم فضای صحبت اینجوری همه جا باز بشه.فقط یک سوال؟ به جز راهپیماییهای حکومتی میشه مثال بزنین که برای کدوم تجمع تا حالا مجوز صادر شده؟برای کدوم اعتراض مجوز راهپیمایی صادر شده؟ (1967181) (alef-13)
 
مهدی خانی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۸:۳۷
جناب نویسنده، اون دنیا هم همین ادله شما، جوابگوی فرار از آتش می شود؟
در سالروز 22 بهمن ماه، باید ببینیم اعمالی خلاف قانون وشرع توجیه شود؟
آیا این هدف انقلاب بود؟

اگر ارجح بودن امنیت و آزادی مردم نسبت به شخص هم دلیل و بهانه شما باشد، خب چرا یک قاضی حکم حصر نمی دهد، چرا؟ چون تمام ادله ای که شما آوردید از لحاظ حقوقی و شرعی باطل است و هیچ قاضی نمی تواند بدون شنیدن دفاعیات و ادله متهمین، حکم صادر کند، در ضمن خودتان می دانید نظر اکثر ملت چیست ولی چه فایده یک عده آدم مشخص و محدود با عقبه خاص می توانند هر وقت دلشان خواست تجمع کنند فحش بدهند تخریب کنند (مثل افرادی که به خانه سردار علایی یورش بردند) اما تجمعات افراد بالای سه میلیون و در کمال آرامش غیر قانونی است.
قبول کنید تا وقتی که قانون در جهت خدمت به قدرتمندان باشد اوضاع همینیه که هست.
ای کاش یه مرد پیدا می شد می گفت این سه نفر باید در حصر باشند تا ما که اقلیت هستیم در امان باشیم. (اقلیتی که قدرت و ثروت در اختیار دارند)

در پایان: عاقبت خوشید از پس ابر بیرون میاید و روسیاهی زمستان برای ذغال می ماند (هر چند اکثر مردم ایران از واقعیت این خورشید مطلع هستند)

سایت الف: خداییش در این متن توهینی وجود ندارد، منتشر کنید اگه حرف بی حساب زدم کاربران جوابم را خواهند داد حتی کاربران حکومتی (1967182) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۲:۰۵
اصولگراها و حامیان احمدی نژاد و تلوزیون هم این وسط حتما جزو معصومین تشریف داشتند؟ (1967192) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۲:۱۰
نگارنده محترم سایت الف . مطالبی که مرقوم داشته اید به هیچ وجه قانع کننده نبوده و شایبه توجیه را در ذهن خواننده ایجاد میکند . انتظار این بوده و هست که در سالگرد پیروزی انقلابی که خوادث آن این روزها در صدا و سیما مکررا پخش میشود اینگونه غیر منطقی به موضوعات مهم سیاسی حال حاضر نپردازید چرا که خوانندگان حوادث تاریخی اینچنینی را مقایسه کرده و این توجیهات را به هیچ وجه قبول نمی کنند .
به امید آشتی ملی در جهت پیشرفت همه جانبه کشور . (1967194) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۵۸:۴۴
حمیییییییییییییییید! آشتی ملی؟ حتمن اگه زمان قائله منتظری و بنی صدر و منافقین هم بودی می گفتی آشتی ملی. خوبه داداش. اما با کی و سر چی؟؟ (1968793) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۵:۴۴:۰۰
شما اونقدر با بقیه قهر کن تا تنها بمونی (1968976) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۳:۰۵
ای الف خوانها!!!!!!!!!!
بخاطر خسارات محتوایی وارد شده به انقلاب و نظام اسلامی به علت رفتارهای موسوی و کروبی، گناهشان نابخشودنی است. حالا شما هرچی دوست دارید از اینا طرفداری کنید (1967197) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۳۹:۰۱
خسارتی که سایر آقایان که سر کار بودن وارد کردن، چی میشه؟!! (1968265) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۲۲:۰۷
شاید محتوا مشکل داره! (1968837) (alef-13)
 
معلم
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۰۹:۴۰:۵۴
نظام!!!!!!؟
مگه نظام چیزی جدای از مردمه!؟
بیان از همه مردم نظر سنجی کنند!(البته نه اون مردمی که صدا و سیما گزینشی انتخاب می کنه و نظراتشون رو به خورد مخاطب میده)مردم وضعیت این اشخاص چند سال محصور رو مشخص کنند! (1970242) (alef-13)
 
شهروند درجه دو کشور حمون کوچه بازاری
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۵:۰۱
بابا مردمی که به روحانی رای دادند فقط به خاطر مسائل اقتصادی بوده این حرف های البته روشنفکرانه اینکه فلانی باید ازاد بشه - ازادی باید داشته باشیمو-و از این دسته شعارهای دهان پرکن جایگاه خیلی کمی در سبد رای روحانی داشت وگرنه در سال 84 اقای هاشمی رئیس جمهور می شدند اگ روحانی نتونه به مشکلات اقتصادی مردم سروسامان بده مطمئن باشید دیگه مردم در انتخابات مجلس ودوره بعد ریاست جمهوری نه به ایشون و یا به نمی دونم همفکراش - همحزبیهاش رای نمی دهند باور کنید دغدغه این مردم این نیست که ایکس ازاد بشه یا نشه این دغدغه یه عده خیلی معدود ابته با احترم خدمت عالیجنابان روشنفکران و شهروندان درجه یک جامعه که فکر می کنند بیشتر از مردم کوچه بازاری می دونند البته با عرض پوزش باور کنید اینکه روحانی در دورافتاده ترین روستا و یا شهرستان کشور تفاوت ارای ایشان نسبت به رقبا خیلی فاصله داشت فقط و فقط برای بهبود اقتصاد بوده و بست و در انتها هم ارزوی موفیت برای دکتر روحانی در رسیدگی به مشکلات اقتصادی مردم را دارم (1967198) (alef-13)
 
امیر حسین سلطان/تهران
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۳۸:۵۷
نمیشود اقتصادرا پتک کرد و زد تو سر افکار عمومی! خیر همه حقوق فردی و اجتماعی نیز مورد نیاز انسانهاست.در جامعه اسلامی به مراتب بیشتر ارزشها و حقوق پذیرفته شده در دین مبین اسلام جایگاه خودشان را دارند و اقتصاد همه چیز نیست. (1967622) (alef-13)
 
صادق
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۰۶:۳۲
عزیزم این مسائل تاثیر بسیار زیادی بر اقتصاد دارند (1968686) (alef-1)
 
ناصر
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۵:۵۶
ازاد بايد گردند هرچي سريعتر اين دو بزرگوار (1967204) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۲۲:۴۸
آفرین! (1967755) (alef-1)
 
منصور
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۵۶:۰۲
شما خونتو کثیف نکن ناصرخان. بهش میگم. (1968792) (alef-13)
 
احسان
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۸:۲۷
به نظرم حصر درست بود و باید هرچه سریعتر محاکمه شوند (1967210) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۹:۰۹
اینها هنوز خودشان را صاحب حق می دانند اگر حق با انهاست که نظام اسلامی دیگر در جایگاه اطمینان مردم نیست و اگر بر پایه سهم خواهی بخواهند ادعا کنند اون وقت ببینید مولای متقیان در مقابل قدرتمندان چه موضعی می گرفت انها یا باید ادعایشان را اثبات کنند و یا اینکه ابراز ندامت کنند نظام نمی تواند مرعوب سهم خواهی شود اگر علی ع هم مرعوب سهم خواهی شده بود مطمئن باشید خلیفه اول و اخر خودش بود به خاطر عدالتش بود که از خلافت کنار گذاشته شد اینها انگار هنوز مشاورانشان دارند از قدرت انها حرف می زنند که یک ذره ندامت در انها دیده نمی شود (1967212) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۰۶:۲۷
اونوقت در کجا ادعاشان را ثابت کنند. در دادگاه عدلی مثل دادگاه آقای مرتضوی اصلا بد نیست قاضی اش هم همین آقای مرتضوی، قاضی سابق خوش سابقه بدین.یا مثلا بدین به اون قاضی که اقای مداح که گفته بود فلانی را ... من پولش را میدم را بیرای این کار 200 هزار تومان جریمه کرد.همینجوری عدل در مواقع لزوم قطره قطره داره میچکه (1967711) (alef-13)
 
عامی
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۵۴:۴۸
می خوای قضاوت رو بسپریم به نوری زاد و اکبر گنجی؟
شیرین عبادی هم بد نیستا. حقوقدان برجسته ای هستن ایشون!!! (1968790) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۹:۳۵
نظام و حكومت و خانواده شهدا و ايثارگران و دلسوزان نظام دررابطه سران فتنه تا به حال بزرگواري كردند چيزي نگفتن ! اما ازاين به بعد بايد دادگاه وضعيت شوم اينها افراد را مشخص نمايند تا مردم قصد و نيت فريب خوردگان مطلع باشند تا درسي باشد به ديگران . ديگر فتنه اي درسر نپروراند. (1967214) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۲۳:۱۹
شما جا خودت نظر بده نه جا خانواده شهدا ورزمندگان ! (1967760) (alef-1)
 
برادر شهید
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۳۹:۳۸
بنده هم به عنوان یک برادر شهید از بی مایگانی که هر چه می شود خون شهدا را پیش می کشند و از آن استفاده ابزاری می کنند، اعلام برائت می کنم. (1968525) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۳۶:۵۵
علی آقا مثبتا رو بشمر (1968911) (alef-13)
 
محمد علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۴۷:۲۴
از کی تا حالا شما نماینده خانواده شهدا شده اید. من برادر شهیدم و تا جایی که ذهنم یاری می دهد شما را به نمایندگی انتخاب نکرده ام. (1967843) (alef-13)
 
بی کله
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۰۰:۴۹
تند نرو داداش پیاده . انقدر از خانواده ی شهدا مایه نگذارید . نصف بیشتر خانواده ی شهدا اصول کراهارو قبول ندارند. اونا شهید ندادن تا شما حق مردم رو پایمال کنید . بترسید از قیامت جایی که خانواده ی شهدا جلوی شما رو میگیرن و میگن برا چی شهید مارو خرج دنیا طلبی خودتون کردید . درود بر خمینی سلام بر خاتمی .روحانی مچکریم (1967891) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۳:۰۸
من هم خانواده شهدا و ایثارگران هستم و از این دونفر دفاع می کنم و به نظرم در حقشان اجحاف شده. (1968243) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۱:۵۶
کلاه شرعی شنیده بودیم ولی این کلاه حقوقی بود (1967227) (alef-13)
 
کلاهی
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۵۲:۲۲
کلاه چی دوست داری بگم برات بیارن؟ (1968786) (alef-13)
 
صادق
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۲:۳۵
خوشم میاد با این همه فیلم و کتاب و سخنرانی و تجمع ترتیب دادن هنوز نتوانسته اید برای یک امر باطل, حقانیتی ایجاد کنید و مجبور می شوید به اصطلاح خودتان به زبان ساده بنویسید تا مثلا اذهان را از حقیقت منحرف کنید. عزیز دلم بر فرض که موسوی و کروبی کار غیر قانونی کردند شما با کدام قانون با آنها برخورد کردید؟ ما حاضریم از بی قانونی شما بگذریم به ازای بازکردن درب زندان و حصر از روی عزیزان و دلسوزان این ملت. (1967233) (alef-13)
 
شهید
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۵۱:۱۳
شهید این روحیه باگذشتتم به مولا!
میگم فردا صبح آزادشون کنن برین با هم کلپچ بزنین روشن بشین! (1968780) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۵:۴۸:۲۳
متاسفانه این جماعت اقلیت همیشه با زبان قدرت و بدون منطق صحبت می کنند نمونه اش این آقا "شهید" (1968978) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۰۱:۲۹:۳۸
قسمت جالب اینه که هنوز هم جوابی غیر از این حرفا ندارید بعد از این همه سال تبلیغات! (1970021) (alef-13)
 
سيد ابراهيم كراماتي
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۳:۳۲
كشكول نويس محترم به جاي توضيح دست به توجيه زده اند ! اگر ممكن است به اين پرسش پاسخ فرمايند كه در كجاي شرع انور و تقرير و سيره رسول مكرم اسلام و ائمه عليهم السلام آمده است كه« مصلحت » بتواند باب قضاء و عدالت را مسدود نمايد؟
اي كاش اندكي به فرمان مولا(ع) به مالك اشتر توجه مي شد و به چنين اجتهادهاي در برابر نص دست يازيده نمي شد و اگر مي شد حداقل به نام دين و خدا نوشته نمي شد. (1967237) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۲۴:۵۴
روحانی گفت یه عده کم سواد اونوقت همین کم سوادا اعتراض کردن ! (1967768) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۱۵:۰۵
کاش اندکی به بقیه دوران حکومت حضرت علی هم توجه میشد ! جنگ جمل ، برنداشتن معاویه از حکومت شام در ابتدای به دست گرفتن خلافت و... (1968591) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۱۷:۳۳
همین الآنم که اینا موج راه انداختن که چرا دادگاه راه نمیندازین چرا محاکمه نمیکنین ، پسفردا از این دادگاه هرحکمی غیر از آزادی فتنه گران بیاد بیرون میگن بی عدالتی شده بریزین تو خیابون ! والله! (1968596) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۰۱:۳۲:۰۴
نه! اصلا بنا به درخواست شما اعدامشون کنن! فقط اگر جرات دارن اجازه بدند که اونا به صورت زنده و علنی از خودشون دفاع کنن!
این حقو به یک قاتل میدن! پس به اون ها هم بدن! (1970022) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۵:۵۹
جوابی که قابل انتشار باشه در دنیای یک صدایی شما وجود ندارد - پس شما به قصه بافی های خود ادامه دهید و فقط می گویم
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ }
{قُلْ يأَيُّهَا الْكَفِرُونَ لاَ أَعْبُدُ مَا تَعْبُدُونَ وَلاَ أَنتُمْ عَبِدُونَ مَآ أَعْبُدُ وَلاَ أَنَآ عَابِدٌ مَّا عَبَدتُّمْ وَلاَ أَنتُمْ عَبِدُونَ مَآ أَعْبُدُ لَكُمْ دِينُكُمْ وَلِىَ دِينِ}.


انشاالله که کلام خدا قابل انتشار است (1967246) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۰۶:۵۹
صدق الله العلی العظیم (1968812) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۱:۴۹:۲۹
زیباترین پاسخی بود که می شد به خودکامگان داد. از شما برادر عزیز سپاس گزارم (1969725) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۰۱:۳۲
احسنت به حقوق دان گرامی که به زیبایی و به طور علمی پاسخ دادند هر چند میخ آهنین نرود در سنگ .
و شما نویسنده محترم مطلب خودتان هم میدانید که در حال زدن زورهای آخر هستید هشت سال حاکمیت مطلق شما بر مجلس و دولت سایر نهادهای حکومتی حاصلی جز مردمی افسرده ، کشوری منزوی ، انبوهی از پرونده های فساد اقتصادی ، آبروریزهای جهانی ، تورم کمر شکن برای کشور نداشته است مردم از صحبتها ، رویه ها و گفتار شما خسته شده اند ما را به خیر و شما را به سلامت ... (1967273) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۰۵:۰۹
به همین سادگی!!!!! (1967286) (alef-15)
 
تاجي
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۰۸:۱۲
سلام بابا ما تو مملكت مخ زيلد داريم از نظر حقوق انساني و صنعتي و... ولي ايا به قول مطهري همه انتقادها مساوي با ضد نظام بودن است ؟خير .
اقاجون مردم كه عوام نيستن اين همه دروغ ميگين بابا بخاط اين 3نفر 20ميليون ادم راي دادن يعني هيچ وپشم!!!!! (1967298) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۰۸:۲۱
فرض كنيد بطور قطع ويقين اين دو نفر وساير مسببين حوادث 88جرمي مرتكب شده اند بنابراين بايد طبق قانون محاكمه ودر صورت ثبوت جرم محاكمه شوند
نميشود كه يك طرف دعوا آزادانه مدتي در مسند حكومت بنشينند والان آزاد باشند ولي طرف ديگر بدون محاكمه در حصر باشند به نظر من همين حالا هم بايد دادگاهي هر دوطرف را محاكمه كند وهرچه دادگاه حكم كند همانطور عمل شود اين كار براي اعتبار مملكت هم بهتر است (1967300) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۰۹:۱۸
آبکی تر از این متن تا حالا ندیده بودم. تمامش نظر شخصی نویسنده بود و هیچ پایه و اساسی نداشت. (1967307) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۱۱:۰۷
این نوشته با واقعیات در تناقض بود و انگار نویسنده در این مملکت نبوده است و نیست (1967313) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۱۱:۴۴
به کدام درخواست مخالفان برای راهپیمایی جواب مثبت دادند؟
شورای نگهبان هیچوقت داور با انصاف وبیطرفی نبوده است (1967315) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۱۳:۱۰
موسوی و کروبی محبوبیتشان روز به روز بیشتر شده (1967320) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۲۷:۳۳
احسنت...اگه راست میگید اجازه راهپیمایی بدهید تا ببینید مردم چه نظری دارند. (1968847) (alef-13)
 
حميد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۱۳:۴۴
مشكل نوع ادبيات ماست كه در اين مملكت هيچ كس تحمل انتقاد را ندارد
تحمل قانون را نداريم
ادبيات ما كشاندن مسائل به داخل خيابانهاست و ادبيات طرف مقابل هم خطاب كردن مردم به خس وخاشك ميباشد و همه ما فقط از قانون دم ميزنيم و نتيجه اين است كه بعد از 4 سال همه انهائي كه حمايت ميكردند بدون اينكه به اشتباه خود اقرار كنند در صف منتقدان ميروند خدامندا بصيرمان گردان وتحمل ما رازياد كن وشجاعت اقرار به اشتباه را به ما عطا بفرما (1967324) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۱۵:۱۶
ممانعت غیر قانونی شوارای عالی امنیت ملی در جلوگیری از آزادی بیان مجوز اقدام غیر قانونی وی در حصر یک عده بدون محاکمه در دادگاه صالحه میشود؟
برای الف برای انتشار چنین متن ضعیف و غیر حقوقی متاسفم (1967328) (alef-13)
 
بی سواد
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۴۸:۴۲
بابا حقوقدان! شما از بستگان رئیس جمهور نیستی؟؟ (1968775) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۱۵:۵۸
سال 88 سال بر باد رفتن آرزوهای یک ملت (1967330) (alef-13)
 
حسن همون حسینه رای ما میرحسینه
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۴:۵۴:۰۶
و سال بالاتر رفتن شعور و فهم سیاسی یک ملت و اولین ثمره بزرگ آن در خرداد92. (1968958) (alef-1)
 
slm
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۱۷:۲۹
البته ممکن است بگویند ما اصلا این ایین نامه و قانون را قبول نداریم چه آنکه گفتند این شورای نگهبان را قبول نداریم...... آنها گفتند و البته هنوز هم بنده شورای نگهبانی که رییسش تمام قد از کاندیدای مورد نظرش دفاع میکند را قبول ندارم چون مشخص است که از روی باند بازی رد صلاحیت و قضاوت میکند.. ودر انتخابات مجلس آینده خواهیم دید که چه بلایی بر سر جناح مخالف خودش خواهد آورد.. (1967334) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۱۷:۵۷
یک سوال ساده:
آیا در قوانین حقوقی ایران و قوانین بین المللی و یا شرع مقدس اسلام مجازات حصر آن هم بدون کیفرخواست و دادگاه وجود دارد؟
لطفا کسانی که اطلاع دارند با دلیل و ارجاع مناسب پاسخ دهند. (1967338) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۳۹:۴۱
جناب کشکول لطفا به این سوال پاسخ دهید. (1967812) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۴۴:۳۰
به این سوال باید حقوق دان ها پاسخ دهند. (1967832) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۱۹:۰۹
شما چندتا تظاهرات نام ببرید که طبق اصل 27 انجام شده باشد . (1967340) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۱۹:۲۰
نویسنده محترم نوشته اند:
رها ساختن آن نیز به طریق اولی به صلاح جامعه نیست. چون مجدد دوستانشان را به خیابان می کشند و مجدد خون های بی گناه به زمین ریخته می شود.
این تحلیل آبکی و غلط است. مردمی که در انتخابات شرکت کرده اند و رییس جمهور جدید انتخاب کرده اند، خودشان در مقابل دولتی که انتخاب کرده اند به میدان نمی آیند. آن موقع که مردم به دعوت آقای موسوی و کروبی به خیابان می آمدند، احمدی نژاد بر سر کار بود.
امروز نه معترضان انتخابات 88 و نه گروه های سیاسی، هیچ یک انگیزه ای برای اعتراض به وقایع گذشته ندارند و ادامه حصر منطقی نیست. (1967342) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۲۹:۳۹
و علاوه بر نظر شما، اين نوعي پيشگويي هم هست و قصاص قبل از جنايت (1968740) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۲:۲۸
اگر تعدادی بخواهند در باره لایه اوزون راهپیمایی کنند کدام ارگان و وزارتخانه ای مجوز می دهد ؟ قول می دهیم شعار هم اصلا ندهیم .
اصلا یک سوال ساده : از سال 57 تا حالا به چند گروه و حزی مجوز راهپیمایی داده شده ؟ (1967350) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۲:۵۷
اگه اجتماعات مجوز میخواد پس اون راهپیمایی هاییها که گهگاه بعد از نماز جمعه هر بار به یه بهانه میریزن تو خیابون و پرچم امریکا رو آتیش میزنن مجوز دارن؟
اونا که از دیوار سفارت انگلیس بالا میرن مجوز داشتند؟پس قاعدتا باید همه الان حکم جزایی گرفته باشن.
راه پیماییهای سال 88 خود جوش بود ضمن آنکه به قول شما همان سران فتنه بارها درخواست مجوز کردند؟ دادید؟ (1967353) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۳:۱۰
خندم گرفت از این مطلب شما سایت الف. (1967354) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۶:۰۸
آیا نسبت خس وخاشک دادن به مردم جرم نیست؟ (1967366) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۳۸:۵۱
نسبت بی سواد و افراطی و مواجب بگیر چطور؟ (1967621) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۵۵:۱۱
کم سوادی حقیقت تلخی است (1968552) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۴۰:۰۴
خیر وقتی افراط زده عمل میکنید... (1968914) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۰۸:۲۷
من مثل اکثریت مردم ایران آقای احمدی نژاد رو قبول نداشتم!!! و نه دارم ولی به شما توصیه میکنم از دروغ پرهیز کنبن،آقای احمدی نژاد نگفتن مردم خس و خاشاکن بلکه از 40 میلیون نفر رای دهنده تشکر کردن و منظورشون اون عده ای بود که آشوب و آتش به پا کردن که من اطمینان ندارم اون عده طرفدار آقای موسوی بوده باشن درست مثل کارناوال روز عاشورای آقای خاتمی در سال ها قبل که برای تخریب ایشون بود و حتی رهبر هم درموردش صحبت کردن.
ابته ممکنه قصد شما دروغ نباشه و بی اطلاع باشین درست مثل خود من که امسال پی به واقعیت گفته ی آقای احمدی نژاد بردم. (1967715) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۶:۲۹
تو هنوز پیش منی تو همش پیش منی (1967368) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۶:۳۷
باید هزینه بدن
هزینشم فقط اعدامه (1967369) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۴۴:۵۳
خب اعدامشون کنید دیگه!! (1967420) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۱۱:۴۶
اگر اعدامش کنند که یک ملت می ریزند توی خیابان ولوله میشود! (1967936) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۱۰:۳۴
خودتون میدونید بهای اعدام چنین افرادی چه خواهد بود... (1968819) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۴۸:۰۷
الف جان برات متاسفم که نظر مودبانه و در چارچوب نظام من رو جرات نمیکنی‌ منتشر کنی‌ ولی‌ حاضری یک چنین نظر پر از نفرتی که قطعاً به منافع مادی گره خرده را منتشر کنی‌ . (1967436) (alef-13)
 
امیر حسین
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۵:۰۴
این آرزو رو به گور میبری (1967477) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۰۴:۱۸
شمایی که دنبال اعدام یه عده بی گناه هستی پس حکم کسانی که 8 سال این مملکت رو غارت کردند چیه؟؟؟؟ (1967509) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۱۰:۵۸
آقا رضا تو نمیتونی حکم اعدام برای کسی تجویز کنی (1967531) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۳۹:۱۱
فقط اعدام. ولاغیر. (1967623) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۲۴:۲۹
شما هرکی مخالفت بود رو اعدام کن و به بقیه بگو تکفیری (1968364) (alef-1)
 
saeed
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۴۷:۳۷
دوست دارم نویسنده این مقاله با یک نگاه اجمالی به کامنتها و نظرات مردم پی به واقعیت ببره. (1967845) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۰:۲۷
شما نمی توانی به دلیل اینکه سران نظام این تصمیم را گرفتند استدلال کنی که غیر ظالمانه بوده این کار.
اگر منفعت یک مملکت ایجاب کند که به فردی ظلم شود آیا باید ظلم کرد؟؟؟؟؟ اگر آقای موسوی و کروبی و خانم رهنورد درخواست محاکمه کنند، جدای از کاری که انجام داده اند، حقشان نیست؟

کسی قرار نبود انقلاب کند! شما تهدید میکنی که اگر می خواهی انقلاب کنی پای هزینه هایش هم بایست؟ یعنی این نظام را دارید با نظام شاه مقایسه می کنید؟
اگر روزی این نظام مانند آن نظام شود این نظام است که باید هزینه اش را بپردازد نه کسانی که در مقابلش می ایستند

بی محلی به قانون؟ مگر در قانون راهکار اعتراضات و اعتصابات دیده نشده؟ آیا اجازه داده شد که در چارچوب قانون اعتراض کنند؟
چگونه است که برای راهپیمایی مثل 9 دی که همواره اعلام می شود که خود جوش بود نیاز به مجوز نبود! مجوز داشت؟ پس خود جوش نبود.


خواهش می کنم منتشر کن. توهین به کسی نبود . از نویسنده این مطلب را درسایت منتشر کردید ، طاقت چند خط پاسخ را داشته باشد. (1967382) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۴:۲۳
کسی که خودشو بخواب زده میشه بیدار کرد ؟؟؟ (1967391) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۴:۵۶
راستی دوستان الف عزیز

من واقعا درک نمیکنم در موضوعی که دفاع از آن براحتی ممکن نیست چرا وارد میشوید که در قافیه مسئله گیر کنید ؟

میتوانید به زبان ساده برای ما توضیح دهید که وقتی داور (و بلکه داورها) مسابقه ماه ها قبل موضع خودش رو به نفع یک طرف ماجرا رسما و علنا اعلام میکند ؟ بر اساس کدام قانون این کار را انجام داده و احتمالا نباید بعنوان بخشی از ماجرا محاکمه که نه فقط پاسخ گو باشه ؟ حصر این داور ها که خیال باطل است.

موارد دیگر رو هم مثل سوء استفاده از امکانات دولتی برای یک کاندیدای خاص رو دیگران نوشته اند و فقط یاد آوری میکنم. (1967393) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۱۹:۴۷
گُل گفتی! (1968604) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۳۱:۱۲
اقا جان مگه نه دى همه چى حل نشد پس نگران چى هستى . (1968909) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۴:۵۹:۴۱
جالبیش هم اینه که دبیر شورای نگهبان میاد میگه چون موسوی رو ما تایید صلاحیت کردیم بی طرف بودیم!!!...این هم شد دلیل؟!!...وظیفت بوده..مگه میتونستی نخست وزیر محبوب امام(ره) رو رد صلاحیت کنی؟!! ثانیا جالبه خودتم نمیتونی رد کنی که همتون در شورا طرفدار علنی یک کاندیدای مشخص بودید.. (1968960) (alef-1)
 
محمد رضا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۶:۲۶
روزی که اقای علم الهدا در سخرانی خود معترضین را به بزغاله تشبیه کرد و احمدی نژاد به خس و خاشاک ، اینها هم باید محاکمه شوند !!!!! (1967401) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۳۳:۰۴
رفیق یه نصیحت ... همیشه از توهین کسی ناراحت شو که شخص موجهی باشه ، اگه یه بچه پرو تو خیابون بهت توهین کرد آیا تو هم بهش فحش میدهی و کتکش میزنی....بچس نمیفهمه و این نفهمی طبیعتشه.... (1968851) (alef-13)
 
قائمی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۶:۳۳
اگر آقای مهدی کروبی با سابقه ریاست قوه مقننه و سالها در مسند قوه قانونگذاری و آقای میرحسین موسوی با سالها تجربه در سمت قوه مجریه « قانون » را به اندازه شما ( نویسنده متن ) مطلع نیستند پس وای بر ما ؟!
اخوی گرام، حصر «انسانیت» و «آزادگی» را توجیه نکنید . (1967402) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۳۴:۲۵
کدام انسانیت ؟؟؟؟ بردن ابروی 700هزار مسئول رای گیری که از اقشار مختلف مردم هستندو آروی نظام در دنیا و کشته شدن عده ای بیگناه .اینها می خواستن رئیس جمهور همین نظام شوند که چه کنند خدمت یا خیانت ؟
هوای تفس خود را بر مصلحت نظام و مردم ترجیح دادند و دشمنان را بر ما متحد کردند و......... (1968513) (alef-13)
 
حبیب
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۸:۵۲
برعکسش رو درنظربگیریم.اگرآقایون سرکاربودن وشوبهارو به پا میکرد چکارمیکردن؟؟درسخنرانی 15خرداد چندسال پیش آقای هاشمی درقم سخنرانی میکرد چندنفربافریاد سوالاتی رو مطرح کردن .آشوب خیابانی وآتش کشیدن و مامورنیروی انتظامی رو به قصد کشت زدن هم نه . ببینید آقایون باظرفیت و معتدل چه بلایی سراون افراد آوردن. این موسوی و کروبی وطرفدارانشون باید کلاهشون بندازن بالا که تا الان اعدامشون نکردن. اون همه بسیجی و مامور سپاه و نیروی انتظامی به دستور وتحریک چه کسانی انگشتها و گوشهاشون بریده شد؟؟؟به جرم اینکه ریش داشتن دنده هاشون خرد شد وبا میلگرد جمجه هاشون خورد کردن؟؟؟اینها جرم نیست؟؟؟ (1967408) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۵۰:۱۶
بابا این چیزایی که تو میگی توهم زیاد فیلم ترسناک دیدی هرکی ندونه فکر میکنه 200 300 نفر کشته شدند در ضمن این شاهکار نیست که دست و پای طرف رو بستید بعد میگید شنا کن به اونها هیچ تریبونی ندادید بعد میگید چرا مردم را به آرامش فرا نخواندند یا چرا برائت نجستند و.... بابا به خدا مردم فهمیده تر از این حرف ها هستند ولی به روی شما آقایان نمی آورند.البته مقاله جناب عالی جواب بسیار دندان شکنی داره که نمیشه نوشت چون مانند آقایان موسوی وکروبی تمام تریبون ها برای صدای مخالف بسته است وهنوز زود است که به ستار ملحق شویم جواب آقای کشکول به قیامت چون در آن دنیا فیلتری وجود ندارد ولی بدانید یک طرفه سخنرانی کردن برای همه آسان است وافتخاری ندارد .ولی برای شما یک افتخار بزرگ وجود دارد آنهم حکومت اقلیت بر اکثریت (1968180) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۳۴:۲۰
كدوم همه؟! و بسم الله! مطالب و جنايات جديدي را تخيل كرده ايد كه از اين به بعد انتشار دهيد؟! (1968748) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۴۰:۰۸
خیلی جالبه !
ایکاش یه تعداد سوالات دیگه رو هم مطرح میکردید :

- چرا افرادی مثل " مرتضوی " که تخلف آنها در دادگاه صالحه همین کشور تایید شده هنوز هم مجازات نشده اند ؟ً آیا کمیسیون محترم امنیت ملی در این خصوص هم اعلام خطر فرموده اند ؟!

- آیا تخلفات مطروحه در انتخابات 88 تنها متوجه شخص " موسوی " و " کروبی " بود ؟! و اگر پاسخ این سوال منفیست ، در باره اتهامات اشخاص دیگر و شخص رییس جمهور سابق چه اقداماتی انجام شده است ؟! (1967409) (alef-13)
 
ر.م
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۲۷:۰۱
اوا !‌ مرتضوي محكوم شد، 200 تومن جريمش رو هم فكر كنم داد! والله ! (1968372) (alef-1)
 
خیر الامور اوسطها
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۴۰:۴۱
به نظر می رسد برخی بزرگان سیاسی دو گروه دانسته یا ندانسته اشباهاتی مرتکب شده اند و هر دو طرف مقصر هستند بنابر این بهترین راه و کم هزینه ترین راه برگزاری نشست های چند جانبه و گذشت از همدیگر و حرکت در مسیر امام و رهبری و نقد منصفانه از همدیگر می باشد.
بهتر است در مسائل اختلافی از رهبری تبعیت شود حتی اگر باب طبع جریانی نباشد واگر جریانی اصرار بر تفکر خود دارد از طریق مذاکره و ارائه دلایل با رهبری نسبت به پیگیری نظر خود اقدام نماید. یادمان باشد امام فرمود پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد. حتی اگر نسبت به خود رهبری نیز نظر دیگری دارند می توانند از طریق خبرگان با ارائه دلایل پیگیر شوند بنابراین بر بزرگان سیاسی را هها بسته نمی باشد.
طبیعی است در دعواهای سیاسی این چنینی ممکن است به ناحق بر اثر شور و هیجان طرفین و اصرار مامورین انتظامی و امنیتی تلفات جانی هم رخ دهد که باید سعی شود به حداقل برسد.
کمک به تلطیف فضا به سمت آزادی بیان و اندیشه و بررسی و نقد منصفانه اتفاقات از طرف افراد معتدل و دعوت از اجتماع به فراموشی و گذشت از دو طرف
و آزادی زندانیان سیاسی که از سوابق خوب انقلابی هم برخوردارند بهترین راه کار می باشد (1967411) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۲:۰۲:۵۳
برادر شما هنوز در دهه 60 سیر و سلوک می فرمائید؟ (1969755) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۴۲:۴۴
با اين سخنان بي پايه و اساس مردم را بيشتر آزار مي دهيد و غير قابل دفاع بودن حصر را بيشتر آشكار مي كنيد شما كه مي دانيد حصر هيچ مبنا و معيار قابل عرضه اي ندارد پس حداقل سكوت كنيد (1967416) (alef-13)
 
حقوقدان
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۴۶:۰۸
سکوت کنیم که شما افاضه کنید؟؟ بفرمایید مهندس! (1968773) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۵:۵۰:۱۹
نه به سخنان بی منطق خودت ادامه بده تا بیشتر رسوا بشی (1968980) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۴۴:۳۰
همه به خوبی می دانند که بسیاری از مراجع نمایندگان مجلس مردم عادی دانشگاهیان درمقصر دانستن این افراد یا راه انگار را درپیش گرفته اند یا راه شگ را وعده زیادی به تقصیر اتش بیاران معرکه نیز اشاره کرده اند بنابراین از ان مواردی است که اگر در تصمیم درست دچارحب وبغض شدیم یا جناخی عمل گردیم قطعا روز قیامت عقبه سختی خواهیم داشت ازطرفی یا باید محاکمه می کردیم یا حصر حالا هردو کار ظلم اشکار است (1967419) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۴۶:۱۸
اینجا اینهمه مخالف کامنت گذاشتند که می دونیم منتشر نمیشه. هیچ کس هم دلیل درست حسابی نیاورده. همین یعنی اثبات حقانیت این مقاله. حقیقت هم با پانصد تا مثبت عوض نمی شود. (1967425) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۸:۵۳
حتما شما کامنتها رو نخوندی که جوابتو بگیری. (1968253) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۵۶:۲۲
واقعیت چی‌ ؟ (1968874) (alef-13)
 
رهنانی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۲:۱۲
طبق تصریح قانون اساسی در کشور یک مقام است که حق حکم دادن داره و اون قوه قضاییه است و امنیت ملی چنین حقی ندارد
بر فرض داشتن چنین حقی شورا میتوند بدون محاکمه علنی کسی را حصر کند
و سئوال دیگه اینکه تا کی این حصر باید باشد نکند صاحب قلم خواهند گفت تا محصورین بمیرند
از طرفی چه مقایسه غلطی است که شورا را با شورای امنیت سازمان ملل مقایسه میکنید؟ زبونم لال ما مسلمانیم چرا با فتح مقایسه نمیکنید که در آن روز پیامبر رحمت با صدای بلند الیوم یوم الرحمه تمام اهل مکه که دشمنان محکم حضرت بودند را بخشیدند
ای کاش مسلمان شویم (1967459) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۳۶:۲۷
بابا اصلا شوراي امنيت ملي هم عوض شده و ميخواد كمك كنه به حل مساله، ولي كاسبهاي فتنه نميزارن (1968751) (alef-13)
 
طلبه از قم
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۳:۲۸
با تایید نظرات متین و متقن کارشناس ارشد حقوق که به راستی (البته با رعایت جوانب ودر حدی که در سایت نسبتا آزاده ی الف قابل_ درج بود، اظهار نطر نموده اند)، حق مطلب را ادا کردند، اضافه می کنم ولو تمام توجیهات_ بلاوجه_ نویسنده و آسمان رسمانهای حقوق بشری_ ایشون رو بپذیریم، پاسخ این سوال را باید بدهند که :مگر9دی ادعا نشد که مردم آگاه شدند و قضیه ی فتنه تمام شد/پس چرا حصر_ غیر قانونی ادامه یافت و چرا بعد از 9 دی وتا هنوز با ادعای امکان شورش مردمی، از حق قانونی و شرعی دفاع در دادگاه و سایر حقوق انسانی و اسلامی این افراد جلوگیری شده و می شود. . آیا علت_ اصلی توجیه نشدن_ اکثریت مردم دز مورد نتایج آرای انتخابات خرداد88 نیست؟ آیا علت اصلی، هراس از طرفداران بی شمار این محصورین نیست .چرا به طرفداران این افراد (که از یاران مورد تایید امام راحل تا آخرین لحطه ی حیات مبارکشان بودند)فقط برای یک بار اجازه انجام تجمع قانونی، داده نشده و نمی شود - چرااین راهکار قانونی و منطبق بر جمهوریت نظام را"تجربه" نمی کنند؟نمی دانم شایداز سبه رویی هراسانند:
چه خوش است گر محک "تجربه" آید به میان/ تا سیه روی شود هر که دراو غش باشد (1967467) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۳۰:۱۶
این شرایط نشان از عمق فتنه است در کودتای نرم باید برخورد نرم صورت گیرد.نظام به سران فتنه فرصت توبه میدهد .ان شااله شرایط لازم برای محاکمه سران فتنه محیا شود. (1968508) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۴۴:۱۵
داداش طلبه این استدلالهات شدم. شاگرد قبول نمی کنی شما؟؟؟ (1968768) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۶:۱۳
يك مطلب مزخرف ديگه در كشكول الف (1967482) (alef-13)
 
امیر حسین سلطان/تهران
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۱۳:۵۱
از اینکه درج اینگونه مطالب فرصت بروز و ارائه نظرات و افکار عمومی را فراهم آورده است باید به دیده مثبت نگریست اما متاسفانه از این جنبه که لااقل بخشی از سایت وزین " الف " در این حد نازل و به وضوح کوته فکری و همجنین دگم اندیشی وجود دارد بایست بسیار متاسف بود.انشاء الله خود جناب آقای دکتر توکلی برای این بخش از سایت شان هم فکری بکنند. (1967727) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۴۲:۵۰
اگه می نوشت اینا مظلومن و باید زود آزاد بشن مزخرف نبود نه؟؟؟ (1968764) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۲۲:۰۳
عزیزان دل نوشته هایشان رو بنویسند به زودی سانسورچی ها امکان درج کامنت را محدود و یا این صفحه را به کل حذف میکنند. (1968836) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۸:۵۰
بسمه تعالی
با سلام و احترام به نظر من ذکر اینکه تصمیم شورای امنیت ملی است و بیان اینکه این شور بالا است از قانون و مقدم بر حکم قاضی بعد از محاکمه کمی غیر منطقی می آید . به فرض درست بودن ادعای شرایط خطر اغتشاش این امر محدود بود حالا پس از گذشت چند سال باید شرایط محاکمه و یا آزادی این آقای فراهم شده باشد . پناه میبرم به خدا ی بزرگ . (1967493) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۰۳:۱۶
کسی که خواب میشه بیدار کرد ولی کسی که خودش به خواب زده نمیشه بیدار کرد
خود خاتمی میگه تقلب نشده به مردم دروغ گفتیم هنوز آقایان با سواد میگن تقلب شدهبود (1967507) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۲۳:۱۲
تو که راست می گی .......... (1967759) (alef-1)
 
نا شناس
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۰۵:۰۵
در نتیجه هیچ راهی برای اعتراض وجود ندارد چون هیچ وقت برای اعتراض مجوز نمی دهند و نخواهند داد ،
در نتیجه در صورت اعتراض کاری غیر قانونی انجام داده ای و نیروی انتظامی همان جا در خیابان یا در کهریزک شما را مجازات می کند.سران معترض را بدون بردن به محکمه عادل و علنی به دلیل مسائل امنیتی که از عدالت واجب تر است زندانی می کنند و جوی امنیتی ایجاد کرده و رسانه ها مدام یک طرف را مقصر و فتنه گر و جاسوسس ام ای سیکس و ... معرفی کرده و اجازه دفاع به هیچ کس نمی دهند.

جناب نویسنده تعصب ها را کنار بگذارید که یکی از مصداق های جهاد اکبر مبارزه با تعصب های نفس است.
الف اجازه بده حرف دلمان که حرف دل خیلی از مردم است را اینجا بزنیم. (1967512) (alef-13)
 
کیوان
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۰۷:۱۲
دوستان بهتر نیست بجای تهمت زدن به هم همگی به فکر اشتی کردن با هم باشیم؟؟؟ ما همه از یک خانواده هستیم.. (1967519) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۴۰:۵۵
اقا کیوان!
توی خانواده هم گاهی برخی اعضا با کارهای خودشون باعث اخراجشون از خانواده میشن. (1968758) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۱۰:۴۱
من قانع شدم. تو خوبی (1967529) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۱۲:۲۳
رو رو برم هی!!! (1967535) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۱۵:۲۴
جواب خون داداش منو کی میخواد بدههه باید اعدام بشننن... اگه اینا راهپیمایی رو شروع نمیکردن صد در صد درگیری نمیشد . از راه قانونی میتونستن پیگیری کنن.. مگه کشور ارق باباشونه که هر کاری خواستن کردن داداش ما هم این وسط کشته شد. باید اعدام بشن .. اصلا تقلب هم شده بود تو خیابون نباید میریختن که عالم و ادم ازش سو استفاده کردن... باید جواب خون براردرمو بدنن (1967548) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۱۶:۴۲
به عنوان کسی که به موسوی رای داد و قبلش به خاتمی و بعدش به روحانی تسلیت عرض می کنم همین (1967732) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۴۴:۴۷
من خودم به موسوی رای دادم ولی از رایم پشیمون بودم (1968168) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۲۱:۰۱
فکر کن سال 57 هم این منطق شما بود . اون موقع الان اوضاع چه طوری بود؟ (1967751) (alef-1)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۴۵:۴۶
الان سال 57 نیست که شلوغ بازار باشه.. سال 88 ارامش برقرار بود (1968172) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۰۷:۴۷
جنایب یرادر شهید میشه خوداتون بیشتر معرفی بفرمایید (1967921) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۴۵:۵۸
بفرمایید اونها که باعث شهادت معترضان به نتایج انتخابات شدند چطور؟اون خانواده هایی که بچه هاشون به خاطر یک راهپیمایی آرام کشته شدند چی میکشند؟ یک طرفه به قاضی نروید... (1968420) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۱۷:۰۹
برای درج این گونه مقالات بی منطق و یک طرفه که شعور اکثریت ملت رو زیر سوال برده در "الف" که ازش همیشه انتظار بی طرفی و استدلال قوی می ره، متاسفم. واقعا متاسفم (1967552) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۳۸:۴۰
خب منم برای شما متاسفم رفیق! اینم شد استدلال؟؟؟ (1968756) (alef-13)
 
حق طلب
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۲۰:۵۲
از نظر شما تظاهرات بدون مجوز خلاف قانون است. دوستان یادشان هست در آن ایام معترضان تقاضای مجوز از وزارت کشور کردند و تضمین دادند که در آن تظاهرات هیچ شعاری داده نخواهد شد و همه شرکت کنندگان در سکوت کامل راهپیمایی خواهند کرد ولی این مجوز داده نشد صرفا به این دلیل که طبق قانون باید شعارها مشخص باشد و لذا به تظاهراتی که در سکوت برگزار شود مجوز تعلق نمی گیرد(!!!) شما را به خدا اسم این را چه می گذارید؟ و از طرف مقابل چه انتظاری می توان داشت؟
خواهش می کنم برای تنویر افکار عمومی درج نمایید، خواهش میکنم (1967561) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۲۱:۲۶
جناب ما سال 57 انقلاب نکردیم تا دوباره این جمله را بشنویم : هیسسسسسسسسسسسسسسسسسسس هیچی نگو !!!! (1967564) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۰۲:۴۰
شما انقلاب کردییییییی؟؟؟

قیافت واسم آشنا نیست!
ندیدمت 17 شهریور تو خیابون (1968567) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۳۶:۲۴
ندیدیش چون خودت پشت پنجره خونت بودی و پرده رو هم دور خودت پیچیده بودی که نبیننت....وقتی هم که انقلاب شد ، شدی صاحب انقلاب... (1968856) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۲۶:۰۹
افرادی که کامنت گذاشتند که اینها باید اعدام شوند وهزینه اعتراضشون رو بپردازند ،میخوام یک اشاره ای به یک روایت تاریخی بکنم وشما درمورد اسلام ناب خودتون قضاوت کنید.درزمانیکه ابوبکر به حکومت میرسه وقتی برای اولین خطبه اش درنزدمردم حاضر میشه یک سوال از مردم میپرسه.میگه اگرمن درحکومت داریم خطایی انجام بدم شما مردم چگونه جوابمو میدین؟...در اون بین مردی بلند میشه وشمشیرشو ازغلاف بیرون میگشه ومیگه با این جوابتو میدم!!این اسلام ناب در1400سال پیش هستش!حالا ببینین چه برسراسلام اومده!!! (1967579) (alef-13)
 
منتقد بی سواد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۳۵:۳۷
این دو نفر زمانی به حصر محکوم شدند که رییس جمهور کنونی عضو شورای عالی امنیت ملی بود پس کسانی که هرجا این آقا میره شعار میدن زندانی سیاسی باید آزاد گردد باید بدونن یکی از کسانی که حصر این دو نفر را تایید کردن این اقاست و طی بعضی از اخبار منتشره رییس جمهور سابق مخالف حصر این دو نفر بوده. (1967612) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۲۳:۴۷
با رای اکثریت احکام صادر میشه. همین الان هم موافقین آقای روحانی در شورای اقلیت هستند. (1967762) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۳۴:۳۸
رییس حمهور کنونی که شما بهش میگفتید ساکت فتنه؟؟ (1967994) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۰۷:۳۷
آقای روحانی نماینده رهبر بودند که عضو تشریفاتی در امنیت ملی هست. (1968202) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۳۲:۱۳
اگه دست رییس جمهور ثابقت بود که الان هاشمی و خاتمی هم حصر یا زندان بودن (1968745) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۵۰:۳۱
ایا در زمان حضرت علی (ع) با مخا لفان چنین برخوردی می کردنند؟ کسانی که نه حق حرف زدند داشتن و رادیو و تلویزیو ن هم دایم بر علیه انان جو سازی می کرد با ید چه می کردنند؟مگر عوامل فتنه نیستند. به انها اجازه دفاع به دهید ان وقت معلوم می شود چه کسی راست می گوید. (1967661) (alef-13)
 
ن
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۰۵:۰۸
یعنی اگر در دولت فعلی و شورای عالی امنیت ملی بگه رفع حصر شما قبول میکنین ... تندروها به قانون تمکین میکنن (1967708) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۵۰:۱۷
یحث اینه که شورای امنیت ملی طبق قانون اساسی دقیقاً چی کارس که بگه یا نگه... (1968926) (alef-1)
 
یوسی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۰۸:۵۷
اقای توکلی عزیز من که میدونم مثل همیشه سانسور می کنی اما حداقل اینکه خودت میخونی ببین طرفدارای ایشان چقدر اند تو همین کامنتها مال شماها چقدر اند بنابراین هیچ دادگاهی بهتر از قضاوت مردم نخواهد بود زنده باد آزاااااااااااااااااااااااااااااااااااادی (1967716) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۰۹:۰۷
من نه با این ور کار دارم نه اون وریا! فقط از تعداد کامنتها می فهمم که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشور درست تحلیل کرده اند که تشکیل دادگاه می تونه آرامش کشور رو به هم بزنه. ببینید برای یک مقاله ساده چقدر کامنت نوشته شده؟ حالا فکر کنید دادگاه علنی هم برگزار بشه. به نظر من الان آرامش کشور و امنیت مردم مهمتر از رعایت شدن یا نشدن عدالت در مورد ۳ نفر است. (1967717) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۴۳:۳۶
احسنت به این فکر با ذکاوت شما. اگر در این مملکت تعداد امثال شما زیاد بشود، دیگر کلاً به عدالت نیازی نیست چه برای سه نفر چه سی میلیون نفر (1968022) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۳۵:۰۷
دستم به مثبت خورد وخواستم بگم که اصلا جمله آخرتو قبول ندارم. (1968260) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۳۱:۵۲
بازم صورت مسله را پاک کردن. تا کی میخواهید بر خلاف نظر اکثریت عمل کنید؟ (1968621) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۵۱:۵۴
این است عدل و عدالت علوی در قرن 21 میلادی!!!!
یعنی وقتی نمی صرفه چه سه نفر چه چند میلیون نفر تحت ظلم قرار بگیرن... (1968927) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۱۶:۰۱
اولا"‌به گفته شما مهمترين گناه آن دو نفر زير پا گذاشتن قانون بود اما هنوز روشن نكرديد كه به استناد كدام قانون بودن حكم قضايي اين دو نفر محبوسند .

دوما"‌اين كه گفته مي شود حصر به وسيله شوراي امنيت ملي انجام شده پذيرفته نيست زيرا محمود احمدي نژاد رئيس وقت شوراي امنيت ملي مخالفت خود را با حصر اعلام كرده بود ، ضمنا"‌اگر مسئوليتش با اين شورا بود ، حسن روحاني اعلام نمي كرد كه رفع حصر نياز به اجماع ملي دارد زيرا به راحتي مي توانست با مجوز اين شورا آنها را آزاد كند .

سوما"‌ بر خلاف چيزي كه به امام علي نسبت داديد ، ايشان معتقد بودند كه حق و حقيقت مقدم بر مصلحت است ، زيرا هنگامي كه به حكومت رسيدند برخي با فرمان عزل معاويه مخالفت كردند و گفتند اكنون محصلت نيست ، ولي ايشان نظر ديگري داشتند .

چهارما"‌شما معتقديد كه محاكمه آن دو به مصلحت نيست زيرا مي ترسيد هزينه اجراي عدالت را بپردازيد (1967729) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۱۷:۵۵
آقا این برای صد امین بار: این کشکول الف کیه؟ کیا به این امضا مینویسن؟! (1967737) (alef-1)
 
کیومرث
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۱۸:۳۰
ابن که بعد از چهار سال گذاشتن جلسات توجیهی عمومی و فردی از همه تریبونها باز مجبورید این قصه را از نو تکرار کنید نشان از آن دارد که مساله حتی برای خودتان تمام شده نیست. (1967738) (alef-1)
 
یکی مثل همه
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۱۸:۴۳
انشاءالله بتونید از این نوشته در اون دنیا هم دفاع کنید.
همین!!!!! (1967740) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۵۰:۲۹
اين عزيزان بايد سريعتر آزاد شوند و دوستي و برادري در كشور محكمتر بشه (1968054) (alef-13)
 
سخن حق
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۳۵:۴۶
كاش مقاله نويس محترم حداقل باندازه فرزند شهيد مطهري آزاده بود و در اين بررسي بنظر خودش آكادميك ، فضاي آن روز ها را عادلانه قضاوت ميكرد .
كاش رئيس جمهور سابق و مناظره ها و جملات طلائي ايشان همچون خس و خاشاك را هم كمي تا قسمتي بخاطر مي آورد .
كاش برخورد يكطرفه سيماي جمهوري اسلامي با وقايع را كمي ميديد و كاش . . .
آنچه در اين نوشته بدست ميايد يكطرف صد در صد مقصر و طبق تعاريف آكادميك محكوم هستند و از طرف ديگر هم بدلائلي كه امروز بخشي از آن معلوم گرديده است ( دولت پاكدست و از اين جور حرف ها . . . ) هيچ خبري نيست !
آفرين به اين ديدگاه بعد از گذشت چهار سال . . ! (1967805) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۳۷:۰۸
آقا این ماجرا یک بار باید بطور اساسی مورد بررسی قرار بگیره این وضعیت قابل قبول نیست (1967808) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۴۳:۱۷
با سلام خواهش می کنم نویسنده ی محترم به این دو سوال پاسخ صریح بدهد 1)پس از تصویب قانون اساسی در سال58 تا کنون به کدام گروه سیاسی مجوز برگزاری راهپیمایی داده شده است؟ (البته اگر نگویید تا کنون فرد و یا گروهی چنین درخواستی نداشته است!!!!!!!!!!!! یا اینکه نگویید همه در خواست کنندگان مجوز راهپیمایی مخل مبانی دین مبین اسلام بوده اند ویا همگی می خواسته اند راه پیمایی مسلحانه انجام دهند؟!!!!!!!!!!!!!!!! 2:بعد از برگزاری انتخابات 88 قرار شد که تخلفات افرادی که قبل ا ز انتخابات تخلف داشته اند مانند :( توزیع سهام عدالت ،توزیع سیب زمینی رایگان ،افزایش قابل ملاحظه ی حقوق کارکنان دولت ، حمایت جانبدارانه داوران برگزاری انتخابات ، .....) و یا به تخلفات حین برگزاری انتخابات از طریق قوه قضاییه ر سیدگی شود و احکام آن به اطلاع عموم رسانده شود آیا پس از چهار سال به این مهم پرداخته شده و یا اینکه معتقدید اصلا تخلفی صورت نگرفته و همه موارد ذکر شده توهمی بیش نیست؟ (1967825) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۴۷:۱۳
شما اصول گراها جایگاه بالاتر از شورای امنیت که رهبری باشند مذاکرات ژنو را موفقیت خواند و به هر روشی فرمودند که خط قرمز ها را من کنترل می کنم باز قبول نمی کنید و انواع ایراد های بنی اسرائیلی می گیرید حالا چون شورای امنیت اینجا گفته 3 نفر را حصر کنید فصل الخطاب شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1967841) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۰۲:۲۳
سلام
عجب توضیحات روشن و واضحی. واقعاً که موضوع حل حل شد. شاید یکی کمی هم بیشتر. تا الان خیلی ها را می دیدم که مانده بودند که چرا اوضاع اینطوری است. قطعاً این توضیحات نه تنها آنها را اقناع کرده، می کند و خواهد کرد که خودشان به جرگه مدافعان حصر بر خواهند آمد.
واقعاً حیف از اینهمه استعداد و نکته سنجی و دقت و همه جانبه بینی. مانده ام که اینهمه استعداد حقوقی چرا تا الان در پرده مانده و آشکار نشده بود.
اصلاً از این به بعد به جای دادگاه و محاکمه و وکیل و ... که کلی هزینه دارد و وقت و امکان دارد تشنج هم ایجاد شود ما حصر را اعمال کنیم و به عنوان یک فوق قانون آنرا برای همه متهمان اعمال کنیم.
اسم زندان را هم بگذاریم حصرگاه. شورائی تشکیل شود و متهم و مجرم و مشکوک و ... را بریزیم داخل آن و هر وقت تشخیص دادیم که به گ .. خوردن افتاده آزادش کنیم و اگر نیافتاد هم آنقدر آنجا بماند تا بپوسد. اصلاً چه معنی می دهد که یک نفر را دو سال یا ده سال زندان کنند.
معیار غلط کردم باشد. هر کس گفت آزاد و هر کس نگفت ماندگار.
البته باید یک نکته را به دقت رعایت کرد و آن هم اینکه قدرت از دست ما در نیاید. چون اگر دربیاید یکهو دیدی که آنطرفی ها ما را حصر کردند و لذا حفظ قدرت از اوجب واجبات است. تا ما تا هر زمان که خواستیم حصر کنیم و هر قوت صلاح دیدیم رفع حصر و یا کسر حصر کنیم.
والسلام (1967902) (alef-13)
 
اصغر
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۰۴:۲۰
شمایی که می گی این دو عزیز از قانون پی روی نکردند لطفا بگین که طبق کدام قانون ، این دو نفر در حصر قرار گرفتند، اصلا حصر در کدام بند و قانون کشور ما پیش بینی شده؟
چرا طرف دیگر ماجرا که علنا دست به بی قانونی زد و مردم را تحریک کرد تحت پی گرد قانونی قرار نگرفت؟ (1967912) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۱۳:۳۳
فقط بايد گفت اي واي (1967939) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۴۰:۵۳
الف جانبداری تو از اصول گرایان بر کسی پوشیده نیست ولی بدون ما طرفداران موسوی چهدر سال88وچه در سال 92 در اکثریتم و سال 94تکلیف آقای توکلی رادر انتخابات مجلس مشخص می کنیم (1968010) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۴۴:۴۰
چه سال شومی بود88 (1968029) (alef-13)
 
lمسعود
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۵۷:۱۴
اصل‏ سی و هفتم: اصل‏، برائت‏ است‏ و هیچکس‏ از نظر قانون‏ مجرم‏ شناخته‏ نمی‏
شود، مگر این‏ که‏ جرم‏ او در دادگاه‏ صالح‏ ثابت‏ گردد.

اصل‏ سی و ششم: حکم‏ به‏ مجازات‏ و اجرا آن‏ باید تنها از طریق‏ دادگاه‏ صالح‏ و
به‏ موجب‏ قانون‏ باشد.

اصل‏ سی و سوم: هیچکس‏ را نمی‏ توان‏ از محل‏ اقامت‏ خود تبعید کرد یا از اقامت‏
در محل‏ مورد علاقه‏ اش‏ ممنوع‏ یا به‏ اقامت‏ در محلی‏ مجبور ساخت‏، مگر در
مواردی‏ که‏ قانون‏ مقرر می‏ دارد.

صل‏ سی و دوم: هیچکس‏ را نمی‏ توان‏ دستگیر کرد مگر به‏ حکم‏ و ترتیبی‏ که‏
قانون‏ معین‏ می‏ کند. در صورت‏ بازداشت‏، موضوع‏ اتهام‏ باید با ذکر دلایل‏
بلافاصله‏ کتبآ به‏ متهم‏ ابلاغ‏ و تفهیم‏ شود و حداکثر ظرف‏ مدت‏ بیست‏ و چهار
ساعت‏ پرونده‏ مقدماتی‏ به‏ مراجع صالحه‏ قضایی‏ ارسال‏ و مقدمات‏ محاکمه‏، در
اسرع‏ وقت‏ فراهم‏ گردد. متخلف‏ از این‏ اصل‏ طبق‏ قانون‏ مجازات‏ می‏ شود.

اینها اصول قانون اساسی هستن که مشروعیت سایر نهادها هم از اون نشأت می گیره. حصر به صورت فعلی، از روز دوم به بعد غیرقانونی بوده و هست. حالا شما هی آسمون و ریسمون کنید که حصر مجازات نیست و تنبیه به حساب میاد. (1968073) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۰۲:۴۸
این دو نفر به قول خودتان چهارده میلیون بودند واگر مسئولین امنیتی با الف ب مدیریت بحران آشنایی داشتند با چهارده میلیون اینگونه برخورد نمی کردند که نتیجه وهزینه این برخورد نامناسب از خود بحران به مراتب مخربتر است . این شکاف وبی اعتمادی ایجاد شده در جامعه حاصل مدیریت غلط بحران است .(یک جانباز وخانواده شهید ) (1968085) (alef-13)
 
سیدحسین
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۰۷:۳۲
با این تحلیل ها از الف به کلی مایوس شدم ...

الف را به انصاف و رعایت تقوا و قانون مداری میشناختم ولی ظاهرا آقای توکلی به جای اینکه با مطهری همراه باشد با زاکانی ها و حدادعادل ها همراه شده است ..

حصر و در ادامه آن سیل اتهامات به آن دو نفر و اجازه ندادن برای دفاع قطعا خلاف شرع و هم قانون اساسی است ...
این چیزی نیست که بخواید به زبان ساده تحریفش کنید ... (1968097) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۱۳:۲۹
حکم حصر توسط اقای جنتی صادر و از تریبون نماز جمعه اعلام شد نه شورای عالی امنیت ملی (1968109) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۱۶:۱۰
جالبه سایت بی طرف الف هر فحشی را علیه موسوی و کروبی منتشر می کنه ولی حاضر نیست نظرات مخالف خودش را منتشر کند واقعا واست متاسفم الف تکلیف سردبیرمحترمتان هم در انتخابات اتی مجلس مشخص می کنیم (1968112) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۱۶:۳۰
الف احمدی نژادی (1968113) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۱۹:۱۱
شما الفی ها بهتر خودتونو وزن کنید بد نیست (1968118) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۲۰:۰۱
الف من به تو چه بگم که از اول دشمن موسوی بودی و حامی احمدی نژاد (1968120) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۲۳:۳۷
طبق اصل ۲۷ قانون اساسی برگزاری راهپیمائی و تظاهرات حق قانونی گروه هاست(نظر و تعریف نویسنده)
حالا اصل بیست و هفتم را بخوانید
براساس اصل بیست و هفت قانون اساسی"تشکیل اجتماعات و راهپیمایی ها بدون حمل سلاح,به شرط آن که مخل به مبانی اسلام نباشد ازاد است
حال تعریف نویسنده را با تعریف تصریح شده در فانون اساسی مقایسه بفرمایید

کجا کلمه گروهها در قانون اساسی امده؟؟؟؟؟؟؟ (1968125) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۲۳:۴۶
شما الفی ها بد جوری سوختید (1968126) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۲۸:۳۹
شما كه به اين قشنگي حصر به زبان ساده را نوشتيد لطف كنيد راجع به اين موارد هم بنويسيد :
1 - توهين مستقيم رئيس جمهور به افراد به زبان ساده .
2 - تهمت رئيس جمهور به مسئول و غير مسئول به زبان ساده .
3 - بگم ؛ بگم به زبان ساده چه معنايي دارد .
4 - چگونه دروغ بگوئيم ، تهمت بزنيم ، ناسزا بگوئيم و راحت رياست كنيم به زبان ساده .
5 - چگونه دين و ايمان را مسخره كنيم و مرد بهاري بسازيم به زبان ساده .
6 - چگونه خانه نشيني كنيم به زبان ساده .
7 - چگونه دور دزدان و اختلاس گران خط قرمز بكشيم به زبان ساده . (1968136) (alef-13)
 
فتنه گر
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۳۲:۳۲
خودمونیم آ
هر از چند گاهی الف یه خبر این مدلی کار میکنه که آمار سایتش بالا بره؟ (1968140) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۵۷:۴۹
دوستان الف تبریک می گم بالاخره به افکار عمومی احترام گذاشتید و موضوع حصر آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد رو کار کردید. من مدتهاست که نظراتم سانسور می شه. به نظر من نظرات بالا نمایانگر افکار عمومی است. حال میزان احترام به افکار عمومی توسط حکومت براتون روشن شد؟ حدالقل شما سعی کنید به افکار عمومی احترام بگذارید و نظرات رو سانسور نکنید. (1968189) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۰۲:۳۶
شما که امام علی نیستید مثال قاضی شریح رو می زنی، پررویی هم حدی داره (1968197) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۰۴:۳۵
والا اینها آقا هستند
آقای توکلی مقالاتی که در سایتتون چپ می شه رو کنترل کنید همینجوری موسوی و کروبی؟ و یادتان باشد خانم رهنورد هم هستند (1968200) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۰۸:۳۴
چند پرس،اگر ممکنه الف و یا یک ادم بی طرف،پاسخ بدهد،سپاسگزار می شویم.1. در ایران که برابر با قاتون،رهبر،رییس جمهور، قانون اساسی، مجلس، هست و قانون اساسی را هم گروهی نخبه، با دانش،حقوق دان ،روحانی و.و. تصویب کردند،فلسفه ی وجودی مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان و خبرگان چیست? مگر نمایندگان که مردم انها را انتخاب می کنند، نباید نگهبان قانون اساسی باشند?، این همه،تعد د مراکز تصمیم گیری،به کشور اسیب زیادی وارد کرده است. شورای نگهبان،جناحی رفتار می کند و وجودش باعث تنش در اوضاع سیاسی کشور شده. شورای نگهبان اگر وظیفه اش نگهبانی از قانون اساسی است،پس فلسفه ی وجودی مجلس چیست? ان هم مجلسی که شورای نگهبان بخواهد. چرا مردم نباید به هر که می خواهند رای بدهند? چرا هر س نتواند در انتخابات مجلس شرکت کند? جلوی یک ادم سفره پهن می کنند ولی می گویند تنها باید این خوراکی را که ما می گوییم،بخوری و نام ان را انتخابات و رای مردم می گذارید! اجازه ی هیچ اعتراض را نمی دهند، اجازه ی فعالیت و تشکیل هیچ حزبی را نمی دهند. جز حزب های فرمایشی. سندیکا ها وجود ندارد و اگر دارد ،رییسش از این جناح یا ان جناح و یا وابسته به نهادی است. این که می گویید مردم را به خیابان ها کشاندند! خوب اگر مردم ناراضی باشند،به خیابان می ایند به زور که نبردند. چهار ده میلیون رای ندادند،رای کمی نیست،چند میلیون هم که به خیابان ها ریختند، بیایید به جای تهمت،تهدید، انکار عدم ازادی بیان و حق اعتراض، ازادی به جامعه بدهیم و بگذاریم مخالفان نیز تشکیل حزب بدهند،نماینده داشته باشند، اجازه ی اعتراض بدهیم،و ملاک تنها مهر و اشتیاق به پیشرفت و خدمت به ایران باشد،یک مخالف ،شاید بتواند بهتر از امثال شما به این کشور خدمت کند. شما نگاه کنید در ارما و تا اندازه ای امریکا، از همه ی استعداد ها بدون تومه به دین و مذهب و نژاد و رنگ پوست و ملیت، استفاده می کنند و بهمین جهت پیشرفت هم کرده اند. در بالا منظور اروپا بود که به اشتباه ارما تایپ شد. بیایید دست به دست دهیم به مهر میهن خویش کنیم اباد البته به جز کسانی که ماموریت هایی برای کشاندن ایران به جنگ داخلی و تجزیه ی ان دارند. (1968205) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۱۶:۰۴
هیچ مصلحتی بالاتر از اجرای قانون و عدالت نیست. اگه محاکمه علنی صورت بگیره خیلی مسایل روشن میشه. به جای این مطلب آبکی از مسئولا بخواهید ّاگر این دو عزیز و طرفهای دیگر دعوا گناهکارن تو دادگاه به جرمشون رسیدگی کنند تا مسئله تموم بشه بره (1968224) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۱۶:۱۲
وقتی قاضی خلاف کنه باید داد پیش خودش ببری ؟ وقتی کسی به حرفت گوش نمیده ؟ در ضمن این عزیزان از کسی دعوت برا حضور در راهپیمایی نکردند، نکته دیگه اینکه از کجا معلوم اینها سلاح حمل کردند ؟ و ... گفتی بسیار هست ولی کسی جرات بازگو کردن ندارد (1968225) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۱۸:۲۷
لطفا به شعور و آگاهی سیاسی مردم توهین نکنید . مردم ، مردم 35 سال پیش نیستند که ازاطلاعات و رویدادهای سیاسی بی اطلاع یا کم اطلاع باشند و یا از قدرت تجزیه و تحلیل کمی برخوردار باشند این مقاله با این پیش فرض برای مردم 35 سال پیش مناسب است ، که از وسایل ارتباط جمعی محروم بوده اند و فقط در ان زمان دو شبکه ی تلویزیونی و یک رادیو بی بی سی فارسی و دو روزنامه مهم کیهان و اطلاعات وجود داشت . (1968230) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۱۹:۵۷
شما سایت منتقد دولت جدید هستید اما منتقد منصفی بودید. نمیدونم چی شده که روح معجزه هزاره سوم در شما حلول کرده؟ (1968234) (alef-1)
 
حمید
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۴۲:۱۰
فتنه سال 88 ضربه بزرگی به کشور زد درست است که احمدی نژاد و شورای نگهبان هم بی تقصیر نیستند اما مجرم اصلی موسوی بود که در همان اولین بیانیه اش اعلان جنگ داد و گفت تسلیم این صحنه آرایی نمیشوم ( یعنی می جنگم) رتبه اعتبار بین المللی ایران را به شدت کاهش داد آمریکا و اسرائیل و مجاهدین خلق را امیدوار کرد وتحریمهای اثر گذار هم از همان موقع شروع شد اتفاقاً در 4 سال اول احمدی نژاد با وجود همه حرفهای تند احمدی نژاد خبری از این تحریمها ب شدید نبود. (1968272) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۴۳:۵۳
جواب کاملا زورگویانه
یعنی همین که هست نمی خوای برو بمیر (1968283) (alef-1)
 
بی نام
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۰۲:۱۲
کشته شدن 4 هزار نفر بر اثر آلودگی هوا به علت بی تدبیری و بی لیاقتی فتنه نیست؟
عوامل اختلاس ، سودجویان تحریم و ... فتنه گر نیستند؟ (1968317) (alef-1)
 
رامین
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۰۴:۵۳
من یک چیز برام مبهمه اینهایی که اینقدر به فتنه گری ومفسدفی الارض بودن این اقایان مطمئن هستند بنا به چه مصلحتی ویابهتر بگم ترس ازچه تن به تشکیل دادگاه ومحاکمه علنی انهانمیدهند ایاجز اینکه طی گذشت این 4سال هنوزنتوانسته اندانهاراقانع کنند که لب به اعتراف دروغین بگشایندویا هنوز نتوانسته اند مدارک مستندومحکمه پسندی برای محاکمه انها به دست بیورند اخه طرفشان که یک افتابه دزدویایک قاچاقچی خرده پاکه نیست ازسران ومحرمان همین نظامند/پس لطفا دایه های مهربانترازمادربجای اینکه درهرمنبری رای به مفسدبودن این اقایان بدهند کمی منصف باشند وزمینه رابرای برگزاری یک محکمه عادلانه فراهم نمایند چون صدایشان راحتتر شنیده میشود وقتی اینقدربرگنهکاربودنشان مصرومعتقدیدچرا این فرصت را به وجودنمیاورید تاملت خود درموردشان قضاوت کنند والله این مردم انسانند ودارای تشخیص...........لطفاسانسورنکنیدوچاپ کنید متشکرم. (1968323) (alef-1)
 
موسوی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۱۴:۴۴
آقای عزیز
جایی که قانون صراحت دارد نیاز به تفسیر ندارد و قانون برگزاری تجمعات بسیار واضح و روشن است. (1968343) (alef-1)
 
بنده خدا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۱۸:۵۹
چند تذکر به زبان ساده :
1-اعتراض و راهپیمایی فقط مختص دیگر ملل نیست ما نیز حق اعتراض داریم و این حق در قانون مترقی ما برسمیت شناخته شده است.
2-ابراز خشم یا شادی نیز جزی از این حق است وظیفه حاکمیت در قبال این ابراز خویشتنداری می باشد همانطور که در جریان شادی های مردم در بعد از انتخابات امسال و راهیابی به جام جهانی از خود خویشتنداری نشان داد .
3- اگر قدری سعه صدر و خویشتنداری نسبت به مردمی که به حق یا ناحق به نتیجه انتخابات معترض بوده اند نشان می دادند و کنترل اوضاع را به افراد منطقی و متعادل می دادند هیچ اتفاق ناگواری رخ نمی داد .
4- اعتراضات مردم از ابتدا بدون خشونت و گاهی حتی به سکوت بود و شعارهای ساختارشکنانه بعد از سرکوب ها داده شد.
5- هیچگاه به آقایان موسوی و کروبی و یا طرفداران انها اجازه ابراز عقیده در تریبونهای رسمی و صدا و سیما داده نشد و برعکس در تمام این سالها یکطرفه هزاران تهمت و افترا به انها و طرفدارنشان زده شد که دور از عقل و منطق بوده
6-این دو بزرگوار را متهم به بی قانونی میکنید در حالی که بیشترین بی قانونی ها در این چهار سال اتفاق افتاده و هنوز باکسانی که قانون را زیر پا گذاشته اند برخوردی صورت نگرفته است.
7- این دو بزرگوار با مجازاتی روبرو شده اند که هیچ استناد قانونی ندارد همیشه مجازات باید بر اساس ایین دادرسی باشد و بر اساس مر قانون باشد.
اگر معترضی قانون را رعایت نکرد بر او حرجی نیست ولی متاسفانه بدترین بی قانونی ها توسط نهاد های قانونی و رسمی کشور اعمال شده و می شود و کسی هم پاسخگو نیست .
8- احاله موضوع به شورای امنیت برای فرار از بار مسئولیت می باشد .
9- با گذشت 4 سال افکار عمومی هنوز قانع نشده اند و مردم نسبت به آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد و اصلاح طلبان نظر منفی ندارند.
10- عدالت پیشه کنید . (1968348) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۹:۳۶:۲۶
احسنت (1969541) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۲۰:۵۲
بله تعریف قصه و داستان با توجیهات نجومی
دوستان کشکول توجه داشته باشند که با جمعیت کور و کر و بی سواد و ... مواجه نیستند
نگرانم چیزی بنویسم که طبق نظر و توجیه شما با مشکل حصر و ... مواجه شوم (1968354) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۲۱:۲۸
یک ضرب المثل داریم ما میگویند تا زور باشد قواله باطل است قطعا در قذیم چیزهای زیادی را دیده اند وبه همین خاطر ضرب المثلی هم براش درست کرده اند اینطور نیست که ا