نظر منتشر شده
۲۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 255619
شرکت آب و فاضلاب استان تهران: وضعیت آب تهران وخیم شد/ مردم دعا کنند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۵
قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران، وضعیت آب سدهای تهران را به خصوص سدهای لار و لتیان را بحرانی اعلام کرد و گفت: به دلیل عدم بارش مناسب باران وضعیت آب سدهای تهران وخیم است و مردم باید ضمن صرفه‌جویی برای بارش نزولات جوی دست به دعا بردارند.

به گزارش میزان،علیرضا نوذری‌پور ، با اشاره به این‌ که ذخایر سدها را در سال های گذشته از دست داده‌ایم گفت: به دلیل عدم بارندگی مطلوب از ذخایر سدها استفاد می کنیم به طوری که برای تامین آب شرب مردم تهران در بهمن ماه با نگرانی‌هایی مواجه هستیم.

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران، ذخایر آب ۵ سد استان تهران را ۳۶۱ میلیون متر کعب اعلام کرد و گفت: به دلیل وضعیت ذخایر آبی استان تهران آب سدها در مقایسه با مدت مشابه دو سال گذشته دو برابر این میزان بود.

وی، در ادامه ازافزایش میزان مصرف آب در فصل زمستان به دلیل افزایش درجه دما خبر داد و افزود: میزان مصرف آب به دو میلیون و ۶۰۰ هزار متر مکعب افزایش یافته است.

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران، با بیان این که افزایش درجه دمای هوا موجب تبخیر آب سدها شده است ادامه داد: به دلیل تبخیر آب سدها، میزان روان آب‌های بالا دست این سدها به یک سوم کاهش یافته است.

وی خواستار افزایش میزان صرفه جویی آب از سوی مردم شد و ادامه داد: وضعیت آب سدها آنقدر بحرانی است که مردم بابد دعا کنند تا باران ببارد.

نوذری پور، با بیان این که در حال حاضر متوسط مصرف آب در تهران ۲.۵ میلیون متر مکعب در روز است گفت: براساس درجه حرارت هوا مقداری افزایش و کاهش نسبت به این رقم داریم اما به طور متوسط ۲.۵ میلیون متر مکعب آب در تهران روزانه مصرف می‌شود و کماکان حجم مصرف بالا است.
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۱۴:۲۵:۴۴
مصرف گل و گلدون و سبزه و شستن ماشینهای دولتی و مصرف زاید ادارات دولتی را کم کنید
مردم مصرفی ندارند دیگه چی را صرفه جویی کنند؟ (2597649) (alef-3)
 
مردم
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۱۴:۵۲:۰۴
36 سال داريم دعا مي كنيم اما هر روز وضع بدتر مي شود نمي دانم يا دعا را عوضي مي خوانيم ........ (2597729) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۱۸:۳۷:۵۸
آب تهران را در یک ظرف فلزی بجوشانید بعد از چند ساعت یک ظرف سیاه و زنگ زده همراه کف روی آب و رسوبات سنگین مشاهده میکنید. (2598309) (alef-10)
 
nima
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۱۴:۵۵:۵۷
80 درصد مصرف آب برای کشاورزیست برای تولید یک هندونه 4 دلار آب مصرف میکنیم تا 50 سنت صادرش کنیم امارات شیخ نشینها بخورند و به ریش ما بخندند
آقا مدیریت بلد نیستیم
تو را به خدا به کشاورزها سوبسید بدید تا دیم بکارند و اگر محصولشون سوخت دولت غرامت بده

چاههای آب کشاورزی کنترل شود (2597739) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۱۵:۰۷:۳۱
چرا آب شرب از آب شستشو جدا نمی شود؟ چرا تکنولوژی های نوین برای فیلتر آب و قابل استفاده کردن آن در کشاورزی استفاده نمی شود؟ (2597780) (alef-3)
 
reza
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۱۵:۰۹:۴۷
ندانم کاری و بی درایتی بعضی مسئولین کار را به اینجا کشانده و با دعا کردن کاری صورت نمیگیرد. با یک استکان آب هم میشود وضو گرفت. (2597790) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۱۵:۲۱:۲۶
شما مدیریت کنید و وظایفتان را درست انجام دهید دعای مردم هم به جای خود. (2597823) (alef-3)
 
شهرام
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۱۵:۳۰:۵۹
مدیران زحمتکش و متخصص و متعهد و ......ادارات ایران با دریافت کمترین حقوق و پاداش و اضافه کار و حق جلسه و سفرهای خارجی و ............. در هنگام بروز مشکلات سریعا خیلی نگران شده و ضمن اعلام هشدار تنها روش غلبه مدیران بر مشکلات که همان دعا به درگاه خداوند هست را از مردم طلب می کنند . (2597854) (alef-3)
 
هادی ایرانی
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۱۵:۳۵:۲۰
ده ساله همش شعار می دیم آبیاری علمی و قطره ای. اما اطراف تهران (توجه کنید چسبیده به پایتخت) تمام مزارع بصورت غرق آبی آبیاری می شن.
جز شعار دادن تو این کشور وجود نداره (2597861) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۱۵:۴۸:۱۸
مشگل ما اب مصرفی نیست مشگل مدیریت شماست تا دیروز میگفتید مصرف اب در خانوار ۲٪هست ودر سایر قسمتها علی ا لخصوص عمده مصرف در بخش کشاورزی بیش از ۹۰٪ حالا شما برای ۲٪ چقدر تبلیغ وهزینه می کنید وبرای ۹۰٪ چقدر تبلیغ وهزینه میکنید وحالا به جای اصلاح اعمالتان به مردم میگوپید دعا کنید مطمپن باشید اگر تبلیغ شما اثر داشته باشد بخش کشاورزی ۵٪هم صرفه جوپی کند خیلی از مشکلات در این بخش حل میشود ضمنا چه بسا با این همه بیت المال که خرج تبلیغات میکنید اگر نصف ان را برای کشاورزان هزینه می کردید شاید بیشتر نتیجه میگرفتیم (2597897) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۱۵:۵۸:۳۵
طرح باروری ابر ها چی شد؟! چرا در آن خصوص هیچ اطلاع رسانی نمی شود؟ امیدواریم چوب کسر بودجه بر سر این طرح نخورده باشد! زیرا در این مملکت تا دلتان بخواهد بودجه بی مورد هدر می رود! (2597912) (alef-3)
 
adi
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۱۶:۰۶:۳۲
تا زمانی که تو این مملکت گناه باشه ازاین بدتر میشه (2597932) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۲۰:۰۱:۰۳
یعنی اروپا هیچ گناهی نمی شه؟؟؟ (2598492) (alef-10)
 
هادی ایرانی
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۲۲:۰۶:۳۵
یعنی سایر جاهای دنیا که برف و بارون فراوونه همه پاکن و ما از همه بدتریم؟ (2598691) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۲۲:۳۷:۳۶
یک کشوری هست که اگر اسمش را بیارم احتمالا" سنگ بشم , مسئولان بخش کشاورزی آن کشور 10سال قبل گفتند که از روی نقشه های ماهواره ای جائی را پیدا کرده ایم که اگر آنجا را به ما اجاره بدهند صیفی جات خاورمیانه و قسمت اعظمی از آسیا را تامین میکنیم و آن منطقه حد فاصل جهرم تا فسا بود که از نظر ما یک منطقه خشک محسوب میشود,خب چجوریه که اونا میتونند وما باید دست به دعا بشیم و تازه بقولی بعضی از دوستان آنقدر گناه کردیم که دعاهایمان هم ارزشی ندارد که البته معلوم نیست ما گناه کردیم یا مسئولان! (2598748) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۱۶:۲۵:۲۶
خود شهرداری بیشترین آب را مصرف می کند. همیشه که از اتوبان ها رد می شویم این قدر به این سبزه ها آب داده اند که تا وسط اتوبان جاری شده. (2597987) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۱۶:۳۹:۴۴
چرا به آقازاده ها و مسئولینی که 60 % کاخ های شمال تهران ( بگفته ی خود مسئولین ) را با استخر های چند صد متری و باغ و باغستان های چند صد هزار متری که اکثر آب تهران را می بلعند ، نمی گویید ؟ (2598024) (alef-10)
 
ریتا
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۱۷:۴۳:۵۵
حالا سدها خالیست .پیش بینی شده که مدت چندین سال ایران دچار خشکسالی وکم آبی میشود . و جنگ بعدی بجای اتمی ،بر سر آب شیرین است ومنابع آبیمان دچار پس رفت و روز به روز از حجم آن کم میشود . (2598185) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۲۰:۲۳:۱۶
مثل خیلی از شهر های عربی چمن و درخت از شهر حذف می شود (2598529) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۱۸:۲۷:۱۳
اینجانب در پاسخ به فراخوان "پرسش مهر" دکتر روحانی رئیس محترم جمهور از دانش آموزان کشور ، تعداد 20 ایده و طرح ملی پیشنهادی که علمی ، منطقی ، اجرایی و کم هزینه هستند به ایشان تقدیم نموده ام امیدوارم هرچه سریعتر تصویب و عملیاتی شوند چرا که نقش بسیار موثر و حائز اهمیت و بسزایی در بهینه شدن مصرف آب و نیز تامین آب خواهند داشت.

کوروش درخشان از تهران (2598284) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۱۹:۲۲:۲۵
شما استعفا بدهید. 2 تا متخصص درست حسابی خارجی بیارین. 600 هزار چاه غیر قانونی را پر کنید. در کشاورزی را در یک کشور بی اب تخته کنید، همه چی درست می شه احتیاجی به دعا نیست (2598407) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۲۲:۴۰:۴۶
مسئولين مامتوجه نيستند درقرن ٢١زندگي ميکنند, فکرميکنندقرن چهارم هجري است , (2598749) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۲۳:۰۳:۲۹
کارت اب شرب در راه است .
چه باحال. (2598790) (alef-3)
 
روستایی
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۰۹:۵۹:۰۹
خیلی راحت میگید در کشاورزی را تخته کنید انگار جاتون گرم و نرمه مظلوم تر از انها گیر نیاوردید (2599375) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.