توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393913
روسیه با موشک‌های جدید «X-۳۸» مواضع تروریست های سوریه را هدف می‌گیرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۴۴
روسیه قصد دارد چندی دیگر با هدف‌گیری مواضع شبه نظامیان سوریه با سامانه‌ها و موشک‌های جدید، ضمن افزایش دقت حملات هوایی تجهیزات جدیدی را نیز آزمایش کند.

به گزارش فارس، روسیه قصد دارد با جنگنده‌های خود در عرشه ناو هواپیما بر «آدمیرال کوزنتسوف» موشک‌های جدید « X-۳۸» و سامانه‌های رایانه‌ای « SVP-۲۴» ویژه سلاح های غیر هدایت شونده را در نوامبر سال جاری در عرصه نبرد سوریه آزمایش کند.

آنطور که وبگاه «آر.بی تی. اچ» گزارش کرده است تنها ناو هواپیمابر روسیه به نام آدمیرال کوزنتسوف قرار است نوامبر سال ۲۰۱۶ عازم سواحل سوریه شود. این در حالی است که این ناو هواپیمابر در عرشه خود مجهز به جنگنده‌هایی چون «سوخو-۳»، «میگ-۲۹» و بالگردهای کاتران « Ka-۵۲» خواهد شد.

بر اساس این گزارش، جنگنده‌های این ناو سامانه موشکی جدید X-۳۸ را آزمایش خواهند کرد. قرار است جنگنده‌های میگ-۲۹ سامانه موشکی X-۳۸ را علیه شبه نظامیان ضد دولت سوریه استفاده نمایند. همچنین جنگنده‌های سوخو-۳۳ نیز سامانه هدف‌گیر بسیار دقیق ویژه موشک‌های غیر هدایت شونده SVP-۲۴ را آزمایش می‌کنند.

این منبع خبری در خبر خود ذکر کرده است که این سامانه دقت هدف‌گیری حملات هوایی و اجتناب از آسیب رسیدن به غیر نظامیان را بهبود خواهد بخشید.

این وبگاه روسی در خاتمه افزود، در این عملیات هوایی احتمالا ۱۵ میگ- ۲۹ و سوخو-۳۳ و نیز ۱۰ بالگرد کاتران ۵۲،۲۷ و ۳۱ حاضر خواهند بود.
 
کلمات کلیدی : روسیه ، موشک‌، تروریست، سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.