توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 423513
واکنش ایران به تایید حکم حبس طولانی شیخ سلمان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۰
سخنگوی وزارت امور خارجه به تایید حکم حبس طولانی دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین واکنش نشان داد

به گزارش تسنیم، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از صدور حکم حبس و زندان طولانی و دراز مدت برای شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق در دادگاه تجدید نظر بحرین شدیداً ابراز نگرانی کرد.

قاسمی اظهار داشت: برخوردهای ناعادلانه، خشن و امنیتی با رهبران مسالمت جو و میانه رو بحرینی نه تنها معضلات عدیده آن کشور را حل نخواهد کرد، ای بسا موجب یأس و ناامیدی  علاقه مندان، معتقدان و طرفداران مشی و روش های مسالمت جویانه خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مقام های بحرینی خاطرنشان ساخت: اعطای پایگاه نظامی به کشورهای فرامنطقه‌ای، فراخوان و پذیرش نیروهای نظامی خارجی و پرداخت هزینه آنان از بودجه مردم آن کشور  متضمن امنیت و راهکاری مناسب برای حکومت بحرین نخواهد بود؛ تاریخ جهان و بخصوص منطقه از گذشته تا حال بخوبی گویای آن واقعیت روشن است که تنها اتکاء بر قدرت  مردم، آشتی و وفاق ملی است که می تواند بهترین ضامن امنیت کشورها و دولتها برای استمرار حیات خود باشد.
 
کلمات کلیدی : شیخ علی سلمان+بحرین+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.